Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30901) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Tudnátok mondani egy i5 tesztprogramot, amiből megállapíthatom, hogy jó-e a processzor?
Esetleg egy letöltő linket is.

Live poor, die ritch.

(#30902) F_Zolee válasza gyáliSanyi (#30901) üzenetére


F_Zolee
veterán

Linx prime

[ Szerkesztve ]

(#30903) gyáliSanyi válasza F_Zolee (#30902) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!

Memory, problen size-ba mennyi legyen?

Live poor, die ritch.

(#30904) F_Zolee válasza gyáliSanyi (#30903) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha 8 gigád van akkor 6gb körül amennyi szabad rendelkezésre áll. SP1 is legyen fent amúgy.
Ez a memória beállításra vonatkozik. Problem size-t ehhez állítja majd.

[ Szerkesztve ]

(#30905) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Ebből már lehet mondani valamit:

Jó a proci?

Most szereltem be, de érdekes, hogy 3,4Ghz-n is megy, pedig nem lett állítva semmin.
Viszont a hűtésen kéne állítanom valamit, mert épphogy felpörög a venti.

Live poor, die ritch.

(#30906) ffodi válasza gyáliSanyi (#30905) üzenetére


ffodi
veterán

Mit értesz az alatt, hogy jó? Ha rossz lenne, akkor alapon kékhalálozna, nem indulna a gép stb.

Most csináltál egy stability tesztet alapon, mondjuk, hogy "jó", mert nem fagyott ki. A számítási teljesítmény mindenesetre nagyon ingadozik, gondolom teszt közben neteztél.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#30907) gyáliSanyi válasza ffodi (#30906) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ja.
Viszont mikor a memory 8gb-re raktam, akkor bejött a kék képernyő. Ez remélem nem a proci miatt volt, hanem az elállításom miatt.

Teszt közben még letöltöttem pár programot, meg ment a kicsomagolás.

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#30908) ffodi válasza gyáliSanyi (#30907) üzenetére


ffodi
veterán

Remélhetőleg nem a proci miatt. Szerintem nincs ezzel semmi gond. Használd pár napig és kiderül. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#30909) gyáliSanyi válasza ffodi (#30908) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Valami tesztet még érdemes néznem?
Mondjuk amikor 6gb-nél lement ez a 20 perces teszt nem volt gond.

Biosba tudok állítani valamit a hűtésen szerintetek?

Live poor, die ritch.

(#30910) >Deego.. válasza gyáliSanyi (#30909) üzenetére


>Deego..
senior tag

Ha gyári hűtésed van nem érdemes.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#30911) gyáliSanyi válasza >Deego.. (#30910) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Nem gyári.
Viszont a biosba találtam olyan beállítást, hogy normal, silent, manual, disable, alatta meg manualnal lehet állítani 0,75-től 2,75-ig.

Hány fokra állítsam a vészjelzést biosba?

Live poor, die ritch.

(#30912) >Deego.. válasza gyáliSanyi (#30911) üzenetére


>Deego..
senior tag

A venti szabályzást hagyd normal-on.
Amennyi neked szimpatikus, de játék alatt nem melegszik sztem fel annyira mint LinX alatt.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#30913) gyáliSanyi válasza >Deego.. (#30912) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ez a 80fok max. Linx-nél normális lehet?

Live poor, die ritch.

(#30914) >Deego.. válasza gyáliSanyi (#30913) üzenetére


>Deego..
senior tag

Elfogadható.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#30915) gyáliSanyi válasza gyáliSanyi (#30913) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

De lehet érdemesebb lenne egy komolyabb hűtőpasztát rányomni mint ez itt!
Pedig ezt is számtekboltban adták és ők is ezzel dolgoznak.

Live poor, die ritch.

(#30916) katt777 válasza ffodi (#30897) üzenetére


katt777
félisten

Ezt megmagyarázhatnád az ASUS mérnökeinek, esetleg a volt lapomnak, mert az csak megadta -0.1V offsetre a max. 1,336V-ot, ergo rosszul számolsz (vagy hülye a lap, de tényleg). Ha lejjebb vettem az extrém vezérléseket, egyre kevesebb feszt adott. Ennyire egyszerűen működik. Egy kevesebb fázissal felszerelt lapban nem ilyen kifinomult a szabályozás, ahogy te is tudod, viszont éppen ezért magasabb feszt kell megadni a stabilitáshoz. Nem lesz minden fázis aktív, a fogyasztás pedig így a legkevesebb.
Pár szónál többet nem tudnál elolvasni 1-1 mondatomból, ha az egészet nem is? :F Szerintem éppen elégszer leírtam ma is, hogy az alacsonyabb offset magasabb LLC-vel és egyéb energiaellátási beállításokkal érhető el.

