Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1951) Gausz válasza dilipok (#1950) üzenetére


Gausz
aktív tag

Azt kell a képen látni, hogy a kukásautók beállnak libasorba és ugyanazon az útvonalon mennek végig.

A kép pedig jobban leírja a helyzetet:

Mindig a szegény réteg költözik el pénzhiány miatt.

(#1952) dilipok válasza Gausz (#1951) üzenetére


dilipok
veterán

erdekes. Mondjuk amit a keprol latok, hogy szerintem keves a low wealth lakosod es keves commercial epuleted is van hozza. Van egy csomo elegedetlen vasarlod. Sok iparod van, ami ezek szerint nem uzemel? Vagy honnan hianyzik az az 4599 munkas?

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1953) Gausz válasza dilipok (#1952) üzenetére


Gausz
aktív tag

A nagyobb §§§ gyárak munkáshiány folyamatosan bezárnak, a lakók pénzhiány miatt költöznek, a boltoknak pedig nem mindig van elég vásárlója.
RCI-demandben minden lakó maxos, üzletnél § és §§§ szükséges, ipar szintén max.

(#1954) dilipok válasza Gausz (#1953) üzenetére


dilipok
veterán

szerintem tegyel meg le low wealth lakozonat. Remelhetoleg nem koltoznek el egybol es betoltik az allasokat. Igy latatlanban tobb otletem nincs sajnos.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1955) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Jön egy jó kérdés avagy hülye kérdés..
Az olajkutak csak maguk alól szívják fel az olajat, vagy mindenhonnan képesek felhozni?
Tehát a kérdésemben a lényeg.. van vagy 8 kutam.. és szeretnék kicsit tovább, nagyobb helyen építkezni mást is..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#1956) Gausz válasza dilipok (#1954) üzenetére


Gausz
aktív tag

Kösz, még próbálkozom. Lehet, hogy lekapcsolgatom a kórházat, rendőrséget, hogy nőjön a lakosság. Másnál már bevált, a város már tele van, esetleg átzónázom.

(#1957) Gausz válasza SSJmeszes (#1955) üzenetére


Gausz
aktív tag

Jobb alul, a buldózer alól felnyitható menüből lekérdezhető hol találsz olajat a térképen, ez gondolom eddig megvan. A kutak maguk alól és egy mondjuk kútnyi körzetből termelnek ki, legalábbis ha a víz elfogy a kitermelés helyszínéről, akkor a környékről is eltűnik a kék.
Remélem segített.

(#1958) Serricon válasza SSJmeszes (#1955) üzenetére


Serricon
senior tag

Pont úgy működik mint a többi, csak a kutak alól tűnik el foltokban, de a szervizútnak hála viszonylag könnyebb pakolászni.

(#1959) dilipok válasza Gausz (#1956) üzenetére


dilipok
veterán

ha a varos tele van, akkor hogyhogy csak ilyen keves lakod van? A suruseget probald akkor novelni (low wealth parkok, uzletek a kozelben, stb) Nekem a fel teruleten van 250K lakosom ;)

Az elejen en is sokszor estem abba a hibaba, hogy ha uj lakok kellettek, csak zonaztam masik teruletet. Aztan rajottem, hogy sokkal jobb inkabb high density-re fejlodni hagyni oket, mert ha utanna a tele varos kezdett igy fejlodni, akkor olyan nepessegnovekedes kovetkezett be, hogy elfogyott minden (aram, viz, szennyviz, stb)

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1960) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Heh, nesze neked, azért olyan bugos szerencsétlen SimCity, mert a Sims 4 fejlesztése folyik...

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1961) godfella69


godfella69
tag

[link]

Jön az újabb patch...

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1962) betonhusi válasza Gausz (#1938) üzenetére


betonhusi
csendes tag

Igen ki van fejlesztve teljesen a szelektiv hulladékgyujtom.

