Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) philoxenia válasza ttower (#799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#802) kcs73 válasza philoxenia (#801) üzenetére


kcs73
aktív tag

Köszönöm!!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#803) PhilBrick válasza Rodrigo (#797) üzenetére


PhilBrick
őstag

Állítsd a vázat wireless és manual flash módba! Így csak egyet villan és vele együtt fog a villanj-körte is.
ADI vagy PRE-TTL esetén a gép elővillantással mér fényt és ez elsüti a körtét még derítés előtt.

(#804) ttower válasza philoxenia (#801) üzenetére


ttower
aktív tag

de ezek csak adapterek és nem objektívek.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#805) Szten Márs válasza ttower (#804) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen nem cserélhető az említett gép objektívje, a kérdező szóhasználata volt téves.

(#806) philoxenia válasza Szten Márs (#805) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem túl szakszerű a szóhasználat, de előtéttel gyakorlatilag annyi változik egy objektíven szinte, hogy akár már másik obinak is tekinthető.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#807) kcs73 válasza philoxenia (#806) üzenetére


kcs73
aktív tag

Nem akartam ekkora vitát kiváltani,de a kérdésemre még mindig nem kaptam választ!? :C

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#808) PhilBrick válasza kcs73 (#807) üzenetére


PhilBrick
őstag

Talán mert nem vág annyira témába itt. :)
Egyébként jó gép és hasznos cuccok vannak hozzá. Kb árában van, de én inkább 25-30-ért vinném.

(#809) levy1983 válasza Rodrigo (#797) üzenetére


levy1983
aktív tag

Rodrigo! Segített a nowan féle tanács a villanj körte helyes beüzemelésében? Én is gondolkodom egy ilyen beszerzésén. Bár nem vagyok otthon vaku, világítás témában, de szerintem az FS-1100 típusú adapter megoldja a problémát, azon van vakuszinkron csatlakozó...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#810) johnjohn


johnjohn
addikt

Sony A 200, 4000 expóval, Sigma 18-55 kitobival ,még kb. 2 év garival 85 000.-ért eladó !!

(#811) rokuczi


rokuczi
csendes tag

Sziasztok

Most vettem egy A300-ast és lenne egy-két kérdésem a dslr gépekről.
Hogy kell a gépet tárolni? Obi legyen rajta vagy ne? A géppel együtt vettem olyan táskát, amibe obival együtt befér, és jelenleg ebben tartom.
Ma voltam kint fényképezni és nagy szél volt, ami elég sok port hozott magával, és akárhogy mentettem a gépet így is kapott egy kis adagot. Elvileg bejuthatott valamennyi por a gépbe ilyenkor? Vagy inkább az csak obi csere alkalmával?.
Egyenlőre csak ennyi. Bocs, ha hülye kérdéseket tettem fel.

(#812) levy1983 válasza rokuczi (#811) üzenetére


levy1983
aktív tag

Először is gratula a választáshoz! Természetesen táskában tartsd a gépet és obival. A gépbe és objektívekbe előbb utóbb por fog kerülni, de hogy milyen gyorsan és mennyi az a tulajdonostól függ. Természetesen a legkritikusabb helyzet az objektív cserénél van, mind az obira, mind a gépvázra nézve. Amennyiben nem homokbányában/tengerparton cserélgeted az obikat, úgy nagy baj nem érhet. Nem árt beszerezni egy körtefecskendőt meg egy ecsetet, amely készletben is kapható: [Giottos készlet], valamint az objektívek tisztítására egy LensPen-t : [LensPen] (Nekem mindegyik bevált.)Aztán értelemszerűen nem árt időnként kimosni a fényképezőgép táskáját, ez is az igénybevételtől függ. De itt van két cikk, amely bővebben taglalja a témát:

[Gép tisztítása]
[Szenzor, objektív tisztítása]

Remélem tudtam segíteni! Szép fényeket!

u.i.: Ja, és 1-2 porszemtől nem kell megijedni...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#813) rokuczi válasza levy1983 (#812) üzenetére


rokuczi
csendes tag

Köszi szépen a segítséget. :R A cikkeket meg el fogom olvasni.

