Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Szten Márs válasza Adrian Mole (#500) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jó kis összefoglaló lett, írtam is oda :K

(#502) TOM....... válasza Adrian Mole (#500) üzenetére


TOM.......
tag

Hát elolvasva minitesztet kár volt lecserélned:) mindenben rosszabb!! Én a kitobit egyébként 1 hónapig tűrtem meg magam mellett:) borzalom!

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#503) rumos14 válasza TOM....... (#502) üzenetére


rumos14
nagyúr

most mit használsz helyette? persze biztos leírtad, csakhát... :B

(#504) rosta11 válasza Adrian Mole (#500) üzenetére


rosta11
tag

Írod, hogy meg vagy elégedve az A300-hoz adott RAW konverterrel. Nekem is tetszik és ha fordíthatnék, meg vághatnék vele, akkor szinte minden fontosat tudna az én szintemen. (No remélem nem tud fokokban forgatni, kijelölni, meg vágni, mert blama lenne). Ugyanakkor olvasom a tudoroktól, hogy a gyári konverterek milyen nagyon gyengék, és helyettük be kell szerezni valami profi konvertereket.

Szóval nekem ez a konverter is nagyon tetszik. Dehát akkor milyen az a nagyon profi konverter, ha annyira dicsérik?

(#505) philoxenia válasza rosta11 (#504) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rawtherapee tudja mindezeket, magyar és ingyenes is.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#506) rosta11


rosta11
tag

Ez tényleg nagyon jónak látszik első ránézésre.

Mivel kb 5 éves celeronom van, így az SSE nélküli változatot töltöttem le, gondolom ez így jó. A lenguage update-nek a windows pack-ját letöltöttem, installáltam, de csak annyit változtatott a nyelven, hogy az elején kijön egy ablak Horváth Gábor nevével, és eltűnik. Nem látok sehol sem átállítható nyelv ikont. Hogyan lehet magyarítani ezt a nagyon jónak tűnő kis progit?

(#507) rosta11 válasza rosta11 (#506) üzenetére


rosta11
tag

A nyelvet már megtaláltam, már csak be kellene tudnia töltenie a raw képeimet, amelyek alul sorakoznak. Szerinte betöltette, szerintem meg nem. Jól elvagyunk egymással...

Köszönöm mindenesetre! :)

(#508) rosta11 válasza rosta11 (#507) üzenetére


rosta11
tag

A könyvtárat beolvassa, de sajna a Sony raw-ját nem tudja megemészteni. A Bayer interpoláció minden variációját kipróbáltam, de csak színzaj jön be képnek, piros-fehér, máshol meg kék-fehér, de normális kép nem.

Érdekes, hogy néhány exif adatot beolvas, de különben nem jó a sonyra. Mondjuk a számítógépem is gyengécske hozzá, 2,4-es cerkánál nagyobb kell azt már látom. Sajnálom, mert felépítésileg elég jó kis programnak látszik, amihez már nem is kell photoshop.

(#509) Adrian Mole válasza TOM....... (#502) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nos, ez elég sommás megállapítás. Szerintem megérte lecserélnem, különben vehettem volna egy scannert, és sok pénzért hívathatnám elő a filmeket. ;)
A minitesztben leírtam az összehasonlítást a régi analóggal. Lehet, hogy oda kellett volna írnom erősebben, hogy a régi analóg tkp highend gép volt, az A300 pedig belépő. Az összehasonlítást tehettem volna a telefonomban található fényképezővel is. Akkor nyilván több pozitívumot tudtam volna írni. De inkább hasonlítom össze az ugyanarra kitalált (minőségi fotók) gépeimet, mint DSLR-t egy digitális camera obscura-val.
Tudom, hogy egy fair összehasonlítás az A900-assal lenne, majd erre is lesz mód talán egyszer. Egyelőre ez van. :)

42

(#510) Adrian Mole válasza rosta11 (#504) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Tud fordítani, igaz, 90 fokonként. Trimmelni is tud, azt jelölsz ki (téglalap alakban), amit tetszik, lehet vágni.