(#1963) engusz válasza godfella69 (#1961) üzenetére


engusz
veterán

Lassan elkészülnek a játékkal ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1964) biga válasza engusz (#1963) üzenetére


biga
senior tag

Nagyon lassan... Ez a legutóbbi frissítés is csak félig sikerült. Nem mondom, van amit javított, de új nyavaják is megjelentek rendesen (pl eddig nekem nem volt olyan, hogy egy toronyház ALATT van egy ház, ami rendszeresen rom lesz vagy elhagynak (mondjuk ezt megértem, én sem érezném jól magam ott :) ), de csak úgy tudom törölni, hogy előtte le kell bontanom felőle a toronyházat! Na ilyenből pl az új városomban van vagy 10. Állandóan újra és újra előjön.

Aztán régi hiba: van pl 1-2 olyan nagy gyáram, ami kizárólag 3 állapotban képes létezni: rom, építés alatt-vegyi tűz. Mindegy hány vegyvédelmi osztagot csinálok, vagy hány tűzoltó van, ezek akkor is robbannak. Gyk az építés befejezése után azonnal ég.

Aztán pl az egyetememre egyszerűen nem akarnak járni (eddih ilyen nem volt). Nem tudom elérni a fejlesztéshez szükséges létszámot egy majd 200e-es városban! (persze egy rakás kisebb iskola is van). Ezt kb 20 játékóra alatt sem tudtam elérni.

És még számtalan apró nyavaja.

Viszont a közlekedés pl jobb lett.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1965) takessz


takessz
senior tag

Mikrofonos video újabb simcity folytatás ha tetszik irakoztaok fel :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1966) engusz válasza biga (#1964) üzenetére


engusz
veterán

A kigyulladó ipari épületek nálam is előjöttek már, de maguktól meg is szűntek egy idő után

Oktatás témában csak olyan hibával találkoztam, amikor a lakók arra panaszkodtak, hogy nem tudnak iskolába járni, közben pedig volt egy általános, egy főiskola és egy egyetem is. Természetesen egyik sem volt fullon, és a városban sem voltak dugók. Iskolabusz megállókkal pedig el voltak látva az utak

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1967) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan problémával, hogy nem indult el a játék?

Beírtam az origin kliensbe a neten megvásárolt kódot, elkezdtem a letöltést.
Már akkor gyanús volt valami, amikor az előre jelzett 12GB helyett ~300MB-ot töltött le.
Majd telepített valamit, ezután rákattintottam a "Játék"-ra, kiírja, hogy Indítás... Simcity ezután nem csinál semmit.

Valami ötlet?

Előre is köszönöm!

(#1968) takessz válasza n0rbert0 (#1967) üzenetére


takessz
senior tag

szed le ujjra lehet roszul töltötte le vagy pedig valami dc-t vásároltál meg véletlen!!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1969) n0rbert0 válasza takessz (#1968) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszi, de már megoldódott és igen, az újratelepítés oldotta meg a problémát!
Egyszer játszottam vele, de már szedi le az új frissítést, remélem ez miatt nem kell újrakezdenem a városomat :)

(#1970) Mazsul válasza n0rbert0 (#1969) üzenetére


Mazsul
tag

Elméletileg nem, bár ez a Sim City. Itt bármi előfordulhat. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1971) engusz


engusz
veterán

Kint van a legújabb frissítés (3.0) a játékhoz: [link]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1972) csasaKKP válasza engusz (#1971) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Jah, tök jó, előveszem megint, hamár a BF3 kibertámadás alatt áll. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1973) Sonja válasza engusz (#1971) üzenetére


Sonja
veterán

Amibe szintén került bug, amit egy gyors hotfix-el javítottak! :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1974) biga válasza engusz (#1971) üzenetére


biga
senior tag

Hát..... A frissítést követően kb 3 órát játszottam. Sok változást ennyi idő alatt nem vettem észre, hacsak azt nem, hogy a eddig normálisan közlekedő városom pillanatok alatt bedugult csak úgy. Erre csináltam egy másik várost próbának: az is beállt kb 15e lakosnál már (az első város majd 200e-es, nagyon jó tömegközlekedéssel, eddig ezért nem is volt vele semmi gond a közlekedés terén).

