Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#6951) hito válasza hito (#6950) üzenetére


hito
nagyúr

Ja, rossz topicba ment :DDD Van itt topicgazda? Törölhető.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6952) Dolphine válasza Dolphine (#6949) üzenetére


Dolphine
addikt

Lehet, hogy a VGA a szűk keresztmetszet, mivel amikor a program kilép, akkor "viszi magával" a Win némelyik grafikai beállítását is! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6953) hito válasza Dolphine (#6952) üzenetére


hito
nagyúr

Az nem számít szerintem. Profilt vált terhelés alatt és sokszor más esetekben sem sikerül a vezérlőnek a visszaállás. Most indítom a tesztet. Beállításokkal tudsz segíteni? Csak hogy ugyanazt futtassuk le.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6954) Dolphine válasza hito (#6953) üzenetére


Dolphine
addikt

Teljesen mindegy mivel indítod, lehet akár Basic is, úgyis 10%-nál elszáll. Arra is gondoltam, hogy a fájllal van a probléma, mármint hiába mp4 nem biztos, hogy megfelelő a VEGASnak. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6955) hito válasza Dolphine (#6954) üzenetére


hito
nagyúr

2x is lefuttattam. Hibátlanul lement mind2x.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6956) MrChris válasza Dolphine (#6954) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáld ki másik projektben, másik fájllal. Nálam is végig fut, de nem vagyok elégedett az eredménnyel, mercalli jobb.

(#6957) Dolphine válasza MrChris (#6956) üzenetére


Dolphine
addikt

Valószínűleg a fájl a ludas, mivel egy másik programot is kiakasztott! :DDD

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy mi annak az útja módja, hogy egy MSI alaplapon engedélyezzem az Intel iGPU-t PCI-E kátyával? Azért lenne jó, mivel némely program használja a QuickSyncet így gyorsítani lehetne a kódolást. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6958) MrChris válasza Dolphine (#6957) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen nálam is volt. Lejátszani le lehet, de a Vegas-ban elakad.

Két GPU-t használnál, vagy ezt hogy érted? Ha van bent kártya letiltja az igpu-t? Ehhez nem értek. :D

(#6959) Dolphine válasza MrChris (#6958) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, hogyha az alaplapban van egy PCI-E VGA, akkor alapból tiltva van az iGPU. Azért lenne jó ezt is engedélyezni, mert az Intelben lévő QuickSynccel gyorsabban lehetne kódolni. ;)
Tehát tényleges két GPU, az egyik viszont csak kódolásra. ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6960) MrChris válasza Dolphine (#6959) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyilván nem fog értékelhetően menni párhuzamosan, de jó a felvetés. :D Keress rá a igpu and dgpu kifejezésre. Talán még moddolt bios is kellhet...
Alaplapit nem lehet tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#6961) Dolphine válasza MrChris (#6960) üzenetére


Dolphine
addikt

De megy párhuzamosan, éppen ez a lényeg! :DDD Kiterjesztett monitorként szolgálna az iGPU.
Az alaplapi tiltva van, mivel van benne egy külön VGA.
Valahogy így:
[link]
Semmit nem kell moddolni.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6962) Dolphine válasza Dolphine (#6961) üzenetére


Dolphine
addikt

Engedélyeztem az Intel iGPU-t, a renderelés QSV segítségével 2,5x gyorsult. Örülök! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6963) MrChris válasza Dolphine (#6962) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mondom, hogy nem értek hozzá! :DDD
Ez királyság! Hogyan? Minőségre vajon mekkora a különbség cpu-shoz képest?

(#6964) Dolphine válasza MrChris (#6963) üzenetére


Dolphine
addikt

Engedélyeztem az MSI alaplapon az IGD Multi-Monitor lehetőséget és máris megy a külső VGA mellett az integrált is.
Amit észrevettem, hogy QSV alatt magasabb bitrátával dolgozik, így egy kicsit nagyobb a fájlméret. Pixeles összehasonlítást nem végeztem, de szerintem felesleges is, mivel YouTube-ra töltöm fel a videókat.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6965) hito


hito
nagyúr

Megnéztem mennyit számít rendernél a GPU. Ugyanazt a projektet dobtam be 3 féleképpen:

1: mindenféle GPU rásegítés nélkül - render time 34 perc
2: Intel HD 630-cal: render time 28 perc
3: GTX 1060-nal: 24 perc

Konklúzió: kicsit túl van lihegve szerintem ez a videókártya téma :) Igaz, most csak 1 féle dologra használtam (Twixtor). Lehet, hogy ha mást is csinálok (fényelés, vágás, effektezés), akkor jobban kijön az előnye. Mindenesetre ez alapján simán mernék erős procival és gyengébb videókártyával nekiindulni a dolognak. Lehet, hogy picit túltoltam, de végülis ezt úgyis csak így lehetett kideríteni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6966) MrChris válasza hito (#6965) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Twixtorban kapcsoltad ki? Vagyis csak annak a rásegítését tesztelted?
Hogyha van még egy Neat video FX akkor azért jól jöhet a GPU, már ha el lehet osztogatni. Ezt teszteléssel ki lehet egyszer sakkozni, hogy az adott konfigon ezt a három terhelős feladatot (kodek, twixtor, neat) miként érdemes megosztani. Nálad az új notival úgy is fix a hardver.
Nekem a Neat a régi procin lekörözte a gpu, mostani cpu már gyorsabban csinálja. Vacillálok a gtx1070 és rx580 között... Az 'olcsó' radeonhoz képest nemtom lenne e előnyöm a gtx-el. Neatból sajnos csak a 411 van meg.

(#6967) hito válasza MrChris (#6966) üzenetére


hito
nagyúr

Csak egyszerűen a Preferences menüpontban a video fülön belül állítgattam a GPU acceleration of video processing-et. Én mindenképpen a GTX-et választanám. Nvidia ezen a fronton azért több lábon áll, mint az AMD szerintem. Játékokban illetve videószerkesztő programokban is inkább támogatott.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6968) Dolphine válasza MrChris (#6966) üzenetére


Dolphine
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz! :K
Az nVidia jobban támogatott GPU gyorsítás terén, pláne, ha minden program majd kihasználja a new nvenc kodeket. :Y

hito
Mekkora volt, úgy értem hány perces volt az eredeti videó amit rendereltél?
Nálam azért a CPU vs. Intel QVS közötti különbség sokkal látványosabb.
Az sem mindegy mondjuk, hogy milyen FPS-el és mekkora bitrátával dolgozol.
Ha gondoljátok, akkor beteszek egy képet, a CPU vs. GPU renderelésről. Igaz, hogy nekem a CPU egy i5 6400, nem olyan izmos, de az integrált GPU nagyon fel tudja gyorsítani a renderelést!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6969) MrChris válasza Dolphine (#6968) üzenetére


MrChris
nagyúr

Magam is hajlok feléje. Ez a new nvenc van az 1070-hez is? Jobb mint a radeon gyorsítása? Igazából a kódolás kevésbé fontos, a tapasztalat azt mutatja, hogy a minőség némi csorbát szenved.
A kedvenc Neat már jobban időrablóbb, valamint maga a realtime működés, editálás.

(#6970) hito válasza MrChris (#6969) üzenetére


hito
nagyúr

Perces? :) 21mp volt :D
Source: 4k, 30fps, 100mbps, XAVC-S
Output: 4k, 60fps, 186mbps, XAVC-S

MrChris: erről a minőségromlásról mesélhetnél néhány szóban. Rémlik, hogy már említetted.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6971) Dolphine válasza MrChris (#6969) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez a new nvenc van az 1070-hez is?
Sajnos, az 1660 az alja. :F Turing készlet kell hozzá. Igaz, hogy az 1650 is az, viszont abból kimaradt a new nvenc! :Y
https://developer.nvidia.com/video-encode-decode-gpu-support-matrix
Jobb mint a radeon gyorsítása?
Na, ezt nem tudom, viszont egyre több helyen a new nvenc kodek jön előtérbe az AMD féle VCE / AMF viszont nem. Pl. OBS-hez trükközni kell, hogy használni tudd! :Y
Kerestem Neked videókat, nem tudom, hogy mit tudsz belőle kihámozni:
https://www.youtube.com/watch?v=CLqpVImLPGE
https://www.youtube.com/watch?v=ccoOGfX9qxg
https://www.youtube.com/watch?v=vZ3kETWko7s

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6972) MrChris válasza Dolphine (#6971) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor most úgy néz ki 1070/8gb a befutó. RTX-re nincs peták.

hito: párszor próbáltam radeonnal és nekem úgy tűnt blokkosabb. Proxira használom.

