Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1501) csasaKKP válasza Regirck (#1499) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Már régi hír, rég belinkeltem. :)

Más: Nem akar növekedni a lakosságom. Hiába jelölök ki lakóövezeteket, nem nő a lakosság, de az épületek nőnek, csak a bennük élő lakosok száma annyi, mint egy tömbháznak. Utak felupgrade-elve, parkokra (meg az iskolákra) meg el a legtöbb pénzem. Csomó gazdag van már, meg tanult ember, mégis az a pár gyáracska rinyál, hogy nehéz menedzsereket találni. :F Valamit még az elején elronthattam.
Meg a vonaton alig utaznak és várakoznak, de szövegbuborék már mondja, hogy a kedves polgármester úr intézhetne több vonatot.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1502) r6man123


r6man123
senior tag

Egyik pillanatról a másikra bedugult a városom bevezető szakasza, az autópályán áll a sor. Realtime ~negyed órája nem pakoltam le semmit, nem fejlesztettem.. ajjjjjjaj

(#1503) Locutus válasza csasaKKP (#1501) üzenetére


Locutus
veterán

Gazdagok nem szeretnek sűrűn élni. Ugyanazon házban 100 gazdag helyett tízszer annyi szegény is elél.
Ha az a célod, hogy több százezres populációd legyen, akkor vissza kell tartanod őket a szegény színvonalon.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1504) csasaKKP válasza Locutus (#1503) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Höh, ez vicces. :D Épp azért parkosítottam, hogy vonzóbbá tegyem városom számukra és özönlenjenek hozzám. :D Nem jött össze 30 egynéhányezer főnél megakadtam. De kellenek a munkások.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1505) dilipok válasza Locutus (#1503) üzenetére


dilipok
veterán

ez szerintem nem igy van. A leggazdagabbak is felhuznak felhokarcolokat a legnagyobb surusegnel. Ott is annyian fognak szerintem lakni, mint az ugyanolyan surusegu szegenyebb es kisebb epuletekben. En legalabbis igy tapasztaltam...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1506) Locutus válasza dilipok (#1505) üzenetére


Locutus
veterán

Pedig nézz csak utána, a hivatalos max populáció egy-egy nagy házban:

§: 600
§§: 300
§§§: 100

Ugyanez az összefüggés megvan a C és I területeknél is, tehát pl egy high-tech gyárban kevesebb ember dolgozik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1507) dilipok válasza Locutus (#1506) üzenetére


dilipok
veterán

igaz, en eddig ezt nem is figyeltem. Siman felszokott a lakossag 250K-ra :DDD

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1508) RockHaRD


RockHaRD
addikt

mekkora egy szutyok ez a játék :D

tök jó városom befuccsol, a lakosság 150k-ról 50-60-ra lemegy, erre elhatározom, hogy akkor 20%-os adó, mindent lekapcsoltam, korházakat, szállítást, MINDENT, így óránként 60-70 ezer a bevétle, és pörgetem amíg el nem érek egy nagyobb összeget, aztán lezárom a várost...

erre mi történik? felmegy a népesség 100 ezer fölé... teljesen logikus, hogyha nincs áram, nincs víz, meg semmi, akkor egyszer csak egyre többen vannak... :W

(#1509) Dreamie válasza gyuszaa (#1495) üzenetére


Dreamie
őstag

Jöhet a meghívó! dreamie78 vok, felveszlek mindjárt

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1510) gyuszaa válasza Dreamie (#1509) üzenetére


gyuszaa
őstag

Elküldtem a meghívót, meg még pár embernek. Gyarapodunk :)

(#1511) RockHaRD


RockHaRD
addikt

ti észrevettétek, hogy jó ideje ki volt kapcsolva a 3-as idősebesség? :Y

nekem csak gyanús volt, hogy miért ilyen lassú 3-ason, de most nézem, hogy csak a teszt szerverre kapcsolták vissza hétvégére, mert szeretnék visszakapcsolni a teljes játékra, de jó ideje megegyezik a 2-es a 3-assal... :W

(#1512) Locutus válasza RockHaRD (#1511) üzenetére


Locutus
veterán

Persze, be is jelentették, hogy direkt kapcsolták ki.
Elvileg a 2.0 patch-el jön vissza.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1513) gyuszaa válasza RockHaRD (#1511) üzenetére


gyuszaa
őstag

A fene :DDD Jöhetne akkor már az a patch.

