Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Szeretnék egy jó vételi képességekkel rendelkező de szelektív sztereó zsebrádiót venni, amit városban az adók közelében is jól tudok használni, de amivel a várostól 30-35 kilóméterre is a legtöbb adó fogható legyen (Debrecen és környéke). Képbe jött a Sangean, de mielőtt elköltenék rá 7-12 ezer forintnyi összeget szeretném tudni hogy melyiket vegyem és, egyáltalán megérnek-e tényleg ennyit (+pk, mert itt csak rendelni lehet). Várok tapaszatlatokat.

(#2) Omni válasza eziskamu (#1) üzenetére


Omni
aktív tag

Szia

talán segít: [link]

(#3) eziskamu válasza Omni (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor ezek szerint jobbak (voltak akkoriban) a Sony rádiók, de hol találok ilyen, csak rádiókat sonyban? De legalább még így is a másodikak a Sangeanék.Tapasztalatok? Nincs valakinek meg a Rádiótechnikás cikk a Sangen rádiókról? Asszem volt egy cikk az sr-2-ről.

(#4) eziskamu válasza eziskamu (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Most találtam meg a sonycenter árlistáját, amin 20 ezer körüliek ezek a sony rádiók. Úgyhogy a sony-k kilőve.

[Szerkesztve]

(#5) eziskamu


eziskamu
addikt

Nincs senkinek Sangean zsebrádiója?

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

up

(#7) Omni válasza eziskamu (#4) üzenetére


Omni
aktív tag

Szerintem egy 7000 forintos rádiótól ne várj csodákat. Nem hiszem, hogy sok különbség lenne egy régi walkmanba épitett rádió és e között. A hallható különbség feljebb kezdődik...kérdés megéri e Neked.

(#8) eziskamu válasza Omni (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

De mégis mennyi az a minimális összeg, és melyik az a rádió ami már teljesíti az első hozzászólásban lévő igényt. Amúgy szerinted 7000 kevés egy hangszóró nélküli CSAK rádióért (se magnó, se mp3)? (SR-2)

(#9) Omni válasza eziskamu (#8) üzenetére


Omni
aktív tag

Jó kérdés. Én egy -olcsó, alap kategóriás- Sony SRF-59-et moddoltam meg egy kicsit /kondicserék/, igy már nagyon korrekt a hangja. Kondicsere előtt is ugyanilyen jól fogta az adókat mint most, de a zenék nem szóltak olyan szépen /kevés volt a mély hang benne/.

Szinte mindegyik zsebrádió jól befogja az állomásokat, a különbség köztük az, hogy hogyan szólaltaják meg.. Valószínű, hogy egy alap kategóriás rádióban nem lesz annyi mély és magas hang mint egy profibb változatban.

A ''tuningolás'' kb 150 Forintból megvolt, most kb úgy szól mint egy huszonxezres.. :R

(#10) eziskamu válasza Omni (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Azt te honnan vetted, és mennyiért? Amúgy az én eddigi tapasztalataim:
S1MP3 alapú mp3 lejátszók (X-micro,Telstar Innoax) nem nagyon érzékeny, de (talán ezért is) szelektív rádiók, nagy alapzaj (nincsennek normális feszstabilizálói a központi egységnek, és bezavarják a philips tuner chippet).
Samsung YP-55 hasonló az s1mp3-hoz de a 98,3 MHZ kivételével nincs zaj, ezen a frekin is csak fals vételi jelzés.
Panasonic sétálómagnó: eddig általam ismert legjobb érzékenységű ''zseb''rádió (analóg hangolás), sajna Debrecenben erőteljesen előjönnek a szelektivitási problémák.
Thomson rádiós diskman: yp-55-nél érzékenyebb de a Panához hasonló rossz szelektivitás.

(#11) Omni válasza eziskamu (#10) üzenetére


Omni
aktív tag

Használtan vettem, 2000ft volt, azt hiszem :) Tudtam, hogy ez a típus jól moddolható és lecsaptam rá /játéknak is jó :B /. De kb 6-10k lehetett anno a boltban. Gyárilag nem volt túl nagy szám a hangja.. viszont üzemidőben elég jó: 150 órát megy egy AA-val.

Nekem az analóg hangolású rádiók jobban fekszenek mint a digitálisok.

(#12) Omni válasza eziskamu (#10) üzenetére


Omni
aktív tag

Hordozható rádióban a két nagy márka a Sangean és Sony. Ezek mellett a Telstar említésre se méltó..

