Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) pacorro válasza jorden06 (#599) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha auto mód, akkor legyen minél hosszabb, jó lesz a 100-300. :)
Minoltára csak Minolta obi (Nikonra meg csak Nikon), persze vannak átalakítók, de mindent a saját bajonettjével érdemes használni.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#602) pacorro válasza jorden06 (#600) üzenetére


pacorro
aktív tag

Hát ez most nem tudom, hogy jön ki. 40 dollár nekem kb. 8000 forint. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#603) jorden06 válasza pacorro (#602) üzenetére


jorden06
senior tag

Mármint hogy 15óra 8perckor 192 magyar forint volt az USA dollár :) (Bocs, ha hülyén fogalmazok :K ) De ez akkor is olcsóbb mint itthon, bár nem tudom, hogy hogy megy az ebayos vásárlás, mennyi a vám, mire van vám-mire nincs; de ha még egy +10est kell ráfizetnem úgyis olcsóbb)

(#604) pacorro válasza jorden06 (#603) üzenetére


pacorro
aktív tag

Jaaa! :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#605) ballington


ballington
addikt

hali.
lehet ma veszek egy A200-ast 85-ért. az árban benne van egy 80-210-es tamron obi.
szerintetek milyen ez az obi?
illetve lenne feláron (összesen 110-ért) egy soligor dg-420-as vaku. szerintetek érdemes megvennem hozzá? kezdő fotós vok, beltérben lehet jobban jönne, mint a beépített?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#606) rumos14 válasza ballington (#605) üzenetére


rumos14
nagyúr

az egy nagyon alap teleobi, az értéke 10-15k között lehet, tekintettel arra, hogy 25k-ért új, lényegesen jobb Tamron 55-200-at lehet venni. szóval én esetleg kihagynám a pakkból, ha lehet, bár ha tudod, hogy igen, fog kelleni a tele, de nincsenek túl nagy elvárásaid, akkor jöhet.
vaku témában nem (sem) vagyok otthon, nekem eddig nem hiányzik a külső vaku, otthon, lakásban elég a beépített, de ha rendezvényt vagy egyéb nagy belső teret fogsz fotózni, akkor biztos kell. annak kell még utánajárni, hogy milyen üzemmódokban képes együttműködni a géppel.

(#607) ballington válasza rumos14 (#606) üzenetére


ballington
addikt

nincsenek nagy elvárásaim, ráadásul az árban benne, szóval sztem így megéri.
ami a vakut illeti, sztem rendezvényeket nem fogok vakuzni, ha meg fogok, akkor max félévente 1x. szal akkor nem fogok most + kp-t kiadni érte.

ty

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#608) Szten Márs válasza ballington (#607) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mivel teljesen újonnan, igaz a 80-210 nélkül, viszont a 18-70-es alapobjektívvel kitben 90k a Sony A200, meggondolnám, hogy megéri-e egyáltalán használtat venni: [link]

(#609) ballington válasza Szten Márs (#608) üzenetére


ballington
addikt

viszont kaptam hozzá egy uv-szűrőt, egy táskát, egy 4gb-os cf karit. ezek minimum 15e újonnan, ha nem több.

nomeg most má mind1, már megvettem

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#610) Szten Márs válasza ballington (#609) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Rosszul aligha jártál ;)

(#611) ballington válasza Szten Márs (#610) üzenetére


ballington
addikt

na, ezzel most megnyugtattál :-)

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#612) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok! Sony A300-hoz milyen Cf kártyát ajánlotok? Én 2db 2GB szeretnék.
Amit néztem és elfogadható áron van itt a ph-n: SanDisk Extreme® III Compact Flash
2 GB: 3.650 Ft

üdv

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#613) rumos14 válasza pacorro (#583) üzenetére


rumos14
nagyúr

fototrend teszt esetleg valamikor?
jó lenne DSLR teszteket is olvasni :U

(#614) pacorro válasza rumos14 (#613) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nem én foglalkozom a Fototrend ügyeivel, de biztos vagyok benne, hogy lesznek majd DSLR tesztek is.
Az Alpha 900-ról szívesen írnék egy szubjektív tesztet (minél kevesebb grafikonnal és minél több gyakorlati információval), de mostanában élni sincs időm, nemhogy tesztelni. :(

