Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Raymond válasza f4lcon (#696) üzenetére


Raymond
félisten

Ehez annyit ha valakit megkeverne a dolog hogy az emlitett Audigy ES egy ''teljeserteku'' Audigy, az SB0090-re van alapozva. Annyi a kulombseg hogy csak 5.1 nem 6.1 es hogy Gameport van rajta a Firewire helyett. Csak OEM kivitelben volt kaphato, de akkor Best Buy volt olcsobb araval mint a kasztralt Audigy LS. Kesobb jott az Audigy SE ami az ES-el nem keverendo es kepessegeket nezve ugyanaz mint az LS de felmagas NYAK-on es valamivel szebb hangal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#702) rudeee válasza Raymond (#699) üzenetére


rudeee
őstag

Köszi az eddigi tanácsokat és válaszokat!
Megkeresem az EQ-t.

(#703) rudeee válasza Raymond (#699) üzenetére


rudeee
őstag

Megtaláltam a ctpanel.exe-t. A temp könyvtárba volt behajítva, nem is a creative dolgai közé, de elég ratyi az EQ része.

(#704) Raymond válasza rudeee (#703) üzenetére


Raymond
félisten

Ez csak egy egyszeru frontend a beallitasok valtoztatasara, semmi csicsa.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#705) FefeeX


FefeeX
veterán

Hát nem elveszett amit írtam?!... ehj...

Szal gondoltam így kb fél év után mivel láttam hogy néha él a totyik , benézek...
Szal a live óta már Audigy-m van 0230-as aranycsatis firewire+gameport...
Megy vele a softmod, gyönyörűen szól, bár csak az új EAX-ok miatt, amiket alapból pár játék bojkottál is, mint pl a WoW, vagy a Heroes V -- nem sok kedvem van mindig állítgatni...
Ezenkívül max hangerőn recseg, de 80%on erősíthető majdnem végtelenül... persze külső, normális erősítővel... Játszani mondjuk ezek miatt nem ajánlatos...

Másik DE

mivel ugye AU és AU4 között fizikai különbözőség van: nem azonos chip -- vicces dolgok jönnek ki. Például elég sokszor van, hogy a windows beáll, nem lefagy, csak semmi nem indul, mert a proci 100%on dolgozik. Vajon mi hajtja? Az AU. Mert a kedves progi olyan utasítást ad neki számolni, amit a chip nem tud, és néminemű melegedés után a továbbpasszolás mellett dönt, amit utána a proci nyúz kb egy percig... Addig mondjuk kb semmire nem használható a gép, kivéve, ha kilőjük feladatkezelőből az svchost.exe-t, ekkor azonban elszáll a hangunk, újraindithatunk, és jó eséllyel kezdhetjük a mókát előről. Mióta újra a hozzá kapott drájvert használom, ez nem fordult elő. Szóval döntsük el mi a fontos... De szerintem akinek annyira fontos az a pici plusz, vegyen inkább X-Fi extrem music-ot...

(#706) Whynot?


Whynot?
aktív tag

nem teljesen passzol a témához, de nem is offtopic igazán. Van nekem egy Audigy hangkarim, kb 2 éve vettem. Egy sima zacskóban volt, még CD-t se adtak hozzá. Hogyan tudnám ezt beazonosítani?

Az a problémám vele, hogy vettem egy 5.1-es Zalman fejhallgatót, de a szemből jövő hangok nagyon gyengék és távoliak.Oldalt és hátul nagyon jó és pontos. COD-ozni szoktam és a saját lövésem nagyon messzire pukkan tőlem bármelyik EAX beállításban. Érdekes, hogy, ''Miles Fast 2D Positional Audio'' állásban viszonylag jól hallatszik minden, csak nem olyan jól behatárolható a hangforrás helye, mint EAX-ban és szeretném kihasználni az 5.1 lehetőségeit. . Próbáltam már moddolni is a topicban talált ISO-val. Annyit elértem, hogy a speaker settingsben be tudok állítani nagyobb center hangerőt, de a szemben levő hangok nagy része még mindig teljesen elveszik. Van, hogy nem hallom a szemből felém rohanó ember hangját sem meg, a lövéseit meg a pálya végéről hallom.. Vagy pl a bokor zörgése egyáltalán nem hallatszik.
Amiatt érdekelne a beazonosítás, hogy egyáltalán támogatja-e a kártyám az EAX-ot, vagy csak egy Audigynak látszó tárgy van a gépemben, esetleg a füles hibája az egész. (mert ha a füles ilyen kaki, akkor nem vennék másik hangkarit.)

