Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Hexer


Hexer
csendes tag

Ma uj8itotam egy audigy SE-t...minden jo lenne ha nem lenne szar, ugyan az tapasztalom mint egy regebbi sindblaster live-nal...de ennyi penzert mire is vartam, megjegyzem jobb mint az alaplapi...

Viszont egy nagy gondom van, nem akarja kiosztani a savokat semmi fele keppen, csak a 2.0-megy neki, a tobbire nem ad ki jelet, hiaba 2.1 ; 4.0/4.1 ; 5.1 vagy 7.1-et jelolok ki...miert lehet?

Sot, mikor tesztel nem jelenik meg e mely a software-ben, ha megis lathatoan nem ad ra jelet...WTF :W

(#2002) papi20 válasza Hexer (#2001) üzenetére


papi20
tag

Nekem is ilyen gondjaim voltak de felraktam ezt [link]
minden helyrejött.

[ Szerkesztve ]

(#2003) papi20 válasza Hexer (#2001) üzenetére


papi20
tag

Sőt nekem is most csak úgy szól 5.1-ben hogy ha a creative speaker settings-nél beállítom 4.1-re. Fura. :(

(#2004) Melorin


Melorin
addikt

Nekem most olyat csinál AU2-vel a Win7, hogy random elkezd recsegve/torzítva szólni filmnézés, youtube és játék közben a hang. Kilépek a progiból és újraindítom, akkor megint jó, egy darabig. :S Asszem a Daniel_K van fent, de nem vagyok biztos benne. Azt hogyan tudmo megállapítani?

(#2005) papi20


papi20
tag

Na skacok ha valakinek kell egy Audigy 2 Platinum Ex-es hangkártya az szóljon. Inkább veszek egy X-Fi kártyát. Bár az nem aranyozott hanem csak sima, de gondolom hogy valahogy rádugom majd a hangfalamat.

(#2006) Melorin


Melorin
addikt

Teljesen felbosszantottam magamat ezzel az Au2-vel, hogy nem tudnak rendes drivert írni hozzá Win7 alá. Komolyan néha elgondolkozok azon, hogy kettétöröm, és az integrált hangkártyát használom helyette, mert az legalább azt csinálja amit én akarok, még ha nem is szól jól. :W

A stereo kibővítése nem működik benne, a hangszórók hangerejét külön, pl Crossfade-vel nem lehet állítani, nincs hangerőszabályozó hozzá, így a windowsét kell használnom, ami egy idióta megoldású.

(#2007) Melorin válasza Melorin (#2006) üzenetére


Melorin
addikt

A legújabb KX-driver teljesen jól működik Win7 alatt, most próbáltam ki.
Annyi volt a baja először, hogy zenelejátszás közben pattogott a hang, de aztán rájöttem, hogy a Windows Hangbeállításoknál az alapértelmezett lejátszóeszközknek a SPDIF/AC3-at kell neki megadni, akkor is, ha én az analóg kimenetét használom csak. :S
Lényeg, hogy végre jól működik minden.

(#2008) rootkiller válasza Melorin (#2007) üzenetére


rootkiller
őstag

Hol van ez a driver pontosan? Nekem is kell. (ha nem a4 hanem a2zs driver).

Artengo TR 990 Pro

(#2009) Melorin válasza rootkiller (#2008) üzenetére


Melorin
addikt

Itt a link: http://download.kxproject.lugosoft.com/?file=kxdrv3550-full.exe
Itt a felső kettő közül válaszd az oprendszerednek megfelelőt, tehát x86 vagy x64, ne ijjedj meg, hogy csak béta.

És nem au4-hez van, hanem a még normális, régebbi Creative kártyákhoz.
Ha kérdésed van, vagy nem működik valami, írj PÜ-t, és megadom az MSN-nevem.

[ Szerkesztve ]

(#2010) D@ni88 válasza Melorin (#2009) üzenetére


D@ni88
addikt

és itt hol lehet beállítani az 5.1et?

