Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) mazsi70 válasza ccs2929 (#3000) üzenetére


mazsi70
senior tag

Videózásra HX9V-t használok .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3002) Fujis2950 válasza ccs2929 (#3000) üzenetére


Fujis2950
tag

http://www.fototv.hu/irasok/918/sony-alpha-slt-a58
kitobival kb 120 most. nekem nagyon bejön "kezdő "( tanuló) gépnek...

(#3003) ccs2929 válasza mazsi70 (#3001) üzenetére


ccs2929
senior tag

Egyik barátomnak van ilyen gépe, és az is k...a jó videót csinál. :K

Fujis2950 Kezdő, tanuló gépnek.... :D .szvsz. a mai új gépek már nem is igazán jók kezdő tanuló gépnek, mert tele vannak mindenféle "segédprogrammal", szinte egy belső Photoshop van bennük, tanulni a legjobb egy régi dslr, amin nincs élőkép, meg ilyen olyan ínyencségek, azzal jobban meg lehet tanulni a fotózást.....
DE kanyarodjunk vissza, szvsz. ennyit megér ez a gép bőven, én is ennyiért vettem a MediaMarktban, én személy szerint szeretem nagyon :K ,de elfogult vagyok kicsit a Sonyval :B

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3004) mazsi70 válasza ccs2929 (#3003) üzenetére


mazsi70
senior tag

Például a Sonyk EVF-el rendelkeznek .Tehát látod a keresőbe ,hogy egy adott beállítással milyen lesz az elkészülendő kép .Szerintem kezdőknek ez is egy jó segítség .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3005) Fujis2950 válasza ccs2929 (#3003) üzenetére


Fujis2950
tag

hát ha azt nézem, hogy videó készítésre is jó, meg dönthető a kijelző ( mondjuk nem ez a fő szempont, de néha jól jön, pl ha rendezvényen a tömeg felett kell fotózni) és ezért az árért ajándék. Remélem nyerek a hétvégén a lottón... :DD

(#3006) ccs2929 válasza mazsi70 (#3004) üzenetére


ccs2929
senior tag

Igen, pont emiatt mondom, hogy jobb a régin tanulni, mert ott nem látod előre milyen lesz az elkészült kép, tehát el kell gondolkodnod, hogy pl. az adott rekesz mellett, milyen záridővel lesz jól exponált képed :K /most magamból indultam ki, valószínű, hogy lusta lettem volna az alapoknak utánanézni, ha egyből látom milyen lesz a kép/A másik oldalról meg igazad van, hogy baromira megkönnyíti a lelkes kezdő dolgát, a sok extra, főleg azoknak előny, akiket nem izgat igazán, hogy mitől lesz olyan az elkészült kép amilyen, csak legyen jó :K Meg persze az sem mindegy, hogy valakit érdekel-e a fényképezés, vagy csak szebb, jobb minőségű képeket akar készíteni, mint adott esetben egy kompakttal tudna, és a lelkesedése sem fog olyan hamar lelombozódnia kezdőknek.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3007) mazsi70 válasza ccs2929 (#3006) üzenetére


mazsi70
senior tag

:K

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3008) Fujis2950 válasza ccs2929 (#3006) üzenetére


Fujis2950
tag

Igen, pont emiatt mondom, hogy jobb a régin tanulni, mert ott nem látod előre milyen lesz az elkészült kép, tehát el kell gondolkodnod, hogy pl. az adott rekesz mellett, milyen záridővel lesz jól exponált képed :K /most magamból indultam ki, valószínű, hogy lusta lettem volna az alapoknak utánanézni, ha egyből látom milyen lesz a kép/A másik oldalról meg igazad van, hogy baromira megkönnyíti a lelkes kezdő dolgát, a sok extra, főleg azoknak előny, akiket nem izgat igazán, hogy mitől lesz olyan az elkészült kép amilyen, csak legyen jó :K Meg persze az sem mindegy, hogy valakit érdekel-e a fényképezés, vagy csak szebb, jobb minőségű képeket akar készíteni, mint adott esetben egy kompakttal tudna, és a lelkesedése sem fog olyan hamar lelombozódnia kezdőknek.
is-is egyetértek abban, hogy igenis jó utána nézni, megtanulni, hogy milyen záridő rekeszérték mellett kapok jobb képet. De néha jók az élőre beépített extra, ha jó képet szeretnék, de nincs idő a beállítással "vacakolni", a pillanat megismételhetetlen volta miatt ( pl szalagavatón egy mozdulat, vagy valami ilyesmire gondolok) illetve, a viszonylag nagy "sorozatlövő" képesség is sokat érhet, bizonyos helyzetekben.

