Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#6201) MrChris válasza peti_s (#6200) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak a kiváncsiság vezérelt, pár év alatt az alap funkciókat kitanultam a Vegasnál, nem szívesen váltanék csak ha valami lehengerlő extrát nyújtana más progi. Például szerkesztéskor minden reeltime működne :D Az AE érdekelne de annyi időm nincs erre. Szakmai videóhoz talán majd egyszer... de lehet, hogy arra a Boris féle motion tracking (egy próba) is elég lesz, bár jó fél éve a Mochával eléggé megszivatott.
Akkor körvonalazódik, hogy az nvidia nem tűnik nyerőnek, ki kéne deríteni, hogy az ati7xxx-nél mit jelent a 4k natív támogatás.
Ha esetleg van itt a nem túl pörgős topikban valaki aki tud róla nyilatkozni kérem ne tartsa vissza!

(#6202) peti_s válasza MrChris (#6201) üzenetére


peti_s
addikt

Natív 4k videó szerkesztés, szerintem ez elég sokatmondó, kérdés melyik 7xxx-k mennek biztosan. :D

(#6203) MrChris válasza peti_s (#6202) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na ez a poszt érdekes. Ha jól értelmezem a Timeline-on (ami alatt a szerkesztés alatti visszajátszást vagyis a valódi munkát kellene érteni?) CPU esetén 0,5-1 fps a sebesség, ati5870 kártyával meg valós idejű 29,97fps? :Y Érdemes a többi hsz-t is böngészni, azokból úgy tűnik az nV5xx is besegít. Ha erre vonatkozik az Ati-s 4k nativ support az elég ígéretesnek hangzik. Szerintem bepróbálok majd egy ATI karit. Ugyan akkor azért az se mindegy hogy a forrás anyag milyen formátumú :O quicktime-ot mintha a z Nv jobban...
Kódolásnál is sokat gyorsul, de úgy tűnik inkább csak a saját kódekjeivel, a vfw x264-el valszeg nem, de ez a render gyorsítás számomra nem lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#6204) peti_s válasza MrChris (#6203) üzenetére


peti_s
addikt

Bocsi, de ez nekem túl hosszú. :D Arra azért figyelj hogy ő 12-s verzióhoz keresett, de a konklúzió alapján meg is találta. :) Szurkolok, én arra az infóra hogy a 13-al FHD-n jó lesz az 560TI pl. a YouTuben találtam rá. :)

(#6205) MrChris válasza peti_s (#6204) üzenetére


MrChris
nagyúr

Túrtam a napokban rendesen a netet, konkrétumot nehéz találni. A 660ti-vel jól működik, megy a preview lag nélkül, ha gpu támogatott az FX akkor azt is még a defocust is röcc nélkül lenyomja. A render le van xarva :D Akkor van probléma, ha 4k a tartalom, valami elhasal. A megoldás rá a proxy server, amit lehet manuálisan is, picit macerás, de már beépített is van csak nem gondoltam rá :O Persze ekkor jóval tovább tart a videó importálás. A manuális megoldás viszont editálásnál még gyorsabb tud lenni, ha csak a kis preview ablak méretűre optimalizálod, pl1/4 960x540-re. És én itt szívok már napok óta, 660ti-re is jön egy vevő, pedig akár maradhatna :W

[ Szerkesztve ]

(#6206) peti_s válasza MrChris (#6205) üzenetére


peti_s
addikt

Ilyenben nem szabad kapkodni. :N De örülök hogy megoldódni látszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#6207) flash-


flash-
veterán

Vegas-ban a "disable resample" megoldást láttam.
ezt mikor érdemes használni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6208) csibész35 válasza flash- (#6207) üzenetére


csibész35
tag

Szinte mindig. Alapértelmezett smart resample egyfajta motion blur, de csak szellemképes lesz. Timelapse olykor elbírja.

Bocs: Sziasztok! :)

[ Szerkesztve ]

(#6209) flash- válasza csibész35 (#6208) üzenetére


flash-
veterán

köszi

az volt az érdekes hogy először bekapcsolt állapotban rendereltem le egy anyagot, aztán pedig kikapcsoltam mind a két helyen(a videó sávban és a fájl-properties-nél is, mégis ugyanannyi idő alatt renderelte le a videót...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6210) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Rögzítettem a képernyőképet, de kicsit kisebb méretben, mint a teljes képernyő, így 1918*1038 pixeles lett a videó. Azt Sony Vegasba behúztam és megvágtam, de az alap 1920*1080-as méretnél a videó bal oldalán vagy 50 pixelnyi függőeleges csík lemarad.
A File/Properties-ben átállítottam a projekt méretét 1918*1038-as méretre, így a Preview ablakban a teljes rögzített videó megjelenik. Viszont mikor lerenderelem, akkor a kész videónál megint hiányzik a széle.
Lehet ezzel valamit kezdeni, hogy ne maradjon le?

