Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1601) AkosL válasza capafog23 (#1599) üzenetére


AkosL
aktív tag

Kelet 4, Hungary régióba én is keresek társakat. Ha megírod a nicked, küldök meghívót.

(#1602) Delta×


Delta×
senior tag

Ezt a nissan cuccot addoltam hogy tudok leraknia népnek olan akármit ? o.O

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1603) sagem válasza capafog23 (#1600) üzenetére


sagem
addikt

trololo, remélem lesznek benne mcdonaldsok, meg Apple boltok is hamarosan :D

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1604) BreeZeRr válasza Delta× (#1602) üzenetére


BreeZeRr
tag

"You will find the Nissan Charging Station in the Power palette. "

Elvileg az áramellátásnál van.

[ Szerkesztve ]

(#1605) Delta× válasza BreeZeRr (#1604) üzenetére


Delta×
senior tag

Igen közben megtaláltam ahogy ezt leírtam ><

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1606) BreeZeRr válasza Delta× (#1605) üzenetére


BreeZeRr
tag

:R :C

(#1607) godfella69


godfella69
tag

Valaki behívhatna a régiójába :) vegyetek fel friend listbe pls Origin ID: arabsejk90

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1608) biga válasza sagem (#1603) üzenetére


biga
senior tag

Mint mondtam, kell a lóvé, ki kell elégíteni, aki még nem adott bele pénzt (mi, akik meg már elhagytuk a kasszát másodlagosak vagyunk, vagy ha úgy tetszik zavaró tényező)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1609) csaba951 válasza biga (#1608) üzenetére


csaba951
veterán

+1 :C
Egyébként ez a mostani helyzetben megint csak olaj a tűzre! Ezer sebből vérzik a játék, mindenki a javításokat várja. Erre mi jön ki - egy dlc! Jelen helyzetben baromira nem ezzel kellene foglalkoznia a Maxis csapatnak! ;]

(#1610) #79621120 válasza csaba951 (#1609) üzenetére


#79621120
törölt tag

Egyetértek .

(#1611) mope


mope
tag

Simcity 5999Ft azt hiszem erre vártam :)

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#1612) sagem válasza mope (#1611) üzenetére


sagem
addikt

Nem rossz, annak aki egyébként is menne vagy még venni akar ott valamit, annak tényleg megéri, de egyébként a jegyár még +1500 pénz :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1613) #79621120 válasza mope (#1611) üzenetére


#79621120
törölt tag

Mivel én a világ végén lakom , ezért maradok az online aktíválható kódoknál .

(#1614) biga


biga
senior tag

Na ma kisérleti céllal nekiálltam újraszervezni egyik városomat. Egyelőre kb a térkép fele van kész, de az érdekes lett: azt akarom kipróbálni, mi van, ha a lehető legkevesebb kereszteződéssel próbálom megoldani a közlekedést. Ezt folyamatosan kanyarodó sugárutakkal oldottam meg, a térkép felén végigmenő teljes úthálózaton összesen 2 kereszteződés van, 1 vasútállomás (ezt nem lehet sehogy beilleszteni sugárútra ugyebár), illetve egy pici út, amin összesen egy klinika és egy ált. iskola van (szemben egymással). Na meg persze az út vége, ami a még régi hálózatba csatlakozik. Nos a kacskaringó elég jól működik, folyamatosan jól halad rajta a forgalom, viszont ahogy egy kicsit is komolyabb kereszteződést találnak az autók, elkezdik a dugózást. Mégpedig nem is a kanyarodással, hanem elsősorban a visszafordulni akarók okozzák a dugók kb 75%-át. MIÉRT forgolódik a városban ennyi ember? (Nem hiszem, hogy - a kanyargósság miatt és a kereszteződések mellőzése miatt - igen hosszú folyamatos útszakaszon akar a "másik oldalra" eljutni, mert erre korábban is lehetne lehetősége, illetve akár más (a visszafordulást is számítva jóval logikusabb és rövidebb) útvonal is lenne. Ez is egy generált dugóképzés lenne csak?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1615) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék itteni ismerős régióhoz csatlakozni, ahol van hely. Ha esetleg valaki számítana rám, az kérem írjon pm-et.

