Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gattolino


gattolino
senior tag

újabb bőrlehúzás

Vivo X90 Pro Plus

(#2) LosBlancosRM válasza gattolino (#1) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Akartam dicsérni őket, hogy még fejlesztik a tollat, de mire a cikk végére értem... Kíváncsi vagyok, hogy kinek fogja ez jobban megérni, mint az S23U. Kisebbségi komplexusosokat kivéve.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Egyébként halkan kérdezem, hogy áltag használatra minek tizenplusz giga RAM egy telóba? :F

B.Cs.

(#4) klaya86 válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


klaya86
senior tag

A doboz oldalán jobban mutat.

(#5) elfelejtette válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


elfelejtette
veterán

Leginkább az optimalizálás hiányának a kompenzálására... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) Ricardo válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Idézet a hírből.

"akik még emlékeznek, hogy a DeX asztali nézet esetében is hasznos 12 GB RAM "

Tehát nem árt ha van.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Teljesen helyénvaló meglátás. Éppen tegnap mondtam a munkatársamnak, hogy a 128 GB a csúcskategóriában (nálam a 400 ezer az csúcs kateg ár) gáz. Pláne a Samsung (maguknak gyártják) és az Apple (van pénzük dögivel) esetében.
Igen van nagyobb, én is azokat vettem, de nem mutat jól na a portfólióban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Lami66 válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


Lami66
őstag

A telefon ram-ja a számítógépekkel ellentétben nem bővíthető. Egy felső/csúcs kategóriás telefont ma már 4-6 évig használnak, 2-5 teljes rendszer upgradet kapnak, az alkalmazások folyamatosan növekednek. Ami ram ma bőven elég , az 3-5 év múlva már akár a kompromisszumos működés okozója is lehet, főleg egy olyan telefonnál ahol dex is van.
Én pl. a dexet hetente akár több alkalommal is használom, néha teljesen más fut a dex-en tévén mint ugyanakkor a telefonon a kezemben. Pl. dex+tv-n táblázatkezelő, közben a telefonon email-t olvasok, és bluetooth hangszórón szól a telefonról a webrádió. És közben érzem, hogy a 8 giga nem mindenre elég mert nem olyan zökkenőmentes a működése a telefonnak (persze ez már nem hétköznapi átlagfelhasználás, de S-es Samsungot nem is hétköznapi semmire vesz az ember). És akkor a sokgigás játékokról még nem is beszéltem, mert én nem játszom. De ebben szerintem én vagyok a ritka kivétel, szóval még vegyük ide a memóriazabáló játékokat is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Segal válasza janeszgol (#7) üzenetére


Segal
veterán

Az egész csak arról szól hogy hamar elfogyjon a tárhely meg az ingyen felhő és fizethess még az extra felhős tárhelyért is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) janeszgol válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt van értelme, mert bírja a hardver. De egy Motorola Moto G84-nél mi értelme van? Mire használná, addigra a hardver többi eleme régen elfogyott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Lami66 válasza janeszgol (#10) üzenetére


Lami66
őstag

Nem hiszek a tervezett avultatásban, de a csúcs Samsungban 8 giga memóriát én se tudom mással magyarázni.

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem tudom mennyire hiteles a forrás, de az S23 családból 9 hónap alatt 25 millió felett fogyott. [link]

A lényeg: "The 9-month sales of the Galaxy S23 reached 25.06 million units (S23 Ultra 11.63 million, S23 Plus 4.52 million, S23 8.91 million), surpassing the S22’s corresponding sales of 20.32 million units by 23%."