Mondjuk nem állítom, hogy a frissítés a hunyó, lehet véletlen is. Mindenesetre én eddig ennyit tapasztaltam a frissítés után...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1975) RockHaRD válasza biga (#1974) üzenetére


RockHaRD
addikt

hogy lehet elérni azt a "nagyon jó tömegközlekedést"? :F

(#1976) Gausz válasza biga (#1974) üzenetére


Gausz
aktív tag

Én a közlekedésnél nem láttam semmit, a szemétszállítás viszont még bugos. Az autók egy üres utcán rohangálnak fel-alá, semmit sem gyűjtenek.
Egy másik városban pedig még mindig azt tapasztalom, hogy a szemétáttekintőn minden házból már 13:00 óráig elviszik a normált és a szelektívet, viszont szám szerint még a kukát felét sem gyűjtötték be...

(#1977) Locutus válasza Gausz (#1976) üzenetére


Locutus
veterán

Jaja, ugyanez. Nagy szar az egész még mindig.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1978) engusz


engusz
veterán

Játszottam úgy 2 órát, én egyértelmű javulást látok. Az összesen eltöltött 80 óra játékidő alatt most először nem fulladt bele semmibe se a város. Jól működnek a raktárak (nem akadnak el a kamionok), illetve a három CPU és PC gyár is zökkenőmentesen üzemel (termelve ezzel másfél óra alatt 6 milliót) :K

Egyedül azt nem értem, hogy 110 ezer lakosra miért kell négy újrahasznosító telep. És még így is a 8800 kukából csak 7000 darabot sikerül üríteni :F

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1979) engusz


engusz
veterán

Sokadjára szerettem volna vasúttal szállítani az árút, de valamiért egyszer sem láttam személyvonaton kívül mást elhaladni az épület alatt. Rendezkedés után saját hálózattal kellett bővítenem a síneket, aminek a végére odabiggyesztettem a pályaudvart. Rögtön jött két szerelvény is, ami vitt és hozott is anyagot. Érdekes..

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1980) biga


biga
senior tag

Megy egyébként a nagy duma arról, hogy ennek a simcity verziónak a régiózásban az ereje. Nos, mondom akkor ezt tegyük új alapokra és használjuk ki most már teljesen (ha már úgy is létrehoztam a nagyobb városom mellé tesztnek egy kisebbet). A nagy városban amúgy is állandó a munkaerőhiány (mindhárom rétegnek, de főleg a szegénynek). Na mondom akkor csináljuk azt, hogy a közepes és gazdag munkaerőigényt a nagy városból, a szegényt a kicsiből elégítem ki, a szolgáltatásokat meg nagyrészt hasonló elvek alapján felosztom (tehát a legalapabb szolgáltatások egy részét a kicsire bízom, a nagyobbakat - pl oktatás is - a nagyra). Ha a régiónak van valami igazi értelme, akkor pont ez (lenne).
Természetesen a tömegközlekedést ennek a támogatására alakítottam, tehát a két város között a repülő kivételével minden régiós közlekedés masszívan működik.

Eddigi eredmények: a kis városban (kb 20e) óriási a munkanélküliség (3-4000 fő). Kifelé ingázó szinte nincs, vagy legfeljebb 100-150 fő, viszont vagy 30 fő még jön is be néha a másik városból ide.

A másik város régiós buszai idejük nagy részét a kis városban töltik, de nem tudom mit csinálnak, mert végül embert nem nagyon visznek sehová, mint azt a stat mutatja (egy busz 100 embert visz el, tehát legfeljebb 2 busz lefedné ezt a 100-150 embert). Ehhez képest vagy 10 rohangál ide-oda, gyakran dugókat is csinálva. Ötletszerűen egyébként vannak ilyen dugók a nagy város felé (tehát mintha a nagy város nem tudná befogadni a kocsikat és ezért áll a kicsiben a forgalom), de a nagy városba átlépve semmi gond a forgalommal, a bejövő forgalom normális, sokszor a zöld fokozatot sem éri el hosszas megfigyelés alatt sem. Persze a nagy városban továbbra is óriási a munkaerőhiány.

