Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#6601) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Magyar nyelvű videót csinál a haverom és western betűtipust telepített rá sajnos a jegyzetömb támogatja,de a sony vegas 13 nem engedi az ékezetet,de az ékezet nélkülit kezeli,hogyan lehet rábírni,hogy betudjam rakni?

Övén meg az enyémen sem lehetséges.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6602) mihulino válasza FoLey-v (#6601) üzenetére


mihulino
tag

Hali. Ha jól értem, akkor csak a betűtípussal van gond, arra én ezt a progit szoktam használni..már ékezetesítésre/javításra :) szimplán megnyitod a western betűtípust és ahol ékezetes betűnek kellene lennie, ott kijavítod! Én először photoshopban megkreálom, ott már látszik, ha van nyűgje a betűnek, majd png formájában ráhúzom az adott filmrészletre.

(#6603) Mariann294


Mariann294
őstag

Sziasztok!

1080 60p videókat vágok, renderelek. (Xiaomi Yi sportkamerás felvételek). Egyetlen egy beállítást találtam amiben minőségromlás nélkül tudok renderelni, és a legkevesebb helyet foglalja mind közül. Ezaz:

De még így is dupla akkora a mérete mint az eredeti videónak. Nincs rá valami megoldás hogy a videó hosszával arányosan a mérete is csökkenjen minőségromlás nélkül? Próbáltam volna a VirtualDubot, de az MP4 formátumot nem támogatja (Így menti el a kamera H.264 kódolással)

A gépemen tárolom a videókat, youtubra nem töltögetek.

:R

(#6604) MrChris válasza Mariann294 (#6603) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt javaslom. Próbáld ki többféle bitrátával. Fhd25/30p-hez 20-28mbps, 50/60p-hez 30-35mbps. Ha refactor, CRF aszem 15-22, minél kisebb annál méretesebb lesz a fájl. Ezt talán már minden le is játsza.

(#6605) Mariann294 válasza MrChris (#6604) üzenetére


Mariann294
őstag

Ez alapján csináltam, sajnos ugyanott vagyok vele, ha jó a minőség akkor túl nagy, ha kicsi a mérete akkor meg a minősége nem jó.

Nincs ennek valami egyszerű módja?

(#6606) MrChris válasza Mariann294 (#6605) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nincs. Ez az egyik legjobb kódek. Viszont nálam a FHD25p-ből renderelt FHD25p minősége megegyezik az eredetivel. Próbaképen hétszer tömörítettem újra azt amit már betömörítettem vele és kb semmi különbség az eredetihez képest. Nemtom mennyire pontosan jársz el,pl a Frame rate-et, a Field ordert azonosra kell állítani az eredetivel, Basic-ban kb semmit sem kell állítani, CRF meg ~17.
Tegyél fel egy 5-10 másodperces eredeti mintát és kipróbálom.

(#6607) Mariann294 válasza MrChris (#6606) üzenetére


Mariann294
őstag

Hát nekem sehogy se megy. 5-10 mp-es eredeti mintát nemtudok felölteni, 10 percesek minimum. 25 mp-est találtam, ahol épp lemerült a kamera.

Elég lenne nekem ha a beállításokról küldenél egy képet. :R

(#6608) FoLey-v válasza mihulino (#6602) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Melyik progival tudod megcsinálni?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6609) MrChris válasza Mariann294 (#6607) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Project Mediában meg tudod nézni milyen formátumú a forrás videód. Ezzel egyezzen meg a project settings-ben a felbontás, képsebesség és képváltás.
A renderelésnél válaszd a Video for Windows-t és abban is a képsebesség és alatta a képváltás típusa egyezzen meg a project settingsben magadottal. Video formatnak pedig a vfw264... add meg. Itt a configre-t megnyitva ezeket az alap beállításokat lehet megadni, nekem elég a CRF 18-on, de lehet lejjebb menni.
Első körben ezt tudom javasolni. Másodikban meg tényleg egyszerűbb lenne nekem meggyűrni egy próba darabot. Vannak veszteségmentes videó darabolók, azzal lehetne egy pár másodpercest levágni.

