Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16051) Kleroo


Kleroo
veterán

Srácok, kezd elegem lenni a driver buzulásból.

Jelenleg a legfrissebb win10-en kb naponta kell újraraknom a drivert.
Csak én szívok vele? Valszeg a winfosban matattak valamit.
Minden bekapcsolásnál 100as hangerőn visszahallom a mikrofont, begerjed a hangszóróval, mindig muteolnom kell, és nem jegyzi meg.
Micen a hangom eltorzul, amint egy proram használni kezdi. kb minthe egy morph EAX effekt rá lenne nyomva.
Szoval totál hulladék. :(

Illetve hangminőségben is csak jó, nem "álleejtős" mint korábban.

Xtreme music+win10 kombó.

Kénytelen leszek vmi újat venni lassan. Csak épelméjű áron nincs semmi.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16052) Land válasza Kleroo (#16051) üzenetére


Land
veterán

Soundblaster Z hibátlan nálam Win 10 alatt. Szeptemberi az utolsó driver.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#16053) DBob


DBob
őstag

Úgy látom új funkció került rollout státuszba Creative-nál.
Kaptam e-mailt, lett új driver kiadva az AE szériához. :K

(#16054) Tiger. válasza Land (#16052) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Szinten, zxr hibátlan.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16055) Lord Myn válasza Kleroo (#16051) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nálam, Win10 Pro 1909, a Titanium HD és a G6-os is tökéletesen üzemel az előző driverekkel.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16056) Zood


Zood
csendes tag

Üdv!
Van esetleg ötletetek, hogyan frissítsem a Win 10-et? A 1903-as frissítést tiszta telepítéssel tudtam csak elérni és utána tettem be a hangkártyát. Most megint nem elérhető számomra több frissítés (pl.: KB4522355).
Win 10, X-Fi Titanium, danik + friss driver van telepítve.
Töröljem a drivert, szoftvert, mindkettőt és vagy vegyem ki a hangkártyát?

(#16057) olymind1 válasza Zood (#16056) üzenetére


olymind1
senior tag

MediaCreationTool1909 szépen fel tudja frissíteni a rendszered a legújabb verzióra a beállításaid és adataid elvesztése nélkül.

(#16058) Zood válasza olymind1 (#16057) üzenetére


Zood
csendes tag

Köszi!
Végül a Windows10Upgrade9252-vel sikerült. ;)

(#16059) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

xFi USB HD érezhetően jobb, mint a jónak titulált alaplapi Realtek® ALC1220?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16060) errorcode06 válasza Winne (#16059) üzenetére


errorcode06
őstag

Az alaplapi hangkeltőknél szinte minden dedikált jobb. Az xfi hd pedig biztosan. Kérdés hogy a sztereó elég lesz-e...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#16061) Winne válasza errorcode06 (#16060) üzenetére


Winne
nagyúr

Elég a sztereó, illetve optikán gondolom kijön a térhang is. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16062) Winne válasza Winne (#16061) üzenetére


Winne
nagyúr

Na most már teljesen elbizonytalanodtam, mert elkezdtem keresni, de nem találtam számomra egyértelmű választ.

Az xFi HD usb tud optikán DTS-t és DD-t kiküldeni, vagy csak sztereó megy ki ott is?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16063) PrinceHerceg válasza Winne (#16059) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hajjaj... optikán pedig ki kell tudja lökni a sok.1-et is! :K

[ Szerkesztve ]

(#16064) Winne válasza PrinceHerceg (#16063) üzenetére


Winne
nagyúr

Reméljük igazad van, mert akkor mindjárt rendelem. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16065) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nem értem, hogy ez csak nálam ilyen e, vagy másnál is, adott egy zxr és egy creative s750 és egy win 10, amikor rendszerből tesztelem, azok a hangszórók szólalnak meg amiknek kell, de ha egy youtube test videoból, akkor amikor a hátsókat teszteli, az elsők is szólnak, ha lenémítom az elsőket akkor a hátsók is adnak hangot amikor az elsőket teszteli, ez normális?
Teszt video

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16066) Lord Myn válasza Tiger. (#16065) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Pro Studio-ban a 'Surround' opció be van-e kapcsolva? (lánykori nevén CMSS) ;)