(#3009) ccs2929 válasza Fujis2950 (#3008) üzenetére


ccs2929
senior tag

Persze, ezért is írtam, hogy összességében van előnye is, meg /ilyen szempontból/ hátránya is a dolognak. Amúgy a régi gépen is volt automata mód, csak élőkép nem, mert ennél konkrétan pl. M módban ahogy állítom a záridőt, vagy a rekeszt, úgy látom az élőképen, hogy alexpós- jól exponált -túlexponált lesz-e a kép, na ilyen nincs a régi LV nélküli gépeken, egyébként azzal is ugyanúgy el lehet kapni a pillanatot :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3010) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Sony dslr-hez utángyártott akksit merre tudok olcsón vásárolni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3011) mazsi70 válasza Immy (#3010) üzenetére


mazsi70
senior tag

Típus ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3012) Immy válasza mazsi70 (#3011) üzenetére


Immy
őstag

A300, meg van egy kompakt is: WX80

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3013) mazsi70 válasza Immy (#3012) üzenetére


mazsi70
senior tag

A300

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3014) Immy válasza mazsi70 (#3013) üzenetére


Immy
őstag

:R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3015) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
most fizetéskor szeretnék SONY a58 venni :)
tesztképek és videok alapján + itteni hozzászolások alapján döntöttem ez mellet.

alábbi kérdéseim volnának:
álványok/tripodok azok mind jok erre a sony fényképezögépre ?
ezt a tripodot néztem ki 3000ft

plusz szeretnék olcsón objektívet hozzá amivel jó messzire is képes vagyok zoomolni
mivel én is 1 átlagos keresetű emberke vagyok igy nagyon olcsó megoldást szeretnék
ha esetleg tud valaki valamit elöre is köszönöm :)

ugyan igy macro lencsét ha esetleg tud valaki azt megköszönném
macro esetén ez szerintetek jo választás lenne ? ( tartalmaz wide angel lencsét is amivel nagyobb térbe lehet fotozni/videozni)
[link]

L26bKz

(#3016) ccs2929 válasza Ipadipad (#3015) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Az állvány az tökéletesen kompatibilis vele, ezek elvben szabványok, tehát szinte mindegy melyiket veszed, persze itt is van minőségben különbség bőven.
Egy alap tele objektívet is kapsz, használtan olcsón, itt találsz is pár 70-300-at elérhető áron.
Makróra, javaslom, ha te sem tudsz velem egyetemben min. 50e ft-ot költeni használt af-es makró obira, akkor veszel egy m42-es adaptert, meg egy m42-es obit, pl. egy 3-4000 ft-os Heliost, + m42-es közgyűrűsort, és meg van oldva a makrózásod, igaz nem olyan kényelmes, mint, ha lenne egy gyári malró obid, de kezdeetnek bőven megfelel. Én ezekből az utolsó 4-5 képet is így készítettem, még a régi gépemmel, a többit a tele obimmal, mert a telékben is szokott lenni makró átkapcsoló, igaz ott csak 1:2 a leképzés.
A konverterről nincs infóm, de, ha lesz vele tapasztalatod, akkor nem bánom, ha megosztod velünk :)

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3017) Ipadipad válasza ccs2929 (#3016) üzenetére


Ipadipad
tag

ha bemegyek 1 fényképezős boltba akkor ott találhatok ilyen m42-es objektívet ?

amugy le a kalappal jok a képeid :) 18-55mm objektivvel ha megkérhetlek tudsz csinálni 1-2 perces videót hogy milyen messzire képes zoomolni és mennyire éles ugy a kép .

azt esetleg elárulod nekem hogy 1 feltöltéssel kb meddig birja a készülék ? ( csak fotozás)
plusz (csak videozás)

meg még azt szeretném megtudni hogy egy 10perces 720p-s videó kb hány mb-ot foglal ?

plusz még azt szeretném megtudni hogy ha objektív nincs rajta a fényképezőgépen akkor ugy be szabad kapcsolni ? vagy tilos ?
objektív cserénél kikel kapcsolni a gépet ? vagy bekapcsolt állapotban is lehet cserélni(szoval nem lesz semmi baja )