(#6610) Mariann294 válasza MrChris (#6609) üzenetére


Mariann294
őstag

Köszönöm hogy ilyen részletes voltál! :R

Igen, teljesen ugyanígy csináltam mindent, mégse jó. Küldök privit.

(#6611) mihulino válasza FoLey-v (#6608) üzenetére


mihulino
tag

Bocsi, a rohanásban pont a lényeg maradt ki :)
Itt a link:
https://fontforge.github.io/en-US/

(#6612) FoLey-v válasza mihulino (#6611) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszönöm! :R

Nekem csak ennyi baja van meg neki is ezt orvosolni tudja? :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6613) FoLey-v válasza FoLey-v (#6612) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szerintem rájöttem egy kis trükkre,mert megjelenítette videó konvertálás után is az ékezetre trükközéssel. :DDD

Így már mutatja program csiribari nélkül is. :DDD
Először ki kell jelölni a szöveg részt utána kiválasztani a wingdings nevű betűformátumot utána meg a megfelelő betűformátumot mint nálam pl. western és kész. :))

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6614) mihulino válasza FoLey-v (#6613) üzenetére


mihulino
tag

Igen, ha van az adott betűkészletben ékezetes megfelelő akkor ok. Minden másra ott a mastercard, meg a fontforge :D

(#6615) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Tanácsot, segítséget kérnék! Lesz benne OFF is, bocs!
Meguntam a több éves DVD-re kiírt családi felvételek újraírását, másolgatását! Plusz, már nem is igen használ senki DVD lejátszót.
Külső winyóra szeretném archiválni a felvételeimet, és onnan ha valaki kíváncsi valamelyik felvételre, akkor azt penre, vagy másik külső winyóra másolva odaadni.

1. OFF kérdés: valaki tud megoldást, hogy a külső winyót hogyan tudnám jelszóval vagy valamivel levédeni, hogy arról csak másolni lehessen majd? Sem én sem esetleg az "önállósodott" pc ne tudjon rá írni véletlenül?

A DVD-ket visszamásoltam a gépre.
Ezek formátuma: MainConcept MPEG-2, 720x576x32, 25 fps progressive. Hang 48 000 Hz, Stereo, AC-3.

Vannak még DV felvételek feldolgozásra várva szintén a pc-n.
Ezek formátuma: Video for Windows, 720x576x24 DV, 25 fps interlaced. Hang 32 000 Hz; 16 Bit; Stereo, Uncompressed

Legújabb felvételeim, szintén a pc-n, fényképezőgépről származnak.
Ezek formátuma: Sony AVC 1280x720x12, AVC, 29,97 fps progressive. Hang 48 000 Hz; Stereo, PCM.

2. OFF kérdésem: van itt valaki aki vágja, hogy az USB-vel ellátott tv-k melyik formátumot eszik biztosan gond nélkül? Mert a család egy részében már pc sincs, viszont USB-s tévéje mindenkinek, de különböző gyártmányok.

3. Végül a fő kérdésem, hogy a fenti videókat milyen formátumban mentsem a külső winyókra, hogy ne romoljon tovább a minőségük! Létezik olyan formátum ami megfelel a fentebbi követelménynek, és mind a háromféle videóhoz használható?

Kérdéseimből nyilván látszik, hogy nem értek a témához, ezért ha javasol valaki valamit, azt a megfelelő beállítás leírásával tegye már!

Bocsánat a hosszért, és köszönöm előre is a segítséget!

(#6616) rushmoon


rushmoon
csendes tag

Sziasztok, a humblebundle.com-on most 20$ a Vegas Pro 14 Edit + egyebek.