(#6973) Dolphine válasza MrChris (#6972) üzenetére


Dolphine
addikt

Az 1660 az RTX alatt van árban, de az 1070 felett. ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6974) MrChris válasza Dolphine (#6973) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem kihagyom az 1660-t elég felemásnak látszik. Csak 6gb-os, Resolve miatt lényeges a 8gb, 20%-lassabb az 1070-nél. A memória busz 192bit, nagyon ócsított kártya.

(#6975) Dolphine válasza MrChris (#6974) üzenetére


Dolphine
addikt

Világos! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6976) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A 17-es Vegasban mi az a beállítás, ami ahhoz kell, hogy az előnézeti kép ne kockásodjon be? :F
Hiába van a Preview Full-ra állítva, előfordul, hogy bekockásodik, olyan, mintha a felbontást csökkentené, csak azt nem tudom, hogy miért? :O
Nem tudom, hogy érthető-e, hogy mit írtam! :F
Azt hiszem megvan. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6977) Jarod1


Jarod1
addikt

van egy 30 sec es videó amit a teló 90 al elfordítvas vett fel hogy tudom elfordítani a Vegasban? Thanx

(#6978) hito válasza Jarod1 (#6977) üzenetére


hito
nagyúr

Ha portrait módban vetted fel, azzal már nem nagyon fogsz tudni mit kezdeni. Elforgathatod, de akkor minden 90 fokkal el lesz döntve a felvételen. Annak nem sok értelme van. Ha jól értem, most 9:16-ban van, Te pedig 16:9-ben szeretnéd átalakítani.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6979) MrChris válasza Jarod1 (#6977) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mihez képest 90°? :F Nem írtad, hogy portré vagy tájkép tájolású a felvétel és mibe szeretnéd!
Az Event Pan/Crop-ban, a Rotation/Angle-t átírod 90-re vagy 270-re. Ugyan itt a Size about center-t és a Lock aspect ratio-t kapcsold be. Ekkor el lett forgatva, de értelemszerűen levágódik a kilógó rész, vagy kicsi marad. A Height értéket írd át az Y Center*(9/16) vagy Y Center*(16/9) értékre. Aszem. :D

(#6980) Márton válasza MrChris (#6979) üzenetére


Márton
nagyúr

De nem sokkal egyszerűbb itt?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6981) MrChris válasza Márton (#6980) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igazad van. Mindent magam akarok paraméterezni. :D

(#6982) Jarod1 válasza MrChris (#6979) üzenetére


Jarod1
addikt

szóval a teló fektetva volt mikor a videót csináltam, de átrakva pcre mégis állítva jelent meg.
de megoldottam az Angle ban elforgattam. Thanx mindenkinek.

(#6983) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Vegas 17 pro, amióta a winfos frissült, kb 3-5 percen belül kifagy programon belül, rendernél nem, nem válaszol, vagy a kis ablakban hirtelen egy piros képernyő, ekkor már tudom, hogy nincs 1 perc és nem válaszol...és ez mindig akkor jön elő, ha a kicseszett win 10 frissül.
Volt már előtte is ilyen, de egyszer csak észhez tért és hónapokig semmi gond nem volt.
AMD 5700 kártyával nincs probléma, de nem azt használom. Hanem Ryzen 3970x /2080ti párossal, de már a hajamat tépem.
Van valakinek ötlete mit lehetne kipróbálni, valami beállítással?

(#6984) MrChris válasza ΞΔGLΞ (#6983) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak tippelek, hogy a gpu-val, vagyis annak driverével van valami problémája, kapcsold ki a beállításokban. Ha ettől rendbejön, akkor lehet tovább próbálkozni.
A gépben egyszerre ott van mindkét kártya?

