Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) ballington


ballington
addikt

na lehetséges obik közül Ti melyiket választanátok:
MAF 35-105/3,5-4,5 (macro) 15k
MAF 24-105/3,5-4,5 D 49k
MAF 24-85/3,5-4,5 34k
MAF 28-85/6,5-4,5 25k (első szériás)

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1802) priusz válasza ballington (#1801) üzenetére


priusz
aktív tag

Én a másodikat vagy a harmadikat. Én is ilyeneken agyalok. De van egy harmadik verzióm is: eladogatok egy két obit kicsit hozzáteszek és veszek egy Sigma 17-70 2.8-4,5 obit.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#1803) tailor válasza ballington (#1801) üzenetére


tailor
őstag

Én speciel egyiket sem - hacsak nem lenne mondjuk egy Sigma 12-24-em "alá".

(#1804) ballington válasza priusz (#1802) üzenetére


ballington
addikt

az a baj, hogy sokat lehet olvasni a sigma obik hibáiról...

tailor: és ha nem nézzük a nagylátó szükségességét? plusz lehet vennék akkor egy 17-35-t később

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1805) tailor válasza ballington (#1804) üzenetére


tailor
őstag

Sigma - pont feljebb olvasható szegény wector81 fórumtárs kínlódása vele...

Ha a nagylátó nem szükséges (de amúgy miért nem :U ?), akkor valóban a 2. és a 3. obi a bejövős.
(Én amúgy egy kicsit "egybegyúrt" átfogást hsználok a 16-105 személyében, és meg kell mondjam, szuper jó. Ki merem jelenteni, hogy az esetek többségében szinte hozza a 16-80 tudását...)

(#1806) rumos14 válasza ballington (#1801) üzenetére


rumos14
nagyúr

35-105-öt rövid ideig próbáltam, meglepően jó obi! aps-c-n persze nem ideális ez az átfogás, így csak akkor érdemes ilyet venni, ha van alá egy nagylátód.
a 24-85 és a 24-105 között nincs nagy különbség, 24-85-öm volt sokáig, szerettem, de egy kicsit azért le kell rekeszelni. ajánlom, de a 24 (ekv. 36) alatt tartomány bizony nagyon hiányozna nekem.
a 28-85 mellett semmi sem szól, az itt a leggyengébb láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#1807) rumos14 válasza tailor (#1805) üzenetére


rumos14
nagyúr

7D-n tényleg nem az igazi - és ez nem a váz, hanem az obi sara, de "modernebb" vázon jól muzsikál, már ha pontos a fókusza.
szerintem igen nagy különbség van a 16-80 és a 16-105 között, linkelgethetnék teszteket, meg a saját véleményem is ez, de az a lényeg, hogy Te elégedett vagy az obiddal :K

(#1808) ballington válasza rumos14 (#1806) üzenetére


ballington
addikt

és ha vennék a 35-105 alá valamilyen 17-35/2,8-4-at? bár ezek már 40-50 körül vannak, ha jól emlékszem

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1809) pdave válasza ballington (#1808) üzenetére


pdave
aktív tag

a felsorolt obik mellé mindenképpen kell egy nagylátó (hacsak nincs rá szükséged)
az obik közül csak a 35-105-öt ismerem (az van nekem is) meglepően jó teljesítményt nyújt. alatta ott van nekem az általad említett 17-35, 50 körül van általában az ára.
ez így együtt nem rossz kombó sztem

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1810) ballington válasza pdave (#1809) üzenetére


ballington
addikt

17-35 ből milyen van? MInolta, Sigma, vagy Tamron?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1811) tailor válasza ballington (#1810) üzenetére


tailor
őstag

MAF 17-35 3.5G

MAF 17-35 2.8-4(D)

