Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Nekem mondjuk mióta két sim kártya került bele, a hálózat (mind a 4G, mind a wifi) szarakodott. Ez azt jelentette, hogy random leszakadt a wifiről, de jobb fent, illetve a wifi beállításokban is azt mutatta hogy csatlakozva, ettől független nem volt net. De ezt csinálta mobilinterneten is. Illetve a kettős 4G mód sem működött, ha bekapcsoltam, egyáltalán nem volt mobilnetem. Külön egyenként a sim kártyákat kiválasztva mindegyik működött (már amikor nem jött elő az említett hálózati hiba). Ja és a 10.2.7-es frissítést sem tudtam letölteni akárhol és akárhogy is próbáltam (otthon, meloban, wifin vagy mobilneten).

Egy hálózati beállítások visszaállításával a fentiek megszűntek, az "új" frissítés is lejött. (A kettős 4G módot azóta nem próbáltam mondjuk, de nincs is rá feltétlen szükségem.)

Azért tettem idézőjelek közé az új-at, mert már pár napja van 10.2.11 is:

Changelog for Redmi Note 7 MIUI 10.2.11.0 Global Stable Update

-Pubg in Notch
-Night Mode in Camera
-Camera Improved
-Night Mode in Developer Option
-Optimization & Bug Fixes
-Important bug fixes
-Latest Android Security Patch

[ Szerkesztve ]

(#52) dragonfx válasza BLC (#39) üzenetére


dragonfx
veterán

Ali. N ird be 6-8$ tobbet ne adj erte.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#53) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Ha esetleg valaki szeretne Google Camera-t telepíteni a telora akkor mindenféle mókolás (root, unlock, stb) nélkül megteheti. Sima .apk futtatással lehet telepíteni. Itt van hozzá a xiaomi-s link.

(#54) vadászcsiga válasza ez_meg_emaz (#50) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi

(#55) Reverting válasza Golyo69 (#8) üzenetére


Reverting
őstag

Az ertesitesi led csak feher? Vagy tobb szinu? Mert amit lattam kepeket azon csak feher volt, persze lehet csak veletlen. ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#56) KubanitoS válasza Reverting (#55) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csak fehér.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#57) telefon6310 válasza Reverting (#55) üzenetére


telefon6310
tag

Én arra lennék kiváncsi, hogy azt a nyomorult értesítési sávot mikor teszik már rendbe, hogy ne tűnjenek el az ikonok... Ez így nagyon gáz annak tudatában, hogy egyébként a készülék minden másban nekem tökéletes :W

(#58) Viktor0610 válasza telefon6310 (#57) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mire gondolsz?
A MIUI alapból nem feltétlen mutatja az értesítési ikonokat.

Samsung Galaxy A54

(#59) #86973952 válasza Viktor0610 (#58) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van egy értesítési probléma Mi9 -en és Note 7 -en. Elvileg dev ROM alatt érkezett rá megoldás. Stabl -re nem tudom hogy áll. Feljebb linkelték az XDA cikket. Mi9 -en is szívás..

Szerk.:
Itt.

1. Fixed:
- Overlapping items in the Notification shade
- Errors occurred after unlocking device in landscape mode (Mi 9, Mi 8 Pro)
- An option for smoothening notch curves on full screen devices (Mi 9, Redmi Note 7)
- Face unlock prompts didn’t disappear on time in some cases
- Clearing Recent led to errors, Recent are cleared faster now
- GPS icon in the status bar
- Battery-related floating notifications weren’t displayed correctly in landscape mode
- Permanent notification icons for empty spots in the status bar (Mi 9, Redmi Note 7)
- Couldn’t make screen recordings when the notch was hidden in some cases (Mi 8 Pro, Mi 8 Lite)
2. A major upgrade for the toolbox in Game Turbo, including auto play and switching between data SIM cards (Redmi Note 5, Redmi Note 7)

[ Szerkesztve ]

(#60) Viktor0610 válasza #86973952 (#59) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja! Úgyis dev. vonalon volnék, szóval nem érintene. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#61) telefon6310 válasza #86973952 (#59) üzenetére


telefon6310
tag

10.2.7.0 stabil, 1-2 napja volt frissítés, kicsit reménykedtem, hogy megoldódik, de nem így lett.