(#6985) ΞΔGLΞ válasza MrChris (#6984) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amiket nem írtam le.
Előtte 1070, 1080ti, 2070 super, kártyák voltak benne más processzorokkal.
Lényegében a konfig az most teljesen új, de mindig ez volt a probléma. Jött a win frissítés, a fent leírt probléma azonnal jött.
Tehát új apalap, új cpu, új vga, új 64gb memória az egész 2 millió felett és ezzel kell szívni.
Természetesen, ha vga-t lekapcsolom, akkor nincs ez, de.
VGA nélkül még ezzel a gyilkos processzorral is akadozva látom a legtöbb projektet, amik minimum 15-30 sávból állnak és a legdurvábban vannak effektezve. Lényegében, ha nincs VGA segítség, akkor így nem lehet dolgozni, ha megvan, max 3 perc és kifagy.
Még annyit, hogy a vegas pro 17 eredeti, ahogy a winfos is és ezt a studio driver-t használtam hónapokig úgy, semmi gond nem volt.
Tehát én nem próbálkozni szeretnék, mert ezeket kipróbáltam már a beállításokban, hanem végre melózni szívás nélkül. Már a vegas-t is újraraktam, de ugyanaz.
Vagyis mint írtam, a fent említett kártyákkal, teljesen más konfig alatt mind studio, mind gamer driver-rel mindig ez volt a gond. :U

(#6986) MrChris válasza ΞΔGLΞ (#6985) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megértem a bosszúságod. Akkor neked sokkal több a tapasztalatod, mert profin tolod. 30 sáv? :Y A gép se alap. Nemtok jobbat a kísérletezésnél amit nagyjából már ki is próbáltál. Az utóbbi, ez évi Win frissítések sok hibát okoztak.

(#6987) Jarod1 válasza ΞΔGLΞ (#6985) üzenetére


Jarod1
addikt

15 össel próbáltad?

(#6988) ΞΔGLΞ válasza Jarod1 (#6987) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már gondoltam rá, hogy fel kellene rakni egy másik verziót, márpedig jobbat már én sem tudok... :-/

(#6989) Rakman válasza ΞΔGLΞ (#6988) üzenetére


Rakman
tag

Nekem ugyanez a gondom...
Vegas 15, I5 3470, RX 570, 8 GB RAM.
A hibajelenség ugyanaz. Ha kikapcsolom a GPU-t semmi gond, azon kívül, hogy fél napig csinál egy projektet. :W
Nálam nem piros, hanem kék képernyő jelzi, hogy gyorsan menteni kell és kilépni a programból.
Gondoltam már Vegas update-re, de úgy látom felesleges.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#6990) villanyos41


villanyos41
újonc

Sziasztok!
Vegas 11-el csinálok néha videókat. Eddig nem volt problémám, de most kiasztott. Renderelés után a videóban bent hagyja a projekt nevét, pl. "proba01" Ezt hogyan tudom kiirtani?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#6991) Márton válasza villanyos41 (#6990) üzenetére


Márton
nagyúr

Mármint ráégette a feliratot, mint egy sima szöveg vagy timecode??
Ilyennel még nem találkoztam, nem valami plugin esetleg?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6992) villanyos41 válasza Márton (#6991) üzenetére


villanyos41
újonc

Elnézést, hogy csak most jöttem, komoly oka volt!
Köszönöm a segítséget!
Több filmnél megnéztem, és a 10-éve készült filmeknél is ezt csinálja.
A VLC-vel játszom le az mp4-est. Van a youtube-on egy sorozat a PIC-
programozáshoz ad segítséget, ha fent nézem nincs ez a jelenség, de ha letöltöm annál megvan. Rájöttem a hibára, a VLC-lejátszó csinálja. Megnéztem más lejátszókkal pl. Win Media Playerrel vagy PotPlayerrel, azoknál nincs ez a jelenség. Eddig nem tűnt fel, mert átalakítottam a filmeket DVD-re, hogy asztali lejátszón is tudják nézni.