Nem lehet komoly az a terheléses teszt, amely közben lehet netezni. :DDD Nem inkább a rossz tuning miatti hibajavítások vitték el a rendszerteljesítményt?

CsonkaImo: Az a néhány 1000 említés bizonyosan elkerülte a figyelmedet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30917) ffodi válasza katt777 (#30916) üzenetére


ffodi
veterán

Még mindig nem értem miért számolok rosszul.......A te eseteben annyi volt -0,1 V-os offsettel, fullra tolt LLC-vel, nála pedig ha más beállítást nem változtat meg, akkor jó közelítéssel annyi lesz, amennyit írtam.

Ha az LLC-t cseszteted, akkor persze, hogy változik a terhelés alatti fesz. Minél agresszívebb az LLC, értelemszerűen annál magasabb a VCore, adott beállításon. A többi beállítás ilyen szempontból aligha befolyásolja a terhelés alatti (max.) feszt.

"Egy kevesebb fázissal felszerelt lapban nem ilyen kifinomult a szabályozás, ahogy te is tudod, viszont éppen ezért magasabb feszt kell megadni a stabilitáshoz."

Ez részben igaz, viszont a kevesebb fázisnak inkább az a hátránya, hogy a terhelés kevesebb felé oszlik el, így egy részegység jobban terhelődik, emiatt pedig instabilabb lehet azonos tuning, vagy picit több fesz kell azonos beállításhoz.

"Pár szónál többet nem tudnál elolvasni 1-1 mondatomból, ha az egészet nem is? "

Ezt inkább én mondhatnám neked.

"Szerintem éppen elégszer leírtam ma is, hogy az alacsonyabb offset magasabb LLC-vel és egyéb energiaellátási beállításokkal érhető el."

Ez rendben is van, de nem erről volt szó.

Ha közben másra is használod a gépet, akkor is ilyen ingadozást mutathat a számítási teljesítmény. Más kérdés, hogy ez valóban nem korrekt stab, teszt. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#30918) katt777 válasza ffodi (#30917) üzenetére


katt777
félisten

Hát, most mégis szépen leírod, hogy igazam van. :DDD ?x is mondtam el, hogy LLC és egyebek miatt magasabb a fesz? :F Akkor miért bizonygattad, hogy -0,1V offsettel csak kevesebb lehet, mint ami a gyakorlati tapasztalat? :F Egyébként pedig de, volt ott nekem még néhány vezérlési beállításom, amelyek mind hatottak a feszültségre, és a másik táblázatomban láthatod a honlapomon, hogy FSB emeléssel, meg más egyéb fesz- és egyéb beállításokkal is ki lehet hozni ugyanazt a tuningot, ezért szoktam javasolni, hogy elsőre tegyük maxra az LLC-t és a fázisvezérlést, aztán lehet offsetet levinni, és csak ezután próbálkozni a túlhajtással (így simán meglesz min. feszen 4.1GHz körüli eredmény). Ha az ember offset-tel kezdi, annak tutira a ma tapasztaltakhoz hasonló, stabil, de gazdaságtalan tuning lesz a vége. Ha csak gyári órajelek kellenek alapfeszen, még mindig vissza lehet venni az LLC-t és társait.
Másikban is uazt. mondod, amit én. Nem is vitázom tovább. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30919) ffodi válasza katt777 (#30918) üzenetére


ffodi
veterán

Hmm.......szerintem csupán arról van szó, hogy félreértjük egymást (te nem érted azt, amit én akarok mondani az irományommal, és fordítva). Az LLC-ről nem írtam semmit korábban, a többi dolgot fejtettem ki, és írtam róla le a véleményem, ami pár esetben közelít a te véleményedhez. :U

Viszont ha már azt mondod, hogy azt ismétlem, amit írtál, akkor most tényleg azt teszem: ezek fényében én sem vitatkozom tovább.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#30920) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag


Szerintetek ez így rendben van? (Bios vcore: 1,35 volt)

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30921) jookomak válasza Inkv1zítoR (#30920) üzenetére


jookomak
őstag

Sokszorelmondtukhogynemprájmmaltesztelünk!
Használj linx-et, nemrég linkelte is valaki, jobban tekeri a procit. Amúgy szerintem nem túl jó eredmény, ugyanis elég magas ez a fesz 4.4-hez. Offset-tel próbáld lejjebb vinni.

(#30922) Inkv1zítoR válasza jookomak (#30921) üzenetére


Inkv1zítoR
tag

oké, mennyit állítsak offset-nek?

