Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Miért nem válaszol senki????? :O :O :O :O :F :( :(

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#252) biggamer válasza Jezuska (#251) üzenetére


biggamer
veterán

1. Azért, mert ez a Szellős Cooler Master toronyház HAF 922 topicja, nem ide való a témád.

2. Ha nem ebbe a topicba való témát írsz, akkor tegyed légyszi OFF-ba, úgy mint én.
/ de ezek a dolgok benne vannak az ALAPELV-ekbe, szerintem át kellene olvasnod ;) /

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#253) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Mindenkinek bocsi a hülye kérdéseim miatt am megvettem a házat és akkor áttérek egy másik Fórumra. Köszi a válaszokat mindenkitől és viszlát veletek. :C :C :C

JÓ SZELLŐZÉST KÍVÁNOK NEKTEK !!! :))

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#254) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Mégegyszer bocsánat de eddig nem tudtam hogy mi az a off topic. de már tudom csak ennyit akartam még. THX MINDENKINEK A VÁLASZOKAT ÉS JÓ SZELLŐZÉST KÍVÁNOK A HÁZATOKBA!! :C :C :C :C

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#255) biggamer válasza Jezuska (#254) üzenetére


biggamer
veterán

No problémó :( , mi is voltunk kezdők :K .

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#256) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Akkor nem száműztetek?? :Y :Y
Thx::: :R :R :R

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#257) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek mit érdemesebb venni 2 darab jóféle 12cm es ventit összesen 3600 ér vagy venni egy darab 20cm es piros ledes ventit az oldalára? mert nem lehet hogy a két jó minőségű 12cm es veti jobb lenne? vagy a 20cm es több levegőt mozgatna meg?

(#258) Pepe78 válasza kmisi99 (#257) üzenetére


Pepe78
senior tag

1 db 20 cm jobb választás.
Kisebb fordulaton képes ugyan azt a légmennyiséget szállítani. -> csendesebb.
Én a ház elejéből a piros ledest az oldallapra szereltem, úgy hogy kb 2 mm távolságot tudtam kialakítani a venti és a rács között. Felül maradt a 20 cm, és elől egy 12 cm raktam be.
Nekem a vinyóm így 3-4 fokkal hűvösebb is lett. Talán mert "koncentráltabb" a légáram a kisebb légkavarótól.
Egy MFC 2 vel szabályzok mindent.
Lesznek új képek majd a házról, és akkor teszek be linket is.

:R

(#259) kmisi99


kmisi99
addikt

Kössz a választ akkor veszek még egy 20cm eset.
Amúgy iszonyat gyönyörű lett a házad amiket láttam képeket amiket raktál fel majd elájultam gyönyörű az az ezüst szÍn

(#260) riolobo


riolobo
tag

Sziasztok! Ha minden igaz karácsonyra meglepem magam egy haf 922-vel. A cm site-on láttam olyan képet,hogy az oldallapon üveg van,meg írja is ,hogy van ilyen opció. Ilyen oldallap ugye nem jár hozzá alapból? Nem mintha annyira rajonganék a "belenézős" kuckókér ,egyszerűen kiváncsi vagyok. Szóval?

(#261) Pepe78 válasza riolobo (#260) üzenetére


Pepe78
senior tag

:N :N

(#262) kmisi99


kmisi99
addikt

riolobo
Alapból rács van az oldallapon ahova 2 db 12cm es ventit vagy 1 db 20cm es ventit rakhatsz

[ Szerkesztve ]

(#263) Windex


Windex
tag

Sziasztok!

Szemezgetek nagyon ezzel a házzal, de lenne egy kérdésem még vásárlás előtt. OCZ tápom van és nagyjából 43 cm hosszú a 24 pines kábel. Elérne ez rendesen a megfelelő helyre?

(#264) prmcsk válasza Windex (#263) üzenetére


prmcsk
addikt

Mi az a "rendesen" ?

Én ma raktam össze egy 650W-os chieftec táppal a 622-est. A tápnak 45cm a lap csatija. A tápot ventivel felfelé raktam be, így hosszabbra van szükség, mert a vezeték köteg kifelé esik és ez a hossz arra volt elég, hogy éppen "gusztára" sikeredett.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#265) prmcsk


prmcsk
addikt

Pár kép a gépről: 1

2

3

4

5

6

7

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#266) Pepe78


Pepe78
senior tag

Az enyém az meg most ilyen.

