Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) havenday


havenday
tag

hogy lenne már jó

(#7952) Aarpok válasza lsc (#7950) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem ahhoz nem jó mivel 1.4002 verzióhoz képest vannak újdonságok az 1.4005-ben. Ficsoport is jelenleg jégre tette a dolgot úgy hogy nem mostanában csinálnak hozzáigazítást.

Аарпок

(#7953) lsc válasza Aarpok (#7952) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi.

Az élet kegyetlen .

(#7954) #16939776


#16939776
törölt tag

Üdv!

Vörös erdőben van egy stalker, aki segítséget kér, amikor belépek, majd odaérve hozzá a bányába irányít, hogy mentsem meg a társát.
Ide belépve elég erős szellem invázió indul, és kijárat felé igyekezve visszadob valamelyik terembe, majd megjegyzi az előbbi stalker, hogy meg kell találnom a kijáratot. Találok egy compas (iránytű) képződményt, felveszem még hevesebb szelleminvázió indul, bármelyik sarokba helyezkedem el, kb.: 40 másodpercig tudok életben maradni. A bejáratig el sem tudok jutni, ha időt szánok és felteszem az övemre. Halálom esetén kifagy a játék.

Ez egy csapda, arra rájöttem, de van neki megoldása, vagy hagyjam a fenébe?

Lost-Alpha-DC változata.

[ Szerkesztve ]

(#7955) Sensut válasza #16939776 (#7954) üzenetére


Sensut
őstag

Szerintem valami nincs rendben ott a játékkal, valami hibázik. Ott van bent egy durva kontroller, egyszer kicsalogattam és kinyírtam, de azzal együtt annyi. Nem történt semmi különös, viszont ha nem nyírod ki, akkor később - ha még nem voltál bent -, amikor a banditákkal kell leszámolnod, meggyűlhet vele a bajod, mert az egyik bandita miatt be kell menned a bányába, de a kontroller nem húz el onnan ha már egyszer megjelent, mi több, jóban van a banditákkal is :) Próbáltam kikerülni a sebesült sztalkert az úton és nem állni vele szóba, de a kontroller akkor is ott termett a bányában. Nem tudom mi lehet a megoldás, vagy hogy egyáltalán mi ez az egész, de szerintem hibás ez a jelenet. Legjobb, ha kicsalod onnan a kontrollert és kinyírod.

(#7956) #16939776 válasza Sensut (#7955) üzenetére


#16939776
törölt tag

..de azzal együtt annyi.
Gondollom bent nem volt sebesült stalker, és a bekötő út mellett fekvő stalker sem reagál az eseményekre semmit?

A kontroller hatása ellen van valamilyen védekezési lehetőség, amivel fel tudok készülni? Tűzerőm van, de master fokozaton sokat nem érek vele, úgy, hogy nem is látom, és egyelőre ki se tudok jutni a bányából, hogy kicsalogassam.

Nem életbe vágó hogy belebonyolódjam ebbe, innen már az x16-ba tartok, csak volt egy Niva némi benzinnel és gondoltam erre jövök. :)

[ Szerkesztve ]

(#7957) Dhampir válasza #16939776 (#7956) üzenetére


Dhampir
félisten

Majd ha befejezted a Lost Alpha-t, ajánlom figyelmedbe a Wind of Time (Ветер Времени) CoP modot. :)

[ Szerkesztve ]

(#7958) Rony949 válasza Dhampir (#7957) üzenetére


Rony949
őstag

Nem nekem írtad, de én erre ránézek majd. Köszike. :)

(#7959) Dhampir válasza Rony949 (#7958) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen. :)

(#7960) Sensut válasza #16939776 (#7956) üzenetére


Sensut
őstag

Az égvilágon semmi nem volt bent a bányában, a sebesült ürge pedig eltűnik, mire visszaérsz. Ja, és megpróbáltam volt egyszer kinyírni ott helyben az út mellett, akkor pedig kontrolleré változott volna (gondolom), de az sem működött rendesen, csak hangokat produkált, ha jól emlékszem. Egy jó távcsöves szerszámmal, távolról elég könnyen kinyírható a kontroller a bányánál, ha már kijött a sötétből. Csak egy bizonyos távolságon belül tud irányítani, ezért kell egy jó távcsöves, amivel messziről is rá tudsz lőni párszor és annyi. Na, és közben vodka legyen nálad, az sokat segít a PSI ellen.

[ Szerkesztve ]

(#7961) #16939776 válasza Sensut (#7960) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm, hogy megválaszoltad a kérdéseim.

