Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) CabalX válasza Elit3Zotya (#50) üzenetére


CabalX
aktív tag

Igen, azért írom hogy az IV-hez képest javult azért de... lehetett volna jobb.
Használható de ezért az árért az ember a csúcsot várná minden téren.
Még nem láttam egy teardown / repair videót hogy mi van benne...

(#52) Elit3Zotya válasza CabalX (#51) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Minden napi felhasználás közben semmivel nem jobbak a többiek, jobban adok felhasználói véleményekre mint stressztesztekre. [link]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#53) Yeffy


Yeffy
veterán

jelenleg (még) 5 II hasznalojakent abszolut egyet ertek a vegszoval.

szep, szep, de igy még egyszer nem kéne. plane nem ennyiert.
kar erte, a design még mindig pofas, nem beszelve az extrakrol, amiket "makacs modon" adnak, es a tesztelo is felsorolta az elejen.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#54) proci985 válasza HThomas (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csaladban van az is. en rajukneznek eloben: mindketto remek telefon, de vannak kulonbsegek.

viszont a termektamogatasra mindenkepp nezz ra: Samsungnal noveltek ezt ha jol tudom, a Sonynal viszont lehet a szoftver elobb elavul, mint hardveresen barmi baja lenne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#55) blagolf válasza Y72 (#26) üzenetére


blagolf
senior tag

Bizonyára mindenki kíváncsi volt erre a fontos információra.

Üdv, Zoli

(#56) Elit3Zotya válasza proci985 (#54) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A Samsung erre nagyon ráfeküdt 4év főverzió és 5 év biztonsági jár a csúcs telókra.
Itt csak 2 év fő verzió ha jól tudom, a pro I 11 el jött, és most 13-om van rajta.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#57) norti


norti
addikt

Már rég visszamentem volna a Sonyra (Xperia Z2 volt az utolsó, ami után nagyon lemaradtak a Galaxy mögött, ezért váltottam), ha megoldják a túlmelegedést és nem lettek volna szoftveres hiányosságai a OneUI-jal szemben. Most végre a szoftver elérte a OneUI szintjét, de az ára meg 1,5x annyi... Ez egy igazi prémium telefon, minden elérhető funkcióval (talán a wireless charging hiányozna az órám mellett), de ennyit nem ér.

(#58) Lezl válasza Elit3Zotya (#46) üzenetére


Lezl
tag

Nekem az a tapasztalatom hogy a valós életben lévő felhasználás során a Samsung lassabb mint amit a tesztek mutatnak a Sony meg gyorsabb.
Jelenleg Sony Xperia 5 IV-em és S23 ultrám van és ugyan nem teljesen fer összehasonlítás mert a Sony kisebb felbontású kijelzőt hajt meg de pl a játékok nem kicsit mennek jobban a Sony-n pedig 1 évvel régebbi proci van benne és 8 giga ram szemben a 12 gigával, bár ez játékoknál talán nem számít...
Jó ez az s23 ultra de bevallom már bánom hogy nem vártam meg az V-ös xperiákat, mert a kamera ami miatt vettem az S23u-t bizony óriási csalódás...

(#59) Elit3Zotya válasza Lezl (#58) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én is így érzem, nagyon pörgős a rendszer és mindenféle felesleges sallang nélküli, de mégsem annyira puritán mint egy pixel.
Persze az s23 ultra azért nagyon egyben van minden szempontból, de a kamera gyári automata módban eléggé gyengécske lett.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#60) kisvak


kisvak
kezdő

600.000,- HUF…..
Mennyit engednek a feléből? :))

(#61) hcl válasza LosBlancosRM (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem. Az elszáll, mire előszeded a telefont.

@moleculez : Általában nem arra szoktak, azaz arra sem :D
De úgy látom, betalált :D
(Akik a videós cuccokat taglalják, azokat vajon mi frusztrálja? :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) pècsimunkás válasza Elit3Zotya (#56) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A középkategóriás telefonokra is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#63) opr válasza norti (#57) üzenetére


opr
veterán

Van benne wireless charging. :K
Az egyetlen, amit kihagytak, es tenyleg faj picit, az az ertesito LED. Szamomra ertesito led > always on. Nem is kevessel. Plane, ha RGB es parameterezheto, hogy mas szinben villogjon mas program ertesiteseihez.