(#2011) Melorin válasza D@ni88 (#2010) üzenetére


Melorin
addikt

2 katt a tray ikonra, master beállítás fülön 'Speaker setup', és azon belül lesz.

(#2012) D@ni88 válasza Melorin (#2011) üzenetére


D@ni88
addikt

belőttem, de elég fapados a hangzás...

(#2013) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Vettem egy audigy 2 zs hamgkártyát amit szeretnék a házimozi erősítőre kötni.Milyen kábelt/kimenetet javasoltok az összekötéshez hogy jó minőségű legyen a hang?Jelen pillanatban egy sima jack--rca -val van összekötve a két cucc. :R

Üdv:Viktor

(#2014) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Többen kérdezték, hogy létezik-e működő driver Windows 7 alá Creative SB Live / Live 5.1 hangkkártyákhoz. Itt lehet letölteni: [http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-Live-series-Support-Pack-1-5-08-09-2009/m-p/533861]

[ Szerkesztve ]

(#2015) Laaj


Laaj
csendes tag

sziasztok!!
Vettem egy SB Audigy 2 SB0230 tipusú kártyát 64bites vitám van valahogy találtam hozzá drivet de ha valaki tud egy tutti drivet z linkelje már be megköszönném de megszólal de valami miat recseg serceg haszól a zene ha nem??????? ez mi miat lehet??????
Válaszotokat köszönöm előre is!!!

(#2016) Asztee


Asztee
aktív tag

Szia Mindenki ! Nekem Au2 ZS-m van.Működött is fajinul régebben (álltalában stereoban használom kicsi kis pc hangfalakkal,de van egy házi-mozi erősítőm is digitális bemenettel és néha ha zenét akarok hallgatni akkor azon használom) ,de pár napja azt vettem észre,hogy amikor átkapcsolok Digital outputra akkor 2/2.1-es beállításnál csend,4/4.1 v. 5.1-es beálitásnál meg az első hangfalaknál mondja azt,hogy Rear Left/Right. :Y Kicsit ledöbbentem... Aztán ki akartam próbálni az EAX panelen a - hú most nincs előttem. hogy is hívják ? - azt amikor 2x v. 3x stereora kever,de akkor meg azt kellet meg tapasztalnom,hogy az EAX panelen bármit is átállítok,akkor teljesen lefagy az a panel... Ekkor kezdtem el olvasni ezt a fórumot. Érdekelne ez a soft mod is ,de a fórum elején lévő linkek már nem nagyon aktuálisak meg frissek(gondolom),de ami legjobban érdekel az az,hogy végre szépen és stabilan működjön a rendszerem.(Win Xp) Próbáltam már felrakni azt a 3.5-ös meg a 3.6-os csomagot (nem tudom ezek-e a legjobbak) ,de az eax-ot nem akarta valamiért telepíteni. kiírt valami hibakodot és ment tovább a telepítés,de eax panelem az nincs.
Amit meg Anal szokot belinkelni az azt írja,hogy nem támogatott op.rendszer...
Na egyenlőre ennyi. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2017) SimS válasza Anal (#1975) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Végre elhatároztam magam, felraktam a win7-et (32bit) meg amit linkeltél. Előbb a kisebbet a driverrel, utána az isoról amire szükségem van program. Nos, kétséges az eredmény:
Szólni szól, de pl. a Surround Mixer nem működik (elindul, a fele csúszka szürke, a másik meg nem csinál semmit), a THX Seput-ban a távolságokat nem lehet beállítani (1.0 és 1.1 a két érték amit hajlandó felvenni) ugyan a mélyládát bekapcsolta (ez már valami :D). Az EAX Settings-ben semmi különbség nincs a CMSS / CMSS2 / Stereo Surround mód között - a hátsók egyáltalán nem szólnak :(

Valami ötlet?

mod: Audigy 2 Value kártyáról van szó, ha nem említettem volna eddig :B

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#2018) SimS válasza SimS (#2017) üzenetére


SimS
senior tag

Megoldottam menet közben, méghozzá úgy hogy kipróbáltam a kX drivert. Lényegesebben csövesebb / puritánabb a kezelőfelülete, de ezzel ment minden elsőre kb. Sosem volt még fenn, így még ismerkedem vele - a hangszínnel baj van, mert kevés amit a keverője tud (a LineIn-hez mondjuk megteszi, winamp-al utána kell zenének állítani, ill. vlc-vel), de egyébként remekül szól. és csak 7MB :D

Szóval nálam így marad fenn a win7. Sok sikert másnak is :)

mod: Kellemes ünnepeket mindenkinek!

