Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#6351) peti_s válasza MrChris (#6350) üzenetére


peti_s
addikt

Szerintem élőképben nem jelent semmit 4K esetén, renderben meg baromi jó lesz.

(#6352) MrChris válasza peti_s (#6351) üzenetére


MrChris
nagyúr

4k közvetlen editálásra számomra esélytelen, de még az 1080p is.
Most egy olyan munkamenetet csináltam, hogy preview méretbe letömörítek mindent, jelenleg 640x360, ennyit se nagyon bír a vas effektekkel. Aztán ezen vágok, színelek, meg amit kell és ha kész kicserélem a 4k fájlokra, mehet a render. Ha ebben, vagy ennél valamivel nagyobb felbontásban (~480p) viszi a preferált effekteket és tényleg rendesen besegít a Neatbe akkor számomra használható lesz.

(#6353) peti_s válasza MrChris (#6352) üzenetére


peti_s
addikt

Küldj egy ilyen fájlt, kipróbálom. Bár vágom jobban szereted megvenni, és utána próbálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#6354) MrChris válasza peti_s (#6353) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi! Itt van pár tesztnek való, remélem értelmezhető. Kíváncsi vagyok melyek mennek. Azért vannak duplázva a videó sávok, mert bár ritkán, de szoktam maszkolni, bár ennél az összetettebb szokott lenni. Ha valamelyik effekt nincs meg akkor azt kérlek jelezd. Neked támogatja a Neat videót az 560 Vegas alatt?

(#6355) bandika0626 válasza MrChris (#6354) üzenetére


bandika0626
senior tag

Ha neki is a 3.1-es verzió-tól későbbi van meg akkor igen. A neat video a 3.0-ás verzióval kezdte meg a cuda támogatást vagyis a GTX 590-től visszafelé mindegyiket. Úgyhogy az 560TI biztosan tudja használni.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6356) MrChris válasza bandika0626 (#6355) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen a logika azt diktálja. Csak én ugye megveszem a cuccot aztán kiderül hogy valami apróság borítja a dolgot. :D Nem bízom, csak abban ha valaki kipróbálja :DDD

(#6357) bandika0626 válasza MrChris (#6356) üzenetére


bandika0626
senior tag

Itt vannak mérések a neathoz: LINK

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6358) bandika0626 válasza MrChris (#6356) üzenetére


bandika0626
senior tag

Egy másik LINK Nézd át a három oldalt.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6359) MrChris válasza bandika0626 (#6358) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most tudtam megnézni, jó kis összesítők, nagyon sokat gyorsít.

(#6360) MrChris


MrChris
nagyúr

Beszereztem egy gtx580-as 3gb-os kártyát és kipróbáltam vele a Vegast. A xeon 5430-as proci valszeg behatárolhatja a lehetőségeit. Néhány tesztelési eredmény, kizárólag a Mainconcept AVC-t használva, mert úgy néz ki csak azt támogatja a GPU.
21,6 másodperces FHD videó simán átkonvertálva
CPU 1:44
GPU 0:35
Neat 3.1-et használva, profilozva:
CPU 4:58
GPU 2:25
Ami engem jobban érdekel a 4k alatt mit csinál, végső kimenetként 1080p-be konvertálva:
CPU 2:09
GPU 1:08
CPU Neat 5:34
GPU Neat GPU+CPU 2:51
GPU Neat GPU 2:29
Mint látható az utolsó kettőn, hogy a CPU belassítja a dolgokat, meg mindnél 90-100% között dolgozik, míg a GPU 62% a legmagasabb érték. A kétszeres VRAM-ra nem volt szüksége 1360MB-nál megáll. Ha a 'szokásos' (mercalli, brightness-contrast, color corrector2nd, color curves, sharpen, NBV6sateq Op, NBV6 color replace OP, neat) FX-eket rátettem akkor 3:18 alatt végzett.
A Neat nélkül ezekkel az fx-ekkel 800x450-es proxy fájlt 23-25p-vel viszi. Aszem a következő hw lépés a proci csere lesz :D

(#6361) bandika0626 válasza MrChris (#6360) üzenetére


bandika0626
senior tag

Akkor megérte beszerezni az 580-at.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6362) MrChris válasza bandika0626 (#6361) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elleszek egy darabig, feleződtek a render idők és a preview is jobb lett, neat-nek eléggé kellett, AE raytrace se esett ki, mindezt bő 20-asért. Azért a 660ti a previewt jobban darálta, valszeg a cuda magok szám a megoldás, bő két és félszerese.
Még próbálgatom a MC kodeket, úgy tűnik a sony xavc-vel egyezik meg a minősége, x264 azért jobb.

