Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) tlgarp


tlgarp
csendes tag

Még egy kérdés:
Manuál fókusz esetében, ha koppanásig végtelenre állítom a fókuszt, akkor ugyebár a távol lévő dolgoknak a képen szép élesnek kellene lenniük. Ehelyett az én obim a 'végtelenen túl' fókuszál, egy kicsit visszább kell forgatni a gyűrűt.
Ez egy létező hiba?? Ha igen, viszem vissza a MM-ba, remélem garanciában cserélik :F

Zoli

(#702) Szten Márs válasza tlgarp (#701) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vannak objektívek, amiket túl lehet tekerni a végtelenen, ez normális dolog.

(#703) tlgarp


tlgarp
csendes tag

Köszi a választ.
Azért ez elkeserítő. Ha kifogok egy ilyen obit, amelyiknél a végtelenen túl tudok fókuszálni, akkor így jártam? :O

(#704) Szten Márs válasza tlgarp (#703) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. Nem erről van szó, direkt terveznek így sok objektívet, hogy a végtelenen túl lehessen tekerni, mert bizonyos adapterek használatával egyébként elveszne a végtelen beállítás lehetősége.
Azt nem tudom, hogy az említett objektívnél is erről van-e szó, de úgy gondolom igen.

(#705) tlgarp válasza Szten Márs (#704) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Hopp, ezt nem tudtam. Egy újabb adat, amit figyelnem kell majd. Mindig tanul az ember...
Azért zavaró ám, éjszakai felvételnél így nehéz fókuszt állítani.

(#706) rumos14 válasza tlgarp (#705) üzenetére


rumos14
nagyúr

állítsd végtelenre majd egy nagyon kicsit vissza. ma próbáltam a Sigma 17-70-t és a Tamron 55-200-at, ugyanezt produkálja.
vagy használj autofocus-t.

(#707) tlgarp válasza rumos14 (#706) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Ma bevittem a MediaMarkt-ba, ott kipróbálhattam más objektívekkel, tényleg ugyanez a helyzet azokkal is! Az összes ugyanígy a végtelenen túl fókuszálható.
Úgyhogy tényleg csak az maradt, hogy egy kicsit visszaállítom, ki is próbáltam, fotóztam csillagokat :) egész tűrhető lett..
Köszi még1x!

(#708) eldiablo válasza zoli1974 (#697) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Kapcsold ki a képstabilizátort, és nem fog zúgni.

(#709) aDM|RaL^ válasza zoli1974 (#697) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

én most egy minolta 35-70-et használok, 4ezerért vettem. :D
22 éves. fain. :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#710) tlgarp


tlgarp
csendes tag

Szóval, a zúgás a képstabi működése közben keletkezik. Érdekes. Majd kipróbálom kikapcsolt stabival.
Objektív ügyben szétnéztem, azt hiszem, legelőször egy Minolta AF 50/1.7-et fogok keríteni, nagyon jókat írnak róla!

(#711) tlgarp válasza aDM|RaL^ (#709) üzenetére


tlgarp
csendes tag

4 ezerért még nekem is megérte volna :Y :C

(#712) badalassi


badalassi
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Kezdőfotos révén néhány éve kompakt gépeket koptatok, jelenleg egy Sony dsc h7 tipusú gépem van. Ugy gondoltam eljött az ideje, hogy befektessek egy tükörreflexes gépbe és az alfa 700 mellett döntöttem. Egy ideje olvasom a hozzászólásokat és örömmel vettem, hogy mindeki mindenféle problémályára van legalább néhány válasz. Ez nem sok fórumról mondható el.
A segitségeteket kérném. A tálykép és a makro fotozás érdekel leginkább de az objektivek terén még nagyon nem vagyok sehol. :(
Ha néhány tipust tudnátok ajánlani azt nagyon megköszönném.

(#713) somé válasza badalassi (#712) üzenetére


somé
őstag

A jé-re figyelj oda....

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#714) safi. válasza badalassi (#712) üzenetére


safi.
csendes tag

Az tájkép szeretett volna lenni, szerintem.

