Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#3251) seger válasza DeltaPower (#3249) üzenetére


seger
addikt

Miért kéne az uefi-t kikapcsolni?

Inkább töröljön minden particiot és telepítsen. Ha nem megy akkor egy másik telepítőlemezt!

[ Szerkesztve ]

(#3252) Adam8199 válasza seger (#3251) üzenetére


Adam8199
tag

Már azon túl vagyok hogy,kikapcsoljam az uefit.

Audi A4 B5

(#3253) DeltaPower válasza seger (#3251) üzenetére


DeltaPower
őstag

Win7 alapból nem tudja, illetve az "edition" telepítőkkel lehetett téglásítani az NP300-akat ha bekapcsolva maradt az uefi.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3254) seger válasza DeltaPower (#3253) üzenetére


seger
addikt

Téglásítani egy win7 telepítővel????

Ezt részleteznéd?? Elképzelni sem tudom!!!

(#3255) DeltaPower válasza seger (#3254) üzenetére


DeltaPower
őstag

A régi linux telepítőknek volt egy olyan bugja hogy totál kinyírták az uefi-t, be se bootolt utána a gép. De nemcsak linuxal fordult elő, mert némelyik "XY edition" windows telepítőben is használtak linuxos boot loadert, sőt aszem a Win8 RC telepítőjénél is volt ilyen gond. Anno nálam is járt egy gép amit így téglásítottak.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3256) seger válasza DeltaPower (#3255) üzenetére


seger
addikt

De hogy teszi tönkre? Téglásítani lehet bios frissítéskor! De hogy egy telepítéskor?!?!?!?!?????
Nem hiszem!!!
Ahhoz írnia kéne biosba... attól hogy ramba tölt meg file-okat ír a lemezre, tuti nem teszi tönkre.....

Ezért nem tudom elhinni! Valami részletesebben mit hogy tesz nönkre? Én ezzel foglalkozok nem kis ideje, de nem hallottam még ilyenről.

(#3257) DeltaPower válasza seger (#3256) üzenetére


DeltaPower
őstag

[link], de googlen is bőséges infó található [link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3258) Adam8199


Adam8199
tag

http://www.samsung.com/hu/support/skp/htg/9960#none

Gondolom ha a leírás alapján csinálom nagy kárt nem tehetek benne.

Audi A4 B5

(#3259) seger válasza DeltaPower (#3257) üzenetére


seger
addikt

Örülnék ha egy ilyen gép a kezem közé kerülne egyszer...

(#3260) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Laptopom melynek típusa NP300V3A-S06SE megkapta a 1067-es frissítést. Ezzel nem is lenne gond, csakhogy eddig jóformán észre sem vettem, hogy van ventillátor is a gépben, most azonban már telepítéskor is felpörgött párszor iszonyat erővel. Csak neteztem ma a laposon és némelyik oldalnál, mint például a Mindigtv és a hozzá kapcsolódó mindignyer oldalain majd megőrül a venti, és persze forró is a levegő amit oldalt kifúj. Ha eddig nem csinált ilyet (azaz nem melegedett hirtelen ami a ventit ekkora fordulatra készteti), akkor most a 1067-re frissítéssel miért történik ez?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3261) baaka


baaka
tag

Sziasztok!
Szeretném újratelepíteni a windowsomat np370 notimon. Előtelepített windows 8 volt rajta amikor vásároltam és azóta csak frissítve lett egészen 10-ig. ÍGY néz most ki a vinyó.Le lehet gyalulni mindent vagy van valami particó amit rajtahagyjak?

[ Szerkesztve ]

(#3262) Adam8199 válasza baaka (#3261) üzenetére


Adam8199
tag

Én is újraakartsm rakni nekem azt mondták töröljem az összes partíciót és hozzam őket újra létre.Remélem tudtam segíteni.

Audi A4 B5

(#3263) lsc válasza baaka (#3261) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem töröld mindet, ezekből a win8-at tudnád visszaállítani.

Az élet kegyetlen .

(#3264) n42


n42
tag

Sziasztok, van egy np530u3c notim, s az volna a gondom, hogy a Hálózati portját sehogyan nem tudom működésre bírni! Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mirt? Win8 alatt működött, Windows 10 alatt azt sem látja, hogy van olyan neki, de még ismeretlen hárdvert sem jelez. :(

(#3265) seger válasza n42 (#3264) üzenetére


seger
addikt

Wifi vagy lan?

