Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#701) #22743424 válasza vadászcsiga (#699) üzenetére


#22743424
törölt tag

Telefontok? Olyan kihúzható nyelvű esetleg olyanba nem gondolkodol?

Hegezoo Én már kifogytam a lehetőségekből Hogyan áll a visszaküldési mizéria?.

[ Szerkesztve ]

(#702) Hegezoo válasza #22743424 (#701) üzenetére


Hegezoo
tag

Még vissza se jeleztek! Ha ez így folytatódik, számhordozás a Voda felé! Úgy megy a telefon :D Most is teszteltem, Vodafone rögtön ugrik 4G-re!

iPhone 12 Pro Max

(#703) 30z.Samu válasza Hegezoo (#702) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hétvégén már azt fogod írni, hogy vettél egy Vodás simet. ;]

Sic Parvis Magna

(#704) Hegezoo válasza 30z.Samu (#703) üzenetére


Hegezoo
tag

Ááá :D Számhordozáson töröm a fejem.Vodánál olcsóbb a korlátlan net és beszélgetés. A mostani Telenorhoz képest, kemény 5000 magyar pénzel :D Nem mellékesen, azzal megy a telefon :DD

iPhone 12 Pro Max

(#705) ati2 válasza Hegezoo (#702) üzenetére


ati2
őstag

Ha 2 évesnél öregebb a SIM-ed, ingyen cserélik. Az is okozhatja a merülés problémát, ha régi...

Mondjuk nekem vodás van az RN 5-ben, de ahhoz is kellett cserélni :)

[ Szerkesztve ]

(#706) Hegezoo válasza ati2 (#705) üzenetére


Hegezoo
tag

Cserélte a Telenor, és így se megy.A hétvégén már így is marad.

iPhone 12 Pro Max

(#707) Thom!


Thom!
veterán

Gyors tapasztalatok:
Kamera átlagos, de gcam lenyűgöző
-kijelző nem volna rossz ha nem volna bevilagitás
-rendszer gyors viszonylag
-reklámok vannak amik idegesítőek
-automatikus fényerő tök szarul működik van erre megoldás?

Legujabb stabil ROM.

[ Szerkesztve ]

(#708) 30z.Samu válasza Thom! (#707) üzenetére


30z.Samu
félisten

A reklámokat ki lehet lőni. :)

Sic Parvis Magna

(#709) Bl.Gyo. válasza Thom! (#707) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Mi ez a reklám mánia? Nekem soha sehol nincsen. Holland és hongkong régión használtam eddig és semmi nincs állítgatva.

[ Szerkesztve ]

(#710) #22743424 válasza Bl.Gyo. (#709) üzenetére


#22743424
törölt tag

Vannak benne reklámok csak ki kell kapcsolni a megfelelő helyen őket.Most nem tudom belinkelni mert mobilról vagyok van leírás a reklámok letiltására. Pl: Biztonsági app megnyitása/ Mély tisztítás/ beállítások/Hírdetések fogadása

[ Szerkesztve ]

(#711) konzumpro válasza #22743424 (#710) üzenetére


konzumpro
senior tag

Kéne kérni összefoglalót a topikhoz és belinkelni ezeket az infókat.
Reklámok kikapcsolása helloxiaomi

[ Szerkesztve ]

(#712) #22743424 válasza konzumpro (#711) üzenetére


#22743424
törölt tag

Hát ja. Köszi a linket.

(#713) 30z.Samu válasza konzumpro (#711) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, ez a link, GYIK, alternatív ROM-ok, etc.

Sic Parvis Magna

(#714) vadászcsiga válasza #22743424 (#701) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olyat még nem csináltam. Nem ódivatú az?

[ Szerkesztve ]

(#715) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Nézem ez az Oppo féle Realme X-et, ugyanannyi pénzért sokkal jobb specifikáció mint a Note 7. Igaz csak Kínában kapható :)

[ Szerkesztve ]

(#716) Viktor0610 válasza Hegezoo (#704) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Munkahelyi ártalom, de milyen csomag az, ami 5000 forinttal olcsóbb, mint a Telenor 15990/18990 forintos havidíja? :F

Nem akarok offolni, válaszolhatsz privátban is.