És ezzel beigazolódott az, amit egyszer beszéltem már itt valamelyik topicban, hogy az S Plusnak semmi értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) tixem


tixem
addikt

"míg a 600 ezres S24 Ultra 8/256 GB-tal kell beérje"

nyilvánvaló hülyének nézése a vásárlónak ez a 8 gigás beugró és egy ordas nagy greedy upsell az 512-esre, sőt ennyiért már 16 gigát várnék el az alapmodelltől felfelé, DEX esetén jól jön. Viszont azért a 600 az csak nálunk 600. Tavaly a 23 ultra bemutatója után csekkoltam a környező országok samsung store-jain az árakat, sehol nem volt 600 felett az 512-es kiszerelés, Romániában volt a legolcsóbb, kb 475k átszámolva, itthon 600+
Akinek egy minimális mozdulási hajlandósága adódik, az autóba/vonatra ül és kimegy a sógorokhoz, horvátokhoz stb stb és ott veszi meg, mivel a garancia EU-s így édes mindegy hol zsákolja be az ember.

#14lolal

így, hogy visszatették a tollat a házba az S21U érthetetlen különálló hülyesége után és még a néhai Note dizájnjegyeit megkapta az U széria, nekem nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#14) lolal


lolal
senior tag

Csak nekem hiányzik a külön S széria meg Note széria? Ez az egybeolvadás véleményem szerint egy hiba volt. Bár tudom az ízlés szubjektív, de az S20 ~ 21 Ultra volt a legszebb.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#15) klaya86 válasza lolal (#14) üzenetére


klaya86
senior tag

Papíron olvadt max egybe. Attól, hogy az ultrák S előtagot kaptak, még nagyon nem S széria. S név mögé bújtatott note.

(#16) 7Heads Drago válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A telok (de igaz ez a PC-kre is) teljesítményét szépen visszalehet fogni kevés rammal. Vagyis amikor szépen egymásután rakod fel az updateket és egyszer csak kevés lesz. Évek óta ez megy. A soc-ok manapság sokáig elegek, de egy egyre terebélyesedő rendszer rákényszeríti a usert a váltásra. Nem véletlen az iPhonek esetén sem a szűkös ram.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) rep3at


rep3at
őstag

Én nem bántam meg hogy másfél éve a Note 20 Ultrát választottam az S22 Ultra ellenében. Bár a processzor nem a leggyorsabb és már nem kap több frissítést, de nekem így is megérte az acél keret, a nagyobb kezdő memóriakiosztás és a bővíthetőség miatt (ez utóbbi inkább az adatcsere, semmint a helyhiány végett), persze az árkülönbség sem volt elhanyagolható szempont. Amúgy a DeXet nem használom, nekem alapból elég lenne a 8 GB RAM is.

Forward thinking. كرر

(#18) VivienR


VivienR
tag

Messze vagyunk már a Note 10+ 16/512GB-tól és még memória kártyát is fogadott. Persze, bizonyos gazdasági tényezők sokat fordultak, de azért ha valóban 600K-n nyit 8/128-al, akkor nem fogok érte rohanni... Kíváncsi leszek a pletykált műholdas vészhelyzeti kommunikációra... Ha normálisan tud működni akkor rendben, de lehet még csak kihúzom egy S25-ig... Az majd bekerül 800-ba... :DDD Mondjuk, minimum 12/256-al illene indítania.

(#19) Frozen válasza elfelejtette (#5) üzenetére


Frozen
őstag

Ez azért nem egészen így van. A másik pedig a rivális aki saját magának írja az os rendszert még az sincs tökéletesen optimalizálva és sokszor fagy és összeomlik. Szóval az hogy több ram van benne inkább profeszionális alkalmazásoknál jön ki jobban és nagyobb igényű játékoknál.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#20) joey04 válasza elfelejtette (#5) üzenetére


joey04
titán

Még arra sem, mert a millió ramos kínai droidok kevesebb alkalamazást tudnak a háttérben tartani mint egy átlag samu. valóban csak a dex indokolná a több ramot, meg persze az ár. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) DS39 válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


DS39
nagyúr

Hogy ne lője ki a háttérben az alkalmazásokat. Arra lehet jó, persze ehhez kell az is, hogy jól legyen megírva memóriakezelés.

(#22) elfelejtette válasza DS39 (#21) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha jól tévedek, anno az volt a szöveg az android kapcsán, hogy a windows-zal ellentétben pont az lesz a lényege, hogy megpróbál majd minél több alkalmazást a memóriában tartani a gyorsabb átváltás, meg a felhasználói élmény miatt, aztán ez valahol félrement... :U

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#23) DS39 válasza elfelejtette (#22) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát eléggé. (Jól írod, ennek így kellene működnie)

(#24) rep3at válasza VivienR (#18) üzenetére


rep3at
őstag

Ez a műholdas kommunikáció dolog meg olyan hogy már nem tudnak mit kitalálni kb. Kíváncsi leszek hány ember fogja kihasználni. Bár inkább ne kelljen ugye de én egy átlagembernél nem tudok olyan élethelyzetet elképzelni hogy szüksége legyen rá.

A témánál maradva: Én megtapogattam az újabb Ultrákat, hát semmi extra. Biztos nem váltanám le azért a pár változtatásért.

Mondjuk az vicces volt hogy mikor felmentek az árak a tudjuk mi miatt akkor használtan drágábban el tudtam volna adni a telómat mint amennyiért újonnan vettem. Ilyen sincs gyakran..

Forward thinking. كرر

(#25) Dare2Live válasza elfelejtette (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

windows is már rég olyan, hogy megpróbál minnél több dolgot a memóriában tartani.

Superfetch is a feature introduced with Windows Vista. The official description of the Superfetch service says that it "maintains and improves system performance over time," but that's vague and doesn't explain the whole story.
It sits quietly in the background, constantly analyzing RAM usage patterns and learning what kinds of apps you often run. Over time, Superfetch marks these apps as "frequently used" and preloads them into RAM ahead of time.
Superfetch appears as "Service Host: SysMain" in the Windows Task Manager. The idea is when you want to run the app, it will launch much faster because it's already preloaded in memory.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Dare2Live válasza lolal (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem is hiba volt összevonni.

Nekem és az átlag 80%nak nincs szüksége ceruzára. Az egy fölös dolog ami eszi az aksi vagy a nagyobb kamera vagy a... helyét.

Amúgy ja gáz az ULTRAT 8GBvel kiadni amikor egy ~150Ks K70 is 12GBvel jön. Igen csak extrem esetekben meg jövőben kell a 12GB de akkor is ~500Kért férjen bele. Pont.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Soleco válasza janeszgol (#12) üzenetére


Soleco
tag

70k-val drágább... Gondolom nem is eladásra gyártják a Plus-t, hanem hogy tereljék a vásárlókat az Ultra felé. Iphone esetén is ugyanez... Szeretnél egy csúcskategóriás telefont, nézed az alapmodellt, annak túl kicsi a kijelzője. Akkor nézzük a Plus-t, az már annyival drágább, hogyha kicsit ráteszel, akkor Ultra/Pro-t kapsz. Applenél pedig még gondolkozhatsz tovább is, hogy ja, ennyiért már Pro-t kapok, de megint ugyanott vagyok, hogy túl kicsi a kijelző :)) ... Persze, tudom, hogy sokaknak a kis kijelző előny, de a többség, ha egy áron lenne a kettő, tippre a nagyobbat preferálná.

[ Szerkesztve ]

(#28) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Vicc kategória...

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#29) Öcsielvtárs válasza janeszgol (#12) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

A fiam pont hogy plust kért. Nem tetszett neki a szögletes kialakítás, meg a toll sem érdekelte, ellenben az S21 után kellett a nagyobb kijelző a játékhoz. Április óta használja, neki tökéletes.

Samsung A54

(#30) bollokcs80 válasza 7Heads Drago (#16) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jogos. Én .most az S21FEn bőven elvagyok 8 gugával, kb. ötöt eszik meg.

B.Cs.

