- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- bambano: Bambanő háza tája
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
Új hozzászólás Aktív témák
-
wetomi
aktív tag
válasz
McSzaby #3088 üzenetére
Sajnos az az fglrx még elég bizonytalan talajon áll. Szerencsére nekem a nyílt driver nagyon jó, amúgy sem hozna ki sokkal többet a zárt sem az integrál csodából.
Ha nincs szükséged komolyabb 3d-re, és elegendőnek tűnik a nyílt driver, akkor még ne add fel, próbálgasd a rendszert. -
wetomi
aktív tag
válasz
McSzaby #3086 üzenetére
Additional package repositories
A Packman repoban rengeteg hasznos csomag van, ha még nem veted fel, kezdd azzal. Talán ez a legfontosabb.
Hivatalos Skype repo tudtommal nincs, arra marad a letölthető rpm. Azzal esetleg 64bites rendszeren lehet némi plusz szöszölés, mert kell neki néhány 32bites csomag, ha még nincs fent: [link]
A többi az szerintem az egyéni igényektől függ. -
Shrike7973
senior tag
válasz
McSzaby #3079 üzenetére
Az Ubuntu (leggyakrabban használt) disztibúcióval kapcsolatos különbségek:
* Az OpenSuSe nyíltságban az Ubuntu és a Fedora között helyezkedik el. Itt sem fogod például megkapni a kodekeket alap telepítéssel, fel kell venni egy packman nevű repository-t. Szervezetileg is nyíltabb, lásd ubuntu.COM vs opensuse.ORG.
* Nem fejlesztenek saját DE-t, azonos mértékben támogatják a KDE , és a Gnome környezeteket - mind a kettő szépen integrált.
A KDE-t külön témázták is - szerintem ráfér úgy általánosságban a KDE-re ez. Érdemes a témának az OpenSuSe Bright-t választani, kicst segít az ablakok szürkeségén. Viszont az ikontéma nem illeszkedik még teljesen az új témához, azok kékek maradtak a zöld highlight ellenére. Alapjában véve KDE-hez az OpenSuSe-t ajánlják első körben.
A Gnome rendszerében csak a bejelentkezésnél van egy OpenSuSe logo.* Legprofibb telepítő rendszer az egész Linux világban.
* Rendelkezésre áll egy YaST nevű eszköz, amivel GUI segítségével lehet sok olyan beállításhoz hozzáférni, amihez más disztribúciók esetében terminál szükséges - ezt sokan szeretik. Grafikus felületet nyújt a frissítések kezeléséhez, szoftverek telepítéséhez, külső tárolók, felhasználók kezeléséhez például.
* Hozzábbértő Linux felhasználó számára nagyon jó a csomagkezelés. Ha tudod, melyik csomag mire jó, akkor ügyesen össze lehet legózni egy rendszert. Viszont nincsenek értékelések különböző programokhoz - emiatt "advanced" felhasználóknak ajánlják a rendszert.
Csomagkezeléshez zypper parancsot tudod használni terminálban, hamar meg lehet tanulni. Továbbá a YaST-t is lehet terminálon keresztül használni, de ezenkívül a főbb parancsok, amikre szükséged lesz, disztribúciófüggetlen szerintem.* Az OpenSuSe projekt olyan dokumentációt készít az operációs rendszeréhez, amilyet semmilyen más egyéb disztribúció nem tesz meg.
Míg a konkurencia esetében jóformán arról találsz információt, hogy hogyan telepítsd különböző módon a rendszert, az OpenSuSe minden egyes szoftverkomponenshez leírja, hogy mire jó, hogy lehet telepíteni visszamenőleg 4 kiadásig.
Szóval Ubuntu esetében a virtualbox nem tárolóban levő változatának frissítése -> www.google.com / Search: how to install virtualbox ubuntu
Ugyanez OpenSuSe esetében: www.opensuse.org / Search: virtualbox
1 kattintásos telepítőfájlokkal segítik a hozzá nem értőknek a telepítést, amik XML fájlban tartalmazzák a szükséges tárolókat, és telepítési parancsokat.* Fejlesztőként érdekes funkció lehet az OpenSuSe Build Service, amivel szinte bármely linux kiadásra adhatsz ki szoftver csomagot. Továbbá saját kiadást állíthatsz össze DVD formályában, kiválasztva, hogy a telepítő médián milyen szoftverek legyenek, ami az alapértelmezett DVD-vel nem települ. Így automatizálni lehet sok gépre való telepítést, nem kell mindegyikre külön telepítgetni a külön programokat.
* Felhasználóként az OBS előnye különböző, az általános tárolókban nem fellelhető szoftverek elérhetősége. Ez helyettesíti az Ubuntu PPA rendszerét. A csomagokat a www.opensuse.org / Search packages alatt lehet böngészni.
* Jó munkát végeznek a csomagok frissítésével, amilyen programokat én használok, azok elég frissek.
Összességében jó disztibúció az OpenSuSe 12.3. Az Ubuntu 13.04-el együtt jelenleg ezt a kettő Linux operációs rendszert szoktam ajánlani.
Videótesztek:
Új hozzászólás Aktív témák
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Xiaomi Redmi Note 13 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 üzleti notebook - i7 1360P 24GB DDR5 RAM 512GB SSD Iris Xe W11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged