Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) rosta11 válasza ottkar (#350) üzenetére


rosta11
tag

Hát én már csak ilyen megrögzött műszaki vagyok, hogy a műszerekkel mért grafikonokat is beszámítom, amikor egy eszközt vizsgálok. Persze lehet, hogy nem jól teszem, dehát nálam ez már így működik.

Objektívet akarok venni használtan, és el akarok menni megvizsgálni a cuccot. Többstör olvastam egy olyan objektív hibáról, mint back fókusz, vagy mi. Mi lenne ez a hiba, gőzöm sincs, hogy mit jelenthet? Az új obiknál szokták emlegetni.

(#352) pitman válasza rosta11 (#351) üzenetére


pitman
őstag

Ez az új és használt példányokat egyaránt érinthet. A hiba annyit jelent, hogy az objektív nem oda fókuszál, ahova kellene. Ez lehet az objektív hibája, lehet a váz hibája, vagy a kettő kombinációja is.

(#353) rosta11 válasza pitman (#352) üzenetére


rosta11
tag

Hogy lehet kiszűrni ezeket a példányokat?

Gondolom készítek néhány fényképet valami jó kontrasztos témáról, és ha homályos a kész kép a kijelzőn, akkor gond van. Vagy nem erről van szó?

(#354) johnjohn válasza rosta11 (#353) üzenetére


johnjohn
addikt

Vagy ez a gond, amit írtál, vagy bonyolultabb, nem az lessz éles, amire fókuszáltál, hanem esetleg ami előtte, vagy mögötte van. Ez persze csak kis mélységélességű rekesznél szembeötlő azonnal.Azért ezek a hibák nem annyira gyakoriak, és az üzletben kiszűrhetőek.

(#355) rosta11 válasza johnjohn (#354) üzenetére


rosta11
tag

Az a helyzet, hogy használtat akarok venni, és kicsit tartok tőle. Remélem azért ki tudom szűrni, hogy jó-e.

(#356) pitman válasza rosta11 (#353) üzenetére


pitman
őstag

Kb. úgy lehet kiszűrni, ahogy javasolták is:
A lehető legtágabb rekeszértéken kell lefényképezni valami kontrasztos dolgot, úgy hogy az előtérben és a háttérben is legyenek értékelhető képelemek (a legjobb valamilyen tesztábra lenne, melyet a neten sok helyen lehet találni). Zoom objektívnél nem árt letesztelni mindkét végén az objektívet. Célszerű a tesztet állványról elvégezni, hogy a bemozdulás/elmozdulás ne jelentsen problémát. Több képet készíteni, az egyes képek között esetleg kézzel eltekerni a fókuszgyűrűt a két végpont valamelyikére is, hogy újra kelljen fókuszáljon a gép. Nem árt a tesztet természetes, megfelelően erős fénynél végezni, ha ez nem megoldott, akkor a gép fókusz segédfényét kell bekapcsolni.
A képeket át kell tölteni számítógépre, majd megnézni, hogy ott lett-e éles a kép, ahova fókuszáltál. Ha igen, akkor valószínűleg nem nyúlhatsz nagyon mellé.
Az is nagyon fontos, hogy olyan képelemre állíts élességet, ami nem okoz gondot a gép fókuszrendszerének (a problémás beállításokat általában a váz használati útmutatójában le szokták írni).

(#357) johnjohn válasza rosta11 (#355) üzenetére


johnjohn
addikt

Alapvetően eddíg a Sigma obiknál szokták emlegetni ezeket a gondokat, Tamronnál, és Minoltánál nem igazán jellemző.Sok régi jó monőségű Minolta obi van a használtpiacon.
Sony/ MinoltaItt sok teszt és leírás van.

(#358) rosta11


rosta11
tag

Köszönöm a hasznos infókat mindkettőtöknek! :)

(#359) arnyekxxx válasza rosta11 (#355) üzenetére


arnyekxxx
veterán

fókusztesztelés letölthetö tesztábrával, képekkel

http://focustestchart.com/chart.html

Nekem tamron 28-70 f2,8 volt olyan, hogy a boltban az elsö példány f2,8-on vagy 5cm-el mellé lőtt, ami durva, föleg ha a mélységélesség ennél kevesebb:) a második darab viszont müszerpontosságu. Mindez KM 7D-n

(#360) TOM.......