Mas: Reszemrol az biztos, hogy iden uj telo lesz, mert a note10 akkuja mar nagyon gatya, ez az xperia is a jeloltek kozott van, meglatjuk. Mondjuk nem hajt a tatar, black friday van becelozva, akkor itt Angliaban olyan akciok szoktak lenni, hogy az beszaras. Addig a par honapig meg csak tuleli valahogy a samu.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#64) Elit3Zotya válasza pècsimunkás (#62) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A Sony-nak csak 3 telója van évente, de így sem megy nekik a hosszabb támogatás. :(((
Mondjuk engem ez nem igazán érint, de van akinek ez fontos szempont.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#65) opr válasza Lezl (#58) üzenetére


opr
veterán

Amugy ezt sose ertettem. Samu kamerak minden tesztben agyon vannak ajnarozva valamiert, aztan az eletben meg point&click modon valami olyan szinten fortelmes, hogy arra szo nincs.

Mutatok egy peldat:
Most voltam egy konferencian, ott csinaltam ezeket a gyonyoru kepeket, note10 teloval. Nem, nem lokdosott senki, nem, nem rangattam a telefont, es nem, nem remeg a kezem (nagy felbontasban erdemes nezni).

Olyan az egesz, mint valami olajfestmeny. Kollega xperia 5 II-je meg olyan kepeket csinalt, hogy csak neztem, pedig o se egy nagy fotos, siman point&click modon fotoz o is. Csak valahogy azok a kepek ugy neznek ki, mint egy fenykep, nem mint egy elnagyolt valami.
Szoval en mar nem hiszek a teszteknek... Amik amugy point&click-ben a samu kamerajat dicsertek, a sony-et meg lehuztak... :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#66) Mishita


Mishita
tag

Mindig elkezdem olvasni. Meg tetszik. Bele szeretek egy kicsit. El kap a birtoklási vágy. Aztán ott virít a hogy 600.000 forint. Így olyan mint mikor kapok csokit, teljesen rá izgulok. Aztán kiderül hogy ét csoki. :W :((( 450-500 szerintem még le tolható lehetne a torkomon, nagyon nehezen. De így marad csak vágy tárgya.

(#67) opr válasza Mishita (#66) üzenetére


opr
veterán

Tudom, hogy az se olcso, de egy helyesirasi szotar se fer bele a budzsebe? ;] :U :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#68) Elit3Zotya válasza opr (#65) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A fizetett hirdetések és tesztek már csak ilyenek, érdemes inkább a fotós topikba körülnézni, hogy mit is tudnak a telók. :)

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#69) pècsimunkás válasza Elit3Zotya (#64) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is fontos...
Ennyi pénzért, legalább 3 főverzió kellene, hogy legyen. Legalább...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#70) Mishita válasza opr (#67) üzenetére


Mishita
tag

Küzdök a shiftkey-el. Meg ritkán is írok így eléggé meg tud vezetni.

(#71) Mishita válasza pècsimunkás (#69) üzenetére


Mishita
tag

A legjobb a négy év lenne mint almáéknál. Azzal meg tudnék barátkozni.

(#72) CapriBoy

Jó a teszt, köszi!

(#73) Elit3Zotya válasza pècsimunkás (#69) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Megértem, de akkor ez nem a te telefonod lesz, mert ebből a szempontból kula.
Engem az ára ami vissza tart, most 530 körül van, igen tudom a többi is ennyin nyitott vagy még több is volt.pl s23 ultra 8/256GB 608ezer.

#71Mishita Az almánál aszem 5 év van. :)

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#74) pècsimunkás válasza Elit3Zotya (#73) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem az èn telefonoom valóban.
Engem mèg 3 èvig kiszolgál, a Realme GT2 pro.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#75) spect80 válasza Mishita (#66) üzenetére


spect80
senior tag

ha előfizuval veszed és adnak hozzá fülhallgatót ajándékba, mint az xperia 1 IV-nél akkor lehet olcsóbban is kijössz.

