Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) rumos14 válasza Zoli bácsi (#850) üzenetére


rumos14
nagyúr

bár ezek csak pletykák, de kezdem azt gondolni, hogy inkább az A700 lesz a következő gépem, mint vmelyik új csoda. belépő szinten 17 mpixel :(

(#852) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek tapasztalata a Minolta AF 28/2.8 obival kapcsolatban? Látok egy eladót, és olvasgatom a fix obikról szóló leírásokat... Mint hobbista amatőr, szívesen kipróbálnám milyen egy fixxel fotózni, mivel még nincs tapasztalatom e téren. Amint elnézem az 50/1.7 - 50/1.4 a nagy "favoritok", de nekem kicsit soknak tűnik a felszorzott 75-ös gyújtótáv... :U (Bár ez utóbbi elgondolásom feltételezésen alapul)

Esetleg nincs valamelyik kedves fórumtársnak kölcsönbe egy - akár 50-es? Csak a próba kedvéért... :B Olvastam a dyxum-os leírást, néztem fotókat - de az igazi a saját kipróbálás lenne

Kellemetes pénteket mindenkinek, és előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#853) rumos14 válasza tailor (#852) üzenetére


rumos14
nagyúr

teszt: [link]
felhasználói tapasztalatok: [link]

én véleményem: ilyet nem feltétlenül vennék, sok zoom obi is tud 28-on F2,8-at, ill. pl. a Sigma 17-70-em ugyebár F2,8-ről indul. ahogy elnézem, legtágabb rekeszen nem az igazi amúgy sem, ha szűkíteni kell F4-re és tovább, akkor tényleg nem látom sok értelmét. egy 28/F2 az már más kategória.

nekem van egy 50/1.7-em, szívesen kölcsönadom, bár elég sokat használom, de azért tudom nélkülözni. van vmi jó kis cserealapod? ;)

(#854) tailor válasza rumos14 (#853) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm az információt, ez így át sem futott bennem... Még nagyon új vagyok a dslr világban, és kicsit úgy érzem magam, mint Alice csodaországban, nézelődöm, néha szájtátok :) Ebből következik is, hogy még csak egy lencse tükröződik reflexesen a tarsolyomban - amit gyárilag adtak az Alpha 300-hoz (18-70). Így sajnos nem tudok felajánlani cserébe semmit - legalábbis fotós témakörben :(

Szerk.: jó, hogy említed a 17-70-est, nagyon esélyes a kitobi lecserélése erre, de tényleg sok a gyári hibás (fókuszgondok)? Mert bár ott a Tamron 17-50, de nem szívesen mondanék le a plusz 20 mm-ről... (Amatőrségem miatt tartok az obiteszteléstől vásárláskor...)

[ Szerkesztve ]

(#855) rumos14 válasza tailor (#854) üzenetére


rumos14
nagyúr

fél éve van DSLR-em, szóval én is új vagyok.
sztem elsőként a kitobit érdemes lecserélni. én anno egy Minolta 24-85-öt vettem, ami nagyon kellemes kis alapobi, de hiányzott a nagylátó, ezért a Sigma 17-70-t vettem. igen, nagyon nagy a minőségi szórás, 2 fókuszhibás és egy zoom creep-elő példánnyal találkoztam, mire a mostani darabhoz eljutottam, szóval valóban jól le kell tesztelni. fókusz pontosságát és azt, hogy egyenletesen éles-e a kép két oldala.
Tamron 17-50 nekem is az 50-es vég miatt esett ki a szórásból, drágább is, és nincs szükségem fix F2.8-ra.
szívesen kölcsönadok obit, az aláírásodban szereplő cucc is rendben van részemről :DDD

