Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kmisi99 válasza pitbull93 (#350) üzenetére


kmisi99
addikt

Hogyha csak úgy akarod használni ahogy van az alap ventikkel akkor ne is bajlódj ezzel mert 1 venti az első szívja be a levegőt vagyis a port is de ott már van egy kiváló porszűrő és így rohadt kevés por jut be. De ha még raknál be ventit akkor a szúnyogháló meg a harisnya is jó szerintem. és csak a beszívókhoz kell szűrő mer hát ha kifele fúj a venti ott a por nem nagyon megy be.

(#352) pitbull93


pitbull93
tag

Meg mondom őszintén nem ide tartozik de ehez a konfigurációhoz kellene egy jó megoldás hogy akkkor hova tegyek és hány réteget??:Alaplap: ASUS Rampage II Extreme LGA 1366

Processzor: INTEL CORE i7 950 3.06 ghz

Processzor hűtő: Noctua NH-D14

Memória: KINGSTON HyperX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP TRIKIT

Videokártya: Gigabyte Hd 5970 ddr5 2gb

Rendszer(SSD): KINGSTON 40GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V SNV125-S2

Tároló(HDD): WD 1000GB 7200rpm 32MB SATA2 WD1001FALS

Optikai meghajtó: NEC AD-7243S fekete

Hangkártya: Asus XONAR DS

Táp: Enermax PRO82+ 625W

Ház: COOLMASTER 922

Légkavaró:Noctua NFP121300 ventilátor 12cm, 1300RPM

(#353) sz.j válasza pitbull93 (#350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ahol beszívja a levegőt (kivéve elől), én oda két réteget tettem.
Viszont felülre is tettem egy réteget, ezt is csak azért, nehogy belepotyogjon valami.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#354) vhunor válasza pitbull93 (#352) üzenetére


vhunor
őstag

Jeez, az enyém se két forint volt, de ennek az árából nagyon jól érezném magam valami egzotikus helyen elég sokáig :) .

(#355) sestertius válasza sz.j (#353) üzenetére


sestertius
őstag

Aha... Pepe78 volt a csodabogár... oksa!
Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#356) sestertius válasza katt777 (#346) üzenetére


sestertius
őstag

Ja és 932... Igazából iszonyat nagy ház az.. Nem is tudom, hogyan és mire tudnám megfelelően kihasználni.. És hogy halkabb még ennél is? A 230-as venti annyival másabb vagy valami elrendezésbeli okból kifolyólag?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#357) sz.j válasza sestertius (#356) üzenetére


sz.j
nagyúr

Erre Pepe78 biztos tud válaszolni, mert neki mind a két fajta háza volt.
Bár lehet, hogy katt-nak is ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#358) sestertius válasza sz.j (#357) üzenetére


sestertius
őstag

Haha.. :C
HAF mánia...
Az viszont érdekes, hogy -Yana kollégát is számolva- akik használták mindkét típust, a 932-est jobban dícsérik..
.

Ami a mérettel kapcsolatban feltűnt, a 922-esnél az első "bepillantás" után rögtön nyugtáztam, hogy egy esetleges későbbi vízre váltás sem fog gondot okozni, mert bőven elfér... és ennél több helyre jelen számításaim szerint nekem nincs szükségem... :N
Persze ez még változhat... :F

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#359) katt777 válasza pitbull93 (#348) üzenetére


katt777
félisten

Sok háló megakadályozza a légáramlást, 1 harisnya elég közepes-erősen megfeszítve. A HAFö32 bemutatómban a honlapomon v. logouton is láthatod, hogyan kell feltenni, nem vészes. Egy 2 oldalú ragasztószalaggal felteszed, a szélét meg szigszalaggal rögzíted, és már készen is vagy. A harisnyán érdemes egy kis lyukat tágítani a csavarok alatt, mert ha felcsavarod, könnyen felfuthat. Beáramló levegő útjába kell tenni, tehát nem csak a venti alá, kifelé nem szükséges, max fölülre, hogy kikapcsolt állapotban a szálló por ne menjen a gépbe.