Másik kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne az épületsűrűséget a leghatékonyabban növelni?

(#1616) Rison77


Rison77
senior tag

Azért kedvesek, hogy karbantartásnál feldobnak egy figyelmeztetést, és instant leállítják a szervereket, a jelenlegi állás mentése nélkül...
Az termelési épületeket, kohászati üzem, processzorgyár stb, direkt a várostól távol raktam, és a főúthoz ami a városból megy ki, egy földúttal kötöttem össze, hogy a kóbor autósok ne okozzanak a szállítóknak,és a munkásoknak dugót. Erre, kivétel nélkül az összes autós kényszeresen be akar nézni oda, még a buszok is, akiknek egyáltalán nincs ott megálló, megtesznek a földúton 2 métert majd fordulnak vissza, és onnan akarnak kimenni a városból.. ahol azonnal feltorlódik vagy másfél km-es sor. Próbáltam másik helyen bevezetni, de ott is egyből oda akar menni mindenki, a többi útnál ugyanez, ott már a lámpa is bejátszik.

[ Szerkesztve ]

(#1617) mope válasza sagem (#1612) üzenetére


mope
tag

a jegyárát nem is láttam :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#1618) X Factor válasza mope (#1617) üzenetére


X Factor
addikt

Akkor se rossz vétel, a legolcsóbb netes kulcs tudtommal 7k.

Make things work

(#1619) #79621120


#79621120
törölt tag

Hmm .

Cities in Motion 2

Kár , hogy csak a közlekedést lehet benne fejleszteni .

(#1620) sagem válasza X Factor (#1618) üzenetére


sagem
addikt

Mondjuk ez is "csak" kulcsot ad, írják is h vinni kell az Origin accod és a jelszavad, mert ott helyben töltik rá az accountra. Viszont ez LE a kiírás szerint, a 7K-s players kulcs (ha épp van:P) meg sima, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1621) mope válasza sagem (#1620) üzenetére


mope
tag

pontosan :K

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#1622) X Factor válasza sagem (#1620) üzenetére


X Factor
addikt

Megnéztem az LE tartalmat,semmi különös, bár egységnyi pénzért természetesen én is a többet venném.

Make things work

(#1623) Petie válasza biga (#1614) üzenetére


Petie
veterán

a hosszú utakat néhol szabdald meg egy föld út kereszteződéssel, mint ebben a videóban
hátha bejön.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1624) Regirck


Regirck
senior tag

Elkeztem a SimCity 4-et míg várom, hogy normális legyen az 5. Viszont ehhez tudnátok ajánlani vagy linkelni inkább egy leírást, hogy mit hogyan érdemes csinálni!

Leginkább, olyan részletes leírás érdekelne, hogy a Tözsde mire jó vagy a "üzletembereknek való komplexus". Leírja 2 mondatba de építés után értelmét nem láttam.

Már elértem azt a szintet, hogy egy 30-50e lakosságot eltudok látni és a koszos ipart le tudom cserélni HighTech-re ami ugye környezet barátabb.

Régebben játszottam, csak akkor annyira nem fogott meg, mint most és míg várom a rendes 5.-t addig bele ásnám magam a témába...

(#1625) csaba951 válasza Regirck (#1624) üzenetére


csaba951
veterán

Itt van egy nagyon részletes ingyenes leírás hozzá.
Meg persze van a SimCity 4 Deluxe Prima Guide, de az sajnos nem ingyenes, viszont szintén nagyon részletes.

(#1626) Rison77


Rison77
senior tag

Az mitől függ, hogy egy processzorgyár mennyit termel 1 nap? 2 fullra fejlesztett processzorgyáram van, és a napi termelés 3,5-4e láda, és sehogy se akarja elérni az 1,5m profitot. Az ötvözet-műanyag szállítmányok folyamatosan mennek sosincs hiány. A másik városomban szintén 2 gyárral de ott mindkettő 9,5e ládát termel.

(#1627) minimumgame


minimumgame
tag

Üdv!

Tegnap kezdtünk egy új régiót páran, aki csatlakozna várjuk, EU Kelet 3, Originen tudunk egyeztetni.