Ez tök jó: dinamós Sangean [link]

(#13) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én rádió mániás vagyok, még a zseblámpámban is rádió van. :)
A mobilom is FM rádiós. Van egy Sanyo zsebrádióm, azt szoktam levinni a kertbe, amikor kertészkedem, és persze van rendes, hálózati áramról üzemelő kicsi táskarádióm, és persze itt a net a sok online rádióadóval. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) eziskamu válasza Omni (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor mázlid volt, mert mondom a sonycenterben az általad linkelt oldalon lévő rádiók bőven 20 ezer körül van. Most az sr-2-őt és a dt-110-et néztem ki, az sr-2 olcsóbb de analóg hangolású, viszont kicsi, a másik digitális. Mindkettő am/fm stereo. Leginkább az fm kellene, de az se baj ha jól veszi az am-et. A telstart azért említettem, mert ilyennel volt tapasztalatom, 2 a benne lévő chip philips. Ki tud ajánlani jó minőségű sztereó zsebrádió tipust ami nem teleszkópantennás, hanem a fülest használja? Van az mm-ben grundig 3-4 ezerért, jobb annál egy Sangean sr-2?

(#15) eziskamu


eziskamu
addikt

Na valaki? Estleg nincs valakinek eladó sr-2-ese vagy a fentebb említett sony-ja.

(#16) Algieba válasza eziskamu (#15) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az én kicsi, olcsó Sanyo zsebrádióm AM/FM, és ugyan van kihúzható antennája, de normál fülhallgatóval is használható. Kemény 2500 forint volt. Itt áll a polcon, használatra várva.

[link]

Ezek azok, amik tetszenek neked? Komolynak néznek ki, de nekem, egy átlag rádióhasználónak ennyire dizájnos és drága készülékekre nincs szükségem.

[Szerkesztve]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) Algieba válasza Algieba (#16) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Vagy ez, hogy tetszik? Kicsike, és nem olyan drága.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18) Algieba válasza Algieba (#17) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Akkor ő lenne, amire szükséged van? Sangean SR-2, ingzsebrádió. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#19) eziskamu válasza Algieba (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

A másik két cucc az ok, de kérdés megérik-e az áraikat. Nincs bajom a Sanyo-val, de attól félek hogy a buszon sok félszemű ember lenne, ha kihúzott teleszkópantennával hallgatnám a Friss rádiót :D . A lényeg, hogy a fülhalgató drótja legyen az antenna. Olyan rádiót keresek amit nem zavarnak be (nagyon) a helyi adók, de a távolsági buszon, útközben is jól vesznek.

[Szerkesztve]

(#20) eziskamu


eziskamu
addikt

up

(#21) Algieba válasza eziskamu (#19) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez a fülhallgató drótja legyen az antenna dolog egy készülékem esetében van, még hozzá a mobilomnál. :D Rádiós a drága és mivel nincs külső rádióadót fogó antennája, így a headset drótja az antenna.
Egy a bibi a mobilos rádióval, hogy csak FM, és belvárosi környezetben, ahol a helyi adók az erősebbek, a távolságiak, mint pl. Sláger, recsegnek, alig hallhatóak, azonban itt külterületen egy tíz km-re a várostól tökéletesen hallhatóak. Jelenleg fogom helyiek közül Start, Csaba, Rádió 47, külsősek közül Kossuth, Sláger, Danubius, Bartók. Ez hét adó. :) Elégedett vagyok a Nokia 6510-esem teljesítményével.

Nem tudom, hogy van-e olyan zsebrádió, mely tökéletes vételt nyújt fülhallgató drótjával. :F

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22) eziskamu válasza Algieba (#21) üzenetére


eziskamu
addikt

Na látod, ez azért van, mert rossz a rádió szelektivitása, nem pedig az antenna miatt. Én olyat keresnék aminél kevésbé jön elő ilyen gond. Persze tudok én olyan módszert amivel 100%-osan ki lehetne küszöbölni az áthallásokat, de bizti drága, ha már alkalmazzák egyáltalán . Be kelene digizni az egész 87,5-108MHz-s sávot, az a digitalizált adatokon kéne egy furier trafót csinálni és ott a keresett frekvencia egy meghatározott tartományát (az frekvenciamoduláció miatt) matematikai műveletekkel ki lehet szürni rendesen. A maradékot demodulálnánk egy egyszerűbb függvénnyel, majd pedig a keletkezett adatokból a d/a átalakító végén megjelenik az adó hangja.