(#814) rumos14 válasza rokuczi (#813) üzenetére


rumos14
nagyúr

a gép amúgy hogy tetszik így pár nap után?

(#815) rokuczi válasza rumos14 (#814) üzenetére


rokuczi
csendes tag

Nagyon jó. Kb ilyenre számítottam. A kompakt után tűélések a képek….nagyon tetszik. A színek nem a legjobbak, bár szerintem csak én vagyok béna és elállítottam valamit. RAW képet meg még nem is csináltam. :) :) :) Egyszerűen elfelejtettem, hogy van olyan is. Most hétvégén lesz időm és tuti kipróbálom.
Az LV nagyon jó. Gyorsabb mint a régi gépemen. Szóval ebből a szempontból is tetszik a dolog. A kereső mérete nekem meg okés teljesen. Amúgy picit zavar, hogy az lcd kitüremkedik a vázból és mindig össze vissza rondítom az arcommal ha a keresőt használom.
Amúgy én még csak tanulom a fotózást…..kompaktot kinőttem,de ehhez még hülye vagyok. Inkább az iso-t, fehéregyensúlyt, meg a rekeszértéket váltogatom. A zársebességgel szórakoztam,de azok a képeim nem lettek a legjobbak. A dinamikatartomány fogalmáról csak elképzeléseim vannak. :) Szóval ez a gép nekem kezdőnek hiper - szuper. Nem tudok róla rosszat mondani, mert ez az első ilyen kategóriájú gépem.

(#816) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok! Erre esetleg valaki? milyen polárt?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#817) levy1983 válasza priusz (#816) üzenetére


levy1983
aktív tag

Hát ha minőségit akarsz, akkor ezek a márkák jöhetnek szóba: B+W, Sigma Ex, Hoya, még talán Heliopan.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#818) priusz válasza levy1983 (#817) üzenetére


priusz
aktív tag

Köszönöm a választ! Én is a B+W-t néztem. 24e Ft.-ba került ahol láttam. Minőségit szeretnék. A Hoya is jó? Árban azért szolidabb.

üdv: priusz

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#819) levy1983 válasza priusz (#818) üzenetére


levy1983
aktív tag

Hát a Hoya elég széles skálán mozog. A leggagyibb a zöld csomagolású, aztán a lila, aztán a PRO1D jelzésű, majd a csúcson a legújabb, HD jelzésű szűrő. De olyan nagyon nem ismerem a részleteket. Amit még kifelejtettem az a Sony szűrők. Ritka, mint a fehér holló és nem is ismerem. De árából arra következtetek, hogy az is prémium kategória.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#820) rumos14 válasza rokuczi (#815) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha a színekkel van gond, sztem nézd meg a WB (fehéregyensúly) beállítást, az esetek nagy részében az automata is megállja a helyét. na pl. ez is a raw formátum egyik előnye, WB-et képfeldolgozás során teljesen szabadon beállíthatsz.
a dinamikatartomány nagyjából azt jelenti, hogy mekkora "fényességtartományt" tud rögzíteni a kamera, anélkül hogy a világos tárgyak kiégjenek, azaz fehér folttá váljanak, és a sötét tárgyak részlete megmaradjon, ne csak egy fekete massza legyen az egész.. jut eszembe, a fenti problémák hatékonyan orvosolhatóak a raw formátummal :)

(#821) rokuczi válasza rumos14 (#820) üzenetére


rokuczi
csendes tag

Látom - látom lőjek RAW-ban. :) El is kell kezdenem valamikor. Egyelőre még csak egy 512-es CF kártya van a gépben, szóval nem sok RAW kép menne rá, de tényleg elkezdem a RAW-ot használni. Csak kicsit félek az utómunkától….
Amúgy a WB automatikus módban van. Amikor változtatok az időjárásnak megfelelően akkor nem rossz a színhelyesség.
Ha épületeket akarok fotózni van olyan mód amit érdemes kiválasztanom? Próbálkoztam a tájkép móddal, de nem lettek valami szépek a képek a túl élénk színek miatt. Igaz már írtam, hogy leginkább A-módot használok.