Ha jól gondolom, akkor az 1038at igazítja az 1080hoz ezért arányaiban az 1918 növelve túl megy az 1920on?

Gondolom az adott képarányokat nem lehet változtatni 1920*1080 helyett nem lehet 1918*1038ba menteni.

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#6211) MrChris válasza kriszwells (#6210) üzenetére


MrChris
nagyúr

1918*1038-as képet én sem tudom natív 1:1-ben megjeleníttetni, nekem is levágja meg kifeszíti. Nemtom mi a megoldás.

(#6212) kriszwells válasza MrChris (#6211) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kösz! A file/properties-ben át lehet állítani és a preview ablakban jól mutatja, de lementéskor már nem... nem találtam rá megoldást, így újrarögzítettem a dolgot, már 1920-as felbontással így jó lett, csak nem akartam a rögzítést, vágást újracsinálni. De legközelebb figyelek.
Szerintem inkább rögzítsd 1920*1080-al és vágáskor, nagyíts bele.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#6213) MrChris válasza kriszwells (#6212) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mindig szabványos formátumban rögzítek, lévén csak kamerázom :D Ettől függetlenül mint probléma és megoldása érdekel, hogyan lehet natív 1:1-ben megfeleltetni a két felbontást vágás, torzítás nélkül.

(#6214) €uro


€uro
őstag

Ajánljatok légy szíves 64 bites Vegas-hoz AAC encoder-t. Keresgélek a neten már egy ideje, de eddig nem jártam sikerrel.

(#6215) kriszwells válasza MrChris (#6213) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Őszintén megmondva erre nem tudom a választ. A saját problémámat úgy oldottam meg, hogy újrarögzítettem 1920*1080-ban. :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#6216) MrChris válasza €uro (#6214) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fogalmam sincs, viszont javasolnám a frame servert, próbáltam is használtam is, csak számomra felesleges, ott többféle kimenetet lehet csinálni.

(#6217) €uro válasza MrChris (#6216) üzenetére


€uro
őstag

Köszi, utánanézek. Bár csak egy egyszerű encoder-re van szükségem.

(#6218) €uro


€uro
őstag

Segítsetek légy szíves, mert úgy néz ki, hogy valamit nem jól gondolok, teszek...

Szóval, videókat készítek Vegas Pro-val - elsősorban YouTube-ra. Videó codec-nek H.264-et használtam, illetve szeretnék használni. Nagyon nem értek a codec-ekhez, de azt tudom, hogy ez egy mostanában széles körben használt - nyilván megfelelő minőségű - tömörítés. Azt is tudom, hogy ezzel úgy kódolhatok videót, hogy ha mondjuk az audio-video anyag videó része nem változik, például egy fix kép van a háttérben, akkor nagyon alacsony - ugyanakkor jó minőségű - másodpercenkénti bitráta mellett tudok tömöríteni. Ezért úgy gondolom, hogy a videó codec-nek a H.264 jó választás.

Audio fronton eddig az MP3-ban hittem, azt használtam. De úgy látom, hogy az AAC jobb lehet. Ezért szívem szerint AAC-t használnék.

64 bites Vegas Pro-t használok. H.264 video encoder-nek a x264vfw-t használtam, MP3 audio encoder-nek pedig Fraunhofer MPEG Layer-3-at. Ezzel szépen működött minden. Egy ideig...

Mert egyszer csak hibaüzenetet kaptam a Vegas Pro-tól render-eléskor. Az MPEG Layer-3 kodekkel volt gond. Kisebb kutatás után telepítettem a Fraunhofer-hez valamilyen Chortkeh Fix MP3 Codec-et. Érdekes, most nem találok a neten semmi ilyesmit, hogy nektek linkelhessem. Remélem, nem valamilyen sz@rt sikerült feltennem. Mindenesetre utána már nem kaptam hibaüzenetet render-eléskor a Vegas-tól H.264 x Fraunhofer MPEG Layer-3 render-eléskor. Viszont az elkészült anyagoknak nem volt hangja.

