Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#6251) peti_s válasza MrChris (#6249) üzenetére


peti_s
addikt

Én 3 éve használtam ezt, Publisherrel. Most megnéztem Vegasban is, szerintem a Publisherben sokkal használhatóbb volt. Ha nem okoz gondot, akkor én azzal csinálnám.

(#6252) MrChris válasza peti_s (#6251) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem okoz gondot, mert még nem is hallottam róla :D

(#6253) peti_s válasza MrChris (#6252) üzenetére


peti_s
addikt

Látszik hogy régen volt, a Premiere-re gondoltam, de mivel most már nem használom, viszont az Office Publisher-t igen, innen jött a keverés... :) Viszont ennek jegyében letöltöttem a legújabb próbaverziót, érdekel mi változott az évek alatt.

(#6254) MrChris válasza konyi79 (#6250) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elsőhöz nem tok hozzászólni, viszont a harmadikhoz tudok valamit pofázni :D
A Vegas az opencl-el jobban működik, a timeline-kor legutóbbi infóm szerint csak opencl-t használ. A saját effektjei is használják az opencl-t, nvidiában ez mostohán van kezelve. Egyik honlapon írják, hogy azonos gépen az R370 simán viszi fullon 30fps-el a preview-t tartalékkal!, míg a sokkal izmosabb gtx980 csak 21-el.
A Sony AVC kodek esetén is van gpu támogatás és hasonlóan alakul a teljesítmény. Továbbá ez nem 100%, hogy valahol olvastam, hogy a Maxwell-től felfelé változtatott az nvidia a cuda magokon ezért azok eleve lassabbak lettek vegasban és úgy tűnik hiába atom erős nagyon lemarad. Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem nvidia terén a cuda magok száma és nem a támogatott ilyen-olyan technológiák számítanak. Nálam a gtx660ti nagyon darálta a timelin-t fullon pár effekttel, most a 750ti lényegesen gyengébb, kb alig érzem az előnyét a tényleg ezer éves gts250-hez képest. Ha bent van pár effekt csak kockákat látok. Aszem kártya csere lesz, igaz, hogy a proci is ezer éves, de annyi most nincs erre, hogy procit, alaplapot, memóriát is 'cseréljek'. AMD esetén viszont más videó editor progikról lehet hogy kb. le kell mondani...

[ Szerkesztve ]

(#6255) konyi79 válasza MrChris (#6254) üzenetére


konyi79
addikt

Ez szívás.
Pár éve nemigen volt hiányom asztali gépből, 4720HQ meg kb 3GHz-re beállva 6x idő alatt rendereli a 100Mbps 4k-t. 960M (Maxwell) meg ezért nem hajlandó beszállni. De akkor ezek szerint inkább processzorra érdemes gyúrni, mint GPU-ra. Érdemesebb lehet egy Xeon, mint egy friss GCN? Premiere hogy áll a GPU kezeléssel? Próbáltátok?
Esetleg tudtok kevéssé teljesítmény igényesebb megoldást, ha csak egy címet akarok bedobni, meg fel-lehúzni elejét végét, meg persze összevágni snitteket?

(#6256) MrChris válasza konyi79 (#6255) üzenetére


MrChris
nagyúr

"csak egy címet akarok bedobni, meg fel-lehúzni elejét végét, meg persze összevágni snitteket?" szerintem erre fhd esetén egy elég alap gép is elég. 4k már más, meg HD videó lejátszós topikban arról okosítottak ki, hogy nem mindegyik AMD kártya támogatja a hw-es 4k lejátszást.

