Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity

Hozzászólások

(#1401) Locutus válasza Pierre75 (#1393) üzenetére


Locutus
veterán

Ugyanez volt nekem tegnap. Természetesen hova esett a földrengés epicentruma? A fullos általános iskolára,közösségi főiskolára, és rendőrségre. Minimum fél milliós kár úgy, hogy +50e ben vagyok mindössze, mert a rohadt recycling centerek hol dolgoznak, hol nem... ki is léptem mérgemben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1402) biga válasza Locutus (#1401) üzenetére


biga
senior tag

Nem elég a még mindig temérdek big, de ezek a katasztrófák is idegesítők. Mert az még csak-csak, ha néha, mondjuk 1-2 heti játékidőnként (de akár több is) lenne gy, de pl mikor nekem 2 órányi játék alatt vagy 20 különböző katasztrófa jün, az több, mint irreális.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1403) biga válasza biga (#1402) üzenetére


biga
senior tag

big=bug

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1404) -NRGyP- válasza Pierre75 (#1393) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Ne aggódj, úgy látszik az a genyó gyík így van "kódolva", hogy átlóban közlekedjen. Az előző városomnál nekem dettó ugyan ez volt...

A recycling problémával meg tényleg kezdhetnének valamit, biztos tudnak róla, számtalan külföldi fórumon is említik. Ugyebár a játék indításakor ahol szervert is lehet váltani, ott olvasható egy pár város "története" ha rámész a linkre. Ott az egyik fejlesztő csávó pont azon örömködik, hogy milyen f@szán betárazott ötvözetből meg műanyagból a recycling center-el és, hogy csak úgy virágzott a városa a processzorgyártásból. Hát nem tudom, leülhetne játszani a mi monitoraink elé is, szívesen kikérdezném, hogy nála hogy működött olyan flottul...

(#1405) Korcsii


Korcsii
őstag

Kell csinálni egy várost, ami csak szemetet hord, a többiből is, és akkor csak ott lesz gyík. :D

Ma nálam is leállt a hulladékfeldolgozó, de végül is az volt az oka, hogy volt olyan épület, amit csak városon kívül visszafordulva lehetett elérni. Igen ám, csak a másik városnál meg beállt a forgalom, és ott állt benne a komplett sima és szelektív flotta (az a vicc, hogy átmentem, és semmi jelét nem láttam torlódásnak). :U

Amúgy Kelet 2-n kicsit rákapcsoltam, (Las) Silicon Valley-ban felhagytam a szerencsejáték próbálkozással, és ráálltam teljesen a processzor és most már TV bizniszre. Igazából van érc meg szén is a földben, szóval lehet eleve ezt kellett volna. A szenet csak ugródeszkának használtam, aztán lebontottam a bányát, most felette van a komplett alvóváros. De nem is baj, az olcsó komponensnek számít szerintem.

Biga környéken meg elfoglaltam azt a mocsarat, ami nagyon nehezen akart elkelni. :D Na ott próbálkozok most Las Marsh kaszinóvárossal...

(#1406) Pierre75 válasza -NRGyP- (#1404) üzenetére


Pierre75
senior tag

Locutus&NRGyP:
Rakna bele cunamit vagy más vackot, de ne egy baromságot. Aztán ha a derék barom nem hallgatott Pelikán elvtársra, akkor szopjon, de ne egy véletlenszerűen generált hülyeség tegye tönkre amit összebabráltam. Dühítő!
Az újrahasznosító bugja már két hete sláger, de az majd idővel kiforr.

Viszont abban tudna vki tanácsot adni, hogyan lehet egy 140-150E feletti város bevételi oldalát plusszban tartani? Ahogy felhúzom az oktatási, Eü stb nagyépületeit felfejlesztve szép lassan -10-30E-ben vagyok. Az rendben, hogy proci-tv-pc gyártással milliós bevételt csinálok, de az lenne a cél, hogy egyensúlyban legyen a bevétel/kiadás.

