Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) penene válasza Sopi (#46) üzenetére


penene
őstag

Vki leírná nekem offtopicban, mi az a jel/zaj viszony? (amit a kártya bocsát ki)..


hangfalnál értem... de kifele??

(#52) Sopi válasza penene (#45) üzenetére


Sopi
senior tag

bocsi, csak sok hsz jött egyszerre :)
Itt a link: [link]
Itt pedig az oldal linkje: [link]

(#53) penene válasza Robaj (#49) üzenetére


penene
őstag

köszi, Sopi neked is :R

[Szerkesztve]

(#54) Allien válasza thaler2 (#44) üzenetére


Allien
veterán

:B Aaa rendszer? :F Hát, az egy 5.1-s füles. SpeedLink Medusa. Elvileg elég jónak mondható, már kategórián belül, természetessen. Nem is tervezem ''normális'' hangfalak beszerzését. Arra nem alkalmas a helyiség, hogy relative ''normálissan'' tudjam elhelyezni a hangszórókat.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#55) Sopi válasza thaler2 (#50) üzenetére


Sopi
senior tag

nem :)
én csak azt mondtam, hogy másban is eltérnek :D

[Szerkesztve]

(#56) thaler2 válasza penene (#48) üzenetére


thaler2
senior tag

Elég röhejesen nézne ki, egy valamire való hangfalállványon a szetted egyik apró kis szatelitje :) szvsz simán rakd fel a falra. Ütsz egy szöget vagy akár egy kis gombostűt a falba és felakasztod rá ( gondolom van a szatelitek hátulján fali akasztó )

(#57) Sopi válasza penene (#51) üzenetére


Sopi
senior tag

ugyanaz, mint a hangfalnál, csak itt nem a hangszóróra+hangváltóra, hanem a hangkártyán lévő előerősítőre vonatkozik, a hangkártyán lévő áramkörökre.

(#58) thaler2 válasza Allien (#54) üzenetére


thaler2
senior tag

Azon nem valószínű, hogy 100as érték feletti jel/zaj viszony változást érzékeltél volna. :)

(#59) Sopi válasza thaler2 (#58) üzenetére


Sopi
senior tag

de egy ilyen upgrade-tól nem csak a jel/zaj viszony változik, hanem a frekvencia-átvitel, ...
nem a jel/zaj az egyetlen tulajdonsága egy hangkártyának

(#60) _seth_ válasza Sopi (#10) üzenetére


_seth_
veterán

Az iso nem megy fel miután mindent leszedek, most a 2005-ös NewYear packot próbálom feltenni de ez sem akar felmenni...

Még próbálkozok vele egy kicsit igaz erre az SB Live 5.1 Digital karira még a creative honlapjáról leszdett gyári driver sem megy fel csak amit cd-n kaptam hozzá és a kx driver.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#61) thaler2 válasza Sopi (#59) üzenetére


thaler2
senior tag

Sz.tem a jel/zaj viszony nem fog változni egy driver upgradetől, csakis másik hardwaretől.

(#62) vazimódó válasza Sopi (#19) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszi! :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#63) thaler2 válasza _seth_ (#60) üzenetére


thaler2
senior tag

Hehe, ami creative oldalon van fent driver a hangkarimhoz, nekem se megy fel, ugyanolyan hibával elszáll, mint mikor ezzel próbálkoztam. :F

(#64) Allien válasza thaler2 (#58) üzenetére


Allien
veterán

Magyarul, mindegy. Ha sikerül is felrakni rá, lehet, meg sem hallom a külömbséget, még ha a kártya ki is adja magából ezeket az értékeket! Ettől függetlenül, lehet, megérne egy próbát, hátha valami másban jobb lesz? Pl. megsúgja a következő heti lotto számokat?:B;)
Illetve, ha vissza raknám a régi SB live!-t és azt moddolnám, ott már azért elvileg lehettne valami külömbséget hallani, de ha hardveressen nem támogatja az EAX-t, akkor ugye nem érek el vele semmit, márpedig az nem driver kérdése. :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#65) penene válasza thaler2 (#56) üzenetére


penene
őstag

nekem elég egy rúd is...


