Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1751) godfella69


godfella69
tag

[link]

Jönnek a frissítések végre láthatóak lesznek a szabad helyek a public régiókban

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1752) dilipok válasza godfella69 (#1751) üzenetére


dilipok
veterán

na ez biztatoan nez ki. Ha jon a patch megyek is vissza jatszani :K

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1753) csasaKKP válasza godfella69 (#1751) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hú, ezt én is várom. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1754) Mister_X válasza godfella69 (#1751) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"• Tuning: Residential-only cities have failure state."

Ezt lefordítaná nekem valaki?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1755) dilipok válasza Mister_X (#1754) üzenetére


dilipok
veterán

nem igazan tiszta nekem sem ez. Arra gondolhatnak, hogy nehezebb lesz fenntartani a residental only varosokat? :F

Utannaolvasva 2 "elmeletet" talaltam :DDD Az egyik az, amit en is irtam, a masik meg, hogy ha egy varos elveszti a vonzerejet (mondjuk a katasztrofak olyan karokat csinalnak, vagy tul sok a szemet, etc.), belep ebbe a failed state-be, es innentol nem fogja vonzani a lakosokat. (nekem valoszinubb az elso)

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1756) dilipok válasza dilipok (#1755) üzenetére


dilipok
veterán

vagy, igy jobban belegondolva, azt is jelentheti, hogy mostantol nem lehet pure residental varost csinalni :K

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1757) Mister_X válasza dilipok (#1755) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De ki is akarna építeni residental only városokat? :F Bár maximum akkor van értelme, ha a két csatlakozása indutrial only vagy vegyes... De nem értem, hogy miért nem lehetne fenntartani? Két utca business, az emberek ott költekeznének, adó mindkettőből jön.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1758) Nagymelák válasza X Factor (#1750) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Kelet 2

(#1759) dilipok válasza Mister_X (#1757) üzenetére


dilipok
veterán

ezt talaltam rola: [link]

egy lehetseges oka a fixnek: There's also a way to bug the game out entirely by having 0% taxes and *no* services whatsoever -- not even power or water -- that allows for all R cities closer to the 2 mil mark.

Ill a linkelt forumban is van egy kep egy full residental varosrol, ami 7%-os adoval +29K-s budget csinal.

Ejjj mar :DDD

Van egy bug, amivel 0%os adoval es mindenfele szolgaltatas nelkul (meg aram es viz sem kell) lehet residental only varost epiteni es igy 2 millio koruli lakosszamot elerni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1760) Mister_X válasza dilipok (#1759) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Magyarul? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1761) X Factor válasza dilipok (#1759) üzenetére


X Factor
addikt

Azt nem értem h. az industrial demanded, h. van neki 0-n.

Make things work

(#1762) biga


biga
senior tag

Nos aki szerint ez a felhőben mentés jó: egész nap nem engedett egyik régióm egyik városára belépni ("Jelenleg nem tudja betölteni a várost, kérjük próbálkozzon később"). Az összes többi megy ott, csak az az egy nem. Ez azért gond (a mellett, hogy nem tudok játszani), mert az a leggazdagabb városom abban a régióban jelenleg és a nagy mű építés sarojjöve. (nagy kapacitással üzemelő műamyag és processzorgyártás). És gyanús, hogy valami érthetetlen okból nem megy. Nos ilyen a felhőben mentés...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1763) Dreamie válasza biga (#1762) üzenetére


Dreamie
őstag

Ezt nem akarják valamikor orvosolni, mert én addig nem folytatom... Szanaszéjjel szopatott már ezzel engem is és mindig azt a várost amelyik jól ment...

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1764) biga válasza Dreamie (#1763) üzenetére


biga
senior tag

Én még reménykedek azért, hátha helyreáll (bár van bennem némi szkepticizmus). Ha elszállt az a város, valószínűleg az a régió is ugrik. Akkor meg azt hiszem - legalább is egy darabig - hanyagolni fogom a játékot, mert értelmetlen elkezdenem egy másik várost, ha bármikor újra elszállhat.

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1765) Mister_X válasza biga (#1762) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dragon Györggyel is beszéltem a PlayIT-n. "Diplomatikus akartam maradni a színpadon, de az új SimCity egy rakás szar az elődjéhez képest" Hát... adni szoktam a véleményére, de hát akkor is. A 4-hez képest tényleg ilyen vészes?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1766) biga válasza Mister_X (#1765) üzenetére


biga
senior tag

Igen. Szerintem ez a játék megítélése szempontjából a legnagyobb baj: volt neki egy (illetve több, de most csak a sc4-ről van szó) igen jól sikerült elődje és mindenki ehhez méri, mindenki azt várta, hogy az előd pár hibáját kijavítják és modern folytatása jelenik meg az elődnek.
Ehhez képest - bár alapvetően nem lenne rossz játék, de sajnos ha az elődhöz akarom hasonlítani - lett egy temérdek buggal, számtalan rossz megoldással rendelkező középszerű játék. Szimulátornak csak nagy megerőszakolással lehet nevezni.

