Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Nunder


Nunder
őstag

Egy kis nosztalgia: Running Wild - The Rivalry :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5702) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Slipknot - Iowa (Full Album)

Legutoljára 13 vagy 14 évesen hallottam, fura újra, "felnőtt" fejjel hallgatni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5703) Milestone2 válasza Bjørgersson (#5702) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor is jó volt...nekem most is az....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5704) Kephamos


Kephamos
addikt

Kis sztónerkedés péntekre: [link]

(#5705) Kephamos válasza Milestone2 (#5703) üzenetére


Kephamos
addikt

Én utáltam, mert az MTV2-n egy időben minden második klip a left behind volt.
mod.: a Wait and bleed viszont alig ment. :(

[ Szerkesztve ]

(#5706) Bjørgersson válasza Milestone2 (#5703) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Háááát, annyira azért már nem jön be, mint anno, nem is hallgattam végig. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5707) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hazafele jövet Be'lakort hallgattam, s mire hazaértem és véget ért az album, pont elbújt a napocska, nagyon hangulatos volt. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5708) Ellia


Ellia
addikt

Klasszik.Ezt is megéltük :D

(#5709) Kephamos


Kephamos
addikt

éfforduló

gbors: Nekem az addicted tetszik nagyon. Szeritnem messze a legjobb albuma.

[ Szerkesztve ]

(#5710) gbors válasza Nunder (#5701) üzenetére


gbors
nagyúr

ó, az a 90-es évekbeli Running Wild... :D

(#5709) Kephamos: valahogy úgy vagyok Devinnel, hogy egész albumokat ritkán hallgatok tőle. az a gond, hogy nem nagyon van időm arra, hogy leüljek és csak a zenére figyelve végighallgassam - pedig gyanítom, hogy szükség lenne rá.

Sabbath pedig :R

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5711) Ellia


Ellia
addikt

Tingli-tangli pop: NIGHTWISH - Élan Remélem a lemez egésze ennél kicsit acélosabb lesz.

(#5712) Bjørgersson válasza Ellia (#5711) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ennek sincs már sok köze a Nightwish-hez.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5713) Ellia válasza Bjørgersson (#5712) üzenetére


Ellia
addikt

Nightwish - Sagan Ez jobb szerintem, bár csak kislemezes lesz tudtommal.

(#5714) föccer


föccer
nagyúr

Pink Floyd a mai menü. :)

<3

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5715) cappa72 válasza föccer (#5714) üzenetére


cappa72
nagyúr

Erről ez a nagy kedvenc jut eszembe: Voïvod - Astronomy Domine
A Slayer mellett ez volt a nagy kedvenc :K

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5716) Bjørgersson válasza Ellia (#5713) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hááát, egy fokkal jobb.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5717) föccer válasza cappa72 (#5715) üzenetére


föccer
nagyúr

A PFnek is a kevésbé elborultabb, mondhatni populárisabb része tetszik nekem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5718) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Óriás - Márhívó (Ossian cover)

Óriási!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5720) leslieke válasza Dilikutya (#5718) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

LOL

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5721) Rimuru válasza Dilikutya (#5718) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem megvan az egész koncert is. :D

Vigyázat, csalok!

(#5722) Dilikutya válasza Rimuru (#5721) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem is. Kár, hogy videó nem készült róla.

És most a Hammer Records berágott a Márhívó feldolgozás miatt, szánalmas.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5723) Kephamos válasza Rimuru (#5721) üzenetére


Kephamos
addikt

Én ismerek olyat, aki ott volt. :)

(#5724) Ellia válasza Dilikutya (#5722) üzenetére


Ellia
addikt

Az biztos, hogy kellemetlen, de kinek is? Paksinak. Emberből van, mindenki csinált hülyeséget már (nagyobbat is) na meg állítólag az omniózus koncertje óta se előtte se közben nem iszik alkoholt. Ha lenne egy kis humorérzéke akkor röhögne rajta egy jót. Duzzogással csak még jobban előtérbe kerül (azért gondolok Paksira elsősorban mert nem hiszem, hogy a kiadójuk akadt fent ezen elsősorban). Amúgy inkább azzal próbálkozzon, hogy kikászálódjon az évenkénti új Ossian lemez önismétlésből...