Ennek köszönhetően kérdeznék is:
Van egy 10 perces beltéri videóm aminek a közepe táján a fényerő jelentősen lecsökken (egy pillanat alatt, mintha kisebb blendenyílást állított volna az automatika - azért gondolok erre mert az élességi tartomány viszont megnőtt ezzel párhuzamosan. A probléma a következő: mindkét rész eléggé sötétre sikerült, a második fele értelemszerűen még rosszabb.
Ezen leírás alapján kisérleteztem a javítással. Viszont nekem két különböző beállításra lennne szükségem a Brightness, HSL adjust, vagy akámi szűrőhöz egyazon videón a két részhez. Megoldható ez valahogyan?

ps.: Teljesen kezdő vagyok a videós témában, a gép amit használtam egy Oly E-M10+12-50, a Vegast vasárnap láttam először :D

(#6617) MrChris válasza rushmoon (#6616) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahol van a fényerő váltás szimplán el kell vágni és azt külön világosítod, hogy kb megegyezzen az előzővel. Akár msik sávra is teheted, de ugye az eventeket egyesével is lehet FX-ni.
Zajra pedig a Neat video plugint ajánlom, annál jobb nem nagyon van.
A jutubon a progikhoz nem csak tutoriálok vannak... ;)

(#6618) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci:

Vegas 14.... véletlen a preview ablakot " kivettem a helyéről "
és most független ide-oda helyezhető a vegastól független !
a bal felső bezárás x alatt a sok kis pöttynél lehet kivenni, arra rájöttem .....de vissza ? :F

elöre is köszi a segitségeteket! :R

(#6619) rootkit válasza maxika2004 (#6618) üzenetére


rootkit
újonc

...nálam amikor kb odahúzom ahol volt és elengedem, vissza "bepattan" a helyére.... van még valahol vmi nézet menü pont alatt beállítás hogy hogy akarod hogy kinézzen a munkafelület, esetleg kiválasztod az egyik gyárit és megnézed mire mész vele....

....hozd el, megisszuk azt is!

(#6620) MrChris válasza maxika2004 (#6618) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sony Vegas Window docking, vagy hasonló néven keress tutorial videókat.

(#6621) maxika2004 válasza MrChris (#6620) üzenetére


maxika2004
őstag

Megvan, alapból nem pattanik be, csak ezután a beállitás után:
https://www.youtube.com/watch?v=39FQ3enoKkI

hát nem kicsit van eldugva !

(#6622) zseko


zseko
veterán

Sziasztok. Alapvetően azt akartam kérdezni, hogy melyik a jobb, a Vegas vagy a Premiere, mert van ami egyikben tetszik jobban, van ami a másikban. De láttam amit (#6616) rushmoon írt, ennyiért én is megveszem a progit. Így arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség a Pro, és az Edit között? Azt látom, hogy az effektek az egyik, de őszintén szólva ez nem mond sokat, egyébként meg mennyire lenne szükségem rájuk? Gyakorlatilag abszolút kezdő szint :)

HR24.hu

(#6623) MrChris válasza zseko (#6622) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáld ki mindkettőt mert más a kezelésük ami egyén függő kinek mi jön be. A premiere jobban paraméterezhető, hosszabb távra célszerűbb, vegasban meg vannak könnyítések és bizonyos szintig első ránézésre átláthatóbb.

Ha olyan apró problémába ütközöl ami csak a vegasproban van akkor szidni fogod, pl korábban srác lassítani akart és bár lehet az editben is de hiányoztak gombok és a lényeg, hogy nincs hozzá envelope. Ilyen bénaságok miatt nem ajánlanám.

(#6624) winben válasza herrká (#6615) üzenetére


winben
aktív tag

Nem tudom aktuálisak-e a kérdéseid, de leírom hátha tudok segíteni:

1. Ha Win 10 Pro van a gépeden akkor ott a bitlocker. Egyszerű, begépelhető jelszóval védhető egy meghajtó.
2. mp4 x264 + AAC (ezt még simán a chrome is le tudja játszani)

A hármas pontra én is kíváncsi vagyok mások mit javasolnak :)

(#6625) herrká válasza winben (#6624) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen! Nem 10-es, win7 64bit.

(#6626) zseko válasza MrChris (#6623) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, már mindegy, megvettem :) Úgy voltam vele, rosszabb helyre is el lehet szórni ~5000 forintot, így legyen meg eredetiben, és nem kell szórakozni bizonytalan eredetű és egyéb 'rejtett funkciójú' kulcsgenerátorral, vagy más (ki tudja hogyan) '(fel)okosított' verzióval.
Egyébként miről lehet felismerni, hogy ez most az Edit változat, nem pedig a sima Pro? Fent van a 'Vegas Pro 15' 30 napos demo verziója is, és nem igazán látok különbséget a menükben, gombokban a kettő között.