Amúgy egy vázra [KATT!] és egy nagyobb gyújtótávolságú objektívre lenne szükséged. Itt tudsz böngészni objektívek között.

Sb

(#715) rumos14 válasza badalassi (#712) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól döntöttél, nagyon jól :K ha lenne lóvém és nem kellene live view, nagyon gondolkodnék az A300 lecserélésén.
3 obit legalább érdemes beszerezni: alapobi, tele, nagy fényerejű fix
- alapobira tipp, növekvő ársorrendben: Sigma 17-70, Tamron 17-50, Sony 16-105, Carl Zeiss 16-80
- tele: Tamron 55-200, Minolta 70-210
- fix: Minolta 50/1.7
makróhoz nem értek, ha nem akarsz külön obit venni, akkor a Sigma 17-70 valamennyire alkalmas a célra, ill. bármelyik telére tehetsz egy ilyet: [link]
a legolcsóbb felállásban megvagy bő 130k-ból. A Minoltákat csak használtan tudod beszerezni, utána kell járni, de nem lehetetlen. nagyon jó darabok. veheted kitben is a gépet, a 16-105 így az alapgéphez képest úgy 110-120k-val kerül többé, külön ennél drágább. a 18-70-es kitet felejtsd el, az A700 jobbat érdemel. Sony/Minolta obik bibiliája: [link]
érdemes még a v4-es firmware-t feltenni, sokat javít a zajkezelésen.
amúgy mi miatt döntöttél a Sony mellett? a konkurrencia elég erős, pl. Canon 40D, Nikon D90.
bocs, de a problémájára és a tájkép ly-nal az nagyon durva...

(#716) ottkar válasza badalassi (#712) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Itt vannak a hozzávaló optikák árban típusban választhatsz.

(#717) Szten Márs válasza badalassi (#712) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Nos, minden attól függ, hogy mennyit tudsz objektívekre költeni. Ha mondassz egy árhatárt, akkor igen jól testreszabható, hogy mit kell vásárolnod. Addig viszont nehéz sajnos.
Tájképre egy jó nagylátószögű objektív, makróra kezdetnek egy 100mm körüli makróobjektív lenne amit alapból mondanék.
Ha sok pénzből gazdálkodhatsz, akkor egy gyors tervezet:
Tájképre mondjuk ilyesmi: [link]
Makróra pedig egyértelműen ő a nyerő, ez aligha kérdés: [link]
Egy általános célú utazózoom pedig: [link]

Ha kevesebből, akkor is megoldható az ügy, csak máskép, de mondom írj árkategóriát és könnyebb dolgunk lesz :K

(#718) badalassi


badalassi
csendes tag

Sigma Minolta/Sony 55-200/4-5.6 DC objektív

Sziasztok, inkább ebben a kategóriában gondolkodtam csak egyenlőre amig belelendülük.
Gondolom most "gyengébb" vázat mondanátok ezekhez az obikhoz, de később tervezem 1-2 jobb obi vételét is. Szóval inkább ráállnék pl.: makrora vagy tályképre egy obival amig tanulok fotozni. Szerintetek?

(#719) Szten Márs válasza badalassi (#718) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azóta is tájkép :)

Akkor már talán inkább a Tamron 55-200-asa plusz makróra egy raynor dcr-250 makróelőtét :K
Plusz gondolom akkor kitobi lesz az alapzoom?

(#720) badalassi


badalassi
csendes tag

Az alapzoom biztosan kit obi lesz. Köszönöm az ötleteket tanácsokat, csak május környékén veszem meg, addig még a jó öreg h7-est használom.

Egyébként eladó a H7 telelencsével mindössze 50e péz, szerintem simán megéri. Ha valakit érdekel irjon: badalassi@fibermail.hu

Ui.: Megtanultam---TÁJKÉP

(#721) Szten Márs válasza badalassi (#720) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A raynor dcr-250 természetesen csak elírás az előző hsz-emben, helyesen: raynox dcr-250.

