Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1801) Sonja válasza nepszter1 (#1798) üzenetére


Sonja
veterán

Elméletileg az AMD APU procikhoz fog járni (A8 és A10, ha jól emlékszem), nem a vidkártyákhoz.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1802) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek arra ötlete hogy mit lehet olyankor tenni ha elfogy az összes vízkészlet?
Honnan varázsoljak vizet?Vagy újra töltődik valamikor a talaj?

Üdv

(#1803) Petie válasza Nagymelák (#1802) üzenetére


Petie
veterán

szia
tegyél le szennyvíztisztítót az megtisztítja a trutyit és lesz tiszta vized is :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1804) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Most kezdem a játékot, melyik szerverre érdemes csatlakozni?
Hol vannak a PH!sok? :R

Üdv,
Tamás

(#1805) Xirtam válasza dobost (#1804) üzenetére


Xirtam
veterán

Ez engem is érdekelne

(#1806) RockHaRD válasza Xirtam (#1805) üzenetére


RockHaRD
addikt

kb mindegyik europain, de a keletin tuti, hogy 1-5-ig végig van 1-1 ph-s régió, szal igazából bárhova szerintem.

keressetek rá a régió, vagy szerver szóra itt a topikban, és tuti lesz jó pár találat, ami megmondja, hogy kit-hol kell keresni

(#1807) Xirtam


Xirtam
veterán

Ha van kedvetek vegyetek fel Orignin-en. : Richie_Dale_HUN

(#1808) thEndeR válasza Xirtam (#1807) üzenetére


thEndeR
tag

Felvettelek. :))

(#1809) dobost


dobost
senior tag

Engem is felvehet valaki, ha gondoljátok: HunDobi.

(#1810) Nagymelák válasza Petie (#1803) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Szennyvíztisztítóm van,a talajban nincs már vízlelőhely!Ilyenkor mi van?

(#1811) X Factor válasza Nagymelák (#1802) üzenetére


X Factor
addikt

Vagy vásárolj szomszédtól.

Make things work

(#1812) Tbor


Tbor
tag

Ebben a játékban csak zónákat lehet létrehozni (pl. ipari, kereskedelmi, lakó), vagy el lehet dönteni, hogy pl. egy hotelt, egy bevásárlóközpontot stb hova szeretnék építeni ? Pl. most a tengerparti részen van egy klassz pelenka-újrahasznosítóm én meg egy szép üzletsort meg szállodákat szeretnék.

(#1813) Petie válasza Nagymelák (#1810) üzenetére


Petie
veterán

akkor passz. nekem visszatermeli a talajba a szennyvíztisztító telep a vizet...sötétkék a környéke. bug?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1814) thEndeR


thEndeR
tag

Ha gondoljátok engem is felvehettek: thEndeR7

(#1815) X Factor válasza Tbor (#1812) üzenetére


X Factor
addikt

Csak zónát lehet, de a zóna értékét meg lehet befolyásolni, h. ne pelenkázó, hanem csili-vili szálloda legyen.

Make things work

(#1816) Tbor válasza X Factor (#1815) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm a választ ! Hogy tudom befolyásolni a zóna értékét, hogy pl. szálloda legyen ?

(#1817) Regirck válasza Tbor (#1816) üzenetére


Regirck
senior tag

Fákkal, parkokkal! Azon belül is nem mindegy melyik réteghez valót teszel a környékre!

(#1818) A_ScHuLcZ válasza Karesz0995 (#1799) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezt a kérdést ugye te sem gondoltad komolyan? :Y :DD

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1819) godfella69


godfella69
tag

Nem tudod befolyásolni hogy milyen kereskedelmi egység legyen randomra vannak boltok, hotelok, cégek. Csak az ingatlan értéküket tudod befolyásolni parkokkal és fákkal. Minél nagyobb a telekérték annál szebb épületek épülnek.

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1820) Locutus válasza godfella69 (#1819) üzenetére


Locutus
veterán

Ugyanakkor ha a lakók hiányolják a boltokat, akkor hiába épül hotel a kék területen, továbbra is hiányolni fogják... szóval valami differenciálás csak van. Ugyanez fordítva is igaz, ha a szórakoztató helyeid hiányolják a hoteleket, akkor bizony a kéken hotelnek kell épülnie, addig nem nyugszanak le. Volt hogy 3x is leromboltam az irodaépületet, mire végre odarakott egy hotelt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1821) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Kelet2-n létrehoztam egy Hungary nevű privát 16os régiót.
Ha valaki csatlakozni akar, akkor dobjatok egy privit és küldök meghívót!