(#23) Algieba válasza eziskamu (#22) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Uh, kiütve vagyok. Ez már nekem ismeretlen tartomány. :)
Nekem untig elég, ha van egy vagy több adó, ami jól szól.
Az viszont engem is idegesít, amikor itt Románia közelsége miatt az egyik kedvenc helyi adóm helyére román zene és műsorok libbenek be. :(((
De a mobil rádiója még egészen jól fogja őket. Mindig van egy, attól függ éppen merre mászkálok, ami teljesen tisztán szól. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#24) eziskamu válasza Algieba (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

Jó, én se vagyok benne ilyen profi, de anno hasonlót csinált egy diákcsoport egy Texas Instrument DSP kártyával (Jelfeldolgozó processzorkártya oktatási, és kutatási célokra).

(#25) Algieba válasza eziskamu (#24) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Örülök, hogy van, aki szintén rajong a zsebrádiókért. :)
Lehet, hogy Karácsonyra meglepem magamat egy újjal, de a kicsi Sanyo egyelőre még tökéletesen üzemel. Általában akkor veszek újat, ha már szétesett a régi.
A zsebemben meg a mobil rádiója dalol.

Szinte mondanom sem kell, hogy az egyik kedvenc régi slágerem, a Szól a rádió. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) eziskamu válasza Algieba (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Az tényleg jó kis szám. :)

(#27) Algieba válasza eziskamu (#26) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ahogy így beszélgetünk, bennem is feltámadt az érdeklődés egy komolyabb zsebrádió után. Kutatni fogok. :) Tényleg jó lenne egy olyan, ami tisztán fogja a távolabb lévő rádiókat is, akár a belváros kellős közepén. Az antenna nem zavar, max. ha nem figyelek oda rá, valakit leszúrok vele. :D
Szerintem az antenna szükséges a jobb vétel érdekében.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#28) eziskamu válasza Algieba (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Abban egyetértek, hogy az antenna jobb mint a zsinor, ja a tetőantenna, csak azzal még hüjébben néznék ki az utcán, és a buszsoför se engedene fel :D . De nem hiszem hogy egy kis teleszkópos antenna, sokkal jobb lenne mint a füles zsinorja.

(#29) Omni


Omni
aktív tag

Sziasztok,

Ma volt szerencsém kipróbálni egy Sangean SR-2 -t. Nagyon pici, érezni rajta, hogy minőségi cucc. Fantasztikusan szól, Sennheiser Mx300-al próbáltam. Sajnos szelektivitása nem olyan jó mint a Sony-é. Lakásban járkálva sokszor súgott be az adás (FM). Még akkor is besúgott ha ülve a fülhallgató kábelét kicsit meglóbáltam. Ilyen a Sonynál nincs, olyan szépen fogja az adókat, hogy az csoda.

Ellenben ha a Sangeannal végre sikerül jól befogni egy állomást akkor -nekem- jobban tetszik a hangja mint a Sonyé. Csak elég nehéz elérni hogy ne recsegjen. Mellékelek egy képet a két rádióról, íme: [link]

(#30) eziskamu válasza Omni (#29) üzenetére


eziskamu
addikt

Te honnan szereztél sr-2-őt? Az AM része milyen? Itt csak a kossuth, meg néhány regionális jön be AM-en, de néha az is kell, amúgy a hordozható kütyükben, az AM rész is gyengus szokott lenni.
Ja köszi a tesztet. Ha hozzájutsz még más normális zsebrádióhoz, azokról is rakhatnál fel ilyen gyors tesztet, vagy legalább egy mondatot, ha ráérsz.

[Szerkesztve]

(#31) eziskamu


eziskamu
addikt

Amúgy szerintetek, nagy bolondság antenna szaküzletben érdeklődni kisrádiókkal kapcsolatban? Történt ugyanis, hogy elintézni valóm volt Debrecen egy bizonyos részén, és nézelődtem, milyen kisebb elektronikai üzletek vannak, (hátha találok valami érdekes dolgot). Csak egy antenna valamint egy mosógép szaküzlet volt a környéken. Azt hittem naívan talán tud tanácsot adni az eladó, vagy ismer olyan üzletet, akik foglalkoznak, normálisabb rádiókkal. Ehelyett inkább fel volt háborodva, mondta vegyek rádiós mobilt, valamint a Tescón és az EW-n kívűl más üzletet nem tudott megnevezni. Szerinte az is rosz ötlet hogy egyáltalán különálló rádióban gondolkozom. Amúgy Debrecen hiába nagy város, számtech és elektronika ügyben a felhozatal hasonló és szegéyes a legtöbb üzletben. Néha még itt Nádudvaron egy szerelő elektronikai kisüzletében is különb, olcsóbb!!! dolgokat találok mint Debrecenben (mondjuk lehet hogy nem 5 hanem 15 boltot is körbe kéne járnom, de idő nincs rá).

