Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) pottyantós válasza Windex (#650) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nekem is ugyanez a problem! :DDD Kihajtottam a pöcköket 1 kicsit, talán valamivel jobb lett de még mindig nehezen megy fel! Szerintem a vetemedéssel nem lehet mit csinálni ferde a ház oldala! Már vagy százszor vettem le de nem hiszem, hogy bekopik :N

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#652) Windex válasza pottyantós (#651) üzenetére


Windex
tag

Elég bosszantó azért, hogy ennyi pénzért ilyen problémák vannak. Gondolkozom egy cserén, mert koliba lehet nagy lesz ez a ház. :)

(#653) sz.j válasza Windex (#650) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elméletileg igen, de ahhoz már jó kis géppark (pl. hajlítógép) kell.

Amúgy nekem minden meg lenne hozzá, de szvsz nem érdemes bele kezdeni, mert hiába lenne sík a oldallap, a fstés nagy valószinűséggel megsérülne. Akkor meg fújhatnám át az egész házat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#654) sestertius válasza sz.j (#653) üzenetére


sestertius
őstag

Van benne valami... a festés hamar lepattanhat... :K
Nem tudom... nekem szerintem könnyen jár az oldala.. mindkettő.. de én annak örülök, ha nem kell mozgatni, és ha sokáig fent van, akkor büszke vagyok magamra, mert akkor valami hasznosra költöttem a pénzem, nem erre... :DD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#655) Windex válasza sz.j (#653) üzenetére


Windex
tag

Értem, akkor marad így. Nem szoktam túl gyakran leszedni az oldallapokat, csak azért zavaró.
Ha már festés, a CM igazán csinálhatna egy mostanság trendi festést is, mondjuk Hello Kitty vagy Hannah Montana mintával. Tuti siker lenne. :DDD

(#656) sestertius válasza Windex (#655) üzenetére


sestertius
őstag

Hát igen.. Ez a "tüzes pc ház" nem tudom, milyen sikert fog hozni...
Inkább a hiányzó dolgokat pótolták volna! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#657) pottyantós válasza sestertius (#656) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szerintem nem lesz nagy siker! :N Akkor inkább Nvidia Edition vagy ATI sokkal kelendőbb lenne! ;]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#658) Windex válasza pottyantós (#657) üzenetére


Windex
tag

Ráraknak egy Ati logót, meg egy Fusion sárkányt, és kész is az ATI Edition. :)

(#659) sestertius


sestertius
őstag

Ajánljon már valaki valami jó vezetékelrendezést a vga kártyához, leginkább úgy, hogy ne lógjon bele az alulra felszerelt 14-es ventibe... :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#660) Windex válasza sestertius (#659) üzenetére


Windex
tag

Holnap ha lesz időm csinálok képet az enyémről, mert nekem nem lóg semerre a kábel.

(#661) sestertius válasza Windex (#660) üzenetére


sestertius
őstag

Rendben, várom! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#662) Windex válasza sestertius (#661) üzenetére


Windex
tag

Csináltam képeket, de nem a legjobb minőség, mert csak telefon volt a közelben. Nem túl hosszú a kábele, de a felesleget hátul gyors kötözővel lehet hatékonyan marasztalni. :)

Illetve megcsináltam én is a ajtó ütközős házemelést. Sokkal jobb így, a táp most már tényleges szívja a levegőt.

Nagyon úgy tűnik, hogy ennek ellenére eladom a házat és benevezek egy kisebbre/kevésbe lyukas verzióra. (Lancool K58 van tervben)

(#663) jeni válasza Windex (#662) üzenetére


jeni
félisten

Nagyon úgy tűnik, hogy ennek ellenére eladom a házat és benevezek egy kisebbre/kevésbe lyukas verzióra.

ezen lehet segíteni,plexiüveg vagy szúnyoghálóval esetleg napellenzővel.

még jobb ház lehet egy Cooler Master 690 II. verzió vagy a Cooler Master Scout amikre 3 év teljes körű garancia van

Kérdés,hogy a lancool k58 házra mennyi év garit kapsz rá,és mibe kerül az

(#664) jeni válasza jeni (#663) üzenetére


jeni
félisten

még annyit,hogy a Lancool K58 -ba elfér-e az Ati 5870-s kari?