A feldolgozásért/humorérzékért jár a pirospont az Óriásnak.

[ Szerkesztve ]

(#5725) rétisün válasza Ellia (#5724) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, igaz-e vagy sem, de (állítólag) később visszamentek, hogy adjanak ehelyett egy másik koncertet, de endrénk azon se volt a topon :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5726) Dilikutya válasza Ellia (#5724) üzenetére


Dilikutya
félisten

Túl van lihegve. Én jól ismerem az ominózus koncertfelvételt, jókat lehet rajta röhögni, de ez nem befolyásolja nálam a klasszikus lemezeik élvezeti értékét, és ha valahol beléjük botlok koncerten, ott is el tudok vonatkoztatni, ha jó a buli. Persze utána a sörsátornál nyilván szóba kerül, de csak lazán. Ő is megtanulhatna rajta nevetni.

De az is lehet, hogy ez a púposkodás az előszele annak, hogy a Hammer ki akarja adni dupla CD-n és DVD-n azt a debreceni koncertet, és egy műbalhéval kezdik meg a kampányát. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5727) Nunder válasza Kephamos (#5719) üzenetére


Nunder
őstag

Még, méég :D

MASU - Rocket Dragon

gbors: Nekem is az az éra az etalon Running Wild terén, de most meglepődtem, hogy a visszatérés óta kiadott második lemez (a legújabb) mennyire hasonló karakterű. Itt is van. Kasparek is rájött, hogy a régi vonalat kell erősíteni, és akkor lesz sikeres a visszatérés :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5728) Ellia válasza Dilikutya (#5726) üzenetére


Ellia
addikt

A "klasszik" lemezekkel Én is így vagyok, sőt nem egy koncerten megfordultam, ha kiadják van egy vevőjük :D ;]

rétisün:tudtommal akartak, csak nem lett belőle semmi.

(#5729) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jó lett az új Carach Angren szerintem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5730) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Septicflesh - The Vampire From Nazareth@KRIMH

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5731) Bjørgersson válasza Cthulhu Dawn (#5730) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Most akartam belinkelni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5732) sixpak válasza Bjørgersson (#5686) üzenetére


sixpak
nagyúr

Akkor én is.... :)
Szüleim révén, már egészen korán belecseppentem a zene világába. Queen rajongók voltak, én meg azt hallgattam amit ők (mást nem is tehettem volna, gyerek voltam).
Aztán valamikor a nyolcvanas évek elején-közepén, kaptam ajándékba egy Edda kazettát, nagyon megszerettem, egészen a 7-8. albumig hallgattam őket.
De közben a 80-as évek vége felé felfedeztem egy új stílust.
A Tyrant zenekarral...elég vicces így huszonsok év távlatából. :D
Innen már nem volt megállás, a 80-as évek vége és a 90-es elején rengeteg metal bandát megismertem.
A Metal Church, Overkill, Testament és még sok másik banda korai albumaik még mindig a kedvenceim. Egyik legnagyobb kedvencem az Annihilator volt...és a mai napig az. :K
Emlékszem, 91-ben halt meg a Metallica számomra. A fekete albumot még hallgattam egy ideig, de azóta egyet sem.
Viszont kiváló új bandák jöttek helyette...a Pantera volt nekem akkoriban a Metallica helyett.
Ezután már rengeteg fajta zenét hallgattam, nyilván egy bizonyos határon belül. Egyszerre rajongtam a Bad Religion-ért, mint a Dream Theater-ért...
És mindezzel egy időben hallgattam ezeket is: Simple Man
Fortunate son...imádom őket. :K
Ma pedig ott tartok, hogy hallgatok mindent, amit az elmúlt 3 évtizedben, de rengeteg új bandát is. Kevés a hely ahhoz, hogy akár csak felét is leírjam. Ezenkívül a lányaimat próbálom a helyes útra terelni zenei szempontból...nem könnyű, de mindent megteszek az ügy érdekében. :D
Ja, és már meghallgatok néhány (nem sok) olyan előadót is, ahol nem sikít a villanygitár.
Őt például mindig szívesen hallgatom.

