Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pacorro válasza Allien (#47) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ráadásul, új obipark elég drága (látszik, hogy sony), habár az is igaz, hogy a KM régebbi obik, melyeket használtan azért nálunk is lehet kapni, kezdetben jó lehetne, esettleg.

Nem csak kezdetben és nem csak esetleg. Minoltából majdnem mindegyik fontos profi objektívet meg lehet kapni használtan (17-35/3.5 G, 70-200/2.8 APO G SSM, 300/2.8 SSM, 600/4 APO HS G, 85/1.4 G, 200/4 macro G stb.).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#52) pacorro


pacorro
aktív tag

A pletykák szerint szeptember 4-én jelenti be a Sony az új Alpha vázat. Nagyjából a most bejelentett Nikon d300-ra fog hasonlítani, de, ha minden igaz, előbb kerül a boltokba.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#53) werttzui


werttzui
őstag

Na csak neeeem :Y [link]

PENTAX

(#54) pacorro válasza werttzui (#53) üzenetére


pacorro
aktív tag

De igen. :)
Augusztus legvégén végül eltolták a bejelentést hatodikára.
Első blikkre nem rossz váz, mert elég ''hétdés'', de majd meglátjuk a képeket.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#55) Allien válasza werttzui (#53) üzenetére


Allien
veterán

SG-n is felreppent a hír. (legalább magyarul) :B
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#56) johnjohn válasza Allien (#55) üzenetére


johnjohn
addikt

És minden ezredik vásárló kap egy ilyen lányt ajándékba a gép mellé!

(#57) Dtomi válasza pacorro (#54) üzenetére


Dtomi
őstag

Az baj??? Ha kiadnák a 7D-t 7D mark II néven 8 megapixellel áttervezett AF-el hogy HSM et tudja több képpontos LCD vel elsőnek venném meg a gépet.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#58) Dtomi válasza johnjohn (#56) üzenetére


Dtomi
őstag

Jah rátenném a hátára a 80L-es hátizsákot benne az összes cuccommal és már jöhetne is utánam...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#59) pacorro válasza Dtomi (#57) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ki írta, hogy baj? Én biztos nem. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#60) Dare2Live válasza Dtomi (#57) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

eszurták 12mps lett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61) Dtomi


Dtomi
őstag

Már csak az lesz itt a kérdés amiről nem találtam semmit, mert vagy nagyon hallgatnak róla, vagy nem tudnak a létezéséről a fejlesztők, hogy lesz e végre ultrahangos élességállítás valaha ezzel a bajonettel vagy tökéletesen fölösleges kínlódás és pénzkidobás a sony hiperszuper átalakított keresztszálas AF-rendszere.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#62) csiga997 válasza Dtomi (#61) üzenetére


csiga997
őstag

[link]
Sony Alpha 700 - 70-300mm F4.5-5.6G SSM lens
Currently in development, a new G-Series telephoto zoom lens offers a 35mm equivalent focal range of 105–450mm. High-grade G-Series optics are complemented by an extremely quiet, responsive SSM (Super Sonic wave Motor) drive system for fast, accurate autofocus.

(#63) Dtomi válasza csiga997 (#62) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez az egy??? Egy szar fényerejű túristazoom??? Ez a sony ultrahangos adu ásza??? [kép] :DD
Majd talán akkor a sigma bár nekik + olyan mind1, hogy milyen motorral veszik tőlük.

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#64) csiga997 válasza Dtomi (#63) üzenetére


csiga997
őstag

Minden nagy út egy kis lépéssel kezdődik. ;)

(#65) pacorro válasza Dtomi (#63) üzenetére


pacorro
aktív tag

Egyrészt a fényerő és a képminőség között semmilyen összefüggés nincs, és 300-on nem olyan rossz az az 5.6. Másrészt az ultrahangos élességállítás is használható dolog. Meglátjuk majd, hogy milyen lesz, ha megkapta a G betűt, akkor rossz objektív nem lehet. És éppen a kis fényerő miatt lehet kis tömegű, ami sokszor jól jön. Szvsz lesz neki piaca.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#66) johnjohn válasza Dtomi (#63) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért Te egy kissé fanatikus Canon-hívő vagy.!Nem mindenkinek a csónakban- hasalás a fotózás, földhöz ragadtabb emberek kirándulnak, meg nyaralnak a családjukkal, és közben néha próbálnak fotózni. :R