(#1514) Delta×


Delta×
senior tag

Na ezt én nemvágom
Amikor a zónaigényekről van szó.. most ha a kék csík maxon van akkor több market kell ? vagy éppenhogy abbol nincs igény ? minéltöbbet rakok annál jobban nől

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1515) Korcsii válasza Delta× (#1514) üzenetére


Korcsii
őstag

Abból kell több munkahely. De figyelj oda, hogy melyik rétegbpl van több ember, és melyik rétegbeli üzletekből van hiány.

Amúgy a középosztály viselkedését megmagyarázná valaki?

(#1516) hgeri0820 válasza marcyman (#1488) üzenetére


hgeri0820
csendes tag

De

(#1517) hgeri0820


hgeri0820
csendes tag


Klikk a képre
:DD :)) :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#1518) engusz


engusz
veterán

Mikorra várható a 2.0 patch? Úgy tűnik, addig kár játszani, mert elég sok mindent javítanak

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1519) RockHaRD válasza engusz (#1518) üzenetére


RockHaRD
addikt

van valahol teljes lista?

(#1520) engusz válasza RockHaRD (#1519) üzenetére


engusz
veterán

Én csak erről tudok: [link]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1521) RockHaRD válasza engusz (#1520) üzenetére


RockHaRD
addikt

amúgy érdemes facebookon követni a simcityt, ott szoktak jó infokat osztani

(#1522) hgeri0820


hgeri0820
csendes tag

Leraktam a Vu tornyot... Vannak olyan gombok mint Maxis Man-nél, de itt csak kettő van. Megnyomtam a csatlósok kieresztését, ellepték a bűnözők a várost...
Így néz ki

[ Szerkesztve ]

(#1523) hgeri0820


hgeri0820
csendes tag

Sugárzásról semmi? Úgy tűnik, csak egyre rosszabb lesz.

(#1524) marcyman


marcyman
aktív tag

(#1525) csaba951 válasza marcyman (#1524) üzenetére


csaba951
veterán

Képaláírásokat is olvastad?! Ha ez tényleg igaz, akkor nagyon hülye szabályok szerint dolgozik a gép! :O

(#1508) G^zC^mp€r tapasztalata ugyanilyen nyugtalanító! Ezzel az erővel teljesen random módon is sorsolhatná a szabályokat a rendszer, az is lenne ilyen "valósághű".

[ Szerkesztve ]

(#1526) nepszter1


nepszter1
addikt

Megéri megvenni a játékot ? Vagy várjak még picit lejjebb megy az ára ?:D

(#1527) bpx válasza nepszter1 (#1526) üzenetére


bpx
őstag

inkább addig várj, amíg kijavítják a hibákat :D
most én is inkább pihentetem a játékot

(#1528) csaba951 válasza nepszter1 (#1526) üzenetére


csaba951
veterán

Rövid kedvcsináló: (#1435) Pierre75, (#831) dilipok
Érdemes várni amíg javítják ezeket a nagyon bosszantó hibákat. Addig meg lehet, hogy akciózni fogják. Amazon USA-n pl. 60 USD helyett most 40 USD-ért van akcióban. Mondjuk nem értem miért, amikor így is vitték mint a cukrot.

Ugyanitt 6. helyen áll 10 éves (!) SimCity 4 Deluxe (és arra csak 8%-os akció van). Szerintem sok ember veszi meg aki csalódott a SimCityben a fenti hibák miatt. Az legalább kiforrott játék. Az új rész is jó lesz majd talán Karácsonyra....

(#1529) sagem válasza nepszter1 (#1526) üzenetére


sagem
addikt

Én várok, nagyon szerettem az előző részeket, de ahogy olvasom ezt a topikot ez a rész jelenleg több sebből vérzik, így inkább megvárom a javításokat/árzuhanást (bár az nem mostanában lesz, de nekem ráér év végén is, karácsony környékén már nem számít újnak, s persze olyankor vannak a nagyobb akciók is). Én egyébként ezzel a régiós megoldással sem tudtam még megbarátkozni, de ez már egyéni soc probléma, addig játszogatok az SC4-el :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1530) sagem válasza csaba951 (#1528) üzenetére


sagem
addikt

Mondjuk ez még nem olyan jó ár, standard editiont mérik ennyiért (akciózva), 7500 pénzért ezt meg lehetett venni dobozosan is, szóval nem látom az akciót :(