(#267) Windex válasza prmcsk (#264) üzenetére


Windex
tag

Arra értettem, hogy elég hosszú lesz-e, illetve, hogy nem fog feszülni a kábel. Ahogy írtad, meg a képeken is megnézve, bőven jó lesz nekem is. :R

(#268) sz.j válasza prmcsk (#265) üzenetére


sz.j
nagyúr

Milyen megfontolás alapján szereltrd be úgy a tápot, hogy bentről szívja a levegőt, a porosodás vagy valami más miatt?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#269) prmcsk válasza sz.j (#268) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, a porosodás miatt, mert a gyári ventik által beszívott böséges levegő elé szűrőket fogok rakni. Nem gondolom, hogy a levegő hiány lenne a házon belül sőt, szerintem hidegebb és szűrt levegőt kap így a táp, mintha szobahőt szívna kívülről...

A lap heatpipe-ja körül sem árt némi légkavarás, ami így valósul meg szerintem a legjobban.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#270) sz.j válasza prmcsk (#269) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg kipróbáltad mindkét variációt?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#271) prmcsk válasza sz.j (#270) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem...Annyi időm most nincs és ez csak elmélet, amit a gyakorlat igazol, vagy nem...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#272) sz.j válasza prmcsk (#271) üzenetére


sz.j
nagyúr

A jobb kábelelrendezés miatt én a lefelé fordított tápot választottam, de lehet, hogy kipróbálom a másik variációt is.

Amúgy köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#273) Pepe78 válasza prmcsk (#269) üzenetére


Pepe78
senior tag

A ház belsejében a levegő nem lehet hidegebb mint a külső hőmérséklet.
Ez fizika.
Természetesen léghűtés esetében.
Nem hiszem amúgy , hogy óriási különbség lenne a 2 variáció között.
A tápok általános elrendezése mégis az hogy a venti lefelé néz.

:R

[ Szerkesztve ]

(#274) prmcsk válasza Pepe78 (#273) üzenetére


prmcsk
addikt

"A ház belsejében a levegő nem lehet hidegebb mint a külső hőmérséklet".

Ezt tudom én is, csodák nincsenek, de a 23 fokos álló levegő mégis melegebbnek tűnik, mint a szeles. Esetemben a felfelé lévő venti több ok kompromisszuma, ezeket is érintettem...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#275) Pepe78 válasza prmcsk (#274) üzenetére


Pepe78
senior tag

"szerintem hidegebb és szűrt levegőt kap így a táp, mintha szobahőt szívna kívülről..."

Pedig eszerint hidegebb a levegő, Mármint szerinted. Vagy én nem tudom értelmezni?? :F

(#276) prmcsk válasza Pepe78 (#275) üzenetére


prmcsk
addikt

Én befejeztem, vedd úgy, hogy "kvázi"...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#277) Pepe78 válasza prmcsk (#276) üzenetére


Pepe78
senior tag

Akkor jól értettem.
:R

(#278) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek hogy érdemesebb? a táp ventije a föld felé nézzen vagy úgy hogy a gépházból szívja a levegőt?

(#279) Pepe78 válasza kmisi99 (#278) üzenetére


Pepe78
senior tag

Ha nem akarod a VGA ról a meleget a táppal szívatni , akkor tedd be úgy ahogy szokták.
Vagyis a venti a padló felé néz.
:R

(#280) riolobo


riolobo
tag

Hali! Az interevo webshopját lesegetve arra lettem figyelmes ,hogy a terméklistájukon elvileg 2 féle HAF 922(a második kettővel lentebb van a listán) szerepel. Mint láthatjátok a kettő ára között 400 ft van. HAF 922 Black és HAF Mini 922 Black (KKN1) néven futnak. Van ötletetek,hogy mi lehet a különbség a kettő között,már ha egyáltalán van?((:

[ Szerkesztve ]

(#281) riolobo


riolobo
tag

Hali! Megérkezett nekem is ez a házacskám. A ház nagyon szép,tetszetős. Kicsit ugyan hangosabb mint az eddigi házam de abba csak két 12 cm-es rendszerhűtő van. A hátsó 12cm-es ventit első bekapcsolás után rögtön egy ugyanekkora englide-ra cseréltem,ugyanis kissé hangosnak találtam. A másik ami miatt kicsit bosszús voltam az a táp beépítése,nagy nehezen találtam annyi porszűrő szivacsot amit alá tudtam tenni de sajna a 4 tűs alaplapi tápkábel a tálca mögött elvezetve nem ért el,kb 5-10 mm hiányzik,szóval bosszankodtam.No persze meg lehet hosszabítani de jelenleg nincs kéznél ilyesmim. A vicc az,hogy az alaplap felett úgy ért csak el,hogy megfordítottam a tápot,hogy belülről szipákolja a levegőt,így is épp csak. Szóval egy két apróságot be kéne még szereznem a házhoz(úgy tűnik valóban nem árt hozzá egy szabályzó),hogy felhőtlen legyen az örömöm. Amúgy nekem közel se hozott annyi pluszt(pontosabban mínuszt) hűtésben az előző házamhoz képest mint ahogy itt sokan írták. Persze az is egy gyakorlatilag nyitott ház volt. Ebben viszont több lehetőség van tovább javítani a szellőzést szal összességében nagyon tetszik,meg tágasabb is de egyelőre mégse érzem olyan hatalmas előrelépésnek.Persze ha már normálisan el tudom rendeszni a kábeleket,lesz ventiszabályzóm is akkor már más tészta lesz.