(#16064) Winne: Tudtommal az X-Fi HD USB nem tud DDL/DTS-t, DDL-t az SB Surround Pro 5.1, az SBX G6, illetve a legújabb cucc az X3 tud a külsős hangcuccok közül.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16067) Tiger. válasza Lord Myn (#16066) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az a vicc az egészben, hogy ahhoz semmi köze, mert amikor még működött, akkor azt ki kapcsolta.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16068) Lord Myn válasza Tiger. (#16067) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A tesztnél kikapcsolja, de utána vissza (+a legtöbb profilnál be van kapcsolva). Szóval amikor youtube-ot teszteltél ki vagy be volt kapcsolva?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16069) Tiger. válasza Lord Myn (#16068) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én már nem tudom, csak azt tudom, hogy eltűnt az a fül. Akár mit csinálok nem tudom vissza hozni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16070) Lord Myn válasza Tiger. (#16069) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:F Erről mutass egy képet, pls! (amikor ott kellene lenni az opciónak, de nincs)

De ha igaz, akkor egy teljes install-t ajánlok a kártya driver-ekre/alkalmazásra (persze előtte leszedve mindent).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16071) Tiger. válasza Lord Myn (#16070) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez nem az enyém, de nálam is ez a helyzet.
Újra install volt már, régebbi driver is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16072) Winne válasza Lord Myn (#16066) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát az baj, mert az új lapon se digit coax, se optikai csati nincsen. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16073) Tiger. válasza Lord Myn (#16070) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Extras nélkül felrakta, a cinematic ott van, de nekem is ezt irja ki.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16074) Lord Myn válasza Tiger. (#16071) üzenetére


Lord Myn
senior tag

De hát ott a 'surround' opció bepipálva... :U Úgy természetes, hogy a youtube alatt szólnak az elsők/hátsók is akkor is, amikor nem kellene. (mint írtam a speaker teszt automatikusan kikapcsolja az opciót, a végén meg vissza, ez így volt az Audigy és az X-fi szériánál is)

(#16072) Winne: Digi ki- és bemenete van a HD-nak is, csak a DDL/DTS-t nem tudja. Ha fontos a DDL, akkor inkább azok közül válassz, amiket korábban felsoroltam (Surround Pro - fontos, hogy Pro legyen -, G6, X3).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16075) Tiger. válasza Lord Myn (#16074) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De én arról beszélek, hogy a cinematic fül eltűnt, most vissza hoztam, de hibát ir ki.
Azt a részét már tudom, a youtube nem tud 5.1-et, találtam más tesztet amit mpc játszott le, és ott már jó volt.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16076) Lord Myn válasza Tiger. (#16075) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ok, akkor két külön dologról beszélünk: én még a youtube-os problémádra írtam választ.

Akkor ezek szerint van egy másik baj is, miszerint nem megy a DDL/DTS az optikán?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16077) Tiger. válasza Lord Myn (#16076) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az a vicc, hogy anlogon is ment, és jobbak voltak a filmek, ha szimplán rakom fel a drivert, akkor nincs ott az fül, ha extras nélkül akkor ott van, csak nem működik, de úgy olvastam ez nem egyedi eset, össze függ a 1903-as win 10-el.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16078) Lord Myn válasza Tiger. (#16077) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A dekóder/enkóderek szerintem az extra opciókban vannak (emlékeim szerint, volt régebben Z-m).
De én csinálnék egy 'Creative cuccok full uninstall'-t (minden egyes komponenst szedjél le, töröld a mappákat - Program Files/Common Files/Program Data/stb. -, he kell még registry-t is pucolj) és utána a kályhától kezdeném telepíteni a honlapon található legfrissebb driver-rel.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16079) Tiger. válasza Lord Myn (#16078) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megprobalom, de nem hiszem, hogy megoldana. Angolul jól tudsz? Írt a support, de csak nagyjából értem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16080) Winne válasza Lord Myn (#16074) üzenetére


Winne
nagyúr

Valamivel etetni kell a házimozierősítőt tudod, innen nézzük a filmeket gépről 4K-ban.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16081) Lord Myn válasza Tiger. (#16079) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mondjuk úgy, hogy bírom az angolt... ;) Ha átküldöd priviben, megpróbálom értelmezni.

(#16080) Winne: A HD inkább analógra van, studió monitorokhoz, illetve vinyl digitalizáláshoz. Házi mozizáshoz más USB-s cuccot válassz.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16082) Winne válasza Lord Myn (#16081) üzenetére


Winne
nagyúr

Komplex a probléma, mert pc-n főleg játékhoz kell, kicsi zenével, házimozin meg spdif valamelyik csatlakozón keresztül.

