Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sopi


Sopi
senior tag

Utolsó módosítás: 2006.03.19. 19:54

SB Live!5.1/Audigy/Audigy2/Audigy2 ZS szériák softmoddolása Audigy 4 Pro -ra

Volt egy topic itt, a PH-n, ami arról szólt, hogy hogy lehet Audigy2 (ZS)-re softmoddolni [link]

Nemrég vettem egy Audigy 1 karit (SB0090, mûanyag csatis) és rögtön el is kértem a haverom Audigy 2 ZS-ének driver CD-jét és megcsináltam a softmod-ot.
Nemsokkal késõbb felfedeztem külföldi fórumon, hogy van már softmod Audigy4 -re is.
Gyorsan lerángattam az Audigy 2 ZS driverét és megcsináltam Audigy4 -re.
Eredeti Audigy1 driver-szoftver nem is volt rajta, de nálam (Ozaki B5) érezhetõen szebben szólt az Audigy4 cuccaival (fõleg a mélynyomó), mint az Audigy 2 ZS cuccaival.

Itt a külföldi fórum linkje, ahol le van írva, hogy hogy kell csinálni:
[link]

Lefordítottam a külföldi fórumon lévõ szöveget (belefûzve egy másik külföldi fórum szövege + saját tapasztalataim + itteni, topic-beli tapasztalatok).
Az összes linket nem tettem be, csak azokat, ahonnan tuti lejön.


Bevezetõ
Ez a csomag ahhoz van, hogy telepítsd a Creative Audigy4 Pro programjait SB Live!/Audigy/Audigy2/Audigy2 ZS szériájú hangkártyákra.

Installálás lépései
1. Indítsd el a géped csökkentett módban. Az eszközkezelõben távolítsd el a hangkártyádat (jobb klikk->Eltávolítás), de ne fogadd el az újraindítást, ha felkínálja. Ezután távolítsd el az összes Creative cuccot: 1,Vezérlõpult/Programok telepítése és törlése; 2,töröld le a Creative mappát (C:\Program Files\Creative); 3,töröld a registry bejegyzéseket ''DriverCleaner''-el ([link] (szûrõk: mind a 2db ''Creative...''-os. Utána indítsd újra a géped.
*. Extra lépés: Telepítsd a ''YouP PAX'' drivert [link] innen. Audigy1/Audigy2/Audigy2 ZS-hez ajánlott a ''PAX Audigy 4 Modified Driver - For Audigy1/2/ZS Series Only''-nál lévõ driver letöltése és felrakása. Live! 5.1-hez kötelezõ a ''Only for SBLive!''-nál lévõ driver leszedése + telepítése. (eddigi tapasztalatok alapján Audigy1-hez elég az a driver, ami a késõbb letöltendõ ISO-ban van)
2. [link] Töltsd le a lap alján lévõ, ''PAX Audigy 4 Pro ISO'' nevû tömörített fájlt, ami ISO-vá csomagolható ki a ''7-zip 4.19 beta''-val [link]. Utána csomagold ki az ISO-t a vinyódra.
3. Futtasd az ISO-t ''DAEMON Tools''-al vagy olyan szoftverrel, ami elindítja az ISO-t virtuális CD-ROM -ként.
4. Várd meg a felugró Creative ablakot. Ha nem jön elõ az ablak, akkor nyitsd meg a virtuális CD-ROM -ot és futtasd a ''\CTRun\Start.exe''-t.
5. Követsd az utasításokat, amit a Creative instalálója ad, válaszd ki, hogy ne installálja a Creative drivereket, ha megcsináltad az extra lépést az elején (egyéni instalálában találhatók meg). Folytasd mindenképpen, akkor is ha azt mondja a program, hogy nem lehetséges instalálni. Utána indítsd újra a gépet.
6. Ellenõrizd, hogy minden program instalálva van-e. Ha valamelyik közölük nem fut, csinálj egy javítást.
7. Ha Audigy/Audigy2/Audigy2 ZS szériájú hangkártyád van (nem SB Live!), felléphet egy hiba: ha egyszer elindítod a ''THX Console''-t, utána a ''Speaker Settings'' és a ''Mixer'' nem használható. Javítani tudod ezt a hibát: töltsd le és csomagold ki a ''A4_Patch.rar''-t [link] (alul a ''PAX Audigy 4 Pro ISO Patch'' nevû) 2fájlba, ''SpkSet.exe'' és ''SurMixer.exe''. Utána másold a ''SpkSet.exe''-t a ''C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\Speaker Settings\''-be és írd felül az azonos nevû fájlt. Másold a ''SurMixer.exe''-t a ''C:\Program Files\Creative\SBAudigy4\Surround Mixer''-be és írd felül az azonos nevû fájlt.