(#31) janeszgol válasza Öcsielvtárs (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Igy nincs ertelme, ahogy a Samsung csinalja.
Az S10e-bol tobb ment el, megis elkaszaltak mondvan senki nem vette.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Öcsielvtárs válasza janeszgol (#31) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

De. Ugyanaz a fiam az S21 előtt. Valami baj lehet a gyerekkel... :))

Samsung A54

(#33) janeszgol válasza Öcsielvtárs (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

:)) :R

A Plus verzio az en szememben igazsagosabb lenne, ha kozelebb tolnak az Ultrahoz. Feluton legyen a ket veglet kozott. Ez talan az S24-nel meglesz.
Kijelzofelbontas, kamera. Ebbol a kettobol az egyikben vagy mindkettoben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Kiszivárgott pár kép. Ebben a szivárgásban nem említik, hogy lesz 8GB RAMos Ultra. Viszont valamilyen "szupergyors" töltést igen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#35) korika18


korika18
csendes tag

Ezután a hír után lehet akkor S23 ultra 12/512 vásárolok.
S22 ultra nagy csalódás volt. Bíztam benne, hogy a 24 ultra jobb lesz…

(#36) doooo


doooo
veterán

Imádom, hogy a random pletykák mindig akkora pánikot okoznak... Sok ez a 6 hét a bemutatóig, muszáj rástresszelni olyan dolgokra, amik még egy embert sem érintenek a világon.

(#37) clon válasza elfelejtette (#22) üzenetére


clon
aktív tag

A kezdetben meg az volt a PR "maszlag" minden verzió minden telefonra még a régi "őskövület" okostelefonra is működőképes lesz és nem akad nem laggol stb. Ezt 4-5 droid verzió után prezentálták is régi okostelefonnal. MA gyakorlatilag már 3 év után kiabál a rendszer minden után a akad, szakad, döcög, stb. így egy őskori okostelefonon hogyan is működne ? - az ideológiát felülírta a profitéhség és még csak nem is szégyenlik...

(#38) Gubu0101 válasza Lami66 (#8) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az a 4-6 ev max 3-4 ev.Foleg kulfoldon,talan 2 evig nyuzzak aztan beszamloljak a szolgaltatonal 4-500€-ba a regit es hozza az ujat ki(tapasztalat).Aki meg hasznaltat vesz az nem magyon foglalkozik ilyenekkel,hogy ram meret meg meddig lesz eleg.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39) johnny500 válasza Lami66 (#8) üzenetére


johnny500
tag

Nem dolgozom ilyen szinten irodában így laikusként kérdezem. Egy laptoppal nem olcsóbban jönnél ki meg egy középkategóriás telefonnal? És akkor nem lenne "dadogás" sem.

(#40) janeszgol válasza johnny500 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

En biztosan ezt csinalnam. Egy friss Macbook a kisebb kiszerelesbol, meg egy Galaxy A54/iPhone 11 vagy 12 az egy elheto kombo.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) VivienR válasza rep3at (#24) üzenetére


VivienR
tag

Válasz, nem kell nagyon messzire menni, hogy olyan helyen lehessen túrázni, ahol nincs térerő. Ilyen esetben nagyon is jól jöhet, akár csak egyszerű szöveges üzenetváltásokra is. Megspórolna nekem pl a Garmin Inreach-t, ha nem csak SOS kommunikáció tudna menni.

A toll kérdése, meg megint csak egyén függő, 80%-nak nem kell, a maradék 20%, meg kifejezetten amiatt veszi meg. Gyakran használom, mind a tollat, mind a DEX-et.

harmadik egyéni szempont, nekem ez a lila tetszik. Végre egy jó szín :)

(#42) Lami66 válasza johnny500 (#39) üzenetére


Lami66
őstag

Biztos, hogy nem jönnék ki olcsóbban, mert az S23-at egy A54 áráért vettem (használtan).
Mellesleg van itthon egy 2 éves NUC, i5-ös, 16 giga ram, 256-os nvme ssd, ha annyira számítógépezni akarnék.
A hozzászólásom lényege az volt, hogy egy ilyen képességekkel rendelkező telefonba túró a 8 giga ram. Csak érzékeltettem, hogy a Samsung aktuális csúcsa, az S23 széria egy kicsit jobban használva már most hardveres korlátba lehet ütközni vele. Akkor mi lesz 3 év múlva? Nem a proci a gyenge, mert az bírná. A ramot lehet hamar elfogyasztani.