(#6257) konyi79 válasza MrChris (#6256) üzenetére


konyi79
addikt

Az az igazság, szerintem ha 4k anyagból dolgozok, nem sokkal rövidebb a renderidő fHD kimenetnél, ahogy nézem. Rögzíteni meg ha van mód, inkább 4k, ezt már fotós topikokban kitárgyaltuk egyszer. Persze feldolgozni lehet fHD a méret miatt, kicsit lemaradtak a tárolók mostanában a videók méretét nézve.
Nem szembesültem még így a videó szerkesztés problémájával, fura ennyire gyenge aótámogatottsága. Már a hw gyorsításnak. Képelni meg pont AMD a szívás ahogy olvasom :DDD

(#6258) MrChris válasza konyi79 (#6255) üzenetére


MrChris
nagyúr

Premiere gpu support, az AE-ben AMD-vel nincs raytracing, csak cudával.
Az új Vegas 14 suit-ra vagyok kíváncsi hogyan müxik, milyen a Boris FX 3D Objects Unit és méginkább a Boris FX Match Move Unit.

(#6259) konyi79 válasza MrChris (#6258) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen ez sem túl erős nekem. Van itthon trescale2 utoljára amd vonalon, maxwell nvidia.
Marad a kivárás. Végülis élőkép megy rendben, a render meg kivárós lesz. Egyelőre.

(#6260) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Létezik-e olyan oldal, tudtok-e ajánlani valamit, ahonnan lehet hanganyagot letölteni a videók vágásához?

Most például olyan hangeffektre gondolok, ami ha be lenne vágva az egyes jelenetek vágásakor, akkor olyan hatást keltene, mint a sorozatokban a jelenetváltás.

köszönöm

(#6261) Creepy válasza Orionk (#6260) üzenetére


Creepy
tag

Talán itt lesz olyan, amit te akarsz. [link]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#6262) MrChris válasza konyi79 (#6259) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez érdekes. Akkor jól emlékeztem hogy gtx750-től már nincs támogatva a render és lehet szívni a driverekkel. Arról nem ír hogy a Timeline-al mi a helyzet, nálam új driver van nem is gyorsabb a render a cpu-nál, viszont a timeline-kor azért dolgozik, különben összefinganá magát a proci.

(#6263) MrChris válasza MrChris (#6262) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy kérdés, akik itt Vegasoznak mindnyájan nvidiával nyomjuk? :D Miközben lépten, nyomon azt találom, hogy amd a nyerő, ideje lesz átnyergelnem, kipróbálnom hátha...

(#6264) bandika0626 válasza MrChris (#6263) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én már eladtam a 750TI-t.AMD lesz az utód.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6265) Orionk válasza Creepy (#6261) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !
Köszi. Egyes célokra valóban jól fog jönni ez az oldal, ha például tudom, hogy milyen hang effektet keresek. Például madárcsicsergés, kutyaugatás, autó motor felbőgés, stb.

De ilyenkor, amikor nem tudom megnevezni a hangeffektet, akkor nem tudok rákeresni.

Például ebben a videóban: VIDEÓ
a videó legelején hallatszik olyan Sorozat hangeffektus, vagy a 13. másodpercről a 14. másodpercre váltáskor.

köszönöm

(#6266) MrChris válasza bandika0626 (#6264) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam is. Elvileg ma viszik. Jó lenne tudni melyik lenne megfelelő.

(#6267) bandika0626 válasza MrChris (#6266) üzenetére


bandika0626
senior tag

Egy RX460-ba gondolkodtam de az lassabb a neatvideo pluginnal mint a 750TI volt.
Egy r9 270(x)-ben gondolkozok, vagy R7 370 amit a 7850 ráncfelvarott változata.

Itt egy LINK R9 270 és 750TI összehasonlítása majd lejjebb van, hogy tesztelték a renderert vegas12-vel.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6268) MrChris válasza bandika0626 (#6267) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most adtam el a 750ti-t :D
Nekem az imént ajánlottak RX460-at (gondolom az ár miatt), ezek szerint a neat használ gpu-t? Ezt nem is tudtam, mondjuk az nálam mindenhogy lassú :D
Erre a sorra érted?
Compute: Sony Vegas Pro 12 Video Render
270: 28
750ti: 64
Hát ez megint érdekes, timeline-ra lennék kíváncsi, oda bedobok egy-két effektet máris szaggatott a 750ti, 660ti sokkal jobban vitte. Játéknál ~20%-al gyorsabb az r9-270, furcsa hogy a Vegasban meg alulteljesít.