(#32) Algieba válasza eziskamu (#31) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem reklám. A Sanyomat a debreceni Malom parkban található MediaMarktban vettem. Ott volt többféle kisrádió is, de a Sanyo volt a legolcsóbb és én nem is akartam ennél többet költeni egy zsebrádióra.
Akkor van a Tescónál az ElectroWorld, és van néhány kicsi bolt is szétszórva a városban. Ha most is ott élnék, bejárhatnánk őket. :D

A Sangean-ra a hálón bukkantam rá, és arról az oldalról meg is lehet venni! Sőt, még azon az oldalon vagy 30 zsebrádió meg asztali rádió van!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#33) eziskamu válasza Algieba (#32) üzenetére


eziskamu
addikt

Az MM-el az a bajom, hogy mindig akkor vannak ott a jó cuccok, amikor nekem nincs rá pénzem (nyáron még volt zseb Sangean, most csak dinamós, 2003 körül meg sr-2-őt is tartottak 10k+ ért), valamint változó, hogy épp mi olcsó, mi drága más boltokhoz képest, amúgy a számítógépes részleg kivételével nem rosz hely, és el lehet időzni ott, a Starship Trooperset is ott néztem meg a tesztszobában (vártam hogy garanciálisan intézzék a gépemet :D , akkor még hülye voltam gépösszerekáshoz). Az on-line boltokkal meg az a bajom, hogy drága a posta, meg inkább ugye személyesen.

(#34) eziskamu


eziskamu
addikt

Skacok, bűnbe estem. Átáltam a(z) (tér)erő sötét és vételizavaros oldalára. Kellet nagyobb pendrive (eddig 128 megásom volt) és mp3 lejátszó is, és megláttam hogy van akcióban Thomson Lyra PDP-7512-KFM rádiós pen/mp3 mindössze 9999,99 (najó csak 9990) forintért. Már megbántam, de nem is a rádió vételi minősége (valamivel jobb mint a samujé volt) a gond, hanem ha kézzel akarom állítani a frekit, nem pedig az automatikára bízom, és folyamatosan nyomom valamelyik iránygombot akkor lehal a rádiórész (megnémul) és néha vissza tudom hozni a vételt, de egyébként meg ki kell kapcsolni és újra vissza, hogy szoljon a rádió.

(#35) Algieba válasza eziskamu (#34) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A sötét oldal vonzásának nehéz ellenállni. :D
A húgomnak is rádiós pen/mp3-ma van, a márkáját nem tudom. 256MB-os. A rádió része türhető. A húgom szerint csak a Csaba rádiót veszi tisztán, tévedett, nekem sikerült a többit is behoznom. :)
No, de penem van, egy 64MB-s, nekem ennyi bőven elég a doc-ok tárolására, az mp3 nem érdekel, mivel hamar ráunok a zeneszámok cserélgetésére, ami fontos, az a rádió.
Jelenleg a Kossuthot hallgatom a mobilon. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#36) eziskamu válasza Algieba (#35) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem kell a nagy pen a frissítések és a túlfujt meghajtóprogik, valamint kisebb linux disztrók hurcolásához.

(#37) Algieba válasza eziskamu (#36) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az öregemnek 1gigás penje van. :) Ő programírással foglalkozik. Meg aztán már unta a hordozható wincsi méreteit, és kisebb állományok szállításához a jóval kisebb pen sokkal praktikusabb.
Milyen sokat fejlődött a technika! Hová jutottunk a lágy lemezektől. :D
Emlékszem a Corel3-masra. Te jó szent meghajtó, de rég is volt, még ált. suliba jártam. Most meg már Corel11-et használ a húgom.
A tranzisztoros rádió (1954) óta még mindig szól a rádió, hiába jelent meg a tévé és a lemez, a cd, az mp3.
Hát, nem furcsa? Mi a rádió titka? Hisz egyáltalán nem látványos, mint a tévé, és nem te szabod meg a zeneszámok sorrendjét, mint az mp3 esetében.
Azonban a rádió, amikor szól az éjszakában, főleg a késő esti kívánságműsorok által, megteremti az illúzióját az emberi társaságnak, hisz te is betelefonálhatsz és kérhetsz dalt, amit küldhetsz a szerelmednek, ismerőseidnek, rokonaidnak.
A Kossuth közszolgálati adóként mindenkihez szól a műsoraival.
Talán ezért kedvelem a rádiót. :B
Ui.: A nagyszüleim mindig hallgatták, főleg a Kossuth adót.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#38) eziskamu válasza Algieba (#37) üzenetére