(#3266) n42 válasza seger (#3265) üzenetére


n42
tag

Lan, wifi működik...

(#3267) seger válasza n42 (#3266) üzenetére


seger
addikt

Javaslom Ezt a hozzászólásomat!

(#3268) Csorbi


Csorbi
addikt

Ha valakit érdekel, ma kicseréltem egy NP370R5E-S03HU modellben a gyári Atheros AR5B225-ös WLAN+BT modult egy Intel 7260HMW-re (Dual-band Wi-Fi, 867 MHz AC + BT). Tökéletesen működik. Az eddigi szaros 72 mbps WiFi kapcsolat máris 867MHz-en repül egy Asus RT-AC66U routerrel.

(#3269) n42 válasza seger (#3267) üzenetére


n42
tag

Nem, nem ez a gond. De megpróbáltam megint egy komplett reinstallal együtt... :(

(#3270) seger válasza n42 (#3269) üzenetére


seger
addikt

Ezt nem értem! Nem ez a gond.... ?!?!
Kifejted bővebben?

(#3271) n42 válasza seger (#3270) üzenetére


n42
tag

Természetesen az SW updaterrel telepítettem a drivereket, eddig is! Tegnapi nap újra installáltam az egész rendszert, de továbbra sem látja, hogy van neki lan-portja...
[kép]

(#3272) seger válasza n42 (#3271) üzenetére


seger
addikt

Eszközkezelőben mit látsz? Arról 1 foto...

(#3273) n42 válasza seger (#3272) üzenetére


n42
tag

Sajnos semmit. :( Ez a legfúrcsább az egészben...
[kép]

(#3274) seger válasza n42 (#3273) üzenetére


seger
addikt

Akkor vagy tönkrement, vagy biosba tiltva lett....

Ha dugsz bele egy kábelt a routerből, akkor sem lesz változás?

[ Szerkesztve ]

(#3275) n42 válasza seger (#3274) üzenetére


n42
tag

nem. :(

de a biosban megnézem, milyen opciót kellene keresnem?

(#3276) n42 válasza n42 (#3275) üzenetére


n42
tag

Sikerült!!!!

ABiosban volt letíltva, BOOT menüpont alatt, nem is értem mit keresett ott az Internal LAN opció...

(#3277) seger válasza n42 (#3276) üzenetére


seger
addikt

A lényeg hogy jó lett...

(#3278) lala42


lala42
őstag

Hali!
Van 1 Samsung np270 e5e laptop. Semmilyen billentyüparancsal nem tudok belépni a BIOS-ba. Reseteltem is a BIOS-t, a memória slot meletti forrasztásokkal 1-2-3-4 ebből az 1-2 a BIOS reset. De még így sem. Van valakinek ötlete, vagy tud valaki olyat, hogy mivel lehet belépni? A google nem a barátom. :DDD :N Amit ott írnak az nem vezetett eredményre.
Valami okosság kellene.
Köszi. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3279) seger válasza lala42 (#3278) üzenetére


seger
addikt

Esetleg fn+F2?

(#3280) lala42 válasza seger (#3279) üzenetére


lala42
őstag

Nem jó. Ez sem müxik. A másik az R528-asnál igen. Már végig zongoráztam az összes lehetségeset. Az a baj, hogy win 10 volt rajta. Nos ez UEFI-vel mehetett fel. Most a tulaj win7-et kér. (alap operációs rendszere volt). de nem bootol a dvd-ről. Van 1 boot menü, de onnan sem. Ezért kellene a BIOS-ba bemenni. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3281) seger válasza lala42 (#3280) üzenetére


seger
addikt

Vedd ki a hdd-t, törölj minden particiot. De ne csinálj rá utána egyáltalán. Legyen teljesen üres mint egy vasdarab....
Tedd vissza, így boot-ol dvd-ről. Ujraindulás után már nem baj ha nem akar dvd-ről bootolni, de ez nem baj, neked úgy is a hdd boot lesz a lényeg onnantól..

[ Szerkesztve ]

(#3282) lala42 válasza seger (#3281) üzenetére


lala42
őstag

Nem jó. Nekem a BIOS-ba kell belépnem.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3283) seger válasza lala42 (#3282) üzenetére


seger
addikt

Esetleg ha van még működő rendszer rajta akkor próbálhatnál egy bios frissítést. És utána megnézni belép-e a biosba.