(#62) pergabb


pergabb
senior tag

én még csak meg sem találtam a dev romot, hogy feltegyem :D

Note 5-höz képest amúgy nem érzek akkora változást, a gps picit pontatlanabb, belvárosban az utcákban egyből látom a google mapson, hogy az iránymutató kis "látöszög" sáv kiszélesedik, azaz gps jelet veszít valószínűleg. Akku nálam sokkal rosszabb mint note 5 esetén, de ezt annak tudom be, hogy automata fényerőn használom és az eléggé gyorsan csutkára tolja, lenne még rajta mit finomhangolni, árnyékban is maxra ugrik.
Gcammal esti képek menők, hangja jobb, fagyásom már volt viszont :D
Kell még ide pár frissítés, mire beérik a dolog.

Gcam esti üzemmód:

[ Szerkesztve ]

(#63) vadászcsiga válasza KubanitoS (#56) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#64) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#63) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Note 4(?)/5 óta csak fehér a fény.

Samsung Galaxy A54

(#65) MrHurricane9


MrHurricane9
csendes tag

Redmi Note 5 és 7 között vacilálok, így főleg azoktól kérdeznék, akik előbbiről váltottak 7esre.

Láttam, hogy üzemidőt páran jóval gyengébbnek ítélték a Note 5-höz képest, holott ugyanakkora akku van mindkettőben. Milyen jellegű felhasználás mellett és milyen üzemidőt tapasztaltok Note 7-esen? Mennyivel tűnik gyengébbnek az 5-öshöz képest?

(#66) pergabb válasza MrHurricane9 (#65) üzenetére


pergabb
senior tag

Az automatikus fenyero egybol maxra ugrik, leginkabb ezert merul, de par frissites utan amugy is sokkal jobb lesz az akku ido. Nekem iszonyat sok gps mellett napi 6oras kijelzoidok jonnek ki atlagban, filmezem, vagy jatszom, akkor kevesbe merul.

(#67) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Hol tudnám Budapesten megfogdosni a Note 7-et?
Láttátok már valahol kiállítva?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#68) dragonfx válasza pergabb (#62) üzenetére


dragonfx
veterán

háteza kép azért....naaa
azért az gáz rn5 után nem érzel jobbat

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#69) Potyka03


Potyka03
senior tag

Nekem még mindig az a problémám hogyha memóriakártyára menti a képeket akkor nem működik rendesen a kamera :S
Videónál nem hoz képet... fényképnél meg borzasztóan lassan menti a képeket....
64 GB-os Samsung Class 10-es U3-as kártya van benne.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#70) Potyka03 válasza ez_meg_emaz (#51) üzenetére


Potyka03
senior tag

Erre hogy tudok ráfrissíteni?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#71) pergabb válasza dragonfx (#68) üzenetére


pergabb
senior tag

oké, de ez nem a gyári kamera, ha nem a gcam :) note5-re nem tettem fel, mert ott nem aktív a camera api és semmi kedvem nem volt nyitni a készüléket és mókolni. A másik, hogy mobillal nem igazán fotózom, így nekem ez nem mérvadó. Sz*rás közben a p*csöm unalmamban, vagy egy gyors jegyzetet lehet lekapok, mást nem :D :D :D Fotózni akarok akkor előveszem a nagy gépet és kicsit sem zavar, hogy 2 kilót tartok a kezemben. Üzemidőről még annyi jutott eszembe, hogy melót váltottam, és jelenleg egész nap 4g-n lógok, így nyilván ez is jobban betesz a merülésnek, mert irodában ücsörögve wifin voltam végig. Speciel még itthon is elfeledkezem wifire mászni és marad a 4g, az én lakásomban ráadás híresen szar a térerő, 2g szépen maxon van, 4g már izzadós és kb 30%-os. Szóval az én felhasználói szokásaim változtak, így az üzemidő közel azonos lehet a note 5 készülékkel, max hangyaf*sznyival kevesebb az idióta automatikus fényerő miatt, ami egyből maxra lövi, ill a picit nagyobb kijelző miatt.

