Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
vettem egy Creative SB Audigy1 SB1394 (model: SB0090)
beraktam és ahányszor felakarom telepiteni: kékhalál mindegy hogy a gyári lemez,vagy lehúzott driver mi lehet a baj?
vegyem ki a gépből és taposam szét? mert már ott tartok ha...addig nem kapok agyvérzést
még annyi hogy a gép felismeri alapból hogy új hardver meg hogy milyen csak hát nemtudom feltelepiteni és addig nem megy
segitsetek

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1452) aram01


aram01
nagyúr

hiba pontosabb leirása:

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1453) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

A moddolt Audigy4 Pro szoftver fut Windows Vista alatt? Vagy ha az nem is, az alap driverrel képes együttműködni az Audigy1-es SB0090-es kártyám?

(#1454) DimeRiko


DimeRiko
csendes tag

Helósztok!

Usbés vagy ExpressCard 54 es csatlakozós külső Hangkártyát akarok a laptopomhoz venni mer SoundFont-okkal dolgozom. Melyik külső Creative hangkártya tudja az Sf2 formátumot? és hol rendelhetem meg? kérem a segítségetek! köszönöm!

(#1455) grunge válasza PuMbA (#1450) üzenetére


grunge
addikt

jaja, végre kezdenek magukhoz térni :U ezt még nem próbáltam ki, viszont az előzőt igen. az a problémám támadt, hogy pl winamp-al zenehallgatásnál nemigen akart működni a stereo -> 5.1 umpix. azaz a center és a két hátsó alig szólt a két fronthoz képest. minden lehetséges beállítást végigzongoráztam, nem tudom mi lehet a baj... :F ment vissza daniel_k féle cucc, avval jó...valaki próbálta/használta ezt az opciót?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1456) Balázs1975


Balázs1975
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy sb live 24 bit gyári cd-re,vagy a azoftvereire,mert így csak szól magában,de semmi mást nem tudok vele csinálni:(.
aki tud légyszi segítsen.
dd.daniel@citromail.hu
köszi

balazs

(#1457) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Na visszatértem a nagyon jól bevált Audigy4 Pro-hoz.
Régebben is jól szolgált, azóta volt Elite-Pro-m, de én nem hallottam nagy különbséget a kettő között, igaz nem vagyok zenész.. Go back Audigy4 Pr :K

(#1458) ollie válasza grunge (#1455) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt a daniel_k féle drivert jelenleg honnan tudom letölteni?

***

(#1459) sirdond válasza ollie (#1458) üzenetére


sirdond
őstag

a blogja valamiért halott (pár hete még jó jó volt),de pl itt
amúgy több mint egy éves már a driver, a you pax driverből viszont van új is [link]

szerk: és a creative is csinált pár béta drivert a win7-hez

[ Szerkesztve ]

(#1460) grunge válasza ollie (#1458) üzenetére


grunge
addikt

isohunt.com torrent oldalrol szedtem. beiroda keresőbe és kidobja. két file, egy nagy iso és egy ujabb patch. maradok ennél, gyári nemtom miért vacakol...onnan csak az alchemy-t frissitgetem

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1461) ollie válasza sirdond (#1459) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!
A blog gondolom azért halott, mert a Creative megtíltotta az ürgének, hogy továbbra is moddolgassa a drivereket.

***

(#1462) sirdond válasza ollie (#1461) üzenetére


sirdond
őstag

nem biztos, mert az a bizonyos affér már több mint egy éve volt,a blog viszont két hete még működött
szerintem egyszerűen csak a szolgáltatóval van vmi

[ Szerkesztve ]

(#1463) grunge válasza ollie (#1461) üzenetére


grunge
addikt

azóta a srác Asus Xonar kártyáihoz moddol drivert, otthagyta creativékat. ahelyett hogy felvették volna...:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1464) sirdond válasza grunge (#1463) üzenetére


sirdond
őstag

a creative-nak dolgozott,csak kirúgták :DDD

(#1465) Mankó


Mankó
veterán

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e és ha igen, akkor hogyan beállítani az Audigy2 Zs hangkártyámnak, hogy 24 biten szóljon Win Xp alatt?
Win 7 alatt lehetett, itt meg egyszerűen nem találom. :(

(#1466) grunge válasza sirdond (#1464) üzenetére


grunge
addikt

höhö, úgy még szebb a szitu...atyaég :DDD

(#1465) Mankó: na igen, ahhoz legalább vistát kell használni ugy tudom. egyik fórumtárs már linket ilyesmi dolgokról.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1467) ElVisZ


ElVisZ
tag

hali

Még kezdő vagyok a témában és a segítségeteket szeretném kérni abban hogy melyik kártyát lenne érdemes megvenni.