sz.j: A HAF932-esembe is elég volt 1 réteg elöl, és 1-2 havonta leporszívózni. Csak 932-m volt (és lesz ;] ), már a fizikai paraméterek alapján is ez a jobb, függetlenül attól, hogy árban a 922 talán jobban megéri, mert kevésbé hűt rosszabbul, mint amennyivel olcsóbb, viszont akkor is rosszabbul hűt.

sestertius: Igen, pont, hogy befér a víz is, úgy is képezték ki. Mivel nagyobbak a ventik, halkabbak, és a légszállításuk is magas, ráadásul éppen azért, mert nagy a ház, a benne lévő cuccnak több levegőt kellene felmelegítenie, így már csak ezzel több fokot nyerhetsz, ha a ventik nem is mennek. Ha nem volt kánikula, nálam nem is pörgött egyik sem (a hátsót kivéve, de azt is leszabályozta az alaplap, ill. persze a tápot), az E8400-on meg eltrónolt a Z600, komoly tuning híján annak sem kell venti. Na, látod, az tényleg csöndes gép. (a Z600 passzívan is kelt légmozgást, a meleg távozik belőle, a fizikának köszönhetően meg a házból is).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#360) d@minator válasza sz.j (#357) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Meg tudnád nekem nézni, hogy a 20cm-es ventijeid elindulnak e 5V-on? Emlékszel vásárlás után napokkal az enyém 7V-ról sem akart elindulni csak a felső a vízszintes helyzet miatt. Akkor le is kötöttem őket. Most viszont elindul mindkettő 5V-on. :F

A poén az, hogy készíttettem egy áramkört ami 12V-on felpörgeti a ventiket aztán átkapcsol 6V-ra. De így felesleges.

(#361) sz.j válasza d@minator (#360) üzenetére


sz.j
nagyúr

Oké, ha annál a gépnél leszek és lesz egy kis időm, akkor megnézem, hogy hány volton indulnak el a 20 cm-es ventik.
De ha jól emlékszem 5-5,5V-on nem indultak el .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#362) d@minator válasza sz.j (#361) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi előre is. Erre nagyon kíváncsi vagyok, mert az enyémek már mennek 5V-on. Az oka X-akta. :D

(#363) katt777 válasza sz.j (#361) üzenetére


katt777
félisten

Az biztos, hogy a nagy tesóban a 23cm-esek elég komótosan kezdenek el tekerni, de lapról vezérelve mennek.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#364) sestertius válasza katt777 (#363) üzenetére


sestertius
őstag

Nekem is elég komótosan indulnak el... Ennek az az oka, hogy nagyon le vannak szabályozva? /500-520 rpm pedig szerintem nem gáz.../ :F

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#365) sz.j válasza d@minator (#362) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel nagyon kiváncsivá tettél, ebédidőben hazaugrottam megnézni a ventiket.

Hol is kezdjem?
Amikor megvettem a házat és összeraktam a gépet, akkor 5-5,3-5,5V-ról (pótméter értékétől függ) kínlódva, szakaszosan, több elíndul,megáll után csak nehezen indult el az elől lévő venti (a felső pöcre indult), most meg csutkára letekert pótinál is (5-5,5V), ~450 fordulat körül, rögtön indul!

Mivel nem volt több időm a "kiváncsiskodást" folytatni, valszeg este kipróbálom, hogy mi az a minimum fesz. amiről a 20 cm-es ventik még elindulnak.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#366) d@minator válasza sz.j (#365) üzenetére


d@minator
addikt

Várom a fejleményeket...A min fesz engem is érdekel bár hozzáteszem az 5V már megfelel az igényemnek. Nagyon halk. :)
Igazából a 4,4V érdekelne, mert egy diódával tudnék annyit csinálni az 5V-ból.

5V-on egyébként 350RPM a fordulat lézeres fordulatszámmérővel mérve.