Falra nem lehet, mert olyan a szoba elrendezés.. tőlem balra erkélyajtó, jobbra falkiugró, és konyha, meg ajtó .. (talán elé még tehetném, de az asztal és székem mögött van 1 kanapé, ahonnan szoktam házimozizni, az meg pont ott van az erkélyajtó szélénél.. tehát ha ülve gépezek, akkor az a rear, ha hátraülök, akkor az a 7.1 középsője... tehát mindenképpen mobil cucc kell...)

hosszában 10-12 méterre van a fal, amire tehetném a reareket fel a konyhaszekrény mellé, de az nagyon messze van... :)

szóval ez egy nagy szoba, a falas megoldás nem müxik :(

pedig azt akartam először...



Ti audigy2-4gyel milyen CMMSt használtok???
nekem CMMS1, ami jó, mert ha CMMS2t használok, vagy sztereo sorroundot, túl erős jelet ad a mélyládának (mintha összeadódna), és dobozhangos lesz... viszont CMMS1ben a rearek jóval gagyibb jelet adnak, mint az elsők, tehát kvázi a hátsó hangosítás gagyi...
remélem a moddolással ez is megoldódik. Mert a sztereo sorround az zenehallgatásra tök jó lenne, a CMMS2 is + moviezásra, de szinte dupla jelet kap a mélyláda ilyenkor, mint normális esetben,és tiszta dobozhang lesz, CMMS1gyel meg tökéletes tömör gyönyör... :(

Szóval CMMS2nél, és sztereo sorroundnál hiába húzom felére a basszust mind a távirányítón, mind szoftveresen, teljesen túlvezérelt.. én nem értem miért :(
mintha dupla jelet küldene ilyenkor a mélyládának, aztán az fullra túlvezérli...

(#66) Sopi válasza _seth_ (#60) üzenetére


Sopi
senior tag

előtte mindent lepucoltál rendesen?
driverek, szoftverek, Creative mappa, Driver Cleaner?

(#67) Ptech


Ptech
őstag

Most akkor megy valakinek ez a softmod Live 5.1 Digital-al, v nem? Mert ha nem, akkor nem állok neki összegányolni a registryt :)

(#68) thaler2 válasza penene (#65) üzenetére


thaler2
senior tag

Így viszont elveszti az értelmét a 7.1 (mondjuk nincs is). Az ilyen surround rendszereknek, az lenne a lényege, hogy kimenetek szerint elhelyezni rendesen a hangfalakat, és úgy lenne értelem filmet nézni, vagy játszani, vagy zenét hallgatni ( bár ebben az esetben lényegtelen). De így, hogy itt az egyik hangszóró ott a másik, teljesen hülyeség, annyi hogy szól 7db pittyegő meg egy mélyláda.

(#69) thaler2 válasza Ptech (#67) üzenetére


thaler2
senior tag

Olvass vissza egy picit, és megtudhtod, hogy amint van egy újabb sikeres mod, Sopi azonnal szerkeszti a kezdő hsz.t, és alulra bekerül a sikeresen moddolt kártya tulajdonságai, és boldog gazdijának neve.

(#70) Allien válasza thaler2 (#68) üzenetére


Allien
veterán

Viszont, ha ''csak'' 5.1-ben nyomatja, akkor marad 2 hangfala! Az lehet tartalék is, vagy kirakhatja másik helyiségbe, mondjuk a frontra kötve, sztereóként, mondjuk a WC-be, vagy a konyhába akár!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#71) vazimódó válasza Sopi (#42) üzenetére


vazimódó
senior tag

[link]
A lap alján lévő 13Megás file-t raktam fel.
Legelőször ezt raktam fel,még mielőtt uninstalláltam volna a régi sound blaster drivevert és creative media source-t.
Majd restart után uninstalláltam az említett régi progikat safe módban, utána pedig még az újraindítás figyelmen kívül hagyásával driver cleanerrel a megmaradó registry bejegyzéseket töröltem,majd restart normál módban, és utána jött a következő progi
[link]
amivel kicsomgoltam egy könyvtárba a [link] lap alján lévő 214Mb-os ISO-t, majd Daemon Tools-ba bemountoltam, és elindult az autostart.
Mindent feltelepítettem,semmi gond nem volt telepítés közben.
Restart windows.
[link] A lap alján lévő 39K Patch-t szintén a 7 Zip file Managerrel csomagoltam ki,majd Daemon,és bekopiztam a 2 patch filét a helyükre. :R


[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#72) thaler2 válasza Allien (#70) üzenetére


thaler2
senior tag

Vagy a sütőbe mélyhangszóróknak, az igazán mély hatást kedvelőknek! :DDD

(#73) penene válasza thaler2 (#68) üzenetére


penene
őstag

az 5.1 az jól szól. 5.1ként is használom...