(#1628) X Factor válasza minimumgame (#1627) üzenetére


X Factor
addikt

Nem tudom, van-e vki aki szerkeszti az első hsz-t, de oda, összelehetne gyűjteni h. ki, hol, merre, milyen nicken játszi, nem ? :)

Make things work

(#1629) Locutus


Locutus
veterán

Kelet2-n lévő régiómba is tudok még 1-2 embert meghívni. Több kifejlett város van már, viszont van még üres terep is, meg elhagyott város is. (de csak olyan jöjjön, aki aztán nem kezd az első probléma után más várost máshol)

Btw, remélem ezzel kezdenek valamit a fejlesztők, mert ennél idegesítőbb nincs, mint mikor valaki elhagy egy várost mint eb a szarát, aztán lesz ami lesz a régióval miatta. A régió elindítója igazán eltörölhetné pl az elhagyatott városokat.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1630) X Factor válasza Locutus (#1629) üzenetére


X Factor
addikt

Este elvileg megjön a játék, origin nickem xfactor284. Nyugodtan vegyél fel :)

Make things work

(#1631) biga


biga
senior tag

Nem tudjátok, az oly' nagyon várt rissítés nem csökkenti a kib....tt katasztrófák számát? Ahogy elkezd kicsit nőni a kassza, azonnal jön az összes. A nyavajás szeméttelepet már beraktam középre, mert a rohdék gyík mindig onnan sétál át a városon, hogy jóllakjon végül a szeméttel.

Ja, az volt már, mikor a gyík épp zabálja a városom egyik felét, erre a másik felén megjelenik egy tornádó?

Na meg biztos elvett volna a programozóktól még egy percet, hogy az elhagyott/romos épületeket meg is mutassa, hol van (rákattintva vigyen oda. Nem nagy dolog, az sc4 is tudott már ilyet), ne csak a térképen vakláljam a temérdek toronyház között a nyomorék kis házikókat, aminek a tetején nem látszik a villogó piros dózer...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1632) xGP válasza biga (#1631) üzenetére


xGP
csendes tag

Van olyan opció, hogy megmutassa az elhagyatott / romos épületeket. Mikor kiválasztod a buldózert, akkor a bal oldalon megjelenik egy ember és ha van bontásra jelölt épületed, akkor megjelenik egy piros háromszög ott mellette. Na ha az egérrel rámész, akkor ott kijön két kis gomb, amivel egyből odaugrik a lebontásra váró épülethez.

A katasztrófákhoz még én is hozzáfűzök annyit, hogy nekem úgy jött ki, hogy egy sarokba került a szeméttelep és az út túloldalán van az atomerőművem. Minden tök jól elfér, míg valamelyik nap eszembe nem jutott, hogy mi van, ha jön a gyík, mert nagyjából 80%, hogy az erőművön át vezet majd az útja a szeméthez. Tegnapelőtt ki is mászott a földből, át is ment volna az erőművön, amitől gondolom az rom lett volna és útjára indul a sugárzás. Megelőztem úgy, hogy gyors leromboltam a szeméttelepet, mire a gyík megfordult, pár épületen még átgyalogolt, de végül hamar visszavonult.

(#1633) Locutus válasza X Factor (#1630) üzenetére


Locutus
veterán

Üzentem originen, igazolj vissza, és akkor meg tudlak hívni :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1634) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

napfelkelte az 1milliós városban

ráadásul egyetlen kereszteződés sincs, csak egy nagy csigavonal körbe :)

- no es importante -

(#1635) biga válasza xGP (#1632) üzenetére


biga
senior tag

Na ezt eddig nem vettem észre, köszi :)

Nem lenne egyébként rossz a játék (bár egyelőre elég messze van az előd szinvonalától), de ezek az apróságok iszonyat idegesítőek. Mutassatok már bárhol a világban pl olyan, mondjuk 20-30e várost, aminek az összes fontosabb útja 2x3 sávos sugárút és ennek ellenére állandóan képes bedugulni, ha kicsit nem figyelsz. Vagy hogy odamegy egy városba egy ipari park, és bár nincs neki megfelelő szinvonalú munkaerő, azért folyamatosan kitartóan olyan üzemek épülnek oda (tehát meg sem próbál a helyi munkaerőkínálathoz igazodni). És sorolhatnám. Szimulátornak erősen elnagyolt. Azért az sc4 - minden hibájával és hiányosságával együtt - erősebb volt szimuláció terén.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1636) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

lenne egy technikai kérdésem: jól látom hogy hiába van 2 db teherkikötőm, mindig csak az egyikhez jár hajó ill. vonat? a másiknál nem áll meg soha.
egyszerűen nem tudom eladni a kibányászott/termelt dolgokat, mert nincs elég szállítás, pláne így

