Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz Pala #561 üzenetére

    Pala melyik egyesületben játszol? és kik vannak ott, mint ''nagy'' nevek?

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • MegalodonS

    őstag

    válasz Pala #561 üzenetére



    Nem mondtam azt hogy nem jo, csak van 1-2 vari benne ami dontheto.Sajnos vagy inkabb elonyunkre valik a vegjatek adatbazis,szamomra sokat tanitott meg az aktiv jatekban.Igy tudom, hogy vagy a tanulni vagyoknak leirnam a sima Vezer vagy Bastya Kiraly,a Kiraly elllen 8 - 11 lepes a matt. En mindig a gepe ellen jatszottam az alap vegjatekokat mert o megprobal minden lehetoseget.Ami nehezz a ket futoval valo mattadas a gepnek.

    Konyvek

    Nehez nyomon kovetni a sakkonyveket,evente 1x megyek haza es nem tudom melyik az igazan jo konyv es melyik kevesbe.Ma mar tudom hogy nekem a kozepjatek es a vegjatekot kell csiszolgatnom.Amugy tavaly sikerult megvennem regi alom konyvemet antikvar kiadasban meglehetosen jo allapotban a Molnar Karoly - Sakkvilagbaknokok.

    Kifelejtettunk egy nagy nevet aki a pozicios sakk mestere volt egy masik KEDVENCEM Mikhail Botvinnik :R es a masik harom Aljehin :R ,Tal :R ,Capablanca :R ,emellett nagyon sok jo sakkozo maradt meg le.Az o partijukat nezve megtalal az ember mindent bennuk meg van megnyitas,kozep-vegjatek,KOMBINACIO!

    Viszont ne felejstuk el Lilienthal Andor :R es konyvet: Életem a sakk ,O AZ EGYEDULI EMBER AKI A VEZERT ALDOZOTT :R CAPABLANCA ELLEN ES GYOZOTT! Buszkek lehetunk arra hogy o MAGYAR!Sajnos az o konyve meg hianyzik a gyujtemenyembol.

    Azt vettem eszre hogy amikor otthon voltam keves konyvet tudtam megvenni anyagi okokbol.Elszomoritott nehany kiadas 2500 Ft es a csillagos eg kozott mozgott.Nem tudtam megengedni magamnak.Halat adok az egnek hogy gyujtemenyemet egyre csak gazadagithatom igy kintrol szponzoralva.Most a kovetkezo konyv a Kasparov tobbi resze es az Alekhine 2500 jatszmaja.

    Ha irnal nekem cimeket nagyon megkoszonnem!

    Soha nem volt meg Schneider Attila konyvem,o irt a B.Fisher eleterol ???

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés