Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan "hitetlenkedő" kérdésem lenne, miszerint mennyire lehet hinni a gyártók által hivatalosan leközölt TDP értékeknek?
Gondolkodom egy Ryzen 3700x-re váltáson, és aggódom kicsit, hogy elég lesz-e az 550-es tápom, így utána néztem a hivatalos adatoknak, és "nem akarom elhinni", hogy 2x annyi mag és szál mellett ~30W-vel kevesebbet eszik a fentebb említett proci, mint a jelenlegi (i7-6700K). :D

There is no war. Only the harvest.

(#22352) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Egyelőre a szervíz nem hívott hogy sikerült e nekik a megoldani a problémát.Nemrég egy oldalon lehet hogy külföldi azt olvastam hogy egy nagyon régi pci kártyával sikerült valakinek megoldani hogy bootoljon a gép.Szerintetek létezik ilyesmi? :)

(#22353) DraXoN válasza xPraetoriaNx (#22351) üzenetére


DraXoN
addikt

Attól függ, milyen beállítást engedsz a cpu-nak.
Betudja érni "csak" 65W TDP-vel is (vagy akár 45W TDP is beállítható neki).
De adhatsz neki "ereszd-el a hajamat" üzemmódot ahol úgy 130W-ot is betud kajálni egyes esetekben (úgy plusz 20-25% teljesítményért cserébe).
Viszont ha a VGA 2060 mellette, nevetve elbírja a táp a limit nélküli üzemmódot is.. És akkor minek gyártanak erősebb tápokat? Mert el lehet adni azt amin nagyobb a szám :D (meg vannak gépek amik azért igénylik).

Flash82:
Régi pci kártya? persze.. nekem is van pár darab a fiókban, biztosan léteznek, még használtam is őket anno éles rendszerben is ;] .
Komolyra fordítva, nem lehetetlen, csak nem értem mi miatt kéne ez, ha nem a VGA halt bele valamibe..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22354) Flash82 válasza DraXoN (#22353) üzenetére


Flash82
tag

Ezt én sem értettem , valami összefüggést láttak talán hogy a régi kártya nem törődik a biossal? :)) :D

(#22355) hokuszpk válasza papa019 (#22348) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre a kupak alatt kellene ujrapasztazni ( "delid" kulcsszo ), azt feltetelezve, hogy még nem karosodott.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22356) hokuszpk válasza xPraetoriaNx (#22351) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha auton hagysz mindent, es nem tuningolsz, akkor a _procimagokra vonatkozoan_ tartani fogja a 65W koruli fogyasztast. PBOval 90W korul lesz. Ebben nincs benne a Soc, rossz esetben az is tud kajalni 20 max 25W korul. Ha az adatlapodon levo konfig masban nem valtozik, akkor eleg lesz az 550 -es tap.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22357) papa019 válasza hokuszpk (#22355) üzenetére


papa019
senior tag

Károsodás alatt túlmelegedésből adódó károsodást értsek?
Az előző HSZem óta egyébként kipróbáltuk a gépet egy 750-es táppal is, az nem segített.
Most kipróbáltam 2-3 maggal is, alapbeállításokkal, továbbra is fagyott.
Aztán levettem az alap órajelet 3Ghz-re, a Turbót szorzót pedig 42-ről 34-re (3.4Ghz) és így stabilnak tűnik a dolog. A stressz teszteket is bírja (alap órajelekkel a 4 magos, HT/Turbo/energy saving nélküli verzió nem bírta).

Ez segít esetleg bármit?

(#22358) DraXoN válasza papa019 (#22357) üzenetére


DraXoN
addikt

Lehet még az alaplapnak VRM hibája, ha nem tudja tartani a feszültséget "terhelésre".

Illetve, idővel minden CPU "fárad".. érdesség, hogy van ezerke tervezett élettartam (a gyári órajelre). Bár az utóbbi időben volt pár olyan "elismert" intel generáció (főleg celeronok és pentiumok), hogy nem bírták a tervezett élettartamot és cserét ígért rájuk az intel ha valaki visszaküldte (ha jól emlékszem).. Nagyobb generáció esetén persze nincs ilyen ismert "hiba" a cpuikban, de minél szélsőségesebb értékeken üzemel a cpu az öregedés annál gyorsabb (magasabb hőmérséklet, magasabb feszültség, nagyobb órajel).