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#615) pacorro válasza priusz (#612) üzenetére


pacorro
aktív tag

A Sandisk Extreme III jó kártya, azt nyugodtan megveheted hozzá. Csak vigyázz, mert nagyon sok a hamisítvány.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#616) rumos14 válasza pacorro (#614) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok értem, várok, hátha :)

(#617) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok!
Beléptem én is a klubba. A belépőm egy A300-as normál kit obival.
Lassan kezdem bújni az oldalakat, hogy milyen telét tudok venni hozzá elfogadható áron.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#618) rumos14 válasza priusz (#617) üzenetére


rumos14
nagyúr

tipp1: Tamron 55-200
tipp2: vmi használt minolta, Beercan 70-210, ha a méret, súly nem gond, vagy 75-300, de abból van többfajta, jó és kevésbé jó is.
tipp3: Sony obit ne vegyél.

(#619) priusz válasza rumos14 (#618) üzenetére


priusz
aktív tag

Köszönöm a tippeket! Nem kapkodom el a vásárlást, jól körülnézek. Hátha lehet valami klassz használtat venni. A súly nem probléma, olvastam már a Beercanról, azt is megnézem.
Használt obinál mit nézek? Gondolom karc, gomba, sérülés. Ezen felül lövök vele minden állásban. De azt hogy tökéletesen működik e a fókusz az lcd-nem valószínű hogy látom, gondolom én.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#620) priusz válasza rumos14 (#618) üzenetére


priusz
aktív tag

Hahó! Erről esetleg van tapasztalat, vélemény: Tamron Minolta/Sony 70-300/F4-5.6 Di LD macro 1:2 objektív?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#621) rumos14 válasza priusz (#620) üzenetére


rumos14
nagyúr

egy jobb fajta Minolta 75-300 vagy foleg a Beercan koroket ver ra.
nagyon jo oldal a dyxum.com, a lenses menupontnal kb. minden letezo obirol olvashatsz felhasznaloi ertekeleseket.

(#622) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

A800 gossip [link]

az a rummor járja még, hogy az évelején digit camerákban bemutatott "forditott bedrotozás" miatt a pixelméret nem csökken. azaz nem fog az S/N romlani sött az az obi ami kiszolgált 12mpt az ki fogja a 15mpt is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#623) grunner válasza Dare2Live (#622) üzenetére


grunner
csendes tag

huuh az A800 meglepett... lassan két hónapja nyüstölök egy a700at és nem hittem volna hogy máris jön a frissítés.... :-(

grunner - www.grunner.mlap.hu - www.grunner.deviantart.com

(#624) grunner


grunner
csendes tag

Egy ideje keresek már olyan fórumot, ahol sony fényképezőképekkel kapcsolatos dolgokat lehet olvasgatni, örülök, hogy végre megvan....

Használt/használ valaki a700-at? van esetleg valakinek mezt 48 af-1 villanója? (tapasztalatok felől érdeklődnék)

grunner - www.grunner.mlap.hu - www.grunner.deviantart.com

(#625) rumos14 válasza grunner (#624) üzenetére


rumos14
nagyúr

az A700 lassan már másfél éves, érthető, hogy itt van a kanyarba az utódja. a specifikációkat meg majd meglátjuk... a v4-es firmware-rel állítólag csodákra képes az A700, szóval nem kell feltétlenül lecserélni az A800 érkezésekor ;)
az ötbetűs, x-re végződő hírportál fórumán van egy jól pörgő A700, és több általános Sony DSLR topik.

(#626) grunner válasza rumos14 (#625) üzenetére


grunner
csendes tag

Való igaz... igazából csak azt nem tudtam, hogy igaz e a hír.... furcsának tünk a speci... és igen valóban sokkal jobb lett a dolog a frissítést követően...

és kösz a tippet!