(#67) Dtomi válasza johnjohn (#66) üzenetére


Dtomi
őstag

Minolta D7Dvel kezdtem. Nagy csalódás volt, úgy hogy a kezemben sem volt a gép csak egy percig a legnagyobb hátránya volt volt a legnagyobb szerencsém. Most hétvégén a csónakban a werk képek között láthatod milyen gép van az enyém mellett egy D7D itt történt a másik óriási csalódás a minoltában, ami a sonyban a mai napig benne van ótvar szar az AF-a és nem tud ultrahangos obikat kezelni, ja hogy mert még nincs is hozzá??
És életem folyamán fotóztam nikon D80-al D50-el és D70el is nem mondanám magam minimálisan se canon fanatistának.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#68) pacorro válasza Dtomi (#67) üzenetére


pacorro
aktív tag

és nem tud ultrahangos obikat kezelni

Hogyne tudná, csak nem az idegen gyártók ultrahangos megoldásait. SSM volt már a Minolta objektívekben is, most van az új Sonykban is.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#69) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Gondolom már mindenki látta, de ha mégsem:
Alpha A700 hőseposz magyarul:
[link]

(#70) johnjohn válasza Dtomi (#67) üzenetére


johnjohn
addikt

Bocs,ha nyers voltam, de van akinek a '' Turistazoom''is elég. Kevesen engedhetik meg maguknak a drága kiegészítőket, ha már végre meg tudják venni a DSLR gépüket.

(#71) Dare2Live válasza Szten Márs (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ittmeg angolul:
[link]

de van d300 preview is mint dpn

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#72) werttzui válasza Dare2Live (#71) üzenetére


werttzui
őstag

''de van d300 preview is mint dpn'' Na én már a kép,-zaj tesztet várom ez lenne a lényeg lesz-e egyáltalán?

PENTAX

(#73) pacorro válasza johnjohn (#70) üzenetére


pacorro
aktív tag

Drága lesz az is...
Az viszont biztos, hogy a képminőségével nem lesz semmi probléma. És várhatóan még így is sokkal olcsóbb lesz a 70-200-asnál, meg persze könnyebb is.
(Ha majd kiderül, hogy milyen lesz, és tetszik, akkor el tudom képzelni, hogy veszek majd egyet - ez persze az áron is fog múlni.)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#74) pitman válasza Szten Márs (#69) üzenetére


pitman
őstag

A tesztképek nem tűnnek egy kicsit túlszűrtnek (a gyáriak is)?

(#75) johnjohn válasza pitman (#74) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem egyszerűen homályosak, persze kérdés, hogy aki fotózta nem fókuszált-e mellé.Nem hiszem,hogy a sony kiadna a kezéből egy ilyen gány képeket készítő gépet.

(#76) pitman válasza johnjohn (#75) üzenetére


pitman
őstag

Nekem olyannak tűnnek, mintha vízfestékkel festették volna. A képeken lehet, látni, hogy hova lett fókuszálva, mégis olyan érdekes a hatásuk.

(#77) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

várjuk meg a final képeket.
vagyha nem akkor legalább vmi 0efektes raw->jpgt lássunk


béta firmel mitse mond a jpg képek minősége

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) werttzui válasza Dare2Live (#77) üzenetére


werttzui
őstag

Dehogynem mert ha már így is tű éles volna.... :)

PENTAX

(#79) pitman válasza Dare2Live (#77) üzenetére


pitman
őstag

Ebben van igazság, csak más források esetén is hasonló a jelenség. Nem valószínű, hogy ez változni fog.
De legyen igazad, hogy ettől csak jobb lehet.

(#80) Dare2Live válasza pitman (#79) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyre jobban az a gyakorlat mindenhol, hogy megcsinálják a vasat aztán a firmel kihozzák belölle a legtöbbet. Lehet már ez a max amit az A700 tudni fog de lehet csak fullbétás készülékeket ''osztogattak'' amikben a raw->jpg feldolgozás még otvar vagy pl nem idomul eléggé az uj ccd sajátosságaihoz vagy nemvolt még benne jpg finomhangolás és mindent basicben ment.

Nem véletlen van az, hogy korrekt helyeken csak a képek nélküli ''pre'' test van fent a teljes teszt meg majd végsö firmel vagy akár egy totál uj géppel lesz befejezve vag odairják lo nagy betükke, hogy BETA firmware (vagy a legjobb ha 0efektes raw->jpgt látunk.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#81) Allien válasza pitman (#76) üzenetére


Allien
veterán

Én csak az első 4 képet néztem meg. No, ilyen sz*rt csinál az enyém is! :W Csak sokkal olcsóbban, és csak 4 MP-ben. :DDD A helyzet az, hogy pl azt ''jelzi'', hogy befogta a fókusz pontot (ami ki van jelölve), de a valóságban nem biztos! Volt, hogy több képet készitettem így (pl képsorozatot lőttem), és csak az egyiken vettem észre, hogy igaziból nem találta el az AF, és a távoli téma helyett (mondjuk ahelyett, hogy végtelenre rakja), esettleg a pár méterre lévő bokor lesz éles (ami persze a képen nem látszik, mert az nem került bele, csak a sorozatom mondjuk 3. képén látható). Lehet, hogy ez márkahű dolog. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#82) pacorro


pacorro
aktív tag

Még nagyon bétás képek ezek, a Sony meg is kérte a tesztelőket, hogy ne nagyon publikájanak képeket, amíg ki nem jön a rendes gép.
Az eddigi képek tényleg nagyon szarok (egy-két kivétellel).