A versenyzők:

1.: SB1394 és CA0100-IDF olvasható a kártyán, elméletileg ez egy aranycsatis Audigy1 (4k)
2.: SB0240 ez pedig egy műanyagcsatis Audigy2 (ez 5k-ba kerül)

attól hogy a csatlakozó sárga(elméletileg aranyozott,de kitudja) az érdemben szebben szól mint a hagyományos társa, vagy csak a tudat...? :B
szóval melyiket?

az 1.hsz-ben írt softmod valószínűleg meg lesz csinálva. :K

(#1468) PuMbA válasza ElVisZ (#1467) üzenetére


PuMbA
titán

2. egyértelműen.Softmod felesleges,a legújabb Audigy driver-rel tökéletes a hang(2 és a 4 között nem lehet hallani a különbséget amúgy sem) és a szoftver sem egy hibamentes cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1469) PuMbA válasza PuMbA (#1468) üzenetére


PuMbA
titán

Az lemaradt ,hogy az Audigy 2 és 4 ugyanolyan kivétel ,hogy a 4 hardveresen tud DTS-t dekódolni,míg softmod-dal nem tudsz tranzisztorokat hegeszteni a chipbe.Összefoglalva: ez a softmod lényegében ma már semmit nem ér.

(#1470) ElVisZ válasza PuMbA (#1468) üzenetére


ElVisZ
tag

Rendben ;)

Jah és még valami: ehez van működő driver vista és win7 alá?
egy medusa 5.1 lesz rákötve...

(#1471) PuMbA válasza ElVisZ (#1470) üzenetére


PuMbA
titán

A hivatalos oldalon lévő Vista driver hiba nélkül megy Windows 7-en :
Creative Sound Blaster Audigy series Driver 2.18.0010
Filesize : 37.91 MB
Release date : 23 Mar 09

[ Szerkesztve ]

(#1472) ElVisZ válasza PuMbA (#1471) üzenetére


ElVisZ
tag

még annyit akartam hogy az aranyozott és a nem aranyozott csatlakozók között van érdemben különbség?

(#1473) PuMbA válasza ElVisZ (#1472) üzenetére


PuMbA
titán

Hallható különbség nincs.

(#1474) ElVisZ válasza PuMbA (#1473) üzenetére


ElVisZ
tag

Köszi a gyors válaszokat... Sokat segítettél. :R :R

(#1475) wwenigma válasza PuMbA (#1471) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

EAX beallitasok mennek vele? (CMSS 3D)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1476) PuMbA válasza wwenigma (#1475) üzenetére


PuMbA
titán

Sima CMSS-t láttam benne,CMSS 3D-t nem,bár szerintem ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#1477) sirdond válasza wwenigma (#1475) üzenetére


sirdond
őstag

eax console van, de bugos (mondjuk inkább azt,hogy nem működik)
és amíg nem lesz normális win driver audigy 2/zs szériákhoz, addig nem is fog működni rendesen

(#1478) wwenigma válasza sirdond (#1477) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem rendesen mukodik Vista x64 alatt, DanielK v2 drivercd + rátéve 2.15.0004EQ driver. (asszem, valahova leirtam mit mire kell telepitenem.... :DDD )

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1479) sirdond válasza wwenigma (#1478) üzenetére


sirdond
őstag

ja, win 7-re gondoltam, csak az valahogy kimaradt :D

(#1480) grunge válasza wwenigma (#1478) üzenetére


grunge
addikt

végülis ez is egyfajta softmod :DDD

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1481) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Nekem ez a 2.18.0010 driver van fent Win7 alatt, jól is zól. De van egy kis gond. A linein meg a mic portokat nem kezeli túl egyértelműen, teljes némítás nincs is. Pl, lenémítom a mic-et és utánna is szól csak halkabban. Másik meg hogy recseg. Szól, de van egy háttér recsegés, amit nem tudok hová tenni. XP alatt nem volt. Két kábellel néztem, kétféle jelforrással és recseg. :F

Én amúgy nem értem, hogy nemlehet rendes drivert írni ehhez a karihoz (2zs), most pl (daniel_k féle cdvel) nincs, EQ-m, de EAX konzol se. XP alatt is fagyott ez a része. Nem értem...pedig drága kari.

