Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Veszett Róka válasza Zsoxx (#8900) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Hogy kinek mi a nehéz és mi jobb, az teljesen egyéni izlés kérdése, nem érdemes vitatkozni rajta. A 4007-ben bevezették a fejlesztéseket (a technikusok nem csak javítani tudnak) ellenben a lootolás (plusz a stashek keresése) felesleges lett, mert a hullák nagyon ritkán adnak értékes bármit. A 3003-ban a kereskedés nagyon hangsúlyos része volt a játéknak, a DCben viszont marginális. Emlékszem mennyit rohangásztam a halott városban, hogy kupacba hordjam a halott monolitosok fegyvereit (hullába pakolva) amit aztán egy UAZzal vittem Barmanhoz, de megérte :)
A küldetésekben pont nincs annyi különbség, amit most fejből tdok mint plusz, az a katona az elveszett gyár (lost factory) és a hegyvidéki út (north hills, régebben countryside) átjárónál.

(#8902) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csak kíváncsiságból. Moddb-n miért nincs fent a v1.3000 part 4?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8903) Weor válasza Plazmacucci (#8902) üzenetére


Weor
csendes tag

Fent van az, csak a cookie-s elfogadós sáv eltakarja az oldal lapozásához tartozó gombokat :U

Írd be a keresőbe, hogy 1.3000 és ott lesz mind a négy, vagy fogadd el a sütiket a "Got it" piros gomb megnyomásával.

(#8904) Plazmacucci válasza Weor (#8903) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eskü vakon voltam. :DDD
De megszereztem máshonnan, aztán egy óra alatt felkúrtam magam és delete :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8905) Weor válasza Plazmacucci (#8904) üzenetére


Weor
csendes tag

A jó öreg Lost Alpha... :D

A páratlan hangulata miatt időnként eszébe jut az embernek, hogy (újra) nekiáll, meg is néz pár képet és videót, eluralkodik rajta a nosztalgia...
...aztán letölti, feltelepíti, elkezd vele játszani és óránként átlagosan kap 2 agyfaszt :DD

(#8906) Plazmacucci válasza Weor (#8905) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ráadásúl az 1.0003 ment most, ami szerintem jobb mint a DC. De pár dolgot kár volt benne hagyni, amit nem véletlenül vágták ki az eredetiből. Pl AUTÓ

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8907) csakdzsó válasza Plazmacucci (#8906) üzenetére


csakdzsó
tag

"nem véletlenül vágták ki az eredetiből. Pl AUTÓ"

ÁÁÁÁÁÁÁ,az nem úgy van ám!Engem lehordtak,hogy a hülyeségeit fel mertem hozni a játéknak.Indok:nem kötelező használni....?!Mondjuk az autónak örültem,jó az.De a kilépegetések,fagyások és persze az ai botrány.Akkor is ha ingyenes.Most éppen beragandt egy küldetésem Pripiatban,mikor segítenem kell a katonáknak.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8908) Plazmacucci válasza csakdzsó (#8907) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyébként ha elszenveded magad az autós pályára, ahol a Sin bunkerbánya van, ott van egy sárga tetős fehér Zsiguli, amit érdekes módon hibátlanul lehet vezetni. Csak az a fehér Niva van botrányosan elbafva, amit kötelező használni. :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8909) csakdzsó válasza Plazmacucci (#8908) üzenetére


csakdzsó
tag

Igen,a Niva 160kilóig terhelhető,azért az nem mindegy.A személykocsik viszont max 100kgot bírnak.Ilyenkor ajánlott valamelyik DC-t nyomatnod inkább,a járművek irányíthatósága egész jó lett ott.Meg persze ha mániákus gyűjtögető vagy,kell a Niva. :C
Az éjjellátós problémát azóta sem javították,ha kidobod a lámpád kikapcsol az éjjellátód!
Pedig semmi közük nincs egymáshoz.Mesterlövészpuska szar,nem is használom már...
És egy fegyverszakértőt bevonhattak volna a játékkészítésekor. :U

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8910) Weor válasza Plazmacucci (#8908) üzenetére


Weor
csendes tag

az kérlek szépen egy Moszkvics :P

(#8911) Plazmacucci válasza Weor (#8910) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8912) Veszett Róka válasza csakdzsó (#8909) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

1.3003-ban az összes kocsi korlátlanul terhelhető. A csomag limitet a DC verziókban vezették be.

Szabad kocsik találhatóak a Countryside/North hills pálya mindkét végénél, a Radar átjárónál egy Moszkvics, a Lost/Concrete Factory végénél pedig egy rozsdás UAZ parkol a katonai ellenőrző pont mellett. Ugyanezen a pályán a banditák falujában van egy vezethető traktor is. Radar-Dead City átjárónál egy vezetető fehér Niva áll, de annak nem nyitható a csomagtartója. Darkscape-Dark Valley átjárónál áll 3003-ban egy Moszkvics, DC-ben egy Zaporozsec. Darkscape-ban a faluban áll egy működő traktor, illetve a déli monolitos ellenőrzőponton a Moszkvics (sárga tetejű Lada :D). Ugyanitt, kissé távolabb rozsdás UAZ terepjáró.
...most fejből ennyi jut eszembe.
3003-ban gyakorlatlag végig lehetett menni UAZ-al az összes pályán, Cordontól a generátorokig. A mocsáron is keresztül lehet gázolni, a Bár felől Yantarba is vezetett út - ez az átjáró a DC-ben kocsival már nem járható, kissé arrébb tették az átjárót, emiatt a kocsival csak a kerítésnek lehet nekirontani és kerülni kell Bár-Construction site-Yantar-Swamps útvonalon. Pripyatban két út is van a városon keresztül, én általában a jobb szélsőt használtam ahol 3-4 bloodsucker áll őrt.

A fagyások és egyéb bosszantó dolgok... Nem tudom. Én még ezekkel együtt is élveztem mindkét verziót, nekem sokkal fontosabb volt a hangulat mint a bosszankodás. És nem szabad elfelejteni, hogy a vanila változatok sokkal kevésbé fagynak mint a mindenféle modolt, magyarított, balanszolt stb. verziók.

(#8913) PeL válasza Veszett Róka (#8912) üzenetére


PeL
addikt

Nem tették rosszul hogy bevezettek súlylimitet, emlékszem még 1.3000-ban annyi cucc volt az autómban, hogy belaggolt 1-1 másodpercre mindig a játék mikor valamit kivettem belőle vagy beleraktam, és közben mindig arrébb pattogott az autó, olyan hangot adva mint amikor nekimegyek valaminek. Egyszer konkrétan volt olyan hogy megbokrosodott és felborult magától :DDD

(#8914) csakdzsó válasza Veszett Róka (#8912) üzenetére


csakdzsó
tag

Hát csodálkoztam egy nagyot,amikor a 1.3003 esetében szembesültem a kocsik teherbírásáról..az első reakcióm negatív volt,gyak.csalásnak vettem.Aztán egyre jobban örült a szám.
Én is azt vettem észre,hogy több gépjármű használható,a DC-ben tán kettő.A 1.3003-esetében a személykocsik jól mentek,csak a Niva volt életveszélyes,mint egy léghajó az úton.Végül is felfogtam feature-nak.
Kocsik nélkül szerintem irdatlan nehéz lenne a game,végig használtam őket.
Az átjárás 1.3003 esetében nekem nem ment kocsival bemennem Yantarba ,Factoryból.A DC-ben átlehet.(ha jól emléxem)
A sárga tetejű Moszkvics nagyon kafa,imádtam...iszonyat ment kis fogyasztással.
UAZ sem rossz,de inkább maradtam a Nivánál.
Pripyatban kocsival átmenni szintúgy élmény,természetesen jobboldalt a vérszopók felé mentem.Előtte esetleg kis gránátozás nem árt beléjük.
A Stalkerrel párhuzamosan a FEAR-t adták ki,(Jupiter nevű motor,szuper fizika)csak megveszik az ukránok és időben kijön ez a game is.Esetleg még a graf is jobb,meg a fizikai rész.A többiről nem is beszélve..
Stalkerben annak lesz erősebb a fegyvere és a páncélja,aki előbb észreveszi a másikat és lő???Na ez programozási ökörség.Ha az ellen lő először,akkor háromszor annyit kell belepumpálnod.
Ezt sosem értettem.

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8915) Veszett Róka válasza PeL (#8913) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Ilyen nekem is volt :)
3003-ban én is annyit zsúfoltam bele amennyit csak elértem. Szükség volt rá, abban a verzióban sokkal minőségibb cuccok voltak az áldozataimnál, ráadásul jobb állapotban. Emlékszem, hogy amikor Dead Cityben összefutok Dokival aztán a katonák kiirtják a monolitosokat mennyit rohangásztam amíg két baromi nagy halomba összehordtam minden cuccot amit csak lehetett. Aztán kellett egy útvonal a kocsinak hogy mindent bele lehessen pakolni, és a végére mennyit kellett rohangálni a kocsitól Barmanhoz mire mindent eladtam :) Meg volt olyan is, hogy egészen Sidor bunkerje elé parkoltam az ószeres verdával. Fiatal voltam, kellet a pénz na :D
Régi szép idők...