[ Szerkesztve ]

grunner - www.grunner.mlap.hu - www.grunner.deviantart.com

(#627) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sonyhoz valamilyen 50mm-es AF-es új objektívet értelmes áron nem tudtok valahol? Olyasmit keresek, mint a Nikon/Canon 50mm F/1,8 hasonló olcsó áron. De akárhol nézelődöm csak a Sony 50m F/1,4-et találom, horroráron. Az, hogy új, fontos lenne. Vagy ilyen objektív nincs most az objektívkínálatban? (Ez elég meglepő lenne)

[ Szerkesztve ]

(#628) madgie válasza Szten Márs (#627) üzenetére


madgie
titán

Minolta 50/1.7. Használtan 25k körül mozog az ára.

(#629) Szten Márs válasza madgie (#628) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, használtan :(
Helyzet a következő: Egy ismerősömnek vennék gépet, elég szorosra húzott pénztárcából. Viszont a használt dolgokat élből visszautasítja. Tökmindegy mennyiért, milyen, vagy mit mondok. Egy Sony A200-at néztem ki neki, alapobjektívvel és mivel portrézni akar, tele helyett egy 50mm-es alappal. Mivel olyan 130k az árhatár, pont beleférne az A200 kit + az alapobi - ha létezne ilyen újonnan. De tudod mit? Bepróbálom, hátha hajlandó most kivételt tenni.
Viszont akkor jól sejtem, nem létezik a mostani objektívkínálatban újonan ilyen objektív? :F

(#630) rumos14 válasza Szten Márs (#629) üzenetére


rumos14
nagyúr

messze a legjobb döntés egy ilyen használt 50/1.7-es. elég nagy kereslete van, szóval nem könnyű beszerezni. itt soos most pont van egy. van még a méregdrága 1.4-es, meg mindenféle Sigma-k ([link], oldal alsó felében), de nem férnek be a keretbe és tényleg kevés érv szól mellettük.
amúgy meg egy obinál, főleg fix obinál a használt az egyáltalán nem gáz, de gondolom ezzel te is egyetértesz.

(#631) Gzolo válasza Szten Márs (#629) üzenetére


Gzolo
senior tag

Csak erősíteni tudom Rumos kolléga szavát, 50/1.7-et mindenhol ajánlják, mert olcsó és nagyon jó minőségű. És a használat sem feltétlenül látszik rajtuk.

Vagy Soós-tól, vagy innen, itt is mindig van eladó.
Újonnan csak egy variáns létezik Sony fronton, csak nem éri meg(és amúgy átcimkézett Minolta):
[link]

(#632) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Természetesen egyetértek, best buy az a Minolta. De azóta kitalálta, hogy 110 ezer HUF max, táskástól memóriakártyástól :W
Szerintem jelentős mennyiségű hajam kihullik, mire meglesz a gép :D

(#633) St3venson válasza Gzolo (#631) üzenetére


St3venson
tag

Találtam olcsóbban is ujat [link]

(#634) St3venson válasza priusz (#620) üzenetére


St3venson
tag

Hali!

Nekem pl egy Minolta 100-300 APO-s telém van, és az is nagyon jól teljesít. Ha használnád a 200mm felett is a géped, akkor lehet érdemes elgondolkozni benne is. Igaz, nem 70-től indul, de nagyon jó obi.

(#635) Szten Márs válasza St3venson (#633) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért az 50mm F/1m7-es Minolta jobban tetszik, meg "kissé" olcsóbb, még ennél is :)

Egyébként megvan a gép, A200 + 18-70. Valaki mondja meg, hogy hogyan lehet kiválasztani, hogy csak a középső fókuszpontot használja, mert nem sikerült rájönni (bár sok időm nem volt elmélyülni a gép kezelésében) a pixinfon meg nem találom, hogy leírták volna, pedig le vannak írva a beállítások :F

(#636) johnjohn válasza Szten Márs (#635) üzenetére


johnjohn
addikt

" Function button

The six functions not given their own direct access buttons are grouped together on a screen accessed using the 'Fn' button on the back of the camera. It's a solution often applied on compact cameras, giving quick access to important setting without having to delve into the full menu. On a DSLR it does demand that you take your eye away from the viewfinder, so you should make sure you've chosen your desired settings before taking the camera up to your eye.