De ahogy nézem a tiéd "alap" nem is tuningolható, se cpu, se alaplap szempontjából... megnézném egy másik alaplappal azt a cpu-t ha volna erre mód. (de legalább ránézni a cpu feszültségértékeire alapjáraton és terhelés(ek) alatt).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22359) papa019 válasza DraXoN (#22358) üzenetére


papa019
senior tag

Sajnos a teszt másik lapban nem fog menni, nincs másik 1151-es lap a közelemben.

A fenti setup egyébként azóta egy teszt játék során elhasalt (CS:GO-ban map töltés közben adta meg magát). Amit nem teljesen értek az az, hogy a 4 mag minden nélkül bírja a játékot, de a stressz teszteket nem. Az alacsonyabb órajelű teljes értékű proci viszont a játékot nem bírja, csak a teszteket. :))

Pillanatképeket tudok csatolni állapotokról, de ez gondolom nem sokat segít.
CPU-Z single thread benchmark közben - 4 mag, HT off, Turbo off, energy saving off - [kép]
Intel Processor Diagnostic tool Prime közben - ugyanaz a setup - [kép]
Legfrissebb értékek desktopon - ugyanaz a setup (ebben benne vannak a 3Ghz - 3.4 Turbo max. értékek is, a fentiekben nem) - [kép]

Ha tudsz mondani olyan mérést, amiből tovább lehet gondolkodni, szívesen megcsinálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#22360) papa019 válasza papa019 (#22359) üzenetére


papa019
senior tag

Az alaplapos topikban feltettem a kérdést, de ide is belinkelem: [link].
Ki tudna esetleg segíteni valaki egy lappal a teszt erejéig? (i7-7700-hoz)

(#22361) #96066816


#96066816
törölt tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem: szüleimnek van egy céges Compaq dx7400 gépe, Pentium Dual Core E2200 2,2Ghz, 1MB L2, 4 GB RAM, ssd - utóbbi kettő ma került be egy Win10 telepítést megelőzően. Egész használható a gép, de egy Chrome 1 tabbal már 100%-ra viszi a cput, egy facebook már csak szenvedősen tölt be - win7 alatt kicsit azért jobb volt a helyzet. Meg tudnátok mondani, hogy mondjuk egy C2D E6850 mehet-e a helyére? Mert [link] ez alapján igen, de itt pl nincs leírva az E2200. Ha mehet, lesz azért érzékelhető változás?
Előre is köszi!

(#22362) #96066816 válasza #96066816 (#22361) üzenetére


#96066816
törölt tag

Egy nagyot guglizva kiderült, hogy elvileg egy MSI MS 7352 v1 lap van benne, ami meg ilyen támogatást nyújt: [link] úgyhogy elvileg belemegy az a C2D, sőt erősebb C2Q-k is. Meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#22363) papa019 válasza papa019 (#22360) üzenetére


papa019
senior tag

Teszteltük másik alaplapban, másik memóriával, egy másik táppal, mértünk feszültségeket.
Sajnos a CPU adta meg magát.

Köszönöm a segítséget. :R

(#22364) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, sajnos nem indul az újonnan összerakott gépem :/ Tudnátok segíteni?

IDE mindent leírtam, bárhová jöhetnek a válaszok, mindegyik témát nézem :)

Köszi

(#22365) Sztyepadzso válasza slett27 (#22350) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Tegnap vagy tegnapelőtt olvastam arról hírt, hogy a Singlecore mérést valahogyan megváltoztatták(hogy mire fel, nem tudom), ami miatt gyakorlatileg az amd kiesett mindenhonnan.
https://www.techspot.com/news/81176-userbenchmark-offers-explanation-changes-cpu-score-weights.html
https://www.passmark.com/products/performancetest/history.php
https://www.passmark.com/forum/pc-hardware-and-benchmarks/46757-single-thread-score-rating

(#22366) SmallWill


SmallWill
csendes tag

sziasztok!
én azt szeretném kérdezni hogy szerintettek mennyiért vinnék el ez a félkonfigot:
i5 2500
alaplap:P8H61-M LE
2x2gb kingmax ram

privát üzenetre illik válaszolni :)

(#22367) solfilo válasza SmallWill (#22366) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdezd itt, az összefoglaló alapján: ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás

solfilo

(#22368) SmallWill válasza solfilo (#22367) üzenetére


SmallWill
csendes tag

nagyon szépen köszönöm a segítséget!

privát üzenetre illik válaszolni :)

(#22369) Danii9123


Danii9123
tag

Hali.
Ryzen 5 1400-rol váltottam 1600AF-re, kérdésem az lenne, hogy BIOS update szükséges? Csak mert crashel a pubg, eddig ritkán csinálta ezt most pedig minden 5 percben.
Továbbá ugye 2933mhz-ig támogatja ez a cpu a ramokat, nekem 3200mhz-es ramom van, ez esetleg probléma lehet?