(#367) katt777 válasza sestertius (#364) üzenetére


katt777
félisten

Igen, meg hát szép nagyok is. 23cm-esek 550-900RPM között mozogtak 932-ben, de 600 alatt hangjuk sem nagyon volt. Hűtenek azok kisebb RPM-en is szépen.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#368) sz.j válasza d@minator (#366) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos csak 5,1V-ig tudtam leszabályozni a ventiszabályzó egyik csatornáját, de itt pöcre elindul.
De majd valamalyik nap (ha lesz egy kis időm) összedobok egy alacsonyabb feszt is előállítani képes fesz. szabályzót, és akkor majd megnézem a min. indítófeszt.

Addig is egy kép: 5,1V/354rpm

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#369) sz.j válasza d@minator (#366) üzenetére


sz.j
nagyúr

A minimál fesz, amikor a venti még elindul, nálam 4,55V volt, ekkor a fordulata 287rpm volt.

Amúgy ez a kis méregetés semmi másra nem volt jó csak a kiváncsiságunk "kielégítésére", mert hangban semmi változást nem tapasztaltam a kb. 450-550rpm-el pörgő és a 287rpm-el forgó 20 cm-es venti között, viszont 287rpm-el a légszálítás érezhetően gyengébb volt.

Szvsz bőven elég 5-5,5(6)V-ig leszabályozni ezeket a ventiket, mert ekkor szinte hagtalanok és a légszállításuk is elfogadható/jó.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#370) sestertius válasza sz.j (#369) üzenetére


sestertius
őstag

No, volt ennek értelme, mert most már ezt is tudjuk.. Kérdezni is akartam, mennyire lehet vagy érdemes lehúzni, de ha hangban ugyanott van, a légszállítás pedig ugye jelentősen lecsökken, nincs miről beszélni... marad nekem ~500-on.
Nem is indul komótosan az enyém, mint utólag kiderült, mert ugyanígy indul max. fordulatszámnál is.. Csak gondolom nekem volt szokatlan... :K
Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#371) tomatos


tomatos
aktív tag

üdv mindenkinek!

Végre én is csatlakozhatom azon boldog tulajdonosok táborába akik magukénak tudhatnak egy ilyen remek is házikót :) Nagyon szupi. Azt hiszem kénytelen leszek a fűtést feljebb húzni mert nagyon csak hideget áraszt :)
nem bántam meg még így se hogy azért nem a legolcsóbb házak közé tartozik :)
Köszönet SimonYana kollegának aki hozzásegített... :)

:R :C

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#372) sestertius válasza tomatos (#371) üzenetére


sestertius
őstag

Dobj majd egy pár képet, szeretjük megcsodálni, ki mit hoz ki belőle... :K :DD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#373) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok Én szerintem haf 932-őt veszek..Meg is magyarazom mért!Azért mert a konfigemhez lehet jó lenne mar egy vízhűtés....És nagyobb is szóval több dolog belefér...Csak azt akarom kérdezni "sz.j" szerinted ugyan úgy a ventiknél lehet nyugodtan szúnyog halóval szerelni??? És hany db 12 cm és ventit tegyek bele szerinted???

Beszívta a pórszívó az A' bETÜmet!:D

[ Szerkesztve ]

(#374) d@minator válasza sz.j (#369) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi. :R Lehet hogy igazad van és 5V alá felesleges menni. A 6V viszont az én gépemhez hangos. ;)

(#375) katt777 válasza pitbull93 (#373) üzenetére


katt777
félisten

Én léggel teszteltem HAF932-t, fölösleges extra 12cm ventiket tenni bele (nálam kb. 1°C-ot javítottak sok zajjal). A benne lévő ventik tökéletesen hűtenek léggel akár egy tuningolt i7-es rendszert is. Víz mellett meg elég az első venti a vinyóknak (ha nincs azokon is víz), és az oldalsó + a hátsó a VGA-nak és a lapnak, felülre, gondolom, úgyis 3 ventis radiátort tervezel beszerelni.
Ventik alá én inkább a harisnyát javaslom, az finomabb. Leírás a honlapomon v. logouton.