Adjatok tippeket, szerintetek hogy tudnám működésre bírni, ha már mindenhol ezt próbálják bizonygatni?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1981) #79621120


#79621120
törölt tag

Meg szeretném vásárolni a játékot , de senki sem kínál olcsó Origin kulcsot .

(#1982) dobost válasza #79621120 (#1981) üzenetére


dobost
senior tag

Én a Gameshop-tól rendeltem, most 7900ért jutányos áron van az LE.
Ha futárral akarod rendelni, akkor beszélj előtte velük, hogy nem lehetne-e csak a kódot elküldeni neked e-mail-ben. Én kifizettem a futárt, mire hozott 1 db A4es lapot a kóddal. :)

(#1983) #79621120 válasza dobost (#1982) üzenetére


#79621120
törölt tag

Köszönöm . Írtam nekik egy emailt ezzel kapcsolatban .

(#1984) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Vajon miért panaszkodnak állandóan, hogy nincs elég pénzük?
Az adó nem magas 9%-os.
Ez ellen mit lehet tenni?

(#1985) KongRobi


KongRobi
csendes tag

Sajnos még nem volt szerencsém kipróbálni.Amint kész az új gép megteszem. :)

(#1986) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Üdv!
Most vettem meg a játékost, és érdeklődnék, hogy most melyik régiót érdemes választani?

(#1987) biga válasza n0rbert0 (#1984) üzenetére


biga
senior tag

Mert te magyar szemmel nézed, ahol a 9%-os adó a szegényebb rétegnek csak álom :D

De egyébként ilyenkor munkahely kell nekik. Bár tapasztalatom szerint ha munkaerőhiány van, akkor is hajlamosak nyafogni (esetleg bontsd le a boltokat, hogy ne költsék el :DD ).

Nekem pl volt olyan, hogy tüntettek a városházánál, hogy nincsenek iskolák. Idővel csináltam mindenféle iskolát (egyetem is van ott, csak kevesen látogatják). Aztán még mindig tüntetnek, de most már az a szöveg: nem voltak iskolák :D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1988) n0rbert0 válasza biga (#1987) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Első körben próbálok még munkahelyet csinálni, ha ez nem válik be lebontom a boltokat. Bár nem tudom elképzelni, hogy az utóbbi működne. :D

(#1989) Regirck válasza n0rbert0 (#1988) üzenetére


Regirck
senior tag

Az utóbbi vicc volt!

Rétegekhez kellő munkahelyet teremts és várj, mert lassan indul be! Parkokkal tudod szabályozni a rétegeket.

szegény-közép-gazdag

(#1990) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Na végre elővettem hosszú hetek pihentetése után a játékot (már a 2.0 javítás kiadása után is akartam, de nem jött össze). Hát eddig túl sok különbséget nem látok. A közlekedés úgy ahogy jól működik, bár ahogy nézem, még most is leszarják, hogy milyen rendű út hova vezet, még mindig a legrövidebb útvonalat használják. Ha mégsem így van, majd megcáfoljátok, lehet benéztem valamit.

Most megállás nélkül azon rinyálnak, hogy építsek kompot. Amit szívesen meg is tennék, de a területen egy kiskanálnyi terület víz sincs de mindegy, illetve az autópályán van egy Knight Rider kamion :). Egyszer csak megjelenik egy sima sárga/piros költöztető kamion, amiből "kijön" 3-4 kis kék autó, majd vidáman tovaállnak. Persze addig is egy kis torlódást okozva. Egyelőre még csak vicces látvány, nem zavaró.

Ja! Eddig is volt, de most a javítás után azt vettem észre, hogy még többször fordul az elő nálam, hogy az utakon is ki tudok jelölni lakó/gyár/kereskedelmi övezetet, és kis kedves házak épülnek az úttestre, ha nem figyelek...

A Nissan Leaf töltőállomás szerintem meg elengedhetetlen, enélkül nem volt teljes a játék. Még több ilyen kéne, nem érdekes a temérdek hiba, inkább még ilyen kis apróságokra fordítsák az időt... :W .