(#22370) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

A felől érdeklődnék, hogy az energiagazdálkodási sémáknál az egyes beállítások milyen hatással vannak a processzorra, vagy úgy egyáltalán a hardverre? Csak azért kérdezem mert a Ryzen 5 2600X procim remélhetőleg csak holnapig de gyári hűtéssel hajlamos elmenni majd 70 fokig a hőmérséklet úgy hogy semmit nem csinálok, gyakorlatilag idle állapotban, na jó max. böngésző. Ha leveszem energiatakarékos módra ugyanúgy működik minden cserébe beszegeli a procit 2195MHz-re így a proci hőmérséklet is megáll 40 foknál. Amikor játék vagy benchmark alatt teszteltem, ha jól rémlik így energiatakarékos módban ugyanannyira boostolt mint más beállítással, ezért merült fel a kérdés, hogy konkrétan hol érhető tetten ennek a beállításnak a hatása?

(#22371) hokuszpk válasza Danii9123 (#22369) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elvileg nem kell bios update, de artani nem arthat. esetleg meg kell nezni a lap kompatibilitaslistajat, lattunk mar olyat, hogy valamelyik memoriatipusnal az 1 genhez nagyobb sebesseget irtak, mint a 2 genhet.
ha a memoriat a rairt 3200 -on hajtod, akkor probald meg visszavenni mondjuk 3066 vagy 2933 -ra, es ha ugy nem halalozik, akkor meg akar az is lehet, hogy a 6 mag 12 szal nagyobb adatigenye miatt instabil.
de persze az is lehet, hogy az 1400 memoriavezerloje tudta a 3200 -at, az uj proci meg a nevleges 2933 -ig tudja csak.
szoval a ram az olyan, hogy sokminden lehet na :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22372) Danii9123 válasza hokuszpk (#22371) üzenetére


Danii9123
tag

Megneztem mindent, az 1400 2666mhz-ig támogatja hivatalosan.
Egyébként vissza ettem 3000mhz-re a ramokat és most stabil a gép. Csak picit zavar hogy azt a plusz 200mhz-et nem tudom kihasználnib:(
Egyebkent köszönöm a segítséget😁

(#22373) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok olyan alaplap hiba létezik ami tönkreteheti a processzort ?

(#22374) flash-


flash-
veterán

üdv
tudja valaki hogy miért ugrik fel 100%ra a cpu használtság facebookozás közben?
De ahogy írok a betük is picit később jelennek meg..)

eddig soha nem volt ilyen kb 20-30% ot terhelte..(virus nincs, win 10 x64 legujabb frissitesk vannak)
i5-3570k, samsung 830 ssd, 16gb ddr3 ram
alapfeszes tuning van, de érdekes belemegyek az asrock axtu programba 5 másodpercenként váltogatja az órajelet 1600-4400 között.. lehet ez miatt?(IES ki van kapcsolva) ezt korábban próbáltam már de nem tudtam kikapcsolni hogy csak 4400on menjen...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22375) solfilo válasza flash- (#22374) üzenetére


solfilo
veterán

mit mutat a Windows feladatkezelő a folyamatoknál prociterhelésre rendezve?

solfilo

(#22376) DraXoN válasza Flash82 (#22373) üzenetére


DraXoN
addikt

létezik

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22377) slett27


slett27
addikt

Sziasztok ! Olyan kérdésem lenne, szerintetek melyik CPU tudja jobban kihajtani az R9 380X 4GB-os VGA-mat WOT alatt ? Beruháztam egy viszonylag erős gépre egy Xeon E5-2689-es CPU-val (8/16 mag 2,6GHz Turbo 3,6GHz). Nem találtam igazán infot arról hogy jobban jártam volna-e egy Ryzen 5 1600-assal vagy akár egy Ryzen 5 1500-as procival. 20 körül Intelben ettől jobb nem igazán van. Gondolok itt arra hogy Single core+memória sebességben, újabb architektúra stb. :U Youtube-os videókat nézegettem elvileg időnként még a Ryzen 5 2600-ost is megfogja ez a Xeon de ezek a videók nem mindig megbízhatók.

