Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#3151) szoszo1973 válasza szaboi6512 (#3150) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Nincs, másik hdd van benne mert a gyári elromlott.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#3152) erahurka válasza szoszo1973 (#3147) üzenetére


erahurka
félisten

Elvileg bármilyen Win7-et telepíthetsz, csak kulcsnak azt a kódot írd be, ami a notin lévő matricán van. Illetve arra figyelj, hogy a verzió megegyezzen (valszeg Home Premium volt a gépen).

(#3153) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Vettem egy laptopot használtan aminek a típusa NP300V3A-S06SE Nem bántam meg, mert szépen működik, viszont hangot nem ad ki magából. Elvileg minden működik, hang viszont csak akkor van, ha hdmi kábellel a tévére kötöm. Fülhallgatóbemeneten sincs hang és a beépített mikrofonba is hiába beszélek. Ez driverhiba lehet, vagy inkább hardveres?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3154) erahurka válasza regvoltrossz (#3153) üzenetére


erahurka
félisten

Buta kérdés, de nincs némítva a laptop?

(#3155) regvoltrossz válasza erahurka (#3154) üzenetére


regvoltrossz
tag

Nem tudom mire gondolsz. Elvileg 88%-on van jelenleg a hangerő

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3156) Csorbi válasza regvoltrossz (#3153) üzenetére


Csorbi
addikt

Állítsd át az alapértelmezett hangkimenetet a Windows-ban az integrált hangkártyára, az integrált VGA hangkimenete helyett...

[ Szerkesztve ]

(#3157) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Van egy samsung np900x3c laptopom, de kicsit karcsúnak találom benne a vinyó kapacitását...
Ha tennék bele egy nagyobbat, hogy tudom az új SSD-re felrakni a samsung factory particiót, a win7 előtelepítéssel meg az ehhez kellő Recovery Solutionnal?

Köszi!

(#3158) szaboi6512 válasza Vegitaa (#3157) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia
Lemezmentést használva ezzel a programmal csinálj bootolható usb-t és azzal helyreállítod,csak be kell tallózni a mentés helyét ,ahová a backup készült :)

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3159) Vegitaa válasza szaboi6512 (#3158) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Ok, köszi. De a meghajtónak ez a factory része rejtett, nem látja a windows. Úgy is működhet...?

(#3160) szaboi6512 válasza Vegitaa (#3159) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen mert minden partició mentve lesz ami a lemezen található,de figyelj rá hogy teljes lemezmentés legyen kiválasztva

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3161) Vegitaa válasza szaboi6512 (#3160) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Kösze, kísérletezek vele.

(#3162) CtiveR


CtiveR
tag

Helló, adott egy laptop Samsung NP300A5Z, windows 10 van rajta, újra szeretném telepíteni, ismételten 10-et raknék rá. Régebben simán ment a telepítés dolog, de most viszont nem tudom elérni a BIOS-t, nincs Samsung logo, se boot képernyő ahol nyomkodhatnám az F2 F8 F12 Del stb gombokat.. egyből a windows kezd el tölteni, próbáltam már FN + F2 és a többit.. Valakinek valami ötlet, hogy érhetem el a biost? vagy esetleg a boot menüt? :R

Aláírás.

(#3163) seger válasza CtiveR (#3162) üzenetére


seger
addikt

Gépházból indíts egy helyreállítást. Ott tudod választani akár azt is hogy mindent gyaluljon... így nem kell telepítő sem és kapsz egy szűz windowst!

(#3164) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
NP300E5X A01
Win7-ről frissült a rendszer win10-re. Mivel elég lassú volt ezért gondoltam csinálok egy tiszta telepítést USBről.
Sajnos megszakad a telepítés 0x80070570 hibakóddal
Ilyenkor most mit csináljak?
Előtte ugyanezt az USB-t használtam a nagygépen ott felment pöccre.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3165) Csorbi válasza Elar (#3164) üzenetére


Csorbi
addikt

Merevlemezt/SSD-t ellenőrizted, amire a rendszer kerülne? Biztosan 100%-os?

(#3166) Elar válasza Csorbi (#3165) üzenetére


Elar
senior tag

Nem. Most meg ugye már formázva van a C. Jobban mondva törölve a partició

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3167) seger válasza Elar (#3164) üzenetére


seger
addikt

Hol szakadt meg a relepítés?