Sigma 17-35 F2.8-4 EX Aspherical

Sigma 17-35 F2.8-4 EX DG Aspherical

Tamron SP AF 17-35 F2.8-4 Di LD Aspherical IF

(#1812) ballington válasza tailor (#1811) üzenetére


ballington
addikt

ezeket Én is megtaláltam dyxumon, de a 3,5G-s kiesett, elég komoly ára van, nomeg sztem nem is lehet kapni.
Amit találtam az egy sigma DG Asph.50k-ért.
Illetve találtam egy MAF 3,5-4D-st, de Ő az A700 adná el és nem hiszem hogy megbontaná.

amúgy úgy értettem, hogy neki milyen van ;)

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1813) pdave válasza ballington (#1812) üzenetére


pdave
aktív tag

nekem a maf 17-35 2.8-4D változat van :)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1814) wector81 válasza tailor (#1805) üzenetére


wector81
csendes tag

Nagyon úgy fest, hogy csak a 7D-t nem szereti, újabb vázakon jól muzsikál. Persze ez nekem nem vígasz... :(
Most én is dilemmázok... A Sigmákat úgy tűnik el kell felejtenem a 7D-n, nincs kedvem kísérletezni... A Tamron 17-50 próba után kiderül, hogy tud-e rendesen dolgozni a 7D-n. Ha az sem, akkor én is leteszem a voksom a "jó öreg" MAF 17-35 f/2.8-4D mellett. Nekem kell a nagylátószög és a lehetőleg 2.8-as fényerő. A CZ 16-80 meg k.drága nekem.
Viszont a 17-35 és a 75-300 közé kell majd valami, és erősen húzok a "jó öreg" MAF 50/1.4 felé, betölteni az űrt, esetleg felhajtani egy MAF 35-70 f/4 wery little Beercan-t :)

(rumos SAM 50/1.8-a is nagyon tetszett. Penge kis mütyűr és a 7D-n 1.7-es :D )

(#1815) rumos14 válasza wector81 (#1814) üzenetére


rumos14
nagyúr

nemtom ti hogy vagytok vele, de én olyan nagyon azért nem szeretek obit cserélni, nekem a 17-35, 35-70 már túlságosan "darabolós", legalább a 17-50 tarományt szeretném egy obival lefedni. a 17-35 "tele" vége nagyon kevés nekem (persze egy CZ 16-35-nél lehet h annyira azért nem zavarna...)
Tamival tegyél egy próbát, két embertől is hallottam, h 7D-n jól muzsikál. nem olcsó, újonnan 110k, használtan igen ritka, és sztem nagyon lecsapnak rá, ha egy megjelenik. nagy becsben tartom a sajátomat, főleg h a fókusza is pöpec.
ettől függetlenül egy 50-es fix sztem mindenkéép elké, MAF 50/1.7 vérmérséklettől függően 25-30k körül szokott gazdát cserélni.

(#1816) rumos14 válasza tailor (#1811) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek közül Sigma EX DG-t próbáltam, sztem teljesen rendben volt, impozáns darab, de az átfogása számomra nem az igazi. ez igazából egy FF ultrawide zoom obi, aps-c-n átalakul alap zoom-má.

(#1817) Szten Márs válasza rumos14 (#1815) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"nemtom ti hogy vagytok vele, de én olyan nagyon azért nem szeretek obit cserélni, nekem a 17-35, 35-70 már túlságosan "darabolós""

Képzeld el a fix fetisisztákat, akiknek gyakorlatilag csak fixeik vannak - na, az a darabolós ;]
Nem mellesleg, ha annyi pénzem lenne, amennyi nincs, valószínűleg ebbe a sorba állnék be én is :B :DDD

(#1818) pdave válasza rumos14 (#1815) üzenetére


pdave
aktív tag

hát igen ez egy kicsit kényelmetlen benne, én is gondolkodtam néha, hogy lecseréljem emiatt, de a 35-105-el együtt ár/értékben nem nagyon van jobb - szerintem.
a 16-105 lehetne alternatíva, de az is 100k körül mozog használtan, a sigma ugye nem mindig megbízható, tamron gyakorlatilag nincs használtan..

