Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#3051) DeltaPower válasza kirusz1 (#3049) üzenetére


DeltaPower
őstag

Az 509-es aszem HM55 chipsettel van szerelve, az 2x4G formában megy 8 giga rammal, 1 db 8 gigás modullal nem biztos. Az ssd-t inkább a vinyó helyére tedd ahogy lsc is ajánlotta, és a vinyó legyen a caddyben.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3052) SkyLine3000 válasza DeltaPower (#3051) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nálam is az ssd az elsődleges, a hdd meg a caddy-ben van. Olyan néha előfordul, h bekapcsolásnál nem indítja a hdd-t és csak pörög a kukac elég sokáig a kijelzőn. Ez gyakran előfordul caddyknél.

(#3053) kirusz1 válasza DeltaPower (#3051) üzenetére


kirusz1
őstag

Köszi a segitséget mindenkinek.2x4 gb-re gondoltam én is.caddyt vmi olcsobbat tudnátok ajánlani ani jo hozzá?vagy ez szabvány?

(#3054) Ranko válasza BBfater (#2703) üzenetére


Ranko
csendes tag

Szedd szét, fújasd ki! Eltömődve van! 1 venti miatt ilyen.

A biost frisseld le! vagy vedd ki az elemet, és várj 5 percig.

Beázott e? Vagy mióta olyan?

Nálam a Vlc miatt elhalálozott az Nvidia m620! Két év után, pont hogy lejárt a garancia! :C :F

(#3055) Ranko válasza misionline (#1281) üzenetére


Ranko
csendes tag

A gyári rejtett particin lévő rendszert megakartam klónozni) akár te), de most olvasom, hiába teszem meg, ha gagyibb a home, mint a többi, és önmagát aktivalja fel!

Meg úgy is független attól,mi megy a winyóra. A nyolcast tehát e samsung önmagától beaktivalja, ahan.

Nektek milyenetek van? Prof v Enterprise? mit ne tegyek fel_? mivel zökkenő mentes a gép? :K

(#3056) esox2


esox2
tag

Np350v5c-s06 notebook touchpad scroll funkciója gyakran csak késve reagál, a felfelé gördítés sokszor nem is működik, lefelé valamivel jobban mozdul. A helyzet 8.1 és win10 alatt is azonos. Az egérmutatóval nincs gond. Jelentkezett már valakinél ilyen probléma?

(#3057) frovery válasza esox2 (#3056) üzenetére


frovery
senior tag

Driver is okozhat ilyen problémát. Próbáld uninstallálni a touch drivert, majd másik verziót felrakni, akár régebbit is.

(#3058) Sövi


Sövi
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy samu np370r5e s03hu noti a hdd cserélve lett egy samu ewo 850 250Gb ssd re.
Szűz win 10 van rajt föltéve a sw drierek. A bios automata AHCI módba megy,de az ssd nem
ír/olvas olyan sebességgel mint kéne. Mi lehet a gond? Mit kéne a biosba átállítani?
minden tipp érdekel.köszi a válaszokat
üdv.Sövi
:W

Sövi

(#3059) erahurka


erahurka
félisten

Tervem a következő: beszerezni egy 120 GB-os SSD-t, és az eddigi merevlemezt egy beépítő cuccal átpakolni az ODD helyére.

Kérdésem: hogy tudom megoldani a Windows telepítést? Illetve a gépet Win7-te kaptam, aztán rátettem Win8-at (ingyenes felsőoktatási verzió), később frissítettem Win10-re. Most elég lesz egy Win10-et telepítenem? És azt hogy, megoldható pendrive-ról?

Köszi előre is és elnézést a buta kérdések miatt! :R

(#3060) SkyLine3000 válasza erahurka (#3059) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Külső meghajtóról. Nekem is csak így megy.

(#3061) erahurka válasza SkyLine3000 (#3060) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor gondolom beszerelem az SSD-t, felteszem a Windows-t, aztán az ODD helyére berakom a régi HDD-t.
Win10 ISO-t ha letöltök az vajon jó lesz? Frissítettem, így nincs semmi kódom hozzá. Hogy működik ez? :F

(#3062) Csorbi válasza Sövi (#3058) üzenetére


Csorbi
addikt

Mennyi az annyi? Nem véletlenül csak SATA2-es vezérlő van rajta?