[ Szerkesztve ]

(#72) KubanitoS válasza MrHurricane9 (#65) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt a "jóval gyengébbet" azért mértékkel kell kezelni. Közel sem óráknyi különbségekről van szó. Egész napos aktív használattal, amikor is nem sok nyugta van a telefonnak, 10-20 percenként kisebb-nagyobb ideig megy a kijelző kb reggel hattól este hétig és amikor a töltőre rakom olyan 40-60% akksi marad. Szerintem ez kiváló eredmény.

Az LG G4 amiről váltottam ugyanazzel a felhasználással olyan délelőtt 10 órára már teljesen lemerült...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#73) cicamica1981


cicamica1981
újonc

Sziasztok!
Tegnap óta vagyok tulajdnososa ennek a telefonnak. Huawei P10 Lite-ról váltottam. Eddig teljesen meg vagyok elégedve vele. Egyetlen kérdésem lenne jelenleg. Előre is elnézést, ha butácska lenne a kérdés. :) Az ujjlenyomat olvasó akkor is feloldja a telefont ha nem állítottam be semmilyen képernyőzárat?

(#74) soko70 válasza cicamica1981 (#73) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia, ha csak rátesszük az ujjunkat feloldja a képernyőt. Szerintem praktikus!

(#75) agy73p


agy73p
senior tag

Hello, honnan érdemes most megrendelni a 128-as kék verziót?
Több webshopban látom, de eddig csak az eustockról szoktam rendelni, telefont máshonnan még nem vettem neten.

(#76) Potyka03 válasza agy73p (#75) üzenetére


Potyka03
senior tag

Szia.Ezek közül bármelyikből.
INNEN

Mindegy honnan rendeled,a garanciád akkor is a Wayteq Hungary fogja szervizelni. Felesleges a bolthoz fordulnod mert oda küldik úgy is.
Egyébként a SmartShop-tól rendeltem én is a Note 7-sem. Ha már az olcsóbbikra hajtasz :)

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#77) AxBattler válasza Potyka03 (#76) üzenetére


AxBattler
félisten

Smartshop-ban kaptál a készülékhez WayteQ-es garijegyet?
Ha igen, akkor már rendelem is tőlük... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#78) Potyka03 válasza AxBattler (#77) üzenetére


Potyka03
senior tag

Sima garanciajegyem van. De WayteQ-hoz is fordulhatsz vele. Mivel kínai készülékeket ott szervízelnek!!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#79) AxBattler válasza Potyka03 (#78) üzenetére


AxBattler
félisten

Na de milyen garijegy?
Amit a Smartshop állít ki saját formanyomtatványra, vagy hivatalos, színes-szagos, gyári "füzetke"?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80) Potyka03 válasza AxBattler (#79) üzenetére


Potyka03
senior tag

Hol kapsz színes szagos gyári füzetkét? :D Max a telefosnál a yodánál és a trénél :D Azokat felejtsd el. Egy sima fehér fekete alapú papírt kapsz oszt legyél boldog :D Mit vársz? Arany tömböt mellé? :)
A lényeg hogy rajta legyen hogy hol vásároltad,mikor és meddig érvényes a garanciád. 1 év a készülékre,2 év szoftveresen. Mindenhol így megy.
Meg könyörgöm,kínai készülékekről beszélgetünk.... a másik fele hogy nincs is hivatalos Xiaomi magyaroszágon,európában is eddig csak 1 boltjuk van. De hivatalos szervízük nincs. Csak szerződéses van és az a WayteQ.... most megveszed pl. telenornál a xiaomi-t akkor is a WayteQ-hoz viszik.... hiába színes az a fránya papír lap....
Eustrocktól se kaptam komolyabb papírt... pedig a note 5-öt ott vettem... jó bolt,gyors de drága!

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#81) AxBattler válasza Potyka03 (#80) üzenetére


AxBattler
félisten

Emlékeim szerint a Redmi 5 Plus-hoz csomagoltak pöcsétes véjötekes füzetkét.