Te így tünteted el a csórókat? :F ("Pórszívó..." :U )

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#376) Windex


Windex
tag

Csatlakoztam ma én is a tulajdonosok táborához. Élőben sokkal brutálisabb a ház, mint a képeken. Holnap kezdek átköltözni, mert addigra már meglesz a porszűrő is. Reménykedem, hogy mindent jól mértem le, és elérnek majd rendesen a kábelek mindenhova. :)

(#377) pitbull93


pitbull93
tag

Szia pórszűrőt hol vettél ???Írj köszönöm grat a hazhoz! :Y

(#378) sestertius válasza Windex (#376) üzenetére


sestertius
őstag

Érdekes látni a konzultációt, ki mit ajánl és mit tart a legjobb porszűrőnek.. Megvárom, míg kiderül, melyik a Number1, aztán beszerelem azt... :DD

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#379) Windex válasza pitbull93 (#377) üzenetére


Windex
tag

Nem vettem kimondottan porszűrőt, hanem csinálok magamnak a korábban itt leírtak alapján. Ki akarom próbálni a szúnyoghálós, illetve a harisnyás megoldást is, hogy melyik a jobb. Mondjuk kiderül majd mennyire lesz kedvem/időm próbálgatni, lehet leragadok annál amit hamarabb meg tudok csinálni. :)

(#380) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha az urak megnézik ezt a képet talán könnyebb lesz a döntés. :D

Amúgy ez a szűrő a CM-690 Adv. II ház tartozéka.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#381) tomatos


tomatos
aktív tag

Hát igazán jó választás volt részemről ez a kis házikó. Tényleg igaz amit itt olvastam visszább komolyabb tuning nélkül gyári ventivel (E8400) 20 fok, magonként nézve pedig: 30,31 fok körül mozognak alapjáraton. igaz még nem próbáltam játék és hasonlók alatt :) de már kinéztem rá egy viszonylag olcsó de úgy néz ki hogy nagyon jól hűtő proc ventit amit egy kedves PH s kollega árul :)

egy kis alap gépecske de egész jól produkál még húzás nélkül is :)

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#382) katt777 válasza tomatos (#381) üzenetére


katt777
félisten

Na mondjuk az E8400 nem az a proci, amely különösebben hajlamos lenne a melegedésre. :DDD Egy i7-tel mást tapasztalnál. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#383) tomatos válasza katt777 (#382) üzenetére


tomatos
aktív tag

Gondolom. :) még szerencse hogy arra már nincs keret :) mert akkor kénytelen lennék még a hűtést is turbózni mellé :) de most még rákerül egy középkategóriás proci venti aztán meglátom hogy mi jó sül ki belőle. utána még marad a lehetőség arra is hogy netán oldarra is felrakjak két 12 es ventit a házba :) :C

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#384) sestertius válasza tomatos (#383) üzenetére


sestertius
őstag

Mindjárt eladó lesz a korábban beszerzett oldalsó 20 cm-es ventim /ami eredetileg egy HAF 922 felső ventilátora/, mert holnap hozzák a kapcsolható led-es változatot, így kikerül a helyéről... :K
Egyébként szúnyog hálóval oldottam meg a porvédést, és szerintem nemcsak igényesen kivitelezhető, de a célnak tökéletesen meg is felel...
Majd csinálok egy-két képet..
Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#385) katt777 válasza sestertius (#384) üzenetére


katt777
félisten

Majd kiderül, hogy pl. 3 hónap múlva mennyi por lesz a gépben. Nálam a harisnya mögött fél év után is alig volt.

Ugye, nem CM-es a ledes venti? :F Nálam azokon sorban mentek ki a ledek, igaz, a HAF932-ben nem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#386) sestertius válasza katt777 (#385) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
De, az eredeti HAF 922-be való kapcsolható ledes első ventit szereztem be oldalra is.. :K Igazából nem használom a ledet, csak ha "olyanom van"... Ezért akarom mind a hármat kapcsolhatóra csinálni, hogy időnként, ha 'design'-ra vágyom, legyen... :))
Ha kimegy, hát úgy jártam.. majd kiderül, mit bír... Remélem csak rám akartál ijeszteni...