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#2019) Anal válasza SimS (#2017) üzenetére


Anal
tag

Ok olvastam, majd gondolkozok, kitalálok valamit csak folyamatosan gályázok, ha meg éppen nem dolgozom akkor tömöm a puttonyomat töltött káposztával. :DD

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek! :B

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#2020) rootkiller válasza Melorin (#2009) üzenetére


rootkiller
őstag

Köszi. Mindjárt újra lesz pakolva a Win7, kipróbálom a témát, ha nem zsír, akkor majd kereslek.

Artengo TR 990 Pro

(#2021) rootkiller


rootkiller
őstag

Felraktam ezt a drivert, de nem működött, és az állítgatós felülete is tök gagyin néz ki ráadásul, úgyhogy ment a levesbe.

Artengo TR 990 Pro

(#2022) bluobluo válasza Flashcash (#2014) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Én ezt néztem, és összeomlott tőle a rendszer!
Kékhalál meg minden... :W
Én meg úgy tudom, :( hivatalosan erre a kártyára már nincs is, és nem is lesz jó drájver!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#2023) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Hello mindenki

Sb live 5.1 hez van valami win 7 -es használható driver? Tudom hogy felettem nem sokkal linkelték be, de nem akarja letölteni a rapsájdról :) valaki feltenni nekem egy ftpre amég lekapom?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#2024) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Azt mondja meg nekem valaki, hogy SB live 5.1 hangkártyával miért recseg a hang a Crysis Warhead-ban, de a Call of Duty Modern Warfare 2-ben már nem!
Érdekes, hogy az alaplapi hangkártyával nézve jó mind a kettő, csak halk
Amúgy xp-n néztem...
Először arra gyanakodtam, hogy közel van a hangkártya a videókártyához, de nem valószinü, hogy azért, mert a COD6-nál nem recseg :U
Köszönöm előre is!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#2025) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

feltettem a bétás hivatalos drivert win7 alá.működik,hangosabb,de pl nem lehet dupla sztereot beállitani kimenetnek,csak "okositottat".előtte valami daniel féle volt fent (ha jól emlékszem),abban benne volt,de néha dadogott a hang,és alacsony volt a jelszint.

mostani danielt használ valaki? egyáltalán melyik a legjobb manapság ZS alá?
nekem nincs semmiféle softmodom,szolgáltatás nem érdekel,csak szóljon szépen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2026) Dave46


Dave46
tag

Nekem is ez a problémám. Sound Blaster Audigy 2 ZS + Windows 7 64bit. Amikor megpróbálom felrakni az Audigy_SupportPack_3_5--öt, akkor mindig azt írja ki telepítésnél, hogy "unable to detect the device" blablabla. Erre mi lenne a megoldás? Valami tapasztalat? Előre is hálásan köszönöm!

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#2027) bajnokpityu válasza Dave46 (#2026) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valami hasonló,de régebbi drivert tettem fel.ott valahogy a filmek hangja késett.
DK ezt irta:

lll

tehát jó alaposan uninstalláld az előzőt,utána mennie kell.

most egyébként visszettem a hivatalos bétás drivert,igy ez megy.viszont nincs dupla sztereo kimenet,ami miatt ujra próbálkozok DKval.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2028) bajnokpityu válasza Dave46 (#2026) üzenetére


bajnokpityu
félisten

megnézted már DK fórumát?
megnézted mit javasol erre?
gyakorlatilag teljesen le kell csupaszitani a drivereket,segédprogramokkal,majd előlről kezdeni.