[ Szerkesztve ]

(#282) sz.j válasza riolobo (#281) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg csalódtál benne, akkor tartsd meg a régit és ezt add el.
(Lehetőleg olcsón mert lenne rá vevő :D )

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#283) riolobo válasza sz.j (#282) üzenetére


riolobo
tag

Hát azér az túlzás,hogy csalódtam,sőt igazából nagyon is tetszik. Az,hogy nem olyan sokkal hidegebbek tőle a cuccaim nem a HAF sara,sokall inkább a régi házam dícsérete.

(#284) sz.j válasza riolobo (#283) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na ez már sokkal "szebben" hangzik. :D

A lényeg, hogy nagyon jó házikó a HAF922-es.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#285) Sider


Sider
csendes tag

Érdekelne egy ilyen házikó, HAF 922. Mennyibe kerülne postával, belső festéssel (SimonYana)?

Mennyi hűtő jár hozzá alapból? Ezek milyen méretűek? Illetve pár helyen írták, hogy hangos. Elviselhető? Egész nap megy a gépem.. Ezt szigeteléssel lehet csökkenteni?

Ami még fontos lenne az a szűrő. Hová érdemes ezt felszerelni? Alapból csak elől van a 20 cm-esen?

Sehol nem láttam a piacon ilyen nagyságú szűrőt (20 cm). Még is akkor hogyan lehet ezt megcsinálni? (most nem a harisnyás megoldásra gondolnék) Vagy más megoldás nincs, csak házi barkács?

[ Szerkesztve ]

(#286) Sider


Sider
csendes tag

Még egy kérdés: plexi oldallapot hol lehet venni ehhez a házhoz?

Nézegettem a neten, de sehol nem találtam.. :))

[ Szerkesztve ]

(#287) Sider


Sider
csendes tag

Lécci aki tud válaszoljon, fontos lenne! :R

(#288) sz.j válasza Sider (#285) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha veszed a fáradságot és visszaolvasnál, akkor kérdéseid egy részére megtalálnád a választ.

De röviden válaszolva:
- A vásárlással/festéssel kapcsolatban írj eg privit Yana-nak.
- Hűtő nem jár a házhoz csak ventik, 2 db 200-as egy db 120-as.
- A ventiknek van hangja (légzaj), ha zavar, akkor használj előlapi pavelt a szabályzásukra vagy cseréld ki a ventiket..
- A porszürővel kapcsolatban több hsz is foglalkozott, keress vissza.
- Szigetelni nem valószinű, hogy tudnád a házat, mert akkor az a hűtés rovására menne.
- Plexivel kapcsolatosan szintén Yana-nál érdeklődj.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#289) riolobo


riolobo
tag

Ez a ház szerintem amúgyse az a fajta ami hangszigetelésre termett elvégre az egész olyan mint a szita((: Hangszigeteltnek ott van pl a sileo 500 ,de annak a hűtése elég gyengusz lehet ehhez képest.

(#290) kmisi99


kmisi99
addikt

Hát maga a ház alapból szerintem nem hangos engem nem zavar csak elől van porszűrő de nagyon jól teljesít szúnyog hálóból is lehet jót csinálni a sem rossz. Ma elhatároztam hogy kitakarítom gondoltam hogy lesz benne sok por de amilyen rohadt sokat felfogott a szűrő hihetetlen magába a gépbe alig volt por itt van pár kép a 4-5 hónap alatt felgyülemlett koszról amit a szűrő felfogott
[link]
[link]
[link]

(#291) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Ezüst/Fekete egyedi HAF 922-m új gazdát keres 29.000 FT-s áron.
Ha valakit érdekelne priviben megtalál.

:R

(#292) Pepe78


Pepe78
senior tag

Ebben az árban a POSTA benne van.

És bocsi az OFF-ért.
:R

[ Szerkesztve ]

(#293) kmisi99


kmisi99
addikt

Szerintetek ha harisnyát használnák porszűrőnek az jó lenne? Mert sajnos az oldalához nincs porszűrő. Meg jobban járok ha a hátsó 12cm es ventit oldalra rakom és a helyére egy 9cm eset rakok?