[ Szerkesztve ]

(#1482) nyunyu válasza Kormi76 (#1481) üzenetére


nyunyu
félisten

Erdekes, nekem jol muxik Au4-gyel a 2.18.0010

Line-in, meg Mic hangerot+mute-ot meg jol eldugta a Microsoft. :D

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1483) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! A mai nap folyamán vettem egy Audigy 1 karit, SB0090-es, és firewire is van rajta. Érdeklődnék, hogy melyik driverrel érdemes használni?(XP SP3), illetve érdemes-e megcsinálni a softmod-ot rajta? Előre is köszi!

(#1484) grunge válasza Geri89 (#1483) üzenetére


grunge
addikt

xp-hez használd a legfrissebb gyárit!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1485) Kormi76 válasza nyunyu (#1482) üzenetére


Kormi76
aktív tag

jaja, alig lehetett megtalálni :)

hátha kijavítják majd és lesz egy normális keverőpult, bár kétlem...

Valójában a recsegés javult, amikor az ASIO késleltetést 2ms-ről 4-5ms-re állítottam. De XP alatt ilyen sosem volt, pedig fel is volt softmoddolva Au4-re...

[ Szerkesztve ]

(#1486) wwenigma válasza Geri89 (#1483) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hi!

daniel_k drivercd rev2 majd ha fennvan restart és a modded 2.15.0004EQ. (asszem, rég volt)

Üdv!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1487) Kris87 válasza wwenigma (#1486) üzenetére


Kris87
aktív tag

Hali! A második nem fog felmenni xp-re.

(#1488) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Boldog tulaja vagyok egy Audigy 1-es szériának...gyönyörűen tisztán szól...végre nincs sistergés...

viszont...akkora basszus sem :( Hiába tekerem fel..betorzít...pedig nem fülest hajtok róla....végfokra megy....az előző 5.1 live leütött a székről...de ez alig szól ahhoz képest...ez így van a 4-es szériákkal is?...mert akkor tudjátok ki fizet ki érte majd nyáron 30ezret!!!...a hóhér...így kuka....

De most ez szerencsére filmekre kell....ott meg szép tiszta....filmeknél nem is kell olyan nagy basszus....örülök,hogy végre nem sistereg.

Köszönöm a válaszokat és a tapasztalatokat!

Üdv.: Gábor

(#1489) PuMbA válasza djyuri (#1488) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen 4-es széria? Audigy 4 nem 30 ezer,hanem csak 8-10. Tedd fel a hivatalos driverekt,ne ezt a moddoltat és úgy nézd meg.

(#1490) djyuri válasza PuMbA (#1489) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Akkor lehet nem a 4-est néztem ki. Annyi biztos,hogy audigy és külső paneles. A lényeg,hogy nagyságrendekkel drágább,mint,ami most van 1-es.

Mindegyik driverrel próbáltam már. Gyári cd-től kezdve a neten található összessel.
Ha csak az XP sajátját használom,akkor akkora zaja van (márha sikerül kikapcsolon a digitális kimenetet) ,hogy megőrülök. tehát mindenképpen multimédiás driver kell,így meg sok a bibi.

Most az egyiknek csak annyi a hátránya,hogy csak bs playerrel adhatom neki a zenét,filmet....viszont azenénél még mindig megvan az,hogy ha pl a zenében gyárilag van olyan rész,hogy jobb-bal-jobb-bal és így váltakozva szólal meg az effekt,akkor borzalmas recsegés jön elő. Még az életbe nem hallottam ilyet,tehát nem tudom mihez hasonlítani....

sajnos ma egész nap családi program volt,így nem tudom kipróbálni ma teljes hangerőn a nagy végfokokon is. De holnap megpróbálom munka után megkergetni.