(#707) Raymond válasza Whynot? (#706) üzenetére


Raymond
félisten

Talad meg a NYAK-on a Model Nr-t (SBxxxx) es aszerint azonosithatod. Itt a lista:
[link]

A problema leirasabol viszont arra kovetkeztetnek a Front es a Rear kabel meg van cserelve a hangkartyaban es a hatso hangokat hallod elolrol. Nezd meg biztosan az ''1''-es jelolesu kimenetben van e a Front.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#708) Whynot? válasza Raymond (#707) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Szerintem a kábelek a helyükön vannak. Próbáltam már másképp is összedugni, de akkor totál rossz helyről jöttek a hangok. Lehet, hogy hülyén írtam le a problémám. Szóval a kunfigurációnál, filmeken, játékban is az első, hátsó oldalsó hangokat rendesen a helyükről hallom, csak elöl nagyon tompák, távoliak és bizonyos hangok, mint a levélzörgés egyáltalán nem hallatszik.

Kösz az azonosítási tippet, mindjárt megnézem, mihelyt a gyerektől szét tudom szedni a gépet :)

(#709) Whynot? válasza Raymond (#707) üzenetére


Whynot?
aktív tag

az everest szerint: SigmaTel STAC9721/23 @ Creative EMU10K2 Audigy Audio Processor
A leírásodban azt olvastam, hogx az emu10k2 chipre épülő kártyák támogatják az EAX3-4-et.

(#710) Whynot?


Whynot?
aktív tag

SB0230 a pontos tipusa

(#711) Raymond válasza Whynot? (#708) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor a Surround Mixerben nezd meg nincs e a Balance a hatso hangszorokra huzva. A kartyad egy normalis Audigy es tamogatja az EAX3/4-et rendesen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#712) Whynot? válasza Raymond (#711) üzenetére


Whynot?
aktív tag

nincs, játszogattam azzal is. Utána próbáltam moddolni, akkor sem lett jobb. Utána jött a WIN reinstall, az sem oldotta meg.

Majd utána érdeklődök a COD-osok között, hétha csak a COD nem kezeli rendesen az EAX-ot.

[Szerkesztve]

(#713) Raymond válasza Whynot? (#712) üzenetére


Raymond
félisten

Nem hinnem, a CoD jatekoknal talalhato az egyik legjobb EAX implementacio.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#714) Whynot? válasza Raymond (#713) üzenetére


Whynot?
aktív tag

akkor lövésem sincs :(
Kipróbálom a fülest valami más játékkal is...

(#715) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Apám gépébe raktam egy Audigy SE karit és a következő a problémám. Feltelepítettem a gyári lemezéről ahogy kell rendesen és a hangerő valahogy nem akar az igazi lenni. HIába tolom csutkára akkor sem szól olyan hangosan mint az én gépemben lévő SB Live 5.1 Digital. Ez az egyik probléma.

A másik, hogy mi karaokezni szoktunk otthon és igen gyakran használom az effektezést a mixerben (főképp a CONCERT HALL) effektet. A live 5.1-esemnél tökéletesen megy de az Audigiy-nél semmi effekt nem aktiválódik ha beállítom. Valaki tud valami megoldást?

Érdemes lenne Audigy2-re moddolni a karit? A Live 5.1 Digital-emhez ami van gyári lemez azon az van, hogy Live/Audigy. Telepítsem arról az audigy-t?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#716) Raymond válasza Levin01 (#715) üzenetére


Raymond
félisten

Told a Master Volume es a Wave/Mp3 csuszkat is fel. Annal hangosabbra nem tudod tenni.