Faszom, ez egy kicsit hosszú lett. :D
Sorry a wall of text miatt....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#5733) Ellia válasza sixpak (#5732) üzenetére


Ellia
addikt

Elisabeth kisasszonyt szerintem nagyon sokan elhallgatnák sokáig ;] Megvan az egyedisége ami a tucat pop/indie rock zenekarok/énekesek közül kiemeli.

(#5734) Bjørgersson válasza sixpak (#5732) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne hülyéskedj, jó volt olvasni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5735) sixpak válasza Bjørgersson (#5734) üzenetére


sixpak
nagyúr


:D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#5736) Bjørgersson válasza sixpak (#5735) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha mondom. :D

Kilepett a Beyond Creation basszerosa, ugyhogy most mar megbaszhatja mindenki. :((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5737) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Egy kis nosztalgia:

Raintime - Rolling Chances

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5738) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Gire - Aranyhajnal live

Basszer ezt hogy bírja :Y ?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5740) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nightland - Icarus

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5741) Ellia


Ellia
addikt

Ez nem tudom mi de jól szól: Elder - Compendium - Lore.

[ Szerkesztve ]

(#5742) Bjørgersson válasza Ellia (#5741) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó ez, he. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5743) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#5742) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ez is. :K

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5744) Bjørgersson válasza TeeBee73 (#5743) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jaj, ez már nagyon lassú nekem. :)

Tényleg, hogy állsz a feldolgozással? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5745) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#5744) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ma húroztam újra a 2 elektrongyost, a 24 bundoson a H meg is adta magát egyből. (Gratula a Daddario-nak!)
Holnap a másikat megtépem. Addig hadd nyúljon. Meglátjuk, mit bír a "nullnyolcas". :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5746) Bjørgersson válasza TeeBee73 (#5745) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Milyenek? :) Nem mintha annyira értenék hozzá. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5747) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#5746) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az egyik egy Samick 24 bundos, Floyd Rose-os, (típust nem tudok, fotózni meg nincs kedvem ;] ), a másik egy Cort M200-as. Ezt igazából, a lányomnak vettem, de 5 perc után azt mondta, nem a gitár lesz a kedvenc hangszere.
Nem akartam rákérdezni, "még is mi?", mert kaptam volna egy pofontost. :DDD
A harmadik meg egy 3/4-es akusztikus, de az a kisebbik húgomnál van. Keresztlányom 9 éves, ha jól penget, lehet még belőle egy második Lzzy Hale. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5748) Golota válasza sixpak (#5732) üzenetére


Golota
aktív tag

Nagyon hasonló az én "pályafutásom" is. Szüleim miatt Queen-nel indult, majd Accept, de ami a legnagyobb hatást gyakorolta rám az a Slayer friss (akkor az volt) Reiign Blood-ja volt. Számomra alapvetően határozta meg a zenei ízlést. Ettől fogva zabáltam a thrasht: Exodus, Nuclear Assault, Anthrax, Megadeth, Sodom, Kreator, Destruction, amit csak el tudsz képzelni, bár az Annihilator számomra kakukktojás, nem tartom igazi thrash bandának, nem is jött be igazán sosem. A Metallica soha nem tartozott a kedvenceim közé, de az első 3 lemezüket nagyon szerettem. A Justic for All felért számomra egy arculcsapással, akkora visszalépés. Mikor a thrash kifulladni látszott, a zseniális Death, illetve a Possessed adta leginkább, majd kezdtem a korai death-black vonal felé mozdulni. Mikor a thrash kifulladt, a Pantera volt a pótszer, mellette egyre inkább Celtic Frost, Bathory.

Manapság elég kevés van, amit nem találok klisésnek, de azért vannak ilyenek, főleg a "kifinomultabb" (hahaha) black vonalon, mint pl: Inquisition (zseniálisnak tartom őket, szerintem ma a metal zene egyik csúcsa), illetve Taake, Beherit.

(#5749) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#5744) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ja, lassú. Mire a Brave-t végigtoltuk, a dobosunk megivott 2 sört, mert csak az egyik kezét kellett használni... :DD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5750) deicide válasza Golota (#5748) üzenetére


deicide
veterán

És most, hogy a thrash megint erős? ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.