Az olcsóbb alaplapon nincs optikai sem és gagyibb az onboard audio, a drágábbon mindkettő van és komolyabb. Eddig az olcsóbb + usb hd volt az 5let, de akkor mi lenne jobb?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16083) Lord Myn válasza Winne (#16082) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Írtam korábban: X-Fi Surround Pro 5.1, BlasterX G6, Blaster X3 USB-s cuccok. Ezek közül a Surround Pro a legolcsóbb (olcsóbb, mint a HD), a G6 legjobb hangminőség (ilyet használok én is), az X3 meg a legújabb.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16084) Winne válasza Lord Myn (#16083) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16085) Winne válasza Lord Myn (#16083) üzenetére


Winne
nagyúr

Az létezik, hogy a G5 nem tudja kiadni a Dolbyt, csak a G6, vagy valamit rosszul értek? Plusz mi a helyzet a DTS-el?

Max Channel Output Stereo



Más: Creative Sound Blaster Z mennyire lehet jó? Kezdem úgy érezni, hogy külsőben még azt sem fogom megkapni, amit az Elite Pro simán a kártyával tud..

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16086) Lord Myn válasza Winne (#16085) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem véletlenül nem soroltam fel a G5-öt... ;)

A DTS-t külső SB kártya szerintem nem tudja (de ez passz, én "analógozom"), még talán a régebbi X7-es sem (pedig az volt a 100+ ezres zászlóshajó a külső cuccok közül).

A Z nem rossz kártya (használtam egy ideig), de nem egy liga az Elite Pro-val. Belső, PCI-E-s cuccok közül a Titanium HD (számomra ez a best kategória, de újonnan már nem nagyon lehet beszerezni), a ZxR és az AE-9 az Elite Pro utódai.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16087) bitovi


bitovi
tag

Sziasztok!
ASUS S1151 ROG STRIX B360‑F-ra cseréltem le az alaplapom .
Kérdésem az, hogy Xonar DGX jó választás lenne, vagy van valami jobb ötletetek?
Nem feltétlen játékra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#16088) Lord Myn válasza bitovi (#16087) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Rossz topik, szerintem itt próbálkozzál: [link]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16089) Kube


Kube
senior tag

Egy kis story a topiklakóknak.

Nemrégiben írtam ide a Creative Sound blaster Xi-Fi HD USB problémámmal kapcsolatosan, ahol taglaltam, hogy minden harmadik youtube videónál meghal a kártya, és csak a ki-be dugdosás segít.

Cirka 3 év bosszankodás, megannyi driver és reménytelen keresgélés után írtam a supportnak. Néhány levélváltás követően egy diagnosztikát lefuttattam, elküldtem az adatokat nekik.

Azt írták karácsony előtt pár nappal, hogy a fejlesztők dolgoznak az ügyön.
Erre kapom az emailt, hogy megcsinálták. Január másodikán kikerült 2016 után először egy új driver frissítés. Megjegyzem tökéletesen működik most.

Hát mi ez, ha nem support kérem... Mondhatnánk, hogy ez az alap, hiszen egy forgalomban lévő eszközről van szó, de azért volt már negatív tapasztalatom máshol. Viszont az a furcsa számomra, hogy senki nem jelezte ezt a 3-4 éve létező bugot nekik, elképesztő :DDD

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#16090) Petyyyyy válasza Kube (#16089) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát nem kapkodtad el. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16091) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#16090) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ahogy a gyártó se... ;]

(#16092) Lord Myn válasza Kube (#16089) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Senki nem használja a jó minőségű X-Fi HD-t youtube hallgatásra, arra jó az alaplapi is... :))

(Egyébként nem tudom mit szidják a Creative support-ot, 10+ éves kártyákra is írnak még egy sokszor W10 drivert)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16093) DarthSun válasza Kube (#16089) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem áll le a kártya, de azért jó hír, letöltöm az új drivert.

(#16092) Lord Myn : +1, nekem még az Audigy2NX USB is műkszik a Vistás driverrel 7/8.1 alatt. Majd kipróbálom 10 alatt is.

Azért van fent jó pár stream, amihez egy alaplapi lófütty, jól kijön egy jobb kártya ereje. De végülis még gyengébb felvételeknél (akár .mp3 esetén is) is harmatos egy alaplapi egy X-Fi- hez képest. Alapból vergődik a mély, cserébe felfele meg mosott, élettelen :DDD .