TOM.......
tag

Pénteken megjött az A300-am :D nagyon jó kis masina! most próbálgatom...de nagyon beleszerettem!

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#361) Rakeem


Rakeem
aktív tag

ritkán látogatok el erre az oldalra, de azért elnézegetek ide, mivel szeretnék majd 1x egy A200-ast.

erre mit találok itt?? Egy szép kis vitát...
gondoltam végig olvasom.

első pár hszt olvasva az jött le nekem hogy "mindig jönnek emberek akik nekiállnak osztani az észt". Már akkor elkezdtem sajnálni a tapasztalatabb fórumtagokat. Felesleges a messziről jött emberekkel vitázni, de valahol megértem hogy persze első a tisztán látás...
Szóval itt még csak csak sikerült nem ledölnöm a székről a röhögéstől. (És nem a tapasztalt fórumtársakra gondoltam közben)

olvasok tovább és tovább.
mit látok? messziről jött emberünk továbbra is köti az ebet a karóhoz, de itt ott már talán mentegetőzésnek tűnő félmondatok is felmerülnek...

a vita közepére már unom a banánt...
nem olvastam tovább.

nem bírálok senkit... de mint tapasztalt kollegák is írják/írták. nem qrw@ mindegy mit mond ki a "reciprok szabály"??? csak egy iránymutatás.
az meg hogy kompaktok - bridgek - D-SLReket hasonlítgatnak össze az meg már LOL...
ugyan olyan kategóriát ugyan olyan kategóriával hasonlítsunk már össze!!!
nem lehet minden tapasztalatot levonni és átültetni egy brige gépről D-SLR-re.
ég és föld a kettő!!! Persze tudom amit most leírtam azzal mindenki tisztában van...

én személy szerinta sz@r-fos semmire sem jó Sony DSC-H9 bridge gépemmel pont hogy lesz@rom a reciprok szabályt. úgy állítom be a gépet hogy ne legyen bemozdult a megkomponált fénykép és kész. és szerintem ez a lényeg.

ismerni kell a fényképezőgépet amivel dolgozunk és be is kell tudni úgy állítani hogy jó legyen az elkészült kép. ennél többet meg hova akarjon az ember? :D

Az meg hogy kinek jó az LV vagy kinek nem baromira személyfüggő.
Én pl 1000 képből 2-3hoz használom az LCD-t. inkább az EVF.

elsőnek azért mert így legalább megvan egy alap stabilitásom, másodjára pedig azért mert a DSLR-es nagyok is így csinláják :D:D szóval már csak azért is EVF-et használok, mert az úgy sokkal feelingesebb. :D harmadjára pedig ha nem eltartom magamtól a gépet hanem a szemem elött van, akkor sokkal inkább olyan perspektívából és "látótérből" dolgozok, mint amit egyébként is látnék. (számomra ez 3 meggyőző érv az EVF mellett, de persze DSLR-nél az optikai keresőre kell ilyenkor gondolni :D)

pont tegnap beszélgettem párommal hogy ideje hogy megtanulja használni a gépemet. szeretném ha ő örökölné meg a H9-et ha nekem meglesz az A200-asom. 1x már vette a bátorságot és fényképezett a géppel. lenne hozzá érzéke. persze LCD-t használva fotózott "gyorsan mozgó sportesemény" üzemmódban. a gép ilyenkor sztán probál a lehető leg inkább nem elmosódott képeket csinálni. na neki sikerült 40-50 képnek a 80%-át bemozdultra megörökíteni. kérdezte miért. és elmagyaráztam neki hogy elsősorba ott volt a probléma hogy nem EVF-et használt. LCD-nél megengedte magának a luxust hogy ne a gép képén kersztül szemlélődjön hanem azt nézze amit fotózni akar. na ilyenkor sikerült levágott fejű embereket fotózni. ha pedig mozgásban lévő embereket fotózótt de nem a gépet nézte akkor sikerült elmosódott képet csinálni, mert nem szinkronmozgást végzett a keze és a feje...

és ő még csak észre sem vette hogy mit csinált. hitetlenkedett hogy ő ilyet?? ragszkodott ahhoz hogy ő végig az LCD-t nézte.

mondtam neki pedig én figyeltelek és láttam. másrészt pedig én is pont ezért szoktam le az LCD-ről és tértem át az EVF-re.

most eléggé össze vissza írtam mindent,de remélem érthető mit akartam...