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1531) csaba951 válasza sagem (#1530) üzenetére


csaba951
veterán

Amazonosban benne van az angol nyelv (és magyar) is, a magyar dobozosban meg nem. Akinél ez szempont annak ez most akciós ár. :) Egyébként csak arra céloztam vele, hogy külföldön már van ahol akciózzák, Magyarországon meg nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#1532) Dreamie


Dreamie
őstag

Két kérdés:

1. SLI, legújabb WHQL driver, és csak egyik kártya megy. Valaki tud erről valamit?

2. Miért csinál ki a játék azzal állandóan, hogy hibásan fut, és visszaállítja IRL 2-3 órával a játékot, komolyan mondom, hogy már szánalmas ez a felhőbe mentősdi szar...

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1533) biga válasza Dreamie (#1532) üzenetére


biga
senior tag

Ezt tegnap velem is eljátszotta vagy háromszor. Iszonyat idegesítő.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1534) jozsi252


jozsi252
veterán

Most hétvégén kezdtem el játszani a játékkal, és az lenne a kérdésem hogy raktam le szélerőművet, mellé pedig raktam még le pár db szélkereket. Viszont azt írja hogy nem működik mert nincs szervízút. De az istenért se jövök rá hogy kell csinálni szervízutat. Valaki megtenné hogy elmagyarázza?

köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#1535) dilipok válasza jozsi252 (#1534) üzenetére


dilipok
veterán

amikor szerkesztes modban vagy, ott lesz a szelkerekek mellett. Balrol a legelso a listan.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1536) biga válasza jozsi252 (#1534) üzenetére


biga
senior tag

Hogy raktad le szervizút nélkül a többit? :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1537) jozsi252 válasza dilipok (#1535) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi, majd kiverte a szemem de nem találtam meg, eddig :P

biga

Nem tudom, de simán engedett lerakni egymás mellé 3-at.

Amúgy az lenne a kérdésem még hogy ahhoz hogy az atomerőmű üzemeljen, kell valami iskola hogy elkezdhessen működni? Csak mert nem nagyon akar.

Illetve láttam egy pár képen hogy vannak jó nagy felhőkarcolók. Azokat is külön le lehet rakni, vagy idővel a házak felfejlődnek felhőkarcolóvá?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1538) gyuszaa válasza jozsi252 (#1537) üzenetére


gyuszaa
őstag

Atomérőmű nem kell neked még szerintem ekkora városhoz ( vízkészletet is felemészti egyébként ), bőven megfelelő egy széntüzelésű ami kevés helyet foglal és sok áramot termel.

Képzett munkaerő kell hozzá igen, eleinte általános iskola majd közép, főiskola és egyetem. Kevesebb lesz a bűnözés, tűzeset is, fel is robbanhatna az atomerőműved ha idióták vannak ott. :D
Akkor majd fejlődik az ipar, nagyobb épületek is maguktól fejlődnek, befolyásoló tényező az épületsűrűség, úthálózat meg, hogy milyen réteg lakik ott. Parkokkal lehet fokozni az ingatlanértéket, nézzed a hozzátartozó grafikonokat a menüpontoknál a jobb sarokba, hogy mekkora a lefedettség.

[ Szerkesztve ]

(#1539) godfella69 válasza P_Balazs (#1050) üzenetére


godfella69
tag

Nálam nem működik, de szerintem felesleges ezekkel próbálkozni biztos javítani fogják...

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1540) SSJmeszes válasza gyuszaa (#1538) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Úgyis elszopja a vizet máshonnan az atom, ha olyan helyre teszed ahol nincs víz egyáltalán?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#1541) #79621120 válasza longwild (#1425) üzenetére


#79621120
törölt tag

Nálam ez a kérdés így hangzik : SimCity vagy Diablo III ?

(#1542) dilipok válasza #79621120 (#1541) üzenetére


dilipok
veterán

amelyiket szeretned. Azon kivul, hogy mindketto pc-s jatek, sok hasonlosag nincs koztuk... :U (A kerdes, amire hivatkozol, meg az ingyen jatekra vonatkozott ;) )

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1543) -NRGyP- válasza #79621120 (#1541) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Érdekes kérdés, ahogy az előttem szóló meg is jegyezte, sok köze nincs egymáshoz a kettőnek.