Samsung Galaxy A54

(#717) #22743424 válasza vadászcsiga (#715) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen csak Kínában és ráadásul nem teljes a hazai frekvencia támogatottsága, se B20 se B7.Nincs Globál változat.
Szerintem van aki venne olyan tokot.

[ Szerkesztve ]

(#718) vadászcsiga válasza #22743424 (#717) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Note 7 is előbb volt Kínában. Dömping van jobbnál jobb kínai telefonokból, alig lehet választani.

Nem fér már bele az időmbe.

(#719) #22743424 válasza vadászcsiga (#718) üzenetére


#22743424
törölt tag

94 ezer, inkább a MI9 SE ellenfele.A Note 7 azért olcsóbban kijön.A kimovil szerint nincs is tervben a globális változat.
Enyje , most is elfelejti a telefon, az egykezes működést. Ki/be és újra jó.

[ Szerkesztve ]

(#720) 30z.Samu válasza vadászcsiga (#718) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ne is "mondd", de én akkor is szándékozom legalább 1,5 évig megtartani ezt a telefont. :D

Sic Parvis Magna

(#721) forgonati válasza Thom! (#707) üzenetére


forgonati
őstag

Jah a kijelző sajna bevilágít alul. Bizonyos színeknél látható, pl nálam a szürkénél a leginkább. Próbálok nem figyelni rá. Normál használatnál nem tűnik fel egyáltalán mivel ott a navi sáv, de ha valami videót nézek akkor vonzza a tekintetemet. A Poconál is ilyesmi gondok vannak, bár ott még talán rosszabb a helyzet. Annyira nem zavar hogy cserével vesződjek.

Keelah Se'lai!

(#722) korcsillio válasza Viktor0610 (#716) üzenetére


korcsillio
őstag

Off...
Havi 6500-at fizetek korlátlan beszélgetésért és 4gb netért.

(#723) duo válasza forgonati (#721) üzenetére


duo
őstag

Nemá' . Mire ideér a teló kiderül hogy gáz az egész? :D

Amugy ha lesz idom mutatok egy trukkot az ADB-vel amivel root bl nyitas meg minden nelkul ki lehet nyomlalni csomo szemetet. Asszony redmi 4A jat es az en sonymat is erosen kikonnyitettem. Es nincs vele gaz, a frissitesek jonnek, es ha hard resetel az ember, minden visszakerul a helyere.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#724) Bl.Gyo. válasza #22743424 (#710) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem hogy hogy nincs sehol soha reklám? Nem állítgattam semmit. Gyári az egész.

Csakannyit csináltam hogy elsö használatba vétel elött csináltam egy gyári visszaállítást (ez amolyan szokás nálam amikor új telót kezdek el használni).

(#725) #22743424 válasza Bl.Gyo. (#724) üzenetére


#22743424
törölt tag

Gondolom a régió váltás miatt van. Ugyan így az MI9 SE topikban is olvastam. Letiltottam és kész , meg a többiek is. :)

(#726) #22743424


#22743424
törölt tag

Közben megtaláltam [link] 353,354,355 hsz
Nekem ez az első xiaomi telefonom. Engem jobban zavar, hogy elfelejti az egykezes módot. :D

[ Szerkesztve ]

(#727) SzikraHuszár


SzikraHuszár
csendes tag

Gyerekek, nyüstölöm egy hete, nagy megelégedettséggel.
Az akkuidő nálam naagyon jó. Egész nap tudom zargatni.
Gyors és nincs baj alacsony fényerővel fotózással, sokszor világosabb a kamera képe, mint amit én látok (ha valami takarásban lévőt kell lekapnom), persze ezt "dokkumentálás" minőségben. Fél tenyérnyi QR kódot beolvas 2-3 méterről (pedig elég részletes, rajta a WiFi azonosítója és jelszava, egyik sem rövid, szóval nem kevés adat, azért is kellett fél tenyérnyi méret, hogy az előzővel le tudjam olvasni közelről egyáltalán...).