(#6363) peti_s válasza MrChris (#6360) üzenetére


peti_s
addikt

Örülök hogy működik, akkor ő most maradhat? :D Nálam is a CPU a gyenge keresztmetszet(ugyanolyan mint a tiéd), de az általános felhasználásban annyira nincs szükségem erősebb CPU-ra, így amíg nem látok elérhető áron elég erős CPU-t, addig nincs váltás. :) A Zen most jónak néz ki, talán az Intel is el kezd újra fejleszteni, lehet 1-2 év múlva lesz CPU szinten is komolyabb előrelépés. :)

(#6364) MrChris válasza peti_s (#6363) üzenetére


MrChris
nagyúr

Dettó :D Nagyon drága lenne a 'fejlesztés' új lap, memória, proci. Nekem is csak a Vegas a gyengéje, Lr elmegy, csak emiatt egy százast? elverni... Proxyzás akkor is kelleni fog, akkor meg a preview ablak méretére lövöm be azt meg így kis kompromisszummal elbírja a rendszer. Ha sikerülne szerezni újabb 4.x-es Neatot majd elgondolkodom egy modern gpu-n ;]
Nemtom ismeritek e, Falovas ajánlott egy jó kis ingyenes konverter progit az XMedia Recode-ot. Nagyon jól paraméterezhető és tömeges konvertálásban is csúcs. Pont ilyen kellett a Vegas mellé. Vegasaurs valahogy nem jött be, pedig jó ötlet, egy csomó ilyen beépülőt lehetne készíteni, kezdve a motion tracking mániámmal :D Lenne hová fejleszteni.

(#6365) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy bármit is bármilyen formátumban renderelek, nincs különbség a CPU only és GPU only ideje között. Sőt néztem ABben, a gpu órajele felugrik de 0%os terhelést kap, ellenben a cpu szinte fullon pörög...mind2 esetben :F

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#6366) MrChris válasza Simi37 (#6365) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olvass kicsit vissza! Nvidia gtx 6xx kártyától csak az opencl effektek vannak támogatva, a kodekek nem. Hasonló a helyzet AMD oldalon is a HD7xxx kártyáktól. Bár bandika0626 valamit azért összehozott, de ebbe az avi renderbe nem kérdeztem bele. Én ezek miatt kötöttem ki egy régi gtx580-asnál, AMD vonalon a HD 6970-es talán még jobb lenne. Lehet, hogy ezt ki kéne próbálni :D Valszeg a te RX 480 kártyád csak a opencl támogatott effekteket gyorsítja, pl a preview ablakban is ez dolgozik, viszont rendernél az effekteken kívül mást nem csinál. Ha nem használsz effekteket csak vagdosol akkor csak a tömörítés marad amit a CPU fog leszámolni. Legalábbis én így tudom. :)

(#6367) Simi37 válasza MrChris (#6366) üzenetére


Simi37
őstag

Értem, köszi a részletes tájékoztatást :) Hát nálam a preview ablakban is malmozik az RX. Van most olyan videoszerkesztő program ami csak vagdosásnál is használ GPUt?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#6368) MrChris válasza Simi37 (#6367) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mekkora felbontás, mert elég izmos az i7, csak vágásnál fhd-ban az én gépem is elmegy. Ez be van állítva? Kódolás gpu támogatásról nem nagyon tudok, nekem a Resolve is csak a szerkesztésnél használta a gpu-t, meg effekteknél, de lehet valamit rosszul csináltam. A Premiernél is tudtommal hasonlóan van.