Visszatöltöm és rákényszerítem az akaratom a kontroller-re. :)

A DC mod-ban sniper AKMS-t használok, jóval eredményesebbnek bizonyult mint az alap vintar BC, ami eddigi részekben sokkal-sokkal kezesebb és erősebb volt. Szerintem.

(#7957) Dhampir: Ígéretesnek látszik, nem fogom kihagyni.

[ Szerkesztve ]

(#7962) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy már az elején nem nyílik ki Sidorovich ajtaja? Akármikor próbálom zárva van. Az első mission az lenne hogy vegyem fel a cuccaimat ott lent a konténerből, de be se tudok menni. :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#7963) #16939776 válasza Highground (#7962) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahol felébredtél, az ajtó nyílás mellett balkéz felé van egy bútór a sarokban, abból kell a cuccaidat felvenned. Ha nem tévedek nagyot.

[ Szerkesztve ]

(#7964) Highground válasza #16939776 (#7963) üzenetére


Highground
aktív tag

Igen, új játékot kellett kezdenem, mert valamiért engem nem onnan indított, hanem kintről :DDD Így még nem ment le a cutscene Sidorovich-al, hogy kinyissa az ajtót először. :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#7965) cheatergs


cheatergs
senior tag

Megint földobtam, és most nincs komoly baja, csak 1-2 óránként desktopra hajít (persze akk, amikor beleéltem magam ahhoz, h elfelejtsek menteni).

Dezóék a 4007-es DC-n melóznak legalább január óta. Tervezett change listet nem találtam, de remélem a mocit is gyúrják, mert a víz nálam bugos, a revolvereket nem lehet upgrade-elni, mert black screent dob, meg rögtön a második küldinél beesett a földbe hulla lootostul, h loadolni kellett, nem beszélve a láthatatlan helik miatti elakadásról a Bar megmentésénél.

Mindig minden mindegy

(#7966) Xorith


Xorith
tag

(#7967) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok. Ezer éve már hogy nem STALKEReztem, itt az Alphaban elég az utolsó patchet feltenni, vagy kell mind?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7968) cheatergs válasza capulet75 (#7967) üzenetére


cheatergs
senior tag

Elég a 4005, perpill az az uccsó. Annak van a moddb-n egy fájlos verziója, azt letöltöd, lehet is tolni.

Mindig minden mindegy

(#7969) capulet75 válasza cheatergs (#7968) üzenetére


capulet75
addikt

Az real hogy 4.9GB a patch??? :Y

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7970) Plazmacucci válasza capulet75 (#7969) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez önálló játék.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7971) cheatergs válasza capulet75 (#7969) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ah Plazmacucci is írta, ez standalone, ezért a méret (kibontva nekem 5.9GB). Am a mai game-ek 0day patch-ei ennél nagyobbak szoktak lenni. ;]

Van hozzá egy Extended pack (1.1GB), független modderektől. Tud jó dolgokat, csak mivel a hibás dizájneri döntéseket nem javították ebben sem, és nem lehet szerkeszteni a gamedatáját, így én kihagytam.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#7972) capulet75 válasza cheatergs (#7971) üzenetére


capulet75
addikt

Leszedtem a 1.300-at, gondoltam erre megy a sok patch, aztán már egypontnégyvalamennyi van, és különálló. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7973) cheatergs válasza capulet75 (#7972) üzenetére


cheatergs
senior tag

Úgy értettem, hogy nem kell se az 1.0-a, se semelyik korábbi patch, hanem egyből a DC 1.4005-öst kell leszedni, az tartalmaz mindent.

Mindig minden mindegy

(#7975) Antonius1978 válasza Xorith (#7974) üzenetére


Antonius1978
addikt

Kosz a videot, en meg 2014 aprilisaban jatszodtam vele, de most kedvet kaptam hozza ujbol, honnan lehet leszedni egybe az osszes dolgot hozza? Magyaritas is van mar? Mert nem emlekszem.

(#7976) Dhampir válasza Xorith (#7974) üzenetére


Dhampir
félisten

A gránátokkal csak óvatosan. :D

(#7977) shield válasza Antonius1978 (#7975) üzenetére


shield
őstag

Én is gondolkodom rajta, neki kellene állnom.
Ha magyarítással akarod játszani, akkor ne az új verziót szedd le, hanem az eggyel előbbit. A Ficsoport oldalán nézd meg melyik verzióhoz készítették el.
Itt olvastam korábban, hogy az új verzióban komoly változtatásokat eszközöltek. Gondolom a moddb-ről le lehet húzni.
Én is ezt a verziót fogom tolni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#7978) Xorith válasza Antonius1978 (#7975) üzenetére


Xorith
tag

Ez a legújabb verzió, de nem jó a magyarosítás hozzá:S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha v1.4005 DC Torrent!
Elvileg amin most dolgoznak benne lesz a magyar felirat, ha jól emlékszem.