Ekkor kezdtem inkább AAC encoder után nézni. De már annyi mindent telepítettem és még mindig nem tudok semmilyen formában render-elni egy kibaszott videót sem.

Szóval, nem tudom, hogy most mi van. 32 bites Vegas-t kellene használnom? Vagy mi lehet a gond? Azt hittem, nem egy bonyolult dolog megfelelő audio és video encoder-eket találni. Számos videó konverter program kódol mindenféle formátumban. Egy ilyen professzionális szerkesztőprogram meg semmiben sem tud? Tényleg nem értem, hogy mi van...

[ Szerkesztve ]

(#6219) MrChris válasza €uro (#6218) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben sem tudok jól segíteni ;] Nem szoktam törődni hang tömörítéssel, uncompressed 48khz/16bit stereo, ez kb 1.5mbps. A videó fhd esetén úgy is 17-35mbps, ez a pici már nem oszt nem szoroz, cserébe tuti nincs gond. Nálam nincs külön hang codeck telepítve, szerepel az mp3 az audió részen, de azt írja, hogy nem támogatott formátum. Hát letojom a videó úgy is hússzor nagyobb.

(#6220) €uro válasza MrChris (#6219) üzenetére


€uro
őstag

Na igen. Egyelőre erre jutottam én is. :) Uncompressed esetén működik minden.

(#6221) Creepy


Creepy
tag

Üdv!
Egy problémám lenne a sony vegassal kapcsolatosan.
Amikor egy képernyőfelvevős videót teszek a vegasba, és elkezdem renderelni, akkor pár perc múlva fájl fomátum hibát ír ki! Ez miért van? Hogyan lehet orvosolni ezt a hibát?
Ha kamerás videót renderelek, akkor nem csinálja ezt.
Válaszokat előre is köszönöm.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#6222) juve600


juve600
nagyúr

üdv

hogy tudom eltávolitani a gépről a sony vegast ?

próbáltam a vezérlőpultból meg a ccleaner progival is
amikor telepiteni akarok másik vegast akkor meg kiirja
vegas pro 13 already installed

(#6223) MrChris válasza juve600 (#6222) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hányas Vegast akarsz telepíten? Nekem a 13p mellé felment a 14-es trial.

(#6224) juve600 válasza MrChris (#6223) üzenetére


juve600
nagyúr

13 volt fenn de valamiért nem jó és ujra 13-at akarom feltenni

(#6225) MrChris válasza juve600 (#6224) üzenetére


MrChris
nagyúr

Rendszervisszaállítás segít? Persze csak olyan időpontra mikor még nem volt installálva.

[ Szerkesztve ]

(#6226) juve600 válasza MrChris (#6225) üzenetére


juve600
nagyúr

nem
ezt irja ki

[ Szerkesztve ]

(#6227) MrChris válasza juve600 (#6226) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keress rá: Sony Vegas reinstall error, vagy hasonló.
Ilyet találtam:
http://www.youtube.com/watch?v=g0QSqTMZp90

(#6228) peti_s válasza MrChris (#6223) üzenetére


peti_s
addikt

És próbáltad a 14-t újabb VGA-val? :)

(#6229) peti_s


peti_s
addikt

Közben nekem új problémám lett, 13-nál az 560TI gyönyörűen működött a régi kamerámmal internet 720p módban. Most az újjal FullHD render esetén a CPU 100%-n megy, de a GPU terhelés 10-25% között. Ez a másiknál legalább végig 50% felett volt. Na ez vajon miért? :D Holnap próbálok majd magam is rájönni, de elég érdekes számomra.

(#6230) MrChris válasza peti_s (#6229) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a 750ti lassabb a 660ti-nél. Most már bánom a cserét, csak azt írták hogy az jobb 4k-ra... A Vegashoz viszont nem és közben figyelmen kívül hagytam a kinyomozott infót, a mag módosításról. Nekem úgy tűnik, hogy ezeknek a progiknak elsősorban a cuda magok száma a meghatározó és ebben kevesebb van, ráadásul pont a 750-től felfelé problémája van vele a vegasnak. Most bizniszeljem vissza? :DDD
A rendert nem teszteltem, viszont a proxyval használható lett a timeline. Viszont kicsit tele lett a tököm a Vegas hülyeségeivel. Legutóbb elkezdett villogni az egyik videó, hiába töröltem a sávját meg próbáltam ezt-azt, újra kellett kezdeni...
Az ingyenes Davinci Resolve-t próbálgatom most. Hát az bexarás mennyire kihasználja a vasat. Csak alaposan át kell nézni a beállitásait különben beleállítja a földbe a gépet. Nem véletlenül professzionális, nagyon átgondolt.