(#856) nasinas


nasinas
tag

Már megint sétáltam egyet Pesten, és megint csak próbálgattam a gépet - igaz,most már mindent RAW-ban is mentettem. És megint egy pötty a képen, de ez már egy másik és lehet,hogy nem is a szenzoron, hanem az objektíven röhögött rajtam... :DDD
Ja, és megint a rapidshare német oldalára raktam fel a cuccot, a JPEG képeket.[link]
Ha ráklikk, akkor először - legalábbis nekem - valami error üzi lép be, de ha erre ráokézok, akkor megy minden a maga free útján, és lejön a kb 130 MB-os anyag.
Ezúttal már P üzemmódban, a rekesz választás elsőbbségével, végig polárszűrőt használva lövögettem, a budai oldalra átnéző képek a teleobival készültek, továbbra is a kitobik szerepeltek - mert más nincs is.... :DDD
Voltam patikában is valamelyik nap, körtepumpáért, és megrökönyödve ismertem fel benne gyerekkorom beöntés készülékét :D
De akkora volt,hogy én azt nem mertem megvenni :DD
Majd még körülnézek, mi lenne jó a szenzor megtisztítására - ha majd meg kell...
Ez a mi fővárosunk egyébként egy rettenet. Húgyszag és szar - már bocsánat - permanensen az utcán, annak mindkét oldalán, töménytelen autó mindenütt, és töménytelen légkábel. Meg kosz és büdös.
Nemhogy fotózni, élni sem lehet itt.
Nem újdonság, Szentendréről elég gyakran a fővárosban találja magát az ember, de ezt én nem tudom megszokni.
Na de erről a Sony 300-om nem tehet.... :)

Ami ami, az az !

(#857) rumos14 válasza nasinas (#856) üzenetére


rumos14
nagyúr

a körtepumpa megfelel a célnak.
Budapesten a szép helyeket nem a 6-7-8-9-... kerületekben kell keresni :)

(#858) kbalazsa válasza nasinas (#856) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Üdv Mindenkinek a klubban. Újdonsült A200 tulajdonos vagyok.

Megintcsak köszi a virtuális sétát nasinas! :C

Nem lehet, hogy valami kosz/paca/folt van a kisebbik obidon? Pl. a pest 002 és 056 vagy akár a 120-on úgy fest, mintha kicsit elhomályosulna bal-közép tájékon. Megér egy szemrevételezést tisztelettel. :R

Javítsatok ki, ha tévedek!

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#859) nasinas


nasinas
tag

Az lehet, a polárszűrőt már megpucoltam - és a szenzort is géppel is meg levegővel is....
Az obik tisztának tűnnek, de most hogy mondod - és tényleg, a képeken tényleg homályos az a rész.
Na megpucolgatom az obikat is, hogy ne legyen obi legközelebb... :))

Ami ami, az az !

(#860) kbalazsa válasza nasinas (#859) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Én most vettem egy lenspen-t, egész jó. Tudom ajánlani mindenkinek.

Emlékeim szerint egyébként már az első képsorozatodon is ott volt a homály, de az a képsor most nincs előttem, majd holnap ránézek :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#861) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Egy kis porkaland eredménye látható [itt].

A masina egy lapátnyi homokot kapott a homokozóban ... a családi fotózás örömei ugye :C

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#862) Zoli bácsi válasza kbalazsa (#861) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Levett obival kaptad a homokot? Vagy ennyire bejut az obinál a gépbe..? De a végeredmény jó lett. Pumpával fújtad le, gondolom. Képeidből látszik, hogy a Sony automatikus szenzortisztítása ugyanolyan kiváló, mint a Pentaxomé. :DDD Végülis ugyanaz a technológia, a szenzort rázza mindegyik.

(#863) kbalazsa válasza Zoli bácsi (#862) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Előfordulhat, hogy a szenzoron már előtte is ott volt a piszok, csak eddig nem nagyon lőttem szűk rekesszel képeket, hogy kiszúrjam...

Mivel az egész gép poros volt, rászántam magam a nagytakarításra és szerencsére a CCD-t is sikerült lepumpálni :)

Az automatikus CCD tisztításban eddig sem hittem, de most végleg leszerepelt előttem.

Már csak azt sajnálom, hogy a szememre nem lehet UV szűrőt tekerni :U

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#864) Zoli bácsi válasza nasinas (#859) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Megnéztem a képeidet, szerintem a szenzoron lehet két nagyobb koszfolt. 6.30-as blendénél nem láttam, f9-nél már látható.
Következőt tenném a helyedben:
- Kis rekesszel (f32) a végtelenbe fókuszálnék, majd a fókuszgombot félig lenyomva tartva a közeli falra (vagy egyéb homogén felületre) irányítva készítenék egy tesztképet, ezt megnézve szépen kirajzolódna, hol van kosz a szenzoron.(De így is tudod)
- Azért nézd meg a lencsét a bajonett felől is, hátha ott van valami.
De szerintem egyértelműen a szenzorod koszos. Cseréled az obit az utcán, belemegy a por.