(#294) Pepe78 válasza kmisi99 (#293) üzenetére


Pepe78
senior tag

A legbeváltabb venti elrendezés:

első nagy ventit oldalra rakod és annak a helyére egy 12 cm kerül.
Ennyi.
Kb 1-1,5 hetet töltöttem el variációkkal, és így volt a legcsendesebb és leghűsebb.
:R

(#295) kmisi99 válasza Pepe78 (#294) üzenetére


kmisi99
addikt

És az is jó lenne hogy a hátsó 12 cm eset rakom előre? Mert gondolom te valami komolyabbat raktál oda. Meg akkor gondolom a 20cm es ledje folyton világít majd. De megpróbálom amit alapból akartam hogy oldalra 12cm hátulra 9cm meg talán sufni tuningal az oldalára rakok még egy 9cm este nekem az is jó. Mert itt van feleslegbe 2 db 9cm es még nem is volt használva így valahova be kéne rakni

(#296) Pepe78 válasza kmisi99 (#295) üzenetére


Pepe78
senior tag

Oldalra fontos a nagy venti.
Az teríti be az egész alaplapot friss levegővel.
Alaplap hőfokán azonnal észrevettem.
Kis fordulaton is sok levegőt szállít.
Elől meg semmi értelme, mert a keresztbe forgatott vinyó keret miatt nem érvényesül.
Előre elég egy 12 cm venti is ami csak a vinyót legyezgeti.

Oldalra nekem 2 db egyforma 1000 rpm 12 cm volt fenn és hangosabb volt mint egy nagy, és az alaplap hőfoka +3-4 fokkal emelkedett.

Persze nekem mind1 mit csinálsz.
Én végig szenvedtem már ezt.

:R

(#297) kmisi99 válasza Pepe78 (#296) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a segítséget akkor azt teszem. De a géphez adott 12 cm es vetni ami alapból hátul van elől le tudja normálisan hűteni a hdd-t? Mert utálom ha túl meleg nem lenne jó ha 1TB fontos adatom megsülne ott nekem az a lényeg hogy max 40 fokos legyen de inkább ez alatt. Ja és amúgy akkor gondolom mivel nem ér el oda a led ki be kapcsoló így egyfolytában fognak menni a 20cm esen a ledek. Ezeknek milyen az élettartama nem szeretném ha eyszercsak kiégne. Amúgy amint tudok veszek oldalra egy külön 20cm eset és azzal már meg leszek :C

(#298) Pepe78 válasza kmisi99 (#297) üzenetére


Pepe78
senior tag

El lehet vezetni a led ki be kapcs vezetéket.
Nekem is le van.
de ha nem ér oda akkor nem is világít..... :U
Nekem ha a vinyót nem is hűtöttem max 38-40 fokos volt.
Egy 12 cm s venti tökéletesen hűti a vinyót.

(#299) kmisi99 válasza Pepe78 (#298) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm mindenben a segítséget. A merevlemez hűtését jól megoldottam vagy fél órát röhögtem amikor rájöttem hogy így is meg lehet oldani Kép
Tök vicces amikor kihúzom működés közben és ott megy :DD :DD Így max 30 fokos vagyis kb 7 fokot hűlt így már nem lesz gond. De neked a led ki bekapcsolója elért odáig a gép oldaláig? Vagy megbuheráltad valahogy hogy hogy hosszabb legyen?
Ja meg neked volt valamilyen porszűrő? Mert iszonyat sok port szív be a 20cm es
Meg szerint egy egy szimpla harisnyadarab jó lenne szűrőnek?

[ Szerkesztve ]

(#300) kmisi99


kmisi99
addikt

Úgy tettem ahogy mondat és nagyon jó lett az alaplap rengeteget hült. Az a 12cm es hűtő elől nagyon jól teljesít az + egy 9cm es a hdd fölé amiről az előző hsz emben képet is raktam így a hdd 10 fokkal hűvösebb ajánlom ezt másnak is ezt a megoldást. Csak annyi gond volt hogy iszonyat nehéz a ventiket csavarozgatni pár csavarás után a csavar kezd elkopni és a 20cm esben már a két felsőt bele sem tudtam csavarni mert elromlott a menet vagy mittom én. De a sufni tuning mindig segít egy kis fonal és tökéletesen oda van fogatva :DD :DD
Még mindig kiváló ez a ház imádom. És még így is nagyon csendes az 5db ventivel. Igaz már kicsit hangosabb de tűrhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.