De ezek szerint akármilyen garijeggyel rögtön mehetek a hivatalos szervizhez?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82) Reverting


Reverting
őstag

Az alza-nal vett valaki? Ott milyen gari van hozza, mert az oldalukon 24ho van, igaz csak ugy szurken oda rakva. Nincs nagyon kiemelve.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#83) Potyka03


Potyka03
senior tag

(#81) AxBattler Igen,akármilyen garijeggyel. De azt is elmondom neked hogy nem sűrűn fogsz menni garanciáztatni xiaomi készüléket :) Elég ritka eset. Nagyon pechesnek kell lenni hogy kifogj egy rossz gyártásút.
Betört képernyővel is viheted oda a készüléket. Szó nélkül elfogadják,vidd a számlát és a papírokat amiket kapsz. Korrekt szervíz.

(#82) Reverting 24 hónap jár igen. Az a szoftveres,a készülékre 1 évet kapsz csak. Alza olyan mint az emag.. hozzájuk ne küldj garanciáztatni semmit. Hulladék cég... Itt is WayteQ-hoz fordulj majd ha megveszed!! Mint írtam nem kapsz csoda papírokat. Minden garanciapapír a WayteQ-hoz szól!!!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#84) soko70 válasza Reverting (#82) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia, én az Alzanál veszem mindig a friss típust. Volt már gondom készülékkel nagyon korrekten megoldották, személyesen is be lehet vinni, a kolléga nem tudom miről beszél, szerintem soha nem vásárolt náluk. A két hónapos készüléket konkrétan cserélték, nem is kellett várnom, vagy ha nincs akkor pár nap. Én úgy tudom, hogy a WayteQ nem szervizzel más készüléket csak amihez van garjegy. De meg lehet őket kérdezni. Érdemes. Alza-t pedig korrektnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#85) Sgr_A válasza AxBattler (#79) üzenetére


Sgr_A
addikt

A waiteq csak a saját garancia papírját fogadja el az egyéb készülékeket még pénzért sem javítja
ahol egy év készülék és 2 év szoftver gari van az csak sufni garancia
a smartshopnak ha jól emlékszem a szultán mobilszervíz a gari partnere

[ Szerkesztve ]

(#86) Reverting válasza soko70 (#84) üzenetére


Reverting
őstag

Igazabol 3-4e ft. a kulombseg az alza, xiaomishop,smartshop stb. uzletekek kozott, de ott akarom megvenni ahol a legbiztonsagosabb. Eddig mindig eustock-tol vettem xiaomit, csaladon belul ket note 5 es mi A1 is ugy lett veve, semmi bajuk. Azok wt. garisok voltak... jo szoval 1 ev gari az alap a tobbi mese... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#87) solfilo válasza Potyka03 (#83) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor én elég peches vagyok. :D

Redmi 1 - két hét után elromlott a töltésvezérlésben valami (50-60%-ig lehetett csak tölteni), haver hozta Kínából, így nem volt rá gari itt. Azért megnézte (ismerősnek hála) a Wayteq szervíz, de nem volt egyértelmű mi romlott el, úgyhogy nem kezdtünk el egyesével alkatrészeket rendelgetni Kínából. :)

Redmi 2 - 1 év gari, kb 14 hónaposan meghalt memóriahibával. :DDD

Redmi 3S - ezt már 2 év garral vettem emagnál, érett a cseréje már, az utolsó lökést az adta, hogy valami nem oké a Wifivel, nagyon lassú. (noti 12MB/s lát ugyanott, ahol a Redmi 3S 50-500 KB/s, elég karcsú) Lehet user error, nem tudom, régebben non-stop be volt kapcsolva a Bt, utána olvastam, hogy az lassítja, de már Bt-t kikapcsolva sem gyorsul vissza, csak nagyon ritkán 1-2 percre, aztán vissza a kőkorba. (factory reset volt, wipe all data, a helyzet változatlan) De már nem próbálkoztam tovább, vettem egy Redmi Note 7-et, egyébként is váltani akartam már. :)

Alzánál vettem, IMEI alapján cseh értékesítési csatornából jött a telefonom, official magyar nem is tudom van e már, hivatalos webshopban nincs még a telefonból.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#88) Potyka03 válasza solfilo (#87) üzenetére


