Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Adott 1 HP1510 multi.Sajnos ugy nez ki a scanner pusztult meg!Geprol torteno beolvasaskor is csak kb.2cm csik latszik(hosszaban vegig) a beolvasott kepen, a tobbi resze tok fekete.Tudna Valaki segiteni mi a teendo, erdemes javitani.mi lehet a konkret baja, nehez megcsinalni? stb.
Elore is koszi!!

(#52) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!
Látom jó régen nem érkezett semmi új hozzászólás a topicba... :DD

Van egy ősrégi Primax Colorado Direct D600-as scannerem (párhuzamos porton), ami sajnos a következő hibaüzenettel fogad: "Scanner cannot start scanning", és az ablak címe: "UI32.dll" .
Tehát az ui32.dll fájlra hivatkozva nem tudja elindítani a szkennelést.
Hallatszik, ahogy nyöszörög, és el akar indulni a leolvasófej, de egy bizonyos ponton megakad, és kiírja a hibaüzit. Mechanikusan nincs lezárva.
Van valakinek ötlete? :F :F
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :R :R

Sk8erPeter

(#53) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#52) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#54) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#52) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#55) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#54) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:Y :(( :)) :O ;] :( :U :((( :DDD :Y

Sk8erPeter

(#56) snowpatrol válasza Sk8erPeter (#52) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Szia,

Ősrégi? ajjjajj :) rosszul kezdődik!

Szóval a szkenner bekapcsol mindenféle hiba,kattogás nélkül és beáll ready állapotba?

Az hogy feldob egy dll hibát inkább szoftveres gondra utal!!!
Próbálkoztál már újra tenni a szkenner driverét, szoftverét?
Ha esetleg van a környéken egy másik gép amire feltudod telepíteni, próba szerencse!!

Üdv.

WI

(#57) Sk8erPeter válasza snowpatrol (#56) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Újratettem a driverét, és a probléma ugyanaz.
Az eredeti gyári CD-n 95-ös driver van, azzal ugyan még nem próbálkoztam, hogy feltegyem a 95-öt emiatt egy másik partícióra, de lehet, hogy az lesz...
Az említett hibát az XP-s driverrel dobta, de megpróbáltam a Windows 98-cal is (98-as driverrel persze), ahol hasonló tartalmú hibaüzenetet kaptam. Pedig Windows 98-as driverrel régebben még működött! Most kb. másfél évre használaton kívül volt, mert senkinek nem hiányzott, meg nem volt fenn a 98, XP alá meg drivert akkor még nem találtunk. Most viszont nagyon kéne, és nem sikerül életet lehelni belé... :(

Ja, és igen, a scanner elvileg üzemkész, és várja az utasításokat, kontakthibára utaló jel nincsen, én mechanikus hibára nem gyanakszom... De lehet, hogy mégis ez a helyzet, mert elkezd nyöszörögni a scannelés megkezdésénél, de egy ponton ide-oda mozog, és onnan nincs tovább. Dobja a hibaüzenetet. :O

Sk8erPeter

(#58) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#57) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

5let? :O

Sk8erPeter

(#59) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#58) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Micsoda sűrűn látogatott topic... ;]

Sk8erPeter

(#60) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Adott egy HP Scanjet 3530c , ami az egyik pillanatról a másikra bemondta az unalmast.
Bármelyik gombot nyomom, nem reagál. Esetleg a lámpa égett ki, és ezáltal nem is kapcsol be? ( Fogalmam sincs mire gondoljak)
üdv

.

(#61) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

benq 4300u hoz talált már valaki drivert VISTA alá? mert nemtalálok..

ilyen google a barátod szöveggel hagyatok békén köszi :), nem véletlenül fordultam a phhoz

(#62) PiciKenny válasza PiciKenny (#61) üzenetére


PiciKenny
senior tag

xp driver jó hozzá, DE ..nemtudja felrakni..kevés ramra hivatkozva xDDDDDDD
ez egy vicc

(#63) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Uff! van egy HP4370-es scannerem. Vista x64-el szeretném használni. Elvileg van hozzá sw és driver is, amit idén adtak ki, meg patch is, de nem működik. Egyzserűne nem ismeri fel a Vista, hiába telepítem ezeket, azt irja ki az eszközkezelő az usb portra hogy ismeretlen eszköz. Valakinek van valami ötlete hogyan lehetne műkdösére bírni?