(#1407) Korcsii válasza Pierre75 (#1406) üzenetére


Korcsii
őstag

Szerintem specializációval nehezen. Legalábbis én mindig a gyárak kárára húzom fel ezeket az épületeket. Igen ám, csak a gyár adózik, a procigyár meg a többi viszont csak a pénzt viszi...

[ Szerkesztve ]

(#1408) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

srácok egy kérdés, vajon táblagéppel működne és élvezhető lenne a játék?

- no es importante -

(#1409) dilipok válasza Sixkiller6 (#1408) üzenetére


dilipok
veterán

teljesen kizartnak tartom

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1410) Sixkiller6 válasza dilipok (#1409) üzenetére


Sixkiller6
őstag

bővebben? mondjuk egérrel rákötésével?

- no es importante -

(#1411) dilipok válasza Sixkiller6 (#1410) üzenetére


dilipok
veterán

bovebben: teljes mertekben lehetetlennek velem, hogy el tudd futtatni egy tableten...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1412) Sixkiller6 válasza dilipok (#1411) üzenetére


Sixkiller6
őstag

igen, ezt a részét elsőre is értettem...

- no es importante -

(#1413) Xaels válasza dilipok (#1411) üzenetére


Xaels
félisten

Ez attól függ mi van abban a tabletben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1414) dilipok válasza Xaels (#1413) üzenetére


dilipok
veterán

tul sok infot nem kaptunk rola, ezert ugy gondolom egy atlag tabletrol van szo. Azon pedig nem fog menni szerintem.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1415) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

alapvetően laptop/tablet vásárlás előtt vagyok, asszonynak.
és rákapott a simcityre az én asztali erőművemen persze
máshogy feltéve a kérdést, milyen tableten futna el? (nyilván nem full grafikával)

- no es importante -

(#1416) szalai91 válasza -NRGyP- (#1342) üzenetére


szalai91
csendes tag

Sziasztok szeretnék csatlakoni valakihez ha van hely...
dobjatok 1 pm et vagy vegyetek fel barátnak
Szalai91 az id-m

[ Szerkesztve ]

(#1417) Xaels válasza Sixkiller6 (#1415) üzenetére


Xaels
félisten

Razer Edge (Project Fiona) például illetve olyan tabletek amik X86-ra épülnek és van bennük használható GPU. Persze ezekhez általában jó mélyen zsebbe kell nyúlni. Itt van 1-2 bár szerintem azzal az intel HD4000-el nem biztos, hogy menni fog.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1418) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A SimCity az Originen belül 300 megás se töltött le. A több mint 12 gigát a lentebb linkelt képen tölti le?

iPhone 13 Pro Max

(#1419) dilipok válasza Xaels (#1417) üzenetére


dilipok
veterán

The idea here is that the HD4000 onboard graphics are significantly improved over the old Sandy Bridge versions, and are a bit above the minimum GPU specs for Simcity. It also leaves you room to upgrade to a real video card later on. A dual core CPU is still adequate for anything a casual user is going to require of it.

Innen. Szerintem meg mindig nem eroltetnem a tabletet... Vagy van valami komolyabb videokartyaval megaldott, amirol esetleg meg nem hallottam?

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1420) Korcsii válasza dilipok (#1419) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem tabletre íródott, ez a lényeg. Egyáltalán elindulna rajta? Kicsit más környezet...

(#1421) -NRGyP- válasza szalai91 (#1416) üzenetére


-NRGyP-
tag

Szia!

Elküldtem Originen a kérelmet, amint visszaigazoltad, küldök meghívót a játékban is. Bár az egyik kollégánál van vmi gubanc, mert Originen látom, de a játékon belül nem mutatja, így meghívni sem tudom. Kíváncsi vagyok veled mi lesz a helyzet, remélem megoldódik...