eziskamu
addikt

Én meg 2x éves vagyok és szeretem a Sazbó családot :D , az özvegy Kárpátiné most ment rómába a fiával. Mondjuk amúgy is sorozatbuzi vagyok.
Hogy kapcsolódjak a témához tegnap visszavittem a cuccost, ők meg azt hitték a szervíznek ilyenkor is kell hogy szakvéleményezze a cuccot, hát meg is volt a véleményük, a boltról :D .
Először megnézték a cucc számát, majd a garit és mondták, mivel ez 72 órán belül van ezért a.) Visszaviszem a boltba
b.) Várok keddig :D
Visszavittem.
Egy kicsit morcos voltam, de innentől begyorsultak a dolgok, bár Jenci az új fiú még bajba volt a számok értelmezésével és a 7-est 9-esnek nézte (kihoztak egy pdp-9512-est, ami nem is lett volna rosz, csak nincs rádiója). Közben 3 ember is hozott vissza mp3 lejátszót (közeledik a karácsony, minden gyár kétszeres sebességre kapcsolt, és ha kimaradt pár kondi, hát istenem kimaradt, ugyse veszi észre a hüley pistike, amikor maxon trash metalt halgat, max azt hiszi új a hangszerelése az együttesdnek :D ). Naszóval megjött a másik lejátszó, ott kipróbáltam és...... Ez is olyan, a rádiója elnémul ha gyorsan szeretnék frekit váltani. Na mindegy ez valami tipushiba lehet (talán ezért is akciós több helyen), cserélni se volt kedvem, de amúgy is mire? A világhírű Advent remek termékeire? Több pénzem nem volt, de azért szoltam a pc-osztályon, hogy lehet hogy a szó bizonyos értelmében nem rosszak, csak tipus/firmware bajuk van, és már volt egy csere, és ez nem gáz-e, Mármint hogy ''jót'' ''jóra'' cseréltem. Válasz: Nekik nem. Úgyhogy mély búcsút vettünk (csá), és elhúztam cipőt, valamint a tesómnak boszorkánysapit venni (A nagy Tes(c)ó-ban 299 ft. ).

(#39) eziskamu válasza eziskamu (#38) üzenetére


eziskamu
addikt

Akarom mondani Szabó :)

(#40) Algieba válasza eziskamu (#39) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Szabó családot tavaly óta én is hallgatom. :)
Hát, igen, az mp3-mas kütyüben nem biztos, hogy a rádió jó. Persze praktikus egy termékben több funkció, de ez olyan, hogy sosem lesz mindegyik része tökéletes. Mindegyikből egy kicsike.
Ennek ellenére örülök, hogy a mobilom nemcsak telefon, hanem rádió is, hisz egy rádiótelefonban igazán helyénvaló funkció az FM rádió. :))

És szól a rádió... :D

Szól a rádió, szól a rádió...
Még Broadcastingnak hívták, s nagyon sok pénzbe került,
mikor az elsõ speaker izgatottan a mikrofonhoz ült.
Érces hangja felszárnyalt és messzire repült,
s egy hallgatóban megszólalt. A próba sikerült.
A Gyáli úton áll egy csukott bútorszállító,
és ott volt '23-ban az elsõ stúdió.
És mûsor gyanánt akkoriban az is megfelelt,
ha Marczal János segédtiszt egy nótát énekelt.
Szól a rádió, szól a rádió...
S a rádióról '24-ben feljegyezhették,
hogy az Állatkertbõl sugározta az elsõ koncertjét.
S a lemezgyártók átkozták a konkurenciát,
mely profit nélkül árulta a ''Kék Rapszódiá''-t.
A közel lakó amatõrök tisztán hallották,
mikor a csepeli adó '25-ben jó reggelt kívánt.
A magasba szöktek mindenféle furcsa antennák,
s egy ügyes diák detektoros vevõt fabrikált.
Szól a rádió, szól a rádió...
A hõskorban már megtanulta minden bemondó:
''Tilos rögtönözni, a leírt szöveg felolvasandó!''
Bár Kopf Elzát és Filotás Lilit kevesen ismerték,
azt tudta minden hallgató, hogy a hangjuk milyen szép.
S a gyermekek a dobozban a bácsit keresték,
s a nagymamák a politúrját szépre vikszelték.
A postások a vevõktõl az adót beszedték,
s fizetni kellett egyformán a jó és rossz hírért.
Szól a rádió, szól a rádió...
''-a szokott idõben
-vezet a listán
-három perccel múlt
-az ötödik szám a 63-as
-kissé beborult
-elnézést, a vihar elvonult
-Vonul a front
-közepes termés
-nem hajózható
-holnapra kb mínusz 20 fok és esõ várható''
Ha nem tetszik, hát kikapcsolható.
Szól a rádió, szól a rádió...
Most sztereóban fogható és ebben az a jó,
hogy két oldalról egy idõben más-más hallható.
A nagy zenekar hangzásában éppen az a szép,
ha középen ülsz és jól figyelsz, már teljesebb a kép.
Néha zavar minket, s néha gépek zavarják,
már zsebre vágjuk, s ha rosszul figyelsz, õ is zsebre vág.
De szép idõben minden mûsor tisztán fogható,
és a programban a régi dal is újra hallható.
Szól a rádió, szól a rádió...
''Kedves hallgatóink, a Locomotiv GT mûsorából közvetítettünk!''
Szól a rádió, szól a rádió...