(#3063) Ranko válasza Csorbi (#3062) üzenetére


Ranko
csendes tag

Szerinted? Mert Sata3al még sok a hiba. De Acer Toshiba is ha használ sata3as illesztést, nincs rá 3 év gari, inkább csak kettő!

Vegyél egy Ssdt! A hdd a lassú.
Nekem alap gyári winyó 600gbos bad sectoros lett, most cd olvasó helyén van másodlagosnak.

Ssdből 120 gigásat érdemes volna most venni. De csak garanciásat. :C

[ Szerkesztve ]

(#3064) Csorbi válasza Ranko (#3063) üzenetére


Csorbi
addikt

Mivanmivanmivan? :F

(#3065) Ranko válasza Csorbi (#3064) üzenetére


Ranko
csendes tag

Ssdre mondom, fajinak.. 4 éveket tudnak, hddk 4 évet sem, legalább is a gyári Samsung kuka.

(#3066) Csorbi válasza Ranko (#3065) üzenetére


Csorbi
addikt

Ne haragudj, de ki beszélget ilyenről? Mihez szólsz hozzá? :D

(#3067) Ranko válasza Csorbi (#3066) üzenetére


Ranko
csendes tag

Még mindig veled... de sata3at minek hiányolod??

Szinte mániákus az, ahogy ragaszkodsz hozzá.

(#3068) Csorbi válasza Ranko (#3067) üzenetére


Csorbi
addikt

Ne szívj már ennyit :W Olvas, értelmez, és nem beleszól. Köszönöm!

(#3069) Sövi válasza Ranko (#3063) üzenetére


Sövi
csendes tag

Szia!

258 / 248

nem tudom.hogy milyen a vezérlője az alaplapnak,semmi leírást nem találok róla.

Sövi

(#3070) Csorbi válasza Sövi (#3069) üzenetére


Csorbi
addikt

Mivel a páromnak pont ez a piros notija van (ugyanezen modell), így biztosan állítom: csak SATA2-es csatoló van a laptopban. Egyébként az AIDA64 legfrissebb verziója megmond minden adatot a gépedről.

[ Szerkesztve ]

(#3071) Sövi válasza Csorbi (#3070) üzenetére


Sövi
csendes tag

Köszi,
akkor nem vergődök vele,de így is gyorsabb a winyónál,és a rázkódás sem árt meg neki

Sövi

(#3072) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Tapasztalatból mondom, h ég és föld a különbség a hdd és az ssd között. Nyilván az utóbbi javára. Bekapcsolástól számítva 15-17mp alatt feláll a rendszer és már lehet is használni. Ennyi idő alatt egy sima hdd-s csak tölt-tölt. Egy restasrt is olyan gyors, h múltkor amikor csináltam egyet, elfordultam vmiért, pár mp múlva mire visszafordultam, már meg is volt. Amíg csak hdd volt benne, ennyi idő alatt még csak azon gondolkodott, h kéne valahogy restrartolni.:)
Mondjuk nekem sata3-as az ssd-m. Intel 520, 128gb.
Apám notijába is vettem ssd-t. Az még sata2-es, de ott is sokkal gyorsabb lett a rendszer.

(#3073) Ranko válasza SkyLine3000 (#3072) üzenetére


Ranko
csendes tag

Tegnap próba képen beraktam az SSDt, kb 10szer gyorsabban töltött be a rendszer!
A proci ventije se bőgött fel fél óra alatt.. Hddnél böngészve percenként, ezzel csak egyszer!

:DDD

Mindent visz!

Plusz az integrált vga, amit vmiér nem látott eddig, most lát a gép.

(#3074) elvismail válasza coldfirexx (#1760) üzenetére


elvismail
csendes tag

http://support-us.samsung.com/cyber/popup/iframe/pop_troubleshooting_fr.jsp?idx=415842&modelname=NP350V5C

(#3075) frovery válasza elvismail (#3074) üzenetére


frovery
senior tag

Ez jóóóó! Csak 3 évet késtél a válasszal :U :C :W :Y

(#3076) Sövi


Sövi
csendes tag

Sziasztok!