Egy biztos...ha rájöttem volna hogy lehet szoftveresen levenni a sistergést az sb 5.1 live karimról,akkor biztos nem cserélem ki erre. Sokszor,ha nem a fejhallgató erősítőmön lett volna a kimenet,akkor már búcsúzhattam volna a hangládáim felétől....akkor recsegések,"szikrák", pattanások,torzulások,kiakadások, éles csiszoló hangok jelentek meg a hangkari kimenetén.
Szóval a kékhalálos hang kiakadás,az,amit loop-nak hívnak az kutyakaki ehhez képest....nagggggyon brutálisan gáz.....

[ Szerkesztve ]

(#1491) PuMbA válasza djyuri (#1490) üzenetére


PuMbA
titán

Esetleg megpróbálhatnád egy másik oprendszerrel(Vista,7,Ubuntu),ha azon is rossz akkor rossz a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1492) djyuri válasza PuMbA (#1491) üzenetére


djyuri
őstag

2.5 éves az XP a gépemen....pont én nem leszek egy olyan,aki oprendszert akárcsak formáz egy hangkariért :) ha veszek egy új vinyót,akkor próba esetére arra feltelepítek egy új oprendszert. De ez az egy,amit el akarok kerülni az elkövetkező évben :)

[ Szerkesztve ]

(#1493) PuMbA válasza djyuri (#1492) üzenetére


PuMbA
titán

Ubuntu Live CD? [link] Kiírod egy RW-re ,bebootolsz róla és megnézed a hangot.

(#1494) djyuri válasza PuMbA (#1493) üzenetére


djyuri
őstag

:R :R :R

már szedem is.

Van XP-ből is live cd? :):)

THX :R

(#1495) PuMbA válasza djyuri (#1494) üzenetére


PuMbA
titán

Van,de nem hivatalos és nincs benne minden szóval nem érdemes vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1496) multiplikato


multiplikato
tag

Ezt most nagyon nem vágom.

Volt ez a 2k hangkari(cmi8378), ami zizegett netezés közben, meg ahogy a weblapokat tölti be.

Már épp azon filóztam, hogy veszek egy nem olcsó hangkarit, hogy de jó lesz.

De azért benéztem kedvenc sarki szgép boltomba, ahol történetesen volt használtan egy audigy 2 zs hangkari. Ez ilyen nagydarab kártya, egy rakat alkatrésszel, és aranyozott csatikkal. 7k volt. El is hoztam. Most dobtam fel a bétás drivereket hozzá, mert ugye más nincsen vistához.

És.... tádáááámm. Ez még jobban recseg netezés közben... :S

Valaki tudna mondani valamit, hogy mi a rákért csinálja ezt?

(#1497) djyuri válasza PuMbA (#1495) üzenetére


djyuri
őstag

Nincs gond vele.....az aktív hangváltómat el tudta viselni...végigtoltam fél órát a vendégeknek full hangerőn...

Tehát jó karit vettem...

Olyat szól és tisztán,hogy bahalt mindenki. A basszust meg megoldottam....feltekertem a nagyvékfoknak és megoldva.

De azért kipróbálom ezt a linuxot....de még nincs driver hozzá....nemtom egyáltalán próbálkozzak-e vele.

(#1498) djyuri válasza multiplikato (#1496) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Néhány variáció,amit én is el szoktam követni gépeken:

A hangerőszabályzóknál a lehető legtöbb lehetőséget aktiválom...és ami feltétlen nem kell a hanghoz,azt lehalkítom és le is némítom. A mikrofont elég csak némítani...a halkítást nem kell,mert akkor a skype is le lesz halkítva :)

Következő,amit el lehet követni:
Ha van pl olyan multimédiás hangkártyád...neve szerint most pl a ZS2-es,akkor menj bele az AUDIO HQ-ba és válaszd az EAX Control panel-t. Ott mindössze egynek kell 0dB-en állnia (Roginal sound)...az összes többit le kell húzni infinity-ig...azaz teljesen lenémítani. Nekem a sistergés tűnt el így. Van a midi fül....abban ne bánts semmit....not mapped az alap és az úgy is jó. A chorus az default.

Remélem segítettem.

(#1499) PuMbA válasza djyuri (#1497) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell driver,benne van az Ubuntuba...

(#1500) djyuri válasza PuMbA (#1499) üzenetére


djyuri
őstag

Köszönöm!

Akkor megnézegetem majd :D

Ha érdekel min tetszeltem a cuccost,akkor nézd meg a honlapom az adataimnál :)
Ezért fontos nekem a tisztább hang.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.