Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Spirit


Spirit
őstag

Általános kérdések, tanácsok:

A BOINC-ot telepítés után át kell állítani advanced view-ba, a leírt dolgok nagy része onnan érhető csak el.

Mi a project címe?
A project címe: Rosetta@Home

Hány gépen lehet futtani a Boincot?
Korlátlan számú gépen.

Mi az a Credit, Total Credit, Recent Averge Credit stb?

Pontot jelent, viszont mint mindenütt máshol itt is van egy pontozási rendszer.
A számítógéped letölt egy csomagot, amit a kliens segítségével elemezni kezd, majd a számítások végeztével (vagy a beállított időpontban) visszaküldi a kiszolgálónak.
A számítógéped teljesítményétől- és a csomag elemzésének idejétől függően kapsz egy pontot, a szerver miután jóváhagyja ezt Granted Credit-ként látod. (result utolsó sorában) Ezek összegét adja a Total Credit.

A Recent Averge Credit (RAC) a napi átlagosan elért pontjaidat jelenti, amit az utóbbi 1 hónapban elért eredményeidből számolja a rendszer.

Mi történik, ha leállítom a számítógépem, míg egy feladat fut?

Minden feladatban vannak checkpoint-ok.Pl egy csomagban 6 proteint elemzel, és mind a 6 után a rendszered elmenti, viszont előfordulhat az is hogy a fehérje nagyon bonyolult és az általad beállított csomag ideje alatt nem végez, így megesik, hogy csak a végén van checkpoint. Amikor leállítod a géped, vagy lefagy, akkor újraindítás után leellenőrzi milyen csomagok futottak és az utolsó mentett checkpoint-tól folytatja a munkát.
Amennyiben le akarod állítani a számítógépet érdemes a projekt fülnél frissítést, majd felfüggesztést nyomni, így jó eséllyel onnan folytatod, ahonnan abbahagyod a számítást.

A projekt munkaidejének testreszabása:
Ha tudod, hogy kb hány órát fogod használni a géped, akkor meg lehet adni, hogy hány órás csomagokat töltsön le a szerverről, így ha pl csak pár órát megy naponta, akkor ideális az 1 órást beállítani, ha viszont többet használod a géped, akkor lehet nagyobb csomag szimpatikusabb.

Ennek mértékét itt tudod átállítani:
Itt Resource share and graphics: Rosetta@home preferences. Target CPU run time (órában megadva)

Ha több gépen is futtatod a Rosetta@Home-t, akkor:
Itt Resource share and graphics: Rosetta@home preferences.
Ott Separate preferences for ... beállítasz egy új sémát és abban
Target CPU run time (órában megadva).
Majd a Your computers-nél Computer ID -> Location és itt azt állítod be ami a Separate preferences for után volt.
Update. Kliensben is és máris a beállított értékű csomagokat kapod.

Egy feladatot tovább számol mint kellene:
Előfordulhat, hogy a szerver rosszul saccolta meg a számítási időt, és a géped tovább számolja mint ahogy megszoktad, vagy beállítottad. Néha a hátralevő idő is megáll, de ha a %-os érték növekszik, akkor sikeres lesz, csak türelemmel kell várni.
Ha viszont beragad, vagy más bug-ot produkál... nem indul, nem tölt le újabb csomagokat, stb. - Ilyenkor Frissíts a Projekt fülnél, majd Felfüggesz gomb.
Ezután várj pár másodpercet, és Folytatás gomb.. ha nem sikerül, akkor a klienst indítsd újra... vagy a számítógépet. Ezek ha nem segítenek és egy feladat "beállt", akkor érdemes eldobni.

Letöltendő feladatok száma és azok beállítása:
Ha már tudod, hogy mennyi időt használod a géped, akkor be lehet állítani, hogy mennyi munkát bízzon rád a szerver:
Boinc Managerben menj a Haladó fül-re (angolnál Options), majd itt a Beállításokra. A megnyíló ablak hálózatkezelés fül-re:
Ahány naponta csatlakozol az internetre, azt beállíthatod, valamint, hogy mennyi csomag álljon mindig a rendelkezésedre ( további munkatárolónál ).
Ez akkor jön jól, ha nem rendelkezel állandó internetkapcsolattal és be tudsz spájzolni egy kis időre, de csak óvatosan mivel a feladatoknak van egy lejárati ideje,amire el kellene készülni, ha úgy érzed, hogy ez nem sikerül, akkor a további munkatároló méretén csökkents!