Ha nem szol az effekt akkor megsem allitod be. Egy screenshot esetleg?

Ezt a kartyat nem tudod moddolni semmire, mert nem a 10Kx chipre epul mint a Live! es Audigy kartyak legtobbje. A gyari Live! 5.1-es lemezen levo meghajto nem fog mukodni vele.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#717) Levin01 válasza Raymond (#716) üzenetére


Levin01
őstag

minden hangerőcsúszkát feltoltam de mégsem olyan erős mint kéne.

biztosan beállítottam az effektet (legördítettem a listát és ráklikkeltem) a Live.nál is így kellett.

A live-os lemezre az van gyárilag írva, hogy ''LIVE/AUDIGY''

(#718) FefeeX válasza Levin01 (#717) üzenetére


FefeeX
veterán

azt hiszem ennyi nem elég...
van még egy doboz amit ki kell pipálni hozzá, ha jól emlékszem...
de én már a cullangokat nem telepitettem fel hozzá...

(#719) Levin01


Levin01
őstag

''van még egy doboz amit ki kell pipálni hozzá'' ami kipipálható volt a mixerben azt mindent kipipáltam de nem lett jó :(

(#720) nofi


nofi
őstag

ezt a mod-ot lehet
TriTech TR28602 @ Creative SB Live! Value (CT4830) Sound Card PCI - hangkarira használni szerintetek? :F egyáltalán érdemes e megpróbálni

Xbox GT: nozsolt

(#721) piqla


piqla
őstag

Haj!

Miert van az, hogy az itthoni audigy eseteben a ZOLD lukba kellett tenni a mikrofont ahhoz, hogy azt hasznalni tudjam? :Y

Szereted az állatokat?

(#722) Raymond válasza piqla (#721) üzenetére


Raymond
félisten

Ez lehetetlen. A zold mindig a Line Out 1 es ott mikrofon nem fog szolni. Valamit elneztel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#723) piqla válasza Raymond (#722) üzenetére


piqla
őstag

Tegnap este beszeltem valakivel, neki meg a KEK volt az audigyn :Y Az enyem nem gagyi, szoval nem tudom. Nem neztem el, lehet eltosztak a szinfestest, vagy nem tudom. De most jol megy, es nem a rozsaszinben.

Szereted az állatokat?

(#724) ZakRob


ZakRob
senior tag

Az enyémen pedig sárga (arany), akkor hogy is van ez? :D

(#725) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

sziasztok
bár nem soft modolásról van szó de nem találtam más élő topikot......
tehát beszereztem egy 1999(elvileg) sb livet de ome és kb a polcalól előkerülő stilusa volt.... szóval kéne nekem egy drvier amivel tudok 5.1 müködtetni vele......
előre is köszönöm a válaszokat!!

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#726) Raymond válasza VR6-Fan (#725) üzenetére


Raymond
félisten

Keresd meg a NYAK-on a Model Nr.-t es nezd meg itt [link] melyik kartyad van. Csak az SBxxxx modelleknel van 6 csatornas analog kimenet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#727) VR6-Fan válasza Raymond (#726) üzenetére


VR6-Fan
veterán

:R
nekem CT4830 van a nyákon!!(Sound Blaster Live! Value/Player Compaq /Intel/IBM/NEc CT4830 )ezt találtam...
ehez kéne valmi PC driver XP alá....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#728) Raymond válasza VR6-Fan (#727) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#729) piqla válasza piqla (#721) üzenetére


piqla
őstag

:Y :F

Szereted az állatokat?