(#865) Zoli bácsi válasza kbalazsa (#863) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"Már csak azt sajnálom, hogy a szememre nem lehet UV szűrőt tekerni :U"

Már hogyne lehetne, kedves fórumtárs, igaz inkább polárszűrő, mint UV szűrő. :)
Köznapi nevén napszemüveg.
Nemrég megvettem a második DSRL-em, ennek is "gyárilag" koszos a szenzora, sajnos nem tudom lefújni, és látszik, bár nem ennyire mint neked.

(#866) nasinas


nasinas
tag

Hát igen, be kell szereznem egy lenspen-t, meg olyan pumpás izét, talán szettben, vagy ahogy van,és beöntést adok levegőből a gépnek :DD
Az obicsere nálam 5 másodperc alatt (max) lezajlik, mindent tudományosan előkészítek, mozdulatokat megtervezek, és germán precízséggel végrehajtok.
Olyan ez mint az F1-ben a kerékcsere :)
Már voltam patikában, ott akkora körtepumpát mutattak,hogy nekem is sok lenne...
De ami késik, nem múlik.
Köszi a tanácsokat ! :R

Ami ami, az az !

(#867) Zoli bácsi válasza nasinas (#866) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ööööö.. ha most akarsz pumpás tisztítót venni, fentebb meg azt írtad, hogy a szenzort levegővel tisztítottad.....akkor az a levegő hogyan volt..? Nem sürítettlevegő spay-vel ugye..? :U
Küldtem privit, megnézted? :)

(#868) nasinas


nasinas
tag

Hö-hö, belefújtam ,oszt jó napot! :))
De azért vártam kicsit, hogy elpárologjon a pára, bár igyekeztem nem bele köpni.
:DDD
Megcsináltam a javasolt pöttyfeltérképezést, és most pormentesnek látszik a dolog, előtte megpucoltam az obikat ilyen rongy izével amit a szemüveghez adtak (meg az lcd tévéhez is ilyet adtak), és lelkiismereti okokból :D a gépi szenzorrázás is lement.

Ami ami, az az !

(#869) Zoli bácsi válasza nasinas (#868) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Húúúú :Y ezt a fajta szenzortisztítást gyorsan felejtsd el. Gyógyszertári körtefecskendő, vagy ez az igazi: [link]
Gépi szenzorrázás hatékonysága egyenlő a gép fölött elmormolt imával. (Legalábbis Sony és Pentax esetén)

(#870) kbalazsa válasza nasinas (#868) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Érdemes átolvasni a Levy1983 pajtás által [javasolt] cikkeket a gép tisztításról, hasznos tudnivalókról írnak benne.

Egy idézet a szenzortisztítós részből:

"A közönséges sűrített levegős palackokat sürgősen felejtsük el. Egyrészt előfordul, hogy a palackba olaj kerül, ami pacát okoz az érzékelőn. Másrészt erősen hűtik a felületet, és a lecsapódó vízpára a porral ragacsos masszát képezhet. "

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#871) levy1983 válasza kbalazsa (#870) üzenetére


levy1983
aktív tag

Igen, javaslom mindenkinek a fenti írásokat. Hasznos. Az obi tisztítás még nem olyan vészes, de a szenzor tisztítása már igencsak komoly dolog, tulajdonképp a gép szívét pucolja az ember, szóval csak óvatosan!

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#872) vadvirag07


vadvirag07
csendes tag

Sziasztok! Ismét objektív kérdésem lenne. Tervezem egy tele vásárlását, de tanácstalan vagyok. Tamron, Sony, Sigma??? 100.000 alatt kellene maradnom a lehető legjobb minőségben. Főleg portrézáshoz, esemény fotozóshoz használnám.
Egyébként az általatok ajánlott obik megvannak és nagyszerűek (minolta 24-85 és fix 50mm-s)
köszi!