(#3284) lala42 válasza seger (#3283) üzenetére


lala42
őstag

Megoldódott. Leírom. Mindjárt. :DDD :K :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3285) lala42


lala42
őstag

1. HDD ki.
2. Win8,1 lemez be.
3. Gép bottól a lemezről.
4. Számitógép javítását választani.
5. Speciális beállítások, vagy javítás.
6. UEFI frimware javítás.
7. Hagyni restartolni és belép a BIOS-ba.
Ott már be lehet állítani mindent. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3286) biega


biega
aktív tag

Samsung NP350V5C notebookomba szeretnék egy SSD-t tenni és a meglévő HDD-t áttenném egy beépítő keretbe a DVD egység helyére.
Melyik típusú beépítő keret kompatibilis, amit érdemes lenne megvenni?

(#3287) DarkWhite


DarkWhite
újonc

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem egy Samsung RV511-S01HU notebookal kapcsolatba. Voltam olyan béna hogy nem mentettem le a driver-eket hozzá és utána leformáztam az összes meghajtót. :C :C :C Valaki eltudná küldeni nekem a drivereket? Próbáltam internetről letölteni többet is, de a netkártyát így sem sikerült működésre bírnom. Előre is köszönöm a segítséget. :) :B

(#3288) seger válasza DarkWhite (#3287) üzenetére


seger
addikt

Ez a hozzászólásom szerintem neked is segít!

(#3289) diegorusso


diegorusso
újonc

Sziasztok!

Van egy régi Samsung R522-es notebookom
CPU: Pentium T4200(2GHz)
RAM: 4,00GB Dual-Channel DDR2 @ 398MHz (6-6-6-18)

A gép még mindig nagyon jól megy, igaz nehéz dolgokra már nem használom.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e benn RAM-ot cserélni, ha igen milyet?

Megköszönöm,ha valaki tud valami jót mondani.

üdv.

(#3290) lala42 válasza diegorusso (#3289) üzenetére


lala42
őstag

Szerintem nem. Ha működik, akkor jó az. Felesleges pénzkidobás. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#3291) draco31


draco31
veterán

Hello!

Samsung NP300E5X lapost hoztak hozzá, hogy valamit csináljak vele. A jelenség az, hogy még az akku töltést sem jelzi, bekapcsolásra nem reagál. A töltő oké, a csatlakozó is, mert szétszedtem és a forrasztási pontokon rámértem. Valami ötlet, mi üthetett belé?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3292) seger válasza draco31 (#3291) üzenetére


seger
addikt

Kéne tudni mekkora áramot vesz fel. Lehet van benne egy zárlat. Esetleg bekapcs gomb hiba. Esetleg lecsukás érzékelő hiba....

Hogy jött a jelenség?

(#3293) draco31 válasza seger (#3292) üzenetére


draco31
veterán

Utóbbi kettőnél is kellene az akkit töltenie nem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3294) seger válasza draco31 (#3293) üzenetére


seger
addikt

Ez igaz....

Hogy jött a hiba?

(#3295) draco31 válasza seger (#3294) üzenetére


draco31
veterán

Kiderült, a táp áramkör DC-DC konverterében egy beszerezhetetlen alkatrész döglött meg. Szervizes fórumtárs mondta, szóval így járt a tulaj.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3296) seger válasza draco31 (#3295) üzenetére


seger
addikt

Mi az az alkatrész?

(#3297) draco31 válasza seger (#3296) üzenetére


draco31
veterán

Fejből már nem tudja a típust, tőlem már elvitték. A konverter közepén egy QNF, ennyit mondott.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3298) diegorusso válasza lala42 (#3290) üzenetére


diegorusso
újonc

Köszi szépen, akkor nem piszkálom, amíg bírja, bírja.

(#3299) DarkWhite válasza seger (#3288) üzenetére


DarkWhite
újonc

Szia köszönöm a programot. :) Sajnos nem segített, :U DE lehet hogy csak azért mert én rontottam el valamit ezért leírom egész pontosan mi is a helyzet: Windows 7 van a laptopon (az eredeti amit hozzá adtak) és a linknél windows 8 -ra írja a softvereket az oldal. Én így is elindítottam a telepítőt, de azt írja hogy nincs a SAMSUNG-nak fenntartott lemez partíció. Mit csináljak? Keressek más programot? Hogy lehet létre hozni a Samsung számára lemez partíciót?

(#3300) seger válasza DarkWhite (#3299) üzenetére


seger
addikt

Samsung.com lap alján sw update

Elvileg mennie kellene

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.