The parameters reached via the 'Fn' button are those that you're likely to want to change semi-frequently: Flash Mode, Autofocus mode, White Balance, Metering mode, AF Area and Dynamic Range Optimizer. "
Dpreview alapján ezt találtam.

(#637) Szten Márs válasza johnjohn (#636) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx, valóban logikus, hogy az Fn alatt kéne keresgélni. :B

(#638) rumos14 válasza Szten Márs (#635) üzenetére


rumos14
nagyúr

leírás nem volt? ill. a többi alap funkció nem hiányzott? ;)
amúgy ha ilyen szoros a keret, akkor asszem marad a kitobi, esetleg még egy olcsó állvány?
mondjuk szvsz a Sony-nál kitobival jpeg-ben fényképezni nem egy "DSLR élmény".

(#639) Szten Márs válasza rumos14 (#638) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, mivel kb 5 képre volt idő megvétel után, legalábbis a részemről, nem, nem hiányzott a többi alapfunkció :) Leírás van, persze, de arra pláne nem volt időkeretem, majd a tulaj szépen átolvasgatja.
Ilyen szoros volt a keret, szóval maradt a kitobi + táska + memkártya, és ki is merítette a keretet...

A JPG feldolgozásra kiváncsi leszek, majd jövő héten úgyis lesz nekem is időm alaposabban kipróbálni a gépet. Mondjuk attól tartok, hogy a PS CS2 camera raw-ja nem fogja támogatni az A200 RAW-jait, más meg nincs. Esetleg rawtherapee-t szedek...

(#640) Gzolo válasza Szten Márs (#639) üzenetére


Gzolo
senior tag

Cs3 kell, vagy Lightroom 2, esetleg a Sony saját programja, gyors konverthez és csúszkatologatáshoz az is megfelel...

(#641) rumos14 válasza Szten Márs (#639) üzenetére


rumos14
nagyúr

amúgy mi a benyomásod a gépről, godolom használtad egy keveset. és miért nem Pentax K-m lett (lehet h már kérdeztem)?

(#642) Szten Márs válasza rumos14 (#641) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, vagy Sony A200, vagy Pentax K-m volt a dilemma, de erről kicsit később.

A benyomások:
Nos, már használtam Sony A100-at egyszer, igen rövid ideig, egy ismerős ismerősének van olyan gépe. Akkor döbbenetesen műanyagérzetűnek éreztem a 18-70 kitobit. Amikor pedig boltokban fogdostam a Sony A200-at és A300-at, azokat is döbbenetesen gagyiműanyagnak éreztem. Nos, a kitobi fura dolog, most egyáltalán nem éreztem azt, mint régebben, sőt egy Canon kitobihoz (a régihez, mert azt volt szerencsém relative sokat használni) képest kifejezetten jó, a zoomgyűrű fogása, anyaga egyszerűen remek, járása is tetszett, sima, pont megfelelő ellenállást fejt ki, ráadásul elég jól eltalált hossza van az objektívnek, így jó fogást ad a bal kézben. A napellenzője mondjuk kissé vicces, de ennyit megbocsátunk neki. A gép műanyag részeinek anyagminőségével azóta sem vagyok kibékülve, viszont a markolat kifejezetten kényelmes gumiborítást kapott, így igencsak kényelmes fogni, egy csepp panasz sem lehet rá. A markolat nagysága és kialakítása is telitalálat, legalábbis részemről. A kereső kategóriájához mérten teljesen korrekt, abszolút elégedett vagyok vele, láthatóan jobb, mint egy A300-é mondjuk.

A zár hangját valaki ólajtóhoz hasonlította, szerintem viszont teljesen korrekt, persze, nem olyan halk, mint egy Nikon D40, de aligha a leghangosabb és legkellemetlenebb hangú zár, amit valaha hallottam. A fókuszt kissé bizonytalannak éreztem, bár nincs back-, vagy frontfokuszproblémája a gépnek, legalábbis amennyire a kitobival ezt le lehetett mérni, biztos nincs, volt pár alkalom, hogy nem jól találta el a fókuszt a gép, a Pentaxommal ilyen problémát még nem tapasztaltam, hogy bár nincs fókuszbaja, pár esetben mégis mellélőne... De nem jelentős a probléma, többségében teljesen korrektül teszi a dolgát az AF. A vaku döbbenetesen alacsonyra nyílik, de a beépített vaku minősége úgysem volt szempont, mégis furcsa volt számomra ez a tény.