itt egyébként irják,hogy a zs az állandó probléma forrása.egyszerűen nem értem.én egymás hegyére,halomba pakolgatom fel a legkülönbözőbb drivereket,és mindig működik.ma reggel feltettem a 3.6osat,jónak tűnik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2029) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#2028) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3.6ossal is csúszik a film hangja.viszont iradatlan magas a jelszint.
lehet,h azért van ám,mert nem takaritottam a driverket...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2030) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#2029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,ez is megoldódott.viszont valami digitális zaj jön ki néha.leállitom a filmet,ujrainditom,jó.
egyébként jól kever,kultúrált a hangja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2031) mcs


mcs
veterán

Remek, meg kell, hogy váljak a jó öreg Audigymtől a tré Win7 támogatás miatt.
A proci igényesebb játékok egy része indokolatlanul belassult, akadozott. Most, hogy engedélyeztem az ALC888at, máris úgy megy minden, ahogyan kell. :W :DDD

(#2032) bajnokpityu válasza mcs (#2031) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem még a sztereo zenehallgatás sem nagyon jön össze...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2033) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#2032) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nah,közben rájöttem.a filmlejátszó program okozta a galibát.király...
most tökéletes

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2034) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok!
Tervezem hogy veszek majd egy audigy1 vagy 2es kártyát de nem vagyok tisztában néhány dologgal.
Egyik kérdésem az lenne hogy az audigy2nél mivel tud többet a "zs" változat?
Másik azt látom hogy sok helyen olcsóbb az "OEM" változat,ez mitől van..ha csak annyi hogy doboza,meg telepítője nincs az nem érdekel mert a netről úgyis le lehet szedni a legújabbat.
Végül hogy mitől jobb az aranyozott csatlakozású?(gondolom abban hogy jobban vezeti a hangot,de vajon érezhető a különbség?
Előlre is köszi nektek
üdv

We are here for a good time, not a long time.

(#2035) bajnokpityu válasza szika87 (#2034) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a zs anno 2 dologban volt jobb:
jobb volt a hangja,mert a DAC,ész utána levő erősitők,áramkörök,aranyozott cssatik alapban jobbak,mint a simán.(tutommal ZS csak dobozos volt bő 30e Ftért)
plusz a sima au2,ha nem a gyárilag ajánlaott 48,96kHzet kellett kiadnia,hanem pl egy mp3at,akkor észrevehetően elcsúfította a hangot.anno ezt kis is mértem,mikor megjelent a ZS

ma ujonnan kapható au2re épülő olcsó karikat én azonnal elfelejteném.hallottam már tönkrement ZSről,de inkább használt ZS.sokkal inkább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2036) ABnormal válasza bajnokpityu (#2030) üzenetére


ABnormal
őstag

ez a digitális zaj nekem is jön néha sima zenehallgatás közben is ( audigy2 zs szintén 3.6ossal spdif out) én a restore default opciót használom ilyenkor és akkor megjavul...,de eléggé idegesítő,hogy néha előjön ez a hiba ( x86 win7 )

[ Szerkesztve ]

(#2037) bajnokpityu válasza ABnormal (#2036) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én csak analógról beszéltem

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2038) szika87 válasza bajnokpityu (#2035) üzenetére


szika87
aktív tag

Értem
És az audigy 2 Value Sb0400 kártyáról nem tudsz valamit hogy milyen,azt tudom hogy kicsit lebutított de mégis mennyire meg miben?
köszi
üdv

We are here for a good time, not a long time.

(#2039) bajnokpityu válasza szika87 (#2038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szoftveres?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2040) szika87 válasza bajnokpityu (#2039) üzenetére


szika87
aktív tag

Hardveresen kérdem,azt tudom hogy szoftveresen nincs annyi dolog hozzá mint pl a Zsé változaton,de engem hardveresen érdekel hogy miben különbözik...(pl DTS,DTS-ES...stb) tudja-e dekódolni ez a value kari is?