Ettől még mondom, simán elmenne a játék (már persze ha kijavítják a hibáit), ert azért igen nagyon le tudja kötni az embert és valóban közel végtelen számú és idejű játéklehetőség van benne, de az elődje sok mindenben magasan veri sajnos...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1767) Mister_X válasza biga (#1766) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akkor leveszem a polcról a SC4 Deluxe-omat inkább (csak ne lenne sérült a lemez és emiatt bugos a játék)... Most nem tudom, hogy örüljek-e, hogy nem jutottam SimCityhez a PlayIT-n.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1768) biga válasza Mister_X (#1767) üzenetére


biga
senior tag

Jó kérdés. Szerintem ha elvonatkoztatsz attól, hogy ez egy "simcity", (tehát egy a PC hőskora óta jelen lévő legendás sorozat része) elvileg (vagyis csukd be a szemed, mikor indítod :D ), akkor alapvetően nem rossz játék (nem akarom mindig mondani, de fontos: feltéve, ha igyekeznek kijavítani a temérdek hibát!).

De valóban, addig is, míg ki nem javítják és fontos a "szimulátor-élmény", akkor jó, ha leporolod a sc4-et és akár párhuzamosan játszol azzal is :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1769) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

őőő SC 4 hez van magyar felírat?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#1770) Sonja válasza SSJmeszes (#1769) üzenetére


Sonja
veterán

Van! :K ;) Elméletileg nem teljes.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1772) nanorambo válasza Nika12 (#1771) üzenetére


nanorambo
őstag

Szia! Néztem a videóid, tök jók.
Amúgy ilyenkor írd ide, hogy csaj vagy, hidd el hatványozódni fog a nézettséged ;)

(#1773) Mister_X válasza nanorambo (#1772) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Puszi, Nika ♥"

Szerintem már nem kell semmit sem leírni, legalábbis nekem eléggé egyértelmű :DDD

@Nika: otthon meglesem őket, munkahelyi PC erre alkalmatlan :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1774) sagem válasza Mister_X (#1773) üzenetére


sagem
addikt

Miért, lehet, hogy vki Gáspár, de Nikának érzi magát, a mai világban már semmi nem egyértelmű! (ok-ok ne menjünk bele:D ;] )

A videó meg: "So cute", szóval hajrá-hajrá :D

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1775) RockHaRD válasza Nika12 (#1771) üzenetére


RockHaRD
addikt

homokozó módban csődbe vinni a várost... az kemény :F

(#1776) Naturalist válasza biga (#1766) üzenetére


Naturalist
tag

Szerintem a legnagyobb baja ennek az új simcity-nek, az sc4 modder közössége, pontosabban ennek a közösségnek a hihetetlen jó munkája. Ugyanis a letölthető addonokkal ma olyan méretű, geográfiájú, stílusú (akár közép-európait is már) várost tudsz építeni amilyet csak akarsz. És ezt jelenleg nem tudod az újban megtenni.

(#1777) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Na megnéztem magamnak ezt a SC4 et.. mérföldekkel részletesebb és jobb az egész.. hogy nagyon!
Azt kellett volna kiadniuk ezzel a grafikai motorral és persze egy két kisebb újítással, hogy azért mégis..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#1778) X Factor válasza Mister_X (#1765) üzenetére


X Factor
addikt

Nem alaptalan, de a negatív vélemények mindig hangosabbak, mert aki elégedett az általában csendben, otthon játszik.

G^zC^mp€r Beletekertem a végébe, ott volt 3xx.xxx, akkor h. ment csődbe? :F

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#1779) RockHaRD válasza X Factor (#1778) üzenetére


RockHaRD
addikt

"Én amikor elkezdtem a játékot, rögtön az első 4 városomat csődbe vittem az első pár nap után..."