(#362) TOM.......


TOM.......
tag

Az lehetséges ha a gépemen a D-tartomány optimalizálót bekapcsolom 2.fokozatra (legnagyobbra), akkor szétcseszi a képemet? ezalatt azt értem részletgazdagság szegényesebb lesz de nem sokkal, alig észrevehetően! RAW-ban nincs D-tartomány növelés hál ég.. ott tűéles képek!

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#363) PhilBrick válasza TOM....... (#362) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igen.
Több helyen írták már, hogy a legerősebb fokozatot csak nagyon szélsőséges esetben szabad használni mert az már durván belenyúl a gépbe.

(#364) rumos14 válasza TOM....... (#362) üzenetére


rumos14
nagyúr

én is oda voltam ezért a DRO dologért pár tesztkép megbézése után, majd mikor rájöttem/felvilágosítottak, hogy mondjuk Adobe Lightroom-mal u.ezt a hatást el lehet érni, kipróbáltam, és tényleg, már nem gondolom, hogy ennek sok értelme lenne. amúgy is érdemesebb raw-ban lőni.
TOM, bp-i vagy?

(#365) TOM....... válasza rumos14 (#364) üzenetére


TOM.......
tag

igen RAW-ban fogok majd...csak szerdán jön a 8Gb os kártyám..most még egy ezer éves 32mb-al nyomom :B :C tesztfotóknak jó, de RAW-ot nem enged így...
szval ez a D-opt+ nem jó...)
Pestre járok egyetemre és szept.-júniusig vok ott amugy pápai vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#366) rumos14 válasza TOM....... (#365) üzenetére


rumos14
nagyúr

hehe nekem egy 128 megás CF kártyám volt úgy 6 éve az akkori mp3 lejátszómhoz.
azt olvasom még, hogy mivel a vaku nem megy fel elég magasra, az obi sajnos árnyékol közeli témánál. erre tudsz vmi mondani, hogy milyen közeli témánál jelentkezik a probléma, gondolom ha 2+ méterre lévő emberkéket fényképezel, akkor már nem.
hol vetted a cumót?

(#367) philoxenia válasza rumos14 (#366) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vaku árnyéka objektívfüggő, a K10D-nél pld. a kézikönyvben megvan, mely obikkal nem kompatibilis a beépített vaku.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#368) Dare2Live válasza rumos14 (#366) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igazából még egy külső vakunál is ha eröltetem közeli téma esetén össze lehet hozni árnyékot akkor egy felugrónál 100% minden probléma nélkül...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#369) TOM....... válasza rumos14 (#366) üzenetére


TOM.......
tag

sajna a gépem előbb megjött mint a CF kártya ugyhogy ez van :)
A vaku: igazából keveset vakuzok derítőlapot használok...de persze kipróbáltam én is...olyan 1 méteren belül kezd árénykot vetni...makrózáshoz eleve nem jó ott a derítőlap vagy körvaku a nyerő.. hagyományos célra a beépített vaku eleget tesz az elvárásoknak! Ha megfordítva használod az obi elejét ami napellenzőt eredményez, akkor viszont jobban árnyékot vet...egy 70-300-as obinál, aki ellenfényben akar fotózni és ott elengedhetetlen a nagy tubarózsa méretű napellenző :) az obiról, és még deríteni is akarsz vakuval akkor sztem nagy gondok lehetnek!
A fotoexpertben vettem/rendeltem! 2év sony garival +18-70kit

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#370) rumos14 válasza TOM....... (#369) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi a hsz-eket. nos akkor remélem a kitobi 2+ méteres távolságnál márár nem árnyékol, közelebbi témát nem valószínű, hogy nagyon vakuznék. azért ezt kicsit jobban megoldhatták volna. teleobit használva nem hinném, hogy nagyon vakuznék, azzal ugye inkább olyan dolokat fényképez az ember, amik messzebb vannak a vaku hatótávolságánál. :F
ja azt leírnád még hogy mennyire tud makrózni a kitobi, mi az a legközelebbi tárgytávolság amit élesben be tud hozni mondjuk alap 18mm-nél?