42

(#511) rumos14


rumos14
nagyúr

nem mintha bárki kérdezte volna, de azért leírom, hogy nagyon érdemes volt megvenni az 50/1.7-es Minolta obit. abszolút rászolgál a ragadványnevére (portréobi), és fényerejének köszönhetően szobában is tudok vaku nélkül kellemes képeket csinálni.

(#512) Adrian Mole válasza rumos14 (#511) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Azt mondják az okosok, hogy Sonyra érdemes nagy fényerejű obit használni (a szokásos előnyökön túl), mert megtáltosodik az AF. :)

42

(#513) rumos14 válasza Adrian Mole (#512) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát tény hogy k. gyors vele az AF, 1-2 tized mp, de a másik obimnál sem mondanám lassúnak.

(#514) PhilBrick válasza Adrian Mole (#512) üzenetére


PhilBrick
őstag

Minden AF jobban működik fényerős obival. Amit te hallhattál, a középső keresztérzékelős AF szenzor az A700-ban. Ez csak 2.8 vagy jobb fényerőnél működik.

(#515) Szten Márs válasza PhilBrick (#514) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pontosítva: csak akkor működik megnövelt érzékenységgel.

(#516) Adrian Mole válasza PhilBrick (#514) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Így van, de a keresztszenzor minden Alpha-ban (legalábbis A200-tól) megvan.

42

(#517) TOM....... válasza rumos14 (#503) üzenetére


TOM.......
tag

sigma 17-35 EX és minolta 35-70 f4

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#518) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
pár honapja vettem egy sony a200at. Több kérdésem is van. Elérhető e hozzá firmware update? Szeretnék venne egy teleobit. Valami olcsobbra gondoltam, milyet javasoltok? ha van valakinek elado használt obi,az is érdekelne.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#519) rumos14 válasza madmike (#518) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem nincs update.
telét, ha izmos vagy, vegyél egy használt beercan-t (70-210/F4), 40k körül szokott lenni.

amúgy tegnap a westend MM-ban megint láttam 80k-ért az A200+Sigma18-50 összeállítást.

(#520) madmike válasza rumos14 (#519) üzenetére


madmike
őstag

én még 105k-ért vettem.
nézelödtem vaterán,van pár jonak tünö obi

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#521) rumos14 válasza madmike (#520) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézelődj az index Minolta AF adok-veszek topikjában is. én ott tlaáltam két obit igen jó áron.

(#522) madmike válasza rumos14 (#521) üzenetére


madmike
őstag

köszi,megnézem

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#523) TOM.......


TOM.......
tag

Hali!

Van egy minolta 35-70 F4 em és a bajonetten levő érintkező szalag kábel el van szakadva!
De ettől független tökéletesen állít élességet és rekeszel!
Ennek az érintkezőnek akkor mi a szerepe?

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#524) levy1983


levy1983
aktív tag

Sziasztok!

Ha érdekel valakit Tamron 200-400mm F5.6 vagy Minolta 100-200mm F4.5 (Small Beercan), akkor az dobjon egy privit.

Levi

[ Szerkesztve ]

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#525) thyeby válasza rumos14 (#511) üzenetére


thyeby
őstag

Mennyiért jutottál hozzá?

Több fa van, mint asztalos!

(#526) rumos14 válasza thyeby (#525) üzenetére


rumos14
nagyúr

22k, használtan persze, de teljesen jó állapotban. vaterán láttam mostanában 30k-ért, sztem az több mint a piaci ár. 25k-ig jó vétel.

(#527) thyeby válasza rumos14 (#526) üzenetére


thyeby
őstag

Tovább kérdeznék, ha nem zavarok vele ebben a topic-ban.
Ez az a nagyonműanyag objektív, ami műnapellenzős, de nagyon éles képet gyárt?

Több fa van, mint asztalos!