(#64) balu975 válasza VinoRosso (#63) üzenetére


balu975
csendes tag

Szia!

Próbáld meg a VISTÁRA ráereszetni a frissítéseket. Nekem egy HP SJ 2400 szkennerem van. Vista telepítés után nem tettem fel a driverét és ismeretlen eszközként szerepelt az eszközkezelőben.A Vista frissítések letöltésével szkenner drivert is leszedte és tökéletesen működik. Ez csak egy ötlet, hátha bejön neked is!

(#65) VinoRosso válasza balu975 (#64) üzenetére


VinoRosso
veterán

mármint milyen frissítésekre gondolsz? sp1 fent van minden mást meg letöltött :F Vagy ehhez valami hotfix kell?

(#66) Sk8erPeter válasza VinoRosso (#63) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezek vannak fent?
HP Scanjet Full Feature Software and Driver
HP Basic Feature Driver

Patch: Enable Scanning on Vista Computer with Tablet Drivers Patch

Megnéztem az "'Unknown Device: Function Driver Not Found' Error Message Displays During Software Installation" hibaleírást, de persze nincs benne semmi értelmes, csak annyi, hogy próbálj másik USB-portot és -kábelt.
Ezt már megtetted?

A scanner mikori? Korábban más oprendszerrel működött?

Sk8erPeter

(#67) VinoRosso válasza Sk8erPeter (#66) üzenetére


VinoRosso
veterán

Először köszi hogy segítesz! Azt hittm már nem ír ide senki :( Igen ezek a cuccok vannak fentt próbáltam mindenhogy. Először a szoftvercsomagot tenttem fel a driverrel együtt, majd a patchet rá, ezt leszedtem, és a drivert külön, és utána rá a patchet. Azt nem tudtam sajna eldönteni, hogy valóban leszedte e a drivert, mert nem írja a telepítő, hgoy hova mit tesz fel, csak megy a progress bar meg a mappás animáció hogy mennyinél tart aztán bab. Szóval nem tudtam eldönteni, hogy hova tett fel ájlokat, és megnzézni sem, hogy leszedte e, takarítást tudtam csak utána csinálni Cclearerrel. x64es Vistával sose működött. Egyrészt nem találtam hozzá drivert, a régi telepítő cd meg nem űködik mivel az 32 bitre van. 32 bites Vistával meg 32 bites xpvel a driver ment az eredeti telepítő cd-ről, de a szoftverek amik a telepítő cd-n vannak( ilyen képnézegető meg szkennelő szoftver) nem mentek több magos rendszeren, mert deadlockosak a folyamatok, összekavarodnak a szálak és egymásra várnak, és indulásnál csak tölt nem tesz semmit. Így csak paintből tudtam beolvasni, ami azért nagy szívás mert így nem működnek a gyorsgombok se rajta. Azokon a gépeken ahol 1 mag van, pl unokatesóm gépén( ami az én régi 64-es konfigom) simán működik, tehát a hardvernek nincs baja. Még májusban szkenneltem egyik haverom fényképét önéletrajzhoz egy 2magos Xp-n is( akkor már x64 volt fenn nálam) paintből, nem volt baja, azóta a nem volt használva, de msot kellett volna, és rászántam magam hogy guberok vlaami megoldást x64re, és igy leltem rá arra a patchre meg a driverre, de nem műkszik ezzel se, ugyanolyan mint előtte volt. Sajna kalap szar a Hp terméktámogatás. :(

(#68) Sk8erPeter válasza VinoRosso (#67) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes problémák fordulnak elő ezekkel a rohadt scannerekkel, én is tapasztaltam már korábban... :O
Tehát összegezve: x64-es XP-vel is működött már, de nem teljes körűen, mert csak Paintből tudtál scannelni, ezért a gyorsgombok nem működtek, és általában a többmagos rendszerekkel nem működik.
Ugye jól értem?