(#6269) Creepy válasza Orionk (#6265) üzenetére


Creepy
tag

Értem.
Azért szívesen.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#6270) bandika0626 válasza MrChris (#6268) üzenetére


bandika0626
senior tag

Igen a neat használja a gpu-t is.

Megint igen arra a sorra gondoltam.

Én is gondolkozok egy RX460-on csak a neat miatt meg jobb lenne egy nagyobb kártya.
Majd meglátjuk.Lehet várok egy kicsit hátha jön valami az RX460 és RX470 közé.

Vagy ameddig neked meglesz a 460 oszt nyomatsz vele egy neat benchmarkot.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6271) konyi79


konyi79
addikt

A vegas 14 nem lenne ennyire finnyás? Itt azt írják "or higher", szóval az újabbakkal mennie kellene a GPU-nak. Nem próbáltátok?

(#6272) peti_s válasza konyi79 (#6271) üzenetére


peti_s
addikt

Ha valaki próbálja mindenképpen írja meg. :D

(#6273) bandika0626 válasza konyi79 (#6271) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én próbáltam. Ugyanaz a munkafolyamat 14-el lassabb volt mint a 13-al.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6274) konyi79 válasza bandika0626 (#6273) üzenetére


konyi79
addikt

Fura
NA most hagyom lemenni, badobtam ugyanazt a feladatot neki, elindítottam a renderelést. Az anyag hossza 9:50, a 13 3840x2160-ban 57 perc alatt oldotta meg, ez 33-at ír ki. Hagyom lemenni.
Viszont a proci terhelése 90% körül van, gyanítom azzan csinálja, pedig névszerint engedi a beállításoknál az Nvidiát beállítani.
Milyen procival próbáltad?

(#6275) MrChris válasza konyi79 (#6271) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam is hasonlóan megy mint a 13-al. Radeon HD 7xxx-el meg natív 4k támogatás, ezt már sokszor olvastam, de nem értem mit takar.

bandika0626: Most a régit tettem vissza, gts250 :DDD RX460-at valszeg nem veszek, nem tűnik elég erősnek. 896 pixelshader és úgy tűnik ezek a shaderek, cuda magok száma elég mérvadó. A 280/380-ast néztem ki, 1792 mag... Egyenlőre :D

(#6276) konyi79 válasza konyi79 (#6274) üzenetére


konyi79
addikt

Megcsinálta 42 perc alatt úgy, közben telepítettem egy Aidát meg egy GPU-Z-t.
A GPU-Z szerint a GPU kihasználtsága 10% körül ugrált, szóval nemigen használta. Ami fura, a proci is csak 88-90% körül ment, a 13 kiterhelte folyamatosan 100-ra. Viszont így is minimum 30%-kal gyorsabb volt, mint a 13. Valószínű az utasítás készletekben keresendő, ennyire másképp viselkedik a két verzió különböző gépeken. Kár, nem telepíthetem fel próbálni a céges skylake-re.

(#6277) bandika0626 válasza konyi79 (#6274) üzenetére


bandika0626
senior tag

3570K proci van 4.5GHZ-n meg 2400MHZ-n ketyegő ram pont a vegas miatt mert az nagyon szereti a sávszélességet.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6278) MrChris


MrChris
nagyúr

Az alább leírtak tájékoztató jellegűek, lehet hogy nem pont így van, de nekem a kutakodások után így néz ki a helyzet gpu támogatás terén. Ha valamit másképp tapasztalsz oszd meg, had oszoljon a homály.