(#730) LeC


LeC
addikt

Nekem is sikerült :)

Audigy /SB0230, müanyag

thx Sopi :R

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#731) surda34


surda34
csendes tag

Hogyan tudom optikai kabellel osszekotni a hangkarimat egy logitech z 5500 hangfalrendszerrel? (audigy2 zs) a kartyan nincs optikai kimenet de a kartya felso reszen van valami ehez hasonlo(jo lenne egy reszletes leiras errol)

(#732) Orb


Orb
csendes tag

Sziasztok!
Napokban vettem egy Sound Blaster Audigy SE 7.1 24 BIt PCI-os hangkártyát. Nem is volt vele gond, gyönyörűen szólt. Viszont amint a mikrofont is elkezdtem használni, játék után a mikrofon elkezd búgni, zúgni. Sajnos hallottam már másnál is előfordult ez. Aki tud kérem segítsen. thx

(#733) Beldar


Beldar
tag

Sziasztok!
Az első oldalon levő leírás szerint 2 hete softmoddoltam az Audigy2-es kareszomat, szépen fel is ment, működik minden.
Igenám, de azóta 2-szer is kékhalál lépett fel XP-Prof. alatt, és mind2-szer az ftdisk.sys okozta úgy, hogy utána a boot sectort sem találta a Windows, el sem indult.
Az Everest az Ftdisk a Hangerőszabályzó illesztőprogramja ftdisk.sys 5.1.2600.0 Kernel illesztőprogram Fut - állapotot jelzi ki.
Lehetséges, h a softmoddolás generálja a hibát? Másnál jelentkezett ilyesmi?
Megszüntethető?
A [link] oldal szerint a file mérete 125056 byte kell legyen, nálam viszont 125312 byte a mérete, ez is fura.

(#734) rauschie


rauschie
senior tag

azt honnan tudom meg hogy az sb live 5.1es kártyámmoddolható e?

(#735) #56474624 válasza Beldar (#733) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehetséges, h a softmoddolás generálja a hibát? Másnál jelentkezett ilyesmi?

Igen. Másnál is jelentkezett, olvastam is (talán) itt valahol, csak most nem olvasom végig a 700 valahány hsz-t...

Na itt van egy: [link]

[Szerkesztve]

(#736) #56474624 válasza rauschie (#734) üzenetére


#56474624
törölt tag

SB Live 5.1 és Audigy SE/LS/Value tudtommal nem.
Első 50 hsz-ben volt szó erről.

(#737) Beldar válasza #56474624 (#735) üzenetére


Beldar
tag

Köszi a választ. A linkelt magas cpu-terhelést nem tapasztaltam, csak ezt a hirtelen fagyást az 'ftdisk.sys' miatt. Sajnálnám visszarakni a régi driver-t, tényleg szebben szól most, főleg a sw, de lehet, h nem lesz más, azért a stabilitás fontosabb...

(#738) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Hello!

Nekem egy 0090-es kártyám van(everest szerint 0092). Feltettem a módosított drivert (Audigy4Pro-YpoauxP), az első lépés kihagyásával (YouP-PAX-A4v3.33), mivel a hozzászólók zömének így is jól működik. Az A4 patch bemásolása után nálam is minden rendben van, minden működik, sokkal szebben szól, stb. Egy problémám van csak: újraindítás után ''elfelejti'' az EQ beállításokat. Ilyenkor elég csak megnyitni az EQ panelt és azonnal visszaáll a legutóbbi beállításra. Valaki tudna erre megoldást?

Előre is kösz!

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#739) tiggrincs


tiggrincs
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémára keresek választ!
Nemrég vettem egy sb audigy se-t, és a köv. dolgok történtek.
A kártáyhoz adott driver egyszerűen nem kezeli a mélynyomót!!! Hallani, hogy szól, de baromi erőtlen!!! A driver frissítés adott hozzá egy ''basszus kiemelőt'' (bass managment--bass redirecton--subwoofer gain= ezeket mind kipipálva).
Ha bekapcsolom gyönyörűen előjön a basszus, csak az a baj, hogy gyakorlatilag az összes multimédiás szotveremnél LEFAGY a gép, kezdve a winaptól egészen a windvd-ig!
A játékok is kiakadnak!
Jelenleg egy olyan okos félmegoldást találtam, hogy előbb elindítom a progit és menetközbe kapcsolom be, de néha ilyenkor is lefagy a gép!