Mivel ötletem sincs, mi lehet erre a megoldás, lehet, hogy megpróbálkozhatnál a "HP Instant Support Professional Edition"-nel, itt elvileg chat-elni lehet HP-támogatókkal, ha igaz, amit írnak, hétfő és péntek között 9-től. Vagy valami HP Supportos fórumra írhatnál...

Amúgy a kézikönyv hibaelhárítás részében lehet találni infókat, idemásolom, hátha segít valamit:

"A lapolvasó alaphelyzetbe állítása
Ha „A lapolvasó inicializálása nem sikerült” vagy „A lapolvasó nem található” üzenet jelenik meg, miközben a lapolvasót használni próbálja, tegye a következőket:
1. Zárja be a HP Image Zone szoftvert, ha nyitva van.
2. Húzza ki a lapolvasót a számítógéphez csatlakoztató kábelt.
3. Kapcsolja ki a számítógépet 60 másodpercre, majd kapcsolja be újra.
4. Csatlakoztassa a lapolvasót a számítógéppel összekötő kábelt (ha lehetséges, a számítógép másik USB-portját használja).
● Arról is győződjön meg, hogy az USB-kábel megfelelően csatlakozik-e a lapolvasó hátlapjához. A kábel csatlakozófején lévő USB-szimbólumnak felfelé kell néznie. Megfelelően csatlakoztatva az USB-csatlakozó lazán kihúzható. Ha azonban a csatlakoztatás nem megfelelő, a csatlakozó szorul.
● Próbálja meg az USB-kábelt a számítógép másik USB-portjához csatlakoztatni."

Megpróbálhatnád még azt is, hogy az ÖSSZES drivert és szoftvert leszeded, és csak a HP Image Zone programot telepíted, hátha ez is elég...
Ha mégse, akkor CSAK a driverét feltelepíteni. :F

Ja, még valami: ha már scannelsz, és a HP-program nem működik, a Paint helyett miért nem az Adobe Photoshop-ot (vagy más, komolyabb képszerkesztő programot) használsz scannelésre? Nálam Photoshoppal is működött, és azért mégiscsak több funkció elérhető ezen keresztül, mint a Paintből. Talán.

Sk8erPeter

(#69) VinoRosso válasza Sk8erPeter (#68) üzenetére


VinoRosso
veterán

x64es Xp-t sose használtam, csak x86os-t. Azzal működött minden amig nem váltottam többmagos cuccra. Azután a HP szolgáltaató központ, az miage zone, illetve a CD-s autorun nem működött. Csak a driver működött rendesen, ezért tudtam scannelni paintból. x86os Pistával szintén u.e. a helyzet, avval a kivéttellel, hogy ott úgy tudtam telepíteni a drivert(mivel a cd-n nem volt installer és az xp-s netről letöltött nem működött) , hogy kérte a cd-t a pnp, amikor felismerte h az egy scanner, és betettem, és saját magától megkereste a drier file-okat. x64es pistán meg fel se imseri h pnp eszköz, azt írja ki hogy ánón devicc, de a nemlétező drivert sikeresen telepíti hozzá. A scannernek hw hibája nincs, minden kábel, csatlakozás tökéletesen működik. Röviden ennyi.

...ja és mondtam neki hogy:" agy... kató... harom... múkodj!" , de még ez se segített :(

(#70)



addikt

Sziasztok!

Canon Lide 60-as scanneremet szeretném 64bites XP-n használni.
Gugli szerint még sokaknak van hasonló problémája, de működő megoldást nem találtam.