Üdv,
Tamás

(#1822) Sonja


Sonja
veterán

Most jött e-mail, hogy a MAC-es verzió Június 11-től lesz elérhető! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1823) dilipok válasza Sonja (#1822) üzenetére


dilipok
veterán

faxa... inkabb a patchet adnak mar ki, mert jatszanek mar, csak a jelenlegi verziohoz nincs idegzetem

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1824) Sonja válasza dilipok (#1823) üzenetére


Sonja
veterán

Hogy őszinte legyek, én már nagyon megbántam, hogy mevettem. :( Mindegy. Ez az első olyan játék, amit megbántam, hogy megvettem. :K Belefért. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1825) Xirtam válasza dilipok (#1823) üzenetére


Xirtam
veterán

Mi a baj a mostanival? :R

(#1826) Dreamie válasza dilipok (#1823) üzenetére


Dreamie
őstag

Nyílván a cél az, hogy minél többet eladjanak ebből a szarból... mert ez az elődhöz képest tényleg ilyenre sikeredet... Én úgy látom, hogy nem igazán érdekli őket a javítás... ez van. :(

(#1825) Xirtam : Számomra a legbosszantóbb ez a felhőbe mentés, és hogy jól felépített városnál sokszor visszaállítást csinál, és lehet kínlódni megint. 2-3x még azt mondom oké, de ennél többször előfordult már. Van még több apróbb bug is, amiket nem tudom javítottak-e már.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1827) Korcsii


Korcsii
őstag

100 óra után a véleményem egy képben kifejezve:

Before:

[ Szerkesztve ]

(#1828) dilipok válasza Xirtam (#1825) üzenetére


dilipok
veterán

3 varosom ment tonkre a recycling bug es a kozlekedes, valamint a nem megjeleno service vehicelok es az iskola bejarataban beragado buszok miatt.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1829) #79621120 válasza nepszter1 (#1798) üzenetére


#79621120
törölt tag

klikk ide

THIS OFFER IS BEING ISSUED TO YOU FOR PROMOTIONAL PURPOSES ONLY AND DOES NOT CONSTITUTE A CREDIT, CHARGE, DEBIT OR GIFT CARD.

Promoter: Advanced Micro Devices, Inc., One AMD Place, Sunnyvale, California 94088 USA.

Promotion Period: Promotion Period begins March 12, 2013 and ends on December 31, 2013. Eligible AMD Product must be purchased during Promotion Period. Key Code must be used to obtain Free Game downloads by March 12, 2014, after which the Key Code is void.

Eligible AMD Products:

AMD A8-5600K Processors, AMD A8-5500 Processors, AMD A10-5800K Processors, AMD A10-5700 Processors

(#1830) Tbor válasza Locutus (#1820) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm a tanácsokat. Azt hittem itt pontosan megadható milyen épületet szeretnék, nem csak a zónát és ezek alapján eldönti a program. Nem tudjátok, a SimCity4 vagy a Cities XL nem szabadon alakítható, vagy van olyan városépítős amelyik szabadon alakítható esetleg ?

(#1831) csaba951 válasza Tbor (#1830) üzenetére


csaba951
veterán

SimCity 4 sem szabadon alakítható. Ugyanez a zónázás van benne.

(#1832) godfella69


godfella69
tag

22-én jön a frissítés hurrá. :C

[link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1833) dilipok válasza godfella69 (#1832) üzenetére


dilipok
veterán

na ez vegre jo hir :K

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1834) csasaKKP válasza godfella69 (#1832) üzenetére


csasaKKP
senior tag

22 órakor... Szóval inkább 23.-a. :DD

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1835) sagem válasza godfella69 (#1832) üzenetére


sagem
addikt

Na ez jó hír, remélem jó tapasztalatokról fogtok utána beszámolni :K

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1836) csasaKKP válasza sagem (#1835) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Meg kell hagyni, szép nagy lista. Alig várom, hogy visszatérjek a játékhoz. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1837) biga


biga
senior tag

Ilyenről csak álmodunk itt a Simcityben, pedig azért az simcity elvben nem egy kategória vele.: [link]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1838) dilipok válasza dilipok (#1833) üzenetére


dilipok
veterán

jol atbongeszve, en ezt varom a legjobban:

Demolish: Fixes issue that occurred when players demolished buildings that had service vehicles, delivery vehicles, or agents out in the city or region. Previously, the agents would be in a state of limbo and would not recover when new buildings of that type were placed. This will no longer happen.