(#6231) bandika0626 válasza MrChris (#6230) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szerintem vegashoz az AMD kártyák a jobbak. Én is gondolkozok, hogy a 750TI-t leváltom egy R9 270(x)-re.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6232) bandika0626 válasza MrChris (#6230) üzenetére


bandika0626
senior tag

És ez a progi Davinci Resolve mennyire használja a vga-t?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6233) MrChris válasza bandika0626 (#6232) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy nagyon hatékonyan. Rámentek erre a gpu-ra, a Studio változattal sok kártyás, sok gépes együttműködés is lehetséges. Persze 4k csak proxyval ajánlott. Úgy tapasztaltam az elmúlt pár napi próbálkozásaimnál, hogy inkább a színek, kontrasztok, világosság... tehát ilyen képi tulajdonságok szerkesztésében nagyon erős. Feliratozás se kutya. Ez párosítva a trackinggel és ezekkel a 'node' vezérléssel nagyon hatékony. Tulajdonképp a vágás után ez a második fontos terület, többi csak körítés. Amire ha jól látom a Fusion 8 való, ami szintén ingyenes és profi, ki fogom próbálni.

AMD-ből kiokosítottak, hogy nem mindegyik támogatja a 4k hw-es lejátszást (ezt újra ki kéne nyomozni), de ezt ajánlják viszont Vegashoz. Kissé sok nekem ez a hw körüli bizonytalanság és szívás. Úgy tűnik nvidia vonalon Maxwell-től felfelé nem hatékony a Vegas, ezért is jobb lett volna megtartanom a 660ti-t.

(#6234) mihulino


mihulino
tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám, hogy két fajta videóból (nikon d3200 és SJcam 4000wifi) állítanám össze a végleges videót, de renderelésnél sajnos az SJvel vett anyag valamiért szellemképes lesz..kicsit.
A renderelésnél a következőt használom Internet HD 1080p 29,970 (NTSC) mivel mind a két videó közel 30 fpsel készült, így nem értem?!

A nyersanyagnál ennyi eltérés van:

Mit kéne állítsak a renderelésnél, hogy azonos minőségben hozza mind a két anyagot?

Válaszotokat előre is köszönöm...bocsi, ha túl láma a kérdés. :)

(#6235) MrChris válasza mihulino (#6234) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tehetnél fel valami mintát. Amúgy az a pici fps különbség, vagy bármilyen fps különbség interferenciát okoz. Valamelyiket át kell alakítani a másik képsebességére, persze akkor a hangot is rendbe kell tenni.

(#6236) mihulino válasza MrChris (#6235) üzenetére


mihulino
tag

A 15. sectől lehet látni a fejkamera felvételét, ami renderelés után szétesik kicsit.
https://drive.google.com/file/d/0B8fydtQtx7F9aWxhWW9lX1Qwd00/view?usp=sharing

Ezek a beállítások.

(#6237) MrChris válasza mihulino (#6236) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az eredeti két videóból kéne két rövid minta, hogy kipróbáljuk hogyan lehet őket összepárosítani. Szerintem továbbra is a képsebesség és a váltottsorossággal lehet probléma. Persze van olyan amikor egy amúgy hibátlan felvételt rosszul kezel a Vegas, kvázi azzal megoldhatatlan.

(#6238) mihulino válasza MrChris (#6237) üzenetére


mihulino
tag

Feltöltöttem mind a 2 videót a mappába, remélem meg tudod nézni.
https://mega.nz/#F!9dJgSDRb!n20QoBmvJyWxUCY2tAh3XA

(#6239) MrChris válasza mihulino (#6238) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha erre gondolsz azt a Smart resample okozza, ki kell kapcsolni. Sajnos alapértelmezetten mindig be van kapcsolva, általában jobb ha ki van. A képsebesség eltérés viszont galibát okozhat, érdemes ezt azonosra állítani a kamerákon.

