Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Sider


Sider
csendes tag

No megjött a kicsike.. Beszereltem a dolgokat és minden pöpec. Tágas, hűt ezerrel. Porszűrőnek üvegszálas harisnyát tettem egyrétegben (lusta voltam vacakolni a második réteggel). A vinyó beszerelése csavarral ment, ez a pöckös megoldás gyenge - be sem tudtam tenni a helyére, így hát maradt a régi módszer. Talán ez az egy hátrány van a gépnek számomra.

Sokáig filóztam azon vajon milyen hangos lehet a gép, esetleg akiben ez felmerül üzenem egyáltalán nem hangos!!!! :C

Vettem venti szabályozót, de valószínű el is adom!

Nagyon jó választás, király ház! :R

(#402) question man válasza sestertius (#400) üzenetére


question man
tag

Nekem nem ilyen házam van hanem egy régi stacker bár az őrők :DDD abban is voltak görgők de tapasztalatom szerint csak akkor jók ha az ember le rakja a földre :K
amúgy ilyesmi kellene neked szerintem
[link]
vagy ilyen
[link]

a számítógépek füsttel működnek

(#403) sestertius válasza question man (#402) üzenetére


sestertius
őstag

Egy korábbi, pár évvel ezelőtti házam alatt ilyen görgők voltak... hm.. ez eszembe sem jutott. Még megnézem, fel lehet-e gond nélkül fogatni a ház aljára.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#404) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok!A harisnyat hogy rögzítettétek??Képet mutassatok légyszíves köszike!Köszönöm! :)

(#405) sz.j válasza pitbull93 (#404) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például kétoldalas öntapadó ragasztószalaggal vagy un. papír alapú festő ragasztószalaggal, de persze lehet mással is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#406) sestertius válasza pitbull93 (#404) üzenetére


sestertius
őstag

Én még csak beledobáltam a szunyog hálót, de azt hiszem FBS szilikon kaucsuk ragasztót fogok használni a végső rögzítéshez... Színtelen, és mivel tömítő ragasztó, gumiszerű lesz, ha megszárad, nagyon jó erős, hőálló és később gond nélkül eltávolítható... Sok mindenhez használom, elméletileg egy általános ragasztó.. de a korábban írt megoldások is tökéletesek! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#407) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Tegnap óta én is boldog 922 tulaj vagyok :C
Már meg is volt a beköltözés:
kép1
kép2
kép3

(#408) sestertius válasza ThaBoss (#407) üzenetére


sestertius
őstag

Mutatós...! :K A hűtést te sem bízod a véletlenre, úgy látom... :C
Gratulálok hozzá!
Üdv! :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#409) ThaBoss válasza sestertius (#408) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#410) pitbull93


pitbull93
tag

Nagyon pöpec lett:D:D

(#411) katt777 válasza Windex (#399) üzenetére


katt777
félisten

Lehet venni 4 v 5 cm-es görgőket is (kisebbet nem érdemes), persze meg kell nézni, hol, mert egy kis szaküzletben 3db került annyiba, amennyiért Praktikerben 1-et tudtam volna venni. :DDD Pont olyanokat vettem, amilyenek a HAF932-höz jártak, csak ezek közül nem rögzíthető kerekes 2 db; olyat nem találtam. De úgysem lejtőn áll a gép, ráadásul szőnyegen. :DDD

Az egyik lehetőség a ház aljának kifúrása, és a görgők rögzítése csavarral, de én nem akartam szétszerelni a mostanit (Tacens Signum, 7.7k és remekül hűt), így pillanatragasztóval rögzítettem őket (ez ugyan nem hűthető alulról, viszont mozgatható, ami nekem kellett, mert elég elérhetetlen helyen van, szűken, és szerelhetetlenül). Mondjuk túl hamar mozdítottam meg először (még hogy "pillanat" :( ), és az egyik levált (hozzáteszem, nem teljesen sima a ház alja), úgyhogy kaptak még szigszalagot, most már stabilan mozgatható a ház. De a legbiztosabb természetesen a felcsavarozás.

pitbull93: Honlapomon v. logouton HAF932-ben olcsó harisnya-rögzítési módok.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#412) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Tudtok ajánlani valami jó kis ventiszabályzót, amivel biztosan tudok vezérelni 3 20cm-es ventit? Kijelző nem fontos, a lényeg, hogy 3,5"-os helyre illeszkedjen és ne legyen drága... :)

(#413) Windex válasza katt777 (#411) üzenetére


Windex
tag

Köszi szépen! Akkor körülnézek majd pár boltban görgők után. Fúrni biztos nem fogok plusz lyukakat, így marad majd a ragasztás. Remélem a kétoldalú ragasztó megteszi majd.