A menü elég átláthatatlannak, kuszának tűnt, de lehet megszoknám, mindenesetre a Pentaxok, Canonok és Nikonok menüje elsőre is jobban kézreállt nekem. Azonban mindent összevetve kifejezetten kellemes benyomásaim vannak, jó, szerethető gépnek találtam, amit élmény volt használni.

Miért nem Pentax K-m? Nos a legfőbb indok az volt, hogy most egy hét múlva megy vele külföldre, és nyaralásos walkaround célokra lesz használva, és szerintem nem csak akkor, hanem amúgy is. Így pedig a 18-70-es objektív kifejezetten jobbnak tűnik, mint a 18-55. Persze, kicsi az eltérés, mégis érezhető és mégis fontos lehet. Egyéb, jelentős tényező egyik, vagy másik gép mellett pedig nem igen akadt... Na meg jobban tetszett az alanynak szubjektíve. :)

(#643) rumos14 válasza Szten Márs (#642) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi, hogy leírtad!
nos tény hogy főleg az A200 elég kopogós, de szubjektíven megítélve a Canon belépő szintnél sztem lényegesen kellemesebb a fogása, nem csak anyaghasználat, hanem markolat szempontjából is.
nos a kitobi az vszleg elég gyenge a többi hasonló géphez képest, de azért bőven használható. megszellőztettek egy új 18-55 f3.5-4.5 kitobit a Sony-nál, remélhetőleg jobb lesz mint ez a jópár éves, bőven Minolta időkre visszanyúló darab.
fókuszproblémám kitobival, vagy hasonló átfogású obival nem volt, ill. csak nagyon extrém esetben (égboltra, sima falra irányítva nyilván nehezen talál fogodzkodót).
a képminőség kapcsán még kiváncsi lettem volna a véleményedre, én bár Sony felhasználó vagyok, de azt mondom, hogy a jpeg képek sajnos elég gyengék. raw-ban fényképezve már iso400-on látható zaj, de természetesen kezelhető. inkább elviselek némi zajt mint a részletek elmosását. portré képeknél kifejezetten szép is tud lenni némi "grain".

(#644) Szten Márs válasza rumos14 (#643) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, akkor még nem láttam csak pár képet, mert ugye nem az én gépemre lett rátöltve a fotózással eltöltött nap eredménye. Azóta megkaptam a képeket. JPG-ben lett lőve minden gép, bekapcsolt zajszűrés mellett. Hát mit is mondjak? Botrányosan rossz. Komolyan mondom, kegyetlen. ISO 200-on olyan zaja van, mint a K10D-nek ISO 800-on, de legalábbis ISO 560-on és nem túlzok. És nem csak a mosás nyomai látszanak, hanem gyönyörű színzaj is, nem is kevés. Egyszerűen nem bírok napi rendre térni felette. Valahogy az általam megnézett tesztfotókon nem ilyennek tűnt a gép :U

Valaki megnézné, hogy normális ez a zajmennyiség? Mondjuk még ha a gyári szórás legalját is képviseli a gép, visszavinni ilyen indokkal akkor sem lehet, de maximálisan el vagyok kenődve miatta :(
Egy kép ISO 200-on: [link]

(#645) Rakeem válasza Szten Márs (#644) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Én is feltűnően zajosnak találom. Láttam már nem egy képet ami A200-ból esett ki de azok messze nem voltak ilyen szörnyűek. Tökéletesek sem, de nem ennyire rosszak.
JPEG beállítások nem voltak nagyon levéve vagy ilyesmi? Mert a linkelt kép igen közel van egy közepes bridge minőségéhez.

(#646) Szten Márs válasza Rakeem (#645) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A linkelt kép tényleg közel van egy közepes bridge képminőségéhez - és abban sem vagyok biztos, hogy nem alulról közelíti-e :(
JPG beállítások legjobbon voltak. Nem tudom mit lehet ezzel kezdeni, de nagyon nem nyerő az ügy...