A temperált üveg valóban megoldja a polarizált szemüveg problémáját.
Említettétek a PWM-et, nos én 1700-1800 Hz-et mértem, ez még egy légynek se lehet zavaró (én az enyhe 100Hz-es "vibrálást" is érzékelem, szóval nem a stroboszkóp effektust, hanem mikor a LED fényereje kicsit követi a tápfeszültség változását, de az egyenirányítás-szűrés miatt sosem alszik ki teljesen, ezt más nem szokta észrevenni, én igen, ezért is építettem műszert, azzal járok vásárolni és az üzletben kipróbálom, meg megmérem...).

Fejhallgatóval nagyon jó hangja van (lehetne egy picit hangosabb is, de igazából nekem azt az 1-1W teljesítményű akusztikus fülzsír-eltávolítómat nem igazán hajtja meg semmi hordozható eszköz, ahhoz képest elég szép teljesítményt produkál, régió váltás lehet javítana, de nekem megfelel így), a média hangszórójának minősége is tetszik (youtube nézegetésre, zenét így nem illik hallgatni, ki se próbáltam :) ).
A beszédhangszóró rendben van, de az is elviselne egy kis plusz hangerőt.

Viszont! Bedöglött a gyorsulásmérő. Nem fordul el fekvő helyzetbe a VLC. Meg semmi más. Nem volt leejtve, dobálva. Zsebből ki, asztalra lerak. Diagnosztikai program feltelepít, a Z koordinátán kiakadt végkitérésben, nem mozdult. Szoftveres mókolással sem (a gyári Iránytű alkalmazást véletlen megnyitottam, mielőtt észre vettem volna a hibát, az meg "Kalibrálás"-sal kezdte a mondandóját, na ott nem váltott "kamera" nézetbe álló helyzetben, ahogy szokott, ezért lett gyanús, hogy ez szúrta el szoftveresen, később kiderült, hogy nem.).
Pár gyári adat törlése, újraindítás után a "brutal force" elvét követve a MEMS technológiákról tanultakat figyelembe véve a csapkodjuk minden sarkát a tenyerünkhöz javítást próbáltam alkalmazni. Már-már kerestem volna, hogyan tudom visszaküldeni garanciális javításra, mikor ezen gondolattól felmérgesedve az "azért kapott Gorilla Glass-t, hogy bírja vazze" mondattal "kicsit" jobban elvertem a tenyeremet a telefon élével (kis mazochizmus, tud ez fájni), erre helyre állt a szenzor, újra öröm et bódottá.
Nem tudom, mire számítsak a továbbiakban egy ilyen készüléktől, ez azért elég ciki, be kell látni. Pedig roppant módon meg vagyok ezzel a kütyüvel elégedve. De leteszed az asztalra (nem dobod) és kiakad 77 m/s^2 értéket mutatva? Mindezt szilikon tokban?

(#728) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Notch test az elején működött, most már nem.

(#729) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#728) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Notch test?
Az mi? :U

Samsung Galaxy A54

(#730) vadászcsiga válasza Viktor0610 (#729) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egy app ami átmenetileg megoldja az értesítési sáv eltűnő ikonjait amíg a miui nem javítja.

(#731) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Rn7-es Gcam-et úgy tűnik nem portoljak tovább. Megjelent egy final verzió.
Elforgataskor megugrás úgy néz ki marad. Ettől kicsit sufni tuning jellege van az appnak, de úgy is a kép minősége a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#732) Raptor™


Raptor™
tag

Most vettem észre, hogy végre a hivatalos hazai boltban is kapható a Note 7, jövőhéten meg is rendelem, már egy ideje vártam rá. [link] :)

(#733) Reverting válasza Raptor™ (#732) üzenetére


Reverting
őstag

3nap 9h keszenlet, 8h kepernyoidovel 20% on vagyok... mehet toltore:) nekem ennel nem kell tobb:)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#734) vadászcsiga válasza #22743424 (#719) üzenetére


vadászcsiga
félisten

220$ a 4/64-es Realme X, az pont 65000ft mint a Note 7.

