Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) otto14 válasza Xaels (#650) üzenetére


otto14
senior tag

Köszi, így már világos

asd

(#652) T. I.


T. I.
senior tag

Skacok, most 425e huf az alzánál. 😳 Jó lenne, ha gyorsan elfogyna a készlet, mert egészen gondolkodóba ejt ez a cucc így már... :D

(#653) Xaels válasza T. I. (#652) üzenetére


Xaels
félisten

Fejhallgatóval annyi?

Jött valami 1,3GB update

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#654) Elit3Zotya válasza Xaels (#653) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

1.3GB..? Azért az már frissítés, nekem még nem jelzi.
Remélem benne lesznek az 5-V féle kamera funkciók, főként a 2szeres szenzor zoomot várnám, hogy itt is olyan legyen mint ott.
Azzal kb meglenne a tökéletes kamera setup, ami jelenleg létezik telefonban.
Ultraszéles, Főkamera, 2x szenzor zoom, 3.5x-5.2x folyamatos optikai zoom.. :K

#652T. I.
Itt nyilván mindenki ajánlani fogja, ha fülhallgatóval annyi, akkor rendeld is szerintem azonnal, de élőben tapogasd meg hogy bejön e ez a hosszúkás kialakítás, mert könnyen lehet hogy nem. :)

S24 Ultra Titanium Grey

(#655) eventus válasza Elit3Zotya (#654) üzenetére


eventus
veterán

Lesz benne bokeh és 48mm :) [link]

Nálam még nem jelez.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#656) Xaels válasza Elit3Zotya (#654) üzenetére


Xaels
félisten

Verzió 67.1.A.2.112 még dolgozom de ha felmegy meglesem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#657) otto14 válasza T. I. (#652) üzenetére


otto14
senior tag

Le kell csapni rá, mint a sas :D Ahogy írták is, közülünk mindenki ajánlani fogja.

@Xaels: ne felejtsünk el csinálni frissítés előtt egy 48mm képet, hogy utána ámulhassunk az új szenzor zoomon :)

[ Szerkesztve ]

asd

(#658) Elit3Zotya válasza otto14 (#657) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

@Xaels: ne felejtsünk el csinálni frissítés előtt egy 48mm képet, hogy utána ámulhassunk az új szenzor zoomon :)
Pont ez volt a tervem.. :B

De ha olyan lesz mint az 5-V-ben, akkor elég látványos lesz, márpedig ugyan olyan lesz szvsz.. :K

#655eventus Ez akkor már az android 14 lenne..?
Mert ha igen, akkor elég gyorsak voltak..Xiaomi volt az első és utána a samu.. :)

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Grey

(#659) Xaels válasza Elit3Zotya (#658) üzenetére


Xaels
félisten

De, hogy lövök a frissítés előtt 48mm-es képet?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#660) Elit3Zotya válasza Xaels (#659) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

2x zoom, én azzal csinálom előtte és utána, 5-V ben is úgy jelöli Photo pro-ban. :)

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Grey

(#661) Xaels válasza Elit3Zotya (#660) üzenetére


Xaels
félisten

Mit kéne keresnem? Basic módban megkapta a videó felvétel az 5 V-ben lévő opciókat, de fotó esetén nem látok különbséget.

Amúgy Android 14 lett.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#662) Elit3Zotya válasza Xaels (#661) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Android 14 re váltott..?
Ha nincs minőség javulás, akkor nem kapta meg gondolom, amit nem igazán értek miért.
Portré módot említik még, hogy azt megkapja az 5-V félét.

Szerk.: Ja látom hogy igen arra váltott, ami azért nem rossz, elég gyorsak voltak.
Gondolom megkapja az összes pixelben látott funkciót is még pluszban,
Nagyon jó hogy szinte olyan a rendszer mint az alap droid, csak tényleg hasznos Sanyi extrák vannak pluszban.

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Grey

(#663) Xaels válasza Elit3Zotya (#662) üzenetére


Xaels
félisten

régi sw basic 2x
új sw basic 2x
új sw P 2.07x (tárcsán tekertem az 50 elé kicsivel)

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#664) Elit3Zotya válasza Xaels (#663) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Hát ez pontosan ugyan olyan.. :DDD, akkor ez marad az 5-V kiváltsága.

S24 Ultra Titanium Grey

(#665) Xaels válasza Elit3Zotya (#664) üzenetére


Xaels
félisten

Igyekeztem ugyanonnan ugyanazt fotózni, de majd meglátjuk a te kezedben lesz e különbség mert Így hazafelé már nem nagyon volt érdekes téma és nem is az erősségem a fotózás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#666) Xaels


Xaels
félisten

bokeh effektes Basic módban
P módban csak úgy

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#667) eventus válasza Xaels (#656) üzenetére


eventus
veterán

Neked melyik verzió vagy országban vagy? Nekem nem jelez.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#668) Xaels válasza eventus (#667) üzenetére


Xaels
félisten

Magyar/Yettel.