(#722) rumos14 válasza badalassi (#718) üzenetére


rumos14
nagyúr

kicsit gondolt át az egészet, ha szabad javasolnom. veszel egy király vázat, ezt akarod használni egy kitobival és egy meglehetősen gyenge telével? nem értem a koncepciót. ha kevés pénzből ki akarsz jönni, akkor, a márkánál maradva elég egy A200 is. fotózni megtanulni azon is tökéletesen lehet, sőt, igazából egy komolyabb kopakt is alkalmas erre.
ha van zsé A700-ra, akkor ne ilyen alsókategóriás obikkal büntesd magad (ez kicsit erős megfogalmazás). ha spórolni akarsz, akkor tessék használt Minolta obikat venni, pl. egy 24-85 + 70-210 kombináció kijön 80-85k-ból, csak utána kell járni. a kitobi+sigma teleobi pedig mondjuk 60k, megveszed, rájössz, hogy kevés, feleannyiért tudod majd eladni.

(#723) tlgarp


tlgarp
csendes tag

Ez: TAMRON (Sony/Minolta) AF 55-200 mm f/4-5.6 Di-II LD 28 ezer a digifenykep.hu-n. Ahhoz képes, hogy ilyen olcsó, azt mondják, hogy egész jó. Nektek van tapasztalatotok vele?

(#724) johnjohn válasza tlgarp (#723) üzenetére


johnjohn
addikt

Van, valóban jó objektív, már ami a képminőséget illeti. Cserébe lassú az AF, és elég kicsi a fókuszgyűrű, de az árát maximálisan megéri, elég szépen van összerakva, és sokkal élesebb mint a Sigma 55-200.
Használtam Sony A 100-on, és most a D 90 Nikonhoz is van egy.

(#725) badalassi


badalassi
csendes tag

Hello, valaki megtudná mondani mit jelentenek a gépnév utáni betűk?
Pl.: SONY ALPHA DSLR-A350H ---A "H", de láttam "X" és "K" jelölést is. Előre is köszönöm.

(#726) badalassi


badalassi
csendes tag

Sigma Minolta/Sony 70-300/4-5.6 APO DG Macro super objektív
És erröl mi a véleményetek?

(#727) tlgarp válasza johnjohn (#724) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Kösz a választ, ez jó hír! :K

(#728) johnjohn válasza badalassi (#726) üzenetére


johnjohn
addikt

Teszt.Optikailag elég gyenge darab, nem kimondottan jó vétel. Már 200 mm-nél kezd lágyulni a képe, 300-on már nagyon lágy.
A Tamron 70-300 sokkal jobb.

(#729) badalassi


badalassi
csendes tag

Köszi, az előzőekben irt jelölésekben tudsz segiteni?

(#730) Szten Márs válasza badalassi (#725) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezeket Sony márkaboltokban nézhetted, vagy olyan boltokban, ahol a Sony jelöléseit alkalmazzák. A modell utáni név azt mutatja meg, hogy milyen objektívvel adják a gépet. Egy A350K pl az A350 vázat, plusz a 18-70-es objektívet takarja.A H jelölés 18-200-as objektívet, az X pedig duplaobis kitet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#731) badalassi


badalassi
csendes tag

Nagyon kösz a segitséget.

(#732) rumos14 válasza tlgarp (#723) üzenetére


rumos14
nagyúr

ilyet használok, meglepően jó! 200-on is éles és legtágabb rekeszen is jobb, mint egyéb, nálam megfordult teleobik. kicsi és könnyű, ez nekem igen nagy előny volt, befér a mostani táskába. a fókuszgyűrűje elég bénácska, inkább AF-szal célszerű használni, lassúnak nem nevezném azt sem. én még 25k-ért vettem január elején.

(#733) rumos14 válasza badalassi (#725) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerk: erre már válaszoltak...
A350 lesz az A700 helyett? esetleg fontold meg az A300-at, elég a 10 mpixel.
A Sigma 70-300-nál pedig a Tamron 55-200 is jobb vétel, 200 felett úgyis kvázi használhatatlan a Sigma.

[ Szerkesztve ]

(#734) tlgarp válasza rumos14 (#732) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Köszi, akkor ez lesz az első obim, amivel bővítek. Az edigitalban 26.900,- HUF..