(#8916) Pet84 válasza csakdzsó (#8914) üzenetére


Pet84
tag

"A Stalkerrel párhuzamosan a FEAR-t adták ki,(Jupiter nevű motor,szuper fizika)csak megveszik az ukránok és időben kijön ez a game is."
Az egy cső fps ez meg egy nyitott világ, köze nincs a kettőnek egymáshoz, ergo a fear engine képtelen lett volna lekezelni amit le kellett volna neki stalker alatt.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#8917) Plazmacucci válasza Pet84 (#8916) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még a stalker motorját már 10 éve reszelték mire megjelent :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8918) csakdzsó


csakdzsó
tag

Kiadhatnának egy következő verziót,mert iszonyat bugos az összes eddig.Már nem azért,de minden szirszart "reszeltek" rajta,csak a lényeget nem.Most akkor ki a hülye? :U

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8919) PeL válasza csakdzsó (#8918) üzenetére


PeL
addikt

Ebből már nem lesz új verzió, felesleges is erre várni. 2018-ban jelent meg az utolsó verzió belőle, azóta már más projecten dolgozik az a csapat. Egyébként meg nem feltétlen a modkészítők a hibásak, alternatíva híján elvégre ugyanazt az ősrégi, több mint 20 éves eredeti engine-t használták fel, így erősen megfeszegették annak határait. Ebből kifolyólag ennek köszönhető a bent maradt crashek nagy része. Szerintem ha ennyire frusztrál hogy hibás a játék, lehet jobb ha elengeded, felesleges ezen mérgelődni.

(#8920) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Érdekes, hogy a trilógia végigjátszása közben nem voltak frusztráló élményeim, pedig szerintem nálam lassabban nem játszotta végig senki. Kb. minden fűszálat megnéztem, maga a zónában létezés is egy élmény. Egyedül az nem tetszett, hogy legnehezebb fokozaton a gránátot mindenen keresztül lézer precíziós célzással a lábam alá dobja az ellenfél. Sosem futottam bele nagy crash-ekbe. Ha a Lost Alpha hasonló akkor szerintem megéri az élményért cserébe.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8921) Plazmacucci válasza M@trixfan (#8920) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De a lost apha nem hasonló.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8922) Veszett Róka válasza csakdzsó (#8918) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Pont az a sok reszelés nem kellett volna. A hivatalos vanila verzió sokkal stabilabb mint a mindenféle addon és balance packkal felpimpelt változatok. De mivel mindenki mindent (is) jobban tud mint a fejlesztők, hát millió mod és kiegészítő jelent meg, ezerféle repack verzióban.
Ráadásul az eredetit még XP alá írták 2007-ben, azóta két kernelt is váltottunk.

(#8923) csakdzsó


csakdzsó
tag

Hali. :R

Gondoltam egyet és elkezdtem az érdekesebb mellékküldetéseket végignyomatni.Hogy egyáltalán léteznek,a játék Fandom oldala segített,mert fogalmam sem volt róluk:
Expedíció és öt régi készülék megtalálása.(a kapuban álló őrködő katona a megbeszélés ellenére rámlő,a többi nem.Tehát a föld alatt megyek vissza.)ez fura.
Dokumentumok megszerzése Petrenkónak.
A szabadságos Lucasnak a gépét visszaszerezni.
Felszámolni a zsoldos bandát a kikötőnél.
A kikötőnék felrobbantani az üzemanyagtartályokat.
Lefizetni a monolitosokat 5000 rubellel(ezen meglepődtem,hogy ilyen is van.)viszont némelyik rámlő,ez fura.
Rámlő az egyik Yantari katona a mobillabornál ezek után,pedik ott sosem piszkáltak.Valamelyik mellékküldi miatt lehet szerintem.
A Pátriárka téma fura.Nincs befejezve vagy valami vicc,esetleg szivatás?
A radarnál az antennák mögött van egy bunkerajtó,az mögött van Lukash gépe,mellette van egy Old Device.Az kié lehet? :U

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#8924) Veszett Róka válasza csakdzsó (#8923) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Senkié. Nem kell minden sz.rt felvenni a földről. :B

(#8925) Weor válasza Veszett Róka (#8924) üzenetére


Weor
csendes tag

Egy igazi stalker minden szart felvesz a földről (bekapcsolt detektorral persze) :D

Más: tudom, hogy volt szó róla itt is, de nem lehet valahogyan normális fps-t elérni egy GTX 1070-nel? Olvastam egy csomó fórumot, meg néztem tonnányi youtube-videót, de a kritikusabb helyszíneken 40-re esik le és ez egyszerűen nonszensz.