(#735) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#734) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Magyarországon szerintem már nem ennyi volna, meg aztán a frissítésekkel mizu náluk?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#736) vadászcsiga válasza Viktor0610 (#735) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Note 7 global ára sem nőtt a kínai árhoz kepest, ott is 65 körülire jön ki. Meg a kolléga rögtön beleszamolta a vamafat is, vagy nem értem a 94k-t.
Frissítés meg passz, gondolom ugyanúgy jön rá mint a többire.

(#737) Reverting válasza vadászcsiga (#734) üzenetére


Reverting
őstag

Van ebbol global?

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#738) Raptor™ válasza Reverting (#733) üzenetére


Raptor™
tag

Huawei P8 lite utódja lesz, nagy előrelépés lesz minden tekinteben. :)

(#739) #22743424 válasza vadászcsiga (#734) üzenetére


#22743424
törölt tag

Hol annyi? A kimovil nekem csak a bangoodot dobja ki.

[ Szerkesztve ]

(#740) vadászcsiga válasza Reverting (#737) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs egyelőre.

cybermanus
2 nappal ezelőtti pcworld cikkben olvastam, de a banggod tényleg 94-et ír, bár még meg sem jelent a telefon.

(#741) Reverting válasza vadászcsiga (#740) üzenetére


Reverting
őstag

Akkor mar nem is lenyeges... ;))) most ami van az a lenyeg... ;)

Kb ket havonta lehetne jobbat vagy jobb ar ertek aranyut talalni, vegtelen koroket futva... ;) pl jon a K20 kivancsi leszek mit mutat a piacon... killer... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#742) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

hali. gcam-nál be-be akad a slow motionban felvett videók visszajátszáskor (gondolom úgy vette már fel), és a gyárival se a legsimább a felvétel.

kezdenek aggasztani ezek a mikro laggok a rendszerbe és most ez. gyári visszaállítás segíthet vagy nincs ehez köze? a készülék első használatba vétele előtt csináltam egy factory resetet.

[ Szerkesztve ]

(#743) 30z.Samu válasza Bl.Gyo. (#742) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kíváncsiságból meglestem, én is látom a mikro laggokat. A Gcam egyébként miben jobb, mint a gyári app? Az Open Camera-t tettem fel, de lényegében azt se használom.

Sic Parvis Magna

(#744) Bl.Gyo. válasza 30z.Samu (#743) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

elvileg jobb képeket csinál minden körülmények között.

(#745) Potyka03


Potyka03
senior tag

Itt az első hivatalos normális teszt:
Volt Tech2-es Zsolttól :)

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#746) 30z.Samu válasza Bl.Gyo. (#744) üzenetére


30z.Samu
félisten

Próbáld ki az Open Camera-t, azzal teljesen smooth a lassított videó is, még a lassítás mértékét is be tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#747) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#746) üzenetére


30z.Samu
félisten

Visszaszívom, ott van hogy elég komolyan beakad felvétel közben, az még idegesítőbb, mint a gyári appal a mikro lag. Pedig az OC-al smooth lenne a felvétel. Úgy fest nem az erőssége ennek a telefonnak a slow motion.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#748) Bl.Gyo. válasza 30z.Samu (#747) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nekem alapból a telón is van itt-ott mikro lag... arra lennék kíváncsi esetleg egy ismételt gyári visszaállítás ezt megoldhatná e, vagy nincs köze hozzá.

(#749) Viktor0610 válasza Bl.Gyo. (#748) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Javulni fog.
A Redmi Note 5 is akadozós volt a kezdetekkor, főleg a gesztusvezérlés használatakor, de idővel teljese jó lett.
Az meg, hogy egy-egy telepített app esetleg belaggol, nem feltétlen a MIUI vagy a készülék hibája.

Samsung Galaxy A54

(#750) Thom!


Thom!
veterán

Gyári kamera nappal elmegy, de ahogy kevesebb a fény kuka, éjszakai mód is kuka.
Gcam port a final verzió csodákra képes, NS mód kicsit laggol, de működik és egészen más a kamera minősége... :C

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.