Vélemény ? :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#22378) slett27 válasza Sztyepadzso (#22365) üzenetére


slett27
addikt

Ejj a fusi meg ferdítés meg a manipuláció...van egy adott programkód amit X sebességgel futtat a CPU. Az esély ugyan az mert mindkettő CPU fajta UGYAN AZT a sz@rt futtatja.

Eléggé közismert program volt ez régóta, adott egy összképet a CPU teljesítményéről, de ettől kezdve a bizalom ugrott.

btw real teszteket kell nézni csak az macerásabb. Köszi amúgy a választ, jó régen kérdeztem. :)

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#22379) solfilo válasza slett27 (#22377) üzenetére


solfilo
veterán

Ha jól nézem ez a Xeon Boradwell, kb ennyit tud a Zen (Summit Ridge) is IPC-ben, így az órajel dönthet. :)
Ha 1600-ból találsz AF-et (YD1600BBAFBOX), akkor az Zen+ (Pinnacle Ridge), picivel magasabb IPC-vel.

Friss IPC mérés guru3D-től:

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#22380) slett27 válasza solfilo (#22379) üzenetére


slett27
addikt

Igen, azért jól sejtettem hogy nem lesz nagy különbség. Felesleges az "upgrade". :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#22381) flash- válasza solfilo (#22375) üzenetére


flash-
veterán

fel felugrott 100%ra de meglett a megoldás hw gyorsitást kikapcsoltam a firefosxban és jó lett
azért érdekes ez pár éve még hw gyorsitással is jó lett..
2 eset lehet:vagy csökken évről évre a gépem teljesítménye magától vagy a youtube, fcbook, stb egyre nagyobb hw-t igényel de mi miatt vajon?(előbbi nyilván vicc volt) magasabb bitrátájuak a képek, nagyobbak a fájlok?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22382) solfilo válasza slett27 (#22380) üzenetére


solfilo
veterán

mégegyszer elolvasva már látom, megvan a Xeon, jó ideig elleszel még vele. :K :C

(#22381) flash-:
jó kérdés, ez a hw gyorsítás elég misztikus néha, egyértelmű leírásokat meg nem nagyon találni. De örülök, hogy megoldódott. :)
Yt pl átállt pár éve VP9-re, de úgy meg pont nincs hw gyorsítás Ivy Bridge esetében, szóval fene tudja. Ha akarsz Yt gyorsítást, tedd fel a h264ify addont (ez kényszeríti a régebbi hardverek által is gyorsítható h264-et a yt-nál), van azt hiszem FF-re is, nem csak Chrome-ra.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#22383) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! egy olyan kérdésem lenne hogy amikor leszedek egy 4k Hdr filmet akkor szaggatva jatsza le a gép! Win 10, rx 580, 16gb, fx6300 (4,4ghz-en), wd 7200-es vinyó! A processzor a kevés neki?

(#22384) solfilo válasza rantotthusi (#22383) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Kérdzed meg itt, hogy mie lehet a gond.
UHD filmek lejátszása

solfilo

(#22385) rantotthusi válasza solfilo (#22384) üzenetére


rantotthusi
tag

koszi! :)

(#22386) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
Azt meg tudná valaki mondani hogy ha az alaplap támogatja alapból a Ryzen procit de bios reset volt . Nincs rajta bios jelenleg.Ilyenkor is kellene látni valamit a monitoron . Tehát megjelenít bármit is?

(#22387) DraXoN válasza Flash82 (#22386) üzenetére


DraXoN
addikt

A bios reset nem törli a bios tartalmát, csak a beállítások "felejtődnek el".
(kivéve ha azt érted reset alatt, hogy a chip az alaplapról el lett távolítva, vagy eeprom íróval törölve lett tartalmilag).
Tehát bios resetkor még kellene látni a tartalmat, és meg kellene jelennie valaminek monitoron (kivéve ha alaplapra van dugva a monitor és olyan fajta cpu van használva miben nincs IGP, bár az reset előtt se adott volna képet).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22388) Flash82


Flash82
tag

A szervíz is ezt mondta hogy valamit kellene mutatnia a monitoron.Aztán ennyivel le is zárták a sztorit.Azt mondták még hogy kellene a régi proci ami benne volt mert az nem ryzen volt.
Most azt sem tudom mit csináljak. :F Egyelőre vissza küldtem a procit még garis hátha az a lúdas .