We are here for a good time, not a long time.

(#2041) bajnokpityu válasza szika87 (#2040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mivel szoftveres,ezért az semmit sem csinál hardverből.mindent a proci csinál helyette drivereken keresztül.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2042) iMaverick válasza bajnokpityu (#2041) üzenetére


iMaverick
addikt

Annó nézegettem, hogy mivel gyengébb az Au2 Value és csak a DTS-ES-t nem tudja hardverből! Annyival nem sz@rabb ám! (Mármint a sima Au2-höz képest.) Természetesen a ZS a legjobb választás, én is csak azért nem vettem annó, amit írtál is: az ára miatt. (Jelenleg egy normál Au2 és egy Au2 Value van nálam hajtva, és mindkettővel elégedett vagyok.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2043) RpPRO


RpPRO
őstag

6 es fel ev utan ujraraktam a windows xp-met. :DDD Igaz, azert, mert alaplap/procicsre volt.

Audigy2 ZS-m van, 2.18.0011 felrak, de ez nem rakja fel a surround mixer-t, amit nagyon hianyolok a talcarol. Csomot keresgeltem, ilyen-olyan drivereket talaltam, de egyikben sem ezt. Creative support rulz.

Honnan szedjem le, van otletetek?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#2044) iMaverick válasza RpPRO (#2043) üzenetére


iMaverick
addikt

A hangkari telepítő CD-jéről... Az még futni fog XP alatt. Én ott vagyok meglőve, hogy amit a CD-n adtak, már nem Vista alatt sem, pláne Win7 alatt... A Support Pack meg nem tartalmazza azt a tálca mellé beülő "control center" progit, pedig sokkal egyszerűbb volt azzal. :(((

szerk.: természetesen ne tedd fel az egész program mizzériát a CD-ről! Szépen tallózd ki a mappáját a CD-n és csak a beállító progit telepítsd!

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2045) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Heló,

Valaki segítsen nekem. Win7 64bites rendszeren van egy Audigy2 ZS kártyám, nekem speciel azzal van gondom. hogy a CMSS-t hiába aktiválom, nem történik változás. A kX projektes drivert megpróbáltam telepíteni, azonban telepítés előtt közli, hogy nem talált kompatibilis eszközt. Ez igen furcsa, mivel biza be van dobálva a gépbe...

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#2046) iMaverick válasza Mákdaráló (#2045) üzenetére


iMaverick
addikt

A DanielK-s Support Pack-et nem próbáltad? Nekem azzal ment Win7 alatt egy sima Au2-vel...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2047) Mákdaráló válasza iMaverick (#2046) üzenetére


Mákdaráló
tag

Már nem ez a hibaüzenet. Most töltöm a Danielt, csak eddig nem lehetett, mert az összes mirror túlterhelt volt. Kösz a tippet, remélem, sikerül.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#2048) Mákdaráló válasza Mákdaráló (#2047) üzenetére


Mákdaráló
tag

Kösz a tippet, sikerült, végre működik a CMSS2 is, azonban nem tudom, hogy az EAX-eke aktívak-é, mivel az everestet nézve a directsoundnál az összes EAX rublika ki van iktatva...

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#2049) PuMbA válasza Mákdaráló (#2048) üzenetére


PuMbA
titán

Azért ,mert Win7-en nincs DirectSound. Creative oldaláról kell leszedned az ALchemy programot és lesz EAX.

(#2050) Mákdaráló válasza PuMbA (#2049) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszi, erről már olvastam valahol. Azonban pl. Mass effect 2-vel játszom 5.1-ben, minden tökéletesen működik, értem ezalatt, hogy ha hátulról jön a lövés, akkor a hátsók szólnak. Ilyen új játéknál is kell használni az Alchemy-t, vagy csak a régieknél?

Másik kérdés ebből következik, hogy ha kell használni, akkor a panelnél ADD, majd bemásolom a könyvtár nevét, ahova telepítettem a játékot?

Előre is kösz a választ!

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.