(#371) rumos14


rumos14
nagyúr

igazából az a kib.szott nagy kérdés a részemről, hogy a most használt gépemhez képest mekkora instant képminőség javulást hozna egy A300, ami ugye kompenzálná a nagyobb súlyt, méretet, kisebb (nem is kicsit) zoomátfogást, és persze az anyagiakat is.
alapvetően elégedett vagyok a Pana FZ18 képminőségével, RAW-ban lőve természetesen, de azért van mibe belekötni így is, és iso200 felett már csak korlátozottan élvezhető a végeredmény. illetve szeretnék a mostaniaknál még jobb képeket csinálni, mint minőségben, mint ötletességben.
az A300 a szolgáltatásai alapján szimpatikus, lehet hogy nem a legjobb képminőséget hozza, de pl. a Canon 450D, vagy az 1000D is drágább, a live view-ja összességében gyengusz, ami nekem fontos.

(#372) balbla válasza rumos14 (#366) üzenetére


balbla
tag

Normál helyzetekben egyáltalán nem árnyékol. Tapasztalataim szerint ha lefelé és közelre fényképezel akkor már látszik.

Nekem egy 18-250 es Tamron van rajta, normál helyzetekben én még nem tapasztaltam, hogy árnyékolna, ha közlere és lefelé fényképezek és leveszem a napellenzőt akkor is jól működik.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#373) Dare2Live válasza rumos14 (#371) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Úgy szoktam mondani, hogy kompaktal kreativitásomat 10%ban korlátozta anno a kompat a dlsr csak 3%ban teszi. Mennyit ilyesmit csinálsz? [link]

LV meg még kompaktrol jövet se létkérdés, sokkal fontosabb egy jó nagy kereső. Tudom énis 5év kopakt után vettem dslrt. LV nélkülit.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#374) philoxenia válasza Dare2Live (#373) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az biztos, hogy mióta a K10D-m van, azóta kereső nélkül kín a fotózás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#375) Dare2Live válasza Dare2Live (#373) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezt mennyire k*ra megaszondtam....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#376) Cassidey válasza rumos14 (#371) üzenetére


Cassidey
senior tag

Kiprobaltad mar h milyen a keresobe nezve dslr-el fotozni? Nehogy ugy jarj, h ez most fontos szempont, aztan a vegen nem is hasznalod ki, mert csak a kukucsba nezegetsz. ;)

(#377) rumos14 válasza Dare2Live (#373) üzenetére


rumos14
nagyúr

megaszontad, ja :K
nézd, alapvetően "csak" jó minőségű képeket akarok készíteni. perpill nem vagyok egy "buzulós" fajta, tehát nem várok fél órát egy jó képre vagy ilyesmi. a totál általános szitukon kívül természeti jelenségeket szeretek fotózni, a fényviszonyok általánostól eltérő állapotának hatását a tájra. vagy vmi ilyesmi:DDD persze ez változhat is.
a jó (=kompakt géppel egyező használhatóságot nyújtó) liveview azért fontos mert nem csak én fogom használni majd a gépet. ez persze csak ürügy, igazából én is liveview-t akarok használni, mert ezt szoktam meg, mert kényelmesebb. ezen lehet vitatkozni, csak nem érdemes, mert szubjektív tényező.
na a lényeg az hogy nemsokára gyerkőcünk születik és szeretnék nagyon jó képeket csinálni róla, és persze nem csak róla. ezen agyalok, hogy vajon egy alap DSLR-rel mennyivel jobb képeket tudnék csinálni. nem vennék százezres kiegészítőket, kitobival, saját vakuval használnám. értelemszerűen a képek jelentős része beltéren készülne.

(#378) rumos14 válasza Cassidey (#376) üzenetére


rumos14
nagyúr

eddigi mindegyik kompakt gépemen volt kukucska, asszem electronic viewfinder névvel, egyiknél sem szoktam hozzá. tudom, más egy DSR keresője, de a fíling nem kapott el, hogy az orromat az lcd-hez nyomjam. ez van.