Ötlet, javaslat, megoldás?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#71) válasza (#70) üzenetére



addikt

áp

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#72) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
Van egy HP 3670 scanner, ami évekig jól működött XP op. rendszerrel. :)
Gépet cseréltünk, és az új gépen Vista van. Próbáltam telepíteni, de nem jött össze, ami nem is csoda, mert a scanner telepítő cd-jén látható, hogy xp -nél újabb op.rendszert nem támogat (mikor vettük, még nem létezett Vista). Mindenféle telepítés nélkül képeket tudunk scannelni, de szöveget nem. Vista ennyire tudja kezelni.
Gondoltam visszateszem a régi gépre, amin továbbra is XP van. Persze közbe teljesen újra lett telepítve +SP3 is került rá. Nem tudom telepíteni, csak a fénykép beolvasás finkció működik. :F Hogy lehet, hogy már az XP sem tudja kezelni? Pedig főleg szöveges dokumentumokat scanneltünk vele! Most is erre kellene! Dobhatom ki? :O

(#73) hdf


hdf
tag

Sikerült megoldanom. :K
A HP oldaláról letöltöttem a friss meghajtó programot, amit Vista op.-hez írtak. Tökéletesen működik! :R

(#74) kemecsey


kemecsey
csendes tag

Üdv.!

Mustek ScanExpress 12000P gép. Egyszerűen bemondta az unalmast. Korábban évekig jól működött, a változás csak a XP frissítése. A twain-meghajtót keresi, és nem találja.

IrfanView és Photoshop fogadja a telepítést, kiválasztható twain-forrásként látja, ám a kiválasztás után kontakthibát jelez: kéri a kábelcsatlakozást (ami persze megvan - egyszerű soros port, más lehetőség nincs is).

Elképzelhető, hogy valamelyik XP-frissítés tett keresztbe?
Nood32-t és Outpost Firewallt használok. Lehet ezek közül valamelyik?

Hangsúlyozom, semmi olyan nem történt a gépeken, ami indokolná ezt az impotenciát.

Please! :o

Higgy, ha megoldás nincs!

(#75) techie_guy


techie_guy
tag

Sziasztok!

Lenne egy apróbb problémám. Nagyon lassan tudok csak szkennelni, mert minden egyes scan előtt állítgatja nekem a lámpát, de akkor is, ha ugyanazzal a beállítással szeretném a következőt beszkennelni. Így kb 20-30 mp/oldal a scan sebesség ami nem a leggyorsabb.. Minden scannernél így van ez, vagy van valami beállítás, amivel gyorsítani lehet a folyamatot?
(CanoScan 4400F a típus)

(#76) chikasszo


chikasszo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Multifunkciós csodánál feltelepítettem a drivereket, de a scannerhez nem települt ki ikon a twain szoftveréhez.
Felraktam 1 free ocr programot, az elindítja a segédprogramot.
Az xp vezérlőpultban a a képolvasónál nem jelenik meg mint eszköz. Hozzá sem tudom adni, mert nem talál inf-et.
A irfanview progival is próbáltam elindítani, de egyböl kifagy.
Xerox workcentre pe114e lenne szó.

Köszönettel: chikasszo
:R

(#77) loklo


loklo
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problámám lenne, hogy a Hp 1610 multifunkciós nyomtatóm lapolvasója nem lát semmit. Azaz világít, mozog is de képet nem tud beolvasni csak egy nagy fekete folt jön ki. Ha tudna valaki segíteni mit csináljak vele nagyon hálás lennék .
Előre is köszönöm Zoli!