és persze mögém rakom a hangfalakat... éppen ezért kell ...

Ha gépezek és pl. PESezem, akkor nem érdekel, hogy nem 5.1, bár akkor ráteszem a kanapéra, és hallom hátulról is az örjöngést.
Igazán moviezásnál kell. És, hogy ne a konyhaasztalra kelljen tennem a balt, és a pultra a jobb hangfalat, kellene min. 1 pár hangfalállvány a sateliteknek..

Túl sokszor mondjuk úgyse kell, és ha a széken ülök a kanapé 2 szélére téve őket pont 1szélben vannak az elsőkkel, szóval az jó.. :)

lehet hogy 5-10 fokkal eltérek a THXben configolttól, de nem érdekel...

viszont mivel folyamatosan gyűjtögetem az 5.1es DVDket, ezért lehet gyakoribb lesz a hangszóró átpakolás... mondjuk 2 mozdulat a kanapéról a konyhaasztalra tenni, de esztétikailag mégis más :))


Tudsz jobbat? :(

(#74) vazimódó


vazimódó
senior tag

Nagyon beindult a forgalom a topicban. Hajrá! :C :DDD

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#75) thaler2 válasza vazimódó (#71) üzenetére


thaler2
senior tag

Akkor most gratulálhatunk a sikeres moddhoz, vagy mi? Mer nem jöttem rá 100%osan, hogy most sikerült vagy sem :B

(#76) Egon válasza _seth_ (#60) üzenetére


Egon
nagyúr

Gondolom SB0220-as Live-od van (nekem is volt ilyen).
Az a gáz, hogy ezt a kártyát elvileg csak OEM-eknek árulták (a szokásos magyar szürkeimport révén tudtad megvenni zacsis kivitelben), ami azt jelenti, hogy csak HP, Dell stb. gépekben szabadna felbukkannia, ahol a drivert az OEM biztosítja... Anno rákerestem a neten, és találtam is egy fórumot, ahol a Creative válaszolt az adott revíziójú kártya driverét firtató kérdésre: tessék kérni az OEM-től...
Ha jól emlékszem, csak az SB0060-as és az SB0100-s Live-hoz van driver a CT honlapján.
Mivel a kártya még szarul is szólt (egy 10K-s Technics fülesen zavaró alapzaja volt; egy 2K-s gagyi Philips-el hallgattam, az levágta azt a frekvenciát...), én inkább eladtam a fenébe, és vettem egy Audigy2-t. Az Audigy 2 hangminősége szerintem nagyon jó (érzek egy jókora minőségi ugrást a Live-hoz képest - mondjuk igazából szvsz az Audigy1 és a Live között volt nagy távolság ilyen szempontból; ugyanis volt Audigy1-esem is...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#77) thaler2 válasza penene (#73) üzenetére


thaler2
senior tag

Nem, mert totál nem tudom elképzelni, milyen a szobád :)

(#78) penene válasza Allien (#70) üzenetére


penene
őstag

nem rossz :))

csak 1 a baj, hogy igazán minőségi zenét nem produkálnak ezek a cuccok a mélyláda nélkül :)Tehát amolyan WCbe való zenét igen ;) de kell hozzá az alap..

apropó, mivel lehet kettéosztani pl. a front jelet?

mondtad, kössem frontra... de az már foglalt a frontoknak.. sima elosztóval??? (anno vettem párat walkmanhez, minőségileg hát nemtom, rontana e a dolgon, walkmanen annyit hallottam, hogy kicsit halkabb lett:D)

(#79) penene válasza thaler2 (#77) üzenetére


penene
őstag

hát leírtam az előbb, de lehet nemlehet asszerint elképzelni.

rajzolok 1et ;)

(#80) thaler2 válasza penene (#78) üzenetére


thaler2
senior tag

A front jelet minek kettéosztani? Mikor az 2 csatornát tartalmaz? vagy jack>>2rca átalakító kell, vagy pedig semmi.
Hidd már el, hogy nem lesz jobb ,ha te az 1 csatornás jeleket 5 felé akarod szétosztani...ezt most a privis üzenetekhez mondom.