(#735) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Holnaptól három napig kezemben lesz a Sony A200 :D Szóval mehet a teszt :K
Sajnos a K100D-t csak egy nap késéssel kapom meg, így konkrét hármas összehasonlításra nem lesz sok időm.... :( Mindenesetre egy hét átfutás, mire írok valami értelmeset :) De igyekszem.
K100D vs K10D vs A200 lett végül. A K100D és A200 márcsak azért is érdekes, mert az első két gép beépített képstabival, amiket 100k HUF alatt árultak. A K10D meg ugye azért, mert ugyanaz a szenzor dobog benne, mint az A200-ban...

[ Szerkesztve ]

(#736) levy1983


levy1983
aktív tag

Hangos gondolat: Most már nagyon jöhetne valami középkategóriás cucc a Sony-tól megfelelő keresővel és élőképpel. A végén még belépek a 4/3-osok táborába...Számomra nagy csalódás volt a PMA ezzel a 6 obis bejelentéssel. Eredetileg azért nem az Olympus mellett döntöttem, amikor DSLR tulaj lettem, mert, hogy mennyire drágák a Zuiko objektívek, de a Sony obik sem az árcetlieikről híresek...és ahhoz képest, hogy mennyire pang ez a topic, eléggé szétkapkodják a régi Minolta obikat az új Alpha tulajok.

Van itt egyébként valaki az ország nyugati feléből (vazs megyei), aki Minolta/Sony tulaj?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#737) Szten Márs válasza levy1983 (#736) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Középkategóriás Sony? Az A700-al mi a baj? :F

(#738) levy1983 válasza Szten Márs (#737) üzenetére


levy1983
aktív tag

Élőkép hiánya...sokszor jól jönne a nagyításos LiveView, manuális élességállításhoz, vagy csak egyszerűen annak ellenőrzéséhez...na és persze a 2. tárcsa a 7D-ről...Az A700-al amúgy sem vagyok kibékülve, látva, hogy a D300 ugyanazon érzékelővel mire képes...és a 4. firmware-s képek sem győztek meg túl sok javításról...Az E-620 tudásához hasonlót el tudnék képzelni Sony felirattal...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#739) rumos14 válasza levy1983 (#738) üzenetére


rumos14
nagyúr

május-júniusban sztem bejelentik az A700 utódot, de a saccolt 300k-s induló ár miatt nem fogok elsőként boltba rohanni. a v4-es fw-rel sztem nagyon látványosat javult a zajkezelés. nem hinném, hogy átlag fotós a képei nagy részét iso800 felett lőné.
kiváncsi vagyok az A200/A300 utódjára is, egy nagyobb felbontású kijelző, az A700 szenzora, videó felvételi képességek sztem benne lesznek.

(#740) Szten Márs válasza levy1983 (#738) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A második tárcsát abszolúte megértem. De azt a fourthirdtől sem fogod megkapni, sőt semmilyen váztól. :( Igazán nagyon sajnálatos, de ez van. (Bár általában tárcsának a vezérlőtárcsát értjük, gondolom te a módválasztó és exp.kompenzációs tárcsák kettősére utalsz a 7D-n).
Képminőségileg pedig én sem hiném, hogy baj lenne az A700-al. Annál jobbat sem fogsz kapni fourthirddel, szóval alapjában véve 3 indokból kettőnél nem értem miért lenne jobb bármilyen fourthird gép az A700-nál.

[ Szerkesztve ]

(#741) levy1983 válasza Szten Márs (#740) üzenetére


levy1983
aktív tag

Nem, nem , nem. A fenti három indok nem a 4/3 mellett szól. Azokat az A700 negatívumaiként soroltam. Olympuséknál tetszik a cég politikája, marketingstratégiája. Ők hozták az érzékelő leporolását, az élőképet és most ezek a szűrők is nagyon bejönnek nekem. Na meg persze az obik AF-nak finomhangolása, ami nálunk csak az A900-ban van benne. Továbbá tetszik a "méretelőnyük" és, hogy olyan obiparkjuk van, hogy 2 obival le lehet fedni az átlagos zoomtartományt megfelelő minőségben, 3 különböző árkategóriában. Bele lehet menni, hogy ezen obik, meg a Zuiko obik, de nem teszem. Nem hiába van 7D gépem. Messze a legkényelmesebb váz mind között. Csak hát jönnek az újdonságok mindegyik cégtől és úgy érzem lépéshátrányban vagyunk középkategóriában. Ezért berzenkedek, meg kacérkodok a 4/3-os rendszerrel.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#742) Szten Márs válasza levy1983 (#741) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha véletlenül eladnád a 7D-det, feltétlen szólj nekem :K