(#1780) Mister_X válasza Naturalist (#1776) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezeket a modokat az Origines verzióra is rá lehet ültetni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1781) Naturalist válasza Mister_X (#1780) üzenetére


Naturalist
tag

Nem tudok róla, hogy lenne akadálya. Itt egy alapos útmutató, illetve a simtropolis fórumán érdeklődhetsz.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1783) Locutus válasza RockHaRD (#1782) üzenetére


Locutus
veterán

Meglehetősen drága, és helypazarló módszer, dehát végülis működik, meg kell hagyni :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1784) biga válasza RockHaRD (#1782) üzenetére


biga
senior tag

Nagyon gáz...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1785) -NRGyP- válasza RockHaRD (#1782) üzenetére


-NRGyP-
tag

Hát van türelme meg kell hagyni. De még jobb lenne, ha alapból benne lenne a játékban a terraformálás, alagút, illetve felüljárók építése... Hogy hagyhatták ki ezeket??? :W

(#1786) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Na ma okozott egy kis idegtépést ez e kedves játék. Pár napja kezdtem el, egyenlőre saját régióban bohóckodom amíg megtanulom. Elkezdtem építeni egy második várost a régióban, közben az első várostól küldtem neki 1 millió kezdőtőkét. Természetesen pár percre rá behal a rendszer, visszaállítás, város sehol, ami a nagyobb baj, 1 millió sehol.. Úgy érzem jöhet még pár patch :)

(#1787) biga válasza nauro (#1786) üzenetére


biga
senior tag

Hajjaj, ha én számolnám hány millióm szállt már el eltünő városokkal, vagy olyanokkal, ami nem tünt el, a régióban látszik, sőt szolgáltat is, csak épp nem lehet betölteni :P

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1788) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

egy hete van meg a játék nagyon király most végre megvették a barátaim is akartunk hárman játszani tök jól ment egészen addig amíg meg nem látogattam haverom városát vissza akartam menni a sajátomba de nem akarta betölteni. 10 perc után meguntam hogy még mindig csak tölt. Feladatkezelő játék bezárása stb. Amikor újraindítottam láttam a városom rányomtam hogy játék folytatása majd egy nagyon kedves kis szöveg azt írta hogy nem lehet betlölteni a városomat próbálja meg később. Ez volt tegnap este még akkor megpróbáltam 2x és ma is próbáltam de ugyanúgy nem megy. Valaki tud megoldást a dologra mert ha ilyen bugos a játék akkor nekem nem kell. Volt másnak is ilyen probléma?

tisztelettel faranus :R

(#1789) biga válasza faranus (#1788) üzenetére


biga
senior tag

Volt hát! De ehhez nem kell átlépni sehová, sima szabályos kilépésnél is előfurdult velem. Azóta az a városom vár valami csodára (vagy javításra).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1790) faranus válasza biga (#1789) üzenetére


faranus
aktív tag

Hát ez nagyon idegesít remélem lesz hamar megoldás mert ha nem akkor megköszönöm az EA nak a közös játékok és az összes simsemet elégetem

tisztelettel faranus :R

(#1791) csaba951


csaba951
veterán

Ha inkább egy kiforrott játékkal játszanátok: SimCity 4 Deluxe Edition; -50%; 4,99 GBP

(#1792) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Második hete pihentetem a játékot (várom a NAGY Updte-et), mennék már vissza játszani. :)
Hogy megnyugtassam magam ideiglenesen, megkerestem Deezeren az SC OST-jét. :)) :C

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1793) RockHaRD válasza csasaKKP (#1792) üzenetére


RockHaRD
addikt

min van ilyen felülete a Deezernek? Sima böngészőből nézve nagyon nem ilyen :F

(#1794) Xirtam válasza RockHaRD (#1793) üzenetére


Xirtam
veterán

Ez a Windows 8 alap lejátszója!

(#1795) RockHaRD válasza Xirtam (#1794) üzenetére


RockHaRD
addikt

ohh... akkor nem kell ilyen :DDD jó nekem a jó 'öreg' win7

(#1796) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Még mindég nincs új patch?:D:D
Mondahatni egyáltalán nem sietik el a dolgokat.:-/

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#1797) csasaKKP válasza Xirtam (#1794) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Windows 8 Deezer app.

SSJmeszes: Én is arra várok...

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1798) nepszter1


nepszter1
addikt

Az mennyire igaz hogy bekerül az AMD-s Ati kártyák mellé a Simcity ? Vagyis veszel egy VGA-t és kapsz hozzá egy ingyen Simcity-t

(#1799) Karesz0995


Karesz0995
tag

Sziasztok, valaki tudna nekem segíteni hogy megoldható e origin indítása nélkül a játék?
Haverén játszom, és ha ő online akkor én nem tudok :DDD

(#1800) Petie válasza Karesz0995 (#1799) üzenetére


Petie
veterán

nem oldható meg

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.