(#76) doooo válasza opr (#65) üzenetére


doooo
veterán

"Nem, nem lokdosott senki, nem, nem rangattam a telefont, es nem, nem remeg a kezem"

Ja hát azért valamelyik mégis megvolt, mert azt nehéz lesz elhitetni bárkivel is, hogy ez normális körülmények között készült, és, hogy minden kép ilyen, amit készít a mobil.
Ha csak nincs elromolva a kamera... Az ultraszéles, mert ez azzal lett csinálva (meg ki is lett vágva, hisz nem ilyen képarányban rögzít eredetileg).

[ Szerkesztve ]

(#77) hcl válasza Mishita (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az 6 inkább. SE2016, 6, stb. is 5+ évet kapott, azóta kb. standard a 6.

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) Zsolt,72 válasza hcl (#77) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Igen, 6 év főverzió-támogatás és ezt követően még tovább érkeznek a biztonsági frissítések.

(#79) opr válasza Mishita (#70) üzenetére


opr
veterán

Np, megesik, csak szemetkedtem kicsit. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#80) opr válasza doooo (#76) üzenetére


opr
veterán

Igen, ez az ultraszeles, nincs zoom, es nincs semmi machinacio. Ez meg a jobbik kepek egyike volt. Egyszeruen az van, ha nem optimalisak a fenyviszonyok (es itt nem azok), meg gyakorlatilag nincs statikus resz a kep minimum felen, akkor szetesik az egesz a picsaba.
Persze, ha tajat fotozol, gyonyoru kek eggel, hatulrol suto napocskaval, akkor nagyon fasza kepet csinal. Vagy ha legalabb statikus a kep nagy resze. Csak olyan fotot ritkan csinalok.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81) moleculez válasza opr (#80) üzenetére


moleculez
veterán

nekem munka miatt gyakran (sőt, igazából a munkam része, mint dogsitter/boarder) fotózok kutyákat. Na azok mozognak, izegnek, kültér, beltér olykor videó. iPhone 12pm ezt kézből helyből röhögve hozza, portré módban is. Alkonyatkor hoszabban exponál kicsit🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#82) opr válasza moleculez (#81) üzenetére


opr
veterán

Tapasztalataim szerint az iPhone kameraja nagyon jo a valosagban is, nem csak a tesztekben. Mar csak korulotte minden mas fos sajnos. Legalabbis szamomra a hasznalhatatlansag hatarat surolja az iOS, valahogy nagyon nem all kezre, mindegy, mennyit hasznalom. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#83) Noukoum válasza hcl (#77) üzenetére


Noukoum
veterán

5 darab főverziót kapsz, Samsungnál ez 4 darab.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#84) Hallosz


Hallosz
senior tag

Köszönöm ezt a remek, olvasmányos írást a használati tapasztalatokról, erről a nagyon mutatós készülékről. :R

""Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek" Kérdés, hogy kinek mi az igénye :F
Nem találtam olyan szolgáltatást vagy egyéb extrát amivel kiemelkedne a mezőnyből.
Elkerülte volna a figyelmemet? :U

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#85) spect80 válasza Hallosz (#84) üzenetére


spect80
senior tag

A konzervativizmusával tűnik ki. Az nem mondom hogy kiemelkedik, de mindenképpen egyedi jelenség a mai csúcsmobil piacon sík kijelzővel, jackkel, 21:9es kijelzővel, exponáló gombbal (és az előző verzió az értesítési leddel). Ezeket nagyon szerettem az 1 IV-ben, ami miatt érezhetően más, számomra jobb és kényelmesebb használati élményt adott, mint egy átlagos 12 egy tucat, notchos péklapát. Akinek ezek döntő szempontok, annak jó választás lehet.
Kár hogy sok minden másban is megragadt évekkel ezelőtti szinten (az Xperia 1 IV-ről beszélek még): töltési sebesség, kamera, akkuidő ami miatt a szekrénybe került másod-harmadlagos telónak.
Az 1 V a jobbnak ígért point&shoot és takarékosabb chipset miatt csábító megint, de 600k-ért értesítési led nélkül csak sikerült annyi negatívumot is hozni, mint pozitívumot, úgyhogy egyelőre nem érzek késztetést a vételre.