L26bKz

(#3018) ccs2929 válasza Ipadipad (#3017) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szerintem nem igen fogsz tudni kipróbálni boltban m42-es obikat, esetleg a speckó fotósboltokban, ahol foglalkoznak használt cuccokkal is, bár az nem biztos, hogy éppen van náluk m42-es adapter is,de pl. egy Media Marktban esélytelen. :N Használt manuális 20-30, esetleg több éves obikról van szó :)

Ha lesz időm, akkor csinálok publikus videót is a kitobival. Fényképezésnél simán reális a 6-700 kép egy akksival, de ez függ attól is, hogy a nézőkét használod, vagy a hátsó kijelzőt. Csak videóról nem tudok nyilatkozni, mert nem nagyon szoktam videózni, főleg nem annyit, hogy egy akksit lezabáljon, úgy, hogy közben nem is fotózok. Ha jól tudom, akkor egyfolytában max. 30 perces videót tud rögzíteni tárhelytől függetlenül.
720p-ben nem rögzít :N A következő formátumokban lehet vele videózni:
"Movie recording mode - AVCHD 1920 x 1080 (50i 24 Mbps, 50i 17 Mbps, 25p 24 Mbps, 25p 17 Mbps)
Movie recording mode - MP4 1440 x 1080(Approx.25fps, 12Mbps(Average bit-rate)"
Ha emlékeim nem csalnak, akkor, egy 2-2,5 perces videót csináltam a legmagasabb felbontásban/minőségben, az olyan 260 mb volt :F.
Obi nélkül is be szabad kapcsolni, csak akkor nyilván jobban porosodik, bár a szenzorra nem nagyon jut talán úgy sem, de azért ne egy homokviharban akarj objektívet cserélni :DDD Én szoktam bekapcsolt állapotban is cserélni az obit, nem igazán okoz gondot, de nyilván kikapcsolt állapotban a legtisztább. Mondjuk, nekem általában egy manuál van felgyógyulva rá, és azt nem nagyon cserélgetem. A kitobim kb fél órát volt fent összesen mióta megvan a gép :))

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3019) tailor válasza Ipadipad (#3015) üzenetére


tailor
őstag

Szia.

Nos, én is adnék egy-két tanácsot, ha nem veszed zokon.
Az A58 nagyon jó választás kezdő gépnek, mindent tud, amire szükséged lehet - sőt, olyat is, amire (még) nem :)

Viszont.

A linkelt állvány az a fajta, amit az első használat után fogsz, és kihajítasz a szemétbe, mert másra nem jó. Könnyű, ezáltal pont amire szolgálna (stabilitást adni), arra nem jó. Ráteszed a gépet, és ha lesz teleobjektíved, csak azt fogod látni a keresőben, hogy a váz az elengedés után is 4-5 mp-ig rezeg, Alig érsz hozzá a géphez, és ismét rezeg. Mondanom sem kell, hogy így milyen képekre számíthatsz... Azontúl mekkora obit akarsz rátenni? Mert nem mindegy, hogy az állványnak mekkora súlyt kell elbírnia. Felejtsd el ezt a kínai dzsunkát. Ráadásul a vázat rá kell "csavarni" minden egyes alkalommal, ami kegyetlenül bosszantó tud lenni, ha pl. hamar akarod feltenni / levenni az állványra / -ról. Azt ajánlanám neked, hogy döntsd el, szükséged van-e egyáltalán így, az elején állványra? Mert ha igen, akkor inkább ne vegyél teleobjektívet, de szánj rá 25-30 ezret egy normális darabra (kb. innen indulnak árban a használható darabok). Illetve nézz szét a használtpiacon: egy jó állvány használtan sem veszti el a funkcióját, de sokkal olcsóbb, mint az új, ráadásul lesz hozzá állványfejed is. Ajánlom a Giottos, Manfrotto, Velbon, Cullmann márkákat.

Messzire zúmoló objektív: a Sony gépek kompatibilisek a Minolta AF jelölésű objektívekkel, így használtan is nézelődhetsz: 75-300, 70-210, illetve a Sony 55-200-as obik is jók a gépedre. Sőt, ez utóbbi az árához képest igen jó.

Makró: Ahogy a kolléga is írta, makróhoz nem kell az autófókusz, így én is azt ajánlom, hogy vegyél egy Helios 58/2 M42 menetű objektívet 3-4 ezerért, egy M42-Sony A konvertert chip nélkül, és egy M42-es közgyűrű sort, és ezzel már lehet játszadozni.
Ezt a linkelt wide-angle meg makró konvertert felejtsd el. A kitobid eléggé szélesen "lát", hogy egy szobában is kényelmesen videózhass.