Tudja vki hogy np370r5v-s01hu laptopba,milyen méretűek a belső,külső csavarok.
Szerintem a szervízbe sokalták őket visszarakni ezért pótolni szeretném
Hol lehetne beszerezni?
köszi a válaszokat
üdv.Sövi

Sövi

(#3077) frovery válasza Sövi (#3076) üzenetére


frovery
senior tag

Miért nem kéred el a szervíztől? :F

(#3078) Sövi válasza frovery (#3077) üzenetére


Sövi
csendes tag

Szia!
Nagyon egyszerű,mert még nem volt enyém a laptop,mikor szervizbe volt.

Sövi

(#3079) Csorbi válasza Sövi (#3078) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor kérd el a méreteket a szerviztől... :)

(#3080) Sövi válasza Csorbi (#3079) üzenetére


Sövi
csendes tag

Ahogy elnézem a válaszokat,azt hiszem az lesz :(

Sövi

(#3081) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok!

Adott lenne a samsung np350v5c-s3hu laptopom.
Nagyon megkedveltem már az évek során, ezért egyenlőre még nem válnék meg tőle, de szerintem már megérett egy kis upgradre. :)

Az első lenne a ram.Jelenleg 6gb van benne.(bár ez nem tudom, hogy hogy, mivel elvileg csak 2 slot ram foglalt van benne :DD ) Ugye alapból pár magyar eladással foglalkozó oldalon azt írják, hogy csak 8gb-ig bővíthető, de a jelenlegi cpu-m(i5 3210m) is 16gb-ot támogat és a hm76-os chipset is(ami elvileg benne van).
A kérdésem tehát az lenne, hogy lehetséges lenne 16gb ramot beletenni?

A második természetesen a processzort érintené, mivel azt szeretném egy i7 3632qm-re cserélni. Ez csak 35w-ot eszik, így megfelelő.

Esetleg valaki másnak van már tapasztalata ilyen típusszámú notival?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3082) kirusz1 válasza sotetlovag97 (#3081) üzenetére


kirusz1
őstag

Ha nincs benne ssd én azt bőviteném.
Procimnem biztos hogy cserélhető általában integráltak szoktak lenni

[ Szerkesztve ]

(#3083) sotetlovag97 válasza kirusz1 (#3082) üzenetére


sotetlovag97
tag

Már utánaérdeklődtem és hála' égnek cserélhető. :)
De ssd is tervben van.

Amúgy esetleg ram bővítés szempontjából tudnál valamit mondani, hogy támogathatja-e a 16gb-ot?

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3084) kirusz1 válasza sotetlovag97 (#3083) üzenetére


kirusz1
őstag

[link]

Itt a samsung honlapján lehet mailban is érdeklődni.Sajnos én se találok infót róla.
Egy helyen lehetett választani 6 vagy 8 gb ram legyen
De szerintem az ssd nagyobb gyorsulást hozna mint 16 gb ram.
A legujjabb játékok alá is még mindig a 8 gb ramot ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#3085) sotetlovag97 válasza kirusz1 (#3084) üzenetére


sotetlovag97
tag

Rendben, köszi! :R

Amúgy ránéztem gyorsan aida64-el és a lap támogatna 32-t is, csak a proci nem. :)
Igazándiból most a proci és ram csere a fontosabb számomra, a sebességgel nincs gondom. :)
Amúgy egy egpu-s rendszerhez kellenek ezek a dolgok, aztán utána jön majd az ssd.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3086) Szkeptik


Szkeptik
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung NP300E5C típusú laptopom és ma elkezdett rózsaszínt jeleníteni meg a fehérek helyett. Nem folyamatosan csinálja, de a betűknek rózsaszín árnyéka van és olykor minden fehér rózsaszínen kezd vibrálni. HÍvtam két szervízt is telefonon, mind a kettőnél rögtön rávágták, hogy ez sajnos képernyőcsere 50 ezerért. Viszont amit a neten találtam erről, aszerint lehet hogy csak egy kábelt kell cserélni és olcsó a javítás. Akkor most alapból át akarnak verni a szervízben, de olyan szinten, hogy látatlanban rögtön rávágják az 50 ezret?

Valaki meg tudja mondani, hogy hogyan lehetne esetleg otthon megbütykölni, hátha tényleg csak egy 1000 forintos kábel a gond?