(#822) rumos14 válasza rokuczi (#821) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem kell félni az utómunkától, szerintem a Lightroom egy nagyon könnyen kezelhető program, kicsit utána kell járni hogy melyik beállítás mit eredményez, de próbálgatással is lehet tanulni.
nem tudom, nekem fehéregyensúllyal igazából sosem volt bajom, bár ez erősen obifüggő is (milyen színek lesznek a képen), és a kitobit alig használtam.
én semmilyen "témamódot" nem használok, ha már DSLR-em van, nem fogom a gépre bízni az alapvető dolgokat. én is A módot használok leginkább, épületeknél sztem érdemes viszonylag nagy mélységélességet beállítani, tehát szűkíteni a rekeszt, olyan F8 körülre, a kitobi amúgy is itt érzi magát jól. színhelyesség, kontraszt, élesség, ezek utómunka során nagyszerűen paraméterezhetők, ha raw-ban lősz ;)

(#823) rokuczi válasza rumos14 (#822) üzenetére


rokuczi
csendes tag

Akkor beszerezek lightroomot. :DDD
Elvileg a sony-hoz kaptam cd-t. Azon milyen progi van? Gagyi?

(#824) rumos14 válasza rokuczi (#823) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát, Lightroom több hónapos használata utánelég karcsú volt amikor kipróbáltam... valami Image Data Converter vagy mi a neve.

(#825) nasinas


nasinas
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, de már sok mindent elolvastam a legeslegelső hozzászólástól kezdve, meg még a fényképező választásról szóló topikban is, és így döntöttem a Sony A300 mellett.
A gépet a napokban, azaz vagy még gyorsan húsvét előtt, vagy közvetlenül azután venném meg.(attól függ,hogy a lóvé mikor csorog a számlámra :DDD )
Kérdésem máris lenne: szerintetek az alapobis kit legyen vagy a két obis kit?
Én majd csak nagyon apránként költök a rendszerre,és nem túl sokat, most sokáig ki fog elégíteni a kompaktból dsrl-re ugrás és annak megtanulása,gyakorlása.
Igazából nem tudom, kell-e nekem a teleobjektív,illetve ha kell (majd) akkor inkább most spóroljam meg a kb 40 ezernyi különbséget és majd veszek, de akkor sem akarok többet rá szánni kb 60 ezernél - szóval értitek mi a gondom: annyival jobb lenne a később beszerzendő mint a kitben lévő teleobi,hogy inkább külön vegyek ha nem is sokkal többért, vagy akkor már tudjam le most az egészet.
Az extrémben a dupla kit most 163 ezer, a sima kit 125 ezer, de a Photo Hall-ban akciósan ez 119 900 Ft, és erre is 3 évet adnak garanciát.
Mondjuk nyilvánvaló,hogy az eddigi Sony W170 után ég és föld lesz az élmény, viszont eddig sem nagyon hiányzott a 4-5-szörös zoomnál több, de fogalmam sincs még,hogy majd most elég lesz -e. ( A videokamerámban 22x-es zoom van, de a fele is elég, a többi egy kicsit vicc azzal az objektívvel )
Eddig általában épületeket,utcákat, néha fákat,nagyobb növényeket kaptam le, kifejezetten természetfotós gerjedelmem - még - nincs, vagy ha van, akkor az inkább az apróságok - virágszirom, pók - és nem a madarat röptében, és portrékat sem készítek - márpedig ha jól értem, inkább erre jobb a teleobi mint az alap kitobi.
Ti mit mondtok?
:)

Ami ami, az az !