(#6369) bandika0626 válasza MrChris (#6368) üzenetére


bandika0626
senior tag

Most csináltam vegas-al sima renderelést 4 vidit egybe semmi effekt. A prociban lévő HD4000 IGP fele annyi idő alatt csinálta meg mint az R9 285. Sony AVC kodek volt beállítva.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6370) MrChris válasza bandika0626 (#6369) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor a mellé nem is kellene más vidkártya?

Más. Nem találok olyan dolgot, hogy világosság görbe. Van ilyen fx?

[ Szerkesztve ]

(#6371) peti_s válasza MrChris (#6364) üzenetére


peti_s
addikt

Engem a fejlődés kicsi mértéke zavar. 150K-t ha ráköltenék alaplap CPU memória kombóra, lenne egy 2x erősebb gépem. Húha, egy 8 éves gépnél 2x erősebb gépet lehet venni 150K-ért. :D Vicc. :D Tényleg bízom az AMD megerősödésében, és akkor újra talán kialakul valami verseny, ami fejlődést hoz. Nagyon remélem. VGA piacon azért ez nem egészen így alakult, ott volt verseny, volt fejlődés. :)

(#6372) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Téves, törölhető. Bocsánat!

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#6373) bandika0626 válasza peti_s (#6371) üzenetére


bandika0626
senior tag

Nem csak azzal van a baj. Én úgy érzem, hogy minél újabb verziószámú szoftverek jelennek meg azok tempóba inkább visszafele fejlődnek.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6374) MrChris válasza peti_s (#6371) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbalehetőség híján csak mérési adatokat tudok nézni, de szintén hasonlóan látom. Úgy tűnik 4 magos az optimális, Neatvideó aszem 8-al se gyorsabb. Az a kicsi plusz komfortérzet meg tényleg drága. Lassan adattárolót kell inkább vegyek, annál arra számítottam, hogy jelentősen lemegy az ára, de ahogy szétnéztem 2 év után kb ugyan annyiba kerülnek.

bandika0626: sajnos vegasék annyira nem erőltetik meg magukat, lassulást annyira nem tapasztaltam 13-14 között. A 4k-val viszont kicsit megugrott a hw igény.

(#6375) konyi79 válasza MrChris (#6374) üzenetére


konyi79
addikt

Bár kodekfüggő, a vegas közel bármennyi magot megetet. Ahogy olvasgatom 4 még belépőnek se nagyon elég 4k-ra, néhol a dupla xeont írják igazán jónak.

(#6376) MrChris válasza konyi79 (#6375) üzenetére


MrChris
nagyúr

A kodek és ebből következően a render persze jó ha gyors, de ez még türelemmel megoldható. Egyszerűbb, olcsóbb nekünk proxy-t használni, pláne, ha ablakban van a preview, felesleges a teljes 4k-n elvégezni élőben a műveleteket. Így is nálam időnként elkezd darabolni és újra kell indítani a programot, ami szerintem nem a gép gyengesége miatt van.
Munka közben a Vegas tudtommal csak 1 gpu-t támogat (van sejtésem, hogy max 1.5gb ramot), ami 4k-nál végképp hátrány. Lehet, hogy azért kell akkora és sok cpu mert nem lehet tovább skálázni a gpu-t mint a Resolve-nál. A Neat video használja a 12 cpu magot is, de már nem igazán gyorsul, bandika0626 kinyomozta nekem, köszönet érte, nem is veszek 12 magosat :D

(#6377) bandika0626 válasza MrChris (#6376) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én azért kíváncsian várom a zen megjelenését meg a teljesítményét. Lehet majd beruházok rá mert ahogy nézem AMD fronton még mindig lehet új cuccokat venni, míg pl: a mostani procimhoz lapot már használtan se nagyon.

A sokmagos prociba szerintem az a jó, hogy lehet párhuzamosan futtatni a progikat kivéve az AE-t mert azt nem, így a GPU csinálja az effekteket a proci meg végzi a renderelést. Mert egyébként lehet egy bika GPU ami bírná az effekteket csak a proci nem képes olyan gyorsan rendelni h264-be mondjuk.

