Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) Golota válasza deicide (#5750) üzenetére


Golota
aktív tag

Az a bajom ezekkel az új hullámos thrash bandákkal, hogy minden egyes riffjüket már hallottam, ennél sokkal eredetibb előadásban. Pár fiatalabb kollégám ajánlott jónak tartott mai thrash bandákat, de abszolút deja vu érzésem van ezekkel kapcsolatban. Nem köt le, nem mozgat meg. Lapos, sablonos.

Imádom a thrasht, messze a legnagyobb hatású metal műfajnak tartom, de míg a 80-as években és a 90-es évek elején egymás után jöttek korszakalkotó, zseniális művek, gyakran kisebb, hamar eltűnő, vagy kevésbé jegyzett csapatoktól is (Infernal Majesty & co), addig manapság csak kliséket hallok.

Sokkal inkább megtalálom azt a fajta izgalmat pl. egy Inquisition lemezben.

Akik szerintem sikeresen átmentették magukat, az az Exodus. Nekik mai napig vannak jó thrash lemezeik, bár a Tempo of The Damned óta szerintem ők is gyengélkednek. Szerencsére a 80-as évekből van akkora thrash anyag, hogy kitart még vagy 100 évig, mire kicsit is kezdené unni az ember. Minden nap találok új, már félig elfelejtett gyöngyszemeket, amiket érdemes leporolni, pedig már nem is emlékeztem rá.

(#5752) TeeBee73 válasza Golota (#5751) üzenetére


TeeBee73
addikt

Trash témában nálam még mindig a Sound of Perseverance az első.

MOD: Másik topicból egy kis lazulás. Sörözéshez/flekkenezéshez pont jó. :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5753) Golota válasza TeeBee73 (#5752) üzenetére


Golota
aktív tag

Az szerintem nem thrash, hanem death. Számomra a Leprosy (ez a stílusteremtő is, véleményem szerint) és a Spiritual Healing volt az abszolút etalon, de mindegyik lemezüket szeretem. Azon ritka együttes, amelyik mindegyik lemezén tudott újat mutatni és nem fulladt öncélú próbálkozásba.

(#5754) Golota válasza Golota (#5753) üzenetére


Golota
aktív tag

Még annyit, hogy a thrash "esszenciája" szerintem egyértelműen a Reign in Blood. Harmindegynéhány perc színtiszta adrealin és agyafúrt agresszió: Felülmúlhatatlan, megismételhetetlen. Nem ez hozta létre a thrasht, hiszen azt már megtette a Metallica a Kill Em All-al, de ez volt az a lemez, ami formát adott neki. MOndjuk úgy, hogy a Metallica megtalálta a hangot és a ritmust, de ezt a szörnyeteget a Slayer gyúrta össze és eresztette rá a világra.

(#5755) 3shae


3shae
aktív tag

Jól olvasom, thrash a téma? :Y

Azt hittem már soha nem lesz említve.. Nagy techno-disco patkány vagyok (voltam most már így, a koromat nézve) de ez a műfaj igen közel éll hozzám, mivel gyermekkoromban igen sokat hallgattam ezeket az együtteseket :)

Egyik legnagyobb kedvencem Mille, és csapata a Kreator, szerintem igazi túlélők, annak ellenére hogy volt nekik is egy kis kitérő (Endorama, Reneval, Cause for..) és a mai napig jönnek új albumokkal.

Pár hete hallgattam egy kis Sepulturát, a Mass Hypnosis egyszerűen a mai napig letaglóz, illetve ezt érzem még a Dead embrionic cells nóta közben is. Brutális erő, iszonyat t empó, de mégis megmarad az emberben..

Sodom, remember the fallen c. száma szintén olyan, amit a mai napig szívesen meghallgatok, az is thrash eposz lett :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#5756) Golota válasza 3shae (#5755) üzenetére


Golota
aktív tag

Számomra a teutonic thrash fénypontja a Persecution Mania. Ami méltatlanul mellőzött, az Holy Moses. Talán az egyetlen igazán hiteles női metal-énekes (bocs minden Tarja-fantól). A Destructionról meg mindig az Exodus jut eszembe: zeneileg talán a legerősebb produkció a saját közegében, de a mainstream figyelem elkerüli őket.