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#3087) énvagyokaz^^


énvagyokaz^^
tag

sziasztok.
van egy Samsung np300v5a i7es laptopom, és nem kapcsol ki ha a leállításra kattintok, csak a kijelzőt kapcsolja ki, a gép ugyanúgy pörög tovább, viszont ha az újraindításra kattintok akkor meg kikapcsol rendesen.
ez mitől lehet?
i7es változat, Windows 7/8/10-el is ezt csinálja, többször is volt újratelepítve, sajnos nem segít.

(#3088) DeltaPower válasza Szkeptik (#3086) üzenetére


DeltaPower
őstag

Kb. 16 ezertől van új kijelző ebayről, kijelző kábel 800 ft-tól. De ha tudod próbáld ki külső monitorral, ha azon is ugyanez a jelenség, akkor vga hiba is lehet.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3089) Csorbi válasza énvagyokaz^^ (#3087) üzenetére


Csorbi
addikt

BIOS frissítés...?

(#3090) énvagyokaz^^ válasza Csorbi (#3089) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

azt még nem próbáltam, de ennyire nem értek hozzá sajnos :S
azt hogy kell?

(#3091) Csorbi válasza énvagyokaz^^ (#3090) üzenetére


Csorbi
addikt

Samsung SW Update a szükséges szoftver hozzá. Lehet, hogy fog jelezni pár dolgot, amit nem ártana frissítened ezzel.

(#3092) énvagyokaz^^ válasza Csorbi (#3091) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

nagyon szépen köszi ^^
mindjárt megpróbálom.

(#3093) Csorbi válasza énvagyokaz^^ (#3092) üzenetére


Csorbi
addikt

Várjuk a tapasztalatokat!

(#3094) énvagyokaz^^ válasza Csorbi (#3093) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

letöltött majdnem 3 giga drivert meg ilyeneket, mindet felraktam, de ugyanaz :/
akkor kapcsol ki ha az újraindításra kattintok, ha a leállításra akkor meg kikapcsolja a kijelzőt, de ugyanúgy pörögnek a ventillátorok, meg hallom hogy megy a gép, a LED-ek is világítanak.:(

(#3095) Csorbi válasza énvagyokaz^^ (#3094) üzenetére


Csorbi
addikt

BIOS beállításokat nézd át, főleg az energiagazdálkodós részt. Illetve lehet érdemes lenne egy BIOS default beállítást tolni neki. A Windowsok, amiket próbáltál, remélem nem összevissza integrált, meg módosított virágbolti vackok...

(#3096) énvagyokaz^^ válasza Csorbi (#3095) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

Őszintén szólva, 2 éve van nálam ez a gép, azóta a bios annyit volt turkálva hogy 3 havonta újratelepítésnél át lett állítva a boot sorrend.
a win 7 és a 10 az letöltött ncore-ról, de hvaeromnál 3 laptopon működik, a windows 8 pedig teljesen eredeti dobozos media marktba vásárolt.
nemrég volt benne winchester cserélve, más változtatás nincs.

(#3097) Csorbi válasza énvagyokaz^^ (#3096) üzenetére


Csorbi
addikt

Köthető valamilyen eseményhez, amióta ezt csinálja?
Ha nem, akkor vélhetően itt az ideje felkeresni a szervizt :)

(#3098) énvagyokaz^^ válasza Csorbi (#3097) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

ez a baj, hogy csak igy egyik bekapcsolásról a másikra kezdte ezt igy.
kerestem, de 2 szervizből jött úgy vissza, hogy nem tudták mi a baja, aztmondták semmi látható hibát nem találtak, szóval aki debrecen környékén megnézné nekem, írjon privátban:)
egyébként azt amit a biossal kapcsolatban írtál azt nehéz megcsinálni?

(#3099) Csorbi válasza énvagyokaz^^ (#3098) üzenetére


Csorbi
addikt

Egyáltalán nem nehéz. Ha a SW Update talál új BIOS-t, ráböksz, és felrakja, utána újraindítja a gépet és kész. Semmi más teendő nincs.

(#3100) énvagyokaz^^ válasza Csorbi (#3099) üzenetére


énvagyokaz^^
tag

sajna azt nem talált:/
videókártya meg ilyen drivereket pakolt fel

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.