(#873) levy1983 válasza vadvirag07 (#872) üzenetére


levy1983
aktív tag

Szia!
Hát van az alap kategória a 70-300mm, ezt mindegyik gyártó kínálja. "Szakadéknyi különbség" nem nagyon van közöttük. Aztán vannak a Minolták: 70-210mm, 100-200mm. Ezek szintén az olcsóbb kategóriába tartoznak és 'Minoltás-an' jók. A komolyabbak 50k felett, nagyobb gyújtótávval: Minolta 100-300 APO, vagy az általam is árusított fix fényerős Tamron 200-400mm. Talán ezek férnek bele a 100k-s összegbe.
üdv, Levi

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#874) rumos14 válasza vadvirag07 (#872) üzenetére


rumos14
nagyúr

elég nagy a szakadék, kb. 60k-ig van egy jó belépő szint, a következő lépcső viszont ~200k.

az első kategóriában a legolcsóbb a Tamron 55-200. meglepően jó képeket gyártó, kis méretű alap teleobi. az ára most 35k, volt olcsóbb is.
ezen kívül én csak a használt Minoltákat ajánlom: 75-300 New, 70-210/f4, 100-300. ezek reális használt ára 30-60k. azek klasszikus Minolta obik, szép színek, jó élesség (nem teljesen nyitott rekesszel), de kromatikus aberráció előfordulhat.

aztán 200k környékén vannak fényerős telék, Sigma 50-150, Sigma 70-200, Tamron 70-200, mind fix 2.8-as fényerővel.

portrézáshoz sztem teljesen jó a fix 50-esed, eseményfotózásnál az a kérdés, hogy szabadban vagy zárt helyen lenne-e, második esetben bizony elkél a fényerős tele.

ami még megfontolandó, az egy rendes vaku, én 2 hete vettem a 42-es kulcsszámút.

ja és megtisztelő, hogy végül az általam ajánlott obikat vetted meg, könnyen ment a beszerzés? (én a napokban adom el a 24-85-ösömet).

(#875) vadvirag07 válasza rumos14 (#874) üzenetére


vadvirag07
csendes tag

köszönöm mindkettőtöknek a választ és tippeket.Szerintem elsőre a Tamron 55-200-at próbálom ki. Vakut én is épp most vettem.
A minolták beváltak, az index fórumon találtam eladókat, pár nap alatt létrejöttek az üzletek.

(#876) ballington


ballington
addikt

lehet én is vennék egy vakut. miket ajánlanátok? ez lenne az első külsős vakum. mit kell tudni a kulcsszámról? ha lehet akkor inkább belépőszint érdekelne

szerk: ja és A200-ra menne

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#877) nasinas


nasinas
tag

Ismét lövöldöztem, ezúttal a Gellért hegyről.
Már a táskámban volt a frissen beszerzett körtepumpa - mely rakétának álcázza magát - de még nem használtam, így kedvenc pöttyöm még a ccd-n csücsült, amint az pár képen látszik. ( Ma este már nincs ott , legalábbis egy gyors szúnyogirtó-repcsi fotóján már nem fedeztem fel...)
Azért fölraktam most is az eredeti JPEG képeket (válogatást) ide:[link]
A legtöbb képet a teleobival készítettem, csak a Szabadság szoborról készült pár az alapobival.
Hát, aki szeret nézelődni magasból készített városképeken, annak be fog jönni. Jól látható egyik-másik képen, hogy vasárnap késő délután már koszos a pesti levegő, meg az is,hogy délelőtt után elég nehéz fényképezni ezt a szoboregyüttest, mert szemből ömlik a fény.
Van amelyiken jól kivehető a Megyeri híd, és egyiken egy éppen felszálló utasszállító gép is látszik, persze csak távolról.Van pár, ahol az objektív , a gép és a Nap jól együttműködött.
Szóval egy újabb bemutató a Sony a300 és kitobijainak teljesítményéről - egy amatőr kezében :DDD
Egyszer majd, amikor lesz időm és kedvem egyszerre, nekiállok RAW anyagokat feldolgozgatni, és akkor.........nos akkor majd lesz valami.... :F

Ami ami, az az !