(#826) levy1983 válasza nasinas (#825) üzenetére


levy1983
aktív tag

Hát, ha bp-i vagy akkor ajánlom figyelmedbe ezt: [Mediker akció] De ha nincs rá most pénz, akkor szerintem tökéletes választás az egy obis kiszerelés a Photohall-nál. A 7D-m előtt egy Pentaxom volt egy sima kit obival és a kezdő igényeimet tökéletesen kielégítette.

Szerkesztés:
Hopsz, most látom, hogy a javasolt linken csak egy év gari van a gépre. Akkor egyértelmű a Photohall-os választás a 3 év garival. Legalább is nekem...

[ Szerkesztve ]

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#827) rumos14 válasza nasinas (#825) üzenetére


rumos14
nagyúr

a duplakithez járó Sony 55-200 egy és ugyanaz mint a Tamron 55-200, ez 25k volt januárban, persze most már több. a Sony obik általában véve túlárazottak, továbbá a zoomgyűrű vékony kis redőiben a szöszök gyönyörűen megmaradnak, esztétikailag nem túl szép. szóval sztem vedd meg most az egyobis kitet, aztán majd meglátod. arról nem is beszélve, hogy nagyon jó kis használt Minolta teleobikat tudsz venni 30-40k környékén, ha a kicsit nagyobb méret/súly nem gond.
amúgy ez a Sony/Tamron 55-200 egy elég jó obi, kicsi, könnyű, de mégis meglepően jó képeket gyárt, tapasztalataim szerint.
amit viszont megfontolnék, az a kitobi lecserélése. te is írod, hogy elsősorban ezt a tartományt használod. makró fotózásra nagyjából alkalmatlan, és a képminősége sem az igazi (persze a kompaktodhoz képest sokkal sokkal jobb lesz).

(#828) nasinas


nasinas
tag

Köszönöm a tanácsokat!
Most is sokat segítettetek vele.
:R

Ha megvettem, eldicsekszem vele... :)

Ami ami, az az !

(#829) nasinas


nasinas
tag

Hát, most lenne egy újabb kérdés.
:F
Mert ugyé, egy DSRL-nél azért más a fájlméret, pláne RAW-ban, és arról már meg lettem győzve Rumos14 korábbi hozzászólásai által, hogy RAW-ban erősen érdemes dolgozni és megtanulni a feldolgozást....Szóval: mekkora és milyen memcsikártyát vegyek bele - mármint a Sony a300-ba? Mert azt is olvastam,hogy kártyák között is vannak különbségek azonos fajtán belül is.
Érdemes-e tartalék akksit venni, és itt is igaz-e mint korábban a Canon videokameránál,hogy érdemes utángyártott akksit venni - a kameránál bevált és igen-igen olcsóbb volt az eredetinél.
Kérdés persze,hogy itt létezik-e utángyártott fajta.

Hááát, más nem jut eszembe. :U

Ami ami, az az !

(#830) rumos14 válasza nasinas (#829) üzenetére


rumos14
nagyúr

memcsikártya, uhh :B
szóval ha már raw-ban lősz, érdemes vmi gyorsabb fajtát venni, nem nagy tétel. nézd meg ezeket [link], sztem az Ultra II is elég lesz azért. tapasztalataim szerint átlagban úgy 11 mega egy raw file, tehát 4 gigásra 300+ kép ráfér.
én nem vettem plusz akksit, az eredeti nagyon drága, mostanában már lehet hallani utángyártottról is, az index vmelyik szakirányú fórumában olvastam róla. szóval részemről megvagyok 1 akksival.