Persze lecsavarhatok mindent, de azt meg nem akarom. Nem tud valaki olyan modot, vagy bármi tippet, amivel megmarad a közel maximum grafikai beállítás, és el lehet érni vele egy jó 10-15%-os teljesítménynövekedést? :F Nekem már az is jó lenne, ha karcolnám alulról az 50 fps-t a leggázabb helyeken...

(#8926) PeL válasza Weor (#8925) üzenetére


PeL
addikt

Elég ha a fű sűrűségét és távolságát lejjebb veszed, meg a sun rays minőségét. Ha jól emlékszem ezek húzzák le leginkább az fps-t

(#8927) Dhampir


Dhampir
félisten

Boldog Karácsonyt!

(#8928) hubai38 válasza Dhampir (#8927) üzenetére


hubai38
aktív tag

Neked is boldog karácsonyt kedves koléga. :K

[ Szerkesztve ]

(#8929) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Úgy 10éve Stalkereztem és mostanság fogott el a nosztalgia, nézegettem is a bundlet, de ha ez ingyen van és vannak benne járművek pl., + hát a cím is, nagy izgalom, hogy mit kerekítettek ki, nagyon kíváncsi vagyok. (Nem játszottam 10évig semmivel, van most mit pótolnom de a S.T.A.L.K.E.R. atmoszféra nagyon üt, megérdemli a játékidőt). Szóval egy szó mint száz, milyen modokat ajánlotok? Magyarítás megy fel az tuti. Ezen túl balanszos játékélményt szeretnék, elég cuccal és pénzel, nem szívatós nehézséggel és technikailag stabilt.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#8930) akerbis


akerbis
aktív tag

Szóval az alapverzió után a javításokat külön-külön telepítsem, vagy elég egyből amelyik szimpatikus? Leginkább melyik a bugmentes?

IT Phone :) Gábor

(#8931) akerbis


akerbis
aktív tag

Elképesztő ez a játék. Ilyen erdő, fa és fű vagy lápvidék megvalósítást még nem láttam. Realisztikus és minden amit eddig láttam, együtt teremt egy atmoszférát. Az infók a Stalkerektől érdekesek, fegyverrel a kézben nem állnak szóba a többiek, a tántorgás ha kevés az életerő, a mutánsok kinézete és a HANGOK elképesztőőek. Minden felületen máshogy kopog a cipő, jók a szinkronhangok és a fegyverek kéérem elképesztő.

Eddig semmi bug vagy hibaüzenet (v. 1.01.4007), egyedül a magyarítás van fent. Egyébként az is kiváló munka.

Ilyen programot igényesen összerakni és aztán ingyen, KÖZKINCCSÉ tenni..., hát az a fajta fanatizmus, ami nem hagyta elsikkadni a kezdeti ígéreteket és elképzeléseket erről az alaposan elgondolt, kidolgozott játéktervről. Értő szemek és értő kezek dolgoztak ezen a projekten és nagyszerű koponyák!

Én, amennyiben nem futok bele komolyabb hibákba, biztos küldök dezowave számlájára egy kis pénzt, mondjuk egy üveg vodkáét.

Le vagyok nyűgözve.

PeL: Köszönöm a privát segítséget a telepítéshez!

IT Phone :) Gábor

(#8932) Dhampir válasza akerbis (#8931) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper játék. :K

Bonyolult volt a telepítése?

(#8933) PeL válasza Dhampir (#8932) üzenetére


PeL
addikt

Igazából nem, csak először az 1.3000-at szedte le.

(#8934) Dhampir válasza PeL (#8933) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm.

Melyik verziót érdemes egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#8935) akerbis válasza Dhampir (#8934) üzenetére


akerbis
aktív tag

v. 1.01.4007-et ajánlotta nekem.