- no es importante -

(#1637) biga válasza Sixkiller6 (#1636) üzenetére


biga
senior tag

Teherkikötőnél nem tudom, de sima vasútállomásnál nekem csinált olyat kettőnél, hogy a másodikhoz szinte sosem ment el a szerelvény. Olyan 600 perceket írt várakozási időnek (a másikban meg 5-6). Mikor leágaztattam a vágányt és (az első előtt) külön vágányon ment a vonat, akkor ez lement olyan 3-400 percre, de sosem lett olyan, mint az első

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1638) Petie válasza Sixkiller6 (#1636) üzenetére


Petie
veterán

nekem is két teherkikötőm van 2 dokkal és mind2höz megy a hajó

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1639) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Nekem a villamosremízzel vannak gondjaim. Csak egy helyben toporognak a villamosok.
Másik gondom, hogy a 170k-s városomban a szemét újrahasznosító mindig dugig van újrahasznosítatlan szeméttel. Egy műanyag, két ötvözet és egy fémkinyerő gépsor van, de olyan lassú, hogy az valami hihetetlen. Ja, jóhogy lassú, ha este nem működik...

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1640) dilipok válasza csasaKKP (#1639) üzenetére


dilipok
veterán

mukodik az, ha van benne osszegyujtott szemet. Csak a szemetgyujtes szunetel ejjel.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1641) csasaKKP válasza dilipok (#1640) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szerintem meg nem, de majd akkor megnézem figyelmesebben. :R
Állandóan tele van szeméttel. Oda megy a kukásautó és lerak 0,2 tonnát a 3-ból, mert többet nem tud.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1642) dilipok válasza csasaKKP (#1641) üzenetére


dilipok
veterán

vagy lehet, hogy nalad is bebugzott... En is jartam igy az egyik varosomban

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1643) csasaKKP válasza dilipok (#1642) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, ez valószínű. Köszi. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1644) Balage195


Balage195
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy megvettem a SimCity-t és nekem Angol és magyarra ezt hogy lehetne átrakni? esetleg valamiféle nyelvi fájllal?

(#1645) dilipok válasza Balage195 (#1644) üzenetére


dilipok
veterán

szerintem sehogy, a magyart sem lehet angolositani (vagy igen? :F )

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1646) Balage195 válasza dilipok (#1645) üzenetére


Balage195
csendes tag

állítólag csak a Data fálj-t kell kicserélni

(#1647) #85552128 válasza dilipok (#1645) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lehet, de szerintem frissítést ugyanúgy az eredeti nyelvhez tölt le.
Utána vagy felülírja vagy marad a kicserélt (de hiányos, nem frissített) nyelvi fájl, ha egyáltalán frissíteni tudja.
Szóval frissítések után mindig el kell kérned valakitől az aktuális nyelvi fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#1648) csaba951 válasza Balage195 (#1644) üzenetére


csaba951
veterán

Átállítod az Origin kliens nyelvét magyarra és utána teszed csak fel a SimCity-t.

Persze ez csak akkor működik ha az aktiváláskot is benne volt a magyar nyelv a listában. Újra meg tudod nézni, ha az Origin kliensben, az Origin menüpontban (az ablak tetején, bal fölső sarokban) a Termékkód beváltása... (első menüpont) részbe újból beírod a kulcsot.

(#1649) dilipok válasza csaba951 (#1648) üzenetére


dilipok
veterán

kirpobaltuk, nem mukodik neki. CD kulcsot ker a csere utan (nekem nincs benne angol)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1650) Balage195 válasza dilipok (#1649) üzenetére


Balage195
csendes tag

nah csak sikerült s3pe féle moddal magyarrá vált :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.