Render esetén codeckek közül a Mainconcept mjpg és Sony AVC a gpu támogatott, többi nem. Nvidiánál cuda ami az Nv saját párhuzamosított programozási nyelve, hozzá tartpzó cuda hw-el, AMD-nél OpenCL-en keresztül.
Ezt Nvidiából csak a Fermi 500-as gtx szériával bezárólag tudja a Vegas, de kérdéses az 590-es mert abban két gpu van és a Vegas egyszerre egyet szeret. AMD-ből pedig a HD 6xxx szériáig megy a támogatás. Ezek felett már nem segít. Lehet használni, bepipálni, mutat is a gpu-z valamit, de érdemben nem befolyásol, csak cpu dolgozik. Ennyit a nyílt számítási nyelvről.
Azután ott a másik része a dolognak az effektek, amik közül jó pár gpu támogatott. Ezért írja, írhatja a Vegas hogy újabb kártyát is támogat. Ha nem lenne pl a Defocus effekt gpu támogatott eléggé kifeküdne a cpu timeline lejátszáskor. Viszont itt még tovább bonyolódnak a dolgok, úgy néz ki az újabb, Fermi utáni Nvidia valamiért nincs hatékonyan használva, ezért van az hogy a timeline lejátszást nem igazán tudja 1080p-ben full fokozaton képsebességbe/fps-ban tartani, még egy gtx960-al sem. Míg AMD oldalon nincs ilyen gond. Ja az effektek OpenCL-el történnek, arról minduntalan írják a szakik, hogy abban gyengébb az nvidia, lehet ez a következmény. Meg kellett volna írni azokat is cudára minden fx készítőnek...
A 4k natív támogatás 7xxx-től pedig annyit jelenthet, hogy amd azt ettől a kártyától tudja egyáltalán megjeleníteni monitoron ezt a felbontást. Nvidiánál nemtom melyiktől bír 4k megjelenítést, de mivel a timelineon kicsit vérzik a lejátszás 1080p-ben, 4k lehet mindegyik kártyán gyenge, 750ti nálam használhatatlan volt.

A croppot, zoomot ezáltal a stabilizer fx-eket 99% hogy a cpu csinálja.

Aztán a fő hw kérdés, hogy milyen gpu-t vegyek Vegas-hoz? Ha xavc-be renderelek és egyúttal timeline alatt jól menjen a szerkesztés 1080p vagy alatta, akkor régi kártyából a legerősebbet érdemes választani, valszeg 4k-nál is csak azt tudtommal ezekkel a kártyákkal nem lehet megjeleníteni. Ha gtx5xx/hd6xxx-nél nagyobb a vas akkor valszeg búcsút inthetünk a gpu támogatott xavc kódolásnak. (Azt nem próbáltam még ki, hogy renderkor cpu vagy gpu csinálja az fx-eket.) Tehát ha újabb a gpu akkor az nvidia nagy eséllyel timeline-on/editáláskor is szívás. Nyílván preview minőség csökkentésével lehet javítani a helyzeten, vagy proxy-val. Amd-vel legalább az jól megy. Eddig látottak alapján.

(#6279) bandika0626 válasza MrChris (#6278) üzenetére


bandika0626
senior tag

Ezt igpu-val csináltam FHD-ba.
A képen látható mekkora rész volt kijelölve, mennyi ideig tartott a cpu és igpu kihasználtság.
Effectek: Levels, Sony Sharpen, Sony Boardcast Colors.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6280) MrChris válasza bandika0626 (#6279) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aha, tök jó, hogy ment a gpu! Csak cpu-val mennyi? Meg a timeline megy 25p-vel? Azaz elindítod a preview-t viszi a 25p-t? A preview ablak Display: -nál írja ki hogy mennyi ha elindítod.

Itt a csóka azt írta AMD FX-6300 CPU 16 giga RAM-al AMD R7 370 29.97 fps playback, GTX-980 21 fps playback!

[ Szerkesztve ]

(#6281) konyi79 válasza MrChris (#6278) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt jól körülírtad.
Próbálgattam én is, hogy is működhet. Szerintem ez a GPU támogatás elégé szelektív. Pakolgattam videókra különböző effekteket, és biza eltérő GPU kihasználtságot mutatott render közben. Szóval a render egyáltalán nem megy GPU-val, viszont az effektek egy része igen. Így render közben a CPU jellemzően közel maxon megy, míg a GPU ugrál. Nálam ezt mutatja.