Ja, és igen: nem tudom még, mennyi por lesz így a gépben, de az biztos, hogy kevesebb.. de jobban leburkolni már nem merem, mert megmondom őszintén, hogy a táp /Corsair HX-520/ melegedésén máris észre vehető... Úgymond eddig hűvös volt, de terhelés alatt most már "üzemi hőfokot" érzek.. Amivel még semmi gond nincs, de majd a nyár még úgyis megmutatja...
Tisztelet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#387) d@minator válasza sestertius (#386) üzenetére


d@minator
addikt

Ha alulról szív a táp akkor jobban melegszik a hülye kis lyukacskák miatt. Ki fogom flexelni. Addig is meg van fordítva a VGA felől szív. Így a táp venti fordulat is esett 300-at.

(#388) sestertius válasza d@minator (#387) üzenetére


sestertius
őstag

Pedig azt gondolná az ember, hogy a "friss, hűs" kinti levegőt szívja, és akkor pöpec minden.. én is ezért örültem anno, hogy végre egy alsó tápos házba költözök, és most az eredeti elgondoláson mégis változtatni kell..
vagy lehet, hogy a táp alól kiveszem a hálót vissza..
Egyelőre szerintem ezt a megoldást választom, és majd meglátom, mennyire lesz tele retekkel a táp.. ami sajna valószínű be fog következni... :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#389) prmcsk válasza sestertius (#388) üzenetére


prmcsk
addikt

Nyugodtan beteheted "fordítva" a tápot, ebbe is így tettem. Persze jöttek itt a nagy elméleti szakik, hogy meleg levegőt szív meg minden.
A gyakorlat meg azt bizonyította, hogy a passzív hűtésű, 4,5Ghz-re húzott E8500 meg a szintén húzott 4850X2 hője is kevés ahhoz, hogy egy ilyen házban a tápom a "fordítottsága" ellenére még csak langy meleget is fújjon.

Viszont roppant előnyös, hogy nem egy hét alatt forr fel a kívülről szívott szutyok és "bakapehely" miatt...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#390) d@minator válasza sestertius (#388) üzenetére


d@minator
addikt

Azért nem bánom, mert felül nagyon hangos volt a táp ami azt jelenti, hogy jobban melegedett. Nagy procihűtőm van és majdnem összeért a táppal.
Biztos ki fogom vágni a ház alját a táp alatt kör alakban. Úgysem tervezem eladni akkor meg miért ne. :) A szúnyogháló nálad biztosan fog rajta főleg ha poros. Szerintem is vedd ki. A tápot meg időnként fújd ki sűrített levegővel.

(#391) pitbull93


pitbull93
tag

Mindenki beszél hogy forditva teszikbe a tapot bocsi de én ezt nem értem magyarazzatok el hogy leeht fórdítva berakni köszönöm üdv!

(#392) prmcsk válasza pitbull93 (#391) üzenetére


prmcsk
addikt

A táp ventije belül van és nem lefelé...

Ebbe a házba így is bele lehet tenni, minden átalakítás nélkül, mert a csavarhelyek mindkét módhoz elő vannak készítve, tehát mérni és fúrni sem kell.

Sokszor a kényszer visz rá, mert az alaplapi főkábel nem mindig elég hosszú...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#393) d@minator válasza pitbull93 (#391) üzenetére


d@minator
addikt

Kétféleképpen teheted be a tápegységet:
1. ventilátorral lefelé, ekkor a ház alól szívja a levegőt a táp [link]
2. ventilátorral felfelé, ekkor a házból szívja a levegőt a táp a videókártya felől[link]
Mindkét esetben ugyanott távozik a levegő a ház hátulján.

(#394) sz.j válasza sestertius (#388) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Egyelőre szerintem ezt a megoldást választom, és majd meglátom, mennyire lesz tele retekkel a táp.. ami sajna valószínű be fog következni..."

Előbb utóbb biztos bekövetkezik, de talán érdemes ezt is megnézni, ez kb. két hét "termése".