Mar csak azert is mert kozvetlenul v kozvetve ez tette tonkre eddig az osszes varosomat :)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1839) RockHaRD


RockHaRD
addikt

miért nem írnak egy szót sem a közlekedésről? :(

(#1840) Korcsii válasza RockHaRD (#1839) üzenetére


Korcsii
őstag

Két lehetőség van: vagy nem ismerik be, hogy rossz, vagy nem is javítják. :D

(#1841) Naturalist válasza Tbor (#1830) üzenetére


Naturalist
tag

Sc4-ben bármit felépíthetsz csak akkor nem zone-t használsz hanem te teszed le az adott épületet, parkot, fát stb. Ez a realisztikus városépítés, amikor nem a szimuláción van a hangsúly. Egy példa:
[link]

(#1842) biga válasza Naturalist (#1841) üzenetére


biga
senior tag

Ez simcity 4? Éveket játszottam vele, de ilyesmit nem tudtam sosem csinálni. Bár gondolom a képen látható holmik nagy rése külön kiegészítő.

Na meg folyamatosan kanyarodó sín? :Y Ez volt mindig a legnagyobb bajom vele, hogy az utakat síneket csak meghatározott szögekben (45° és 90°-ban) lehetett vezetni. Ez is valami modding cucc hozzá? Mert ha igen, akkor sokat kihagytam azzal, hogy nem nagyon használtam kiegészítőket :(

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1843) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne a játékkal kapcsolatban, hátha Ti meg tudtátok oldani valahogy! :)
Az alacsony és közepes keresetű munkaerőhiánnyal mit lehet kezdeni? (kb 8000 betöltetlen állásom van)
Már van egyetemem is, de még mindig rossz a helyzet. :O

A felesleg felajánlása a szomszédoknak automatikusan történik? Vagyis a régiónézetben ha nekem van pl felesleges vizem, akkor ő tud vásárolni vagy építenek kell esetleg beállítani valamit, hogy exportra is menjen?
Ez a kereskedelmi lerakattal is így van?

Köszi!

Üdv,
Tamás

(#1844) X Factor válasza dobost (#1843) üzenetére


X Factor
addikt

Bonts el kék meg sárga területeket, helyére menjen zöld, vagy várj míg növekedik a zöld terület sűrűsége.

Nem, nem kell külön semmi, ha van felesleg automatikusan felajánlja.

Make things work

(#1845) Xirtam válasza dobost (#1843) üzenetére


Xirtam
veterán

Az export engem is érdekel! :R

(#1846) Korcsii válasza Xirtam (#1845) üzenetére


Korcsii
őstag

Áram, víz, szennyvíz alapból meg van osztva, ha van felesleg (és amíg van felesleg).

A többi szolgáltatásnál általában járműveket lehet küldeni: régió nézetben rákattintasz a másik városra, majd alul kiválasztod, hogy hova mennyit küldesz.

Ugyan itt lehet simoleont, nyersanyagot stb-t is felajánlani.

Export/import az más tészta, ahhoz kell egy kereskedelmi lerakat vagy teherkikötő (specializációnál kereskedelem fül), ahonnan aztán el lehet adni a dolgokat (a nagyvilágba, nem kell hozzá szomszéd). Megépíted, hozzáadod a megfelelő tárolókat, majd beállítod, hogy import, export, vagy saját felhasználás legyen abból az áruból.

(#1847) dobost válasza Korcsii (#1846) üzenetére


dobost
senior tag

Köszi!
Lehet az volt nálam a gond, hogy a lakótelepeket úgy építettem meg, hogy egyből gazdagoknak szánt parkokat pakoltam mellé, így hatalmas felhőkarcolók lettek pillanatok alatt, viszont a gyárakba már ezek az úri népek nem akartak menni, így hiány alakult ki. Persze ekkor egyetem még nincs, így a technológiai fejlődés még nem érte el a szintet, hogy a gazdagok menjenek az űberszuper fejlett gyárakba jómunkásemberként! :W
Ha küldök át rendőrkocsit, mentőt illetve tűzoltót az hoz a konyhára? Sajnos ezt nem mutatja sehol. (vagy én még nem találtam meg...)

(#1848) Naturalist válasza biga (#1842) üzenetére


Naturalist
tag

Igen nagy része kiegészítő. Elég sok cuccot külön le kell tölteni, hogy igazán realisztikus várost tudj építeni.
Közlekedéssel kapcsolatban a Network add-on mod ad rengeteg új lehetőséget [link]
És akkor még van terrain, water, night lightning mod, na meg az épületek stb.

[ Szerkesztve ]

(#1849) biga válasza Naturalist (#1848) üzenetére


biga
senior tag

Van valami oldal, ahol ezeket a modokat meg lehet találni? Én ebből jó, ha 1-2-t ismerek.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1850) Naturalist válasza biga (#1849) üzenetére


Naturalist
tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.