[ Szerkesztve ]

(#86) Hallosz válasza spect80 (#85) üzenetére


Hallosz
senior tag

A konzervativizmusával tűnik ki. Az nem mondom hogy kiemelkedik, de mindenképpen egyedi jelenség
Egyet értek, tényleg egyedi jelenség, "de otthonra nem kéne" legalábbis nekem. De tök normális, hogy van akinek ez jön be és még hozzá is lehet jutni. Az egyediség ára, már más kérdés :-)

Mert lakni, muszáj.

(#87) Ricardo


Ricardo
félisten

Szívesen kipróbálnám napi használatban mit tudok kihozni belőle. Nem vagyok hozzáértő, de szeretek bóklászni a kamera beállításaiban, és felfedezni a benne rejlő lehetőségeket. Ebben lenne mit.
Kíváncsiságból azonban nem adnék ki ennyi pénzt érte.

(#88) sfdrakex válasza opr (#82) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi a gondod az iOS-el?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#89) spect80 válasza Hallosz (#86) üzenetére


spect80
senior tag

az eladási statisztikák azt mutatják, hogy sokaknak nem kell otthonra :D

(#90) #27070592 válasza Hallosz (#84) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nálam musthave faktor hogy csak 71mm, ezekkel az arányokkal gyönyörűen kiemelkedik a tepsik foshtengeréből.
Kamera fronton többet vártam, legalább 1" főszenzort és (részben ebből kifolyólag) jobb éjszakai teljesítményt, de valamivel az Xperia 1 VI-ot is el kell majd adni..
És egy 600k-s telefon ne melegedjen már..

(#91) hcl válasza Noukoum (#83) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Engem nem annyira szokott zavarni, hogy az aktuális latest van-e, hanem hogy security patch meddig. Meg hogy ez időtartamban mennyi. Meg a Samsung is csak mostanában kezdett hosszabbítani, pedig Google oldalról elég hosszan vannak patchelve a főverziók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#92) Mishita válasza opr (#65) üzenetére


Mishita
tag

Ezzel nem csak te vagy így.

(#93) raveinT válasza hcl (#91) üzenetére


raveinT
tag

Azt azért hozzátenném, hogy a samsung hosszabb támogatása is olyan, hogy egy idő után negyedévente, aztán meg egyenesen félévente jön az a bizonyos security patch (pl
feleségem a51-e már csak félévente kap).

Ha tényleg olyan iszonyat fontos a secu. patch, hogy nélküle szétrabolják az esetleges támadók az adataidat akkor az a fél év is igen kritikus. Szóval én ezért is vagyok kicsit szkeptikus. Az "Úristen nincs több patch, mehet a kukába a teló" vs. "Ez még kap majd patchet, ezért használhatom tovább" (pedig a valóságban ott is minimum fél év, mire jön a következő patch) hozzáállások a két szemlélet, holott közbe biztonsági szempontból ugyanott van az aki a már nem támogatott készüléket használja tovább, meg aki az elvileg még támogatott, a gyakorlatban ugyanolyan biztonsági résekkel rendelkező készülékét használja.

(#94) hcl válasza raveinT (#93) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Amúgy igen, lehetne gyakoribb, de azt azért lássuk be, hogy amire már egyáltalán nincs javítás, azt azért nem raknám tele az életemmel.
És nem feltétlen kukába mehet, hanem megfelelő használatra, vagy ha van rá alternatív OS, akkor azzal tovább.

Nagyobb rendszereken is van amúgy kritikussági szint és stb. szerint foltozási határidő, szóval nem az van, hogy fú holnapra legyen javítva minden hiba. Nyilván nem az van, hogy if van egy lik az OS-en then holnap ellopták mindenedet, de ez egy viszonylag egyszerű, és értelmezhető mérce, hogy amíg vannak javítva a hibák, addig tuti OK. Utána meg saját felelősség.
BTW hogy nincs bizonyítottan kihasznált sérülékenység : kicsit gúgliztam, van.

(Amúgy Lineage official is havonta ad updatet, szóval ilyen szempontból is jobb.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) raveinT válasza hcl (#94) üzenetére


raveinT
tag

A hollywoodi sztárok privát fotói ha jól emlékszem uptodate iphoneokrol lettek pár éve behúzva, azóta pegasus is van stb. Én is a minél biztonságosabb rendszer híve vagyok, de valahol az egész egy illúzió.