(#878) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy A300-am, és kölcsönadtam egy ismerősömnek kipróbálni, aki amúgy rendelkezik tükrös géppel... (pedig tudom, hogy nőt, motort, fényképezőt soha). Foltosak voltak a képek, a csaj meg le akarta törölni kendővel a szenzort. :O Úgy tűnik nem karcolta meg, de a trutyi, amivel törölte foltokat hagyott. Tud valaki olyan helyet, ahol megtisztítják rendesen?

Á, nem ebbe a topicba akartam írni, bár innen is szívesen veszem a választ. ;)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#879) rumos14 válasza ballington (#876) üzenetére


rumos14
nagyúr

mennyid van rá? látom, máshol azt a kis Soligor-t ajánlották, árához képesz biztos jó vétel.
én a kisebbik, 42-es kulcsszámú Sony vakut vettem meg, mert tökéletesen együttműködik a vázzal, kitalálják egymás gondolatait is.újonnan viszont 60k...

(#880) johnjohn válasza futo001 (#878) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem vetess vele egy új gépet.Ha zsebkendővel törölte, aligha menthető. :O

(#881) ballington válasza rumos14 (#879) üzenetére


ballington
addikt

na ez az, hogy annyit nem akarok rá áldozni
max 20e, 25e-t

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#882) futo001 válasza johnjohn (#880) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerencsére steril lencsetisztítót (szemüveg törlőkendőt) használt, erre fújt valami e betűs folyadákot. Gondolom kizárólag ezért nincs rajta karc. Képzelem tescós zsepivel mit művelt volna :(
Mit gondoltok, Photosol tisztítószettel tudom tisztítani?

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#883) k. válasza futo001 (#882) üzenetére


k.
őstag

Nincs tükörreflexes gépem de ha már egyszer egy szemüvegtörlővel pucolta akkor te is azzal?Mondjuk picit benedvesited és hátha leszedi azt az e izét.Velem is votl ilyen.Egyik ismerösöm megfogta a kompaktom(szintén Sony) lencséjét.Szemüvegtörlő meg egy kis vizecske és jobb mint ujkorában.

(#884) futo001 válasza k. (#883) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos a szenzor mást igényel, mint a frontlencse, sokkal sérülékenyebb és a rajta levő szennyeződés is jobban látható, mintha lencsén lenne.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#885) k. válasza futo001 (#884) üzenetére


k.
őstag

Jah akkor bocsánnat.Esetleg vidd be egy Sony szalonba hátha tudnak vele valamit csinálni ha itt nem juttok 1ről a 2re.

(#886) levy1983 válasza ballington (#881) üzenetére


levy1983
aktív tag

Hát ebbe a kategóriába nem sok fér bele. Soligor, Sunpak, esetleg egy régebbi Metz. Szerintem, ha veszel, akkor még gyűjtögess rá, én is azt teszem. rumos kolléga által javasolt 42-es Sony igencsak jó vétel...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#887) johnjohn válasza futo001 (#882) üzenetére


johnjohn
addikt

A szenzor kizárólag speciális nedves tisztítóeszközzel tisztítható, semmi mással !
Mindenképpen szerviz javasolt ! :(((

(#888) ballington válasza levy1983 (#886) üzenetére


ballington
addikt

hát nemtom, akkor nem mostanában lesz...
nem létjogosultság, csak jó lenne, mert pl. múlt szombaton is esküvőn voltam és ott igencsak elkellt volna. nomeg itt a nyár, házi bulik, kinn sötét, akkor valszeg jól jönne. lehet félreteszek kicsit, alszom rá 1-2-t, aztán meglátjuk.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#889) rumos14 válasza ballington (#888) üzenetére


rumos14
nagyúr

nemrég vettem meg a vakut, de fogom a fejem, hogy korábban miért nem vettem, annyira nagy különbség van a beépítetthez képest. szobában, gyerek fényképezésére fantasztikus, végre nem egy helyre irányul a fény, olyanok a vakus képek, mintha nem is vakuznék, csak egyszerűen van fény.

(#890) alien_ válasza futo001 (#882) üzenetére


alien_
őstag

Nikon szervízben mi izopropil-alkohollal + egy spéci papírral tisztítottuk a CCD -ket, de rutin nélkül elég kockázatos próbálkozni... Esetleg porszívóval le lehet szívatni a nagyobb szöszöket (persze ne zárt lamelláknál, mert akkor vége a shutter-nek..).
Lehet venni a gyógyszertárban kis gumitömlőket, azokkal érdemes még próbálkozni..