XQ-DQ54

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#669) eventus válasza Xaels (#668) üzenetére


eventus
veterán

Nekem Sony üzletből vett, ugyanúgy XQ-DQ54. Lehet a szolgáltatói előbb jön, mint a független.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#670) Xaels válasza eventus (#669) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem csak simán a sorozatszám alapján ütemezett az OTA, hogy ne terheljék túl a szervereket. Ez is független egyébként

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#671) otto14 válasza eventus (#669) üzenetére


otto14
senior tag

Még nekem sem jött meg Németországban.

asd

(#672) eventus


eventus
veterán

Xperia Facebook csoport, magyar X1V tulaj szép képekkel: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#673) eventus válasza otto14 (#671) üzenetére


eventus
veterán

Most jött.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#674) Xaels válasza eventus (#673) üzenetére


Xaels
félisten

Na kíváncsian várom te mit tapasztalsz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#675) eventus válasza Xaels (#674) üzenetére


eventus
veterán

Telefon maga bitang gyors :Y Fotó basic mód is szépen lett fejlesztve, főleg videó funkcióban. Új bokeh jól működik

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#676) Xaels válasza eventus (#675) üzenetére


Xaels
félisten

Vakartam a fejem, hogy miért olyan halk a telefon amikor üzenetet kapok pedig fel van húzva a hangerő... User Error, az Android 14-gyel végre külön csúszkán állítható a bejövő hívás és az értesítés hangereje :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#677) eventus válasza Xaels (#676) üzenetére


eventus
veterán

Klassz :) Majd nézek teljes listát mi változott.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#678) otto14


otto14
senior tag

Jpeg tömörítés mennyiségére opciót ti találtatok valahol? 1-2-3 MB képek készülnek, kicsit keveslem.

asd

(#679) eventus válasza otto14 (#678) üzenetére


eventus
veterán

Nincs. Helyzettől függ mekkora lesz a kép, mennyire összetett. Nekem van 4-5-6 MB is

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#680) tete12


tete12
csendes tag

Point and shootra mennyire ajánljátok a telefont?

(#681) Xaels válasza tete12 (#680) üzenetére


Xaels
félisten

Nincs összehasonlítási alapom, de szerintem teljesen jól helyt áll. Kamera gomb nincs is máson.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#682) otto14 válasza tete12 (#680) üzenetére


otto14
senior tag

Én ajánlom. Itt van pár fotóm, van pár, amit zsebből előkapva lőttem. A kamera gomb nagyot segít lekapni a pillanatot, főleg ha beállítva hagytad a sorozatfotó készítést, amiből majd tudsz válogatni. Természetfotók, ahol sok részlet van szerintem nem a telefon erőssége. Kicsi a felbontás.

asd

(#683) Elit3Zotya válasza tete12 (#680) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Helló.!
Pár összehasonlítás az ellenfelekkel, szerintem simán helyt áll, sőt.! :K
[link] [link] [link] [link] [link]

Nálam még most sem jelentkezett a frissítés.. :O

S24 Ultra Titanium Grey

(#684) melodie


melodie
tag

Xperia I V (XQ-DQ54) 67.1.A.2.112 október 1.security patch...

(#685) Xaels válasza melodie (#684) üzenetére


Xaels
félisten

Már kiveséztük, az Android 14 is ezzel jött.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#686) Elit3Zotya válasza Xaels (#685) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

[link]
Bár nekem még most sem jelzett..

S24 Ultra Titanium Grey

(#687) eventus válasza eventus (#679) üzenetére


eventus
veterán

Ez sem lett pici, 7,7 MB [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#688) otto14 válasza eventus (#687) üzenetére


otto14
senior tag

Köszi a visszajelzést. Most megnéztem több fotóm is, ami hasonló részletességű, mint ez a fotód, az nálam is nagyobb méretű.

Még nem érkezett el hozzám az A14, gondolom hátrébb vagyok a sorban, mert később vásároltam :))

asd

(#689) eventus


eventus
veterán

Valóban gyorsabb lett android 14 alatt: [link]
60-120 hz közötti ugrálás is jelentősen csökkent, ritkán ragad 60hz-n.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#690) eventus válasza eventus (#689) üzenetére


eventus
veterán

Még az a kicsi melegedés sem tapasztalható, mikor pl frissít 15 programot. Nyilvan 4k 120 FPS meg melegít.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#691) Xaels válasza eventus (#690) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem az A14 hozott pár anomáliát, persze ezek nem feltétlenül a Sony hanem az appok sarai. De összességében azért nem rossz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#692) TomBarna


TomBarna
újonc

Üdv

Xperia 5 V vs 1 V? 340k vs 400k? (MM, emag, Sony ksz...)