Rákerestem erre az Envelope-ra (ez mire lenne jó egyébként?) és találtam egy ilyet az 'Edit > Editing Tool > Envelope' útvonalon. Time Stretch/Compress Tool is van, gondolom ez is valami lassítás/gyorsítás, legalábbis valami hasonlót csinált. Ami ebben a videóban van, azt meg tudtam csinálni ugyanúgy.

Elvileg az Edit változathoz nem jár a HitFilm és a NewBlue filterek sem ahogy néztem, de ugyanazokat látom a most megvásárolt, meg a feltelepített Pro 15-ös próbaverzióban is a Video FX alatt. :F

"Próbáld ki mindkettőt mert más a kezelésük ami egyén függő kinek mi jön be."

Igen, van ami ebben tűnik jobbnak, van ami abban. Ebben például az, hogy az egérgörgővel tudom nagyítani a sávot (rettentően meg van szokva), és nem egy 'kis töppedt rész' a képernyőn, hanem szinte teljes szélességben látható, valamint a szimpla 'S'-el vágás. Azt látom, hogy a premiere komolyabbnak tűnik, valahogy jobban is tetszik, de emezt könnyebb kezelnem.

HR24.hu

(#6627) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sracok a rendernel kidobott out of memoryval tudok valamit trukkozni?
Van egy jo nagy videom (162GB) azt vagnam meg

(#6628) Danecay válasza Malibutomi (#6627) üzenetére


Danecay
őstag

Lehet először fel kellene valamivel darabolni és külön külön szerkesztgetni majd a végén összefűzni. Csak egy ötlet.

(#6629) Malibutomi válasza Danecay (#6628) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem rossz otlet amugy

(#6630) flash-


flash-
veterán

azt hogy lehet vegasban megcsinálni hogy ha töb videót akarok összefűzni,szerkeszteni (és a végterméket renderleni egy videófájlba)hogy az eltérő hangerejű berakott videók mindegyike ugyanolyan hangosan szóljon? (egy egy videón belül is van hangerőváltozás,pl amikor a forma közel áll a mikrofonhoz és amikor távol)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6631) MrChris válasza flash- (#6630) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nézz utána a kompresszor, limiter, normalizálásnak jutubon.

(#6632) winben válasza flash- (#6630) üzenetére


winben
aktív tag

Elég sok és hosszú beszédeket szoktam videózni, hol halkabb, hol hangosabbakat szükséges egy szintre húzni. Erre compressort használunk.

Normalizálás egy egész sávnál egységesen nem segít, csak ha szét tudod/akarod szedni külön klippekre a halk és hangos részeket.

Kizárólag limitert beszédhez ne használj (vagy ha igen akkor berecsegés ellen minimálisan).

Tehát tudsz egy egész hangsávra, illetve klip-re is kompresszort rakni, amit az effektek között találsz meg.

Szakirodalom

Első körben ha megtaláltad hol kell az effektet bekapcsolni próbáld végig a preset-eket, valszeg azok is fognak segíteni.
Alapjábavéve az attack és release-el ne foglalkozz, érdekesebb inkább az előerősítés szintje és az arányszám. Nincs arany középút, minden környezetben más és más a megfelelő.

Én ha a compressort választok három effektet kapcsol a Vegas egymás után, a legelső csak egy noise gate, ha játszol vele rájössz arra is, hogy mit csinál, de én alapvetően ki szoktam kapcsolni, kellemetlen a fül számára a totálisan néma csend, túl steril lesz tőle a hang és életszerűtlen. Ha jól emlékszem a harmadik effekt a láncban egy hangszínszabályozó lesz - ha túl éles vagy dübörgővé válik kompresszió után a hang itt tudod azt csillapítani.