Hű, PM-nek akartam sry!!!

[ Szerkesztve ]

(#1422) TommyGun


TommyGun
őstag

Engem is vegyen be vki legyen kedves! :)
Uncsi egyedül.

Origin id: Kahlest

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1423) bpx válasza jozsi252 (#1418) üzenetére


bpx
őstag

pontosan

a SimCity sajat launchere kezeli a letoltest es az update-eket

(#1424) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem az adatlapon szereplő konfigommal médiumon 1280*1024-ben 50-60fps között van.
Egyedül a tesxtúrákat raktam legnagyobbra és bekapcsoltam az élsimítást a többi medium.

Vki hívjon meg pls vhova, elkezdtem egy publikusat tegnap de még nem csatlakzott senki gondoltam tapasztalatszerzésnek jó lesz :) Eddig nem alakul rosszul.

Nekem az a furcsa hogy utakhoz van kötve hogy mennyire gazdag egy lakónegyed. Egy vlkonyka úton is lakhatnak sokan egy csóró negyedben és a forgalmat nem fogja elbírni. Érdekes lesz csóringer negyedeket így fenntartani.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1425) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Battlefield 3 vagy SimCity Deluxe? Mi legyen a vigaszom?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1426) TommyGun válasza longwild (#1425) üzenetére


TommyGun
őstag

Én azt néztem hogy a Deluxba alig kapsz valamit, mintha 2 superhős lenne benne akik segítenek disastereknél oszt ennyi. Én BF3-at választottam.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1427) csaba951 válasza longwild (#1425) üzenetére


csaba951
veterán

Jelen pillanatban a BF3 jobb választásnak tűnik.

A SC-t meg ráér majd 3-4 hónap múlva megvenned, addigra remélhetően kijavítják a nagyobb hibákat. Most csak bosszankodnál egy csomó hiba miatt (lásd itt a fórumot!).

(#1428) jozsi252 válasza longwild (#1425) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Mostmár semmi reggel 8-ig választhattál volna.

iPhone 13 Pro Max

(#1429) csoki válasza longwild (#1425) üzenetére


csoki
senior tag

Egy fontos kérdés:
beregisztráltad ma 7:59ig a simcityt?

ha igen akkor is figyelj, mert simcity 4! deluxet választhatod és van még időd 31ig eldönteni. info

ha meg még nincs meg az új simcity akkor te tudod mit szeretnél jobban: lövöldözni vagy építkezni :D

[ Szerkesztve ]

(#1430) biga válasza longwild (#1425) üzenetére


biga
senior tag

Nem reggel 8-ig lehetett?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1431) Tuib válasza TommyGun (#1424) üzenetére


Tuib
aktív tag

Szia!

Nem az úttól függ a terület értéke, attól csak a sűrűsége. A sűrűbb terület is lehet csóró, ritkább terület is lehet gazdag. A parkoktól és egyéb szolgáltatásoktól függ egy adott terület értéke.

[ Szerkesztve ]

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#1432) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Most hogy hazaértem lefrissítettem a SimCity-t, és csak 3.79 GB-ot szedett le. De az Origin miért írta ki hogy 12GB szabad hely kell? Frissítés közben valami hibakódot írt ki a kliens, és hogy a frissítés leáll. Viszont a frissítést újraindítottam, és kiírta hogy a játék készen áll. Na most akkor valójában mennyit kell letöltenie?

iPhone 13 Pro Max

(#1433) Petie


Petie
veterán

mást is szívat most a játék, szerver??
5 percenként kapom a "városod hibásan működik, visszaállítás" üzenetet... eléggé felbosszant :W

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1434) H0sT|s


H0sT|s
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék kérni én is egy meghívót valamelyik régióba, egyedül nem az igazi. Origin: hostiska