(#665) sz.j válasza jeni (#663) üzenetére


sz.j
nagyúr

Először is nem napellenző, hanem napháló!!! :D
Másodszor meg Windex kisebb házat keres.... Ha jól tudom (de ha nem majd kijavítanak) a Cooler Master 690 II egyes mérete(i) (magasság?) nagyobb(ak) a HAF922-nél.
Amúgy nagyon jó "kis" házikó a CM 690 II.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#666) jeni válasza sz.j (#665) üzenetére


jeni
félisten

igen már 2x írtam le a napellenzőt :W igen naphálóról van szó :R
én a Lancool K58-ra írtam,hogy esetleg kisebb lehet mint a HAF-922

(#667) dangerzone válasza biggamer (#614) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem tetszik ez a piros árnyalat.
Melegfelvonuláson látni ilyet.. :DDD

(#668) Windex válasza jeni (#663) üzenetére


Windex
tag

Plexis volt az előző házam, hálót igaz még nem raktam rá. 690 II hasonló méretben, mint a 922, a Scout meg nem tettszik. Garancia nem nagyon foglalkoztat, mert ventiket úgyis vennék külön, mást meg nem hiszem, hogy garanciában lehetne cserélni.

Az 5870 tudtommal 28 centi hosszú, szóval szerintem befér. A kép alapján biztos.

(#669) Windex válasza Windex (#668) üzenetére


Windex
tag

No meglett a Lancool kuckó, korrekt nagyon. A 4870 elfér benne rendesen.
Nem reklámnak szánom, csak ha érdekel valakit, akkor megmaradt egy sima 20as venti.

(#670) sestertius válasza Windex (#669) üzenetére


sestertius
őstag

Haha.. csak nem az, amit még anno tőlem vettél?
Az egy alig használt venti volt.... és megválsz tőle! Ej!
Igazából ugye nekem is van most egy, hogy sikerült mind a hármat kapcsolható ledesre cserélni.. de szerintem nem adom el.... :N

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#671) Windex válasza sestertius (#670) üzenetére


Windex
tag

De, arról van szó amit Tőled vettem. :) Szép teljesítmény kapcsolhatóból 3 darabot összeszedni. Nem szívesen adom, mert elég szép darab, csak kell a pénz.

(#672) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy kérdésem! Engem a ház egyetlen 20CM es ventije ez őrületbe tud kergetni ha csak simán az alaplapra van kötve! Ha szabályozom akkor meg szerintem alig fog levegőt kinyomni magából! Szerintetek ha jó légszállítást de csendet akarok akkor cseréljem le a 2darab 20cmest 4DB halkabb 12CM re? Vagy szabályozzam le a 20 asokat kisebb feszültségre aztán használjam úgy?

(#673) Windex válasza kmisi99 (#672) üzenetére


Windex
tag

Én a 20cm-es ventiket szabályoztam le, de így sem volt gond a légszállítással. A vinyók előttit én meghagynám, max a felső helyére raknék be 2 Coolink SWIF21200 ventit.

(#674) kmisi99


kmisi99
addikt

Én már előröl kivettem és oldalra raktam előre jó egy 12centis is

(#675) sestertius válasza kmisi99 (#674) üzenetére


sestertius
őstag

Vannak profi 12 cm-es ventik, de szabályozva, alacsonyabb fordulatszámon (500-550 rpm) csendes a 20-as, és a légszállítása is rendben van. Ennél többet egy 12-es csak úgy nyom, ha hangosabb... szerintem. :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#676) kmisi99


kmisi99
addikt

Hát úgy döntöttem veszek 1-2 Arctic f12 pwm et aztán azokat kicsit leszabályzom meg a 20cmeseket is és akkor nagyon halk lesz a gép :D
Amúgy több mint fél éve van meg a ház és végre most sikerült rendet teremteni kb 1 óra izzasztó munka árán :DD
[Végre rendbe rakva!]