(#831) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Egy külföldön vásárolt Sony gép garanciája Magyarországon is érvényesíthető? Ha igen, akkor az eredeti számlát kérik hozzá?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#832) johnjohn válasza aginor (#831) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem. :(

(#833) rumos14 válasza johnjohn (#832) üzenetére


rumos14
nagyúr

biztos? Panánál így van:

Amennyiben Ön készülékét EU tagországban vásárolta a jótállási igényeinek érvényesítéséhez Magyarországon fel kell keresnie a területileg illetékes márkaszervizünket. Továbbá mellékelnie kell a megfelelően kitöltött Pán-európai Jótállási Jegyet és a fizetési bizonylatot. A helyi szerviz azokat a helyi feltételeket biztosítja (beleértve a jótállás időtartamát is), amit az adott országban forgalmazott azonos modellhez is nyújt és nem a vásárlás helyén érvényben levőket.

(#834) levy1983


levy1983
aktív tag

Valakinek valami infója az A800-ról vagy más Sony DSLR újdonságról?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#835) rumos14 válasza levy1983 (#834) üzenetére


rumos14
nagyúr

most még csak találgatások vanna, hogy milyen új gépek lesznek. az A700 utódjára nagyon kiváncsi vagyok, bár az ára asszem kicsit sok lesz. kora nyáron sztem bejelentik. örülnék, ha 12 mpixel maradna...
A900 alá pozicionált full frame gépetm kevesebb mpixellel én nem tartok valószínűnek.
A200/A300 utódra is kiváncsi vagyok, esélyesnek tartom, hogy lesz bennük video felvétel (ami ugye élőképet feltételez) de leginkább azt remélem hogy a zajon javítanak.

utánanéztem a Tamron 70-210 obidnak, jó kis darab.

(#836) nasinas


nasinas
tag

Mindenekelőtt kellemes/áldott ünnepet mindenkinek - ízlés szerint.
Eldöntöttem,hogy a kétobis kittet veszem meg a Sony A300-ból, mert ha egyszer - ma még úgy gondolom - nem sokat fogom használni a teleobit, akkor jó lesz a kitben található is, pláne azután, hogy rumos14 elég jót írt róla (nem emelte az égbe de viszonylag jónak értékelte, és én neki elhiszem). Már megvettem a memcsi....izé.....szóval a memóriakártyát is :P , maradtam a 4 gigás Sandisc Extreme III-asnál, valamint egy Hoya cirkuláris polárszűrőt, természetesen 55 mm-est (55 cm-est kértem, az eladófiúka ari..izé .aranyos volt, kellett pár másodperc mire leesett a tantusz), mert erről is sokat olvastam fórumokon.
Van esetleg jótanács a használatához?

Kedves rumos, mit értesz az alatt,hogy a Sony zaján javítani kéne, tán zajos??

Ugye jól választottam,hogy a Pana G1, az Oly E 520 és a Sony A300 közül a Sonynál maradtam? (Igeeeeen, mondjátok,hogy igeeeen..... :R )

Mondjuk eredetileg Pentax K200D lett volna a választás, de az élőkép nekem - most azt hiszem - kell, mert elég erős szemcsim...izé...szemüvegem van, és most még félek hogy ha csak a kereső maradna, az kényelmetlen lenne. Mondjuk elég jó kritikákat kapott kategóriájában és nekem is ez tetszett a legjobban most szombaton a boltban - mert voltam tapogatózni.... :D
Na és ti mire használtok teleobjektívet?

Ja, kedden de legkésőbb szerdán elhozom a boltból a gépet.És akkor boldog leszek.
Remélem.... :))

Ami ami, az az !

(#837) philoxenia válasza nasinas (#836) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Polárszűrőt először próbálgasd, a forgatásra nagyon érzékeny, ne akkor tedd föl először, mikor élesben fotóznál...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#838) rumos14 válasza nasinas (#836) üzenetére


rumos14
nagyúr

teleobjektívet a távoli dolgok, vagy a nem annyira távoli dolgok nagyobb méretben való lefényképezésére használjuk :)
A Sony gépek - minden kategóriában - a zajosabbak közé tartoznak. ez akkor hátrány, ha gyakran használsz magas érzékenységet, iso400 felett. nézd meg pl. ezt:[link]
neked kell tudni hogy jól válaszottál-e, nincs olyan, hogy a legjobb gép, mindegyik mellett vannak pro és kontra érvek. pl a K200D kevésbé zajos magas iso-n, masszívabb a felépítése, cserébe az A300 rendelkezik igen jó élőképpel.