(#3020) Ipadipad válasza tailor (#3019) üzenetére


Ipadipad
tag

tippek tanácsok ötletek video tutorial bármi jöhet :)

legelső tükörreflexes gépem lesz életem során :) igy nagyon nem tudom még mi merre hány méter :) csak annyit mondtak hogy gatyámból minden fillért kifog szedni ha beleszeretek :D

mindig is ámultam bámultam az ilyen képeket mint pl >>>>ez<<<< lehet semmi érdekesség nincs benne de maga a részletesség/éleség ami megfogott és hát ilyen képeket nem nagyon tudtam késziteni sima 15-20.000ft digi géppel )

L26bKz

(#3021) tailor válasza Ipadipad (#3020) üzenetére


tailor
őstag

Na, ilyen képet az A58 + filléres Helios-szal simán fogsz tudni majd készíteni ;)
Mint kezdő tükrös-gép tulajdonosnak azt ajánlanám, hogy a fórumokon olvasott "okosságokkal" csak óvatosan - érdemes lenne beszerezned pár tematikus könyvet (pl. kezdetnek a Scott Kelby féle sorozat is jó), és abból megtanulni az alapokat, persze mellette gyakorlással.

Az meg, hogy megszereted a fotózást, még nem jelenti azt, hogy inged-gatyád rámegy. Rámehet, persze, de ésszel is lehet számodra megfelelő rendszert kiépíteni. Az első egy-két tükrös évedben pedig abszolút nem ajánlom, hogy nagy összegben "bevásárolj" - nagy lesz a kísértés, azt garantálom, de inkább a látásmódodon, technikádon fejlessz először, aztán az eszközparkon.

[ Szerkesztve ]

(#3022) freeapro válasza Ipadipad (#3020) üzenetére


freeapro
senior tag

Ilyenk képet bármilyen fix objektívvel csinálsz. A legolcsóbbam pl egy 50/1,7-el (~20eFt).

(#3023) freeapro válasza tailor (#3021) üzenetére


freeapro
senior tag

Ezzel nem értek egyet, rossz minőségű objektívekkel nagyot lehet csalódni. A miolta/sony vonalnak erőssége a jó és olcsó középkatergória. Keress régi AF-es mionlta objektíveket (24-85, 24-105, 70-210/4...)

(#3024) tailor válasza freeapro (#3022) üzenetére


tailor
őstag

Tedd hozzá, hogy a legolcsóbb autófókuszos megoldás ez.

#3023: Sajnos nem értem, hogy itt mivel nem értesz egyet... Azzal, hogy a Helios-szal nem lehet a fentebb linkelt képhez hasonlót készíteni? Mert nagyon is, sőt. Ár-érték arányban ez egy pöpec obi, és pont arra a legjobb, hogy az Ipadipad-hoz hasonló kezdők fillérekért megtapasztalhassák a "dof-élményt". Az SLT vázakkal az élőképbe való belenagyítással már a fókuszálás sem gond.
Vagy esetleg azzal nem értesz egyet, hogy ne vásároljon össze mindent rögtön az elején? "Rossz minőségű objektívekkel nagyot lehet csalódni" - és éppen ezért először érdemes a technikai tudást és a látásmódot fejleszteni, hogy tudja az ember fia, milyen objektívre van szüksége, és melyiknek mi a jellemzője. Én is átmentem ám ezen a folyamaton, és ismerem a tapasztalatlanságból, kísértésből eredő problémákat, azért tanácsoltam azt, amit.

A Minolta AF obik közt vannak jók és olcsók, ez kétségtelen. De a korábbi FF-es üvegek a maguk 24-28-as kezdő látószögükkel pont a kezdőknek nem valók, ugyanis rettenetesen fog nekik hiányozni az a 6-10 mm a nagylátó végről. Sőt, még én sem vettem volna magamnak ilyen obikat anno az SLT-re, mert engem baromira zavart volna, hogy ekv. 36 mm-el látószöggel "nyitok". Egy kisebb szobában a csoportkép készítése pl. alapból ki van lőve, úgyhogy én semmiképp nem ajánlanám ezeket a FF zoom obikat ekkora szenzorra. A 18-55 II kitobi tökéletesen kiszolgálja képminőségben az emberek 80%-át, ha nem többet. Ha meg igénye van jobbra, mert kitapasztalta, akkor vannak erre más (drágább, persze, de APS-C szenzorra való ) lehetőségei.