(#6633) flash-


flash-
veterán

üdv

kérdezném hogy hogy lehet megoldani vegasban hogy egy videó részét felspillteltem próbáltam kijelolni és kivágni de a hangot is kivágta, tehát azt szeretném megoldani hogy csak a megjelölt videórészt vágja ki, a hangot ne.
ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6634) zseko válasza flash- (#6633) üzenetére


zseko
veterán

Ha jól emlékszem ilyen-olyan yt videókra, ungroup-olni kell, vagy valami ilyesmi, én még amúgy nem csináltam ilyet. :B

Kipróbáltam, kivágom a részt amit akarok, és U vagy Ctrl+U, aztán amelyikre kattintok (a videósáv, vagy a hangsáv) már csak azt törli. Nem értem igazán, mi a különbség a kettő között, de mindkettővel működik.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6635) flash- válasza zseko (#6634) üzenetére


flash-
veterán

köszi!:)

nem tudjátok, van e olyan magyar nyelvű könyv ami a 14 es vagy a 15 ös vegast mutatja be?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6636) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Több video összevágásánál egy idő után elsötétül az egész kép és csak hang marad.
Kimentett videó is sötét lesz ugyan úgy ,próbáltam már kikapcsolnia videó gyorsítást stb. ,nem tudjátok mi lehet a gond?

Vegas Pro 12, Win 10 64bit

:R

[ Szerkesztve ]

(#6637) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Fent van a Sony Vegas Pro 13 program a gépemen. Leszetdem a Divix 10 softot, telepítettem.
De valamiért a Sony vegas-om nem látja a a *.avi formátumnál, magyarán nem tudom kiválasztani "Render" elésnél hogy azt a kodeket használja.
Korábban működött, de sajnos most újra kellett raknom nem rég az oprendszert.
Hogy tudnám elérni hogy lássa a codec-et a renderelésnél?

(#6638) gorog00


gorog00
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy gopro-val felvett videóimból egy részét beolvassa a vegas 13 egy részét nem.
Jellemzően az 1gb-nál nagyobb méretű fájlokat nem. (más korábbi saját renderelt videót ami 2gb gond nélkül).
Átkonvertáltam "magas" minőségű beállítás mellett avi-ba --> 400mb lett, de ezt sem olvassa.
Rossz minőségű mpg-be konvertálva beolvassa.... (de elég csúya lesz)

Mit tudok tenni?

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#6639) D.Va


D.Va
senior tag

Üdv! Most kezdtem VEGAS-t használni, szóval kezdő vagyok...
Kérdés: Mikor renderelem a videót, miért csak 30-40 százalékon dolgozik a processzorom? (4 magos Phenom I X4 940 BE)
Nem találtam a renderelés/cpu kihasználásról semmi beállítást, csak a video fülön egy GPU lehetőséget..., ami be van kapcsolva. De még egy 1 perces videót is fél óráig renderel... pedig nincs agyon effektezve...

(#6640) MrChris válasza D.Va (#6639) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyen felbontású videó? Hány fps? Milyen render kodek?
1p/fél óra csakugyan lassú, kb 0.5fps render sebesség. Olyan 10-et illene csinálnia, nekem hasonló korú procis gépem van xeon 5430 és emlékeim szerint hozza a 10-et. A gpu sajnos csak pár dolgot gyorsít (néhány effektet és egy gyenge sony kodeket).

(#6641) D.Va válasza MrChris (#6640) üzenetére


D.Va
senior tag

Üdv, a renderelés 1920*1080 a szerkesztőbe behúzott anyag eredetileg 720p-s. Csak színkorrekciót meg egy Sony Sepia effektet raktam rá, semmi extra. Azt nem értem hogy renderelésnél nem 100-on kéne pörögnie a procinak? Minden mag dolgozik, de mindössze 30-40 százalékig megy a CPU használat a windows feladatkezelő szerint.
Úgy emlékszem windows media video codec (pontosan nem emlékszem így fejből)

[ Szerkesztve ]

(#6642) csakzolcs


csakzolcs
tag

Szép estét mindenkinek! :)
Olyan ügyben fordulok hozzátok, hogy vágtam egy pár perces videót, amit többféle, iphone által felvett videóból raktam össze.
Adott egy normál sebességgel felvett videó, amit picit meghosszabbítottam (ctrl+egér) hogy lassabb legyen.
A kérdésem pedig, hogy miért szaggat ez a rész a lerenderelt videóban? :)
A többi rész teljesen jó. Valami beállítással kell bajlódnom a Vegasban?
A felvétel FilmicPro-val készült, 24fps-el, minden beállítás maxon, 1080p.
Laptopon csináltam a vágást, ami nem a legújabb sajnos.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