Kédésem lenne viszont, egyik küldivel nem boldogulok. Ezt Szidrovicstól kaptam, mint különleges küldetés. Be kell lopózni éjjel egy katonai állomásra, belógni egy ablakon és elhozni egy dobozt. Nem messze van a kezdőpontól. Azt mondja rádióban mikor odaérek hogy a kerítés mentén mennyek, aztán akármelyik oldalán megyek, hiába szorosan mellette megrádiózza hogy eltértem az útvonaltól és küldetés sikertelen. Hogy kéne ezt?

Megvan. Egész az állomás mögé kell kerülni a hátsó kerítésnél.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#8936) akerbis


akerbis
aktív tag

A PDA-król amiket a hulláknál találunk nem lehet kiszedni infót?

IT Phone :) Gábor

(#8937) PeL válasza akerbis (#8936) üzenetére


PeL
addikt

Rejtekhely infóra gondolsz? Néha szoktak adni. De elég ritka volt emlékeim szerint.

(#8938) akerbis válasza PeL (#8937) üzenetére


akerbis
aktív tag

Igen pl rejtekhelyre. Mert nevesítve van mind amit eddig találtam és gondoltam hátha infók, hogy ki volt, mit keresett ilyesmi. Egy kérdés még, a sok kutyagolásra nincs gyorsutazás opció? Vagy jármű mikortól? Most a nagy hangárnál vagyok és Vadkan, illetve Szidrovics is piszok messze.

IT Phone :) Gábor

(#8939) PeL válasza akerbis (#8938) üzenetére


PeL
addikt

Autó lesz több helyen is, vásárolni is lehet majd kereskedőtől, tudsz bele pakolni cuccokat is. Anomáliába ne hajts bele :D

(#8940) akerbis válasza PeL (#8939) üzenetére


akerbis
aktív tag

Ok, Vakond volt az a fickó, rosszul írtam. Nem is volt messze különben. Kereskedő jó lenne már, csomó cuccot elhagyok, igaz elégedett vagyok a fegyvereimmel, meg medkit is akad. Veteránon nyomom, most megyek a föld alá, alagútrendszerbe.

IT Phone :) Gábor

(#8941) akerbis


akerbis
aktív tag

Lövész Flash-meghajtó merre? :U

IT Phone :) Gábor

(#8942) PeL válasza akerbis (#8941) üzenetére


PeL
addikt

Az egyik szobában fent a szellőzőben.

(#8943) akerbis válasza PeL (#8942) üzenetére


akerbis
aktív tag

Nem találom. A felszíni épületeket mind átnéztem és lent is bejártam több irányból mindent. Visszaolvastam és más is szellőzőt, működő szellőzőt írt. Ahol a zöld anomáliak vannak a föld alatt a folyosón ott látok egy működő szellőzőt de ott nincs semmi.

IT Phone :) Gábor

(#8944) PeL válasza akerbis (#8943) üzenetére


PeL
addikt

Remélem erről felismered, jobbat nem tudok :D

https://www.youtube.com/watch?v=oK4SqnrqHe4

(#8945) akerbis válasza PeL (#8944) üzenetére


akerbis
aktív tag

Sose találtam volna meg. :D

IT Phone :) Gábor

(#8946) akerbis válasza akerbis (#8945) üzenetére


akerbis
aktív tag

Ajtót ugyanott meg nem tudom kinyitni!? :F

Azt írja találjak ki a föld alól.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#8947) akerbis


akerbis
aktív tag

Igen, igen majd bitos visszavisz oda szál, lehet most hogy a tónál a dezertőr küld dokumentumokért.

szerk: Jah ez máshova küld. Szép lesz első látásra.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#8948) Zsoxx válasza akerbis (#8946) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Van vagy 4 kijárata az alagútrendszernek.

(#8949) akerbis válasza Zsoxx (#8948) üzenetére


akerbis
aktív tag

AZ sima ügy volt.

IT Phone :) Gábor

(#8950) Veszett Róka válasza akerbis (#8946) üzenetére


Veszett Róka
csendes tag

Menj le EGÉSZEN alulra, ahol egy kör alakú alagút van, oldalt zárt ajtókkal. Az egyik ventillátorba van eldugva a kulcs, az nyitja a bunker ajtaját. Snorkok vannak a folyosón, meg egy kontroller is, szóval érdemes combos fegyverrel leugrani ide. A kör alakú folyosó végén lesz egy szennyvíztisztító, meg kijárat az alagútból egy barlangon keresztül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.