Hangkártyák, amikhez van távirányító eszköz
Audigy Platinum/Audigy2 Platinum/Audigy2 ZS Platinum/Audigy2 Platinum EX/Audigy2 ZS Platinum Pro-t használóknak szükséges instalálni a ''Creative Audigy 4 Pro update version 3.00.55''-t (20.94 MB) [link]:
- Ez a frissítés ''Creative Audigy® 4 Pro''-hoz való, több funkcionalitást biztosít a távirányítódhoz és javítja a kezelési hibákat az ''Entertainment Center'' szoftverében.
- Nem ''Audigy Platinum/Audigy2 Platinum/Audigy2 ZS Platinum/Audigy2 Platinum EX/Audigy2 ZS Platinum Pro''-t használóknak nem kell feltenni ezt a frissítést.

Jegyzet
Erõsen ajánlott a legújabb ''YouP PAX'' drivereket instalálni a módosított ''Audigy 4 Pro ISO''-val.

Itt minden szükséges letölthetõ (ezeket linkeltem be) [link].

Eddig ilyen kártyákon mûködött a softmod: (ha lesz újabb siker, mod-al szerkesztetem)
- Live! 5.1 /SB0100, mûanyag/ (szjoci, Sotho)
- Live! 5.1 Digital /SB0220, mûanyag/ (Robaj, Flashget; sikertelen: _seth_, FefeeX)
- Audigy /SB0090, mûanyag/ (Sopi, c41r0^, vgergo)
- Audigy Player /SB0092, mûanyag/ (tr00p3r)
- Audigy ES /SB0160, mûanyag/ (JoHnni)
- Audigy /SB0230, aranyozott/ (csizzah, Sopi)
- Audigy Platinum /SB, / (Tegla)
- Audigy2 /SB0240, mûanyag/ (Protezis, Lui76)
- Audigy2 Platinum EX /SB0320, aranyozott/ (Senki_Alfonz, Lacyka)
- Audigy2 ZS /SB0350, aranyozott/ (vazimódó, penene, oettinger01)

Utolsó módosítás: 2006.03.19. 19:54

(#2) Protezis válasza Sopi (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Örülök neked, holnap lesz meg az Audigy2-őm (ha minden jól megy). Ki fogom próbálni, és szólok, hogy sikerült. :R

(#3) Sopi válasza Protezis (#2) üzenetére


Sopi
senior tag

kívánok sikeres próbálkozást ;) !
Majd a haverjaim is ki fogják próbálni (egyiknek Audigy2 van, másiknak Audigy2 ZS).

(#4) Protezis válasza Sopi (#3) üzenetére


Protezis
őstag

NNem tiszta teljesen a dolog: Ez a YouP PAX driver gondolom benne van az iso-ban. Ha benne van, akkor hogy kell feltelepíteni? Kicserélték az eredeti Creative drivert erre? Van külön van valahol, és kézzel kell feltelepíteni?
Bocs az értetlenkedésért, csak jó lenne ha teljesen világosak lennének számomra a lépések :)

(#5) _seth_


_seth_
veterán

Én is megpróbálom az SB Live karimat moddolni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6) _seth_


_seth_
veterán

Eddig nem sikerült moddolni. A 20 megás driver felment de az audigy 4 pro lemezéről csak a media xy progi megy fel. Megpróbálom másik driverrel :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7) Sopi válasza Protezis (#4) üzenetére


Sopi
senior tag

látod ezt még nem tudom pontosan :) .
De én úgy értelmeztem, hogy külön kell felrakni a YouP PAX drivert, mivel az ISO-ban nincs benne sztem, csak YouP módosítótta úgy, hogy felmenjen más karikra.

Szóval sztem azt külön le kell tölteni, felrakni és csak utána megy fel rá az Audigy 4 Pro telepítője.