(#78) animatrix11


animatrix11
őstag

Cannon scannert használ valaki, van kétféle nekünk: lide 20 és cs4400f, egyikhez photostudio5 van az újjabbhoz 5.5. Az 5ös verzióban elmenti a képet automatikusan, de 5.5ben már nem legalábbis nem találom, be lehet állitani valahogy?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#79) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Nekem semmi bajom scannerrel, csupán két kérdésem lenne érdeklődés szintjén:
1. Adott egy Canon Lide 200 scanner, ennek mennyi a terhelhetősége / hónap?
2. az üveg (vagy műanyag ezt nem tudom) néhány helyen karcos. ezzel foglalkozzak, vagy még ne? lehet külön az üveglapot cseréltetni? (nagy igénybevételnek van kitéve, pár hónapos a gép)
Köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#80) leranta


leranta
csendes tag

A követlező problémám van.
Van egy Canon N670U scennerem (USB -s).
Leszedtem a megajtó programot a Canon oldaláról.
Telepítettem.
Amikor rákötöm a scannert a gépre a Windows (XP SP3) fel is ismeri.
A vezérlőpult -> Képolvasók és fényképezőgépek mappában meg is jelenik.
Sőt ha rákattintok és nyomok egy tesztet, szépen elkezd dolgozni a scanner és úgy csinál mintha éppen beolvasna egy lapot (világít a lámpa megy az olvasófej. stb.)
A teszt is azt írja ki hogy minden rendben.

De ennek ellenére ha scennelni akarok bármilyen programmal, miután kiválaszttom forrásnak a Scanert TWAIN hibát ír ki.

Sőt ha elindítom a Windows saját Képolvasók és fényképezőgép varázslóját ott fel sem ajánlja mint lehetséget forrást.

Van valakinet ötelete?

Természetesen az Uninstall reg clean, install variációt már eljátszottam párszor.

(#81) tknof1871


tknof1871
őstag

HP Scanjet 3500c-ről írok. Az üvegfelület kicsit süllyesztve van, főleg a hosszabb oldalak mentén fölé emelkedik a műanyag burkolat. Így pont nem lehet rendesen az üvegre tenni olyan könyveket, amiknek 24 cm a lapok nagyobb oldalának a hossza. Létezik olyan lapolvasó, aminek hasonló a műanyag burkolata és ki lehet rá cserélni, viszont nem ilyen magas a széle? Vagy lehetne használni a lapolvasót enélkül a burkolat nélkül?

Halványpirossal jelöltem a műanyag elemet.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#82) madore


madore
csendes tag

Van egy HP Scanjet 3800-as scannerem. Autóban szállítottam és most egyáltalán nem reagál. Mi lehet a baj?

(#83) Finwe


Finwe
őstag

Lenne nekem is problémám de a topik pörgését látva csak a sajét megnyugtatásom miatt írom le, hátha :)

HP 3500c - nem reagál semmire. Tápját kimértem, kuka. Másik táppal sem reagál semmit. Szétszedtem, megkerestem az összes biztosítékszerűt, egyik sem szakadt, kondik nem púposak, nincs égésnyom sehol csak éppen meg sem moccan.

Van értelme szervizbe vinni, javítható még?

(#81) tknof1871 : nem szedhető le róla a keret (burkolat), az üveglappal együtt van.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#84) max-max


max-max
csendes tag

Üdv! Van egy HP 3670-esem, és XP alatt nem megy (meg sem nyílik) a "fotó & kép irányítója". Semmit nem tudok így beállítani, mindíg az alapbeállításokkal nyit, minden szkennelés után újra meg kell nyitni az importáló progit, stb... Idegörlő. Tugggggya vki a megoldást?! Thnx előre is! -m-

(#85) daniel2121


daniel2121
senior tag

Helo

Van egy HP5110 multigépem és WIN 7 alatt a szkennelés nagyon lassú és nem érhető el az összes beállítás. Gyanítom, hogy ez a gép már nem kompatiblis a WIN 7-el. Van-e rá valamilyen megoldás? A Scan to pdf-et próbáltam, de nagyon lasssú. Előtte xp-vel használtam és jó volt.