(#677) sestertius válasza kmisi99 (#676) üzenetére


sestertius
őstag

A táp 12V-os 4-8 PIN-es csatlakozóját miért nem hátul vezeted el a bal felső csatlakozóhoz? Nem zavarna akkor semmit... hátul meg bőven elfér! :K

Csak egy tipp volt... :B :B :B

Üdv! :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#678) kmisi99 válasza sestertius (#677) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát engem ott nem zavaz :D Ha hátul vezettem volna akkor asszem nem ért volna el vagy max feszegetéssel

(#679) sestertius válasza kmisi99 (#678) üzenetére


sestertius
őstag

Én vagyok úgy vele, hogy nem szeretem, ha a lap elejéhez nyomom a kábelt.... semmilyen szinten lehetőleg. Ne érjen hozzá se bordához, kondihoz vagy bármihez...
De ha neked megfelel, természetesen hagyd úgy... :K

Egyébként gond nélkül elér, nekem ugyan ilyen típusú, csak kisebb tápom van, ugyan olyan hosszú vezetékkel. Ha nem leszek lusta, dobok majd fel egy-két képet.... :K

Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#680) sz.j


sz.j
nagyúr

Hátha valakit érdekel .....

Mivel a tuningszezonnak vége van, a ventik többségét kikapcsoltam, csak kettő működik leszabályozva, ezért nagyon nagyon csendessé vált a gépem.
De a minap egy új vinyót raktam a gépbe, ami nagyon gyors, de rezonál amit a ház felerősített, bármit is csináltam a felfogatókerettel.

Bepipultam, kivettem a vinyót a keretből, majd kb. 1 cm széles biciklibelsőt feszítettem ki a vinyótartó vaskeret nagy hornyainál alul és felül, majd a vinyó mind két oldalára öntapadó gumiütközőket ragasztottam (így a vinyó véletlenül sem érhet hozzá a fémtartóhoz) és a kifeszített gumik közé tettem a vinyót.
Stabilan van a helyén, nem tud elcsúszni, felborulni.

Talán mondanom sem kell, hogy megszűnt a ház rezonálása és teljes csend lett!!! :K

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#681) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem csak akkor rezonál de kegyetlenül ha nincs fent az oldallap

(#682) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Sajnos még a gyári hűtő van fenn ami a leghangosabb az egész gépben! Viszont nem tapasztaltam semmi rezonanciát egyik vinyónál sem, pedig van 1 300Gb raptor + 2db ecogreen! :N

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#683) sestertius válasza sz.j (#680) üzenetére


sestertius
őstag

A 2 db 1 TB-os Samsung vinyót különböző helyekre kellett bedobni, hogy megszűnjön a rezonancia...
Kicsit anno morcos is voltam, mert mindenki állította, hogy tökéletes a ház rezgéscsillapítása!
De a lényeg, hogy most így jó - az alsó kettőben van a vinyó. Feljebb rezonált. Esetleg próbáld ki így, hogy más helyre rakod be... :K

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#684) glspeter1


glspeter1
őstag

Nálam a 160GB-os van legfelül és at 1TB-os legalul és olyan csendes a gép mintha nem is lenne itt. Pláne játék közben ;]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#685) sz.j válasza sestertius (#683) üzenetére


sz.j
nagyúr

A régi vinyókkal (samu) nem volt és nincs is gondom, csak ezzel az újjal..., bárhova is raktam be. Épp ezért is "vetemedtem" a gumis felfüggesztésre, ami viszont tökéletes csendet eredményezett.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#686) sestertius válasza kmisi99 (#678) üzenetére


sestertius
őstag

No, itt van, amiről beszéltünk.. a kábel feszítés nélkül elér hátsó elvezetéssel - nálam.
Három kép elölről, hogy felül jön ki a vezeték - neked lehet, hogy mivel alaplaptól függő, kicsit beljebb vagy lejjebb helyezkedik el a csatlakozó... /1, 2, 3/
Alul egy kép, ahol kimegy a főkábellel együtt - nem igazán látszik mondjuk, mert mögötte van... /4/

Hátul pedig a vezeték. Nem mondanám, hogy feszítve van, egy gyors-kötözővel van rögzítve. /5/

Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#687) dangerzone


dangerzone
addikt

Próbálta már valaki azt, hogy ha a fenti 20 cm-s ventit az oldallapra szereli, és mondjuk befele nyomja a levegőt, felülre pedig 12cm-s ventiket tesz, akkor mennyivel lesz jobb a szellőzés?
Mert én most azon gondolkodom, hogy megvariálom. Abból a problémámból indult ki az egész, hogy az alaplapi pcie 16x-os portom közvetlenül a proci alatt van, és nagyon fűti szegényt a 4870-es. Aztán ha több levegőt kapna, akkor talán mégiscsak hűvösebb lenne a cucc.
Ötleteket, véleményeket elfogadok. :)

(#688) sestertius válasza dangerzone (#687) üzenetére


sestertius
őstag

Ah.. a P7P55D. Éppen ma nézegettem ezt a szép lapot....