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30923) Inkv1zítoR válasza jookomak (#30921) üzenetére


Inkv1zítoR
tag

és nem is találok ilyen beállítási lehetőséget :W csak iGPU offset van opciónak, de az meg le van tiltva :DD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30924) jookomak válasza Inkv1zítoR (#30923) üzenetére


jookomak
őstag

Mivel ugyanolyan lapunk van, így könnyebb. :)
Digi+ vrm phase control-t tedd optimized-ra, így megjelenik az offset menü is. Utána mehet neki olyan -0.1 Ha fagy, akkor 0.05.

(#30925) Inkv1zítoR válasza jookomak (#30924) üzenetére


Inkv1zítoR
tag

köszi :D -0,07-et állítottam be neki, de CPU-Z ugyanazt az 1,366-1,371-es feszeket mutatja, de így prime95 alatt kaptam egy 0x00000124-es kékhalált :W

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30926) Asbee válasza jookomak (#30921) üzenetére


Asbee
veterán

Sokszorelmondtuk, hogy szinte mindegy a Linx jobban fűt. Stabilitásra játékok sokkal jobbak. Sokszor nálam AVX-es prime hmarabb lehal mint avx-es Linx. Nem beszélve egy cpu igényesebb játékról, ahol az offsetet is jól lehet stabilizálni.

[ Szerkesztve ]

(#30927) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag

-0,05 voltnál prime95 alatt worker 2 stopped :U

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30928) Inkv1zítoR


Inkv1zítoR
tag

-0,025 nél megy rendesen, de a feszültség cpu-z szerint még mindig 1,371 volt, magyarul a program alapján SEMMI nem változott :C

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30929) RetepNyaraB válasza Inkv1zítoR (#30928) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem is, mert -0,100V-ról volt szó, Te meg a töredékével próbálkozol. Viszont mégis beszarik. Ez arra utalhat, hogy más feszültség esetleg nem kóser. A vcore mindenképp elég kell legyen, mert sok ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30930) Inkv1zítoR válasza RetepNyaraB (#30929) üzenetére


Inkv1zítoR
tag

de például melyik feszültség?

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30931) Asbee válasza Inkv1zítoR (#30930) üzenetére


Asbee
veterán

0x124 = add/remove vcore or QPI/VTT voltage (usually Vcore, once it was QPI/VTT)

(#30932) Inkv1zítoR válasza Asbee (#30931) üzenetére


Inkv1zítoR
tag

igen, ezt tudom, ezért váltottam -0,07 ről -0,05-re, de mivel akkor sem volt jó, ezért váltottam -0,025-re, így jól megy.

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#30933) RetepNyaraB válasza Inkv1zítoR (#30932) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Asbee aszongya a VTT-t kell buzerálni és én is arra tippelnék első körben.
LLC? Fázisvezérlés (ha van a lapodban; nem erősségem az asus :B )?

megaztán PLL, VCCIO, ésatöbbi. Energiagazdálkodás (C3, C5 off pl.), ilyesmi. Bocs, ha tisztában vagy velük. Ha nem, akkor viszont jöhet kép a jelenlegi Bios beállításról :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30934) ffodi válasza RetepNyaraB (#30933) üzenetére


ffodi
veterán

Ha olyan a lap, akkor a VTT beállítás a VCCIO-t takarja, ez nem két külön dolog (sőt itt vtt igazából nincs is).

Ebben az esetben általában + VCore kell, vagy + VCCIO, esetleg -VCCIO.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#30935) RetepNyaraB válasza ffodi (#30934) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Persze közben rajöttem, hogy keverem a mocsok betüszavakat, de gondoltam nem verem nagydobra :B

Vcore az nagyon valoszinütlen, mar igy is magas...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30936) Tarill


Tarill
őstag

hy, z68-as lapban (szóval elvileg az engedi a tuningot) egy i7 2600 (non K)-t meddig lehetne meghúzni? egyenlőre blck emelés nélkül, illetve kell-e már neki az offseten emelni vagy jó az alap +0mv-n?

[ Szerkesztve ]

(#30937) katt777 válasza jookomak (#30924) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem meg tegyétek extrémre, úgy lesz a legalacsonyabb az offset, és a legkisebb a fogyasztás, valamint úgy lövi be legpontosabban a szükséges feszt.

RetepNyaraB: Én már a legelején megmondtam, hogy máshol van a feszhiány, nem a prociban. :P Persze nem kényszeríthetem, hogy higgyen nekem. :R

Inkv1zítoR: Nézd már meg az 1. hsz-t, vazze, a táblázatomból tök világosan kiderül, mivel milyen hatást érhetsz el, még ha a konkrét értékek eltérhetnek is. Persze, próbálkozhatsz vaktában, csak sosem lesz normális tuningod.

CPU PLL-t sem szabad kihagyni a számításból, és sztem a te lapodban is ott vannak azok a vezérlési beállítások, amelyek az enyémben voltak anno.