(#839) nasinas


nasinas
tag

Ééééééééééééééés, igeeeeeeeeeeeen.
Ma megvettem az A300-at, a budapesti PhotoHall-okban mai napon fellelhető egyetlen duplaobis kittet, 159 990-ért, ajándék Sony CF 4GB kártyával (jó lesz tartaléknak, mert már vettem egy SanDisc 4 gigás Extreme III-ast, ami jóval gyorsabb) és a SuperShop kártyámon is landolt 1590 pont=Ft - így tényleg jó vételt csináltam azt hiszem.
Ezért a bizonyos egyetlen kittért Szentendréről az Europarkba kellett mennem, a Duna Plazában lévő boltban az eladósrác nézte meg,hogy hol van még, és onnan metróztam ki.
Most látom, hogy már az új ár van fenn a neten, 5000-rel drágább lett.
A garancia a beígért 3 év helyett csak 2 év ( április 1-től - mondták a boltban), de ez még mindig több mint az egy.....
Háát, most ennyi, még ki sem bontottam. Azt majd szépen, apránként, ahogy kell....
:C

Ami ami, az az !

(#840) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Üdv.
Volt szerencsém a napokban kipróbálni egy még csak bétás Alphát. Anyaga borzalmasan rossz, a fogása rettenetes, a navi gomb túl közelre került a kijelzőhöz, így nehéz a használata, de legalább a tükör felcsapása elhalkult. :( CF kártya viszlát, helyette lesz MS HG. :W

(#841) rumos14 válasza eldiablo (#840) üzenetére


rumos14
nagyúr

na akkor erről kicsit bővebben lécci. ez egy új belépő gép lesz? mpixel, live view, stb. írj le amit tudsz :)

(#842) eldiablo válasza rumos14 (#841) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha minden igaz belépőszintű lesz. 14,5MP, live view, kihajtható LCD, újfajta szenzor, 18-52mm kit obi (AF-MF kapcsoló az objektívre került), színesebb menü (jaj :( ), kisebb méret és súly (pontos adatokkal nem tudok szolgálni). Tesztképet nem tudtam készíteni, vele, de kevesebb zajt ígérnek. Kb. ennyi.

(#843) Gzolo válasza eldiablo (#842) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ez azt jelenti hogy a vázon nincs is Af/Mf kapcsoló? :O
Pont azokat a dolgokat rontják el, amik nekem személy szerint tetszenk A200-ban :/ (más belépőgépekhez képest nagyobb váz, kényelmesebb fogás)

(#844) eldiablo válasza Gzolo (#843) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ránézésre is kényelmetlen a váz, nem hogy fogásra. :( Eltűntek azok a dolgok, amiért én is Sony gépet vettem. Az iránygombok most mind funkció gombok is lettek egyben. Ráadásul a "balra" gombot nehéz lenyomni, mert az ember keze a kijelző peremébe ütközik és a funkció tárcsa is süllyesztve lett így nehezebb tekerni. :W
Ez csak az egyik gép, ezen kívül lesz még több is, szóval reménykedni még lehet.

(#845) rumos14 válasza eldiablo (#844) üzenetére


rumos14
nagyúr

komoly infóid vannak, ráadásul abszolút hihetők is.a 18-55-ös új kitobit amúgy már bejelentették.
AF motor marad a vázban? az obira rakott AF/MF kapcsoló miatt páran rosszat sejtenek.
na azért kiváncsi leszek én erre, és persze az A700 utódjára is.