PL: a GPU az effekteket FHD képes 25-30 fps-el nyomatni ami szaggatásmentes a preview ablakban viszont a proci csak 15-18fps-el képes csak renderelni az FHD anyagot akkor pihen a GPU.
Szerintem ezért van az, hogy néha leesik a GPU kihasználtsága 100%-ról. Magyarán szólva procilimites a dolog.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6378) bandika0626


bandika0626
senior tag

Vegas párhuzamosítás.
Fényerő contrast+ Neat video 4.2.3 radius2
1280x720 25p XDCAM EX(.mp4) 18.4Mbit

1xvegas renderelési sebesség: 16-17fps
2xvegas renderelési sebesség: 21fps

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6379) MrChris válasza bandika0626 (#6377) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha így használod akkor már van értelme. Nálam ilyen tömeges jelleggel nem keletkezik konvertálandó anyag. Meg kell találni az egyensúlyt cpu-gpu-vegas viszonyban.

(#6380) bandika0626 válasza MrChris (#6379) üzenetére


bandika0626
senior tag

Hát ja. Egyébként meg úgy vettem észre, hogy ezzel a kártyával tökéletesen lehet párhuzamosan dolgozni. A 750Ti meg hajlamos volt az egyiket jobban hajtani így hiába feleztem meg a videót az egyik hamarabb kész volt. De ezzel tökéletes sőt ha 4-et futtattam egyszerre akkor is egyformán haladt a feldolgozás folyamata. Nem akarom elkiabálni de lehet beruházok majd egy RX480-ba.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6381) MrChris


MrChris
nagyúr

Ismer valaki a Saturation adjust fx működését? Húzigálom, de nem igazán sikerült megfejtenem.

(#6382) plgrmswallow


plgrmswallow
újonc

Üdv srácok!
Kérlek segítsetek egy problémában! Sajna semmilyen forumon nem találok rá megoldást. VHS videot digitalizáltam be mpeg formátumba, amit megvágás után próbáltam Vegasban megvágni és renderelni. Viszont egy kb 20 perces video renderelése után akármilyen beállítás eszközölök a video vége-felé haladva egyre jobban csúszik a hang. Avi-ba és wmv-be próbáltam, egyik se ment, a többi indokolatlanul nagy file-t hozna létre. Rövid video esetén úgy vettem észre, hogy nem csúszik, de hosszabbnál már jelentős a csúszás. Mind a video és audio renderelés beállításokat végigsakkoztam, de ugyanúgy csúszik. A gép háttér úgy gondolom meg van, talán valami codec probléma lehet, de semmilyen infó nincs erre vonatkozólag
Légyszi segíts! :R

[ Szerkesztve ]

(#6383) MrChris válasza plgrmswallow (#6382) üzenetére


MrChris
nagyúr

Preview-nál is el van csúszva? Ha másképp nem megy rendereld kisebb darabokba, aztán avi cutter/merge progival rakd össze. Avi elég sokféle formátum lehet.

(#6384) plgrmswallow válasza MrChris (#6383) üzenetére


plgrmswallow
újonc

Köszi a választ!
Ha a preview alatt az élőképet érted, ott minden ok. Bár videoszerkesztés közben volt már, hogy keresgéltem a szerkesztett videoban, és ott is ideiglenesen el volt csúszva.
Lehet, hogy ez a megoldás marad, csak az a baj, hogy több családi VHS van, amit most akarok rendbe tenni, és ez így őrült munka... reméltem, hogy van valami megoldása.

(#6385) MrChris válasza plgrmswallow (#6384) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ideiglenesen? Ha lejátszod az eredeti fájlt az jó?
Hangot szét lehet húzni-összenyomni. Meg aszem léteznek szinkronizáló progik, talán plugin is, persze ha az eredetiben is el van csúszva. Lehet hogy tele van framedroppal, igazából le kéne tesztelni, csak úgy nem csúszik el. Pl az libavx264 kodekben be kell pipálni egy szinkronra vonatkozót (zero latency) különben elcsúszik.