[Szerkesztve]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#83) pitman válasza Dare2Live (#80) üzenetére


pitman
őstag

De ha tényleg az a helyzet, hogy még szoftverben nem nőtt fel a gép arra a szintre, amit szeretnének, miért engedik, hogy publikálják a képeket?
Véleményem szerint kicsit agresszív a zajszűrése a gépnek, ennek ellenére felfedezhető a homogén felületeken a zaj, amit megpróbált eltüntetni. Reméljük, hogy tényleg sikerül faragni valamit rajta.

(#84) johnjohn


johnjohn
addikt

Itt is láthatók tesztképek,[link] talán valamivel jobbak

(#85) werttzui


werttzui
őstag

Minek adnak ki gépet egyáltalán amíg nem működik úgy ahogy az kell ?Béta meg firmware ez nevetséges :)

PENTAX

(#86) csiga997 válasza werttzui (#85) üzenetére


csiga997
őstag

Nem is adta ki senki. Bemutatták. Ez egy másik szó és mást is jelent. ;)

(#87) werttzui válasza csiga997 (#86) üzenetére


werttzui
őstag

Akkor minek mutatnak be gépet amíg nem működik ? :) Ja és tudom mi mit jelent :P

PENTAX

(#88) csiga997 válasza werttzui (#87) üzenetére


csiga997
őstag

Működik az. Megnyomod a gombot kattan, csattan, csitt-csatt. Viszont, még nincs befejezve. Félkész. Prototípus. Érted. ;)

(#89) Dare2Live válasza werttzui (#87) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én a filmbemutatokra vagyok ideges. Minek mutatják be őket hamég nincs készen? Hogy csorogjon a nyálam? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#90) csiga997 válasza Dare2Live (#89) üzenetére


csiga997
őstag

Igen. Azért.

(#91) werttzui válasza Dare2Live (#89) üzenetére


werttzui
őstag

Ja és nem azt kapod amit vártál :DDD

PENTAX

(#92) werttzui válasza csiga997 (#88) üzenetére


werttzui
őstag

Értem de egy félkész valamit fölösleges mutogatni ráadásul olyan nagy változást már nem is tudnak csinálni mert az újratervezés baromi sokáig tart .

PENTAX

(#93) Dare2Live válasza werttzui (#91) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát ezért mondom, hogy várjuk már meg a final gépes teszteket.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#94) Dare2Live válasza werttzui (#92) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mégegyszer: Azért mutogatják, hogy csorogjon a nyálad. + firm lényege, hogy 1ho alatt radikálisan javulhat a képminőség: Van idő ujratervezni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#95) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nekem most esik le, hogy az Alpha 700 tetején nincs státusz LCD :Y

(#96) pacorro válasza Szten Márs (#95) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ez azért annyira nem meglepő az eddigi Minolta/Sony digitális vázak ismeretében. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#97) Szten Márs válasza pacorro (#96) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az lehet hogy nem, de az, hogy csak most vettem észre, na azon meglepődtem :DDD

(#98) pacorro válasza Szten Márs (#97) üzenetére


pacorro
aktív tag

Biztos elvonta a figyelmedet a nagy narancssárga alfa betű. :D

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#99) Extremdigita


Extremdigita
tag

Anyagi okokból megvállnék az alábbi digitális tükörreflexes szettől:
Konica Minolta Dynax 7D váz ( ÚJ ZÁRSZERKEZETTEL) és vonalhálós mattüveggel és minden kiegészítőjvel, szép állapotban +18-70 es KIT optika
hoya 55mm cirkuláris polárszűrővel+ hoya 55mm ND 8x HMC-s szürkeszűrővel, egy M42 AF átalakítóval egyetemben, valamint egy
Sigma minolta 70-300 APO macros optika 0 kilométeresen!A teljes szett ára 205.000 FT, külön a 70-300 as optika 45.000 FT alku nélkül!
Érdeklődni a 06-30-254-3537 es számon lehet, vagy az acid1345@freemail.hu címen!

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#100) johnjohn


johnjohn
addikt

Íme a teljes teszt.Nem is olyan rossz,sőt!A 700

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.