(#379) Cassidey válasza rumos14 (#378) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nekem is es azokat eletemben nem hasznaltam. :) Probald ki tenyleg, azzal nem veszitesz semmit.

szerk: en is sokat fotozom a babankat es sztem jocskan van minosegi javulas. Plusz arra is jo, h mikor meg nagyon pici, akkor nem vakuzzuk a babat, es nyugodt szivvel hasznalhatsz magasabb iso-t nem ugy mint egy kompaktnal. Mutizok kepet ha erdekel, bar en igazabol nem muveszkedtem :D csak igyekeztem szep kepet kesziteni rola. :)

[ Szerkesztve ]

(#380) rumos14 válasza Cassidey (#379) üzenetére


rumos14
nagyúr

meg ugye babánál hasznos, ha tudsz neki mosolyogni, nem a bazi nagy gépet látja az arcod helyett.
amúgy én hót nyugodtam vakuztam a nővérem gyerekeit, nem panaszkodtak :) mondjuk kicsit meglepődtem amikor a 2 éves lánya megkért hogy "János, tedd el a fényképezőt!" :DDD
pár képedet megnézném. milyen géped is van? Sony-nál asszem iso 800 fölé nem mennék.

(#381) Cassidey válasza rumos14 (#380) üzenetére


Cassidey
senior tag

en ugy 6 hetes koratol hasznltam vakut, azert alapvetoen iso 100-on hasznalom azert a gepet. Pentax K10D, sztem ez spec tul zajos. Dobok fel parat a digifotos topicba, csak nem utalnak ki a tobbiek :)

(#382) TOM....... válasza rumos14 (#378) üzenetére


TOM.......
tag

Nézd...az biztos hogy egy dslr-el lehetőségek tárháza nyílik meg előtted...és amit tudok saját tapasztalatból, hogy ha a kit obinál ragadsz le, nagyon ne várj élességben és rajzolatban jobb képet mint a panáddal...én fuji s5600-al élesebb képeket csináltam mint A300-kit obival és ez minden gyártó KIT obival így van sajna....de A300színei szebbek és a szélsőséges helyzetekben fényviszonyokban is jobb gyorsabb mint egy bridge! Ha azt szeretnéd, hogy olyan részletgazdag képeket készíts de az előbb felsorolt dslr előnyökkel, akkor ki kell nyitni a pénztárcát... mert egy szépen rajzoló F2,8 as obi bizony 80-tól indul! A makrót megnézem neked estére

[ Szerkesztve ]

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#383) zsity válasza TOM....... (#382) üzenetére


zsity
tag

Ezt most nem tudom mivel alátámasztani, de azért szerintem az elég kemény lenne, hogy egy bridge/kompakttal élesebb képeket lehessen csinálni, mint egy akármilyen kit obival. Nagyon sokakat a dslr-re váltás után a durván lecsökkent mélységélesség zavar meg, nem lehet, hogy esetedben is valami hasonló lehet?

(#384) somé


somé
őstag

Üdv!
MM-ban "akciós" A200-at kitben Sigma 18-50-es (3,5-5,6) DC obival adják a gyári 18-70-es helyett.(100k.)
Azon kívül hogy kisebb átfogású milyen ez a Sigma a gyárihoz képest ?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#385) TOM....... válasza zsity (#383) üzenetére


TOM.......
tag

Szia!

Lehet én vok a "béna" de valóban így van...akárhogy is rekeszelek, de a kit obi ennyire képes! Ami tény, hogy fuji s5600 F5,6 környékén bámulatosan rajzol! Ez a kit obi meg sem közelíti azt a minőséget! Ha 100% os méretre rakod kitobi képét, látstzik sajnos a vonal menti élesség hiánya és a képsarkokban is jelentősen fogy az élesség! És elvileg a belépő szintű dslr-ek egyik legjobb kit obija a pentax 18-50 és a sony 18-70! mondjuk láttam eos 400D kitobiját az még ennél is rosszabb

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#386) TOM....... válasza somé (#384) üzenetére


TOM.......
tag

A gyári sem egy No.1 de az általad említett sigma az pocsék! [link] nézd meg tesztet..kettest és hármast kap minden tekinteben! AF-je is pocsék...kipróbálták 4 különböző dslr-en köztük sony-n is és 10-ből 6x melléfókuszált! szval! Egyébként ez egy 13-ezres obi..mit is várunk? Sony kit obija meg 50ezer edigital-ban!

Figyi...bele se kezdj a vitába velem..ugy is nekem van és nekem lesz igazam mindíg...szval ne pazarold a drága időd felslegesen inkább foglalkozz az aszonnyal:) Sony A300

(#387) somé válasza TOM....... (#386) üzenetére


somé
őstag

Erre gyanakodtam,így viszont tiszta sor.
Köszönöm.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#388) rumos14 válasza Cassidey (#381) üzenetére


rumos14
nagyúr

micsoda? zajos a K10D? aszittem hogy a Pentax ilyen téren a legjobbak között van. vagy félreértettem?