(#6386) plgrmswallow válasza MrChris (#6385) üzenetére


plgrmswallow
újonc

Köszi!
Ez alatt az ideiglenesen alatt azt értem, hogy keresgetek a videoban, egy részen elcsúszik a hang, de ha átmegyek máshova, majd vissza ugyanide már nem csúszik...
Persze, meg lehetne csinálni, hogy a renderelt videot megint megnyitni, és szórakozni a hanggal, de az őrült meló ennyi vidinél. Ráadásul teljesen kiszámíthatatlan mikor csúszik a hang, mikor nem.
Úgy tűnik nem csinálja minden vidinél, de ennél egyelőre nincs megoldás...

(#6387) MrChris válasza plgrmswallow (#6386) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha a videófájl ilyen szétcsúszott akkor google: video audio sync software

(#6388) weman


weman
csendes tag

Sziasztok!

Sony Vegas 13-ban vágok 5.1-es filmszinkront és arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet egyszerre az összes hangsávot mozgatni, miután szétvágtam azokat egy ponton? Vagyis ez a része tiszta, tudom, hogy a Shift-et lenyomva és a kurzort az adott hangsávokon áthúzva ki tudom jelölni az összes sávot és így tudom azokat jobbra-balra mozgatni, igen ám, de ha félre klikkelek, akkor ez a kijelölés megszűnik és ha ismét mozgatni szeretném a hangsávokat, akkor ismételten ki kell azokat jelölgetnem. És erre lennék kíváncsi, hogy ezt, hogyan lehet elkerülni, hogy minden egyes félreklikkelés után ne kelljen ismételten kijelölgetni a hangsávokat, hanem csak egy egér klikkeléssel tudjam ezt megtenni? Azaz csak 1 klikkeléssel szeretném mozgatni a hangsávokat. A furcsa az, amikor elkezdtem a munkát ez működött, kezdéskor a hangsávokat kijelöltem, adott pontokon szétvágtam és utána ha ráklikkeltem a hangsávokra, akkor blokkokban tudtam mozgatni azokat. Negyven percnyi szinkront meg is vágtam, nagyon könnyű volt így a munka, aztán valami krakk állt be a vegasban és sehogy sem tudtam elővarázsolni ezt a funkciót újra.

(#6389) weman


weman
csendes tag

Pontosítanám az előző hozzászólásomat. 5 hangsávból négyet lehet csúsztatni úgy, hogy a hangsávok bármelyikére ráklikkelek, de valamiért a felső hangsáv egy helyben marad és enyhén elvörösödik ilyenkor. Fogalmam sincs, hogy mit nyomhattam el de valami nem okés. Íme egy kép, hogy miről is van szó:

(#6390) MrChris válasza weman (#6389) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem megszűnt a sávok közötti link, nincsenek összekötve. Pozícióba kell állítani, kijelölni őket és aszem az L-t megnyomni, vagy a menüben ezt meg kell keresni. Ha nem megy akkor keress rá a sony vegas track link -re, lesz róla videó.

(#6391) weman válasza MrChris (#6390) üzenetére


weman
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R Sikerült! A módszer az volt amit te ajánlottál, csak L helyett G-t kellett nyomni, miután kijelöltem az összes hangsávot és így újra egységesen mozgathatóvá váltak a hangsávok.

(#6392) weman


weman
csendes tag

Üdvözletem!

Az előző kérdésemmel kapcsolatban szeretnék kérdezni, mégpedig azt, hogy hogyan kell a hangerőt állítani 5.1-es hang vágása után vegasban. Úgy készítem a hangot, hogy a magyar szinkronból kivágtam azokat a részeket ahol beszéd hallható és a kivágott magyar hangrészleteket oda csúsztattam az angol hangsávhoz viszonyítva, ahol ugyebár az angol beszédek hallhatóak, így végeredményben van milliónyi magyar hangrészletem, amik mögé be szeretném rakni az angol hangot. Igen ám, de sajnos az angol hang halkabb, mint a magyar, ezért arra gondoltam, hogy a magyar hangrészleteket hozzáhalkítanám az angol hangsávokhoz, de nem tudom, hogy ezt hogyan tehetném meg, hogy csak a magyar szinkronhang részletek hangereje változzon, de az angolé ne. Linkelek egy képet, hogy miről is lenne szó, ha esetleg nem teljesen érthető, hogy mit is szeretnék.