Bárki véleményét, tanácsát előre is köszönöm, ide is írhat: zolio@citromail.hu

(#740) bandita666


bandita666
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Audigy 1-es (SB0092) hankártyám, fire-wire csatival.
Kipróbáltam a softmodot a fent leírtak szerint a következő eredménnyel:

Youp-Pax 3.33-as driverrel nem igazán ment a dolog - volt ami elindult,de a többség nem. :((

A creative honlapjáró letöltött 2.09.0016-os driverével viszont szépen megy minden az
Audigy4 lemezéről feltelepített cucc :) .... kivéve a grafikus euqalizer :O
Másoknak megy ez a EQ ? És ha igen hány sávos ?
Ugyanis a C:\WINDOWS\Temp\CRF000\Drivers\wdm\common\i386\ mappában
található CtPanel.exe nevű vezérlőpanelben van egy 7 sávos EQ , ami műkszik rendesen.

(#741) toM517 válasza Sopi (#1) üzenetére


toM517
aktív tag

Szia ha ezt megcsinalom egy Audigy 2 muanyagcsatis cuccal, akkor lesz Eax 4, OpenAL, THX, stb..?
Amugy a PAX Driver mar hallott link.
Itt egy uj: [link]

[Szerkesztve]

(#742) bandita666 válasza bandita666 (#740) üzenetére


bandita666
csendes tag


Valaki ? :(

(#743) N_A_S válasza bandita666 (#742) üzenetére


N_A_S
veterán

Eloszor felteszed a modositott PAX AUdigy 4 CD-ről a cuccokat (kivéve a driver), aztán felpakolod 3.33-as drivert és megpatcheled. Így működnie kell

https://tinyurl.com/phnas

(#744) bandita666


bandita666
csendes tag


YouP-PAX A4 v3.5 driver letölthető innen:

[link]

(#745) vgergo válasza Sopi (#1) üzenetére


vgergo
aktív tag

Hi csak azt szeretném megkérdezni, hogy honnan lehet letölteni a ''YouP PAX'' drivert, mert [link]innen már nem lehet.
Ha vkinek még megvan és elküldené, annak megköszönném.


Bocsi nem szóltam. most vettem észre bandita666 hsz-t

[Szerkesztve]

(#746) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

!Sziasztok!

Ma vettem egy Audigy 1-est(SB0160). Milyen drivert/szoftvert ajánlotok hozzá?

Erről tud valaki valamilyen véleményt mondani,hogy mit lehet kihozni belőle?

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#747) Hikvision


Hikvision
senior tag

Szép estét.Sikerült Moddolni az Audigy1-es (SB0090) Karimat a 4-es Driverrel,de az a gondom,h mintha torzitana a mély,fülesnél iszonyúan lehet hallani,Hifinél már annyira nem,de azért mégis,Valahol olvastam,h lehet választani 3mód közül asszem telepitésnél kelett,de ezt utólagosan nem lehet variálni?

20 éve a PH-n.

(#748) Hikvision válasza Hikvision (#747) üzenetére


Hikvision
senior tag

Olyan mintha valami Boostolná a mélyet,de disznó módon. Pedig semmilyen Bass Lehetőség nincs beállítva.

20 éve a PH-n.

(#749) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok
probléma:
Van egy Audigy2 ZS hangkarim. Ma újrahúztam a rendszert és nem bírtam feltenni a driverét. Megsérült a lemez. Töltöttem le a creative honlapjáról drivert de az nem teszi fel a finom hangoláshoz szükséges panelét. Így meg nem az igazi.
Ha valaki készítene egy másolatot az övéről és elküldené nagyon szépen megköszönném. Vagy egy link is megtenné, ahol meg van a full diver lemez.

Please!!!

üdv:
Mankó

(#750) Hikvision válasza Mankó (#749) üzenetére


Hikvision
senior tag

Az Első hsz-ben levan írva,h hogy kell felrakni a 4-es Driverét.

20 éve a PH-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.