(#86) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Win7 vs scannerek!
Erre mondjon vki valami értelmeset! A gyártói support semmit se tud mondani.
Munkahely, adott X db WinXP SP3-as gép. Dual bootban feltettük a Win7 x64-et is.
Van 4 db. scanner, különféle gyártó és típus. 1 önálló scanner, és 3 multifunkciós gép scannerrel.
A scannerek hibátlanul mennek winxp alatt jó ideje. De win7 alatt egyik se megy. Mindenféle nonszensz hibaüzenetet kapok-nincs bedugva a kábel, nincs bekapcsolva, nincs fenn a driver, nem admin fiókban vagyok (és miért kéne abban lennem?), eszköz nem található stb. Egyik se igaz persze.
A gyártói supportok csak azt hajtogatják, hogy ellenőrizzem a kábelt, friss driver legyen, próbáljak más usb portot. Ezeken mind túlvagyok, és semmi. Egyik scanner se megy.
Miután a scannerek mint írtam hibátlanok, és a gépek is azok-mert xp-vel mennek-így csak a win7 x64 marad, mint hiba.
De mi lehet a hiba ami mindegyiknél ugyanúgy fennáll?
Mondjuk, már az is furcsa hogy a gyártók sok oldalas instrukciókat adnak win7 alatti használathoz, míg win xp alattihoz alig 1-2 oldal. Van itt minden, tűzfaltól kezdve admin fiókig, usb host device managerben való letiltásáig.
És mindez azért, hogy működjön egy nyomorék scanner? Pilótavizsga kell ehhez? És még ez sem elég, mert egyik se megy.

Vki erre valamit?

Köszönöm

(#87) dre@mer


dre@mer
csendes tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a megoldást!
Van egy HP scanjett 2400-as lapolvasóm.
Az lenne a problémám, hogy a benne lévő lámpa nem kapcsol ki, még a számítógép leállítása után sem: Csak úgy tudom kilőni, ha kihúzom az elektromos hálózatból.
Tudja esetleg valaki, hogy mi okozhata ezt a problémát, és hogy hogyan lehet orvosolni?

Aki nem indul, nem érkezik!

(#88) joey123


joey123
csendes tag

Windows 7 64 bit-es verzióra nem tudok Canon Lite 35 scannert telepíteni.
Tud valaki segíteni???

(#89) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv, HP ScanJet 5470c scanner, teljesen fekete képet olvas be mindenre, mi lehet a gond?

Switch Tax

(#90) tylerddd


tylerddd
veterán

Multifunkciós szkenner problémájával kapcsolatban írok: újratelepítettem a Win8-at, előtte tökéletesen működött a Canon MG5450 típusú multis gép szkennere wifiről, tehát a Canon-on megadva a beállításokat és onnan indítva a szkennelést, szépen mentek a képek a PC-re.

Most viszont nem akarja a jót, pedig kapcsolódott is a wifihez a Canon, automata és manuális módban is. Visszaállítottam a szkenner beállításait, de így sem jó. Amikor a szkenner résznél ki lehetne választani, h USB vagy wifi módot választom, akkor meg nem látja a wifit, csak az USB lehetőséget ajánlja fel.

Mit lehetne tenni és megpróbálni?!

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#91) mirci18


mirci18
addikt

Üdv mindenkinek
Kaptam egy xerox 2400 lapscannert.
Ami scanneléskor azt írja ki:
please unlock your scanner

Az alján van egy csúszka.
Hiába tologatom ide vagy oda semmi hatása pedig azzal lehet úgymond kinyitni.
Ötletek?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#92) EdenEcho


EdenEcho
újonc

Hali, HP Desjket 2050A nyomtató szkennere produkálja az alábbi képet sima fehér papírt beolvasva:
[link]
Korábban előfordult, garanciával javítva lett, utána első használat során tökéletesen működött.
Majd megint egyre rosszabb lett... Táp és minden gyári.
Valami ötlet hogy mit kezdjek ezzel? :c

(#93) drugbaron1


drugbaron1
tag

Sziasztok! van egy epson stylus sx125 nyomtatóm aminek a scanner része bekapcsoláskor kattog! arra gyanakodtam, hogy nem érzékeli a végpozíciót - piszkos üveglapra hagyatkozva, de szétszedtem és belülről is megtisztítottam az üveglapot erőteljesebben a pozíció érzékelőnél, de semmi változás! Esetleg van valami tipp, hogy mi lehet a baja? A nyomtató sokat nem volt használva!