(#6393) MrChris válasza weman (#6392) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem ez így kicsit káoszos, áttekinteni is nehéz. Miért teszed azonos sávokra? 5 angol fölé tenném az 5 magyart sávot, így 10 sáv lenne, akár fésülve felváltva, de külön összelinkelve. Akkor nem lehet gond a hangerő és effektezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#6394) weman válasza MrChris (#6393) üzenetére


weman
csendes tag

A vágást úgy készítettem el, ahogy te mondtad MrChris, külön 5 hangsávokon volt a magyar és külön 5 sávon volt az angol hang is, de ugyebár jó pár résznél muszáj "összemosnom" a magyar hangot az angollal, hogy a magyar szinkron és az angol szinkron között ne legyen hirtelen váltás, hanem az egyik fokozatosan menjen át a másikba, ezért is tettem a magyar szinkrondarabok alá az angol sávokat. Könnyen meglehet, hogy kicsit kaotikusan hat az egész, de megmondom őszintén ez az első 5.1 hang munkám, ez még nekem is új és teljesen autódidakta módon csinálom az egészet, úgyhogy lehet, hogy nem a legcélratörőbben járok el.
Nem egészen értem ezeket a szakzsargonokat amiket használsz, ("fésülve felváltva", "külön összelinkelve")
nagyon hálás lennék érte, ha eltudnád nekem magyarázni kicsit szájbarágósan az általad ajánlott munkafolyamatokat, hogy pontosan mire is gondoltál, ha nem túl nagy probléma ez számodra?

És lenne még egy kérdésem, hogyha a munkálatokkal megvagyok, akkor milyen formátumban mentsem majd le a kész produktumot. Az alap felhasznált magyar hangnál rosszabbat nem szeretnék elérni, ez 448kb/s 48 kHz. Úgy gondolom, hogy a hang formátuma úgymond mindegy, mivel ha megvan a kész hangfájl, akkor ezt a végén Audacity-vel vagy ac3-ba vagy dts-be konvertálnám, mert ugye ezek az ajánlott hangformátumok filmek esetében.

[ Szerkesztve ]

(#6395) MrChris válasza weman (#6394) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mindegyik sávnak fölé tenném a magyar változatát, sáv párokba rendezném, majd az angolt halkítanám alatta. Két félét találtam ki.
Feldarabolom az eredetit és kidobálom ami nem kell. A video és hang eventek elejét és végét lehet fel és le faderelni úgy hogy a felső kék/lehajtott sarkát megfogod és behúzod az event közepe felé. A fade görbét is be tudod állítani ha ezen a fadelt területen jobb gombot nyomsz. Így ha elvagdosod az eredetit, ki tudod vezetni és felette a magyart meg be. Ezt minden angol-magyar sáv párra és eventre végig kell csinálni.
Másik lehetőség: az angol hangra klikkelsz majd megnyomod a V-t, ekkor egy kék vonal jelenik meg az egész sáv hangján ami a hangerő envelopja lesz. Ezen dupla klikkel fade pontokat tudsz létrehozni meg még azt is be tudod állítani mennyire legyen meredek a pont (jobb klikk a fade ponton). Így megmarad az eredeti hang ideje, nem csúszik el hisz végig alatt megszakítatlanul megy. Felül a magyar, ha arra ugrasztod a kurzort akkor precízen jobb gombbal az angolon létre tudsz hozni fade pontokat. Kell majd mindegyik elé egy indulási pont is. Ha megvan az összes pont akkor újra végigmenve lehuzigálod az angol részeket.
Második megoldás nekem szimpatikusabb, bár mindegyik elég macerás.