És hogy még mindig mindenki az iskolák miatt anyázik, amikor a létező összes oktatási egységem le van rakva, van hely mindenhol bőven, buszok is, de leszarják... elképesztő...

És plusz egy vicc. Amikor vége az általános iskolában a tanóráknak, egy kb. 40-45 főből álló gyereksereg a környéken levő összes házba besétál, majd kijön, majd egy pár ilyen ingatlan látogatás után az egyikből nem jönnek ki. Lehet valami fosztogató banda...

(#1991) engusz válasza -NRGyP- (#1990) üzenetére


engusz
veterán

Az oktatás nálam is gond. Hiába van hely, hiába a sok busz, sokan panaszkodnak, hogy nem tudnak tanulni. Mások pedig azért, mert korábban nem tudtak iskolába járni. Nagyjából az első perctől kezdve van általános, középiskola és egyetem is

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1992) #79621120


#79621120
törölt tag

Úgy látom , hogy meg kell várnom a 10.0 javítás megjelenését mielőtt megveszem a játékot . :DDD

(#1993) -NRGyP- válasza #79621120 (#1992) üzenetére


-NRGyP-
tag

Igen, és reméljük addigra már Tesla töltőállomás is lesz! :)

(#1994) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok. Szeretném megvenni eme játékot. Néztem is Tesco újságban. Május 10-16. akció. Na mostmár tegnap meg is néztem három pécsi Tescoban (2Hiper,- 1Szupermarketben) nem volt egyikben sem. Oké. Mondom akkor rendelek kulcsot. Kulcsot sehol se küldik el e-mailben. Csak futárral. az meg +990ft. Kérlek segítsetek hol tudok hozzájutni a játékhoz 8k forintért...Összvisz. Köszönöm!

(#1995) beteg válasza Bonkheads (#1994) üzenetére


beteg
őstag

kár, hogy annyit sem ér :R

Csak futni kell!

(#1996) godfella69 válasza Bonkheads (#1994) üzenetére


godfella69
tag

[link]

Talán itt :)

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1997) bexinho23 válasza Bonkheads (#1994) üzenetére


bexinho23
őstag

Livekodok.hu

Itt írj iceakos@gmail.com -ra.

(#1998) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok. Kezdő vagyok még. Kérdésem, hogy lehet profitot termelni? Ugye adóval, gyári, kereskedelmi, lakózónákkal. Emellett a városspecializációból. Én most ércben utaznék. Azzal, hogy lehet profitot termelni? Nem jöttem rá hol lehet eladni...Kérlek segítsetek köszönöm!

(#1999) RockHaRD válasza Bonkheads (#1998) üzenetére


RockHaRD
addikt

bal lent van a kis pajzs ikon, ott vannak a városspecializálódások (szép szó), és azon belül a kereskedelmi fül legvégén van a kereskedelmi lerakat. Ha van Ércbányád, akkor miután leraktad a lerakatot 4 raktár lehet azon belül, és azok lehetnek érc raktárak, akkor oda viszik a bányából a cuccot. Utána pedig ha simán kiválasztod a lerakatot, akkor van ott egy gomb, hogy globális mittomén micsodák kezelése, és ott kell beállítani, hogy az ércet eladja, és ne felhasználja-tartogassa. Tehát ott kell az exportálásra állítani. Később pedig ha eleget exportáltál, akkor lehet majd fémipari központot, meg kereskedelmi központot csinálni, és ott lehet majd finomítani, és még drágábban eladni.

(#2000) Bonkheads válasza RockHaRD (#1999) üzenetére


Bonkheads
tag

Értem. Így csináltam én is. Exportálásra volt átállítva. Ugye 7500 simeleon/10tonna. Na most én naponta 25 tonna ércet termelek ki. És még egyszer sem láttam volna, hogy 7500 simeleonnal megnőtt volna a pénzem. Így elég gyászos az a 1000 simeleon profitom :/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.