(#5757) 3shae válasza Golota (#5756) üzenetére


3shae
aktív tag

Persecution mania valóban erős album, most hogy emíltetted, bele is hallgattam. A Destruction kimaradt az életemből, talán egy kazim volt tőlük, az Eternal Devastation, az viszont annyira nem tetszett, nem sokszor tettem bele a kis lengyel unitra magnómba :DDD

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#5758) Bjørgersson válasza TeeBee73 (#5747) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom mindkettő Les Paul? :D A kicsit extrémebb formák jobban bejönnek, mint pl. egy Jackson Warrior (jobb felső sarokban a "kedvenc" gitárosom). :D Egyik cimborám meg vagy két-három hete vett egy Demmelition King V PDX-et Southportban, 50%-os áron adták, mert már nem gyártják és kifutó modell. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5759) aphra2 válasza Golota (#5756) üzenetére


aphra2
aktív tag

Na végre , hogy a thrash is szóba került :C

Azonos koruak lehetünk sztem , szinte ugyanazokat a bandákat hallgattam mint amit fentebb írtál , ami még engem nagyon megfogott, az a Living Death ...Protected from reality albuma , annak rabja voltam :K
Az exodus pedig máig megunhatatlan.
Holy ,... és sztem Angela méltó utódja Britta Görtz, a Cripper énekesnője , az Antagonist album nekem nagyon bejött,..ill Britta hangja , ...és a mostani Hyena albumon is van 1-2 jó szám, sajna jutubon csak két semilyen szám van eddig fent.
Antagonist albumról egy koncertfelvétel: Damocles
Nosztalgiából pedig :Sodom ,....ja és Cannibal

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5760) gbors válasza Golota (#5754) üzenetére


gbors
nagyúr

kevesebb, mint 30p - de amúgy teljesen egyetértek :K
(a Metallica-s résszel kevésbé - a thrash létrejöttét én ide datálom)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5761) deicide válasza aphra2 (#5759) üzenetére


deicide
veterán

Pont most rendeltem meg CD-n az Epitome of Torture-t. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5762) Golota válasza 3shae (#5757) üzenetére


Golota
aktív tag

Helyes kiejtéssel: junájtra. :DD Egyébként a Destruvtion szerintem megelőzte korát, elég progresszív zene volt, de a csörgős/köcsögdudás gitárhang elég sok mindenkit elvadított.

(#5763) Golota válasza aphra2 (#5759) üzenetére


Golota
aktív tag

Hehe, ez a Living Death nekem is meg volt "műsorosban." Kb 20 éve nem hallgattam. Holy Mosesnél Sabina-ra gondoltál, nem?

(#5764) Golota válasza gbors (#5760) üzenetére


Golota
aktív tag

Inkább úgy mondanám, hogy "bábáskodtak a megszületésnél", de a szülő a Metallica volt, ezt nem lehet tőlük elvitatni.

Egyébként egyesek az első thrash elemeket és tempót bemutató számnak ezt ismerik el. Érdekes amúgy, ha az ember belegondol, van ebben valami. Vicces elképzelni torzított gitárral, bőrbe öltözve a srácokat. :))

(#5765) 3shae válasza Golota (#5762) üzenetére


3shae
aktív tag

Nekem a hangja nem jött be. Erre most jöttem rá, hogy a youtubeon belehallgattam az albumba.

De gondolj bele hogy anno Mille, és Tom mellett milyen volt ez a hang :DDD

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#5766) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#5758) üzenetére


TeeBee73
addikt

Egyik sem. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5767) Ellia


Ellia
addikt

Ha már ennyire belejöttetek a trash-be Én is itt hagyok egy igazi trash számot: Katt! ;]
Kérem a köveket!

[ Szerkesztve ]

(#5768) Bjørgersson válasza TeeBee73 (#5766) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bassza meg, tenyleg, mindjart elsirom magam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5769) gbors válasza Ellia (#5767) üzenetére


gbors
nagyúr

nincs ezzel gond, ez tényleg trash - bár megjegyzem, eddig a thrash-ről volt szó :P

(#5764) Golota: nem akarom a Metallica érdemeit elvitatni, de pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy nekik sikerült először LP-t kiadni a műfajban.

a linkelt videon jót röhögtem :) értem, hogy mire céloznak a thrash elemekkel - viszont ha ennyire alap mozzanatokat keresünk, akkor Mozart diszkográfiáját is érdemes végignézni, szerintem találunk bőven. a death tekintetében meg Bach-ot :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5770) Ellia válasza gbors (#5769) üzenetére


Ellia
addikt

Direkt azért írtam trash-nek :D

Tool - The Pot elég kemény, mély zene ez. Érdekes.

(#5771) gbors válasza Ellia (#5770) üzenetére


gbors
nagyúr

nagyon jó ez a szám :K már vagy 15 éve gondolkodom, hogy rá kéne szánni egy kis (sok) időt a Toolra, egyszer talán eljutok odáig :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5772) Ellia


Ellia
addikt

Kvelertak - Kvelertak Na ez szerintetek milyen stílus? :D Érzek egy kis Hard Rockot, Punkot, meg még nem tudom mit és őszintén marha jól szólnak. Csak kár, hogy a szöveg norvég...