(#6282) MrChris válasza konyi79 (#6281) üzenetére


MrChris
nagyúr

Muszáj volt :D
Nálam is hasonlóan ment. A tömörítő kodeck csak a régi kártyákkal megy, viszont az FX-ek talán használják, már amelyik...
Viszont továbbra is kérdezem hogy editáláskor a preview fullon hogyan megy? Ennyi effekttel?
Most épp a 780-ast és r9 280-ast néztem ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#6283) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Olyat akarok csinálni, hogy van az mgm intro és poénból ki akarom cserélni az oroszlán egy ismerősöm fejére.Addig meg van, hogy zöld háttér és fel vettük a fejet. Aztán fogtam print screen az mgm videóból és kivágtam az oroszlán fejét, helyette a karikában fekete háttér van. Beraktam ezt a képet vegas-ba és ráraktam az új fejet. Mivel zöld háttér, tök jó, ott van. Látszik a feje és a válla is, de úgy szeretném, hogy a válla a karika mögött legyen, ez hogyan oldható meg? :D

(#6284) MrChris válasza bajzal (#6283) üzenetére


MrChris
nagyúr

Felül legyen az MGM logó és abba vágjad ki pontosan a lyukat ami transzparens legyen, majd egy alatta lévő videó sávra tedd a barátod. Vagy valamit nem jól értettem?

(#6285) bajzal válasza MrChris (#6284) üzenetére


bajzal
őstag

Igen ezt már megcsináltam, de nem sikerült, de most hogy mondod megcseréltem a két sávot és jó! :D Köszi :R :R

(#6286) konyi79 válasza MrChris (#6282) üzenetére


konyi79
addikt

Az elölnézet fluid volt, de őszintén azzal nem foglalkoztam, kb 60% procihasználat mellett. De nem volt nagy felbontásra állítva, ha jól rémlik 920 x valami. Na most nem otthon vagyok, se külső monitor, se a gép tápja, ilyenkor meg 2GHz-re korlátoz órajelben, szóval most nem próbálok.
Holnap fHD előlnézettel majd próbálok pár effektet rádobva, mit is mutat. Gyanítom lefekteti. Főleg -és itt jön képbe a laptop hátránya- rendernél is feltűnt befigyelt némi throttling mikor a gpu is elkezdett dolgozgatni jobban, 3GHz környékéről visszavett olykor 2,6-ra. Pedig nem akarok asztali gépet, de ez a 4k render soknak tűnik még mobil gépen.

(#6287) MrChris válasza konyi79 (#6286) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szeretem a szép nagy jóképű monitort, nekem noti szóba se jöhet. Meg a háttértárak...
Vegashoz valszeg kétkártyás konfig lenne jó, egy a renderhez gtx580-al, egy pedig a szerkesztéshez R9 380 vagy ilyesmi :D
Nekem a rendereléskor a tömörítő kódekjének gyorsítása nem létszükséglet, bár felezni, harmadolni lehet egy fermi kártyával viszont az editálással sokkal több időt és figyelmet, munkát töltök, tehát az eleve értékesebb. Ha a render 2 óra helyett megvan háromnegyed alatt számomra nem alapvető fontosságú. Sokkal inkább az, hogy editáláskor valós időben lássam a videót effektekkel együtt. Amíg renderel elmosogatok :DDD

(#6288) bandika0626 válasza MrChris (#6280) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szia.

IGP-vel FHD 29,97fps ment a preview a fentebb említett 3 effekt-tel 29,97fps-sel.

Egyébként te milyen effekteket szoktál használni?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6289) MrChris válasza bandika0626 (#6288) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na ez örvendetes! Ez most milyen konfiggal? Aláírásodban szereplő?
Ez az IGP most mi is?
Hát most fejből nemtom pontosan... Brightness contrast, Levels, görbe, Color match, VisioncolorLUT, Colorcorrector secound, Mercalli, Sharpen, Newbluefx-ből színekkel kapcsolatos... 4k óta meg croppolás, zoomolás, maszkolás. Meg ami nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#6290) bandika0626 válasza MrChris (#6289) üzenetére


bandika0626
senior tag

Igen az aláírásomba lévő konfig kivéve a 750TI mert az már nincs. IGP a prociban lévő HD4000 vga-t értem. Közbe lefoglaltam egy R9 285-öt a jövő héten meglesz. Állítólag ez már natívan támogatja a 4K kódolást is. Meg az After Effects is támogatja ezt a kártyát.