(#8) vazimódó válasza Sopi (#1) üzenetére


vazimódó
senior tag

Megcsináltam! :DDD :C
Köszi szépen az összeszedett linkeket,és a magyarázatot. :R
Nem volt semmi gond, minden elsőre sikerült.
A hangok tisztábbak és erőteljesebbek és mintha erősebb lenne a basszus. :)
Te mit tapasztaltál,nálad hogy müxik?
Köszi még 1x!
Ezer hála. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#9) vazimódó válasza Protezis (#4) üzenetére


vazimódó
senior tag

Jaja! Külön és ráadásul leges leg először,mielőtt még bármi mást csinálnál.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#10) Sopi válasza _seth_ (#6) üzenetére


Sopi
senior tag

Milyen 20megás driver megy fel rá :F ?
A tiednél úgy kell, hogy lepucolod a már fennt lévő cuccait:
- szoftver eltávolítás (vezérlőpult)
- Creative mappa teljes letörlése (''C:\Program Files\Creative'' alapesetben)
- Driver Cleaner-el kipucolod a registryt (szűrő: mind a 2 Creative-os) + én nyomtam neki cab cleanert is (Driver Cleanerben van)
Utána elindítod a virtuális CD-t (ISO) és feltelepíted és kész is! Neked még a patch sem kell utána.

(#11) Sopi válasza vazimódó (#8) üzenetére


Sopi
senior tag

Örülök, hogy sikerült ;) !!! :C
Nálam minden tökéletesen működik (nem raktam fel előtte külön YouP drivert, mivel Audigy1-hez nem kell), nekem is felment elsőre, minden probléma nélkül és mint mondtam én főleg a basszuson vettem észre a változást, hogy szebb lett, jobban ''koncentrált'' vagy hogy mondjam :).
Milyen kártyával csináltad? Modelszáma? műanyag/aranyozott? firewire?

[Szerkesztve]

(#12) thaler2 válasza Sopi (#10) üzenetére


thaler2
senior tag

SB Live! és Audigy SE karikkal nem működik ez a moddolási módszer, én már próbáltam, mikor a drivert próübálja feltelepíteni azt írja ki, hogy nem található az eszköz, azaz ezen hangkártyák chipjeit nem támogatja a driver.

(#13) wassermann válasza Sopi (#1) üzenetére


wassermann
addikt

Sopi, a másik topik vége is már erről szólt ( PAX ). - De nem baj! Jó, hogy újat kezdtél, mert a cím tárgyilagoabb és a másik topik már amúgy is olvashatatlanul hosszúvá nőt.
Szóval hajrá, éljen az Audigy-k Upgrade-lehetősége! Üdv Wassermann

(#14) Robaj


Robaj
addikt

SB live! 5.1 hangkarim van, kipróbáljuk :)

(#15) vazimódó válasza Sopi (#11) üzenetére


vazimódó
senior tag

Sima Creative Audigy Sound Blaster 2 ZS OEM-es kártyával csináltam.
Modelszámot pontosan hol találom meg? Bocs a láma kérdésért. :R Van rajta fire wire csatlakozó is,aranyozottak a ki és bemenetek nem műanyagok,ha erre gondolsz.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#16) c41r0^


c41r0^
őstag

Nekem is SB0090 hangkártyám van, azt hiszem neki is fogok esni a moddolásnak ma este.

Egy kérdés, hogy van-e többsávos EQ a driverben? Mert a gyáriban (legújabb), amit most használok hozzá csak presetek vannak, igaz így is tökéletesen be tudtam lőni (EAX - Latin preset, + basszus és magas kiemelés), de egy többsávos EQ jobb lenne.

(#17) Sopi válasza thaler2 (#12) üzenetére


Sopi
senior tag

Azt tudtam, hogy Audigy SE-vel nem megy (bár ezt nem írtam, sorry), de SB Live! -al nem tudtam, hogy nem megy :( . Azért még reménykedek, hogy vkinek sikerül.
Ugyanezt az ISO-t próbáltad feltenni?
A másik már nagyon elsüllyedt és másról is szólt (@Au2).
Így van, előre upgrade-elni :).
A kisebb gépben már ilyen van (5.1-re használva), mint írtam, de a sajátomban /pill csak integrált van. Előtte Audigy 2ZS volt benne, csak kipurcant és gariban nem tudtak újjat adni és mivel már tudok erről a dologról, nem fogok ~12-15rugót kipengetni egy újabb Audigy 2ZS ért vagy mégtöbbet egy Audigy4 Pro-ért. Nekem ez a minőség is elég (főleg, hogy a saját gépemben csak sztereóra kell)

(#18) penene válasza Sopi (#1) üzenetére


penene
őstag

drivercleanert tudnál linkelni ha megkérlek.

Azt hiszem már csak az hiányzik ahhoz, hogy moddolhassam az audigy2Zs karimat, a többit megtalálom a leírásodban.

köszi!