(#6643) Creepy válasza csakzolcs (#6642) üzenetére


Creepy
tag

Kezdjük ott, hogy miért azzal a programmal veszed a videókat? Tudtommal az Iphonok-ban vannak alap manuális beállítások a videófelvételeknél. Egyáltalán milyen videót készítettél? Képernyőfelvevést? Belejátszhat annak a programnak a beállításai is. Illetve meg kéne győzödni a laptop videólejátszásáról. A többi felvétel nem laggol (szaggat) lejátszás közben?

[ Szerkesztve ]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#6644) csakzolcs válasza Creepy (#6643) üzenetére


csakzolcs
tag

Szia, azért azzal a programmal, mert a legtöbb filmszerű videót azzal csinálják, youtube televan vele. iPhone alap kamerában nincs manuális beállítási lehetőség, androidok támogatják csak :) A kocsimról csináltam videófelvételeket, de csak az a rész laggol,szaggat a kész vágott anyagban, amit megnyújtottam. A többi rész amit normál sebességen hagytam azok nem szaggatnak, pedig effektek is vannak rajta bőven.
A telefonon is laggolt az a rész, amikor visszatettem rá a vágott anyagot.

(#6645) StLui válasza csakzolcs (#6644) üzenetére


StLui
veterán

24 fps persze hogy szaggat ha nyújtod, ezért vannak a 120 fps felvételi lehetőségek, hogy lehessen nyújtani, meglep, hogy engedte nyújtani, úgy rémlik nem engedi bizonyos fps alá menni

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6646) Motorgyula


Motorgyula
újonc

Sziasztok,
Vegas pro 12 progit használok , idáig Win7-et használtam gond nélkül , most áttértem a Win10-re és az alábbi problémák jelentkeztek :
A renderelésnél az áttűnések pixelesek , ha videóval csatlakozik a fotó.
A bitráta fel lett emelve 35 és 20000000-ra, így csökkent egy kicsit , de nem szűnt meg .
Full HD Mp4 1920x1080 , idáig a win7-en ez jól működött.
Tudnátok segíteni , hogy mi okozza a problémát ?

(#6647) winben válasza Motorgyula (#6646) üzenetére


winben
aktív tag

Renderelés során használsz videókártyát?
Én pont a napokban futottam abba bele, hogy - mivel vettem használtan egy GTX 760 videókártyát - az nvidia cuda-t benyomtam, hogy hadd használja csak.
Azóta renderelés utáni kész anyagban a kép és hang szépen fokozatosan elcsúszik egymástól.

(#6648) Motorgyula


Motorgyula
újonc

Köszi a választ ! Nekem is ilyen kártyám van és nem használom a renderelésnél , mert a kész anyagnál az áttűnések pixelesek lesznek , pedig a Premier cs6-nál kifejezetten a videó kártyára épít ,de itt nem jó.,

(#6649) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok!

1080p30 FPS vidit milyen bitrátával érdemes renderelni? Szeretnék pár Skyrim videót készíteni, amit leskálázok kisebb felbontásra, de valahogy sosem adja igazán, mindig romlik a minőség YouTube-on, pedig vannak egész durva szép videók, ezért is kérném a segítséget.

Shadowplayel vettem fel eddig, de most már gondolkozok azon, hogy váltok, vagy csak a beállítás a rossz?

https://www.youtube.com/watch?v=NtUb5J3H-Rs

Ahogy látjátok eléggé szétesik, meg szemcsés, viszont játékban ez teljesen más és sokkal szebb is.

[ Szerkesztve ]

(#6650) MrChris válasza sqpp (#6649) üzenetére


MrChris
nagyúr

H.264, mp4, 4:2:0/8, ~28mbps, többet nem nagyon tehetsz, még a 4k feltöltést próbálhatod. Youtube mindig átkonvertálja amit nem tudsz befolyásolni. Youtubról vissza lehet tölteni egy downloaderrel, hogy ellenőrizd milyen, ha nincs korlátozva az elérés.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.