(#389) Cassidey válasza rumos14 (#388) üzenetére


Cassidey
senior tag

ezt ki mondta? de tudod mit atmegyek a k10d topicba es mutatok vmit

(#390) zsity válasza TOM....... (#385) üzenetére


zsity
tag

Én ezt a listát kiegészíteném még pl. az oly-k kit obijaival is... Ezt mondjuk testközelből tanúsíthatom. :)

(#391) rumos14 válasza TOM....... (#382) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi, minden ilyen megnyilvánulás hasznos. nos láttam hogy a kitobival nem olyan jó a képek szélének élessége, erről megoldás mondjuk a vagdosás, vagy az utólagos élesítés (RAW ajánlott, ugyebár). a kompaktoknál bevett az F2.8-as kezdőérték, de látom, DSLR obiknál ez már prémium kategória.

(#392) rumos14 válasza zsity (#383) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, ez érdekelne még, hogy egy kompaktnál sokkal kevésbé jön elő ez az "éles előtér, homályos háttér" hatás, mint DSLR-nél, ugyanolyan blende beállítások mellett. ez miért van?

(#393) rumos14 válasza Cassidey (#389) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok gondoltam hogy félreértettem, de akkor a 381-ben mire írtad, hogy zajos?
Pentax gépek nekem nem szimpik, nincs liveview, AA elemmel működnek és külsőre sem valami szépek, de egy nőnek kell ezt mondamnom :B ?

(#394) zsity válasza rumos14 (#392) üzenetére


zsity
tag

Huh, hát nagyon nem mennék bele a tudományos magyarázatba, egyrészt mert nekem is utána kellene olvasnom, fejből annyira nem vágom a fizikáját. Mondjuk ezt az utánaolvasást Te is megteheted: [link]. Érdemes a többit is elolvasni, hasznos írások vannak itt.

Egyszerűen fogalmazva pedig azért, mert a mélységélesség egyrészt függ a gyújtótávolságtól, a téma távolságától, valamint az érzékelő méretétől is. Minnél nagyobb az, annál kisebb mélységélességet lehet elérni.

(#395) Cassidey válasza rumos14 (#393) üzenetére


Cassidey
senior tag

az enyem akksis es az utodban van liveview de ha nem szimpi nem az en is vagyok igy parral

a k10d topicba feltoltottem a sztem zajos rawokat de a tobbiek szerint nem zajosak, erre nem tudok mit mondani :)

[ Szerkesztve ]

(#396) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Szerintem böven megéri a hivatalos sony boltban
http://www.sonyszalon.hu/products/product_1659.html
megvenni +15e-ért a rendes kitobival és 3 év garival mint az MM-es sigma verzió 1 vagy max 2 év garival. Illetve legjobb megoldás megvenni csak a vázat ugyanitt 95-ért és egyböl keresni hozzá egy használt jobb obit.

(#397) arnyekxxx válasza rumos14 (#377) üzenetére


arnyekxxx
veterán

DSLR-rel mennyivel jobb képeket tudnék csinálni. nem vennék százezres kiegészítőket, kitobival, saját vakuval használnám.

Nem aza fö kérdés, hogy mennyivel jobbat tudsz, hanem az, hogy olyankor is tudsz amikor a kompakttal nem. Az, hogy lelkiismeretfurdalás nélkül használhatod az iso800at, hogy az AF félhomályos szobában is egy pöccre élesre áll, ezek simán egy más kategóriába helyezik a képeket. Kitobival is. A "van jó kép akkor amikor megnyomom a gombot" kategóriába a "nincskép mert bemozdult/melléfókuszált/szétvakuzott/zajmassza" kategóriából. Tüzö napsütésben lehet, hogy élesebb lenne a kép sarka az FZ-vel (de az is lehet, hogy csak az élesités van erösebbre állitva) de bármilyen más szituban nyertes a kitobis dslr.

(#398) johnjohn


johnjohn
addikt

(#399) Cassidey válasza johnjohn (#398) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem semmi, h feherre festettek. :D

(#400) johnjohn válasza Cassidey (#399) üzenetére


johnjohn
addikt

Az a minimum , kedves! De ez még ráadásul jó is ! :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.