Kérdés, és előre is köszönöm ha válaszol valaki, ár/érték alapján melyik?
Ami számít: kijelző, fotó, teljesítmény, akkumulátor.
Tanácstalan vagyok, és jobb lenne ha olyan közeget kérdeznék akik használják is, ezért vagyok most itt.

(#693) Elit3Zotya válasza TomBarna (#692) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Itt szerintem mindenki az 1-V fogja ajánlani.. :DDD
Na de az én véleményem.

1-V Mellett szól.

- Sokkal jobban néz ki, azokkal az oldalt nagy keretekkel nekem nem tetszik annyira az 5-V
- Kijelző sokk jobb mint a kicsiben, videók lejátszásánál, vagy fotók visszanézésénél aktív lesz a 4k, és akkor minden más telefonnak gatya mellette.
- Kamerában ugyan az a 2, csak itt van egy 3.5x és 5.2x zoom átfogású folyamatos optikai zoom kamera.
Nem a legjobb minőségű amit láttam, de így is ezerszer jobb mintha nem lenne..

5-V mellett szól.

- Van 2x szenzor zoom.
- Kisebb kijelzője miatt gondolom picit jobb lehet az aksi idő.

Hirtelen ennyi jut eszembe.
Nem sokáig gondolkodnék ha választanom kellene, de ezt majd te eldöntöd, hogy megér e a plusz ár ennyit..

Tényleg jól lement az ára.. :U

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Grey

(#694) TomBarna válasza Elit3Zotya (#693) üzenetére


TomBarna
újonc

Köszi, hogy írtál! :R

Igen, én is nézegettem már a héten 340 kontra 425 alza (mindkettőnek jól lement az ára) aztán ma este nézem, már 400k-ért is van 1 V.

(#695) otto14 válasza TomBarna (#692) üzenetére


otto14
senior tag

Elit3Zotya jól leírta a fő különbségeket. A jobb kijelző miatt én az 1 -t venném. Szélességben nagyon hasonló az iPhone 15Pro -hoz a képernyő. Ez nálam pont akkora szélesség, hogy már az első nap sem éreztem keskenynek, de észrevettem, hogy a billentyűzet kicsivel zsúfoltabb, mint amit megszoktam.

Az 5 három miliméterrel keskenyebb mint az 1. De 154 vs 165mm hosszú. Vannak nadrágjaim, amik zsebéből kicsit kikandikál az 1. Nem is érződik kompaktnak. Vagy mostanra már a többi telefon tűnik kicsinek, amikor boltokban megfogom őket :D

Ha nem tévedek az 5V rendelkezik 2X veszteségmentes zoom -al, de az 1V nem kapja meg (még nem kapta meg).

[ Szerkesztve ]

asd

(#696) TomBarna válasza otto14 (#695) üzenetére


TomBarna
újonc

Köszönöm neked is a választ!

Végül az 1 V mellett döntöttem.

Szerencsére a zsebeket meg tudom oldani minden évszakban, nekem amúgy pont bejön ez a fajta méretezés.

(#697) Elit3Zotya válasza TomBarna (#696) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Az igazi ellenfelei mellett, így is eltörpülnek a méretei..187g tömege is a legjobb kategóriájában.
Kényelmesebb használni sokkal mint egy s23 ultrát, de még a 6.1" iphone 15 pro-tól is.

S24 Ultra Titanium Grey

(#698) coyote66


coyote66
aktív tag

Üdv mindenkinek. Végre megvan zöld vagy szürke színben (este van). Most költözök. Elmondhatom, hogy imádom a sony telefonjait. XZ prémium (a mai napíg tökéletesen működik), Xperia 1, majd 10 V után egy ostoba xiaomi kitérő után végre megvan. Xperia 1-t kijelző mérete miatt adtam el. Most ha törik, ha szakad megszokom ezt a méretet. 4k kijelző, akkuidő, volt számomra a nyomós érv, no meg a fotóás.

Én vagyok

(#699) Elit3Zotya válasza coyote66 (#698) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ha csúcs teló, akkor = gigászi méret, de még egyszer írom, ennél kompaktabb csúcs telefon, jelenleg nincs. (13 ultra, s23 Ultra, magic 5 pro..stb..)

Andoid 14 van már rajta..?
Nekem még most sem jelzett.. :(((

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Grey

(#700) vlesi69 válasza TomBarna (#694) üzenetére


vlesi69
senior tag

Most hogy írtad hogy le ment az ára rákerestem. Jól le ment majd 600 ról pár hónap alatt. Bár a Magis 5 Pro is esett. Most gondolkodóba estem hogy vegyek egyet, bár a Magic 5 proval nagyon elégedett vagyok 100 %-an.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.