[Szerkesztve]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#41) eziskamu válasza Algieba (#40) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak nem elkapott téged is a HÉV, akarom mondani a Lokomotív? :D

(#42) Algieba válasza eziskamu (#41) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

El ám. :DDD
Most is hallgatom.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43) eziskamu válasza Algieba (#42) üzenetére


eziskamu
addikt

Maradva a témánál, van itt a ph-n eladó cb is, csak egy kicsit sokallom azt, hogy 10 cerka elemmel megy :D [link]

[Szerkesztve]

(#44) eziskamu


eziskamu
addikt

Na Sangean tulajok. Ti nem PH-ztok?

(#45) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Egy lamer kérdés: Mi az a ''világvevő'' rádió? Valóban a szomszédos országok adóit is lehet vele fogni vagy mi? Megéri a plusz pénzt?

(#46) eziskamu válasza Nicky Nygaro (#45) üzenetére


eziskamu
addikt

A legtöbb, ha nem az összes hivatalos műsorszolgálásra szolgáló sávot ismeri, úgy mint a hosszú hullám (200-300kHz környéke de nem tudom pontosan), közép hullám (500-1600kHz)
rövid hullám álltalában több alsávra bontva (1600-27000kHz), ultrarövid hullám (FM) (70-108MHz) (Mondom nem emléxem a pontos határokra). Az ilyen világvevő rádiónál a rövidhullámú rész az igazán érdekes, mert az ebbe a tartományba eső frekijű hullámok elég jól terjednek, ezért itt tényleg a ''világot'' lehet fogni, de európát biztos, sőt én már a KH-n lévő BBC adását is hallgattam Diana halálakor egy átlagos rádióval. Amúgy a komolyabb készülékekhez csatlakoztatható valamilyen külső antenna.

(#47) Nicky Nygaro válasza eziskamu (#46) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Köszi az infót. Azt hiszem erre a funkcióra nekem nem nagyon van szükségem. Én egy Sangean WR-1-es asztali retró-rádióval szemezgetek. Nem tudom megéri e a pénzt... (25ezer ft) Amugy az indexen van egy sangean topik! Bár nem túl forgalmas...

(#48) eziskamu válasza Nicky Nygaro (#47) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem ha az ember csak otthon használná és van adsl akkor inkább az internetes rádiók ajánlottak, egyébként meg ha nincs gyors net, vagy az ember sokat utazik, vagy csak simán szereti a hagyományos rádiózást, akkor éri meg. Amúgy az indexes topicot én is néztem de nyár óta behalt.

(#49) eziskamu


eziskamu
addikt

Na senki? Az se baj, ha kritika :D

(#50) Nicky Nygaro válasza eziskamu (#49) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Lemondtam az asztali rádióról, mert drága és rájöttem, hogy azért fontos a hodozhatóság..
Szóval keresek egy kis analóg zsebrádiót.
Kérdés: egy Sr-25 a Sangean-tól jobb, mint egy akármilyen Thomson, Grundig ebben a 4000 ft-os kategóriában? Vagy ennyi pénzért úgyis mindegy mit veszek... :) Akkor nem rohangálok inkább feleslegesen egy sangean után, hanem megveszem azt, ami itthon is kapható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.