ThaBoss: Én a Scythe Kaze Q-t ajánlanám. Én ilyet rendeltem, már csak meg kell érkeznie.

(#414) ThaBoss válasza Windex (#413) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Elég jó lehet. Pont elegendő a tudása, nekem sem kellene több. Azért majd megvárom az élménybeszámolódat :)

(#415) sz.j válasza ThaBoss (#412) üzenetére


sz.j
nagyúr

Biztos, hogy 3,5"-ost (floppy méret) keresel, nem 5,25-öst?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#416) katt777 válasza sz.j (#415) üzenetére


katt777
félisten

Valószínű, ha azt írt. Nekem volt egy ilyen HAF932-ben, de sípolt a 23cm-es ventiktől, el is adtam. Szóval gondosan kell megválogatni, és a legjobb egy olyan alaplap, amely maga szabályozza a ventiket.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#417) ThaBoss válasza sz.j (#415) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Van már egy 5,25"-os benne, de nekem most kisebb kell, biztos, hogy 3,5"! :)

(#418) sz.j válasza katt777 (#416) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...legjobb egy olyan alaplap, amely maga szabályozza a ventiket."

Én tisztelem mindenki véleményét, így a tiedet is, de nem kellene ennyire erőltetned azt ami neked jó volt vagy bevált.

Aki akarta az úgyis figyelembe vette/veszi azt amit írtál, de hagy döntse el mindenki saját maga, hogy neki mi a jó vagy mit szeretne, még akkor is ha az nem egyezik a Te véleményeddel.

üdv sz.j

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#419) sz.j válasza ThaBoss (#417) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, csak a biztonság kedvéért kérdeztem rá.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#420) sestertius válasza sz.j (#418) üzenetére


sestertius
őstag

Szerintem tényleg felesleges erről vitát nyitni, ki milyen szabályzót részesít előnyben... mindegyiknek megvan a maga előnye meg a hátránya, és kinek mi tetszik, azt használja.. ennyi az egész, nem? :DD
Ami tuti, hogy valami kell... :K

Egyébként Windex, mennyiért vesztegetik ezt a szabályzót?
Tisztelet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#421) ThaBoss válasza sz.j (#419) üzenetére


ThaBoss
senior tag

No problem! :D

Amúgy katt777 véleményében is van valami, de én sem vagyok oda az alaplapról vezérelt ventiknek. Meg is mondom miért: addig kitűnő és nagyon jó, amíg egy ventit vezérel. Viszont ha már Y kábellel 2-őt kötök rá, akkor egyiket sem tudja szabályozni, mind fullon pörög. Nekem csak ez az egy bajom van vele. :)

sestertius: kb 3500-4000Ft

[ Szerkesztve ]

(#422) sestertius válasza ThaBoss (#421) üzenetére


sestertius
őstag

Köszönet! :R

Egyébként még azt sosem próbáltam, hogy kettő vagy több ventit hajtani egy alaplapi vezérlőről.. Hozzászoktam, hogy a korábbi - jelenleg garanciális javításon dekkoló - maximus lapon bőven rendelkezésre áll venti vezérlő /3 opt, 3 cha, 1 pwr és 1 cpu/. Ha ennél több venti kell egy házba, akkor annak hűtésével vagy baj van, vagy valaki spéci, extrém hűtést vagy design-t szeret... akkor lehet, hogy több kimenet kell. Szerencsére nekem mindig elég volt, ami van, és gond sem volt a vezérlésével.. De ez nálam. Másnál másképp... :K

Üdv! :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#423) ThaBoss válasza sestertius (#422) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Persze, nem is arra tervezték őket, hogy több ventit kössenek rá. Én spéci helyzetben vagyok, CPU-t és VGA-t ugyanolyan 2-2 venti hűti, muszáj szabályzót használnom. Ha vinné az alaplap, máris meg lennék kímélve pár ezres kiadástól... ;)