(#43) 7Heads Drago válasza VivienR (#41) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De mivel ez csak SOS így nem fogsz sms-ezgetni. :)
Aki akart eddig is túrázott. Az offline térképekkel nem nehéz. Na meg az erdő a csendről szól szerintem. Nem értem minek oda digitális a világ? Persze van aki ott is a Spotyt akarja hallgatni... :) Személy szerint én ezt csak egy felesleges drágító tényezőnek tartom mivel nagyon kevesen fogják használni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) 7Heads Drago válasza Lami66 (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Átvette a Samsung az Apples logikát. Ott is csak nagyon módjával emelik a Ram-ot. Az OS széthúzásával meg szépen be lehet majd idővel korlátozni az kütyüket.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) hegedus001 válasza Segal (#9) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Azért nem olyan rossz dolog a felhő tárhely. Nekem kifejezetten sokszor könnyítette már meg az életemet vagy mentette meg a picsámat :) ne csak a “kevés az alap tárhely a telefonban és a felhőre akarnak rá venni” gondolatot nyomd. Ennél sokkal több értelme van.

btw mire nem elég 128 GB? Ne mondd már hogy sose mentes le a képeimet egy backup hdd re vagy ssdre. Az a baj hogy mindenki 50 MPx Ben fotóz és egy képe 50 mega (de a képek még mindig szarok)…. Így jó hogy elfogy a tárhely, főleg ha azt sosem szelektálja és van sokszor 30 ugyan olyan értékelhetetlen képe és videója

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#46) hegedus001 válasza Soleco (#27) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Kár hogy almáéknál 2 kijelző méret van. :)) Az alap és apró ugyan akkora. A plusz és a max is ugyan akkora. Es az alap sem kicsi. Teljesen jó méret. Nekem a 13 Mini a kedvencem. Remelem hogy lesz még Mini kiadás. Addig kibirom :)

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#47) janeszgol válasza hegedus001 (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

A SE helyett (aminek semmi értelme már) lehetne Mini.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) johnny500 válasza Lami66 (#42) üzenetére


johnny500
tag

Rendben, köszönöm a választ! ;)

(#49) 7Heads Drago válasza hegedus001 (#45) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A legtöbb telo a jó képeket nem a max felbontáson készíti. Ha raw-ba mentesz és utómunkázzod a képeket akkor talán jobb lehet a max felbontás. Különben meg nem. Én se vagyok odáig a felhőért. Pl a Mercédesz gyárban gatya a térerő, a feleségem munkahelyén meg valszeg blokkolják az épületen belüli telefon használatot. Ott sokra mész a felhőben tárolt képekkel. Pont semmit se tudsz másnak megmutatni. Én is csak azért használom a felhőt, mert így a legkönnyebb átjátszani a fájlokat az eszközök között. Viszont szépen megzabálja legalább a netet. Nekem nincs is előfizum egy tárhelyre se, mert értelmetlen számomra. Nem fogom a netemet erre pazarolni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50) xsjado93 válasza 7Heads Drago (#43) üzenetére


xsjado93
senior tag

Offline térképekkel is milyen jól lehet segítséget hívni, ha nincs térerő, de ne adj isten szükség van a kapcsolatfelvételre a túlélés érdekében. Nem gyakori dolog szerencsére, de jó, ha tudja a készülék, és nem kell miatta külön eszközt cipelni.
Amúgy meg külön vicces, hogy egy mobilkommunikációs eszköznél végre extra kommunikációs képességeket adnak hozzá a szokásos fingreszelős fícsörök helyett, aztán megy a hiszti, hogy minek az bele :U

Your life is a lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.