Hát nézd. Nekem meg van mind a kettő. Én nagyon ritkán vásárolok játékot, de hát ez a kettő kb. végigkísérte az egész gyerekkoromat, úgyhogy egyértelmű volt számomra a megvételük. Fontos, hogy amit írok, az az én privát véleményem, nehogy megkövezzen itt bárki, vagy átjöjjenek a Diablo topicból anyázni :D.

Én rengeteget játszottam a Diablo eddigi részeivel, és a SimCity-t az első rész óta követem. Mindegyik nagyon tetszett, a 2. rész szerintem a mai napig zseniális. De! A 3. részben nagyot csalódtam. Kb. az első pár órában kötött le, de hát sajnos összesen csak egy pár óráig tart amíg az első fokozaton eljutsz a végéig. Persze tudom, az kislányoknak való, meg a táposabb dolgok később jönnek, és akkor indul be igazán. Az igaz is, hogy tényleg a nehezebb szinteken jön elő az, hogy a karakteredet milyen irányba fejlesztetted, és hogy jól használod-e ki a képességeit. Ha valamit nem jól csinálsz, hamar elbuksz, és egy szenvedés az egész, bár ez a sorozat eddigi részeiben is így működött. Vannak benne jó ötletek, de számomra különösebb újítást nem hozott az új rész. Persze egy rajongónak kötelező darab, meg ugyebár nagyon arra van kihegyezve, hogy többen irtsátok az ellent, meg real money AH, de engem ezek nem hoznak lázba. Az eddigi részek a mindenféle online funkciók nélkül is 100x jobban megfogtak, mint ez. Lehet persze, hogy ez amiatt van, mert öregszem, bár nem mintha valami tapasztalt bölcs lennék, de ennyi év fejlesztés után egy sokkal komplexebb érdekfeszítőbb játékra vártam, és mint azóta számtalan helyen olvastam, nem vagyok ezzel egyedül. Én nem fogom 250x leölni ugyan azt az act boss-t, hogy beadja a varázspuszpángot amitől szivárványszínűt finganak a goblinok, így röhögvén halálra magukat, mert ennél sokkal többre vágyom már.

Kicsit hosszúra sikerült, megpróbálom két mondatban összefoglalni. Ha Téged leköt, hogy gyakorlatilag 10 óra játék után már csak arról szól, hogy hentelsz a jobb cuccokért (aminek szerintem egy ilyen "kötött pályás" játékban nincs túl sok értelme, nem úgy mint a WoW gigászi világában !SZERINTEM!), akkor válaszd a pokoli démonok világát. De ha nem, akkor ez a még hibáktól hemzsegő építgetős, kicsit stratégiai vonalú játék jobb választás lehet. Javítások után egy nagyon szórakoztató játék lesz ez (bár szerintem most is az), amiben tényleg egymást támogatva van értelme az online mókának, főleg ha megbeszéltek valami stratégiát. Ja! És én kérem vissza a metrót, tök jó volt az!

Szerintem vedd meg mind a kettőt, és majd írd le, hogy neked melyik tetszik jobban :)) .

[ Szerkesztve ]

(#1544) Korcsii


Korcsii
őstag

98 óra játék után rájöttem, hogy ez a fos úgy szar, ahogy van.

(#1545) SSJmeszes válasza Korcsii (#1544) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

:D:D Van benne valami.. Én is egyre jobban a fele húzok, hogy ebből delete lesz..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#1546) Delta× válasza Korcsii (#1544) üzenetére


Delta×
senior tag

Én vala jobban örülök a bónusz játéknak mint a simcitynek :D

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#1547) #79621120 válasza -NRGyP- (#1543) üzenetére


#79621120
törölt tag

Köszönöm a választ .

(#1548) #79621120


#79621120
törölt tag

Csak egy utolsó kérdés , és többet nem zavarlak benneteket ebben a topic-ban :

Ha most kellene választanotok :

SimCity 4 Deluxe
vagy
SimCity 5 ( a multiplayer opcíó nem számít )

?

(#1549) dilipok válasza #79621120 (#1548) üzenetére


dilipok
veterán

azert en megis az ujat valasztanam :K

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1550) AkosL


AkosL
aktív tag

Sziasztok,

Tud valaki egy jó régiót, ahova be lehetne csatlakozni?
Eddig csak egyedül nyomtam, de így a kis játéktér miatt nem túl izgalmas...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.