(#81) _seth_


_seth_
veterán

Nem, nem és nem. Nem akar feltelepülni :(

Ja és igen ez egy zacsis verzsön.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#82) thaler2 válasza _seth_ (#81) üzenetére


thaler2
senior tag

Milyen kártya ez pontosan? Mindent irj le amit tudsz.
más: 1.hsz.ben azt is bele lehetne irni, ami nem működött, mert v.színű, hogy ugyanazon karival tuti nem fog megint...

[Szerkesztve]

(#83) penene válasza thaler2 (#80) üzenetére


penene
őstag

nem az a lényeg, hogy hány csatornát osztok hány felé. én nem tudom mi a szakszerű kifejezése.

Én csak annyit szeretnék, hogy pl. a hangkártyából jövő front jelet 4-6-8 hangszórón szólaltassak meg. ilyen megoldás lehetetlen??? vennem kell hozzá külön erősítőt, aminek van több kimenete, nincs sima többszöröző összeköttetés vagy mi??

akkor az a walkmanhez vett cucc, mit csinál?
bedugom jackbe, kijön belőle 2 jack. ugyanazt hallom , mind2 sztereo marad...
most ennyire hülye vagyok, mert nem értem??? :(

igazad lehet, de én tisztán hallom, hogy az a dugó sztereo lesz... tehát megtöbbszörözte a dolgot...

(#84) Lui76


Lui76
őstag

Játékokban nem okoz bonyodalmat ?
- Nekem vmi standard Audigy2-em van(műa csat.) ,asszem én is kipróbálom

www.kezmuveskeramia.hu

(#85) penene


penene
őstag

A satírozott részeken vannak a hangszórók, kb. asztal magasságában (+10-15 cent) a frontok a bal oldalr egy szekrény kiugróján, jobb oldalon, meg egy polcon, a másik 2 meg a kanapén.

Ha moviezok, a jobb megy hátra az asztalra a bal pedig ott a szekrénysor kiugrójára kerül.

a képről lemarad, de jobbra 1 centire van a konyhaszekrény vége, mosogató, no meg ajtó.


[kép]



[Szerkesztve]

(#86) glacious válasza penene (#83) üzenetére


glacious
addikt

Ha úgy akarod szétosztani, akkor vegyél 3 átalakítót, ha nyolc csatornát szeretnél rákötni.

(#87) thaler2 válasza penene (#83) üzenetére


thaler2
senior tag

Nem lehetetlen veszel 3db jack elosztót. BEdugod a hngkariba az egyik jackelosztót. A 2.elosztót bedugod az 1. jack egyik dugójába. Ezen marad egy kimenet ide már tudsz kötni valamit. Aztán a 2.számú elosztóba megint dugsz egy 3.számú elosztót. A 2.számú elosztón igy maradt egy szabad kimenet azt tudod használni (már 2 hangfal szól) És igy tovább végigjátszva tudsz akár 4 millió hangfalat is egyszerre hallgatni, de 1x rájössz ugyis hogy ....
De most ez miért jó neked? :F Itt szarozol ilyen baromságokkal, ahelyett, hogy vennél 2db bazi komoly front hangfalat, egy jó 2x100as erősítővel, aztán utána be sem mernéd kapcsolni a creative szuper-ultrahighend-audiofil zizegőket...

(#88) penene válasza glacious (#86) üzenetére


penene
őstag

nah, akkor mégiscsak van valami..

de pontosan mit is kell vegyek? Nekem elég egyszer 2*ezni a csatikat!

A frontot megduplázom, és küldöm a frontnak, meg még 2nek.


és ugyanezt szeretném megcsinálni abban az esetben ha veszek még egy mélyládát, és akkor a subcsatit kell megkétszerezni...

lehet rosszul mondtam szakmailag az kettéosztást... akkor mondom így, klónozni :)

köszi. és bocs!

(#89) penene válasza thaler2 (#87) üzenetére


penene
őstag

priviben is ezt kérdeztem :))

a jack elosztó a kulcs.. a mélyládánál is erre voltam kiváncsi, csak nem tudtam mi az...
Úgy látszik akkor félreértettük egymást...


az ok amiért nem veszek 2x100at... mert nem szeretem kidobni a cumóimat, amit megvettem... inkább a meglévőkből fejlesztek... legalábbis szerintem azt a 2 front elosztást most megcsinálom...

akkor ilyet fogok keresni a boltban, vmi jobb minőségűt:
jack elosztó. remélem nem fog rontani a minőségen! köszi!

bár van ilyen elosztom 2 is, ha nem romlik a minőség, akkor használni fogom. köszi a helpet, és bocs a sok offtopikért.

szégyellem magam :(

[Szerkesztve]

(#90) thaler2 válasza penene (#88) üzenetére


thaler2
senior tag

Sz.tem te azt gondolod, hogy 2hangszóró 2x akkora teljesítmény. 2mélyláda nem lesz 2x akkora teljesítmény, ahelyett, hogy vennél 1db minőségit...