Na majd meglátjuk milyen lesz.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6291) konyi79 válasza MrChris (#6282) üzenetére


konyi79
addikt

10 perc 4k anyag, összevágva, a teszt miatt pár effekt rátolva (i7-4720HQ + GTX-960M, fHD preview)

CPU: prewiew 0,7fps render 2h10
HD4600: preview 1,8fps render kb 5h :DDD
960M preview 10-15fps render 56min
Szóval megyeget ott vegas14-nél a GPU preview-en, már az újabbak is. Valahogy a HD4600 render időnél kilóg a lóláb, nem tudom miért, de lényegtelen is. Persze nem vártam ki az időket, ezek az előre becsültek. Figyeltem a GPU/CPU órajeleket, passzoltak is a beállításokhoz. Behúztam egy fHD videót is, na az más világ. Simán CPU-val is jó a preview, olyan 40% procihasználat mellett.
Ezt persze a korábbi próba szerint az effektek száma össze tudja kavarni, mivel a rendert alapból procival csinálja úgy látszik, az effekteknél száll be a GPU. Most már érdekelne 4K-n mit mutatna egy GCN-nel

[ Szerkesztve ]

(#6292) MrChris válasza bandika0626 (#6290) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor jól nyomja az IGP, még az is lehet hogy a hw gyártók a ludasak.
AE tudtommal megy AMD-vel kivéve a számomra legérdekesebb részt a raytracinget! Ez az ami kielemzi a teret és el tud helyezni benne feliratot, tárgyat, 3d-s objektumot. Pl egy ilyet cpu-val csináltattam vele 320x240! felbontásban fél órát számolgatta. Fhd-ban a 750ti-vel 2 perc. Valszeg az AE se egy hatékony, ha azt nézzük, hogy egy 3d-s térben egy ilyen felirat-nak a tízezerszeresét nyomja valós időben egy játékprogi.

Kiváncsi vagyok mit jelent valójában az a natív 4k támogatás. Most a gtx780 és r9/380-al szemezek, viszont most felkeltetted az érdeklődésem, hogy ilyen teljesítményt tud az IGP.

(#6293) MrChris válasza konyi79 (#6291) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na ez tök jó! 4k-nál aszem kötelező a proxi szerver még egy ilyen erőmű mellett is, mint i7/960. Lehet hogy az AMD ezt bírná?
Az a hd4600 érdekes, ez az IGP?

[ Szerkesztve ]

(#6294) konyi79 válasza MrChris (#6293) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, 4720-ban a HD4600 az IGP.
Nem kell ide proxi, egy 6950X kellene :DDD
Persze asztalin jobb lehet a helyzet. A hw gyorsítás engedélyezésénél nem korlát a proci, de nekem nem megy 1100MHz főlé a GPU. Simán ha csak a CPU megy 4 maggal, kb 3,1 GHz a határ. Asztalin nem lehetetlen tartani a 4-4,4GHz-et is, ami hoz talán 30% gyorsulást. A 960M 1:1-ben egy 750Ti teljesítménye, ott is a jobb hűtés miatt lehet nyerni 20-30%-ot. Talán így már meglenne a fHD folyamatos preview, ha nem túl sok az effekt. Ez még mind kevés az igazi 4k munkához, innentől felfelé pedig nagyon elszállhatnak az árak ha erősebb vas kell. Bár tényleg jó lenne látni egy GCN-t, vagy egy 1060-at.