Köszönöm

PSN: bryanhostis, Butters_St

(#1435) Pierre75


Pierre75
senior tag

Hüllős sagám folytatódott. Megjöttek az ufók, akik persze nem lézer lázárt vették górcső alá, hanem a prociüzemet. Jaj, de mulatságos volt ahogy elolvadt a műanyag és az ötvözet. AZtán 2 órán belül jött előbb a szemétzabáló, útvonal és rongálás egyezett, laza 500E-s kár. Rá 10 percre befutott a tornádó, az csak az atomerőmű stabilitását ellenőrizte - nem volt az, a környék egy szép nagy sugarú körben radioaktív lett, vízzel együtt, a sugárzó boldogság megdobta az EÜ mutatóit, ne tétlenkedjenek (146 halott/nap egy komplett nagykórház mellett). Ugye 140E-ről indultunk, mini csernobil után 98E-n voltak. Akkor a sw pótolta a hiányosságot, hiszen volt még egy szektor, amit kihagyott, arra meteorzápor zúdult, vidám épülettüzek, és beállt a 90E-s létszámra -37E, miközben befejeztem a nagy mű első fázisát, ezek után pedig ez a szart is. Egy ideig elegem lett ebből a baromságból.

(#1436) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Európa - Kelet 4 szerveren csatlakozhat aki akar, privát 16 régiós (Veridian Woods).
Eddig ketten vagyunk.

Origin ID : gyuszaa

[ Szerkesztve ]

(#1437) TommyGun


TommyGun
őstag

Énis kérnék meghívást pls, mert eddig egyet sem kaptam. Köszi

Origin ID: KAHLEST

Sőt akit kérhetek vegyen is fel friends listbe. Szívesen megyek több helyre is alkalmoadtán.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1438) TommyGun


TommyGun
őstag

Ha folyó vagy tó közelébe sikerül leraknom a vízpumpákat akkor ott nem fog csökkenni a talajvíz gondolom idővel?

Illetve az olaj szén érc ki tud fogyni? mert ha ki tud hogy a francba viszem a városomat nem sok lelőhelyem van...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1439) xGP válasza TommyGun (#1438) üzenetére


xGP
csendes tag

A víz ki tud fogyni, nekem is elég közel van a vízhez a pumpa, közvetlen mellette a szennyvíztisztító, de még így is majdnem elfogyott a víz.
Minden nyersanyag ki tud fogyni. Viszont mire kifogy, addigra már lesz pénzed, importálni tudsz, abból meg drágább dolgokat is tudsz csinálni, amit majd exportálsz.

(#1440) biga válasza TommyGun (#1438) üzenetére


biga
senior tag

De, ott is lecsökken.

Más: Úgy érzem az indulás úta kezelgetett (néhány többször újraépített) városomat azt hiszem kénytelen leszek feladni. Valahogy úgy érzem, hogy a patchek igazából csak a patchelések után létrehozott városokra hatnak teljesen, mert ezen városaim számos buggal küszködnek folyamatosan. A már sokak által említetteken felül idegesít, hogy pl van olyan városom, aminél nem lehet a vasútat használni (bármit csinálok, azt írja az állomás nincs csatlakoztatva). A véletlenszerűen újra és újra megjelenő talajszennyezés (akár lakatlan területen is!), a sokszor 2-30e-es népesség-csökkenések (minden különösebb ok nélkül), a hirtelen 40-50MW-al megnövő áramigény (komoly, volt, hogy ez egybe esett azzal, mikor épp lecsökkent pár ezerrel a népesség, épp bontottam az elhagyott épületeket, gyárakat, mikor egyszer csak jelzi, nincs áram - természetesen először a nagy pénztermelő egységek és az alapszolgáltatások állnak le ilyenkor. És nem, nem arról van szó, hogy nem volt munkaerő az erőműben).

