Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-19 17:46:32

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16535) pestibenji


pestibenji
senior tag

Sziasztok!

Új takarító robot vásárlása előtt állok és szeretnék kérni egy kis segítséget tőletek. Alapvetően 4 típusra szűkítettem le a választást, de nem tudok dönteni közöttük.

Fő szempontok:
- Nagyon alapos felporszívózás; a sarkokban is
- Minél alaposabb felmosás
- Minél alaposabb szőnyeg takarítás
- Lehessen no-mop zónát beállítani (szőnyeg miatt)
- Lehessen 2 külön térképet beállítani (van egy galéria a lakásomban, ahova értelemszerűen csak kézzel tudom felvinni)
- Kicsi a lakás, úgyhogy a runtime és az aksi nagysága teljesen lényegtelen
- Legjobb lenne ha 8,5cm-nél alacsonyabbat találnék, mert van egy kanapé ami alá csak ekkora gép fér be.
- Kamera vs LDS szenzor terén nincs preferenciám, kicsi a lakás, nincsenek szir-szarok a földön, de ha meg tudtok győzni, hogy miért jobb egyik, mint a másik, azt megköszönöm.

Ahogy olvasgattam a fórumot és az interneten különböző helyeken, nem vagyok biztos benne, hogy itt Magyarországon is elérhető minden funkció az egyes gépeken, pl: Egy külföldi fórumon februári posztban olvastam, hogy a Mijia 1C-ben megjelent a multi-map support, ellenben itt valamelyik fórum társ írta az elmúlt hetekben, hogy nem elérhető ez a funkció. Ezért megköszönném ha akinek van/nak az alábbi készüléke/i, az jelezné, hogy nála elérhetőek-e a fent említett funkciók.

Xiaomi Mi Mijia 1C
- A legolcsóbb a lehetséges jelöltek közül
- Tesztek alapján felmosásban kicsit gyengélkedik a többi társához képest
- Szőnyeges teszten ez teljesített a legjobban
- Nem találtam róla infót, hogy No-Mop zónát be lehet-e állítani?
- 8,2cm úgyhogy beférne a kanapém alá.

Dreame F9
- Ha jól tudom nagyjából ugyanaz a hardware, mint a Mijia 1C
- Viszont annál egy kicsit fejlettebb, pl a felmosási funkciója
- Külföldön láttam, hogy van elérhető No-Mop zóna funkció, akinek van ilyen gépe meg tudja erősíteni, hogy itthon is?
- Nagyobb aksi (bár ez engem nem érint, üzemidő teljesen mindegy)

Xiaomi mi Robot Vacuum Mop Pro
- LDS-es megoldás az előbbi kamerásokhoz képest, ergo alaposabban fel tudja térképezni a lakást
- A fentiekhez képest jóval gyengébben teljesít szőnyegen
- Teszteken felmosásban jeleskedett
- No-Mop zóna funkció elérhető

Viomi SE
- Erről tudok a legkevesebbet, de azt találtam, hogy az elődje, a Viomi V2 az előbb említett Mop Pro-val megegyező Hardware-el rendelkezik, ez az SE pedig a legújabb Viomi ami elég hasonló hardware-el felszerelt, viszont annak ellenére, hogy egy olcsóbb model, néhány dologban jobb (pl kicsit erősebb szívóerő)

Összegezve:
A szívem az 1C vagy az F9 felé húz, mert azzal kipipálnám a fotel alatt takarítást is, viszont nem tudom, hogy a kamerás megoldás mennyire megbízható a LDS-hez képest illetve, hogy a No-Mop zóna és a multi-map support elérhető-e ezekben a gépekben.

Előre is köszönöm a válaszokat, észrevételeket, véleményeket! :B

Benji

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.