(#19) Sopi válasza vazimódó (#15) üzenetére


Sopi
senior tag

Azok mind SB0350 -es számúak

(#20) Sopi válasza c41r0^ (#16) üzenetére


Sopi
senior tag

van benne egy 7sávos equalizer és működik is ;) !
ezen a típuson tuti menni fog, nekem is ezzel megy

(#21) thaler2 válasza Sopi (#17) üzenetére


thaler2
senior tag

Tudtommal az Audigy SE-n és az SB Live! 24biten ugyanaz a chip található. A 2 kártya teljesen ugyanaz külsőre belsőre :)

(#22) Sopi válasza Robaj (#14) üzenetére


Sopi
senior tag

thaler2 írta, hogy azokon nem megy...
hát remélem, hogy meg tudod cáfolni :) !!!

mod: elnézést a tévesztésért... csak olyan egyformák vagytok :DDD ...

[Szerkesztve]

(#23) penene válasza Sopi (#1) üzenetére


penene
őstag

*. Extra lépés: Telepítsd a ''YouP PAX A4 1.00'' drivert, mielőtt megcsinálod az 1. lépést, ha szeretnéd az ''Audigy2/Audigy2 ZS'' szériájú kártyádat ''Audigy 4 Pro'' -ra változtatni.


Ennek a drivernek nem látom itt a linkjét, be tudnád tenni, lehet vak vagyok :o

Az audigy4 ISO és patch megvan. De előtte kell ez a driver is.

köszi szépen!

(#24) thaler2 válasza Sopi (#22) üzenetére


thaler2
senior tag

Én irtam, nem wassermann :B

(#25) Sopi válasza thaler2 (#21) üzenetére


Sopi
senior tag

várj!
Amit én írtam Live!, az nem az új 7.1-es Live!, hanem a régi 5.1-es változat!!!

(#26) Protezis


Protezis
őstag

Keresgéltem egy kicsit, és végre találtam egy linket, ahonnan letölthető a YouP-Pax driver: [link], az oldal:
[link]

(#27) penene válasza c41r0^ (#16) üzenetére


penene
őstag

Audigy 2 zs gyári driverében is vannak ilyenek....

Kiváncsi vagyok a 4es driver mennyivel jobb, mint a 2zs driver (updatelt)...

Nekem így is durván szól a kari, mondjuk audigy2zs ;)

(#28) Sopi válasza penene (#23) üzenetére


Sopi
senior tag

Ezt véletlenül kihagytam, elnézést.
Protezis már volt szíves belinkelni, köszönöm neki :)

(#29) penene válasza Protezis (#26) üzenetére


penene
őstag

ez 2.31es , az 1. HSZben még 1.0ról volt szó.. vajh jó ez is??

32 megás... durva :)

(#30) thaler2 válasza penene (#23) üzenetére


thaler2
senior tag

Pedig ott vannak, viszont egyik sem mükszik. Valaki akinek van nagy sávszéle felrakhatná valami tárhelyre, és szerkesztenénk az 1.hsz.t igy egy csomó felesleges kérdést, meglehetne spórolni.

(#31) Allien


Allien
veterán

Egy hüle kérdés. Nekem Audigy 4 OEM van. Erre is meg lehet, gondolom csinálni, de akkor elég lehet maga a driver? :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32) Sopi válasza penene (#27) üzenetére


Sopi
senior tag

Igen, de az Audigy 1 gyári driverében nincs ilyen.
Nekem érezhető volt a javulás Audigy 1 -en, amikor a patchelt 2 ZS drivere utána felraktam rá az Audigy 4 Pro -ét.

(#33) thaler2 válasza Sopi (#25) üzenetére


thaler2
senior tag

Jaa azon lehet, hogy mükszik, én az új 7.1esre gondoltam. :B

(#34) thaler2 válasza Allien (#31) üzenetére


thaler2
senior tag

Hát ez elég hülye kérdés valóban, mivel az audigy 4 oem és pro közt csupán egy külső i/o doboz a különbség meg pár ropogós Szent István. :R

(#35) Sopi válasza penene (#29) üzenetére


Sopi
senior tag

hűha, ez most nehéz kérdés.
légyszi próbáld ki, mert nekem nincs erre lehetőségem, utána szerkesztjük majd a hsz-t.
mod: nekem megvan az 1.02-es PAX driver, azt fel tudom tölteni + lehúzom az újabbat is és azt is megosztom

[Szerkesztve]

(#36) thaler2 válasza penene (#29) üzenetére


thaler2
senior tag

Biztosan jó lesz a 2.31es is, frissített verzió valószínűleg.