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1819) rumos14 válasza Szten Márs (#1817) üzenetére


rumos14
nagyúr

én hobbi fotós vagyok, nem több... tudom, a fix az egy másfajta életérzés, de én csak a fényerő / makró képesség miatt használok, használnék fixet. lehet h 20 éve egy fix jobb élességet produkált mint egy zoom, de van szerencsém 2 olyan alapzoom-ot használni, ami tág rekeszen is pöpec, igaz, nem f1.4, de tájképekre, turistáskodásra nem is kell az.

(#1820) rumos14 válasza pdave (#1818) üzenetére


rumos14
nagyúr

ami még inkább nem fér bele a fejembe, amikor vki 10-20-at és 24(28)-70(75) obit használ. semmi bajom az ilyen obikkal, sőt, de számomra a köztök lévő lyuk igen fontos tatomány, sem cserélgetni, sem lábzoomolni nem lenne kedvem.

(#1821) pdave válasza rumos14 (#1820) üzenetére


pdave
aktív tag

hát annyi fajta lehetőség van (szerencsére) hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt - csak bírja a pénztárcája :D bár végül is ez fogja úgyis megszabni, hogy melyiket választja. én pl szoktam lábzoomolni, legalább mozgok egy kicsit :DDD
én is vennék 10-20-at, csak akkor át kellene variálni az obiparkot, még többet cserélgetni - meg azért a pénzért mi minden mást lehetne venni... :)
akkor már inkább megvárom a sigma 8-16-ot ;]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1822) Szten Márs válasza rumos14 (#1819) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én is abszolút hobbifotós vagyok, és maradok is annak. Pont a más életérzés miatt tetszenek a fixek.
A hivatásosok szerintem gyakrabban nem engedhetik meg a fixeket maguknak, pontosabban a fixekkel járó idővesztést és rugalmatlanságot. A hobbisták pedig könnyedén megengedhetik maguknak :D :K

(#1823) tailor válasza wector81 (#1814) üzenetére


tailor
őstag

A Zindex MAF/Sony adok-veszekben most árulnak egyet (17-35 2.8-4 (D), 55K-ért - igaz, ad hozzá egy tokot is..

(#1824) ballington


ballington
addikt

Így van ahogy wector is mondja...
Ahhoz, hogy egy jobb fajta obi legyen ami nagylátó és kis telének is jó, az megint csak 100k körül mozog használtan. Annyit nem akarok kiadni egyszerre egy obiért. Akkor már inkább cserélgetek, úgy is van időm, ha néha elmegyek egyet kattintgatni. Tudom macerás, de a lóvé is macerás.

Én is sokat vaciláltam egy fixen, sőt most is vacilálok egy 28/2,8-on, de lehet hogy a fixek nekem nem jönnének be.

Most egyelőre a 17-35 + 35-105-re vagyok ráindulva, de később lehet kinövöm. Más lenne, ha mondjuk Pesten lennék, sztem akkor már a 6. obit próbálgatnám, de így hogy vidéki vagyok és alig van alkalmam elmenni Pestre vagy máshova obit nézni, így sokat gondolkodom milyet vegyek. De már nagyon kellene egy.

Lehet az lenne a geljobb, ha vennék egy 28/2,8-at és egy 50/1,7 (vagy 1,8)-et, ez még árban sem gáz, olyan 50-60k körül meglenne. Aztán vennék még mellé egy beercant. De akkor megint csak hiányozna lehet egy nagylátó, akkor meg már megint ott vagyok, ahol elkezdtem.

Nehéz dolog ez.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1825) nasinas


nasinas
tag

Na Urak, ma nagyfiú vagyok... :DDD
Ma megvettem a Tamron 17-50/2.8-at egy extrém boltban :D meg hozzá a szűrőszettet,Hoyát. Lekaptam gyorsan, mellé tettem a Sony kitobikból a 18-70-est.
Van hozzá napellenző, ilyen cikkcakkos trendi szélű, a Hoyákhoz meg van szűrőtartó neszeszer :P ,négy részes, úgyhogy egy még fér bele. ( Tényleg olyan mint egy kis női kézitatyó a lóvénak... ;] ). Az egyik képen tele állásban vannak a másikban meg nem. Nehezebb és nagyobb a Sonynál - mer több benne a zanyag :DDD :DDD

(IMG:/dl/upc/2010-02/24/210069_vjvosbfmhq2xfj3n_dsc02689.jpg)(/IMG)

Ami ami, az az !