[ Szerkesztve ]

(#3025) tailor válasza tailor (#3024) üzenetére


tailor
őstag

Na, most, hogy lejárt a szerkesztési idő, látom, hogy frankón látószögeket írtam gyújtótávolság helyett - remélem azért így is érthető a mondanivalóm.

(#3026) Ipadipad


Ipadipad
tag

szép jo estét ujra itt :)
esetleg abban kérhetnék még segitséget hogy milyen memoria kártyát érdemes venni ?
microSD(class4) >>SD átalakitoval = jo ?
microSD(class10)>>SD átalakitoval = jo ?
sima SD(class4)=jó ?
vagy mindenképp legalább 30mb/s SD kártya kell ?

sima SD-böl 32GB néztem ki (durván 6.000ft) érdemes ezt venni ?

L26bKz

(#3027) ccs2929 válasza Ipadipad (#3026) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Én inkább sima sd kártyát javaslok, mint microt, viszont minimum class 10-es legyen, de minél nagyobb az írási sebessége, annál jobb, főleg, ha videózni is akarsz. Nem felejtettem el az ígért videót, csak nem volt még időm. :B

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3028) tailor válasza Ipadipad (#3026) üzenetére


tailor
őstag

Csak és kizárólag Class 10-est vegyél, és sima SD-t, ne átalakítósat. A 30 MB/s sebességű kártya már elég full HD videóhoz (a képen a 200x ennek felel meg).

[ Szerkesztve ]

(#3029) Ipadipad


Ipadipad
tag

köszönöm a gyors válaszokat :)
nos a jövendöbeli képekhez már sikerült 1-2 "model(ismeröst)(csajok)"-t is felkérnem
már csak a készülék kell és mehetnek a kattogtatások :)

olyan kérdésem volna hogy mozgo tárgyakat mennyire lehet ezzel jol fotozni ?
pl tegyük fel elfut elöttem 2 emberke , akkor le tudom ugy fotozni hogy jo legyen a minöség ? gondolom van erre is valami megoldás

amig még nincs meg a gép addig vettem telefonra "objectivet(lencsét)" :D

lencse

macro teszt kép

ccs2929:
várom várom :) csak el ne kapkod :)

L26bKz

(#3030) muci


muci
tag

Hali. Hol és hogyan lehet megtudni, hogy az A65-ös gép milyen sebességgel ir ? Köszi.

(#3031) tailor válasza muci (#3030) üzenetére


tailor
őstag

Nagyban függ attól is, hogy milyen kártyát használsz: link

[ Szerkesztve ]

(#3032) ccs2929 válasza Ipadipad (#3029) üzenetére


ccs2929
senior tag

Na készítettem végre két rövid kis videót :)) , ne várj profi videót, nem vagyok videós, meg nem is szeretek videózni.
Ez teljesen automata módban készült, 3,5-ös rekeszen, legalábbis míg 18mm-en volt az obi, mert az 55-ös végén már 5,6 rekesz a legtágabb. Nem valami tartalmas amúgy. Szerintem a minőségen sokat ront a dropbox, úgyhogy töltsd le, és nézd meg tv-n őket.Sőt, nálam böngészőben baromi szar..... a remegésért meg sorry :)

Ezt manuális módban készítettem, manuál fókusszal, rekeszelőválasztás módban. Itt jobban látszik az obi háttérmosása. Amikor "kattanást" hallasz, illetve villan egyet a kép, akkor szűkítek egyet a rekeszen, 3,5 - 13-ig, és vissza. Mindenesetre az kiderül a videóból, "hogy milyen messzire képes zoomolni" a 18-55-ös kit obi.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3033) Ipadipad válasza ccs2929 (#3032) üzenetére


Ipadipad
tag

Köszönöm szépen :) azt szeretném még megtudni hogy mikor várható új képek a fickr-n? :) plusz ha tegyük fel kimegyek egy focimecsre es ott szeretnék bizonyos pillanatokat elkapni
Pl egy becsuszást lefotozni
Az mennyire lesz éles? Vagy nagy az esélye hogy elmosódott lesz?