(#3168) Elar


Elar
senior tag

Ok. Megoldottam.
Leszedtem egy másik oldalról és egy másik pendrive-ra tettem. (Nem ISOból csomagoltam ki) Így felment
Köszönöm, hogy hozzászóltatok

Viszont nem igazán lett gyorsabb a gép. Előbb megnéztem miközben dolgozott. A proci és mem használat 15-205 körül volt a lemez 99%.
Most pl a Samsung Update-n keresztül elég sokáig tartott a wlan driver feltelepítése. Szóval érdekes. :(

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3169) Csorbi válasza Elar (#3168) üzenetére


Csorbi
addikt

Milyen sebességet várnál tőle...? Erőforrásfigyelővel nézd meg, hogy milyen folyamatok használják a merevlemezt, de igazából amíg nem cseréled SSD-re, addig nagy csodát ne várj.

(#3170) ruzsass


ruzsass
tag

Sziasztok,

van esetleg valakinek tapasztalata, hogy milyen típusú belső mini PCI Express-es AC-s kártyák mennek Samsung laptopokban(konkrétan egy Samsung NP350V5C-S04HU-ról lenne szó)? Én most egy Intel AC 7260-al szemezek, de nem tudom, hogy kompatibilis -e vele, mivel a most benne lévő csak 2,5 Ghz-es az Intel megoldás pedig az 5GHz-et is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#3171) szaboi6512 válasza ruzsass (#3170) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Kompatibilis vele ,én is olyanra cseréltem ki. De szét kell hozzá kapni a gépet vagy szervizben tudod megoldani.Ezt tettem bele

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3172) baaka


baaka
tag

Sziaszton np370 gépemen megbolondult a billentyűzet. Amikor lenyomom a h billentyűt akkor hu-t üt, aztán a=aq és még van egy pár billenytyű i hasonlót produkál. Mi lehet a baj? Meghalt a billentyűzet?

[ Szerkesztve ]

(#3173) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Kicseréltem a laptopomban (NP300V3A-S06SE) az I3-as procit egy I5-re. Először megijedtem ugyan, mert nem akart 800Mhz-nél nagyobb sebességgel menni, de végül rájöttem, hogy a "Csendes mód-ot" Fn+F11 ki kell kapcsolni így már megy rendesen. Viszont van egy érdekes hibaüzenet, ha ki akarom a hálózati csatlakozót, vagy éppen be akarom dugni, akkor a win10 hibát észlel és újraindul. Azzal az üzenettel, hogy page fault in nonpaged area, vagy system service exception. Eddig ilyen nem volt. Most rosszul raktam össze, vagy valami más probléma adódik?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3174) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok!

Van egy samsung NP300E5C laptopom aminek valószinűleg bios gondja van. A gyári winyó elromlott és új oprendszert nem tudok telepiteni mert nem engedi. Viszont egy másik samsung recovery lemezt engedett telepiteni de nem infult el mert nem ez a tipus.

Egyébként az összes létező linux megy rajta hibátlanul.
ezért gondolom, hogy bios gondja van, illetve hallottam olyat, hogy a samsung beletett a biosba olyan védelmet, hogy csak eredeti windowst lehet telepiteni.

Tehát a következőre lenne szükségem: Vagy egy eredeti recovery lemezre. Vagy eredeti recovery particióra vagy egy egész rendszer biztonsági mentésére image formában.

Ha valaki tud segiteni kérem jelentkezzen. Fizetek is érte ha valaki küld nekem egy használható megoldást.

Köszönöm: Ákos

Az a fázis amelyik ráz is!

(#3175) szaboi6512 válasza szoszo1973 (#3174) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem is ez a gépem van .A tied is win 8-al volt előtelepítve? Akkor lehet hogy tudok segíteni :)

Nekem ez van

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3176) szoszo1973 válasza szaboi6512 (#3175) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Igen annyi különbséggel, hogy az enyémben nincs dedikált videokártya.
De szerintem nem számit mert a tiédben is van alaplapi (+ dedikált.)

Milyen formában van meg neked a recovery? lemez? vagy a particio?

Kösz: Ákos

[ Szerkesztve ]

Az a fázis amelyik ráz is!