[ Szerkesztve ]

(#22389) DraXoN válasza Flash82 (#22388) üzenetére


DraXoN
addikt

fura szerviz.. de kipróbálták az alaplapot másik cpuval működik-e?

illetve az említett athlon cpu ugyan az "generációilag" mint a ryzenek, csak kicsit megvágták, igaz, egy kicsit újabb változat a cpuból, de pont amiatt még mennie kellene.

jó lenne tudni melyik bios verzió van fenn, de elvileg az adott alaplap esetén bármely bios verzióval kellene mennie az adott 1200-as cpunak.
mivel utóbbi egy első generációs ryzen, ami még esetleg eszembe jutott az egy memória inkompatibilitás, ami főleg korai bios verziókkal fordulhat elő.. esetleg másik memóriamodullal ha meglehet nézni valahogy..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22390) Flash82


Flash82
tag

Hát igen ezen akadtam ki hogy ott volt egy hétig és azt sem csinálták hogy egy procival megpróbálták volna...
Ez a probléma jelenleg hogy nem tudok semmilyen más alkatrészhez nyúlni .Sem vga se rám nincs másik amivel próbálhatnám.
A ram inkompatibilitás jó gondolat .
Viszont így fogalmam sincs hogy tudnám kideríteni a BIOS verziót .

(#22391) DraXoN válasza Flash82 (#22390) üzenetére


DraXoN
addikt

Régen ráírták az alaplapok dobozára (címkére), illetve még korábban az alaplapokon is szerepelt ez az infó.. sajnos manapság már egyik se jellemző.. bár az alaplapi címkén még csak-csak rajta van pár gyártó esetén (talán) de ott is előfordul hogy ez sorozatonként változhat (unboxing videót megnézve erről az alaplapról, a címkéje sajnos nem tartalmazza szemmel kiolvashatólag az infót)...

szeretnék segíteni, de nem tudom, hogy tudnék ennél többet tanácsot adni a témában :( ... azért a szerviz jó lett volna megnézett volna pár dolgot.

A ramról van némi infód esetleg?
milyen fajta? mérete? esetleg azonosítója (utóbbi volna a legjobb)?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22392) Flash82 válasza DraXoN (#22391) üzenetére


Flash82
tag

[kép] Vengeance

[ Szerkesztve ]

(#22393) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Költséghatékony konfigot szeretnék egyik ismerősömnek összerakni és érdeklődnék melyik processzor az ami még ki bír hajtani nagyjából egy 1060 as VGA-t. A legolcsóbb szegmensből. Leginkább intel érdekelne, AMD nél nem akarok a ram problémába most belefutni. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#22394) solfilo válasza BogyóBP (#22393) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen RAM problémába? Aegis 3000MHz-es RAM-okat veszik számolatlanul Ryzenekhez.
De persze lehet lassúbbat is venni hozzájuk, a proglémák eddig is abból voltak, mikor a hivatalos supportált sebesség fölötti RAM-ot akart valaki.

Amúgy i3-9100F, Ryzen 3 2200G/32200G, ezek 4/4, hasonló árban van Ryzen 5 1600 AF (YD1600BBAFBOX), ez már 6 mag, 12 szál, olyan 30k körül megy, ez ellentétben az első szériával, Zen+ magokra épül, mint a Ryzen 5 2600, mégis 1600 néven fut, olcsóbban.
Milyen asztali gépet vegyek topik több ilyen ajánlatot adott, konkrét RAM típussokkal. :)

Magam részéről bekérdeznék a linkelt topikba, tudni szoktak az aktuális bestbuy termékekről. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#22395) DraXoN válasza Flash82 (#22392) üzenetére