(#37) Robaj válasza thaler2 (#33) üzenetére


Robaj
addikt

Nekem még a ''régi'' SB live! 5.1 24 bit van

UI: YouP-PAX-VIv2.2.7z-t töltöttem le, mivel arra írják az sb live-ot :)

[Szerkesztve]

(#38) Sopi válasza Robaj (#37) üzenetére


Sopi
senior tag

azt írták, hogy azon megy, szóval sztem próbáld meg!

(#39) penene válasza Sopi (#32) üzenetére


penene
őstag

aha. hát meglátjuk.

nekem érzékeny fülem van a változásra, szóval nem lesz gond :D

Csak el kell találnom ugyanazt a beállítást.


Mivel én nem equalizerrel dolgozom, hanem az EAX consolelal..

És ott a különböző effektek.

ott meg lehet adni minden szirszart, cut off frequencyket, azokra a különböző erősségeket, stb...

kvázi hasonló mint az equalizer. csak az equalizert pontosan értem mi miért, meg szép frekitartományok, itt meg tele van olyanokkal, amiket nem értek, de nem is kell :DD, rock és disco zenére is megtaláltam a magamnak stimmelő beállítást, és így nem equalizerezek plusszba... :)

(#40) thaler2 válasza Robaj (#37) üzenetére


thaler2
senior tag

Akkor uccu neki, veszíteni nem veszítesz vele :)

(#41) Allien válasza thaler2 (#34) üzenetére


Allien
veterán

Ez rendben is van, ha ''csak'' ennyi, tehát mondjuk driveressen nem turbózzák fel extra minőséget elérve. Ugyanis, nem vagyok elájulva ettől a hang cucctól. Elötte sima SB LIVE! 5.1-m volt (van a polcon), és valahogyan nem hallom az áttörést! Kivéve, hogy ez hardveressen is támogatja az EAX-t, és 7.1, tehát plussz egy műanyag foglalat, amit éppenséggel nem használok.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#42) Sopi válasza vazimódó (#15) üzenetére


Sopi
senior tag

te melyik YouP PAX drivert raktad fel előtte?
mielőtt raktad fel? gondolom ezért már azután, hogy uninstaláltad a régi cuccait, vagy nem?

(#43) Robaj válasza thaler2 (#40) üzenetére


Robaj
addikt

Jön 70K-val...
Ja és Flashgettel nem jön :O

(#44) thaler2 válasza Allien (#41) üzenetére


thaler2
senior tag

Attól függ milyen rendszered van, csak normális hangfalakon fogod meghallani egy live és egy audigy4 közti különbséget. Valóban 1-2 újítással több csak eax hd, 7.1, dd+dts hardwares dekóder.
szerk.: Mondjuk a 7.1es dolognak máig nem jöttem rá, hogy mi haszna van :F

[Szerkesztve]

(#45) penene


penene
őstag

drivecleaner linket kértem az előbb, tudtok?

köszi! :)

(#46) Sopi válasza thaler2 (#34) üzenetére


Sopi
senior tag

ez úgy tudom, hogy nem igaz!
Az Audigy 4 OEM jel/zaj értéke: 106dB, míg a Pro-é 116dB
lehet, hogy nem pont ilyenek az értékek, de a Pro-nak ~10dB-el jobb a Jel/Zaj viszonya

(#47) thaler2 válasza Robaj (#43) üzenetére


thaler2
senior tag

70K nem olyan rossz az. Képzeld ha 10-15Kval tötymörögne. Általában az ilyen dolgok elég gagyi tárhelyekre kerülnek fel sajna :(

(#48) penene válasza thaler2 (#44) üzenetére


penene
őstag

nekem t7900as hangrendszerem van, de ennek ellenére csak 5.1ben használom a cuccot, mert nem tudom hova tenni a +2 hangfalat.. (nincs állványom, és sehol nem kapok)...


vki tudna segíteni állvány ügyben offtopicban, priviben?

Creative T7900as satelitnek kellene... de sehol nem találok.. 15 ezer/párért meg nem veszek.. :)

nem igaz hogy nincs vmi olcsóbban... 5-6kért már simán vennék.

(#49) Robaj válasza penene (#45) üzenetére


Robaj
addikt

(#50) thaler2 válasza Sopi (#46) üzenetére


thaler2
senior tag

Igen igazad van, de most komolyan, te meghallod azt a különbséget? ;) audiofil cuccon biztosan, de ha te ilyet birtokolsz, akkor nem szóltam :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.