L26bKz

(#3034) tailor válasza Ipadipad (#3033) üzenetére


tailor
őstag

Ezek nem gép, hanem beállítás és tudásfüggő dolgok. Nem mindegy, hogyan akarod megörökíteni a pillanatot: meg akarod "megfagyasztani", vagy dinamikát akarsz belevinni a képbe?
Azért írtam az elején, hogy tanuld meg a fotózás alapjait, olvass szakirodalmat, mit-mikor-hogyan kell csinálni, mert nagyon sokat segít az ilyen kérdésekben. A fórumokon páran segítenek, de ha azt látják, hogy minden csip-csup kérdéssel inkább ide írsz, mintsem, hogy utánaolvass, hamar egyedül maradsz. És ezt most tényleg jó tanácsként és segítségből írom.

[ Szerkesztve ]

(#3035) Ipadipad válasza tailor (#3034) üzenetére


Ipadipad
tag

1-2 könyvet már sikerült beszereznem

csak gondoltam 1-2 érdekes kép készítéséhez való technikát megtanulok az itteni fotósoktól is :)
tudom mennyire idegesitö lehet ha egyfolytában kérdezgetnek ,hogy ezt hogy, azt hogy ,miért ugy, mért amúgy...stb :)
csak fotozás téren még gyerekcipőbe járok :) de olvasgatok tanulgatok :)

L26bKz

(#3036) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Melyik Sony-ban van az a 16 megapixeles szenzor mint D5100-ban, Pentax K-500-ban? Vagy belerakta egyátalán valamelyik saját kamerájába is a Sony?

(#3037) p_adam válasza HollyBoni (#3036) üzenetére


p_adam
addikt

[link] 2-5

(#3038) HollyBoni válasza p_adam (#3037) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezekben nem az lesz, méretben és megapixelben is különböznek egymástól, és a D5100-ban lévő szenzortól is.

[ Szerkesztve ]

(#3039) rumos14 válasza HollyBoni (#3038) üzenetére


rumos14
nagyúr

de.

(#3040) hollozoli


hollozoli
tag

Sziasztok!

Erről a hirdetésről mi a véleményetek:

[link]

(#3041) Fujis2950


Fujis2950
tag

404? Sajnáljuk de az Ön által keresett oldal nem található?
vagy ez így néha!

(#3042) Ipadipad


Ipadipad
tag

olyan kérdésem volna még hogy
távirányító mennyibe kerül a Sony A58-hoz?
olyan távirányítóra gondoltam hogy leülök a fényképezővel szembe 3-4 méterre és megnyomom a gombot és fotózzon

L26bKz

(#3043) mazsi70 válasza Ipadipad (#3042) üzenetére


mazsi70
senior tag

Infrás ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3044) ccs2929 válasza Ipadipad (#3042) üzenetére


ccs2929
senior tag

Esetleg egy laptop, vagy pc, hosszú usb kábel+a Remote Camera Control nevű program!? Ingyen :U

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#3045) hollozoli válasza Fujis2950 (#3041) üzenetére


hollozoli
tag

Bocsi, közben eladták a kamerát, amit kérdeztem volna.

És erről a vázról mi a véleményetek:

[link]

Ezzel az objektívvel:

[link]

Vagy erről a kamera-objektívről:

[link]

Melyik lenne jobb vétel?

(#3046) hollozoli válasza Fujis2950 (#3041) üzenetére


hollozoli
tag

Vagy erről a kamera-objektívről:

[link]

Melyiket érné meg megvenni?

(#3047) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Remélem beférek ide NEX kérdéssel is :)
Tervezem egy Alpha 5000 vásárlását. 1-2 kintlévő tesztből egész jónak tűnik a szenzor-feldolgozó párosítás.
Viszont.
Ahogy olvasgattam a 16-50-es palacsintáról... Elég borzalmasnak látszik :(
Valaki használt már ilyen objektívet?
Mennyire lehangoló? Mondjuk a 18-55-höz képest?
Az oké hogy próbálja korrigálni szoftveresen a hibákat a gép de gondolom sok részlet így elveszik a feldolgozástól.

Köszönöm! :R

(#3048) rumos14 válasza Mandarinn (#3047) üzenetére


rumos14
nagyúr

(#3049) Mandarinn válasza rumos14 (#3048) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Köszönöm!
Pedig esküszöm, hogy kerestem :B

(#3050) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Vakukkal kapcsolatban tud segíteni valaki?

Sony A58 új interface csatlakozójára milyen vakut vegyek?

Volna új soligor 10k-ért,+8k az adapter hozzá.
Vagy egy ilyen adapteres megoldással csak elvillantani tudja a gép a vakut?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.