(#528) rumos14 válasza thyeby (#527) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem zavarsz, miért zavarnál?
nem, ez egy nagy fényerejű fix obi. kevés fény mellett is tudsz vaku nélkül lőni, relatíve alacsony iso mellett.
persze azt tudni kell, hogy alacsony F értékek (tehát tág rekesz) mellett az élesség általában gyrngébb, mint szűkebb rekesz esetén. ez az obi is lényegesen élesebb képeket készít F6,3-nál mint F1,7-nél. viszont megvan a lehetőség a tág rekeszre, ez a lényeg.
elég jó az anyagminősége az obinak, persze műanyag, de sztem egyáltalán nem igénytelen. a műnapellenző részt nem értem teljesen ;)

(#529) Szten Márs válasza rumos14 (#528) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem olyasmire gondolt, hogy a frontlencse nagyon mélyen ül, olyannyira, hogy a köré lógó objektívváz kvázi napellenzőként viselkedik. Vannak ilyen objektívek, főleg a régiek közül.

(#530) rumos14 válasza Szten Márs (#529) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez így van, de azért érdekes volt a megfogalmazás. gratula, hogy megfejtetted ;)
nem egy szar obi ez, anyaghasználatra sem.

(#531) thyeby válasza rumos14 (#530) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm a választ! A zavarkodást azért kérdeztem, mert ez nem az objektív topic. Műnapellenző eltalálva.
Azért érdekel nagyon ez az obi, mert éppen erre a célra használnám legtöbbet a gépemet. Most vettem, és még csak ismerkedünk egymással. A gyerek 3 hónapos, és nem akarom pofánlőni a vakuval.
Ugye ez az alpha 200-al kompatibilis? Mennyi az új ára vajon? Ha használtat veszek, mit nézzek, h ne legyek átejtve?
Megtennéd nekem azt a szívességet, h felteszel egy képet az obiról, esetleg elküldöd ide: thyeby@freemail.hu ?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#532) fumirossi


fumirossi
csendes tag

Sziasztok!

Keresek Minolta AF 70-210 3.5-4.5 objektívet.

(#533) rumos14 válasza thyeby (#531) üzenetére


rumos14
nagyúr

A Sony/Minolta obikról rengeteg felhasználói véleményt olvashatsz itt: [link]
a szóban forgó obi: [link]
A200-on megy természetesen. újonnan úgy 5 éve lehetett talán legutoljára venni, a Minolta már kiszállt ebből a biznicből. hasztnálttól sem kell félni, de nem értek annyira hozzá, hogy megmondjam, mire kell figyelni. az index minolta/af adok veszek topikjában többnyire profik vannak, nem átverős népség.

(#534) TOM.......


TOM.......
tag

Sziasztok!!

Az objektív fordítós makrófotózás hogy működik? Leginkább az érdekel milyen tulajdonságú obi kell hozzá amit meg kell fordítani!

előre is köszi

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#535) thyeby válasza rumos14 (#533) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm a választ. Jól megmustrálgattam, és eldöntöttem, hogy szert teszek egy ilyenre. Pillanatnyilag nem találok sehol eladó darabot, de lehet, h nem is jó helyen keresgélek. Ha valahol rábukkannál egy korrektnek tűnő példányra, megkérhetnélek, hogy értesíts róla? thyeby@freemail.hu

Több fa van, mint asztalos!

(#536) rumos14 válasza thyeby (#535) üzenetére


rumos14
nagyúr

szia, már megírtam neked ( ;) ) hogy az Index fórumán a Minolta AF adok-veszek topikban nézelődj, a napokban láttam ilyen obit pont. 25k-nál ne adj érte többet.

(#537) TOM....... válasza thyeby (#535) üzenetére


TOM.......
tag

Műanyag RS verziót ne vegyél!

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#538) rumos14 válasza TOM....... (#537) üzenetére


rumos14
nagyúr

a dyxum értékelése szerint nincs különbség optikailag a kettő között.
mondjuk nekem "eredeti" van a képek tanulsága szerin :)
sztem olyat vegyen amilyet kapni lehet...