Fogyasztás és teljesítmény és egyéb beállítások:

Akad a gép, ha megy a rozi? ;]
Sokan vannak akik a számítógépüket speciális célra állították össze, mint például játékra, videó szerkesztésre, tervezésre stb. Bizonyos esetekben megesik, hogy a számítógép a fogyasztását és hőtermelését tekintve kezesbárányként működik. A rosetta@home, viszont eléggé számítás igényes feladat, ezért leterheli a számítógépünket teljes egészében. Ezeket a problémákat is orvosolhatjuk könnyedén, ha beállítjuk a BOINC Manager-t vagy a Rosetta web-es felületét. Be lehet állítani a klienst, hogy csak akkor dolgozzon, ha a processzor X% alatti terhelésnek van kitéve, így nem zavar a munkánkban. Ezt megtehetjük a Managerben - Haladó - Beállítások - Processzorhasználat fülnél. Ha nagyon visszafogja a gépünket, akkor a "Ha a processzorhasználat kevesebb mint... xx%" jelölőnégyzetben levő értéket állítsuk kisebbre. Ha ennek nem jelentkezik eredménye, akkor ugyanitt fentebb "Ha a számítógépünk használatban van" jelölőnégyzetből vegyük ki a pipát.
Többmagos processzor használatakor beállíthatjuk, hogy hány processzormag dolgozzon a projekten összesen. Ezt megtehetjük a Manager - Haladó - Beállítások - Processzorhasználatnál alul: Többprocesszoros rendszereken legfeljebb xx%-át használja a processzoroknak jelölőnégyzetben vegyük kisebbre az értéket ( 2 magosnál 1 mag 50%, 4 magosnál 1 mag 25% stb). Ez a beállítás a webes felületen is elérhető, itt a When and how BOINC uses your computer Computing preferences-re kattintva Processor Usage mezőben : On multiprocessors, use at most 16 processors -ra van alapértelmezetten állítva, állítsuk át a mi igényeinknek megfelelően.
Ha a processzorunk fogyasztását, hőmérsékletét soknak találjuk, viszont nem szeretnénk lemondani emiatt a projektben való részvételről, akkor a Manager - Haladó - Beállítások - Processzorhasználatnál alúl A processzoridőnek legfeljebb a xx% CPU time. Az itt megadott értéket beállítva terheljük a processzorunkat, tehát ha 60%-ra, akkor pl a Windows feladatkezelőben magonként 60%-ra lesz leterhelve a CPU-nk.

Belassul az "internet", ha megy a rozi? ;]
A BOINC Manager alapértelmezettként a maximális le és feltöltési korlátra van beállítva limit nélkül. Ezt korlátozhatjuk a Managerben - Haladó - Beállítások - Hálózathasználat fülnél a maximális le és feltöltési korlát megadásával (KiloBájt-ban megadva).
Ha nem tudod milyen internettel rendelkezel, akkor itt megnézheted.

Teker a vinyó, ha megy a rozi? ;]
A fentiekhez hasonlóan beállíthatjuk, hogy a BOINC milyen időközönként erőltesse a chekpoint-ok mentését (azért írtam, hogy erőltesse, mert nem mindig teszi ezt meg).
Leállításkor általában úgy is a projekt frissítése, majd felfüggesztés után lépünk ki a BOINC-ból, így ezt a funkciót érdemes kikapcsolni, mivel a HDD-nek így is van dolga bekapcsolt virtuális memóriánál. Manager - Haladó - Beállítások - Merevlemez és memória használat: Feladat ellenőrzőpont lemezre írása minden x másodpercben - ezt növeljük meg. Itt beállíthatjuk azt is, hogy a lapozófájlból hány százalékot használjon, illetve testre szabhatjuk egyéni igényünknek megfelelően mind a memória, mind a merevlemez használatát. Érdemes megjegyezni, hogy processzormagonként általában 4-500Mb-al érdemes számolni memóriahasználatot illetően, de ez változhat... csupán iránymutatás. Ha biztosra akarunk menni, akkor processzormagonként (szálanként) 1Gb rammal számolunk.

RAC megsaccolása:
Könnyedén ki lehet számolni, ennek értékét nagyjából:
Átlagosan megsaccolod, hogy naponta hány órát futtatod a rosetta@home-t és ezt az időtartamot másodpercben feljegyzed. (jele a számításban t)
Megnézel egy átlagos csomagot az eredményeidnél amit már a szerver jóváhagyott a Granted Credit mezőben.
Kb így néz ki:...... Over Success Done 13,514.64 77.98 58.42

(t / CPU time <sec>) x Feldolgozóegységek száma x Granted Credit = Recent Averge Credit (közelítő meghatározás)

Feldolgozóegységek száma = Ha többmagos processzorral rendelkezel, akkor processzormagok száma + Hyper Threading szálak, amennyiben engedélyezve van.
Mivel egy hónap után áll be az átlagkredited, ezért ne aggodalmaskodj, ha most kezdted.
Jó taktika az is, ha a csapat tagjai közül kiszemelsz valakit akinek tudod, hogy hány órát megy a gépe, milyen beállításokkal és az alapján, vagy az Ő csomagértékei alapján megsaccolod... bár ezek a számítások, mint a fenti saccolós módszer sem pontos és a valóságnak nem megfelelő (Message Board-ban pontosan le van írva, de ahhoz matematikusnak kellett volna születni, hogy megértsük). :DDD

[ Módosította: #65675776 ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.