(#5773) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Clitoris fest, ki jön :DDD ? Egy kis ízelítő a headlinertől ;] .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5774) Bjørgersson válasza Ellia (#5772) üzenetére


Bjørgersson
félisten

He, ez az Elder kurva jó, pár napja csak ez megy. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5775) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

KRIMH - Septicflesh - Prototype

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5776) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#5775) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez már nem ment olyan jól, mint a Vampire From Nazareth. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5777) the_blu36


the_blu36
tag

Jó ebédhez szóljon egy kis Soilwork Recode the Subliminal:

Resistance (Official Lyric video - 2014)

[ Szerkesztve ]

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#5778) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

North Korean Kids playing Meshuggah

:DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5779) Ellia


Ellia
addikt

(#5780) the_blu36 válasza Bjørgersson (#5778) üzenetére


the_blu36
tag

Beteg :C

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#5781) Milestone2 válasza Ellia (#5779) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:C Nekemvalóóóóó :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5782) the_blu36


the_blu36
tag

Ígykelleztetcsinánie!

ARKONA Slavsia, Rus´ (Live)

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#5783) Nunder


Nunder
őstag

Egy kis technikás metál: Botanical - Enigmatic

Egyszemélyes hadsereg :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5784) the_blu36 válasza Nunder (#5783) üzenetére


the_blu36
tag

Egyszemélyesről nekem mindig ő jut eszembe :D Ugyanakkor irigylem, hogy még károgni is tud, nekem sose ment.

Pendulum - Immunize - One Man Metal Band Cover by FSR

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#5785) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#5778) üzenetére


TeeBee73
addikt

:DDD :C :C :C

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5786) blasko92 válasza the_blu36 (#5784) üzenetére


blasko92
őstag

Ez rohadt jó! Most kiűzöm a szomszédokat! :D

(#5787) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Egy kis Ozzy papa
Black Sabbath - God is dead

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5788) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ne csak csépeljünk, belezzünk is!

Cannibal Corpse koncert lesz július 22-én.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5789) Dilikutya válasza gbors (#5769) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az első thrash metal lemez attól függ, minek is tekintjük a Venomot. Mellesleg bevallottan a Metallicára is nagy hatással voltak, meg úgy kb. mindenkire, aki a 80-as években thrash/death/black metal zenekart alapított.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5790) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Earthless - From The Ages

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5791) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Morbid Angel - Sworn To The Black

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5792) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Lindemann teaser :Y

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5793) Rimuru válasza Cthulhu Dawn (#5792) üzenetére


Rimuru
veterán

Ebből nem tudtunk meg sokat, de várom. :)

Vigyázat, csalok!

(#5794) Golota válasza Dilikutya (#5789) üzenetére


Golota
aktív tag

Az tény, hogy sok mindenkire hatással voltak, de zeneileg a Venom inkább egy "black & roll". A tisztán thrash hangzástól messze van. Szövegében, külsőségeiben sokkal inkább a Black előfutára. Furcsa, hogy a Black kialakulásához, bár sokak szerint kiindulási alap, sem a Venom, sem a Celtic Frost nem volt elég, kellett bele egy kis thrash, hogy meglegyen a megfelelő formula. Persze szubjektív dolgok ezek, elég nehéz kizárólagosságot adni egy-egy stílus kialakításában.

Ha még nem lett volna. :DD

(#5795) Bjørgersson válasza Golota (#5794) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezzel a satan -> black metallal nagyon nem ertek egyet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5796) Ellia


Ellia
addikt

Öhöm: Map Of Metal Jó böngészést!

(#5797) Golota válasza Bjørgersson (#5795) üzenetére


Golota
aktív tag

Ezt poénnak szánták... Nyilván szélesebb a műfaj de azért alapvetően nem hülyeség.

(#5798) Bjørgersson válasza Golota (#5797) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja ok, bocsánat, mobilról csak átfutottam rajta.

De, alapvetően hülyeség, van is erről egy dokumentumfilm. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5799) Golota válasza Bjørgersson (#5798) üzenetére


Golota
aktív tag

Van arról több dokumentumfilm is, de azért a blacknek van is ilyen vonulata, lásd korai 90-es évek, Mayhem, Marduk és társai. Nem mondom, hogy csak erről szól a műfaj, de hát egy ilyen ábrán nem is ez a lényeg.

(#5800) Golota válasza Ellia (#5796) üzenetére


Golota
aktív tag

Ez nagyon komoly. Jó sokat melózhattak rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.