[ Szerkesztve ]

(#6993) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Nagyjából 1 hónapja használom (na jó, pontosabb, hogy próbálom használni, mert eddig semmi közöm nem volt videó vágáshoz, szerkesztéshez) a Vegas PRO 16-ot, illetve pár hete a 18-at. A Vegas felülete, nekem elsőre bejött és úgy ahogy boldogulok is vele (mármint a tutorialok segítségével). Viszont hiába lett új (mármint nekem új, de nem a legjobb hardverű) gépem, a renderelés nem igazán megy se HEVC se AVC módban. :(
Ugyanazt a 4K 23fps videót (illetve abból is csak 10 mp-et) próbáltam renderelni mindkét gépem esetében és a régi (8 éves) gép több beállítással elkészíti azt, amit az új nem. Mi lehet a baj? Az OP rendszer mindkét esetben frissítve van, a VGA driverek is frissek. Hiányzik valamilyen codec? :F
Tudom, sem régi, sem az új nem a legjobb összeállítások videó vágására, de max 3-4 perces (leginkább 1-2 perc) vágásáról lenne szó, és pont a 18 nem működik, pedig az jobban "kézre áll" már 2 hét használat után.
Előre is köszönöm segítséget!!! :R

(#6994) MrChris válasza BEndre34 (#6993) üzenetére


MrChris
nagyúr

23fps? Az mi? Nem inkább 23.98 lesz? Ebbe is renderelj, vagyis a forrásanyagok fps-e és a kimenet, vagyis a renderelés mindig azonos legyen, esetleg közös többszörös. Legalábbis az már látszik hogy 25, 29, 50, 59 fps-be próbálkoztál ami egyáltalán nem jó a 23,98-hoz, vagy a nagyon exzotikus 23fps-hez.
Ettől még lehet hogy más a probléma. Pl. 4k anyaghoz a 2gb Vram nagyon karcsú, ha kiszalad belőle az simán okozhat render hibát, bár a Vegas elég jól gazdálkodik.

(#6995) BEndre34 válasza MrChris (#6994) üzenetére


BEndre34
tag

:R Jogos, a tizedesjegyeket kényelmi szempontból hagytam el (a szövegben és a táblázatban is). Normális esetben, ahogy írtad, ugyanaz az pfs kimenet a cél. Az eltérő pfs tényleg csak próba volt, hogy az új géppel képes lesz-e rá a program és pont, hogy a régivel képes csak, amit nem értek. :W

[ Szerkesztve ]

(#6996) MrChris válasza BEndre34 (#6995) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, elvileg mennie kéne, csak béna lesz a kép, mert interferencia lép fel.
Az a probléma, hogy jó pár oka lehet a render hibának, pl a GPU általi tömörítés eleve egy gyakori hibaforrás, ilyen régi kártyáknál és kevés vrmanál meg pláne. A gyári FX-ek GPU támogatásával nem szokott gond lenni.
Ezeket a gyári render profilokat nem is használtam, hanem Lagarith-el kirendereltem, ami egy zip jellegű kb tömörítetlennek nevezhető bazinagy fájlt eredményez, majd azt az ffmpeggel tömörítem a különböző igénynek megfelelően. ffmpeg szerintem a legjobb erre a célra.

(#6997) flash-


flash-
veterán

hali

8x rendereltem már le egy videót és mindig valamelyik részén pár percre van fekete kép.(hang van) próbáltam több módon is(sony avc, és magix avc)
ez mitől lehet? mit tegyek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6998) flash-


flash-
veterán

Hali
legacy text-et ujabb vegasokba hogy lehet betenni? Hianyoznak es en csak azzal tuok gyorsan rendesen feliratozni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6999) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.

Jópár éve vásároltam egy Vegas Pro 14-et. Használtam is akkoriban sokat, viszont már évek óta hozzá sem nyúltam.
A kérdésem: tud olyat a Vegas, hogy mindenféle belenyúlás nélkül összerak 9 db. videót?
3440x1440-es anyagok, 100 fps körüliek. Ultarwide kimenetet nem is találtam, de a renderelést mindenképp el akarom kerülni, mert órákba telne és nekem az érintetlen videó kellene.
Köszönöm, előre is. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7000) MrChris válasza sixpak (#6999) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.