(#6295) MrChris válasza konyi79 (#6294) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam 45percig molyolt 4k, 2:30-as anyaggal a xeon e5430, 750ti-vel :D Timeline kb értelmezhetetlen volt fullon. Proxival se az igazi, azokkal az ideiglenes videókkal nem olyan hatékony, de ezt még próbálni kell. Elvileg magunk is megcsinálhatjuk még kisebb felbontásban átnevezéssel. Erre is lenne jó a Vegasaur segédprogi.
Olyat is csináltam, hogy képet teszek be és azokat mozgatom azt csak a cpu csinálja, teljesen lehal a timeline.
Fhd-nál is egy defocus, brightness, saturation módosítás és már 20-25fps volt. 660ti jobban ment 1340 cuda mag, míg a 750ti 640, szerintem Vegasban ez nagyon számít.

(#6296) konyi79 válasza MrChris (#6295) üzenetére


konyi79
addikt

Csak innentől átgondolandó ez a 4k téma. Már amennyire tolva van mostanában a MILC-es topikokban, nagyon úgy tűnik feleslegesen. Minek is? Mikor minden vasat megeszik...
Egyszerűen nem tart ott a tárolás, vég nélkül ebbe rögzítsen az ember otthon. Meg hiába jobb leméretezve, ha ennyire problémás azt megcsinálni. Bepróbáltam a Sony gyári progiját, nehogy azt hidd az sokkal gyorsabb, de legalább überbuta. Mondjuk azt legalább ingyen.
Panának van valami házi szerkesztgetője? Használható?

(#6297) bandika0626 válasza MrChris (#6289) üzenetére


bandika0626
senior tag

Egyébként fontos hogy FHDba lásd a preview-t?Csinálsz a felhasznált videókról kisebb felbontásút azon beállítod az effekteket majd ha minden jó akkor visszateszed az eredeti videókat és lehet a render.

Ha meglesz a 285 akkor csinálj egy 2 perces vidit amit telepakolsz effektekkel én meg majd lerendererem.
De a 4K ba csak a 14-es vegasszal lehet a 13-al nem. De nem gond a kivitelezés.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#6298) MrChris válasza konyi79 (#6296) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a baj, hogy már hozzászokott a szemem a 4k-ból fhd videóhoz. Sokkal élesebb képű a látvány, G6 fhd-ja ami mérfölddel jobb a legtöbb kamerától, szinte bántóan életlennek látom. Meg sokkal több a tartalék szín, dinamika és zaj területén. Ehhez jön még a büntetlen kroppolás, kicsi zoom lehetőség... Ezért keresem a megoldást hogyan tudnám gördülékenyebben szerkeszteni. A hely egyenlőre nem gond, szerkesztést is azért megoldom. Ez is olyan mint hogy minek 8 mp-nél nagyobb digitkép, miközben 2mp-es monitoron nézegetjük, és 8-ból elég nagy nyomatot lehet csinálni.

bandika0626 : Nem fontos a full preview, elég lenne amit magától csinál proxiba 720p, csak azt se viszi a gépem Vegasban effektekkel :D Most úgy csinálom hogy készítek egy 640x360-as fájlt és azon végzem a dolgokat, majd rámásolom az eredetit. Végül is ahogy írtad. Ez elég járható. Talán egy 560ti-vel (abban 128 helyett 384 cuda van) ez menne mint a karikacsapás és akkor az a rendernek is jól esne. Meg a pénztárcának :D Kicsit húzom vele a gépcserét. Majd küldök 4k-s projektet, nekem amúgy kimenetben 1080p kell.

(#6299) MrChris


MrChris
nagyúr

Lassan tököm ki van ezzel a renderrel :D Itt azt írja, hogy csak a Mainconcept AVC gpu támogatott, a Sony XAVC nem. Franc se akarja azt a kodeket használni. Nekem talán a gtx780 és R9 280x a két optimális kártya.

(#6300) bandika0626 válasza MrChris (#6299) üzenetére


bandika0626
senior tag

A Sony xavc kb 30%-on hajtotta a750TI-t. Igaz csak HD ba.
Érdekes hogy a vegas12 gyorsabb volt mint a 13.
Volt most hírdetve 448cuda magos 560TI.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.