(#1826) nasinas


nasinas
tag

Szóval a másik kép:

Ami ami, az az !

(#1827) ballington válasza nasinas (#1825) üzenetére


ballington
addikt

Gratula, bárcsak nekem is lenne egy ilyen. Nem mintha nem engedhetném meg magamnak, de sajnálok rá ennyi pénzt egyetlen obira.
Reméljük elégedett leszel vele.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#1828) rumos14 válasza Szten Márs (#1822) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát ööö a hivatásos (pl. sportfotós) a fényerő miatt inkább a fixet használja sztem. esküvőfotós szintén, vagy talán egyik vázon fix, másikon zoom?
nédd meg itten eztet a képemet [link] lementem a rakpartra, gép állványra, aztán a komponálást, tehát hogy mi is legyen benne a képben csak a zoom-mal tudtam megtenni.

(#1829) pdave válasza nasinas (#1825) üzenetére


pdave
aktív tag

gratula :C
nem gondoltam volna hogy majdnem ugyanakkora mint a kitobi (bár még nem láttam élőben)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#1830) nasinas válasza pdave (#1829) üzenetére


nasinas
tag

Köszike! Amikor először a kezembe vettem, akkor jóval nehezebbnek tűnt mint a kitobjektív, de az is már régen volt a kezemben....
Majdnem akkora, de érezhetően nehezebb és nagyobb - viszont nem annyival,hogy nehezebb lenne használni, abban nem lesz érezhető különbség,úgy értem hamar meg lehet szokni.
:)

Ami ami, az az !

(#1831) wector81 válasza nasinas (#1830) üzenetére


wector81
csendes tag

Gratula! :C Majd írd meg miben és mennyivel veri a kitobit!

(#1832) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Valakit érdekelne egy kiváló állapotú M42-es 135/3.5 Zeiss Jena MC Sonnar? átalakítóval?
Tehát lehet használni Sony/Minolta Digitális gépekkel. Az állapota tényleg gyönyörű mintha új lenne, selymesen csúszó fókusz állítással. Beépített kihúzható napellenzővel.

Megfelelő ajánlat esetén megválnék tőle. :R

(#1833) tailor válasza Mandarinn (#1832) üzenetére


tailor
őstag

Szia!

Chipes az adapter? Mennyire gondoltál?

Üdv, Tailor

(#1834) Mandarinn válasza tailor (#1833) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Nem chipes... de minek is kéne M42-höz chip?

(#1835) freeapro válasza ballington (#1801) üzenetére


freeapro
senior tag

Ha MAF 24-105/3,5-4,5 D 45-ért lenne, az megoldaná a problémát? ;)

(#1836) tailor válasza Mandarinn (#1834) üzenetére


tailor
őstag

Tudtommal az A300 csak a chip-es adapterrel fogadja az adapteres obikat. De persze lehet, hogy rosszul tudom. Te milyen vázon használtad? (Igazából izgat ez MF dolog, de van egy nagy félelmem - mégpedig a 300-as kicsi keresője. Hiába van rajta OVF nagyító, az bakfitty.)