(#424) sestertius válasza ThaBoss (#423) üzenetére


sestertius
őstag

Tényleg, most nézem, hogy a vga-t is olyan hűti... :R
De pöpec... "hatásos" látványt nyújt, és gondolom nincs is gondod a vga melegedéssel... :DD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#425) ThaBoss válasza sestertius (#424) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Van rajta egy S1, azon pedig 2 db venti. Az összhatás teljesítményben óriási, és látványnak sem utolsó. :D
(A kártya egy 4870, 45-55°C volt eddig a maximum, amire melegedett)

(#426) katt777 válasza sz.j (#418) üzenetére


katt777
félisten

Nem erőltetek én semmit, viszont tudom, hogy a userek 95%-a nem olvas vissza. :R

ThaBoss: Én ilyenről nem tudok (bár sokan nem ajánlják az Y kábeleket), de ha pl. AC SCT-s ventiket kötsz össze, azokat simán szabályozza bármelyik, ezt tudó lap (pl. MSI, ASUS és ASRock is). A mostani ASRockomban is a CPU-FAN szabályozza a CPU (gyári) és a ház (AC) hűtőjét is (anno a Z600-omon egy AC és egy CM venti volt egybe kötve), mindkettőt rendesen szabályozza, és a különböző fordulatszámokat is jelzi (persze ehhez az AC RPM-kábelét SysFan2-re dugtam), de a szabályozás anélkül is működik 2 különböző ventinél. Nem erőltetésből mondom, csak a tények végett.
Egy komolyabb ventiszabályozó árából jobb/erősebb egyéb hardvereket lehet venni, persze ez az én szempontom, nyilván mást gondol, aki inkább hiányos tudású alaplapra költ, v. csak tetszik neki egy extra kütyü a gépén (tény, hogy pompázatos hűtőszabályozók vannak a piacon), esetleg valamiért valóban szüksége van rá, de én a PC-t egyéb dolgokra szeretem használni, nem olyan dolgokat állítgatni, ami amúgy a PC dolga lenne. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#427) ThaBoss válasza katt777 (#426) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen, ezt én is igazolom! AC ventiket össze lehet dugni, ha mindenigaz egyszerre 5-öt is. Csak azokkal az volt a gondom, hogy amikor mást kötöttem rá a lapra, azok meg mentek a szabályzóra, akkor az rpm szignált nem vette valamiért, és egyfolytában sípolt a gép. De amúgy egy jó AC ventit nem is kell szabályozni, azok nagyon csendesek, főleg az új fehér lapátos széria! A másik problémám csak annyi volt velük, hogy AC sajnos nem gyárt LED-eseket, én meg szeretem, ha van egy kis fény. :D
Amúgy nagyon sok variáció van, amivel még el lehet kerülni egy komolyabb szabályzó vásárlást, egy pl: ez. Vagy ez. És máris nem kell 10ezreket költeni, olcsón kijöttünk és a hang/sebesség is meg van oldva.
Viszont vannak tényleg nagyon tuti szabályzók, amik fogyasztást mérnek, kártyaolvasó van még rajtuk, stb... Mindenki maga válogatja meg mi kell neki és hogy tudja felhasználni kedve szerint.
Elsősorban én is az alaplaposat támogatom, de aki úgy járt mint én (sok venti kevés csati), annak előbb utóbb alternatív megoldást kell találnia! ;)

[ Szerkesztve ]

(#428) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok szerintem az FBS tűnt a legjobbnak én ugy akarom meg oldani hogy egy rétegszunyogalóra ragasztok ra egy rréteg harisnyat nem tudom mi a véleményetek!És utanna mikor megszaradt ragasztom fel az egészet a helyére!Szerintetek?

(#429) Sider válasza pitbull93 (#428) üzenetére


Sider
csendes tag

Az FBS jó választás! Ha azt a megoldást használod amit írtál, akkor nem sok por megy majd be a házba. Nekem ennyi türelmem nem volt, egy rétegben ment az üvegszálas szúnyogháló. 1-2 hónap múlva többet tudok mondani a dologról, hogy elég volt e így.