Uhh... azért egy 7D... :Y Igen, feltétlen elhiszem, hogy messze a legkényelmesebb váz mind között. Lehet furcsa lenne ezután egy fourthirdes.

(#743) levy1983 válasza Szten Márs (#742) üzenetére


levy1983
aktív tag

Köszönöm az érdeklődést... Csak abban az esetben kerülne eladásra a 7D-m, ha rendszert váltanék. Ha maradok a Sony mellett, akkor nálam fog megöregedni. Nevetséges, hogy mennyiért mérik a használt piacon. Szerintem jóval többet ér annál. Csak hát sokan vesznek inkább alsó kategóriás Sony-t, mint használt 7D-t. Gondolkodtam, még a komplett készletem együttes eladásán, de ebben a válsághelyzetben kétlem, hogy lenne rá vevő.

Egyébként vaterán van egy eladó 7D 70k-ért...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#744) Szten Márs válasza levy1983 (#743) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az el fog kelni, mire oda jutnék. :) Mindenesetre köszi, hogy szóltál.

(#745) vadvirag07


vadvirag07
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném. Nemrég vásároltam egy Alpha700-as vázat, most objektíveket nézegetek de nem igazán tudok dönteni. Főleg portrézáshoz szeretnék egy fix objektívet, szerintetek az 50 mm-es vagy 105 mm-es lenne jobb a sigmától?
Ezen kívül egy alap zoom is kellene, Minoltákat néztem (28-105, 24-105)?
Használtok hasonlókat?

(#746) levy1983 válasza vadvirag07 (#745) üzenetére


levy1983
aktív tag

Először is gratulálok a választáshoz és a géphez. Másodszor szerintem ne Sigmát vegyél portrézáshoz, hanem egy 50mm-es Minoltát. Alap zoomnak kitűnő választás a 24-105mm.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#747) vadvirag07


vadvirag07
csendes tag

köszi a gyors választ! nyilván hülyén hangzik majd a kérdés de sosem fotóztam még fix objektívekkel, elméletben tudom mi a különbség a két gyújtótávolság között, de gyakorlatban miért ajánlod inkább az 50-est a 105 helyett??

(#748) philoxenia válasza vadvirag07 (#747) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól is függ, mit értesz portrén. Egész alakoshoz jobb az 50-es, archoz inkább a 100-as, hogy ne mássz bele a fotóalany arcába....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#749) levy1983 válasza vadvirag07 (#747) üzenetére


levy1983
aktív tag

1. Az 50mm-es obinál 6-8m-es távolságból belefér az ember a képbe tetőtől talpig, így beltérben is lehet használni, vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy használhatóbb.
2. 50mm-es obinál van 1.7 és 1.4-es fényerejű is, amelyek igazán portrézáshoz valók.
3. Nem egy árkategória a kettő.

De értelemszerűen ha távolabbról akarsz portrézni, utcán lövöldözni, hogy mások kevésbé figyeljenek fel rád, akkor a 105mm-es a jó választás.

időközben, már philoxenia válaszolt...

[ Szerkesztve ]

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#750) vadvirag07


vadvirag07
csendes tag

újbol köszönöm a válaszokat, így már O.K a dolog. Még egy kérdés, a géphez kapott konvertáló program nagyon nem tetszik, (helyette egyelőre a lightroom 2.0-át használom) de olvastam, hogy van 4. firmware frissítés,amit viszont sehol sem találok. a sony oldaláról kidob, hogy nem működik az oldal. Tudtok segíteni honnan tölthteném le?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.