(#3177) szaboi6512 válasza szoszo1973 (#3176) üzenetére


szaboi6512
őstag

Még meg kell keresnem a lemezeket,remélem megőriztem,ne vedd 100%-ra
5db dvd-n ,még annó a gari alatt kértem,de azt hiszem le is van mentve a gyári állapot(Erre nem esküszöm meg,de holnapra megnézem (Most még melózom,este 10 után esetleg még megtudom)

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3178) szoszo1973 válasza szaboi6512 (#3177) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Köszönöm szépen!
Jó a holnap is.
Nem s.o.s.

Kösz: Ákos

Az a fázis amelyik ráz is!

(#3179) szaboi6512 válasza szoszo1973 (#3178) üzenetére


szaboi6512
őstag

Majd jelzem ha meglesz .
Melyik lenne jobb neked ? Lemezek vagy a lemezkép?

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3180) szoszo1973 válasza szaboi6512 (#3179) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Szerintem lemezkép jobb és egyszerűbb, feltöltöd valahová én meg letöltöm. Ez a leg egyszerűbb szerintem.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#3181) szaboi6512 válasza szoszo1973 (#3180) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen csak meglegyen,mikor megvettem a windows 7-re cseréltem azonnal ,azóta is az van rajta :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3182) szoszo1973 válasza szaboi6512 (#3181) üzenetére


szoszo1973
aktív tag

Az is jó ha a win7-ről csinálsz egy iso bacup-ot.

Az a fázis amelyik ráz is!

(#3183) szaboi6512 válasza szoszo1973 (#3182) üzenetére


szaboi6512
őstag

Tiszta telepítésről nincs. Be van lakva :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3184) igmond


igmond
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni! Van egy NP300-E5Z S04HU notim. Nemrég úgy döntöttem, hogy a benne lévő intel B950 procit lecserélem, helyette egy i5-2450m proci került bele. Sajnos nem egészen vált be a dolog, ugyanis baromira melegszik a noti, alaplap olykor felszalad 80 fokig, utána 60-80 között ingadozik, cpu- magok pedig sokszor 80 fok körül mozognak. Vinyó is melegszik kb 50 fok körüli értéket mutat ahogy a gpu is. Normális ez??? Eléggé dolgoztatja a hűtést, és félek, hogy ennyire magas hőmérséklet értékek mellett kár esik a notiban. Valaki esetleg próbált már hasonlót ilyen típusú notin? Előre is köszönet a segítségért!

(#3185) Csorbi válasza igmond (#3184) üzenetére


Csorbi
addikt

A két CPU TDP-je azonos. Én első lépésként újrapasztáznám és újraszerelném a hűtőt (GPU is, ha van külön dedikált!), valamint ha van elérhető BIOS frissítés, akkor azt mindenféleképp feldobnám rá.

(#3186) igmond válasza Csorbi (#3185) üzenetére


igmond
tag

Megvolt a takarítás, sőt visszaraktam a B950-t, alaplap akkor is felment 70fok körüli értékre, magok is70 fok körül voltak. Visszaraktam a 2450m-t, most 85fok az alaplap, szerintem bazi sok,cpu 29fok, magos 83-79 közötti, gpu 60 fok. Laptophűtő segíthet ezen?

Bios-t frissíteni szerettem volna, csak nem jöttem rá hogy lehet megcsinálni. Ennek a laptopnak a biosában nem is lehet nagyon állítgatni szerinte semmit. Ha van ötlet hogy illetve mivel lehetne frissíteni bios-t azt megköszönném, hátha picit javítana a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#3187) Csorbi válasza igmond (#3186) üzenetére


Csorbi
addikt

Alul, Samsung SW Update
Laptophűtő nem segít, leginkább parasztvakítás, max. 2-3 fokot segít. Azt nézd meg, az órajelet visszaveszi-e nyugalmi állapotban a noti. Ha nem, akkor nem megy az Intel SpeedStep.