[ Szerkesztve ]

(#430) katt777 válasza ThaBoss (#427) üzenetére


katt777
félisten

Az RPM-jelző kábeleket nem árt összedugni, ha egyformákat kötsz össze, úgyis azonos fordulaton megy mind. Ha nem dugod be, akkor még 1 venti fordulatát sem jelzik a lapok (ez esetben vissza kell dugni a csatlakozóba).
A fehér szín jobban hűt? :F
A mérős cuccokhoz nem árt olyan alaplap is, amely kijelzi az adatokat.
Az olcsó vezérlőkkel az a baj, ami nálam is előjött HAF932-ben, amikor GB lapom volt, hogy sípolt a terhelés alatt. Ment el a lappal együtt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#431) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

HAF 922-es házam van és az lenne a kérdésem, hogy ha úgy alakulnak később, akkor milyen ventilátorokat érdemes nézni a gyári helyére? Pl a hátsó 12-es helyett, vagy ha az oldallapra kerülne még?
Köszi

(#432) pitbull93 válasza Sider (#429) üzenetére


pitbull93
tag

Köszi én inkabb szanok ra több időt mert nem akarok'ciganmunkat' végezni:D

(#433) ThaBoss válasza katt777 (#430) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem-nem, nem hűt jobban, hanem csendesebb az F-széria. :) De az Arctic Fan-okkal sincs semmi gond, és őket is össze lehet dugdosni, és nagyon halkan mennek.
Nekem MFC-3 szabályzóm van, azzal bőven elégedett vagyok, külön fogyasztásmérő modul is jár hozzá, egy USB-szerű csati, és a táp elé behelyezhető mérőkütyü. Így mindent mér a gépben, még saját magát is. MFC-2 is volt, de az 200W fölött már hülyeségeket írt.
Tudom, hogy olcsóbban ki lehetett volna hozni az egészet (fogymérő aljzattal, stb...), de ezt vettem és nem bántam meg! :)

FrezeR: láttam egy ilyet működés közben: [link] Csak 2 cm vastag, így kisebb a légszállítása, mint a gyárié, ami a 922-ben, de a szélzaj is kisebb sokkal. Passzol az oldalára+elejére+tetejére a 20-as furatok miatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#434) katt777 válasza ThaBoss (#433) üzenetére


katt777
félisten

Na, hát annak még valami értelme is van. :R De ha a táp előtt van, honnan tudja, hogy mi és mennyit fogyaszt?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#435) ThaBoss válasza katt777 (#434) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na az a gond, hogy részegységenként nem tud mérni, csak a komplettet. Azt viszont pontosan.

(#436) sestertius válasza pitbull93 (#432) üzenetére


sestertius
őstag

Helyes! Jó munkához meg idő kell.. :K
Én még csak addig jutottam, hogy a két ledes ventit szépen csatlakozókkal össze kötöttem, hogy együtt legyenek kapcsolhatóak - led szempontjából -, de a háló rögzítése szerintem hétvégére marad. Az biztos, hogy iszonyat mennyiségű port fog meg... Oldalról ránézve már pár nap után látszik, hol hajt a venti... és csak egy réteg szúnyogháló van, semmi más...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#437) katt777 válasza sestertius (#436) üzenetére


katt777
félisten

Én mondtam, hogy harisnyázz. :F Mondjuk durva, amit mondasz, nálam az amúgy poros szobában (hőtárolós kályha hajtja ráadásul) is elég havonta 1x leporszívózni a gép oldalát.
Ami viszont a lényeg, inkább kint legyen a por, mint bent. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#438) sestertius válasza katt777 (#437) üzenetére


sestertius
őstag

Az a baj, attól tartok, hogy a harisnyán keresztül nem jut be elég levegő.. és első a hűtés, második a por.. a hálóval ilyen gond tutira nincs...
Még gondolkozok a dolgon, rápróbáljak-e a harisnyára.. De tény, hogy bele pillantva a gépbe, bent is látszik már a por.. tehát a háló beengedi rendesen.
Hm... :F

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#439) pitbull93 válasza sestertius (#438) üzenetére


pitbull93
tag

tedd fel szerintem asztal magassagba!Amikor takaritassz a szobaba akkor takardle hogy a porszvó amit felkavar ne menjen bele több por!És szeritnem a harisnyat megfeszítve gond nem lehet ha még is leszeded !