Dhampir: Veszélyesek ezek a gránátok. :) De legalább ebbe életszerű az, hogy a repeszek ölnek és nem a robbanás mint a legtöbb gaméba.

[ Szerkesztve ]

(#7979) shield válasza Xorith (#7978) üzenetére


shield
őstag

Eleve már benne kellett volna lennie a magyar feliratnak, ha már magyar fejlesztő is van a csapatban.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#7980) Sensut válasza shield (#7979) üzenetére


Sensut
őstag

Ezzel nem értek egyet :( Az, hogy magyar is van a csapatban - mi több, magyar a főnök -, még nem jelenti azt, hogy magyar felirat kötelező! Ha Dezo elkezdene szöveget fordítani, mi lenne a további fejlesztésekkel, amiért lényegében elkötelezte magát és nap mint nap eredményeket várunk el tőle? Én tudom milyen ez, mert készítettem számtalan modot más játékokhoz, de csak egyetlen egyet magyarítottam át és ráment egy csomó időm csak arra, s az alatt semmi egyebet nem tudtam csinálni. Ez nem annyira egyszerű, főleg ha a nagyvilágnak készítesz valamit és nem csak egy kis (magyar) közösségnek. Hogy mért nem csatlakozik hozzuk valaki, aki csak a magyarítással foglalkozna, az más kérdés.

(#7981) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok! Nem tudom megjavítani a Monolith-osoktól lopott Niva-t, mert nem aktív a "Repair" gomb. Ez lehetséges, normális? Köszi!

v1.4005 DC

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#7982) sklopp válasza DannyL81 (#7981) üzenetére


sklopp
őstag

Ebben a verzióban már normálisan vezethető? Én még a korábbit játszottam végig párszor, de a Niva katasztrofális volt, a legenyhébb kanyarban is rögtön felborult ha nem lépésben mentem. Úgy hogy inkább hanyagoltam a járműveket, gyalogoltam.

(#7983) cheatergs válasza sklopp (#7982) üzenetére


cheatergs
senior tag

A Monolith-oshoz nem tok hozzászólni, de a Niva már megint vezethető.

Mindig minden mindegy

(#7984) DannyL81 válasza sklopp (#7982) üzenetére


DannyL81
tag

Nincs vele baj, csak nagyon kell rá vigyázni, mert nem lehet megjavítani. :/

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#7985) PeL válasza DannyL81 (#7984) üzenetére


PeL
addikt

Miért ne lehetne? Csomagtartónál ott van a repair opció nem?

(#7986) Sensut válasza PeL (#7985) üzenetére


Sensut
őstag

Ha jól emlékszem van egy Niva valahol, amit nem lehet megjavítani. Azt hiszem Borongóson van, de nem vagyok biztos benne, hogy az-e. Aztán van egy Radaron egész fent az antennákon túl, ami qrvára sokat zabál :) Ezt meg lehet javítani, de seperc alatt leszívja a tankot. A legjobb Niva, amivel én is szoktam kóborolni az Sötét Völgyben van a monolitos bázisnál, amivel el kell menekülni a helikopter elől.

(#7987) Applefun01


Applefun01
csendes tag

Üdv!
Támadt néhány kérdésem ezzel a játékkal kapcsolatban. Elvileg a DC legfrissebb verziója van fent, semmi extra moddal. A kérdés az, hogy az lA-ban nincsenek már tároló dobozok a pályán? Így táborok közepén, vagy ilyesmi, ahogyan az minden eddigi játban volt.
Illetve mi van az artifactokkal? Egyelőre csak a szeméttelepig jutottam el a játékban és most játszom az LA-val először, így nem értem hogy megy ez a rendszer. Körbejártam a pályákat és nem találok egyet sem. Illetve pont most az előbb, random ott volt az út közepén egy artifact, de inkább bug lehetett, mert még a detektor sem volt elől... Szóval ebben a játékban lehet őket így keresni és találhatok is MAGY ESÉLLYEL vagy tök felesleges, küldetéshez van kötve?
Szándékosan nem látható senki sem a térképen? Ez engem eléggé zavar. (Sima stalker módban vagyok, nem hiszem, hogy nehezítés lenne)
És miért nem akar elvinni egyetlen egy utaztató figura sem? (Szeméttelepről cordonba, meg fordítva)
-
Eddig egy nagy csalódás ez a játék. A behozott újdonságok nem rosszak, de kissé elvesznek. Nem rossz a pályadizájn, de túl nagyok a pályák és üresek, nincs rajtuk semmi felfedezni való. Azt hiszem, ez egy dögunalom lesz még pár óra után.