És undorító, hogy amúgy teljesen jó készülékek mennek emiatt kukába - ez az egész egy félelemkeltésre és mesterséges elavultatásra épülő üzletpolitika.

(#96) edward2 válasza hcl (#94) üzenetére


edward2
addikt

"Amúgy igen, lehetne gyakoribb, de azt azért lássuk be, hogy amire már egyáltalán nincs javítás, azt azért nem raknám tele az életemmel"

5 éves telefont használok és jó ideje sec patch sem jött már rá. Az egész életem rajta van. Minden bank több hitelkártya stb. Használok mondjuk 50 appot évek óta. Ugyanazt a 10-15 weboldalt látogatom/nap.

Mi történhet? Hogyan lophatják el az adataim? Ez most halál komoly kérdés, mert lehet hogy a tudatlanságom miatt érzem magam halál biztonságban.

(#97) hcl válasza raveinT (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"És undorító, hogy amúgy teljesen jó készülékek mennek emiatt kukába - ez az egész egy félelemkeltésre és mesterséges elavultatásra épülő üzletpolitika."
Még véletlenül se az a gond, hogy a gyártók sz*rnak az egészre :D Alapvetően az a nagy hiba, hogy pl. PC-re van olyan oprendszer, amit úgy raksz fel, ahogyan akarsz, többfélét, igen hosszú ideig használva azt a hardvert.
Mobilra ez nincs. Egyféle OS adott hardverre, amit a gyártó, és senki más nem tud telepíteni. Ezt mondom, hogy a Google is 2x hosszabb ideig támogat egy-egy főverziót, mint amíg bármelyik telefongyártó. Ha legalább az OS security patchek a Google-től jönnének (van is erre némi törekvés) akkor kb. meg lenne oldva.

Olyat meg nem is merek mondani, hogy PostmarketOS, mert az ugye egy mezei Linux, annak megfelelő support idővel. (Jelen állás szerint bármeddig; a Nexus7 2012-mön full up to date Linux van :D Azt mondjuk hagyjuk, hogy működik, mert unofficial support, szóval nem foglalkozik vele senki, hogy rendesen összefaragja, de az látszik, hogy csak szándék kérdése lenne normális mobil OS-t kiadni.)

Azt se mondta senki, hogy egy up to date OS-en nincs rés; mindenen lehet rés, csak az a kérdés, ki tud róla, és hogyan lehet kihasználni. Viszont ami köztudott, azt illik foltozni.
A Pegasus csak a jéghegy csúcsa, de olyan hibákat, amik ki lettek javítva, az se tud kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98) hcl válasza edward2 (#96) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

@edward2 : Hogy hogyan : sokféle hackelés létezik, kezdve ott, hogy egy hálózatra mész valakivel, akinek megfelelő kártevő van az eszközén (ugyebár ami egy hálózaton van veled, az tud kommunikálni a telefonoddal), addig, hogy valamelyik oldalt, amit nézel, megtörik, és azon át beszívsz valamit (ha esetleg pl. Facebook app, abban is lehetnek érdekes dolgok, amit üzenetben kapsz). Egyik se nagy esély, szóval nagyon ne parázz, de a franc tudja, én jobban szeretem minimalizálni az ilyesmit. Meg amúgy is, jobb ha a userek tudnak róla, hogy nem 0 a veszélye.
Nagyobb az esélye annak, hogy valamelyik appod végülis mégiscsak csinál valamit :)
Meg ami még bajos : ha a support vége után derül ki valami, ami szögegyszerűen kihasználható, és valakik el is kezdik kihasználni. Nyilván ennek sincs nagy esélye, de nem 0. (Ld. még a Wannacry/Petya/Notpetya esete a WinXP-vel.)

Különben meg... pl. ez.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99) Hallosz válasza edward2 (#96) üzenetére


Hallosz
senior tag

Na, akkor célszemély megvan, van mit keresni nála, és tudni hogy régi a "lakat" Bankolj csak nyugodtan tovább :K

Mert lakni, muszáj.

(#100) hcl válasza raveinT (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Másik kedvenc cuccom meg ez.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.