(#440) sestertius válasza pitbull93 (#439) üzenetére


sestertius
őstag

Magasabban elhelyezve tuti nem lenne ennyire gond, csak ugye nincs hozzá hely...
Az oldalsó még nem is az elsődleges.. megvárom, alulról a táp mit fog mutatni.. de még alulra is be akarok szerezni ugye görgőket... ej...
Nem így számítottam, hogy ezzel a házzal is így kell játszani, hogy tuti legyen. Nem mintha nem ez lenne eddigi legjobb házam, de akkor is... Na majd lesz valahogy... ez már csak hétvége...
Addig is meglátjuk a Dirt 2 hogy kéri be magának a port... :DD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#441) katt777 válasza sestertius (#438) üzenetére


katt777
félisten

Hát nálam nem volt gond a harisnyával a hűtést illetően sem. Mondjuk a feszítés miatt a rögzítése nehezebb, mint valami kemény műanyagé, de közepesen erős feszességgel elég lesz a levegő, és a port is fogja. Mit veszítesz, ha kipróbálod? :F Inkább egy kis + munka, minthogy a portól tönkremenjen valami, szerintem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#442) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

HAF932-n kívül milyen házak vannak még amik ennyire támogatják a vízhűtést? Gondolok itt a tartály helyére, radiátor helyére, ilyenekre. Tetszik a 932 ezek miatt, de a külseje nem jön be annyira.

⭐ Stella

(#443) sestertius válasza katt777 (#441) üzenetére


sestertius
őstag

Éppen van igazság abban, amit mondasz... :K Igen, a rögzítést kell megoldani, aztán kiderül...
Nálad is 500-550 körül megy a venti? Magasabbra nem akarom húzni, mert akkor már hangja van... Ha így elég levegő jut be, akkor egy próbát megér...
Ja, és a táp alatt is harisnyát használsz vagy csak a 20-as ventiknél?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#444) ThaBoss válasza sestertius (#443) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Tegnap rögzítést cseréltem minden 20cm-es ventin. Pár száz Ft-os Coolink csodával, és így már mehet 700-on is, kis szélzaj maradt. A felső ventihez ajánlom leginkább! Erről lenne szó... :)

(#445) katt777 válasza radi8tor (#442) üzenetére


katt777
félisten

CM-nek vannak még ilyen szép, nagy házai, meg másoknak is, de mind sokkal drágább.

sestertius: Nálam nem, mert már rég nincs meg sajna. De amúgy 450-500 körül totyogtak a HAF932-ben, és még mindig 23cm-esek (már írtam :B ). Eszerint a bemutatómat sem olvastad el, ott látható, hogy alulra és elölre is tettem harisnyát, azaz mindenhova, ahol levegő megy befelé, ill. felülre a szálló por ellen.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#446) sestertius válasza katt777 (#445) üzenetére


sestertius
őstag

:R
A 932-esben tudom, hogy 23-asok vannak.. és most már így beugrott, hogy azt nyúztad...
De a bemutatón asszem valóban átsiklottam...eddig! Most átnéztem! :C :R
Tartalmas volt, mert még találtam ott egy-két mást is, ami érdekes számomra...
Respect! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#447) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Helo

Holnap jön a HAF 922... :) Szóval az volna a kérdésem h az oldalára mekkora ventillátor fér el? Így szeretném h kinézzen -= Link =-. Ilyen ventit hol kapod (persze pirosan világtson is)? Címet is kérnék ha nem gond ahonnan tudo rendelni! A másik pedig h porszűrő mennyi kell a házba? Mert ahogy láttam azért nem árt ha van benne néhány! Nevet és persze boltot is ajánlatok ahol meg tudom rendelni!

Előre is köszönöm a választ!

braner00 kerüljétek!

(#448) katt777 válasza ViTaZi (#447) üzenetére


katt777
félisten

Nem is kell olyan sokat visszaolvasni... :U

sestertius: Örülök, hogy neked is segítettem. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#449) ThaBoss válasza ViTaZi (#447) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Grat, jól választottál! Nem fogsz csalódni!
Szóval 2db 12cm-est, vagy 1 db 20ast tudsz az oldalára tenni. Én nemrég vettem AQUA-ból 3000Ft-ért gyári CM 20-ast (Megaflow 200), piros ledekkel. A gond az, hogy ennyi pénzért el is kapkodták, de lehet még máshol is kapni: pl itt

(#450) kmisi99


kmisi99
addikt

De itt a hardver apron is árulgatnak néha és egész jó áron hozzá való ventiket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.