(#7988) Sensut válasza Applefun01 (#7987) üzenetére


Sensut
őstag

Az artifactokhoz nincs szükség detektorra, ez így van az eredeti SOC-ban is. Szóval az nem bug, hanem tényleg egy arti. Az utaztatók csak akkor szállítanak valahova, ha már jártál azon a helyen és felfedezted azt. Ha kitörés közeledik, akkor nem kockáztatnak amíg az el nem múlik. Addig nem, ami logikus is. A játék még mindig fejlesztés alatt áll, úgyhogy nem kell egyből kiakadni a hiányosságai miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#7989) DannyL81 válasza Sensut (#7986) üzenetére


DannyL81
tag

Na én ezt a Monolitos Niva-t nem tudom megjavítani, amivel a heli elől menekülök, mert inaktív a repair gomb. :O Mondjuk az is igaz, hogy azelőtt lenyúltam, hogy a történet szála odaért volna. Lehet ez a baj? :DDD

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#7990) DannyL81 válasza PeL (#7985) üzenetére


DannyL81
tag

Ott van, csak nem aktív.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#7991) Sensut válasza DannyL81 (#7989) üzenetére


Sensut
őstag

Van javító készleted?

(#7992) DannyL81 válasza Sensut (#7991) üzenetére


DannyL81
tag

Nincs. Az melyik? :B

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#7993) Sensut válasza DannyL81 (#7992) üzenetére


Sensut
őstag

Tudtommal régebb nem kellett szerszám a javításhoz, de lehet hogy betettek valamit utólag (?). Eddig nálam mindig simán ment a javítás és találtam szerszámokat is hébe-hóba. Na most nem tudom, hogy van-e köze a szerszámoknak a autókhoz?

[ Szerkesztve ]

(#7994) DannyL81 válasza Sensut (#7993) üzenetére


DannyL81
tag

Régen nem kellett. Most viszont tényleg kell az alap javító készlet hozzá. Megvettem és egyből OK. Köszi a tippet! :R

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#7995) Sensut válasza DannyL81 (#7994) üzenetére


Sensut
őstag

Fasza! Ezt én se tudtam és még a LA Wiki-n is úgy tudják, hogy nem kell semmi a javításhoz :) Legalább felfedeztünk valami újat.

(#7996) cheatergs válasza Sensut (#7995) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ez azért fura, mert nálam most nem volt, és mégis megjavította a kocsit.

Mindig minden mindegy

(#7997) Sensut válasza cheatergs (#7996) üzenetére


Sensut
őstag

Kipróbáltam én is az utolsó verziót úgy, hogy idő előtt, a lehető leghamarabb odamentem Sötét Völgyben a Nivához és engedte javítani, de csak ha legalább már 85 %-ra csökkent az állapota. Mellesleg amint beültem, jött egy helikopter is és jól megszórt. De az a gáz, hogy nálam már van egy Repair Tool, nem tudom honnan és így fogalmam sincs, hogy van-e köze a javításhoz. Valahol már a játék elején szedtem össze, vagy kaptam valakitől. Ez az eszköz a leírás szerint nem fegyver javító szett hanem valami általános cucc amire azt írja, hogy mindenféle csavarhúzók meg ilyesmik vannak benne. Eldobni sem engedi, mint a többi szerszámkészletet és talán majd később megveszi valaki.

[ Szerkesztve ]

(#7998) cheatergs válasza Sensut (#7997) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem a Foxnak adandó szerszámkészletről van szó?

Mindig minden mindegy

(#7999) DannyL81


DannyL81
tag

Nekem ilyet kellett vennem a bárostól, hogy meg tudjam javítani. Javítás előtt 3/3 volt a javítások száma. Niva javítás után lement 2/3-ra, tehát valóban ezt használta hozzá.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#8000) Sensut válasza DannyL81 (#7999) üzenetére


Sensut
őstag

Igen, ez van nálam is. Valami újítás van itt, az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.