Az oldalsó 20-as nagyon jó szolgálatot tesz nekem!
Mivel én Maximus formulát hajtok, a hasonló probléma az északi híd - ami neked már "nincs" - melegedésénél volt tapasztalható. Én ebből kifolyólag 3 db. 20-as ventit használok, elől, felül és oldalt. Egyébként a legkisebb fordulaton a felső megy nálam, leginkább azt egyszerű helyettesíteni egy vagy több 12-es ventivel.. szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#689) glspeter1


glspeter1
őstag

Holnap meglesz a + 2db 20cm-es vörös ledes MegaFlow, egy felülre egy pedig oldalra. Remélem meglesz a hatása. Majd küldök képeket ;) :D
És nálam is egy maximus furmulát fog hűteni ;) :))

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#690) sestertius válasza glspeter1 (#689) üzenetére


sestertius
őstag

Hú, valóban, én is ígértem képeket.... :R

Várjuk! Kíváncsi vagyok, mit mutat majd az északi híd hőmérséklete nálad!

...aztán én is igyekszem majd még feldobni egy pár képet...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#691) glspeter1


glspeter1
őstag

Itt vannak a beígért képek ;)

[link]
[link]
[link]

És a hőfokok (húzott proci)

[link]

A két 12cm-es kék igen elnyomja a vöröset, de sebaj. Nemsoká cserélem bennük a ledet vörösre :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#692) glspeter1


glspeter1
őstag

+ pár kép belülről:

[link]
[link]

Mindegyik Coolink szilikonos rögzítővel felfogatva, így halk is és rezonancia sincs. :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#693) dangerzone válasza glspeter1 (#692) üzenetére


dangerzone
addikt

Gratula hozzá.
Jól néz ki nagyon.

(#694) pottyantós válasza glspeter1 (#692) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Gratula! :C Mi lett a fekete 20-as ventivel?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#695) glspeter1 válasza pottyantós (#694) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszi! A fekete 20cm-est eladtam :K

dangerzone: Köszönöm! :R

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#696) pottyantós válasza glspeter1 (#695) üzenetére


pottyantós
aktív tag

hangban nem vészes a 2 venti?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#697) glspeter1 válasza pottyantós (#696) üzenetére


glspeter1
őstag

Egyáltalán nem.
Ezek vannak jelenleg benn a gépben:

- 3db 20cm-es ventillátor, 700rpm
- 2db 12cm-es ventillátor, 1100rpm
- proci hűtő, 2400rpm
- vga hűtő, 1600rpm
- hdd hűtő, 2db 6cm-es ventivel, darabonként 3700rpm

Az összes ventillátor szilikon lefogatóval rögzítve csavarok helyett. Eszméletlen halk az egész. :K

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#698) glspeter1


glspeter1
őstag

A tápot ki is felejtettem, ami 725rpm-en forog.
A táp két végén körbe valamilyen gyári zajcsökkentő szilikon anyag. Tehát lényegében a táp és a ventillátorok rezgését felfogja és elnyeli a szilikon.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#699) sestertius válasza glspeter1 (#698) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!

Pöpec...

Csodálkoztam, honnan az az erősebb kékség a pirosban, aztán a képekből csak rájöttem... :DD

A ventik nálam szabályozva vannak fordulatszámilag, azért nincsenek ilyen jó hőmérsékleti értékeim... próbáltam törekedni a megfelelő zaj és még elfogadható hőmérséklet kompozíciójára :K Nekem ezért másabb.

Gratula! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#700) glspeter1 válasza sestertius (#699) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszönöm! :R :D

Én nem szabályozom le ezeket a nagy dögöket, pörögjenek csak. :DDD
Egyedül a proci hűtő van intelligensre állítva (ha nincs terhelve a proci, akkor 600-as fordulat, ha terhelve van, akkor pedig 2400-as fordulat).

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.