[ Szerkesztve ]

(#6240) peti_s


peti_s
addikt

Rájöttem mi okozza azt hogy egyszer 5% terhelése van a GPU-nak, egyszer meg 50. :D Természetesen a renderelési idő is 7 és 36 perc között mozog ennek függvényében. Annyi, hogy először amikor elindítom a renderelést, meg kell szakítani, majd el kell indítani még1x. :D Ha nem szakítom meg akkor 36 perc alatt megy végig, 5%-s GPU terhelés mellett, ha megszakítom, és újraindítom, akkor 40-50% közötti GPU terheléssel 7 perc alatt készen van. Vajon miért? :D

Most már a 3 videót csinálom így, és működik. :D Miért nem működik elsőre? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#6241) Mrlink


Mrlink
tag

Sziasztok!Biztos volt már de nem tudom hogy keressek rá.Hogy tudok folyamatos "videót" csinálni egy Burst módban készült sorozatról?
Köszönöm.

(#6242) MrChris válasza peti_s (#6240) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jól hangzik, majd én is kipróbálom. Viccnek durva. Ez a 13 vagy 14?
Track motion-t szoktál csinálni? Ha igen hogyan?

(#6243) Creepy


Creepy
tag

Üdv!
Egy problémám lenne a sony vegassal kapcsolatosan.
Amikor egy képernyőfelvevős videót teszek a vegasba, és elkezdem renderelni, akkor pár perc múlva fájl fomátum hibát ír ki! Ez miért van? Hogyan lehet orvosolni ezt a hibát?
Ha kamerás videót renderelek, akkor nem csinálja ezt.
Válaszokat előre is köszönöm.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#6244) MrChris válasza Mrlink (#6241) üzenetére


MrChris
nagyúr

Képsorozatból videót?
Options/Preferences/Editing/New still image length: itt megadod mennyi ideig legyen egy kép 25p esetén 0,04sec. Majd megfogod a képsort a fájlkezelődben és rádobod a videósávra. Vigyázz, hogy az első és utolsót fel szokták a fájlkezelők cserélni kijelöléskor.

Másik megoldás, ezt nem szeretem, nem 100%: File/Import media/ kijelelöd a képsorti (vigyázz, hogy az első és utolsót fel szokták a fájlkezelők cserélni kijelöléskor, vagy nem, pl. először az utolsóra kattints, majd az elsőre a Shift-et nyomva) bepipálod az Open sequence-t. Ekkor bekerül a Project mediába és onnan elég csak az egyik képet beemelni a videó sávra és beteszi az összeset már egy Event-ként. Lehet hogy előtte a Project media-ban érdemes beállítani a képsebességet amit szeretnél.

(#6245) Mrlink válasza MrChris (#6244) üzenetére


Mrlink
tag

Háhhh és kész is!!!
Köszönöm szépen!!
Az első alapján csináltam.
Mindjárt kipróbálom a másikat is.

(#6246) MrChris válasza peti_s (#6240) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam nincs ilyen, vagyis nem jött elő. A gpu-z azt jelzi, hogy 5-70% között ugrál a terhelés, 3-600mb között a vram.

(#6247) mihulino válasza MrChris (#6239) üzenetére


mihulino
tag

Húú nagy királyság!!! Köszönöm, így valóban szépen hozza a videót!

Mrlink felvetésére én a photo lapse programot szoktam használni, az is hasznos, bár nyilván az timelapsekre lett kitalálva.

(#6248) peti_s válasza MrChris (#6242) üzenetére


peti_s
addikt

13, de azóta a maradék 5 videónál is pontosan így volt. Track motion-t nem csinálok, igazából vágásra, hangsávcserére, időzítésre használom csak a Vegast. Csak ezekre gyakran, ezért nem mindegy mennyi idő alatt végez, örülök hogy rájöttem hogy 2x kell elindítani, de nem elég komfortos. :D Én amúgy YouTube-n szoktam megnézni egy-egy új funkciót amire épp szükségem van, és magamtól nem jövök rá hogy kéne.

[ Szerkesztve ]

(#6249) MrChris válasza peti_s (#6248) üzenetére


MrChris
nagyúr

Reméltem hátha tudsz egy jobbat, mint amit a Yt-on találni. Ott csak a manuális, BorisFx, és Mocha van. A Resolveban ezerszer jobb, gyorsabb, pontosabb, valódi funkció, nem öszvér megoldás.

(#6250) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
4k videót XAVS-S-be vagy long-ba szoktatok renderelni? Mi a különbség?
A másik, vegas13-on kirendereli nekem kb 50 perc alatt a 10 perces videót, a hang meg valami irgalmatlan hangos sistergés..
Itt valmit nem állítottam jól, vagy mi okozhatja? fHD videónál nem tapasztaltam hasonlót.
Illetve ha jól olvasom vissza a fórumot, újabb nvidia kártyával felejtős a GPU gyorsítás rendernél igaz?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.