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#94) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Van egy hp c5280 típusú multifunkciós nyomtatóm. Mostanában kezdte azt csinálni, hogy scannelés felénél kb megáll se kép se hang megáll és hibát ír ki, az addig bescannelt előkép megfelelőnek tűnik. Kérdésem az lenne, lehetséges valamiért szorul, vagy milyen problémák szoktak lenni ilyenkor?Régi gép de nagyon szívemhez nőtt ezért szeretném megjavítani. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#95) zsozsoka80


zsozsoka80
csendes tag

Sziasztok! Canon Lide 210 szkennerem fehér (halvány) csíkot húz. Mit lehet tenni vele? Hogyan tisztítsam?

(#96) zsozsoka80 válasza zsozsoka80 (#95) üzenetére


zsozsoka80
csendes tag

Talán ezen jobban látszik:

(#97) zsozsoka80 válasza zsozsoka80 (#96) üzenetére


zsozsoka80
csendes tag

Fejlemények. Rájöttem, hogy TWAIN módban van csík, WIA módban nincs :(((

(#98) Cotty0 válasza zsozsoka80 (#97) üzenetére


Cotty0
kezdő

TWAIN modban azert van csik, mert abban nagyobb felbontasban is tudsz szkennelni, es jobban kijonnek az ilyen gondok, amugy a twain driverben van lehetoseg kalibralni a szkennert, sot minden szkenneles elott is el lehet vele automataban vegeztetni, de ha probaltad az uveget valmilyen folyadekkal is tisztitani, az lehet felaztatta a kalibralo csikot, es azzal tonkre is tetted a gepet...

itt van a manual [ide vonatkozo resze], sajnos csak angolul

a twain (scangear) feluleten Preferences gombra kell kattintani aztan onnan menni fog a dolog :)

(#99) zsozsoka80 válasza Cotty0 (#98) üzenetére


zsozsoka80
csendes tag

Szia! Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.

Közben megvilágosodtam :) A helyezet igazából csak annyi, hogy a scanner-hez adott eredeti CD-n lévő driverrel nincs csík, még TWIN módban se, viszont a Canon odaláról letölthető, legfrissebb driverrel van csík, TWIN és WIA módban egyaránt. Hát, ez a helyzet, de hogy ez miért van így, nem tudom...

(#100) tjk


tjk
csendes tag

Hello,
Ezidáig jól működő mustek 2448TA+ szkenneremen,egy féléves használaton kivüli állapot után újraindítva bedöglött: a beolvasott kép egy csomó különböző színű pontocska, a behelyezett anyagról semmi látható. Bármivel próbálkozom (új driver, egyéb csodaprogramok.. de mindre ez történik)Tudna valaki tanácsot adni?

(#101) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

Sziasztok!

Látom nem túl látogatott ez a topik, de hátha idetéved valaki. :C

Tudtok arról valamit, hogy a HP ScanJet 5590 síkágyas szkenner tartalmaz-e valami olyan memóriát amely a kikapcsolás után sem törlődik? (Van-e esély a szkennelt fájlok visszanyerésére az eszközből újraindítás után?)

Köszi a választ! :R

U.i.: lehet, hogy tök hülye kérdés, de sehol nem találtam erre vonatkozó információt :B

Jaffa jokes???

(#102) kormoskandur


kormoskandur
tag

sziasztok,
egy muzeális Genius ColorPage Vivid 4 k310b035-b
hez keresek windows drivert. amit találtam, nem jó

(#103) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Canoscan9950F -et használ valaki Windows10-el? Nem igazán akar működni ismerősnél, és nem jövök rá, mi baja.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.