(#846) nasinas


nasinas
tag

Szombaton felavattam az A300-ast.Majd 400 képet lőttem, persze azért ennyit, mert próbálgattam a gépet, eleve a használatát,fogását stb...Minden képet szőke nő módban (automata) készítettem, ami talán szentségtörés, de most tényleg az volt a cél,hogy megszokjam és az első randi sikerüljön, este meg éjjeli módban. Ha valaki kíváncsi rájuk, eredeti méretben letöltheti innen:
[link]
Ez majdnem 250 MB.
Kicsomagolás után külön mappában a teleobis képek.
Ezeket tehát azoknak szánom, akik kíváncsiak, mit művel a gép alap és automata beállítással a két kitobjektívvel. Nincs különösebben megkomponálva egyik sem - még ha talán van egy-két jobban sikerült is - de most a célom a kipróbálás volt , igen-igen alapfokon.Felfedezhető a képeken egy porszem, ami vélhetően a szenzoron volt, mert mindkét obival ugyanott van.
Nekem tetszik,hogy a színek élethűek, nincs hozzáadva de elvéve sem belőlük.Valóban jóval részletesebb a kép mint kompakttal, és persze nyugodtabb,zajtalanabb is.
Meglepődtem, hogy én, aki mindenáron élőképet akartam, azt nem is használtam - csak amikor már a rend kedvéért kipróbáltam. Bár mint tudjuk, az A300 keresője kisebb a többi kategóriabeli gépénél, mégis nagyon kényelmesen használtam szemüveggel.Lehet,hogy ha ezt tudom, Pentaxot veszek?? :)
Nos...vagy inkább: hát, azt hiszem nem, nemcsak az élőkép döntött.
A fogása nagyon kényelmes és a fotóstáskámban - Kata DC-443, 15 rongyért - jól elfért mind a két obi,meg minden ami van a géphez,plusz pénztárca ez-az, és így sem volt nehéz vagy kényelmetlen a cipelése, a nyakamban sem volt zavaró, pedig több órán át volt ott a gép. Szóval nem olyan nehéz,mint gondoltam.
És a tanulságok: érdemes volt visszanézni, a gép mikor mit hogyan állított be és ennek mi lett az eredménye - nem árt ezekből pár könyökszámot megjegyezni.Szépek a JPEG képek - mind fine állásban készült - de a RAW az igazi,gondolom, ezért mindenképpen meg kell tanulnom a vele való munkát. Teleobival szerintem nem árt egy állvány, és éjjel is szükséges lesz.És jó lesz elsajátítani az igazi fotózást: a rekesz és a zársebesség rutinszerű variálását, és a kompakt után nagyon soknak tűnő kézi állítási lehetőség kiaknázását, amikkel gondolom csodákat lehet művelni + utómunka.
Végül: a képek készítésekor rendes kis felhőátvonulás volt, így állandóan lekapcsolták a villanyt az égiek, aminek nemcsak én, de az összes fotós sem tudott igazán örülni... :(

Ami ami, az az !

(#847) nasinas


nasinas
tag

Ja, az előbbihez még annyit,hogy a feltöltött 250 MB az nem mind a 387 kép, hanem csak néhány ezekből.Még mielőtt valaki megijedne... :DD

Ami ami, az az !

(#848) Zoli bácsi válasza nasinas (#847) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Végignéztem, jó volt egyet körülnézni Pesten, vagy 2 éve jártam arra utóljára. :)
Szép turistafotók. Alapból egész jó JPG képeket készít ez a Sony.
Sok sikert a géphez!

(#849) nasinas


nasinas
tag

Köszönöm! Egy senior tagtól megtiszteltetés... :K

Ami ami, az az !

(#850) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

[a500]

Sony A500 Rumored Specs

* 17.2 megapixels
* 2.7-inch 920,000 pixels articulating LCD
* 8 and 9 AF points (not sure what the machine translation is saying here)
* 0.98x viewfinder (coverage?)
* 30 sec to 1/8000th shutter speed
* ISO 100-12800
* 4 frames per second
* Weight 516 grams

17,2 megapixel, ISO 12800-nál..Na erre kíváncsi leszek. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.