Swarm is coming.

(#891) futo001 válasza alien_ (#890) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ezért gondoltam a Photosol tisztító szettre. Metil és egy CCD-re illeszkedő tisztító. Ti esetleg Sony-t nem vállaltok?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#892) tailor


tailor
őstag

Nem tud valaki olcsón vakupapucs-védőt? Neten egy helyen találtam, a soproni d*gicamnél, de 1700 Ft :Y Erről lenne szó: katt

(#893) tailor válasza tailor (#892) üzenetére


tailor
őstag

Megint hamarabb járt a kezem, mint a szám. :( A probléma megoldódott, hála a főnökömnek.

(#894) rumos14 válasza tailor (#893) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó főnököd van :)
ilyet adnak elvileg alapból a géphez? franc sem emlékszik rá. nálam most már többnyire a vaku "védi" a papucsot :)

(#895) tailor válasza rumos14 (#894) üzenetére


tailor
őstag

Szerencsém van vele :U

Érdekes, mert neki adtak a 700-hoz, nekem meg nem... :F Most a régi Dynax7D védôjét kaptam meg - tökéletesen passzol.

Már csak a kitobit kéne elcserélni, meg egy vakut venni. Előbbire nagyon szemezek a 16-105-ös és a (jesszum pepi!) 18-250-es Sonykkal. Ahhoz képest, hogy ez utóbbi nagy átfogású, meglepően jókat írnak róla... De a használt áruk eléggé elszomorító :(

És ha már vaku: egy Minolta 3600HS(D) mennyire jó választás? Lehet, hogy igen jó áron hozzá tudnék jutni...

[ Szerkesztve ]

(#896) tailor


tailor
őstag

Lassan szivárognak az új Alpha-k: 380

A 700-as utódjára azért kíváncsi leszek, mert a belépő-gépek a design-on, menügrafikán és a kit obin kívül semmiben nem változtak, ahogy elnézem.

(#897) kbalazsa válasza tailor (#896) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Viccesek a srácok:

14.2 Megapixel D-SLR with Quick AF Live View, DSLR-A380

Model Number: DSLRA380.CEE5

• DSLR-A330 with SAL-1855 standard zoom lens
• Quick AF Performance
10.2 Megapixel CCD sensor
• Light, compact and stylish body
• Steadyshot™ Inside image stabilitzation

A descripton-ban már a helyes érték: "14.2-megapixel APS-C type CCD".

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#898) tailor válasza kbalazsa (#897) üzenetére


tailor
őstag

Remegett a kezük az újdonságtól írás közben :D

(#899) rumos14 válasza tailor (#895) üzenetére


rumos14
nagyúr

a 16-105 jó választás, bár a zoomátfogás már jár némi kompromiszummal. én sajnáltam rá még a 100k-t is, amennyiért használtan meg tudtam volna venni. a zoomgyűrű kialakítása kifejezetten idegesít (minden kis piszok belemegy).
a 18-250-en is gondolkodtam, nem is keveset. ill. igazából a Tamron-féle verzión, mert olcsóbb és nem olyan béna a zoomgyűrű. néztem a dyxum értékeléseket, de sztem sokan nagyon jóindulatúan pontoztak, díjazva az átfogást, elnézve a hiányosságait. az is biztos, hogy a korábbi 18-200-as obiknál jobb.
teszteket elolvasva azért kiderült, hogy ez bizony egy ultrazoom obi, azaz a két végén eég gyengusz, a fókusz lassú, a fényerő kevés. nyilván kényelmes dolog az obicserélgetést megúszni, de pl. a Tamron 55-200 a közös tartományban feltételezésem szerint lenyomja a 18-250-t, képminőség, AF, fényerő tekintetében.
azt a vakut nem ismerem, ha olcsón meg tudod szerezni, nincs nagyon mit vesztened, a kérdés csak az, hogy mennyire tud együttműködni a vázzal, a kompatibilitáson túl.

(#900) rumos14 válasza tailor (#896) üzenetére


rumos14
nagyúr

meg vagyok nyugodva, egy gramm motivációm sincs hogy az A300-at lecseréljem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.