(#6396) weman válasza MrChris (#6395) üzenetére


weman
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! ;)
Huhh, valóban nem lesz egy fáklyás menet. Oké, ha jól értettem a lényeg, hogy úgymond szinkronsáv párokba rendezzem a hangokat, tehát egy magyar hangsáv és alatta közvetlen egy angol sáv legyen. Majd az általad ajánlott egyik módszerrel elkészítem a szinkronmunkálatokat. Aztán, ha ezzel megvagyok, akkor lerendelerem a kész hangsávot monoban. Mind az öt sávot így elkészítem. Majd egy hangszerkesztőben mondjuk Audacity-ben összeillesztem a sávokat. Már csak egy kérdésem van, hogy vegasban milyen hangformátumban rendereljem majd le a kész hangsávokat, úgy, hogy azok 448kb/s -nál és 48 kHz -nél ne legyenek rosszabb minőségűek.

(#6397) MrChris válasza weman (#6396) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valami olyasmi, ha csinálod szerintem kialakul hogyan használd a funkciókat, nálam is mindig menet közben jövök rá, keresem meg youtubon a megoldást. Szinte mindent meg lehet találni, csak a megfelelő szavakat kell jól eltalálni.
A Vegas nem tudja rendesen megcsinálni a hangot? Szerintem tud több csatornásat. Eddig csak sztereóval foglalkoztam, erre nem mentem rá. Két csatornánál ha kell a minőség simán nyomnám a wavot az csak 1.2mbps, pláne ha azt még utómunkáznám. De 5-nél is 3mbps a tömörítetlen 44,1/16bit. Ha 48khz akkor persze azon ne változtass.

(#6398) weman válasza MrChris (#6397) üzenetére


weman
csendes tag

Biztosan megtudja csinálni a vegas is az 5.1-es hangot, csak eddig én sem igen vágtam és készítettem elő benne 5.1-est, csak sztereót, de azzal nem kellet ennyit cicóznom. Meg aztán az az igazság, hogy úgymond újféle módon szeretném elkészíteni a hangot, úgy ahogy még eddig nem tettem, ezért is döntöttem így, hogy ennyire szétszabdalom a magyar szinkront és abból csak a párbeszédes részeket tartom meg. Mivel a magyar szinkron egy 25 fps-os anyagról származik az angol pedig egy 23.976 fps-osról. Régen ezt úgy oldottam meg, hogy ugyebár a magyar hangot nyújtottam 23.976 fps-os képhez, ezzel megkönnyítve a képpel való szinkronizálást, csak ezzel az a baj, hogy így változik a hangok tónusa, kicsit mélyebbek lesznek, igaz ezt a kutya sem veszi észre, de engem ez egy kicsit akkor is zavar, ezért most úgymond a tökéletességre törekszem és a magyar párbeszédek most érintetlenek maradtak. Plusz amivel még meggyűlt a bajom ennél a filmnél amihez jelenleg készítem a szinkront, hogy nálunk egy európai verzióhoz készült a magyar szinkron, az angol verzió, aminek a szinkronjához illesztem a magyar szinkront az pedig egy teljesen más verzió, alternatív jelenetekkel, amihez szintén igazodnom kell, tehát alapból sem olyan egyszerű ez a móka. Na, de nem akarom itt szétoffolni a topiot. :) Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!

(#6399) MrChris válasza weman (#6398) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nincs mit, ezért van a topik :D

Vegasban van erre a hangmagasság változásra is megoldás, pitch shifter vagy hasonló, emlékeim szerint eleve be lehet állítani hogy elasztikus vagy shiftelt legyen vagy mi. Szerintem nézd meg ezt youtubon, meg kísérletezd ki. Még akkor néztem mikor a 24-25 fps-t kellett nekem is áthidalnom. Compressor, limiter, meg mindenféle hang fx is van. Most nemtom megnézni mert dolgozik a vegas.

(#6400) MrChris válasza bandika0626 (#6380) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az én gépem kevés volt a párhuzamhoz :D Rendereltem Karácsonyra anyósnak és mivel az idő sürgetett elindítottam még egy Vegast. Alig futott pár percig egyszer csak kiírta hogy elfogyott az erőforrás és kilőtte mindkét Vegast! Kezdhettem elölről. Amúgy szépen besegít ez az öreg kártya a Mainconcept-be és a Neatba, a kodek minősége is megfelel. A proci 80-100%-on, gpu 35-60%-on ugrál. Manuál proxival egész használható.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.