Tarill: 2600 tuningot kb. 100X írta le egy kollégánk, amíg talán a kardjába nem dőlt, mert egy ideje nem láttam. Offseten EMELNI? :)) Te sem sokat olvastad a topicot, a keresőről nem is szólva. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30938) Tarill válasza katt777 (#30937) üzenetére


Tarill
őstag

hát bocs :D merre fele találom meg?:D

(#30939) katt777 válasza Tarill (#30938) üzenetére


katt777
félisten

Fent jobbra, fehér mező, benne: "gyorskeresés itt" (mellette meg részletes gomb). Tuningról meg 1. hsz tábla, vagy honlapom (i5-2500K). Értelemszerűen a szorzóemelés nálad kizárt, de a feszek visszavételéről (illetve a legjobb beállítás megtalálásáról) minden le van írva. Azt viszont, hogy a te géped konrétan mit bír el, neked kell kitesztelned.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30940) Tarill válasza katt777 (#30939) üzenetére


Tarill
őstag

uh köszi nagyon durva ez a részletes kereső egy csomó mindennel okosabb lettem pl h a 42-es szorzó csak egy magos terhelésnél lehet és h 4 mag + ht max 39-es szorzón megy :DD
köszi szépen!! :R

még azért annyit kérdeznék hogy a feszültséget az offset voltageval kell állítani vagy valami mással ? :B

[ Szerkesztve ]

(#30941) gyáliSanyi válasza jookomak (#30921) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Csak egy kis érdekességből, a Linx jobban megtekeri a Cpu-t. Prime-nel 9 fokkal volt kevesebb a melegedés.
(Szobahőm. egyforma volt mindkét tesztnél.)

Live poor, die ritch.

(#30942) Speed® válasza katt777 (#30937) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kardba nem dőltem, de egyre több időmet veszi el a meló (ha rám céloztál).

Tarill
Ha minél alacsonyabb load fesz elérése a cél, offset+LLC kell, igen. De figyelembe véve, hogy mennyire hatékony az idle state ezeknél a rendszereknél, sokszor megfontolandó, hogy megéri-e piszkálni bármit is..mivel legtöbbször alapfeszen/droppolva is stabilan megvan a 4GHz. A régi 2600am 1.184Von tudta ezt, a mostani betyáros 2500K sem áll meg 1.168 alatt stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#30943) Tarill válasza Speed® (#30942) üzenetére


Tarill
őstag

rendben akkor nem nyùlok semmihez, offset meg marad 0-án

(#30944) katt777 válasza Tarill (#30940) üzenetére


katt777
félisten

Azzal IS. Szerintem érdemes a többivel is próbálkozni.

Speed(R): Nem jutottál eszembe :B :R , de igen. Sztem viszont sok nyerhető -offsettel és LLC-vel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30945) Tarill


Tarill
őstag

azt esetleg nem tudjátok h az mitől van hogy biosban a blck 100-ra van állítva de cpu-z meg minden más is csak 99.8-nak veszi ezáltal sehol sincsenek kerek számok minden pár mhz-vel alacsonyabb... teljesítménybe gondolom mérhetetlen de.... szemnek kicsit zavaró ;]

illetve akkor 39x102.5(blck) még "biztonságos" hosszútávon? így akkor meglenne a 4ghz/mag

[ Szerkesztve ]

(#30946) F e Z o válasza Tarill (#30945) üzenetére


F e Z o
veterán

102,5-102,6, s megvan a 4GHZ, ami véleményem szerint még elmegy. Sose volt fagyásom, újraindulásom emiatt. Rajtam kívűl is jópár felhasználó hajtotta így a k nélküli 2600-osát.

H2O über alles!

(#30947) Tarill válasza F e Z o (#30946) üzenetére


Tarill
őstag

értem köszi szépen!

(#30948) RetepNyaraB válasza Tarill (#30945) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"azt esetleg nem tudjátok h az mitől van hogy biosban a blck 100-ra van állítva de cpu-z meg minden más is csak 99.8-nak veszi ezáltal sehol sincsenek kerek számok"

Spread Spectrum be van kapcsolva, azért. Ez mindig "körbelengi" a kívánt értéket, így elvileg stabilabb a rendszer.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30949) katt777 válasza Tarill (#30947) üzenetére


katt777
félisten

Viszont FSB emeléshez elég magas fesz kell, amúgy a 2500K is vitte stabilan 103 fölött.

Tarill: Lapfüggő. Z68-V simán 100.3-on volt (auto), agy 100-on (fix) (c6 kivételével minden takarékosság on). Esetleg hagyd auto-n, ahhoz nem kell fesz emelés.

RetepNyaraB: Egészen másról van szó.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30950) RetepNyaraB válasza katt777 (#30949) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor nyomjad, miről :P :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.