(#3188) igmond válasza Csorbi (#3187) üzenetére


igmond
tag

Megtaláltam a hiba okát! Az svchost.exe (netsvcs) a felelős a dolgokért, dolgoztatja feleslegesen a cpu-t és ezért melegszik. Ha felfüggesztem a folyamatot azonnal változnak a hőmérsékleti adatok, csak akkor nem tudok internetezni. Már nézelődtem neten mivel lehetne megoldani, egy-két leírást majd megcsinálok csak előtte a windows frissítéseket telepíteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#3189) Csorbi válasza igmond (#3188) üzenetére


Csorbi
addikt

Az svchost épp a Windows frissítéseid keresi, azért fut teljes gőzzel egy szálon. Windows 7 esetén, újonnan telepített, frissítések nélküli rendszernél, HDD-vel ez sajna el fog menni egy fél napig.

(#3190) igmond válasza Csorbi (#3189) üzenetére


igmond
tag

Igazad van, de valamiért akkor is túlságosan húzta a procit. Leírásokat kerestem hátha találok rá választ miért húzza annyira. Manuálisan kellett leszedni és telepíteni két frissítést, addig ugyanis az win update nem talált meg semmit. Miután azt a két frissítést feltettem, egyik frissítés magát a win update-t frissítette, az update is hajlandó volt letölteni a frissítéseket és koránt sem dolgoztatta annyira a gépet. Úgy látszik ez megoldotta a dolgot.

(#3191) seger


seger
addikt

Valakinek van eladó 989-es foglalatba való procija?

(#3192) regvoltrossz válasza seger (#3191) üzenetére


regvoltrossz
tag

Én tőle vettem:
[link]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3193) Breeze


Breeze
aktív tag

Helló!

Van nálam javításon egy Samsung R525. Mindennel elkészültem már csak a drivereket szeretném felrakni, de az a gáz, hogy sehol nem találok drivereket. SW update se talál semmit. Soha ez életbe nem volt még ilyen problémám, aki tud az segíthetne.

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3194) szaboi6512 válasza Breeze (#3193) üzenetére


szaboi6512
őstag

Kevés az infó a gépről de talán ez [link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3195) Breeze válasza szaboi6512 (#3194) üzenetére


Breeze
aktív tag

Samsung NP-R525-JV01DE

ez eddig jó, de sajna semmi nincs hozzá. pl a wifi driver sem jó amit itt az oldalon van. ahogy írtam SW update semmit nem csinál.

[ Szerkesztve ]

(#3196) szaboi6512 válasza Breeze (#3195) üzenetére


szaboi6512
őstag

Akkor a drp-t tudom ajánlani,engem még sosem vert át [link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3197) seger válasza Breeze (#3193) üzenetére


seger
addikt

Milyen rendszerhez?

(#3198) Breeze válasza szaboi6512 (#3196) üzenetére


Breeze
aktív tag

köszi. már sikerült megoldanom mindent. sajnos nem vettem észre egy-két dolgot az oldalon. :Y :W

:R

(#3199) seger


seger
addikt

Keresek np530u3c alaplapot ha valakinek van jelezze!
Köszönöm!

(#3200) sylvia_1988


sylvia_1988
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung NP350V5C-S06HU típusú laptopom. Tegnap este újra szerettem volna telepíteni rajta a Windows-t, de amikor elő akartam hívni a boot menüt (F10), nem reagált semmit - eddig ilyen soha nem volt. A power gombbal kikapcsoltam, hogy ne kelljen megvárni, míg betölti a rendszert, azóta akárhányszor bekapcsolom, a képernyő teljesen sötét marad. Világít a power LED, pörögnek a ventilátorok, a HDD LED is felvillan, de a kijelzőn még csak háttérvilágítás sincs. A Windows bejelentkező hangját nem hallom.

Többször megpróbáltam azt, hogy kihúzom az adaptert, kiveszem az akksit, azután 30, 60 vagy 120 másodpercig nyomva tartom a power gombot, de nem segített. VGA kábellel rákötöttem a laptopot külső monitorra, ott sem volt kép (VGA no signal). Kivettem a HDD-t, úgy sincs változás. A RAM-ot nem igazán tudom tesztelni, mert 1 db 4 GB-os modul van a gépben. Azt áttettem a másik foglalatba - hiába.

Szerintetek mi lehet a gond? Mivel próbálkozhatnék még? CMOS elemcsere? Azt olvastam egy külföldi fórumon, hogy ennél a típusnál az rá van forrasztva az alaplapra...

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.