(#91) _seth_ válasza thaler2 (#82) üzenetére


_seth_
veterán

Creative Sound Blaster Live 5.1 Digital (SB0220). Szal igen ez is az az oem kivitel amire alig van driver konkrétan 2: kx, hozzá adott cdn lévő.

Ezzel nem működik a moddolás.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#92) penene válasza thaler2 (#90) üzenetére


penene
őstag

a mélyládás az csak a topikod kapcsán jutott eszembe.

viszont a frontok már nagyon baxták a csőrömet, pont amiatt, mert nem tudom normálisan megszólaltatni a reareket, mivel CMMS2nél, és sztereosorroundnál túlvezérlődik a mélyláda, a CMMS1 meg alig visz hátra jelet, meg nem is olyan minőségit... ergo szinte olyan mintha előlről hallanám.

na mind1. :) ez már az én hülyeségem.

(#93) penene válasza thaler2 (#90) üzenetére


penene
őstag

Amúgy ha mélyládákat raksz egymás mellé, bizony összeadódnak a teljesítmények... persze jól kell elhelyezni őket. pl. ha sztereoban helyezed el, akkor nem hallasz semmit..

No de nem lesz nekem 2 mélyládám, társasházban vagyok, 1 is elég... 40W is néha már fáj...

(#94) Robaj


Robaj
addikt

Na felment a driver és a szoftverek.
''Kicsit'' teltebb a hangzás :))

UI: és végre megszűnt a ''sistergés'', ill. nem szűnt meg, csak nagyobb hangerőre kell tekereni.

[Szerkesztve]

(#95) vazimódó


vazimódó
senior tag

Nem gyengén kakasabb lett a hangzás! :DDD Kedvem meg jobb! :DDD Szomszédok meg örülhetnek,mert most bizony ám, hogy nagyon nagy tesztelgetések folynak itt nálam. :R
Mindenkinek csak ajánlani tudom! :C 10 fül-orr-gégészből 9 ezt ajánlja.Megkérdeztük azt az egyet amelyik nem ajánlja.
-Hát én nem ajánlom. :C :DDD


[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#96) Robaj válasza Robaj (#94) üzenetére


Robaj
addikt

UI:

EMU10K1-JFF chip aka SB0220.

Eltávolít sb driver. driver cleaner. restart. safe mód. driver cleaner. restart. YouP-PAX-VIv2.2 felrak. restart. bemountol CD. install. progik felmentek, a sound blaster audigy 4 nem ment fel, de a többi progi igen.

(#97) _seth_ válasza Robaj (#96) üzenetére


_seth_
veterán

Hmm akkor csak nekiállok még 1x hátha sikerül nekem is :D
+ Surround mixer felment?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#98) Robaj válasza _seth_ (#97) üzenetére


Robaj
addikt

Van vagy 10 cucc...

pl vmi Graphic Equalizer, Surround Mixer, Smartrecorder, meg vmi felülről bejövő bizbasz, sajna rányomtam a full gombra :)

UI: vlt vmi 40 k-s patch.7z is, azt meg a telepített helyre bemásoltam a 2 fájlt. (addig nem akart elindulni)

[Szerkesztve]

(#99) zabla


zabla
aktív tag

nemértem...mindent úgy csinálok ahogy le van írva, de az uccsó restart után nem találja a drivert:( nem tudja valaki honnan lehetne külön telepíteni?

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#100) paramparya


paramparya
őstag

Sopi, én meg csak megveszem azt az Audigy ES-t, amit pm-ben beszéltünk, de azt majd csak jövő vasárnap tudom hazahozni, és akkor tudok vele játszadozni, addigra remélhetőleg meglesz a Logitech X-230-asom is, és élvezkedhetek, hogy végre nem az intehrált nvidia hangkártyát és a 15 éves Bécsből hozott naggyon fos Silver music centert kell elviselni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.