DraXoN
addikt

[link] ez egy teljese egészében csak intelre optimalizált ram, a gyártól egyáltalán nem szerepelteti az amd termékeket a listában mint "ajánlás"..
lehet akár okozhat ez gondot régebbi bios esetén az első generációs ryzenek memóriavezérlőjével (elvileg vannak olyan modellek amik a legutolsó bios esetén is problémásak az első generációs ryzenekkel, bár én még személyesen nem futottam ilyenbe, de "elvileg létezik").
Mindenesetre ez pont az a fajta ram amire a legtöbb inkompatibilitási panasz van (bár oka talán az, hogy "olcsó" ramok, így sokan vettek ilyen fajtát)..
A lecserélt Athlon 200 (ha jól rémlik azt írtad volt benne), már késebbi modell, jobb memóriavezérlővel ami kevésbé érzékeny a ramra... Így lehet annak nem volt ezzel már baja.
...
40% esélyt rakok rá, hogy lehet a memória a ludas.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22396) Flash82 válasza DraXoN (#22395) üzenetére


Flash82
tag

Ezerköszi a tippet .
Így legalább el tudok talán indulni egy irányba és nem a sötétben tapogatózok :)
G skill esetleg vagy milyen lenne jó szerinted ?
Egyébként ha le cseréltem a ramot tegyük fel és valamit mutat is a monitor.A bios frissítés onnantól viszonylag könnyen megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#22397) Flash82


Flash82
tag

Azt el is felejtettem hogy akitől vettem azt mondta hogy 7 es Ryzen el használta korábban ezt a lapot és ramot.

(#22398) DraXoN válasza Flash82 (#22397) üzenetére


DraXoN
addikt

nagyjából vaktában tapogatózom mi lehet teszt nélkül, nem 100%, hogy a ram, de ez a típus pont "kritikus" tud lenni, az első generációs ryzenek memóriavezérlője meg érzékenyebb, főleg ha korai a bios a lapon (bár olyan extrém korai nem lehet, mert az Athlon 200G már újabb biost igényel).

Ha elindul a lap a frissítés már nem lehetetlen.. Bár régi chiphez nem feltétlen szükséges a legújabb biost felrakni (mindig, bár lehetséges valami kései javítása valaminek ami miatt megfontolandó)..
G skill lehet jó, de pontos típus kell szintén, ott is vannak "intel only" ként forgalmazott ramok, persze, van amelyik attól függetlenül elindulhat a lappal.
A gyártó oldalán van egy nem túl "up to date" lista néhány rammodulról amik elvileg garantáltan működnek a lapban... vagy nézhető a ram adatlapja, az is írja milyen cpuhoz "ajánlott"...
De másik corsair ram is lehet jó..

Aztán persze lehet téves a vonal és nem a ram okozza a hibát... extrém esetben összeszerelés közben megsérült valami és az tönkre rakott valami alkatrészt (pl. elektrosztatikus kisülés)... Ezért lenne jó tudni a "vaktában pénzbeinvesztálós alkatrészcsere" előtt mi lehet a baj.

Ha működésre sikerül is bírni, bios csere előtt, szigorúan követni kell a gyártó ajánlását! Ha jól nézem ennél az alaplapnál nem ajánlott egyből a legutolsó bios felrakása, hanem be kell tartani egy bizonyos sorrendet.. Ha nem volnál akkor biztos a dolgodban keress fel valakit az alaplapos topikban, vagy esetleg írj rám (privátban), bár előfordulhat nekem 2-3 nap kellhet időnként a válaszhoz ha nem vagyok elérhető.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22399) Flash82


Flash82
tag

A BIOS sorrend az mit takar ezt még nem hallottam. :)

(#22400) DraXoN válasza Flash82 (#22399) üzenetére


DraXoN
addikt

[link] Ez alatt a BIOS menüpont a listában.
Nem tudom angolul tudsz-e (jó lenne, könnyítene ;] ).
De pl. ide az F40 és újabb biosverziókhoz megjegyzésként ott van, hogy előbb az F32 verziót kell telepíteni és csak utána lehet F40 és feletti verziókra lépni.. bár nem írja onnantól, hogy "sorrendben kell" az update, de valami kritikus dolog módosulhatott ott, hogy kötelező a korábbi verzió.. lehet update közben ott történik némi "takarítás"..
Bár ha első vagy második generációs ryzent használnál, bőven elég ha csak F32-es verzióig telepítesz, onnantól inkább csak a 3. generációs ryzen csiszolások történtek..

De ez a téma már nem tartozik teljesen ide, így további, részletesebb válaszba nem mennék most bele :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.