Potyka03
senior tag

De ezek régi szériák....azért azt is vedd alapul. Azóta kinőtte a gyermek betegségeit :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89) solfilo válasza Potyka03 (#88) üzenetére


solfilo
veterán

A kijelentésed általános volt, ezért írtam a példákat. Annak csak örülök, ha megbízhatóbbak már. :)

Most a Mi Band 2-t is cserélnem kellett (Mi Band 3 lett), mert csak sötétben olvasható a kijelzője, olyan halvány a fénye), vele egykorú van páromnak, annak semmi baja. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#90) soko70 válasza Reverting (#86) üzenetére


soko70
aktív tag

Nem vagyok Alza-s de mindenesetre ott tényleg 2 év garit adnak. De ki is lehet terjeszteni. Én jobban megbízók benne. Mindig akkor van probléma mikor lejár a gari. :D

(#91) Potyka03 válasza solfilo (#89) üzenetére


Potyka03
senior tag

Nekem a Mi Band 3 is nehezen olvasható napfénybe :D

(#90) soko70 úgyse adnak 2 év garit... sehol sincs 2 év garancia mobiltelefonra. Azok az idők elmúltak. 1 év és 2 év szoftveres.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#92) Reverting válasza Potyka03 (#91) üzenetére


Reverting
őstag

Telekomos s9+ om van, 2 ev gari aksira 1ev, SES ben is 2 ev van ra... szoval azert vannak meg 2 ev garis telok...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#93) soko70 válasza Potyka03 (#91) üzenetére


soko70
aktív tag

Oké, én utána kérdeztem, esetleg Te is megteheted, ha már kételkedsz.

[ Szerkesztve ]

(#94) soko70 válasza Reverting (#92) üzenetére


soko70
aktív tag

+1

(#95) #86973952 válasza Reverting (#92) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bizony jópár helyen van 2 év garancia. Samsung mondjuk érdekes szerzet, hogy beépített akkumulátorra 1 évet ad 2 éves garancia mellé...

Én amúgy Xiaomi -t olyan helyről szoktam venni, ahol kapok rá két évet. Esetleg prémium garanciát is. Mivel sűrűn cserélgetem a telefonokat (nem mindegyiket), így eladásnál lehet jelentősége. Persze nem mindegy, hogy kitől veszi az ember...melyik cégtől.

Nem beszélve az esetleges meghibásodásról. Viszont ebből a szempontból nekem is elég jók a tapasztalataim ezzel a márkával.

[ Szerkesztve ]

(#96) AxBattler válasza Sgr_A (#85) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, akárcsak a SpeMall-nak... és emlékeim szerint elég korrektek. Vagy tévedek? :F

(#83) Potyka03
Azt ne mondd, hogy akármelyik szürkeimportos kiskátétől vett készülék mellé kapott sajtpapírral a Wayteq-hez rohanhatok...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#97) Sgr_A válasza AxBattler (#96) üzenetére


Sgr_A
addikt

Fogalmam sincs hogy milyen a szultán szervíz lehet hogy ők korektek, de amilyen véleményeket olvasok a smartshopról nem vásárolnék tőlük még egy ceruzát sem

(#98) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

sziasztok.

bestemobile.com-ról rendeltem ma ilyen telót 63-ért, 4/64-est. szlovák, olcsóak, és a facebook oldalukat olvastam elég megbízhatóak akár az eustock. remélem nem lőttem mellé. :)

(#99) soko70 válasza Bl.Gyo. (#98) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia,

Kicsit utána olvastam, eléggé bonyolult a Xiaomi készülékek szervizelése náluk.


Ezt a web oldalukról másoltam ki, lehet jó is, ha nincs gond a készülékkel, de ha probléma van akkor Pozsonyba kell küldeni. Így elég érdekes.

(#100) Bl.Gyo. válasza soko70 (#99) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ezt nem nagyon böngészgettem, de nem probléma nekem. volt pár xiaomim egyiket se kellett soha szervizelni, ezért bízom a márkában. de ez már egyéni felfogás :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.