(#539) geeri


geeri
csendes tag

Felmerült bennem a kérdés, hogy ha valaha vennék egy Sony tükrös gépet, akkor lehetséges-e, hogy régi, filmes minolta obival kompatibilis, illetve milyen minőségű kép lenne az eredménye?

http://www.flickr.com/photos/geeri93/

(#540) Szten Márs válasza geeri (#539) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehetséges, a képminőség pedig értelemszerűen erősen az objektívtől függ. A nagy látószögű filmre tervezett objektívek általában gyengébben teljesítenek digitális vázon.

(#541) geeri válasza Szten Márs (#540) üzenetére


geeri
csendes tag

Köszi a gyors választ!

http://www.flickr.com/photos/geeri93/

(#542) thyeby válasza TOM....... (#537) üzenetére


thyeby
őstag

Okosítsatok már ki: Mia az a műanyag RS verzió?
Nézegetem az obikat, de nem vettem észre, h 2féle 50/1,7-es is van. Amit láttam, az műanyag - de aki kipróbálta, dícséri. Az 1,4/50-es nem műanyag - de az ára is duplája az 1,7-nek.

Több fa van, mint asztalos!

(#543) thyeby válasza rumos14 (#536) üzenetére


thyeby
őstag

Azóta minden nap benézek az index fórum minolta topikjába, de hiánycikk. Vagy hárman is várakozunk rá. Felkínáltak egyet 28-ért. Próbáltam 3-at alkudni belőle, de az a válasz jött, h pillanatnyilag nincs olcsóbb a piacon, ezért marad az ára 28. Lehet, h meg kellett volna vennem, mert úgy érzem, karácsonyig már nem lesz ilyen üvegem.
Nem tennél fel egy képet, amit ezzel a fix 50-essel rajzoltattál? Esetleg mailben - ha itt zavaró.

Több fa van, mint asztalos!

(#544) rumos14 válasza thyeby (#542) üzenetére


rumos14
nagyúr

az RS az újabb gyártású sorozat. ez első változat gyártását abbahagyták mittomén 10-15 éve, az RS-t gyártották még utána 5 évig. ezek nem pontos számok természetesen.
nekem az 1.7-esem az első szériából való a dyxum.com képei alapján de sztem tök mindegy, nem ez számít, hanem az obi állapota, mivel ugyebár használtan fogod venni.
a 24-85-ösöm viszont RS, de nem sírok emiatt...

(#545) rumos14 válasza thyeby (#543) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja még annyi, hogy az 1.4-es csillagászati ára sztem nem éri meg, az 1.7-eshez képest.
gondolom beltéri, portré jellegű fotó érdekelne? csak arra használom, egyszer csináltam csak egy obiösszehasonlítást a szabadban, nos talán az 1.7-es lett a legjobb, F8-on számomra tökéletes.

(#546) freeapro válasza rumos14 (#545) üzenetére


freeapro
senior tag

de nagyonis megeri
az 50/1.7 egy jo kozepes objektiv (bar aki kitobjektivhez szokott annak az alla le fog esni tole) nehany rossz tulajdonsaggal. Pl az ellenfenyt nem szereti. 20.000-ert kihagyhatatlan szvsz.
Az 50/1.4 viszont az egyik legjobb objektiv. Teljesen professzionalis lencse. Semmilyen mas profi objektivet nem kapsz meg 40.000-ert. En inkabb ezt valasztanam.

(#547) freeapro válasza thyeby (#543) üzenetére


freeapro
senior tag

az ebay-en millio ilyen objektiv van, miert nem ott probalod?

(#548) rumos14 válasza freeapro (#546) üzenetére


rumos14
nagyúr

hol kapni 40k-ért olyan 1.4-est? mert ahogy a kolléga írja, jelenleg a 1.7-est is 28k-ért adják.

(#549) thyeby válasza freeapro (#546) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem elnézted az árát. 40 biztosan az induló licit volt...

Több fa van, mint asztalos!

(#550) freeapro


freeapro
senior tag

50/1,7-et 20-ert vettem es adtam is
50/1,4-et ennyiert vettem par eve (mar elcsereltem)
50/2,8 macro-t kb 60-ert vettem
a sony (es a sonyt vevo sznobok hada) megnyomta kisse az arakat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.