[ Szerkesztve ]

(#647) rumos14 válasza Szten Márs (#644) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát ja, ez szar, mi mást mondjak. 3 dolog vezet erre az eredményre: ezek a gépek alapból sem iso bajnokok + a kitobi a részletek megjelenítésében sem áll élen, harmadrészt a jpeg endzsin a zajt (ami bezony van, bórús időben már iso200-on is) bénán kezeli. hol vetted? 3 napon belül ha jófejek vissza tudod vinni, levásárolni másra.
szóval ezért is írtam én, hogy raw-ban tessék fotózni, zaj lesz ott is, de szép finom szemcsés, kezelhető(bb) fajta. ezzel együtt egy belépő Canon-hoz képest legalább egy teljes értéknyi hátrányban van.
nekem ezek ellenére jó választásnak bizonyult az A300, iso400 felett nem használom, a vázba épített képstabinak és a 20+ évre visszamenő AF-os obiparknak köszönhetően lényegesen olcsóbban tudtam egy alap obiparkot kiépíteni, mint C/N márkáknál, a "kompaktos" LV pedig alapvető volt.

(#648) Szten Márs válasza rumos14 (#647) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

3 napon már kívül vagyunk, sajnos, mivel nem az enyém a gép és a tulaj általában igen kevéssé elérhető, most sikerült összehozni, hogy lássak is képeket vele, hidd el, nem rajtam múlt, de ez van.
Borús idő persze, de én közben vittem a K10D-met és használtam, többnyire ISO 560-on, mert a 135mm-es csüngött többnyire rajta, és ISO 560-on kifejezetten sokkal szebb képek születtek, mint az A200-al ISO 200-on. Ugyanabban a borús időben, ugyanakkor. Ja és a két gép szenzora is ugyanaz. Tudom, ez utóbbi nem sokat jelent, de mégis, nem gondoltam volna, hogy a Sony ennyire nem tud képfeldolgozó rendszert gyártani. És akkor még a Pentax jpg feldolgozását szidják...

Mindenesetre nekem ez mindent együttvéve is a gyári szórás legljának tűnik. Majd készítek képeket raw-ban meg magasabb ISO-kon, de elérni az emberünket megint egy érdekes misszió lesz, szóval úgy érzem ez el fog tartani egy darabig...

(#649) rumos14 válasza Szten Márs (#648) üzenetére


rumos14
nagyúr

amúgy én az iso-t fix 100-on hagyom, csak indokolt esetben emelem feljebb, manuálisan. (auto-n hagyva szobában vakus képeknél is feleslegesen felnyomja 400-ra.) a linkelt képnél is elég lett volna az iso 100, 1/80-as záridőt a stabival röhögve ki lehet tartani...
amúgy az iso 560 az micsoda? ilyenről még nem hallottam :F van ugye iso 400 és 800, ezek a teljes lépésközök, a köztes 1/3 értékek pedig iso 500 és 640.
megnéztem most a DCRP K10D tesztjét, és nem áradoznak a jpeg képminőségről, példákkal illusztrálva, de asszem ezt már kiveséztük, a te képeid alapján nem volt különbség.
ja és olyanról, hogy hatalmas gyári szórás zajosság terén, én nem hallottam. az emberünkkel pedig jól kifogtad...

[ Szerkesztve ]

(#650) Szten Márs válasza rumos14 (#649) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az ISO 560 az ISO 400 és ISO 800 közötti lépcső, ha nem 1/3 hanem 1/2 a lépésköztáv, én pedig ezt szeretem használni, nem az 1/3-ot.

Az emberünk egyébként egy, a műszaki dolgokhoz félelmetesen nem értő lány, akinek igen jó szeme van fotókhoz, de olyat megmagyarázni, hogy mi az az ISO, meg záridő, meg ilyesmi... hát próbálkozom, igen keményen, de egyelőre nem sok sikerrel :D Mindenesetre épp emiatt nem véletlenül van még auto ISO-n a gép. Reménykedem azért, hogy idővel kinövi :) De a RAW teljesen esélytelennek tűnik számomra, és nem csak a műszaki/számítógépes érzék hiánya miatt, hanem türelem hiánya miatt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.