@ d@minator

Természetesen szived joga azt csinálni amit jónak látsz, de szvsz kicsit elhamarkodott a döntésed.
Azért gondolom ezt mert ha kevés is lenne az alsó lyukakon beáramló levegő mennyisége akkor sincs nagyobb gond, mivel a táp alja és a ház alja között kb. 4-5 mm-es hézag van amin keresztül a táp a házból "kiegészítheti" a levegőszükségletét.

Természetesen ez csak az én véleményem ..., a döntés a tied.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#395) d@minator válasza sz.j (#394) üzenetére


d@minator
addikt

Igazad van. Arra is gondoltam, hogy a táp ha ventivel lefelé van akkor jobban melegszik a termisztor elhelyezkedése miatt. Az ugyanis a nyomtatott áramkör forrasztási oldalán van. Lehet, hagy a forrasztási oldal és táp borítása között megreked a meleg ha ventivel lefelé van. Ez így elég hülyeségnek tűnik de ki fogom szerelni és kipróbálom mindkét helyzetben.
Ha egyforma meleg lesz akkor viszont a ház lyuka a bűnös. :)

A méréshez van infrás hőmérőm és lézeres fordulatszámmérőm majd valami kisül belőle. :U

(#396) sz.j válasza d@minator (#395) üzenetére


sz.j
nagyúr

Várom a tapasztalataidat.

Nálam, ha nincs tuning teljes csendben megy a a Blue Storm 400W-os tápom, és a kiáramló levegő még langyosnak sem nevezhető.
Ja és alulról szívja a levegőt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#397) sestertius válasza sz.j (#396) üzenetére


sestertius
őstag

Panel lakásról lévén szó és parkettáról.. nálam iszonyat por van! :K
Ha az, amit mutattál, két hét termése... huh.. kicsit gyakran kell takarítani... :F
Viszont ha nem teszem oda, akkor az mind a tápban köt ki... Tény, hogy még jelen terhelés alatt sem olyan meleg - közel sem -, mint a másik házban, ahol felül volt és belülről kapta a levegőt.
De ez sem az igazi össze hasonlítani, hiszen a korábbi házam hűtése hagyott némi kívánni valót maga után, és amikor a vga kártya ontotta 75-80 fok között a hőt, jóformán a táp pumpálta ki annak a javát... tehát erről ennyit.
Kicsit figyelem még, mit mutat, aztán meglátom, lesz-e tennivaló...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#398) katt777 válasza d@minator (#387) üzenetére


katt777
félisten

Hát nálam nem volt melegedés gond a lentre helyezett táppal, jó hideget kapott az a lyukakon keresztül is. Nem mindegy, hogy a szoba 20°C körüli levegőjét szívja be, vagy a lap és a VGA fölötti 30-40°C körülit, hiába nincs ott fizikai korlátozó tényező. Mondjuk a HAF932 4cm-es görgőkön áll, és jó hűtésű tápot sem árt venni, nem csak a teljesítményére figyelni.

sestertius: 12cm-es CM LED kapcsolós ventijeim mentek ki sorban, pár hét/hónap alatt, már vissza sem vittem őket cserélni. 932 szépen kivitt mindent a 90°C-os VGA fölül is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#399) Windex válasza katt777 (#398) üzenetére


Windex
tag

Ilyen görgőket lehet valahol külön venni? Próbáltam már más házakról átrakni magasabb talpakat, de egyik sem volt tökéletes. Most könyvek vannak a talpak alatt, de ez elég sufni megoldás. :DDD

(#400) sestertius válasza Windex (#399) üzenetére


sestertius
őstag

Ja, ez nekem is eszembe jutott, hogy emelni kellene az alján... mert az a kb. 1 cm elég karcsú... Ha találtál valami tuti megoldást, ne fogd vissza magad és oszd meg velem... :K :R

katt777: köszönöm, kicsit megnyugtattál, így remélem nálam a 20 cm-es ventik fogják bírni.. Már most mennyivel másabb, hogy két ventit tudok bekapcsolni...
Remélem lesz harmadik is...
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.