És akkor az idióta katasztrófaözönökről nem is beszéltem :( Úgy látszik a játék néha igényli, hogy tiszta lappal újra kezdjünk városokat.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1441) xGP válasza biga (#1440) üzenetére


xGP
csendes tag

Nálam a népesség számával is gondok vannak szerintem, 80+ az elégedettség, mégis megragad 85k körül. Aztán ott vannak a betegségek, sokan panaszkodnak rá, van kórházam, raktam le klinikákat is, persze mikor nézem, hogy hova is mennek a betegek, akkor nagy részük csak haza megy, úgy meg jó hogy nem tudom őket ellátni. Volt egy lerakva az ipar közepére, mert ott sok beteget láttam, néha-néha ránéztem, hogy mégis mennyi embert kezel, de meglepetésemre senkit, mindenki a sokkal távolabb lévő otthonába megy. Ott van a tűzoltóság is, elvileg naponta ~40 tűzeset van, de egyet sem oltanak el, mondjuk a házak nem is égnek le. Voltak (vannak) gondok a bűnözéssel is, kifejlesztettem mindent a rendőrségen, most van 22 rendőrautóm, 2 bűnmegelőzési autóm, 2 nyomozó autó (volt helikopter is, de az sose csinált semmit, szóval lebontottam), az oktatási szint közel maxon van és még így is 200 körüli bűnöző van naponta.

(#1442) RockHaRD


RockHaRD
addikt

én még mindig ott tartok, hogy tűntetnek, mert "túl magasak a bérleti díjjak"... az alap 9%-os adót lecsökkentettem 7-re. Én speciel kurvára örülnék, ha 7% adó lenne az országban ahol lakom :(((

(#1443) TommyGun válasza RockHaRD (#1442) üzenetére


TommyGun
őstag

lehet ferakom olyan 55%-ra mint itthon amennyi marad adók/áfa után a pénzedből :)
kiváncsi vagyok meddig bírják :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1444) RockHaRD válasza TommyGun (#1443) üzenetére


RockHaRD
addikt

20 a max...

viszont egy jó tanács azoknak, akiknek befuccsol a városuk, és újra akarják húzni: b.sszátok fel az összes adót 20-ra, és lesz vagy 30-40k bejövő óránként. Hagyni kell pörgetni pár órát, elmenni a géptől, pisi-kaki-kaja, stb, aztán visszamész, teli vagy pénzzel, lehet lerombolni a p.csába az egészet, és normális adókkal új várost kezdeni, lesz jó sok pénz :D

(#1445) beteg válasza RockHaRD (#1444) üzenetére


beteg
őstag

Ez igazán jól csak úgy működik, ha szomszédos városnak ajándékozod az így szerzett pénzt, amelyiknek nem te vagy a tulaja. Utána új várost kezdesz, a szomszédos mellett!! Aki utána jól vissza is adja az ajándékot.

Csak futni kell!

(#1446) RockHaRD válasza beteg (#1445) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem kell elajándékozni, csak fogni, és az alap becsődölt városban MINDENT lezúzni, és elkezdeni előlről 0 lakossal.

(#1447) dilipok válasza RockHaRD (#1446) üzenetére


dilipok
veterán

nekem eddig 2bol 2x nem mukodott az uj varos. Lasd korabbi hozzaszolasaimat :O

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1448) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Sziasztok!

Egy láma kérdés!

Miért van, az, hogy felvettem több embert is barátnak az Origin-en, de a játékon belül nem mutatja őket? Tudok velül chat-elni meg minden, de a SimCity-n belül csak kedves biga kolléga szerepel, a többiek nem. Mit szúrok el? Vagy ott csak azokat mutatja, akikkel közös szerveren vagyok? Vagy kihagyok egy lépést :F

(#1449) dilipok válasza -NRGyP- (#1448) üzenetére


dilipok
veterán

csak ha kozos szerveren vagytok, akkor mutatja

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1450) beteg válasza dilipok (#1449) üzenetére


beteg
őstag

akkor sem mindig

Csak futni kell!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  SimCity
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.