(#1837) Mandarinn válasza tailor (#1836) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Én A100-zal használom teljesen problémamentesen. A300-nál sajnos nem tudom, hogy kell-e

(#1838) Szten Márs válasza rumos14 (#1828) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Megkésve bár...
Sportfotós max azért, mert nagytelében a fixek könnyebben beszerezhetők, mondjuk nem is rájuk gondoltam. Esküvőfotósok többnyire zoomobjektívekkel dolgoznak, bár van kivétel is, nyílván.
A kép tetszik, viszont a fixnek ez a hátránya az egyik előnye. Nem mindig tudunk azt, és úgy belekomponálni a képbe, ahogy szeretnénk. Gondolkozni kell, hogy most akkor hogy is, mit is, meg kell erőltetni magunkat, hogy abba a fix tartományba hogy is tegyük bele a témát. Kreativitásra sarkall - engem mindenképpen. Sokkal jobban "érzem" és élvezem a fotózást velük, sokkal jobban megdolgoztatja az agyam és a fantáziám. De persze ki hogy. Valószínűleg én vagyok kisebbségben ezzel a nézetemmel :K

(#1839) tailor válasza Mandarinn (#1837) üzenetére


tailor
őstag

A300-on csak chip-pel van fókuszvisszajelzés, és csak így működik a steady shot... Chip nélkül csak manuális módban enged exponálni. De sebaj, azt hiszem, ezt most kihagyom - bár mindig fel-fellángol bennem a használjunk-manuális-optikákat érzés...

(#1840) tailor


tailor
őstag

Van valakinek tapasztalata MAF 100-300 APO (D)-vel? Vagy inkább BB? (+ egy kis gyúrás? ;] )

(#1841) wector81 válasza tailor (#1840) üzenetére


wector81
csendes tag

Nekem BB-el van, az szuper, de q* nehéz.
De ez a kicsi - a tesztképek alapján - igen jónak tűnik!

(#1842) rumos14 válasza tailor (#1840) üzenetére


rumos14
nagyúr

APO volt a kezemben. nem rossz, főleg hogy kicsi, könnyű.
én nem vagyok BB párti, bár hosszasan nem tudtam összevetni, de optikailag sztem nem jobb a 75-300 New-nál. cserébe egy kicsi nehezebb...

(#1843) tailor válasza rumos14 (#1842) üzenetére


tailor
őstag

Az APO verziót nézegettem én is mostanság. Esetleg még a Tami 70-300-at... Budget-tele körökben nézelődöm, de kellene a 300-as vég...

(#1844) rumos14 válasza tailor (#1843) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a a Minolta jobb lesz...
ugyanakkor a Tami macro-ban erősebb, 70-ről indul és 200-on még f4.5, a Minolta hamarabb veszít a fényerőből.

(#1845) tailor válasza rumos14 (#1844) üzenetére


tailor
őstag

A macro része nem nagyon izgat... Igazából a 100-300 tetszik nekem is, jól passzol a 16-105 végéhez. Képminőségben amúgy nincs jelentős különbség köztük?

(Szerintem lassan könyvet adhatnál ki a tapasztalataid alapján az alpha-bajonettes obikról :R :DDD )

(#1846) rumos14 válasza tailor (#1845) üzenetére


rumos14
nagyúr

:DDD
volt lehetőségem kipróbálni ezt-azt, de azért a zindexes gurukhoz képest sehol sem vagyok :B

hogy konkrétan mennyi a különbség, azt meg nem mondom, nekem a MAF lenne a bejövősebb, bár Tami 70-300-at csak boltban próbálgattam.

(#1847) tailor válasza rumos14 (#1846) üzenetére


tailor
őstag

Na akkor most esem gondolkodóba. Vatyerán 32-rôl indítottak egy sima 100-300-at, APO van egy eladó 48-ért, és egy Tami 30-ért... Hm. Akkor még rágom kicsit a csontot. (APO D kellene 45-ért... :U )
Töpreng-töpreng.

(#1848) rumos14 válasza tailor (#1847) üzenetére


rumos14
nagyúr

a sima 100-300-nál már lehet h jobb vásár a Tami? franc tudja.

(#1849) pacorro válasza ballington (#1801) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ezek közül a 24-85, ha aktuális még.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1850) pacorro válasza tailor (#1847) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha ezek a lehetőségek, akkor én a simát venném. Jó kis obi az.
Az APO D-k általában drágábbak szoktak lenni.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.