(#16094) DBob válasza Lord Myn (#16092) üzenetére


DBob
őstag

"Egyébként nem tudom mit szidják a Creative support-ot, 10+ éves kártyákra is írnak még egy sokszor W10 drivert"

Azért, mert egykoron ez volt a trendi.
Ahogy egykoron szinte mindenki WINSUX'95 korszakát élte, ma pedig az emberek 95%-a el nem tudná képzelni életét Windowson kívül. Az egykori WINSUX arcok se.

(#16095) Lord Myn válasza DarthSun (#16093) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Persze, tudom, én is X-Fi-vel meg G6-tal hallgatom a youtube-ot is, azért volt utána gurulós smiley...

Egyébként a W10, sajnos alapjaiban más, mint a korábbi Win-ek, mert itt minden release tkp. egy új op.rendszer és ami működött mondjuk a 1803-mal, korán sem biztos, hogy működik a 1909-cel (nem véletlen, hogy a korai Win10-ekhez (15xx-17xx) külön meg van szabva a támogatási periódus vége).

(#16094) DBob: Ebben lehet valami, az emberek imádják szajkózni a hülyeséget, amiről saját tapasztalatuk nincs... :W

Pár példa:

A Vista használhatatlan szar (2 évig használtam x64 Business-t gond nélkül, ok, vas kellett alá, de volt 1-2 dolog, amiben még a 7-esnél is jobb volt)

A Creative kártyák szarok (az X-Fi-nél svájcibicskább kártyát egyszerűen NEM lehet kapni a piacon, még a professzionális szegmensben sem! Hangminőségben a komolyabb példányok meg a félprofi szintet ütik, annál azért jóval olcsóbban)

A Ray Tracing egy bukás és 2080 Ti alatt is játszhatatlan már FHD felbontáson is (ehhez képest én sima 2070-en játszom az RT-s játékokat és olyan effektek van benne, amiket eddig nem láthattunk real-time-ban, főleg tükröződés terén).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16096) Kube válasza Lord Myn (#16092) üzenetére


Kube
senior tag

Azért viccen kívül meg kell jegyezni, hogy ez a kis hangkártya nagyon az előszobája bárminek is ami hangélmény :DDD

Én speciel egyáltalán nem tudtam a supportjukról semmit sem, azt meg főleg nem, hogy szidják is. Aztán persze hívhatjuk ezt szerencsének is, de ez egy forgalomban lévő eszköz, boltok árulják. Ha már nem lehetne kapni, akkor bizonyos idő után szerintem joggal mondhatják azt, hogy ők akkor leállnak a supporttal.

Ebben az esetben a korrekt kommunikáción kívül, a sebességet is fókuszba kell tennem, irgalmatlan gyorsak voltak ünnepek között, azt hittem január végéig ennek nem lesz megoldása.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#16097) Lord Myn válasza Kube (#16096) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az USB-s HD lehet, hogy előszoba... De próbálj ki egy Elite Pro-t, Auzen Prelude-ot vagy Titanium HD-t, amiken ráadásul ring bus architektúrájú dedikált DSP proci van meg cserélhető Op-Amp, nemcsak hangélmény van, hanem, mint írtam, igazi svájcibicskák: mindenre IS használható hangzsugák, amilyeneket azóta sem gyárt senki (sajnos, a Creative sem...).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#16098) Energie X


Energie X
őstag

Sound Blaster Recon 3D PCIe verzióhoz fel lehet mókolni valahogy a Sound Blaster Z driverét? Ahogy néztem sokban nem különbözik a 2 kártya, de a Reon3D-hez elég régi az utolsó driver, jó lenne frissíteni rajta kicsit.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#16099) PrinceHerceg válasza Energie X (#16098) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:N

(#16100) DarthSun válasza Lord Myn (#16097) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az X-Fi HD az árához képest nagyon jó, az ElitePro a nyíltabb, részletezőbb magastartományával virít, de közép és mélyben nagyon "meg tud indulni" a HD, könnyed, lendületes. Mikor először megszólalt, meghökkenve hallgattam. Mondjuk az ElitePro tényleg jobban svájcibicska, sokoldalúbb cucc. Közvetlen tudom hasonlítani, egy gépen üzemelnek.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.